Реших да отворя тая тема, защото си мисля че ще е интересно всеки да избере своя дрийм тим на България в момента и да коментираме взаимно съставите си. Незнам дали няма да възникнат спорове на ниво български клубен футбол, надявам се че не. Искам да уточня в началото, че съм ЦСКА-р, но това не ми пречи да гледам обективно на нещата и това мисля ще си проличи от отбора, който ще предложа. Та идеята ми е всеки да избере треньор, пом. треньор и незнам...може би не повече от 18 футболиста (11+7), които смята че са най-доброто на този етап, като коментира накратко избраното от него като схема и футболисти.

Та моя отбор е следния:

Старши треньор : Димитър Пенев
Пом. треньор : Александър Станков

Вратари :
Ивайло Петров (титуляр)
Георги Петков

Защитници :
Александър Тунчев (титуляр)
Игор Томашич (титуляр)
Йордан Тодоров (титуляр)
Станислав Ангелов (титуляр)
Янко Вълканов
Живко Желев

Халфове :
Стилиян Петров (титуляр)
Христо Янев (титуляр)
Мартин Петров (титуляр)
Велизар Димитров (титуляр)
Димитър Телкийски (титуляр)
Благой Георгиев
Христо Йовов
Чавдар Янков

Нападатели :
Димитър Бербатов (титуляр)
Цветан Генков

------------------------------ Ивайло Петров---------------------------------

----------------Игор Томашич------------Александър Тунчев-------------
Йордан Тодоров---------------------------------------Станислав Ангелов

------------------------------Стилиян Петров--------------------------------

---------------Велизар Димитров----------Христо Янев--------------------
Димитър Телкийски----------------------------------------Мартин Петров

-----------------------------Димитър Бербатов-------------------------------

И сега кратък коментар. Залагам на схема с 1 централен нападател, 5 халфа и 4 защитника. Може би за повечето има по-добър вариант от Пенев, а за доста дори Пената не е добър вариант но аз залагам на него. За пом. треньор по добър вариант не виждам, може пък някой да има такъв. На вратата залагам на Петров, понеже след мача с Румъния за Петков драстично ми падна мнението (при 2-я гол на Румъния намесата му беше меко казано некадърна). В защита по-добро от това не виждам, Вълканов дори титуляр бих го сложил (незнам какво ви е мнението, за мен е един от най-стабилните защитници, но някак седи в сянка. Страхотна физика има тоя). Може би вместо резерва Петков има нещо по-добро, само да не е Валентин Илиев че е пълна скръб. Само със сърце и душа не става (е, уцели веднъж топката срещу Ливърпул на Анфийлд и тя зе че влезе). В халфовата линия също не виждам по-добро от това което съм сложил. Може би някой ще предпочете Янков или Йовов вместо Велизар или Янев, въпрос на мнение и аз се чудих кои 2-ма от тези 4-ри да сложа. Може би доста хора няма да приемат и схемата ми само с 1 дефанзивен в лицето на Стилян, нека видим и техните варианти. И накрая за нападението...за мен в момента имаме само 1 нападател от световна класа и това е Бербо. Единственият който може да му бъде приличен заместник е Генков, затова в моя отбор избирам като нападатели само тях 2-мата.