IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

166 страници V  « < 161 162 163 164 165 > »   
Closed TopicStart new topic
> Трансферни слухове, сезон 2016/2017
pinkfloyd39
коментар 25 May 2017, 21:24
Коментар #3241

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 8 656
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Намирането на фланговия футболист ми се струва, че ще бъде една идея по-трудно, отколкото се очаква поради няколко причини. Ако дискутираме Коща, за него ще има голям интерес, а Нуклео правилно каза назад, че Байерн не подаравят футболисти. Ако дискутираме Ди Мария, който е удачен, но няма нищо общо с фактора от Реал, опираме че играе в отбор с много латиноси, който се слави с огромните бонуси, които дава за какво ли не. Отделно, че колкото и да се покачват заплатите, не ми се вярва точно Ди Мария да ни бъде най-скъпият играч, не и този Ди Мария от ПСЖ. Бернардески ти е футболист, който играе в отбор, с който трудно ще се преговаря. Караско няма да го дадат - какъвто и да е Торес, в едно лято няма да си сменят триото напред, а и ще получат достатъчно пари от Гризман, за да могат да си добавят попълнения. Всеки един от тези футболисти е достижим, но няма да е лесно - за един ще има трансферно наддаване, друг играе в отбор, който няма да ни го даде баш на нас, трети няма логика да напуска, а четвъртият не изглежда като играч, който ще напусне отбора си.

Ако можем да съдим по това, че Манджукич днес преподписа, той би трябвало да остане, а и сведенията са, че иска да играе в Ювентус, не в Стоук, Бешикташ или Китай, а и Алегри искал оставането му. Като се сетим, че Алегри беше критикуван заради факта, че не изостави и не зачеркна напълно 3-5-2, то през новия сезон няма да остави и сегашната схема. Това е ясно и се разбира, но имам предвид, че дори желанието на Манджукич да е да играе повече като таран, той вероятно е наясно, че това ще се случва рядко. А отборът изглежда наистина страхотно и имам усещане, че както ни трябва подсилване, което ще се случи, Манджукич няма да отпадне веднага от титулярния състав. С други думи: не очакам суперзвезда, за каквато мечтая някои хора. А и спекулираните играчи са доста далеч от подобен статут. Ако не е някой от изброените, то ще е един вид low level придобивка, което не означава, че няма качества, но наистина не са чак толкова вариантите, ако се опитваме да разсъждаваме и да очакваме по-умерено лято. За жалост по тази логика Кейта се вписва. Колкото и да е нужно Ювентус да стане по-офанзивен, това е италиански клуб с олдскуул треньор и е немислимо да очакваме огромна промяна на мига в момент, когато всичко се получава. Никога няма да бъдем отбор, практикуващ футбола на Барселона, но сме отбор, който може да се надиграва и в момента с противника, има футболисти, които умеят да задържат топката. Млад футболист, който вече е пробил във футбола, но му предстои път на развитие, се вписва най-добре. Все пак смятам, че ще вземем класен и утвърден футболист, но когато събираш 2 + 2 и стигнеш до споменаването на твърде много млади футболисти, може да се получава, че ще е играч, който постепенно да бъде наложен, докато привикне на нашия футбол. Аз съм убеден, че от споменатите футболисти никой няма да започне титуляр в Ювентус, освен евентуално Ди Мария. Алегри просто не е треньор, който да направи такава огромна промяна. Идеята за сегашната схема не идва два часа преди срещата с Лацио, а отборът изглежда все по-впечатляващо, имайки и предвид, че всичко стана в движение. Това, което прави Манджукич, е незаменимо, а Ювентус няма да жертва всичко от Манджукич за по-офанзивен вид.

А от всичко това аз мога ли да ти кажа, че 75 милиона за крило са ненужни? Ясно е, че отборът се нуждае от правилния футболист по фланга, който да може да се впише в идеите на Алегри. Но е и толкова ясно, че се нуждае от вътрешен халф, което все още не можеш да разбереш. Аз все още смятам, че с предполагаемите отпуснати пари Ювентус може да си осигури крило, вътрешен халф и да даде 7 милиона за Де Шильо. Не знам как ги смяташ, ама Толисо, Коща и Де Шильо не струват 100 милиона. Разбира се, всичко зависи от това какви са плановете за Манджукич, но фундаменталното му значение за отбора и евентуално оставане директно си означават, че Алегри го иска. А щом го иска, не е за да е твърда резерва на Яник Караско, който е муха без глава и ставаме три идеи по-слаби с него. Именно за такава конкуренция ти говоря. Нямам съмнение, че има набелязани страхотни футболисти, надявам се Алегри да има думата. Различен футболист от Манджукич ти осигурява различен вид на терена, но нагоре един уважаван потребител е казал, че малко футболисти пасват на Ювентус в момента. А Ювентус няма да даде безброй пари за играч, който няма да пасне. Толисо също пасва, защото след сезон и нещо ти е твърд титуляр и се е запътил към водещи позиции във футбола. Но извоюването на място в Ювентус си зависи от футболиста. Толисо е именно от халфовете, които Алегри предпочита и за мен е най-нарисуваният футболист за Ювентус това лято при все че външният халф е една идея по-нужен.

А и на последно място: Бернардески не играе ли на мястото на Куадрадо/ Алвеш? Кейта, уви, много се вписва в профила на млад играч, който да се развива и да получи своя шанс, който е различен от Терминатора, но аз не виждам нищо от Ювентус в него. На мен ми е страшно надценен, дрибълът му е ужасяващ и в Европа няма да се получава, ако не вземе да работи над него, ударът му е анемичен, а желанието за футбол леко съмнително. Но Пяца също няма нищо общо с нас, така че като нищо ще вземе да се случи. Това са си мои размисли и ще продължавам да твърдя, че отборът трябва да бъде пипнат и направен по-добър, а става по-добър с халф като Толисо и с крило, което да е одобрено от Алегри. Но можеш да дадеш 100 милиона за Караско или който друг се сетиш и това да не означава особен ъпгрейд. Ювентус има пари, които не съм натрупвал аз, така че не ме интересува, стига да видя по-добър футболен отбор през идната кампания. Когато си на върха, не мисля, че се задоволяваш. Ние никога не сме се задоволявали. Нашите провали - тези периоди, в които почва упадъка, винаги започваха от грешни трансфери. От това се страхувам. Страхувам се да няма принцип "Толисо е 32 милиона, ама за какво като можем да вземем Сапонара за осем", плашат ме играчи, които само на хартия ъпгрейдват философията на Алегри.
Go to the top of the page

+Quote Post
mrd
коментар 25 May 2017, 21:45
Коментар #3242

Juventus regular

Коментари: 1 994
Регистриран: 17-July 12
Град: Sofia
Потребител No.: 24 704

За Толисо да кажа и аз biggrin.gif
От 15те чисти положения които Кедира материялизира 5(по памет), Толисо ще наниже 14 по мое мнение. Та мисълта ми е че въпреки схемата с 2 вътрешни халфа, не е като да няма положенияи за тях.
Корентен ни гарантира поне 12 гола на сезон ако е титуляр. Това не е малко за халф.

Пп: за да не не питат, нямам оракулски умения, просто разсъждавам на база гледани мачове на Ювентус smile.gif

+Quote Post
*JUVENTUS*
коментар 25 May 2017, 21:51
Коментар #3243

Primavera player
**

Коментари: 457
Регистриран: 19-April 17
Потребител No.: 25 126

до lyubaka

хахахахаха мноооооого як коментар!!!

+Quote Post
since1897
коментар 25 May 2017, 21:51
Коментар #3244

Juventus regular

Коментари: 1 130
Регистриран: 11-April 16
Потребител No.: 24 999

Де Шилио ми харесва този пич.Може да играе ляв и десен краен защиник,симпатично момче е.Красавец.

Толисо не е от най-красивите,но е добър,става за Ювентус.Ако го вземем обаче,трябва да разкараме Кедира и Лемина и да предотстъпим Бентакур или Стураро примерно.

За лявото крило ми е мн тъмна Индия какво ще правим,Алегри и ръководството да си се оправят.Мене лично ми се иска да видя някой немец в Ювентус

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 25 May 2017, 22:03
Коментар #3245

Juventus champion

На Толисо ти трябват три срещи, за да видиш защо подхожда на Ювентус. Абсолютно модерен халф. Наистина не всеки е Кроос, Погба, Видал и Шави и Алонсо в пиковите им години, но момчето е страхотен футболист, който се развива постоянно. Всеки следващ сезон става все по-добър, а това се затвърждава от статистиката му - бележи и асистира все повече, а не е непременно да играе зад нападателите. Физиката също впечатлява - впрочем, Толисо не е от най-едрогабаритните, но изглежда по-голям, отколкото сочи сайта на Лион. Един Каземиро е с три сантиметра по-висок, но гази здраво. Наистина е здрав, влиза в единоборствата и играе борбено. Новият потребител, който се радвам, че се присъедини, просто изхожда от гледна точка, в която има логика, но не я развива. Трябва ни външния халф, но правилният, а не играч, който просто да привлечем. Необходимостта от такъв играч не изключва необходимостта от футболист като Толисо - вътрешен халф, който не е копие на Лемина, Стураро, Ринкон, а за децата Мандрагора и Бентанкур си казах мнението. А знаем, че нашите вътрешни халфове бележат. Въпреки всички пропуски, Кедира все пак е вкарал 5 или 6 гола този сезон. По-различен отбор, да, но Видал също бележеше при Конте, правеше го при Алегри, Погба също вкарваше. От Стураро очакваш епизодичен гол, който е резултат от добро пласиране, не от удар, фантазия или нещо такова. Толисо е на 22 години и е инвестиция, която да наследи Кедира, когато дойде момента. Въпреки че Пянич беше върнат назад от Спалети, Алегри доразви този проект и Пянич става все по-добър, макар че изпълнява роля, която не му е толкова традиционна и която му отне време. Няма основание да смятаме, че Алегри не може да развие 40 милиона или колкото там са, в лицето на Толисо, гледайки как при него постоянно вътрешните ни халфове стават по-добри. Френският национал си има основата, а както се казва - футболист си е и си личи от самолет. Аз бих казал, че един Бернардески ми е в пъти по-голяма енигма що се касае до бъдещето му, отколкото Толисо, който би мачкал спокойно в първенства като нашето или в английското. Ние сме добри на френските продукти обикновено, а Толисо е халфът след Погба, който обещава най-много. Аз лично го искам и не защото вкарва или подава. Прогресът му е забележителен - това момче почва като изцяло дефанзивен халф, играл е като бек и дори централен. Един Матюиди се превърна в такава величина на 26-7, а Толисо на 22 изглежда звяр. Рядко има футболисти, които да искам в Ювентус или за които да съм навит да заплатим, дори ако е солено. Това момче просто няма как да не стане елитен халф, а като запътил се такъв, аз го искам в Ювентус повече, отколкото да се филмирам с проектите на Марота за Мандрагора, Бентанкур, Ганц, Орсолини и т.н wink.gif.

+Quote Post
Underground Mind
коментар 25 May 2017, 22:04
Коментар #3246

Juventus star

Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Иниеста и Ди Мария... hat36.gif

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
FJ1897
коментар 25 May 2017, 22:09
Коментар #3247

Primavera player
**

Коментари: 158
Регистриран: 16-March 16
Потребител No.: 24 930

С преподписването на Марио, вероятното привличане на Де Шильо, Бентакур, младежите от Аталанта, нещата изглеждат доста добре за момента все пак сме 25 Май.
Юли и Август са два месеца достатъчни, за да може на спокойствие да се прецени всичко.
Тази година продаваме само талаш, това мисля е ясно на всички трезвомислещи привърженици.
Алегри след така стеклите се обстоятелства не виждам причина да си ходи.

Не е момента да се хаби, излишна енергия точно сега.
След 5 Юни може post-294-1158668360.gif

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 25 May 2017, 22:12
Коментар #3248

Juventus champion

Цитат(Underground Mind @ 25 May 2017, 22:04) *
Иниеста и Ди Мария... hat36.gif

Иниеста, колкото и да изглежда невъзможно, е играч, който гледам, че не събира достатъчно коментари. Знам ли, все пак някой може да го откаже, Милинкович-Савич си е попадение отвсякъде busted_cop.gif.

Общо взето Иниеста и Туре в Ювентус ще мачкат на секундата, докато на дечурлята ще им трябва доста време, докато се адаптират.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 25 May 2017, 22:12

+Quote Post
Aerosmith
коментар 25 May 2017, 22:14
Коментар #3249

Promising youngster
*

Коментари: 41
Регистриран: 15-May 14
Потребител No.: 24 827

Цитат(since1897 @ 25 May 2017, 21:51) *
Мене лично ми се иска да видя някой немец в Ювентус
И аз си мисля за Ройс от 3-4 години но или не играем с крила или е контузен. Не помня да сме имали някога интерес към него.
От Коща, Кейта, Бернадески и Караско предпочитам първия. Но важно е какво мислят Макс и Марота - може да имат някакви идеи за Берарди.

+Quote Post
Underground Mind
коментар 25 May 2017, 22:29
Коментар #3250

Juventus star

Цитат(pinkfloyd39 @ 25 May 2017, 22:12) *
Иниеста, колкото и да изглежда невъзможно, е играч, който гледам, че не събира достатъчно коментари. Знам ли, все пак някой може да го откаже, Милинкович-Савич си е попадение отвсякъде busted_cop.gif.

Общо взето Иниеста и Туре в Ювентус ще мачкат на секундата, докато на дечурлята ще им трябва доста време, докато се адаптират.

Иниеста винаги ми е бил един от най-любимите играчи извън Ювентус и, честно казано, ме кефеше повече от Шави и Меси, когато Барса владееше света и тримата магьосници подчиняваха отбор след отбор. Още помня първия път като го видях - груповата фаза на ШЛ през 2004 и мача на каталунците с Милан. Още тогава си личеше, че това е играч от много рядка класа. Ще съм страшно доволен, ако имам възможността да го гледам в нашия отбор, без да се замисля ще си купя фланелка с неговото име и номер. Трансферът има логика от гледна точка на Иниеста, тъй като смятам, че и Андрес има нужда от малък ренесанс на кариерата си, по подобие на Пирло и Дани Алвеш. Неслучайно още вчера, веднага след като тръгнаха слуховете за Юве, каза, че не може да потвърди, че ще завърши кариерата си в Барса и ще подпише нов договор... Все пак ми се струва доста трудна операция обаче.

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
Spark11
коментар 25 May 2017, 23:21
Коментар #3251

Juventus star

Коментари: 3 212
Регистриран: 22-March 10
Град: Варна
Потребител No.: 3 634

Един Инсинье за мен би бил мечта на тази позиция. smile.gif)) Жалко, че и той е също толкова невъзможен, колкото и Хамшик примерно. Иначе според мен е в пъти по-перспективен от един Бернардески, към когото имам доста резерви. Наречете го предчувствие, но просто не вярвам, че момчето ще се превърне във велик играч. Ситуацията ми напомня на тази от Палермо преди около 5-6 години, когато всички се прехласваха по Абел Ернандез, който се очакваше да стане the next big thing, а на мен Кавани ми хващаше окото повече. Сега е същото: не смятам, че Бернардески ще се развие по подобие на Дибала. Нито пък го очаквам от Кейта или Андерсон. С това не се опитвам да твърдя, че са лоши играчи, а просто, че не са Juventus quality.

От изброените имена отгоре: Коща е нашият човек. Коща ще измести Манджата от титулярния състав след някой и друг месец, ако го вземем това лято.

Що се отнася до Санчес: гуруто ни му е фен, и то с добро основание. Това и преди съм го казвал: независимо от схемата на игра или състава ти, ако имаш възможност да вземеш играч от класата на Санчес, ти вземаш този играч. Задължително. (Но наистина не смятам, че ще го видим в Юве. Не е невъзможен, но няма да го купим ние точно.)

--------------------
Paulo Dybala: “They’ve been complaining about Juventus for six years. Perhaps they should try another method.”

+Quote Post
*JUVENTUS*
коментар 25 May 2017, 23:32
Коментар #3252

Primavera player
**

До pinkfloyd39

Без съмнение, всеки един от тези искани крила ще са трудни за закупуване! Та дори този от Лацио! И ще трябва да се бръкнем сигурно едно 40-50млн. , а и не се знае къде ще се отвори парашута изобщо! И после, ако е някой от по-младите да го наложим и реално може да не даде мигновен ефект! Дано направим поне 2 големи трансфера и един Де Шилио примерно. Но пак казвам имаме разходи по други играчи, а и рядко правим 2 силни трансфера + Бентакур+ Калдара отделно плащания по Куадрадо и Игуаин. Но защо пък за първи път да не извадят парите за 2 големи трансфера, дори без многомилионна продажба тип Погба! Всичко е възможно. А е възможно и парите от Погба да са каширани за правилните играчи в точното време както казва Марота. А и той твърдеше, че уж трансферът на Погба не касае този на Игуаин. Да видим...

Иначе ако Алегри запази системата първият трансфер би трябвало да е крило, затова искам него да го коментирам, защото е по-сигурен! А после за останалото не е много ясно. Освен, ако не се окаже, че не можем да се спрем на качествено и възможно за трансфер крило и Алегри за поред път не обърне системата с 3-ма централни халфа взимайки някой класен вътрешен халф като Иниеста, Верати, Толисо, Фабиньо или нещо подобно.

Възможен вариант е да заиграем също не в очакваната система 4-2-3-1, а в 3-4-3. Дори Бардзали да не играе толкова често. И това е възможно! А с тази система 3-4-3 според мен ще излезем и на финала срещу Реал! Тогава инвестицията в Де Шилио може да отпадне, защото АКуадрадо играе прекрасно като халф-бек. А имаме и Алвеш и Лихта за още един сезон. Тогава вече крилото като Кейта, което има опит и в Италия примерно би се вписал по-лесно, защото той играе такава роля и в Лацио, изнесен по-напред. На Кейта силата му е в реализирането на положенията, дрибъла прав си не му е развит още, както и играта в защита. Коща пък тук не би бил подходящ, защото не еот крилата, които бележат често. Но той пък е перфектен дрибльор! Много възможна система, която ще спести пари в бъдеще за класен бек, защото Алвеш няма да е вечен. А Куадрадо на тази позиция е перфектен. Играе и добре в защита, което е силата му. Има страхотна бързина. А по-изнесен напред Куадрадо сякаш се губи, защото не е Роналдо да взима правилни решения и да бележи често. Но пък за сметка на това е може би едно от най-бързите крила в Света, което има бонус игра в защита! Нещо, което малко крила имат добре. Затова Куадрадо е толкова ценен. И според мен Конте хич не му се искаше да пусне, но той така и не свикна с мрачната Англия.

Та ако разсъждаваме най-вероятния вариант, би било да почнем с едно крилото! Прочетох мнението ти и ще добавя коментар към всеки поотделно! Иска ми се да чуя повече мнения! Сами разбирате, че няма как да имам ясно мнение за всеки един. Изказвам мнение си на прима виста и ще се радвам някой да добави, а дори да разобличи мнението ми по даден играч и да ми отвори очите един вид smile.gif

Санчез - Играч, който умее всичко по крилото. От играта в защита, до дрибъл, бързина, добър реализатор е, та дори играе с глава smile.gif За мен, може би той е крилото, което може да ни изведе до друго ниво! Но исканата заплата, ако е такава е проблем. Силата му е, че може да решава мачове и да бележи често! Това го отличава от всички други възможни варианти значително. За мен би бил подходящ в 4-2-3-1 Защото има игра и в защита и това го прави идеалното крило. Той просто има всичко smile.gif А отдясно Куадрадо, който също се връща и отнема топки. Ставаме непробиваеми, а Алексис ще добави и доста голове. Затова смятам Алексис за най-доброто. Стига цената да не е космическа, трябва тук първо да се хвърлим. Ясно е, че Марота го иска от дълго време! Казвал го е в интервюта, че дори сме офертирали няколко пъти Арсенал. За мен дори това да е единственият ни трансфер, то само той ще вдигне значително класата ни! Останалото ще е леко вдигане на нивото и конкуренцията в състава, дори на 2 позиции, но няма да е толкова значително! Това е мое мнение! Но ако иска заплата над 20млн., не знам как ще стане smile.gif

Коща - Играч с изразен дрибъл и техника, но не бележи и не решава често мачове. Става за 4-2-3-1 И за мен с другия бразилец Сандро биха спретнали една добра 2-ка в лявата зона. Той може да измести Манджата от крилото. Взимайки него вече е възможно да вземем и Толисо или някой друг. Визирайки цената му от 40-50млн. и значително по-ниската цена на заплата му. Санчез ще е 60млн, а заплата му може дори да е тройна!

Ди Мария- Също играч, който ще според мен ще измести Манджата, който ще играе по-често в центъра, там където нямаме дори резервен вариант за Дибала и Игуаин! Иначе съм съгласен с pinkfloyd39, че не е същият както беше в Реал. Той има по-добри плеймейкърски качества от Коща за сметака на дрибъла му.

Кейта, Караско, Бернадески, Лемар - Млади играчи, които трудно могат да изместят Манджата първата година от титулярното място в ляво, за да се даде желаната бързина по крилото. Но пък Манджата ще се налага често да играе на мястото на Дибала или Игуаин, защото им е единствената резерва. Първите трима според мен имат реализаторски способности. И ако ги развият може и да стане нещо голямо от тях! pinkfloyd39 е изказал мнението си за Караско и Кейта и е прав, но все пак това са млади играчи и може и да се развият много в Юве. Въпросът е, че няма да вдигнат значително нивото както Санчез!

За заключение ще кажа, че да Санчез ще вдигне много нивото. Но не е фатално, ако вземем 2-ма класни халфа за сметка на това. И причината се казва Дибала-Игуаин! Това са важните играчи. Те са супер класа и в момента са едни от най-добрите в Европа. Те са големият удар на Марота. Той много добре конструира състава около тях. Те трябва да бележат и ще вървим напред! За халфовете може и да поспестим от заплати и качество за сметка на бъдещето, залагайки на по-малди имена , които да се наложат в последствие. И наистина да не се набутваме за Санчез. Макар да е бленувана мечта за мен! Защото много ми се искаше да видя отбор с крила като Санчез и Куадрадо, които ринат в защита и са адски бързи smile.gif А единият пък и се скъсва да бележи. Този отбор би бил феноменален за мен! Той няма да има слабо място! И спокойно може да е първият отбор защитил дори ШЛ, която се надявам да вземем smile.gif

+Quote Post
*JUVENTUS*
коментар 26 May 2017, 00:44
Коментар #3253

Primavera player
**

До Spark11

Много хубав коментар, който лично за мен изяснява доста неща! Аз също имах подобно мнение, но когато го прочета другаде вече нещата ми се изясняват. Все пак работата не ми е скаут smile.gif
Наистина освен Санчез и Коща едва ли другите ще могат да изместят така лесно Манджата и да дадат бързина по крилото и повече качество при атаките. Интересно ми е да чуя и мнението ти за Ди Мария.

След този коментар и този на pinkfloyd39, който до голяма степен потвърждава мнението за исканите от нас крила.

Вариантите са 4 И аз ще ги напишв в ред...

1. Влага се маса пари за Санчез, дори и без друг голям трансфер. А другата година да си го вземем Толисо, когато ще трябва да се разделяме с Кедира и Маркизио. Може и да се вземе един Де Шилио в дясно и дотам. Това за мен е най-силното решение, в прединия коментар съм написал защо. Но то става неоснователно при прекалено големи финансови изисквания за Санчез + прекалено голяма трансферна цена, защото все пак е футболист на 28г.

2. Взимаме Коща(26г) +Толисо(Фабиньо) Фабиньо в също класен. Но Толисо има доста повече неща, по-бърз, по-агресивен, отнема зверски топката, по-поврътлив, има според мен и по-добър пас и поглед за играч в средата. Ако ще взимаме 2-ри класен играч и то в средата, за да замести в бъдеще Кедира и Маркизио, то той трябва да е Толисо. Фабиньо също е класен, но Толисо е най-доброто на тази позиция за трансфер според мен!

3. Ди Мария(29г) +Толисо Потвърждавам мнението на Spark11, че е малко по-добре може би Коща. Не само заради годините, а защото pinkfloyd39, го каза много добре, Ди Мария не е същия играч от Реал. И този трансфер бих го приел при една добра трансферна сума. Все пак Ди Мария има по-добри плеймейкърски качества от Коща

3. Кейта, Караско или др. +Толисо И тук идва въпроса Тук вече залагаме на млад играч, който тепърва ще налагат. Тук трудно мога да дам мнение.

Според мен вариант 1 е най-добър, но ако е невъзможен, вариант 2 . Но в общи линии това ще е трансферното лято! Като за мен това да добавим Толисо още тази година и да вземем класно крило в ляво може и да не се получи. Но Марота може пък да изваде коза с траншовете и тогава да стане. Та дори да им го остави за 1 година докато си намерят друг, няма да е фатално! А и някой от нашите дефанзивни може да им бутнем. Лемина има бъдеще иначе, може да стане от него играч! Възможно е и да е каширал сума от Погба, а и ще вземем рекордните за турнира ШЛ 108млн. и то без да сме я спечелили, само заради финала. Това ще добави доста финанси. Най-накрая ако пък вземе да ни изненада и със Санчез и с Толисо, та всички ще сме доволни smile.gif))))))))))

+Quote Post
Underground Mind
коментар 26 May 2017, 01:05
Коментар #3254

Juventus star

Ди Мария, освен че е по-интелигентен и техничен играч от Дъглас Коща, има и по-сериозен workrate от бразилецът. И далеч повече international pedigree. Различна класа, както се казва. Не са случайни слуховете, че той е предпочитания избор за ново крило. Жалко че ПСЖ и Ювентус са в такива отношения, че не биха разменили дори и футболист като Матуиди, иначе надеждата щеше да е далеч по-силно. Друго, че Анхел взима 9 млн. чисти в Париж и не съм сигурен дали бихме му предложили подобно възнаграждение...

--------------------

+Quote Post
Hennessy
коментар 26 May 2017, 01:16
Коментар #3255

Juventus star

Коментари: 4 046
Регистриран: 28-February 10
Град: Добрич/Пловдив
Потребител No.: 3 499

И на мен мокрият ми сън е Инсиние, нооооо...може би в някой друг живот ще играе при нас.

+Quote Post
#8 Marchisio
коментар 26 May 2017, 04:27
Коментар #3256

Juventus regular

Коментари: 2 343
Регистриран: 17-April 16
Потребител No.: 25 002

Определено се нуждаем от вътрешен халф, който да ни дава спокойствие при отсъствие на Кедира, Пянич, Маркизио от една страна, а от друга да има потенциал да се превърне в основен футболист след сезон-два. Чисто футболните му качества не мога да коментирам. Гледал съм твърде малко мачове на Лион, за да имам формирано мнение за него. Все пак за него се шуми от зимата още, самият играч беше дал интервю, в което беше казал неща от сорта "... че ще е голяма чест да играе при нас". С пазарене от страна на гуруто цената няма да достигне над 35 млн. евро.
Ляво крило и другата позиция, която трябва да покрием. Харесвам много Дъглас Коща и би ми било страшно интересно да го видя под ръководтвото на Алегри. Качествата му са безспорни. Да, определено няма да показва тази работоспособност, която ни демонстрира Марио, но пък в атакуващ план ще бъде звяр. Двамата със Сандро биха заформили чудесен трансфер.
Анхел Ди Мария е играч, който искам в Юве от 3-4 години. Тук идва обаче едно голямо, но...Както, pinkfloyd правилно отбеляза Ди Мария от ПСЖ не е този футболист, който беше в последния си сезон в Реал. Като че ли със спечелването на ШЛ с Реал гладът ву за трофеи изчезна. На практика имаме футболист спечелил всичко, освен световна титла с Аржентина. Ювентус не се нуждае от презадоволене звезди, а от такива, които са гладни за трансфери. Пример за това са ти Алвеш и Пянич. Алвеш въпреки близо 30те трофея, които е спечелил играе със същия хъс, с който го правеше като проби в Севиля. Имаш и Пянич, който не беше печелил нищо в кариерата си и най-голямото му постижение беше един гол на Бернабеу. Дойде в Юве, за да печели трофеи, отказвайки се от едни милиони. С играта си показва, че е отдаден на каузата играч.
Прощавайте, ама какво точно ще доказва Ди Мария в Юве и има ли глад за трофеи? Не мисля. Той затова е в ПСЖ в момента. Взима си стабилните пачки, статут на звезда, буквално недосегаем. Всеки сезон играе ШЛ. Защо изобщо му е да идва при нас?
Като сложим всичко на кантара един трансфер на Ди Мария, ако изобщо е възможен, ми е твърде рискован.
Според мен освен вътрешен халф, крило е бек се нуждаем и от нападател, който до обира минутите на Дибала/Игуаен в безмислените мачове срещу средняците в Калчото. Играч тип Матри, който знае, че няма да е титуляр, но ще получава достатъчно минути и най-малкото ще си печели трофеи.
За мен едно взимане на Шик сега и оставянето му под наем в Сампдория още сезон би бил прекрасен вариант.

Лятото ще бъдем топ дестинация за доста играчи и ще трябва правилно да отсеем нужните ни играчи.

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 26 May 2017, 07:12
Коментар #3257

Juventus champion

Основните притеснения, които колегата има за Ди Мария, ги споделям и аз. Не казвам, че не е професионалист, но пичът вече е печелил и е бил елитен. В онази кампания на Реал лично за мен беше най-добрият футболист в Шампионската лига конкретно и през сезона се доближаваше (доколкото можем да говорим за такова нещо) до Меси и Роналдо. Само че след това като че ли се почувства доволен. Безспорно е, че избра ПСЖ заради парите. Оставете заплатата, която е огромна, някъде пишеше наскоро за абсурдните бонуси, които футболистите на ПСЖ получават. Говорим за играч, който реално може да се озове при нас вследствие на много карамболи: единият от тях е да дойде нов треньор при парижани, който да не го иска, а Ди Мария да сметне за нужно да играе преди СП редовно. Не че ще му отиде мястото в националния, дори да не играе редовно. А ПСЖ в момента нямат по-добър, а единствените варианти за по-добър са да купят Санчез. Не че не могат да играят заедно с Ди Мария. Стигаме до момент, в който ПСЖ трябва да избират къде да го продават, а е възможно да имаме конкуренция. С тях пък сме в обтегнати отношения. Та, на мен Ди Мария не ми мяза на играч, който непременно да иска да е в проект, който гони грандиозни цели. В ПСЖ ще е златен, ще печели някакви безсмислени трофеи и ще е доволен. Наистина аз вече не виждам същия хъс в Ди Мария. Разбира се, може да бъде вкаран в правия път, не е и безнадежден, но сезон в МЮ и два в ПСЖ... и просто не е същият футболист. Качествата ги има - гледах статистиката му, все още е уникална, но просто в моменти се губи, а статистиката често може да те подведе, ако не я огледаш както трябва. Ди Мария не беше на ниво в Европа през този сезон. Не искам да звуча конспиративно, но Ди Мария крие някакъв риск, тъй като в момента не вдъхва това доверие, което изпъкваше у него преди време. Момчето е печелило, а съвсем като младо направи не един избор, който беше свързан изцяло с пари.

От друга страна, понеже не говорим за някакъв дебил, а за професионалист, колкото и да е трудно, по-адекватно изглежда да преследваш Ди Мария и да разчиташ, че Алегри отново може да го съживи (наистина не е умрял, статистически си е почти същият), отколкото да забодеш 40 милиона за Бернардески. Пак ще кажа, че в крайна сметка не ме интересуват парите и няма да ги броя, ако знам, че ъпгрейдваме, но точно Бернардески е последното нещо в момента, което крещи ъпгрейд. Обещава евентуално развитие, но това е футболист с два сезона като титуляр в Серия "А" и седем мача като резерва за Скуадрата. Много по-евтина заплата ще получава, талантът е забележим, но Ди Мария и Коща, че дори и Караско, са играли достатъчно световен футбол и срещу доста силен и качествен съперник. Бернардески няма този опит. Този сезон му е добър, а в Ювентус няма нужда да е главната фигура, камо ли да е месия. Но футболисти от малки отбори, дори талантливи, обикновено са с по-буустната статистика (голове, асистенции). Скуавка е един доста модерен сайт и въвежда една прекрасна тенденция, която ще става все по-нужна във футбола. Базира се на фетиша към т.нар вторични статистически показатели на играчите, с други думи неща, които не улавяш съвсем с просто око. Идва, разбира се, от американските спортове, но сайтът е прекрасен и ако се ползва с мисъл, би давал доста насоки. Та, Бернардески има прекрасен total score и атак такъв, дефанзивно изглежда адекватен, но possession score-a му е потресаващ. За футболист, който има толкова ключови подавания и създадени шансове, равносметката е, че нещо витално липсва. Както и да е, отдалечихме се от темата. А и едва дали на някой му е толкова интересно да изследва дадени играчи толкова дълбоко, последователно и широко, но Бернардески за мен не струва 40 милиона. Стигам и до момент, в който пак ще попитам: момчето не играе ли като десен играч, защото уж ни трябва такъв на другия фланг? Не искам да изпадам в еуфория от медийните глупости - неща като "Х може да играе на пет позиции" са вреден наратив.

А само ей така за сравнението: оставяйки статистическото дефанзивно представяне, всички други показатели на Ди Мария са ++ сравнени с тези на Бернардески. Играл е 200 минути по-малко във вътрешното първенство. Момент, който ми се губи, е какво е значенито на съотборниците в някои от тези ситуации, защото говорим за различни първенства и отбори - едно е да играеш с Кавани, Матюиди, Дракслер и Моура, друго е с Кристофоро. Може пък и да е строгоконкретно. Но там е една от слабостите на статистиката: както някой някога каза, мисленето без факти е опасно, а фактите без мислене - още повече. Тези неща само насочват, няма 100 % истина в тях. Но ще се съгласим, че Ди Мария е доста по-обещаващ и сигурен от Бернардески.

+Quote Post
Sllai
коментар 26 May 2017, 07:36
Коментар #3258

Juventus bench

Коментари: 570
Регистриран: 4-April 12
Потребител No.: 24 659

Рядко гледам мачове на Фиорентина, но поглеждайки статистиката на Бернардески, забелязвам, че тя е направо идентична на тази на Дибала преди да дойде при нас с разликата, че Бернардески е 1 година по-голям сега, отколкото беше Дибала, когато дойде и че позицията му е малко по-различна. Имам и спомени, че Буфон го беше хвалил в едно интервю (мисля, че беше след нашия мач, когато ги бихме миналия сезон като гост).

Та, идеята е, че никога не се знае кой и къде ще пасне идеално. Подозирам, че Бернардески ще бъде достатъчно способен, за да играе на няколко позиции на терена.

Edit: Сега виждам, че Бернардески и Буфон са градски - от Карара. Сигурно затова са бихи хвалбите cool.gif laugh.gif

Този коментар е бил редактиран от Sllai на 26 May 2017, 07:40

--------------------
Average Is Just Not Good Enough!..

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 26 May 2017, 08:32
Коментар #3259

Juventus champion

В това, което казваш, от тази гледна точка, има доста логика: Дибала не струваше малко пари, дори напротив, особено за не толкова доказан играч, но се вижда, че си струват. Преди това е бил наблюдаван достатъчно, за да имаме реална представа какво може и докъде ще стигне. Аз просто си оставам резервиран за италианските състезатели, а конкретно Бернардески нещо ми е леко съмнителен на базата на eye test-a. Сега, гледайки, особено след като го подметна, наистина има някакво статистическо сходство. Дибала има три сезона като титуляр за Палермо, единият от които е в Серия "Б", а Бернардески също има пълен сезон в "Б". Ако говорим за сума към 40 милиона, кажи-речи са същите пари, които отидоха за магьосника. С малката разлика, че аз наистина не смятам, че дори Дибала може да играе на няколко позиции, затова го поставям под съмнение и за новия Баджо, който е толкова Баджо, колкото и Данило е Кафу.

+Quote Post
Spark11
коментар 26 May 2017, 11:11
Коментар #3260

Juventus star

Коментари: 3 212
Регистриран: 22-March 10
Град: Варна
Потребител No.: 3 634

Цитат(*JUVENTUS* @ 26 May 2017, 00:44) *
Интересно ми е да чуя и мнението ти за Ди Мария.

Общо взето, мнението ми за Ди Мария напълно се припокрива с твоето, както и с тези на Маркизио и Пинк отдолу. Всъщност толкова добре сте ги разнищили нещата, че почти е невъзможно да добавя още нещо. Като цяло Ди Мария от Реал е абсолютен no brainer - тогава не само им беше най-важният играч, а и им реши толкова мачове. На финала срещу Атлетико нито Роналдо, нито Бейл направиха нещо - Ди Мария им го спечели. Дори и за Аржентина смея да твърдя, че в същата година на световното им беше по-важен играч на Аржентина отколкото Меси. Вторият е уникален футболист и им реши един мач мисля (срещу Алжир), но Ди Мария правеше разликата и там по това време. Анхел беше съвършен и просто не биваше да се забива в Манчестър, където толкова много футболисти в последно време пропаднаха заради т.нар. "грандиозни проекти" пост-Фърги.

Ди Мария от ПСЖ вече е друга бира. Все още е добър играч, но не ми вдъхва подобна сигурност, не изглежда и толкова мотивиран, както правилно сте отбелязали вече. Мачовете с Барселона са пресен пример за това: в първия мач - hero, във втория - zero. И това много ме притеснява за него. Сиреч не знам дали ще купим Ди Мария от Реал или Ди Мария от ПСЖ. Понеже и Ернанес беше страхотен играч в Лацио, ама получихме изцедената му и свършила за големия футбол версия от съдебните боклуци. В този ред на мисли, това е решение, което хора с истински усет могат да вземат; аз съм склонен да се доверя на ръководството каквото и да преценят. Що се отнася до личното ми мнение, то аз бих прибрал един гладен за успехи Коща от Байерн и ще си свиркам с уста цял сезон като го гледам как вдига оборотите с отбора!

И нещо странично: смятате ли, че има вероятност да си приберем обратно Мората това лято? smile.gif И бихте ли искали подобен трансфер?

Лично на мен това ми е един от най-големите любимци в последните години и винаги тая в сърцето си една такава надежда, че все пак накрая ще успеем да го видим отново в черно-бяло... Тези цветове му стояха толкова, ТОЛКОВА добре. smile.gif))

--------------------
Paulo Dybala: “They’ve been complaining about Juventus for six years. Perhaps they should try another method.”

+Quote Post

166 страници V  « < 161 162 163 164 165 > » 
Closed TopicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 16th June 2021 - 23:21ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2021. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team