В последните години Канал 1 постоянно ми дава поводи за раздразнение и дискомфорт. Причината не е в самата програма, т.е. нямам нищо против да дават класически концерти, документални филми и подобни обществено полезни предавания. Все пак този род телевизии съществуват навсякъде по света : такава е Дойче веле, такава е Канал франс ентернасионал и т.н. Моя проблем с Каналчето е съвсем друг... Абсурдно е като дават футболен мач надписите за резултата да са идентични като същите от '85 година - толкова ли нямат някоя малко по-модерна програма, да вкарат малко въображение. Не се иска никак много. Абсурдно е когато националната телвизия предава футболна среща самата картина да те отвращава, а не лошият футбол. Абсурдно е да чакаш по 5 мин за повторение. Абсурдно е да се развива опасна атака, а режисьора да дава 30 метра встрани нещо. Има десекти такива моменти, които говорят за пълен непрофесионализъм, да не кажа некадърност. Тук няма нужда да се спирам на коментаторите, има си отделна тема за тях. Колко случая е имало, когато има някое значимо спортно събитие, от национален интерес, каналчето минава тънко и не го предава. Примерите са адски много... В световната лига по волейбол досега канала винаги е давал репортаж от гостуванията...а защо не предаде мача директно??? Може да е в 3 часа посред нощ, но какво от това? Или е по важно да дадат дързост и красота? Правата за тези срещи не са никак скъпи. Последно се издразних, че не даваха второто домакинство срещу Аржентина, за да предадат един мач, без никакво значение, но тук критиката ми е само за това, че не пуснаха волейбола поне по сателитния.
Пускам тази тема, защото съм сигурен, че много от вас ви дразни тази смешна телевизия. Както казах, проблема не е в това, че дават безинтересни за повечето хора предавания, не това е нейното предназначение, а по-скоро в бездарието, а би трябвало тази телевизия да е изключително професионална.