Емре Джан

Емре Джан е роден на 12.01.1994 във Франкфурт. На шест годишна възраст се присъединява към местният Блау-Гелб Франкфурт и остава там до 2006г., когато преминава в академията на Айнтрахт Франкфурт. По време на престоя си във Франкфурт играе като халф с атакуващи функции и скоро е забелязан от скаути на Байерн Мюнхен. При Баварците е изпробван на позицията централен защитник, преди отново да заиграе като халф за дублиращият отбор на Байерн. Прави дебют за мъжкия отбор в мача за суперкупата на Германия срещу Нюрнберг на 13.04.2013г. Няколко дни по-късно на 27.04, прави дебют и в Бундеслигата, като в този сезон му се налага да се конкурира с Швайнщайгер, Хави Мартинес и Луис Густаво за титулярно място.
Идното лято, Джан преминава в Байер Леверкузен и веднага става част от първият отбор. През единственият си сезон при "Аспирините", той записва 39 мача, вкарвайки 4 гола и асистира за 4. Емре играе предимно като дефанзивен халф и приковава погледите върху себе си.
На 5.06.2014г. Ливърпул плаща клаузата на немският талант (12 милиона) и той заминава за острова. Тогаващният треньор на Мърсисайдци Брендън Роджърс, определя Джан като вдъхновяващ млад талант. Дебютира на 25.08.2014г.като в последствие записва 40 мача във всички турнири. С течение на сезона, Роджърс често го използва като централен/краен защитник. След идването на Юрген Клоп в Ливърпул е върнат на натуралната си позиция опорен халф. През сезон 16/17, негов гол със задна ножица е избран за най-добро попадение за сезона. През сезон 17/18 взима участие във финала на ШЛ след като влиза като резерва в 83 минута при загубата на Ливърпул от Реал Мадрид с 3:1.