IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

106 страници V  « < 68 69 70 71 72 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Скуадра адзура, Всичко за Италианския национален отбор
pinkfloyd39
коментар 07 Sep 2015, 13:26
Коментар #1381

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 7 437
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Съгласявам се. Има един мит, че Италия винаги е силна на голям форум, без значение как е стигнала там, с какъв състав е отишла. Само че това е една голяма простотия и измислица. Италия може да е отивала на форум със състав, който не е във форма, но Скуадрата винаги е имала поне няколко човека от световна класа - кажи-речи наистина винаги. В момента това са Буфон, Бонучи и Верати. Само погледнете с какво разполага Франция в атака, Белгия, Германия, че и Испания, и после сравнете това с качеството на Италия. От 2010та (оставям настрани Евро 2012) на голям форум Италия не представлява нещо, от което да изпиташ страх. Поколението просто е посредствено за стандартите на италианския футбол. Последните 2 световни са отпадане в групите. А и в момента какво обсъждаме? Ел Шаарауи и Де Шилио, които не са мръднали с развитието от 2 години насам. Заза е резерва в Ювентус, Имобили има 3 гола за последната година, а опции като Джовинко, Матри, Балотели, Освалдо и Черчи не заслужават коментар дори. Иначе мисля, че Конте трябва да разгледа задълбочено Васкес - по-добър е от почти всичко, което Италия има в този момент. Дано Бонавентура, Антонели (или Антонини, как беше?) и Бертолачи от Милан направят солиден сезон, защото обещават повече от някои други опции.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 07 Sep 2015, 13:28
Go to the top of the page

+Quote Post
Underground Mind
коментар 07 Sep 2015, 13:32
Коментар #1382

Juventus star

Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Цитат(Gianni-Agnelli @ 07 Sep 2015, 14:02) *
Никаква светлина в тунела за Италия. Ако излязат от групата на Евро-то, или пък дори направят нещо от сорта на финал, то ще е плод на невероятен късмет, а не на футболни аргументи.

Абсолютно. Италия са гола вода.

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
Boris Morev
коментар 07 Sep 2015, 13:49
Коментар #1383

Juventus regular

Коментари: 2 428
Регистриран: 18-June 13
Потребител No.: 24 776

Ако не разглеждаш Киелини, Де Роси, Кандрева и Маркизио като класа, по-добре се замисли върху нещата една идея повече. Италия в момента имат поне 10 имена, които са на топ ниво. Въпросът е там, че националните отбори не зависят от това колко класни играчи ще имаш, а как селекционерът ще ги подреди и ще ги накара да играят, защото Италия е отивала на Световно и на Евро с по 15 звезди и пак се е дънила жестоко. Примерите са много, не само Италия. Основно правило - здрав колектив > индивидуалности. Защото Гърция може да спечели купа, ама сам Меси не може. Дано е влезнало в апартамента.
Работата на Конте тепърва ще е видим, но с течение на времето човекът показва развитие и това не може да не се отбележи. Естествено ще го видим на самото Евро как ще се справи. Поне се усети засега, че с дует Заза-Имобиле и 352 нещата няма да станат.

Иначе Франция с бекове като Евра и Саня плюс треньор като Дешан само домакинският фактор ги вкарва в сметките за Еврото като някакъв вид фаворит, не малък фактор все пак. В центъра са само разрушители, а напред са точно на ниво 1/4 финал на какъвто и да било форум. Бензема е класа, ама не е нападател, който да ти донесе титлата, другото е ташак. Валбуена, майна. Няма го Зидан вече, за да ги спасява.

Не е сериозно да се говори за Белгия като каквото и да било, въпреки че на Евро може да стане някаква изненада, ама Белгия...ако имаха треньор с опит, класа и качества, може би, ама с тоя клоун.

Германия е класата в момента, въпреки напускането на Лам пак са си класа. Всички други отбори са на един хал, даже испанците дръпнаха много сериозно ръчната и няма да се изненадам на втора поредна гръмка издънка.

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
Gianni-Agnelli
коментар 07 Sep 2015, 14:38
Коментар #1384

Juventus bench

Коментари: 865
Регистриран: 24-January 10
Град: Sofia
Потребител No.: 3 280

Не знам дали е психологическо следствие, но колкото повече четях поста ти, толкова по-се убеждавах в моята гледна точка. Няма да споря Киелини и Кандрева докъде са класа, а Маркиза е контузен.

Саня направи силен минал сезон, а този го почва феномално. Имат Курзава и Дебюши(който ако си върне формата е доста класен бек).

Матюиди и Погба правят достатъчно в атакуващ план от центъра, а Фекир, Гризман и Лаказет са всичко друго, но не и 1/4 финал. Пеле до Лаказет седи като Бориело до Агуеро...

Германия в момента са толкова класа, че чудо трябва да се случи за да победят Франция с наличния потенциал. Немците в центъра, освен класния Кроос, личат имената на Гюндоган(?), Бастиан(?), Крамер(???) и евентуално Кедира, ако го пуснем в поне 10 мача. Да, имат талантливия Воланд и топ звезди в атакуващ план, но е трудно такива карикатури да заиграят нормално. Да, с почти същия състав станаха световни шампиони, но с Лам и Клозе.

Фактите са, че Франция и Испания се сериозни фаворити. Вече, ако говорим за късмет - и Естония могат да я вдигнат. Щом Полша и Уелс се дървят на големите, значи всичко е възможно.

+Quote Post
Boris Morev
коментар 07 Sep 2015, 15:26
Коментар #1385

Juventus regular

Нали се сещаш, че само преди година немците биха въпросните французи без да се напъват?
Факир не го мисли, минимум 6 месеца е аут, ама кажи ми колко точно мача Лаказет и Гризман са решили за тоя национален отбор? Тоя отбор е пълен ташак, откакто Зидан се пенсионира веднъж минаха груповата фаза на някакъв турнир и беше благодарение на хубавия жребий. Ако не бяха домакини на това Евро, изобщо не ги слагам в никакви сметки. Франция винаги са имали индивидуалности, ама само с изявен лидер като Платини или Зидан са имали успехи. В началото Дешан тръгна що-годе успешно, ама с времето все повече се понижава устремът.

Не се лъжи, Германия са единственият реален фаворит, който си запази състава от Световното на 90-95%. Испания изгуби силата си и вече само на хартия ще е фаворит.

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
Мартин Стоичков
коментар 07 Sep 2015, 18:28
Коментар #1386

Juventus regular

Коментари: 2 022
Регистриран: 13-April 07
Град: София
Потребител No.: 465

След като изгледах последния мач на Испания твърдението, че Испания е загубила силата е меко казано комично, това е отбор съставен от световни звезди, невероятни таланти и добър колектив. Като не на последно място трябва да отбележим и факта, че имат и безкрайно добър и опитен треньор начело.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 07 Sep 2015, 19:19
Коментар #1387

Juventus champion

Гюндоган вероятно ще си върне формата, имайки предвид как стартират Борусия. Усеща се, че нов и свеж човек е поел кормилото. Кедира заради опита можем и да го броим, но се очертава отново да не играе камара време, а немците имат и Бендерите, които едва дали ще гледат първенството по телевизията. Джан със силен сезон ще получи повиквателна, ако все пак Роджърс си изкара главата от задника и реши да не го пуска на 4 позиции. Защитата е малко посредствена, но отзад имаш Нойер, а пред Кроос можеш да спечелиш всеки мач с Йозил, Шурле, Подолски, Мюлер, Ройс и Гьотце. Дракслер и Белараби вероятно и за по 20 минути на мач не могат да се доредят. Ето тук имаш над 10 човека световна класа, както и при Франция, Испания, а не защо и Белгия. Съжалявам, наборе, ама Киелини и Кандрева на мен не ми вдъхват на етикет "играчи от най-висш ешелон". По твоята логика, че Лаказет и Гризман не са решавали досега срещи, как ще отговориш на въпрос, колко от сегашните италиански хубавци са решавали мач от подобно естество? Класата и сърцето на играчи като Буфон, Бонучи, Маркизио, Де Роси и Кандрева + отличният колектив за мен не са предпоставка, че Скуадрата отива като нещо повече от пътник. Саня е приличен бек, но е резерва на Дебюши, ако вторият е здрав. Евра вероятно ще продава фланелки пред стадионите, защото развитието на Курзава е чудовищно, а Дин започва по страхотен начин сезона. Ако това са ти слаби опции като бекове, какво да кажем за Де Шилио, Кришито, Абате, Сантон и моите набори Паскуал и Морети. Дармиан е страхотен, но аз в Де Шилио не виждам нищо, което да го отъждествява с таланта, за който го броят. По-добре да играе Антонели.

Освен Льов и Дел Боске, на Еврото няма да има други елитни треньори. Конте, Дидие и Вилмотс са кажи-речи на едно равнище. Така че е странно да казваш какво развитие търпи Конте, а как другите двама не струват. Вилмотс не се ли справи добре на Световното? Разбирам тезата ти, че това е колективен спорт, каква е ролята на треньора знаем, но половината отбори имат по-качествени резерви, отколкото са титулярите на Скуадрата. А и по старо правило нападението печели срещи, а защитата шампионати. Италия на този етап няма нищо - посредствена защита, в която двама човека знаят как се играе футбол и една ротация от 15 атакуващи футболисти - или резерви, или играчи спряли с развитието, или футболисти, които не трябва да бъдат национали.

А иначе по-интересния въпрос: каква според теб (знаем, че сезонът е млад) трябва да е групата от 23ма човека на Италия. Да кажем, че всички ще са здрави, всички ще са във форма.

+Quote Post
Boris Morev
коментар 07 Sep 2015, 19:20
Коментар #1388

Juventus regular

Това е състав, който отпадна на Световното в груповата фаза и който загуби всичките си реномирани срещи в последната година. Не само си загубиха силата, ами и трябва да започнат да се молят на Барселона да започне да вади играчи, че Кастия няма да го направи никога.

Наборе, нямам време за глупости. Само виж какво е печелил Конте и какъв манталитет има и какво са печелили Дешан и Вилмотс. Пък до Еврото време има много, ама сега да чета, че Киелини не е играч от най-висш ешелон, немците нямали защита, там за франсетата някви щуротии, не ми се влиза в излишни приключения. Дебюши няма да е титуляр в Арсенал, титуляр го слагаш, заеби тая работа. Саня майна....Дармиан и Де Шильо са в пъти по-добре от Евра и Саня, ако трябва да си говорим сериозно. Да не ти кажа Кабай на какво ниво е, пък тоя си го пуска и титуляр, барабар с оная печка от Нюкясъл. Един Балотели е решавал повече мачове на нац. ниво от Гризман, Лаказет(човекът-сезон, дотук гол не е вкарал) и Фекир, който няма да играе на Еврото сигурно. Франция имат класа, ама нямат треньор и лидер. Според мен напрежението ще ги убие и ще се издънят подобно на Бразил 2014 и Германия 2006.

И пак ти казвам, че един национален отбор зависи предимно от колектива, а не играчите в него.

Този коментар е бил редактиран от Boris Morev на 07 Sep 2015, 19:33

--------------------

+Quote Post
Boris Morev
коментар 07 Sep 2015, 19:47
Коментар #1389

Juventus regular

Още нещо важно, наборе, на отделен текст, запиши си го - това не е шампионат, а турнир от 6, а догодина 7 мача и защитата ще реши всичко. Колкото по-малко грешки се правят в защита, толкова по-голям шанс имаш да продължиш. Питай Ото Рехагел, ако не ми вярваш.

--------------------

+Quote Post
europefan
коментар 07 Sep 2015, 20:46
Коментар #1390

Juventus star

Коментари: 2 918
Регистриран: 13-September 08
Град: Добрич
Потребител No.: 1 333

Цитат(Boris Morev @ 07 Sep 2015, 20:47) *
Още нещо важно, наборе, на отделен текст, запиши си го - това не е шампионат, а турнир от 6, а догодина 7 мача и защитата ще реши всичко. Колкото по-малко грешки се правят в защита, толкова по-голям шанс имаш да продължиш. Питай Ото Рехагел, ако не ми вярваш.

Искаш да кажеш, че настройката и мотивацията на отборите, които излизат срещу Италия и срещу Гърция, е еднаква? Ей за това може да питаме Рехагел.

Вчерашната защита на Скуадрата, срещу средноевропейски отбор, си пускаше гол от воле. Идното Евро ще е много тегаво за феновете на Италия.

Този коментар е бил редактиран от europefan на 07 Sep 2015, 20:58

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 07 Sep 2015, 21:06
Коментар #1391

Juventus champion

Твърдението, че Антонио Конте е печелил повече от Дешан и има по-голям манталитет... Спорът е излишен. Дешан е противоречив треньор, но подобно на Конте - има още месеци пред себе си, за да избистри състава си. А ако го направи - тъй като Франция има в пъти по-голям ресурс - нещата са далеч по-розови, отколкото за Италия. Отделно без да му пука изчисти от състава една мръсна групичка и успя да стегне играчи, които не демонстрира дисциплина. ДД има интересни методи и бих казал, че е всичко друго, но не е мухльо без лидерски качества и манталитет.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 07 Sep 2015, 21:22

+Quote Post
Boris Morev
коментар 07 Sep 2015, 22:00
Коментар #1392

Juventus regular

Фактите са такива, ти ако искаш можеш да си спориш със себе си, ама единият е три пъти шампион в Италия за три години, другият за вече над 10 години в занаята само веднъж е ставал шампион в едно посредствено първенство. Дешан като треньор нито знае какво е да играеш под напрежение и големи очаквания, нито показа някакъв потенциал миналата година на Световното - първият по-сериозен отбор си ги опатка с лекота, макар и това да беше Германия. А догодина ще са домакини и ще се изисква много от тях, а това си е натоварващо. Лидер на терена нямат, а малко или много трябва да си наясно, че без класен лидер негрите се разединяват и всичко завършва с пагубен край, ако ще и 150 пъти по-голям потенциал да имат от всички други. Аз като цяло не бих ги вкарал изобщо в сметките, ако не бяха домакини, но този фактор + Платини в УЕФА им гарантират поне 1/2, но ще трябва много бутане, красив жребий и късмет, че да вземат копата.

От друга страна италианците ще отидат без напрежение и без очакване към тях, което ще е от голям плюс за тях. Нямат кой знае колко големи колебания върху титулярната 11, остава Конте да си свърши работата и да продължи с налагането на 433то. Знаем добре, че Конте е от треньорите, които изискват много и е отличен мотиватор. Има си здраво ядро от Ювентус, синхронът е отличен, има и коз в ръката като Джузепе Роси. Всичко си зависи от Конте, ако е достатъчно израснал колкото изглежда, очаквам силно представяне. Като цяло Прандели започна един добър проект, смени доста солидно фасадата и бързо стигна финал на голям форум, само че теслите миналата година спряха временно процеса, но по време на този преход се появиха доста качествени и класни играчи, които Конте може да трансформира в шампиони. Все пак знаем какво направи този човек при нас. Тактически може и да не е узрял или просто толкова да си може, но като мотиватор си е класа.

Иначе още едно пояснение - футболът си е колективен спорт, ама не това беше идеята ми. Говоря за национално ниво - там най-важно е да създадеш силен колектив, а не да имаш 11 индивидуалисти, но да са слаб колектив. Дано да си разбрал сега, а не да ми изредиш 40 човека и да кажеш "ей ги на имат играчи", колектив трябва да имат с изявен лидер, както Франция имаха Зидан, ама сега имат нищо. Днес капитан им е Лорис!

Този коментар е бил редактиран от Boris Morev на 07 Sep 2015, 22:03

--------------------

+Quote Post
Hennessy
коментар 08 Sep 2015, 09:41
Коментар #1393

Juventus star

Коментари: 3 548
Регистриран: 28-February 10
Град: Добрич/Пловдив
Потребител No.: 3 499

С всичко съм съгласен. Единствено мога да добавя, че все пак ако Рибери е здрав, си е лидер от всякъде. Както и наш Евра е на годинки и може да им налее малко акъл на малките петли.

--------------------

+Quote Post
Gianni-Agnelli
коментар 08 Sep 2015, 11:00
Коментар #1394

Juventus bench

Цитат(Boris Morev @ 07 Sep 2015, 14:49) *
Иначе Франция с бекове като Евра и Саня плюс треньор като Дешан само домакинският фактор ги вкарва в сметките за Еврото като някакъв вид фаворит, не малък фактор все пак. В центъра са само разрушители, а напред са точно на ниво 1/4 финал на какъвто и да било форум. Бензема е класа, ама не е нападател, който да ти донесе титлата, другото е ташак. Валбуена, майна. Няма го Зидан вече, за да ги спасява.

Тоя Матуиди бахти разрушителя, разруши половин Сърбия... И тоя Саня това центриране дето го направи, Дармиан още 15 сезона с ЛВГ не може да отлепи така топката от земята.

Цитат(Boris Morev @ 07 Sep 2015, 16:26) *
Нали се сещаш, че само преди година немците биха въпросните французи без да се напъват?

Испания изгуби силата си и вече само на хартия ще е фаворит.

Само дето отбора на Франция тепърва изкара талантите, а немците тепърва ще се отказват Лам, Швайна и прочие. Немците вчера ги видяхме и тях...

А това за Испания звучи малко като на Ивайло Петев интервютата...

Цитат(Boris Morev @ 07 Sep 2015, 23:00) *
От друга страна италианците ще отидат без напрежение и без очакване към тях, което ще е от голям плюс за тях.

има и коз в ръката като Джузепе Роси.

Италианците ще отидат без напрежение(като 4-кратен световен), въпреки че са отпаднали в групите, а Испания, които са изпаднали в групите и имат невероятен състав с невероятен треньор ги няма на картата? biggrin.gif

Джузепе Роси е коз, колкото е коз и Фекирката, както се изказа.

Времето минава, водата си тече и не е далеч времето, когато Марсиал или Лаказет ще изместят Жиру и шест(!) удара снощи от малкия пенал ще има поне 2-3 гола.

Чисто статистически - 22-мата срещу България, играчите, които са титуляри в сериозни отбори са - Буфон, Бонучи, Киелини, Верати и Дармиан. Снощи, в приятелска среща, само в титулярите Франция имат 7 - Мангала, Саня, Варан, Погба, Матюиди, Гризман, Шнайдерлин.

В кой свят Конте е по-добър от Дешан - не знам... Конте видиш ли имал фамозни три титли на Италия и две Суперкупи, а Дешан мизерника имал само една на Франция, четири купи на страната и финал в ШЛ, където Конте едвам стигна 1/4 финал, а в групите благодарение на Алесио и Карера продължи. Винаги съм се чудел, ако Конте си водеше мачовете дали щеше да излезе...

Както се изрази Еврото е купа, а не шампионат. Конте няма такъв спечелен през треньорската си кариера, Дешан има четири и финал на ШЛ.

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 08 Sep 2015, 11:21
Коментар #1395

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Морев, постовете ти за Италия са написани така, сякаш не излагаш някакво твърдение, а се опитваш да убедиш сам себе си в това, което казваш. Италия има един симпатичен отбор съставен от класата на Юве и всичко останало. В атака италианците са пълна трагедия нито Шарауи, нито Пеле, нито Кандрева могат да бъдат фактори. Аз лично на този етап бих залагал много повече на един Инсиние. Имобиле защо не играе, нали искаше да го връща в Ювентус? Сега като го има, нещо се дърпа.

Това как Италия винаги била подценявана, как не си давала зор и тем подобни взе да се изтърква. Сигурно по тази причина не минаха групата на Световното, защото се пазеха за финала. Харесвам Италия, ама дано се паднат скоро в някоя група, която да ги разтърси на квалификации из основи, че с такива противници като България и Малта, ако ще и с ъндър 19 да излязат пак ще се класират.

Конте е по-добър треньор от Дидието, колкото Рома са по-добри от нас в момента. Това, че му трябваха 3-4 години да разбере, че има друга схема освен 352 ли го прави по-добър от Дидие? Или титлите в Италия, за сметка на представянето в Европа? Дидие Дешан не се притеснява постоянно да експериментира, залага на 4-2-3-1, 4-5-1, 4-4-2. Харесвам го, защото винаги използва крила, а Конте тепърва разбра, че имало такъв пост и футболисти. На Еврото няма да се учудя да се издъни един мач с това 433 и на следващия да гледаме пак 352. И хубаво е да не забравяме какви отбори отстрани с Монако Дидие и от какви загуби Конте.

Френският национален отбор си е фаворит, отборът има достатъчно класа и креативност, второто липсва на италианците. Франзуците имат скорост, Дидие ако излезе с 433 ще станем свидетели на бързи отигравания и постоянни центрирания, а не задържане на топката, къси пасчета и 10 центрирания за целия мач. На Световното същия този Валбуена развинти една камара играчи по крилото и центрираше много добре. А да сравняваме Гризман, Бензема, та дори Жиру с италианското нападение, е все едно да сравним Дзеко с Матри. И не на последно място Франция има ясен стил на игра, титуляри и схеми, а Конте още се чуди какво, как и с кого да играе.

Този коментар е бил редактиран от Аntonio Conte на 08 Sep 2015, 11:27

+Quote Post
Underground Mind
коментар 08 Sep 2015, 11:24
Коментар #1396

Juventus star

Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Цитат(Gianni-Agnelli @ 08 Sep 2015, 12:00) *
Италианците ще отидат без напрежение(като 4-кратен световен), въпреки че са отпаднали в групите, а Испания, които са изпаднали в групите и имат невероятен състав с невероятен треньор ги няма на картата? biggrin.gif

С напрежение, без напрежение - пак ще ги опрашат още в групите. biggrin.gif По-важното е, че ще отидат същите ''герои'' от последното Световно. После ще има оправдания за ресторанти, 10 евро, 100 евро, ама съдията, ама УЕФА, ама терена, ама съперника, ама треньора на съперника, ама италианския футбол, ама школите, ама клубовете в Серия А, ама младежите, ама материала, който ми се доставя не става... Ще е забавно да се види и чуе. biggrin.gif

Не знам, ама аз колкото и техни мачове да съм гледал дотук в квалификациите, все са пълна дупка. Последните два, срещу Малта и нашите алкохолици, бяха направо шок. Две изтръгнати с родилни мъки победки с по 1-0, и то с гол с ръка в първия случай, и подарена дузпа във втория. И то като домакини. laugh.gif

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
Boris Morev
коментар 08 Sep 2015, 11:36
Коментар #1397

Juventus regular

Цитат(Gianni-Agnelli @ 08 Sep 2015, 12:00) *
Тоя Матуиди бахти разрушителя, разруши половин Сърбия...

Остави тая работа, майна. Да беше разрушил и Албания поне в предната контрола. Сърбия, стига ве, по-сериозно малко...
Брато, французите винаги са вадили таланти, но виж кога са им всичките успехи, когато имат икона в състава си - Зидан или Платини, за да ги влачат напред, повтарям се, ай ти си младеж, има още много да гледаш, за да разбереш, че Франция не е футболна нация, която е фактор във всеки един турнир, в който участва. Набора би трябвало да го знае, ама...
Прекалено големи надежди им даваш, а реално се вижда даже в контролите, че кокошките откровено се мъчат. Единственото, което ги прави фаворит, е домакинският фактор. Нищо друго, с Жиру и Валбуена напред, с резервите на Сити в защита, с играчи като Кабай и Сисоко...тежко ще е! Имат класа, но вече ти казах какво нямат.

Немците за мен са най-големият фаворит за Еврото и ще се изненадам, ако не го вземат. Отборът им е нареден от много години и не се сменя гръбнакът. Вече за испанците това си е мое мнение, че изпуснаха парата и от тук насетне ще си минат в режим "вечен фаворит" и вечни издънки. На италианците чисто и просто предвиждам силно Евро, което зависи от безброй много неща, сам знаеш има много време до лятото, но не мисля, че потенциалът им е трагичен или обречен. Могат да се представят повече от достойно и ще играят без напрежение - никой не ги слага в сметките, че даже Белгия и Англия отиват с големите кошници...Всичко си зависи от Конте, вече за титла е трудно да се говори, ще им трябва много късметец и играчи във форма.

Единственият шанс негърчетата на Франция да вземат копата е, ако Италия и Хърватска успеят да катурнат немците в елиминациите. Немците само срещу тия отбори не могат да играят, другото ще го убият с лекота.

--------------------

+Quote Post
Gianni-Agnelli
коментар 08 Sep 2015, 15:41
Коментар #1398

Juventus bench

Цитат(Boris Morev @ 08 Sep 2015, 12:36) *
Единственият шанс негърчетата на Франция да вземат копата е, ако Италия и Хърватска успеят да катурнат немците в елиминациите. Немците само срещу тия отбори не могат да играят, другото ще го убият с лекота.

И Гана и Алжир...

Мен не ме интересува коя нация е футболна. Бразилците и те са футболни, ама само ги трепят в последните 3-4 големи турнира. Италия с 4-те звезди и те освен един финал си остават 10 години мъки по евро-терените.

Да кажеш, че Белгия имат индивидуалности - да, ама с Франция е несериозно. Жиру е изпята песен, а Валбуена трудно ще изкара до другото лято титуляр. Ако Чери и Дибала водят атаката на Италия до Евро-то може и да направят нещо. Иначе си остава мечтата за три хикса, два пъти дузпи и славно отпадане на финал с Киелини ляв бек срещу Иско или Давид Силва.

Сърбия снощи имаха по-силно нападение от Италия от 2010г. Маркович, Тадич и Митрович. Вярно, че не могат да ходят и имат едва една победа в квалификациите, но както и да го гледаш нападнието им е силно. А и самия гол беше с два рикошета. Ако Италия разчитат да победят една Франция с два рикошета, то им пожелавам успех.

Голям фен съм на Италия, особено като анти-българин са ми като роден отбор. Но в момента няма нито един повод за радост в този отбор.

+Quote Post
Boris Morev
коментар 08 Sep 2015, 16:34
Коментар #1399

Juventus regular

Не мога да се съглася с теб и по двата въпроса. По принцип, ако Прандели си беше останал треньор, със сигурност бих вкарал Италия в сметките за 1/2 финалите, поне. Човекът изгради отбора наново, вкара стил и резултатите бяха светкавични - финал на Еврото. Фиаското на Световното всички видяхме от какво беше породено - тежка група, мачове в джунглата на 45 градуса, а в последния мач реферът буквално си изпрати Уругвай на 1/8 финалите. Целта също беше пределно ясна, същата поради която Испания беше в група с Холандия и Чили, с първи два мача срещу въпросните съперници. Все пак един слаб домакин трябва да бъде бутнат минимум до полуфиналите, за да не останат празни стадионите, а това се постига като елиминираш възможно най-голям брой от силните отбори.
Вече Конте за мен в началото беше крачка назад, той самият почна с глупостите от самото начало - 352 с двама тежки нападатели и тотален хаос. С времето обаче се усети лека-полека. Хърватите го сгънаха насред Милано с умрялото му 352 и явно е влезнала мисълта, че няма да стане номера. Сега ги гледам вече няколко мача с 433, еми играта е коренно различна. Диктуват си темпото с лекота, има мисъл, има движение, проблемът е, че нямат класен реализатор. Сега да си говорим простотии как са били нас и Малта с по 1-0 е все едно гледаме футбол от вчера. Италианците никога не си дават зор в такива мачове. Примерно при хикса като гости на Хърватска играха много повече и си личеше живецът от промяната на модула. Като цяло виж само за каква основа си говорим - Буфон, Бонучи, Киелини, Маркизио, Де Роси - 5 играчи от световна класа, тия играят заедно без промяна от години, покрай тях имаш играчи като Дармиан, Верати и Кандрева. Това ти е едно сериозно ядро от класни играчи, нареждаш ги в най-адекватната схема - 433 и чакаш сезонът така да се развие, че и последните 3 парчета от пъзела да ти се наредят. Ако Маркизио, Верати, Де Роси и Кандрева не могат да предоставят нужната креативност дори за нападател като Пеле/Едер, значи гледаме различен футбол. Проблемът е какво става в главата на Конте. При всички положения човекът се е доказал много сериозно, ясно ми е, че след сезона на Алегри всичките тези три години останаха забравени, ама нека не се лъжем. Конте е много качествен специалист и е роден победител. Предвид последните му мачове, мисля че ще се справи и ще направи повече от прилично Евро, а и като цяло съм сигурен, че ще мотивира играчите си, както той най-добре си може.

За Франция мога да ти кажа също така, че това е отбор, който се класира за Световното след като игра бараж и загуби първия мач с 0-2, а на реванша гол от засада и червен картон им донесе победа над мега отбора на Украйна. За две години положението изобщо не се е променило, в контролите за последната година не са показали абсолютно никакво движение, стигна се до загуба от мега отбора на Албания. Дешан си играе Моуриньовския футбол едно на мъка и вкарат ли му гол - всичко приключва. И 150 човека да им изредиш като потенциал, колективът им е салата. Играта им е потресаваща, на Световното чакаха само на Погба, а знаеш какво развитие търпи в момента той. Ти само виж един Варан, който е несменяем титуляр за Франция и класен играч, та той не е твърд титуляр в Реал М. Изобщо няма какво да ги коментираме, ако не бяха домакини, сигурно нямаше и да се класират за Еврото, но сега обстоятелствата са други. Имат класа, но пъзелът не им е нареден, атаката е тотален хаос, самият Бензема не е играч, който блести в големите мачове, а това им е най-класният и опитен в състава. Ако не върнат Зидан да играе и да им върти играта, не виждам как ще бият дори отбор като Англия на елиминациите, камо ли Германия или Испания. Ролята на фаворит ще им тежи много, хората ще очакват силно представяне от тях, а реално няма кой да поеме отговорност.

--------------------

+Quote Post
Gianni-Agnelli
коментар 08 Sep 2015, 19:52
Коментар #1400

Juventus bench

За Прандели съм съгласен. Не за 1/2 финал, но съм съгласен, че картинката е различна. Не казвам и че Конте е идиот или безхаберник. Човека понатрупа някоя годинка опит, има си силни качества, но трудно ще направи нещо при положение, че му е първия голям турнир, а и отбора му е доста посредствен. Реализаторът е много важен. Вчера Жиру изпусна 6 удара от малкото наказателно. Саня, Гризман и Матуиди го съсипаха от положения, завалийката я мъчи.

Не мога да се съглася, че няма прогрес при Франция. Варан, Шнайдерлин, Курзава(ще видим доколко е готов), Гризман и още и още, израстанаха много. Дешан също. Лорис не е лидер, но е много солиден вратар.

Единственото нещо, което би попречило на Франция е липсата на опит, а не на лидер. Фактора домакинство е нож с две остриета, но не мисля, че е решаващо и в положителен и в отрицателен план.

Испания са много силен отбор, а Дел Боске е един от малкото треньори на неговите години, който се опитва да се приспособява към модерния футбол.

+Quote Post

106 страници V  « < 68 69 70 71 72 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 6th December 2019 - 09:57ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team