IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

5 страници V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Федерико Бернардески, 33
odyssey7
коментар 29 Jan 2018, 11:24
Коментар #41

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 2 782
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

634 minuti, 4 gol e 3 assist.
Go to the top of the page

+Quote Post
vench
коментар 10 Feb 2018, 00:18
Коментар #42

Juventus star

Коментари: 2 634
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Наистина мисля, че самочувствието, увереността и концентрацията са нещата, които могат да превърнат Бернардески във велик футболист. Убеден съм, че е на най-правилното място, където да постигне това, стига да му се дава шанс. Има много добра техника, завършващ удар, креативност и агресия, но понякога прави елементарни грешки в последния удар или пас. Днес също обърка една контра атака и мисля, че беше от нерви. Ювентус трябва да се отнася към него, като към национално богатство, защото талантливите италиански футболисти в последните години са кът. Дано се запази от контузии и да получава повече минути, а другото мисля, че само ще си дойде. Тази вечер с важния гол срещу бившия си отбор в един от най-тежките мачове за сезона, мисля че автоматично вдигна левъл и той самият вероятно го знае. Дано и Алегри най-накрая го похвали и да го пуска по-често в игра. Все пак Куадрадо няма да го има още доста време, а Дибала няма да е готов за два мача в седмицата, така че има всички предпостави Берна да получава повече игрови минути. А от следващия сезон вече може да се мисли за титулярно място, особено ако има изходящи трансфери.

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 10 Feb 2018, 01:14
Коментар #43

Juventus star

Коментари: 4 359
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

Да ръкопляскаш на фона на средни пръсти.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 10 Feb 2018, 15:43
Коментар #44

Juventus champion

Коментари: 6 080
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

--------------------

+Quote Post
since1897
коментар 10 Feb 2018, 15:52
Коментар #45

Juventus bench

Коментари: 773
Регистриран: 11-April 16
Потребител No.: 24 999

Няма какво да му се чудим на Бернадески.Знаеше,че е талант още преди да дойде при нас.Инвестирахме голяма сума пари,започва да я избива лека-полека.Радвам се за него,но очаквам още да вдигне нивото.
Иска ми се в някой мач да видя на върха на атаката Дъглас Коща-Дибала-Бернадески.

+Quote Post
Kirilov
коментар 16 Feb 2018, 05:53
Коментар #46

Juventus star

Честит рожден ден на наш Баджо!

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 16 Feb 2018, 11:14
Коментар #47

Juventus champion

Още 15 години магия и един ден да израсне толкова, че да се превърне в символ, който олицетворява Ювентус feest.gif.

--------------------

+Quote Post
since1897
коментар 16 Feb 2018, 13:11
Коментар #48

Juventus bench

Коментари: 773
Регистриран: 11-April 16
Потребител No.: 24 999

Жив и здрав да е,искам някой ден да го видя като десен защитник biggrin.gif Опа,той вторник вярно че игра 🙂

Майтапа на страна,харесвам го Пинокио,голяма левачка има !!!!

+Quote Post
mrd
коментар 16 Feb 2018, 13:56
Коментар #49

Juventus regular

Коментари: 1 640
Регистриран: 17-July 12
Град: Sofia
Потребител No.: 24 704

Пинокио е много силен прякор и аз така ще му викам вече! post-294-1159096668.gif post-294-1158668614.gif post-294-1158668614.gif

Да е жив и здрав!

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 16 Feb 2018, 14:19
Коментар #50

Juventus star

Цитат(mrd @ 16 Feb 2018, 14:56) *
Пинокио е много силен прякор

Хахах аз отдавна го оприличавам, не знаех че някой друг така му вика biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 17 Feb 2018, 00:34
Коментар #51

Juventus star

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 24 Feb 2018, 15:39
Коментар #52

Juventus star

Цитат
Старши треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри отбеляза, че полузащитникът Федерико Бернардески може да бъде извън терена за много време поради тежка контузия. Той нарани лявото си коляно по време на дербито с Торино (1:0).

"Ние оценяваме състоянието на Бернардески, ние ще го направим в рамките на 20 дни. Ако състоянието му не се подобри, ще трябва да се подложи на операция", заяви Макс Алегри.

Ринкон, курво!

Този коментар е бил редактиран от vench на 24 Feb 2018, 15:39

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 24 Feb 2018, 15:41
Коментар #53

Juventus star

Като цяло ще има още тестове, но има вероятност да се наложи операция и да не играе този сезон.

--------------------

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 24 Feb 2018, 16:00
Коментар #54

Juventus star

Коментари: 3 458
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

Много кофти blink.gif

--------------------
"Juventus is not selling club..." BLAH..BLAH..BLAH..

+Quote Post
Replicant
коментар 24 Feb 2018, 16:11
Коментар #55

Juventus regular

Коментари: 2 251
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alessandro Del Piero

Мдам.. Доста кофти. Травмата на Куадрадо също е такава, че има вероятност да се обади отново не след дълго. Сега и Берна с кофти контузия. Лятото като нищо ще търсим нов офанзивен играч. Пяца и в Шалке не може да хване ръка, та нищо чудно да го продадем и да търсим нещо по-така.

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 24 Feb 2018, 18:38
Коментар #56

Juventus champion

Аз не разбирам по принцип как и защо тръгва убеждението, че Пяца трябва да е основна фигура за Шалке - не че ти го твърдиш, но примерно Венч често е недоволен по темата. Разбирам, че всички, включително и аз, искаме наши кадри с някакъв потенциал да играят, но едва дали в уравнението основната част е "той е футболист на Ювентус". Пяца не е огромно име, а все още младок, който тепърва е започнал сериозния си път. В Ювентус почти не игра, а когато се видя светлината в тунела за него, той се контузи доста тежко. Подобни травми отнемат доста време - ако ще не да е Пяца, а който искате, ще минат месеци, докато намери оптималния си футбол. Просто няма как да очакваме Пяца да е основна фигура за Шалке, които са от прилично представящите се отбори в Германия, играещи приятен и офанзивен футбол, а в атака не е като да нямат доста прилични за техния стандарт футболисти. Беше добър ход да го дадем в Германия - там футболът е бърз, играе се по-офанзивно, не всеки път се наблюдава тактическа дисциплина, но пред Пяца има още по-дълъг път, отколкото имаше поначало, когато дойде като играч с потенциал. Тепърва не просто трябва да реализира този потенциал, а да се завърне към увереното и постоянно представяне, да пребори травмата. Не мисля, че има бъдеще в Ювентус, но и таймингът не му направи услуга. Но цялото "Пяца не хваща ръка" е по-скоро разбираем outcome, отколкото да буди недоумение.

За Берна - жалко. Все още не беше убедил Алегри напълно, но прогресът е видим. Още по-интересното е, че когато наблюдаваш Баджо, виждаш че не винаги му се получава играта, но обикновено е замесен в събитията. Т.е става страшно, когато почне да му се получава играта. Не мисля, че е далеч от истината, че е жизнено необходим за отбора - класата и уменията са видни. Сезонът става все по-ужасен: първо Хьоведес, който по моему щеше да има доста важна роля за Алегри, има един мач. Дибала се контузи, а един Господ знае въобще дали ще намери добрите игри, Игуаин се контузи, Куадрадо се контузи и там нещата не са на добре. Маркизио е тотален аут, Де Шильо си Де Шильо - т.е той си е хронична травма, това не е новост. Сега губим основния ни жокер, който помогна в доста срещи и щеше да продължи да го прави. Истината е, че един гранд не трябва да се оправдава с травми, но с оглед на това, че сме доста ограничен състав, тези травми просто ни изкарват постепенно от играта, в която този сезон не сме и толкова силни. В Италия може да се избута, но нападението, което дърпаше отбора, въпреки сухите мрежи, е една голяма въпросителна нататък. Не можем да знаем как ще се върне Пауло, дали изобщо Куадрадо ще играе отново, а на Берна травмата му просто изглежда сериозна. Аз и не съм фен на рискуването на здравето на играчите, така че по-добре да сме предпазливи, вместо да правим глупости, които в дългосрочен план да изкарат сериозно даден футболист от сметките. На този етап оставаме с Дибала, Манджукич, Игуаин и Коща, което е крайно недостатъчно, особено когато вземеш под внимание, че двама от тях са след травми, а третият не е някакъв фактор в разгръщане на офанзивния потенциал. Поне отзад и в центъра също сме комици, така че всичко вече е ток и жица и може да псуваме Алегри дружно post-294-1159108009.gif. Ето и тук таймингът отваря дискусия - Пяца се нуждаеше от минути и има логика в даването му под наем. Не че Алегри е подозирал, че ще се контузят основни играчи, но изведнъж сме минус няколко футболисти, а Пяца можеше да поиграва чат-пат. Берна е мъжкар, няма да се даде без битка. Тази травма спира устрема, но качествата и волята ги има, така че ще се върне по-амбициран и класен, за да вземе титулярното място, което му се полага определено.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 24 Feb 2018, 18:39

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 24 Feb 2018, 19:30
Коментар #57

Juventus star

Затова предварително се подбира внимателно отбора, където играчът отива под наем. Ако няма да получав достатъчно игрови минути, сделката не ни устройва. В крайна сметка не търсим само някой да му плаща заплатата (не знам каква е договорката там), а и да му осигурява времето на терена, което ние не можем. Помня, че имаше 3-4 варианта за отдаване под наем и още тогава казах, че водещия критерий трябва да бъде конкуренцията и възможността да играе повече във въпросния отбор. Все пак трябва да отчетем, че самият Пяца може да не се представя добре на тренировките и треньорът просто да избира друг пред него, което си е негово право. Лошото е, че това може да бъде предизвестие за това, че кариерата на Пяца няма да се развие толкова добре, колкото на всички нас ни се искае. И такъв експеримент няма да си позволим още 20 години вероятно.

--------------------

+Quote Post
nameless
коментар 24 Feb 2018, 20:02
Коментар #58

Juventus regular

Коментари: 1 870
Регистриран: 20-March 07
Град: Sofia
Потребител No.: 417

Пинк, чак дружно няма да го псуваме Алегри, но аз ще мина да си му сипя редовната порция. smile.gif Контузиите при него не са нещо ново, за разнообразие, тази година са малко по-различни от редовните мускулни проблеми, макар че разтеженията не отсъстват. Обаче може ли някой да ми обясни от какъв зор Куадрадо игра почти през целия полусезон, при положение, че е било ясно какъв проблем има? Лекували го "консервативно", а Берна и Коща търкаха пейката. Кийн набързо го шитнахме в един от потенциалните изпадащи, докато играем с двата си централни нападателя едновременно. А положението с Пяца е още по-странно, защото дори да сме били наясно, че няма много място за него, изобщо не беше логично да го пращаме под наем в друго първенство. Той в Италия не може да се каже, че свикна, а какво остава тепърва да учи немски и особеностите на друга лига. Единственото ми обяснение, че пак сме правили някакви кокошкарски сметки Шалке да му поемат цялата заплата, защото в Италия, Сасуоло или Аталанта, примерно, не могат да я покрият.

Този коментар е бил редактиран от nameless на 24 Feb 2018, 20:06

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 24 Feb 2018, 20:08
Коментар #59

Juventus champion

Всички отбори, които искаха Пяца, имат изграден офанзивен облик, силни титуляри, част от действаща система, а не и на последно място - по-адаптирани футболисти, които отгоре на всичко са здрави. Треньорът има автономия, както се полага, затова няма да пуска Пяца, за да не чупи Мармотестия стойки. Ще играят тези, които са в по-добра кондиция и обещават повече. Ако си спомням правилно, двата варианта бяха Шалке и Монако, евентуално се споменаваха Аталанта и Зенит + Сасуоло. Последните нямат пари, за да платят на Гарет да им направи форум, а в другите три отбори Пяца ще играе точно толкова, колкото и в Шалке. И наистина подминаваш най-важното, а именно, че е след убийствено тежка травма, която отнема обикновено над шест месеца. Прибави, че говорим за футболист, който има 15 мача и общо 300 минути в сериозния европейски футбол, то аз не виждам нещо, което може да буди недоумение. Дори съм очарован, че го пратихме навън, а не в някой ботушарски отбор, който практикува футбол от 46-та година.

Иначе не знам защо си толкова вглъбен в тези експерименти. Аз пък не съм им фен, защото е безсмислено да даваме 20 милиона за проект, при който шансът за успех клони към под 10 %. В Пяца има футбол, потенциалът е видим, но и когато го взехме, коментирах че съм ровил из форуми и съм срещал мнения на хърватски запалянковци, които бяха впечатлени от сделка и на мнение, че Пяца е all tools no toolbox тип футболист, което автоматично значи, че е high risk, high reward. Ние тук не чакаме четиригодишни проекти обикновено. Пътят обикновено не е да удариш кьоравото от някоя такава сделка, която ще повторя, че хич не е малка, а играчи като Бернардески, Дибала, Видал и Сандро - вече поиграли сериозен футбол, демонстрирали нещо - някои повече, други по-малко, но нуждаещи се от сцена, на която да раснат и следователно да дадат най-доброто на този отбор. Мога и да преживея, че не сме Тотнъм и Монако, защото и никога не сме били. Ако намираме тези играчи, които са почнали break-a, аз съм доволен. Пяца никога не е имал огромен шанс да се превърне в кой знае какво за Ювентус, а нещата се развиха така, че имаме Дибала, Бернардески и Коща. Вярно, тримата не са на нивото на Реал/Барса, но са трима от най-скилнатите атакуващи играчи в света, а Пяца няма шанс да ги пребори. Нас ни разделят титулярите от истината, не водоноските, макар че след Кардиф се налага мнението, че няма значение какъв е титулярният състав, а е важна пейката. От друга страна, и аз съм недоволен, че няма достатъчно свежа кръв, но в епохата на Марота се наблюдава леко събуждане, което се подминава, разбира се. Погба дойде като blue chip проспект и получи шанс. Мората беше същата ситуация. Истински експеримент бяха Дибала и Бернардески, за които можем да приемем, че 40 милиона пак бяха множко, но си личеше от самолет, че са футболисти, а не проекти. Сити, Байерн и Реал също не са толкова по свежата кръв, колкото се претендира. Всички тези играчи взимат футболисти на първа или втора крачка - т.е доказали нещо в първия/втория си отбор. Сега вярно е, че имаш типове като Марсело, Жезус и т.н, но тези играчи са в друга графа, сравнени с Пяца, и струват други пари, сравнени с Дибала даже. За мен свежа кръв е не проект с неизвестни, а дори играчи като Джан, Фабиньо, Бернардо Силва, Толисо, които вече са направили първата крачка и им трябва завършения отбор. Взехме и Ругани, взехме и Калдара, мина тук Коман, а холандчето от ПСВ вероятно ще получи шанс също. Няма как да очаквате политика като на Монако, когато искате КЕШ. Сгрешихме с Коман, но търсим печалбата и бяхме на такава. Както и сгрешихме, така и може да се преживее, защото имаме двама много специални офанзивни футболисти, към които Алегри трябва да е грижлив, макар че е дискусионно дали ще ги качи на онова извънземно ниво. Сбъркахме с Анри, но нито сме първия отбор, направил грешка с младок, нито е толкова фатално, когато се сетиш какво имаше в ерата след Анри. Както сме и тесногръди наистина, така и имаме успехи с младоци. Дел Пиеро дойде като дете, Инзаги, Виери, Ширеа и още доста случки. На този Ювентус му трябват онези играчи, готови за сцената - давам пример с Видал, защото той беше най-добрия халф в Бундеслигата, макар че никой не знаеше за него. По-добре 23-годишни играчи, готови да поемат палката и да газят, отколкото да се залъгваме за проектчета тук и да чертаем отбор 2027. Напред сме си ток и жица. Оправим ли си отбора малко, да го опростим, имайки Дибала и Баджо, доста ми е през орехите за Пяца, Коман и т.н. Не може и да имаме всичко. Разбирам те прекрасно, Венч, но за нас подобни проекти са чужда материя. Пяца пък винаги е бил риск - нито беше blue chip проспект, нито е бил фактор, нито тогава играехме с крила. Надплатихме доста. Но нека видим какво ще се случи. За съжаление, Пяца имаше неприятен късмет, но е с една година по-малък от Баджо, който вече прави разликата и не спира да се развива. Пяца едвам взима правилно решение на терена. За всеки Модрич, имаш от тези лъскави проекти - Брозович, Крамарич, Пяца, Пашалич, Груич и т.н, които не винаги развиват потенциала си. Ето ти, един Модрич не е ли пример за казаното по-нагоре? Поигра доста футбол, където беше безупречен, преди да отида на най-голямата сцена.

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 24 Feb 2018, 20:13
Коментар #60

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Няма кой да гарантира на Марота, че отивайки в Шалке, Пяца ще е играе постоянно. Просто няма такъв филм. Пяца отива в друга държава, в друго първенство, попада в нов колектив при нов треньор, който тепърва ще го опознава. Отделно от това, връща се след тежка контузия и след почти година без футбол. Пяца епърва има да се адаптира, да се доказва и да се бори за мястото си. А и Шалке не е Фрайбург или Майнц, все пак. Колко ще играе, си зависи в огромна степен от самия Пяца. Ако е достатъчно добър, ако се впише в стила на отбора и в колектива, и още няколко ако-та, ще играе; ако не - няма да играе, нищо че е Марко Пяца и идва от Ювентус.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post

5 страници V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
1 Потребител(и): since1897

Олекотена версия Час: 22nd September 2018 - 09:21ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team