Лятото почваше обратен отчет.Свършваше периода на отпуските.Футболистите се стичаха от всички краища на Италия.Първи дойде както и се очакваше - Джовинко.Той имаше най готинито колело,живееше през пътя,на всичко отгоре искаше да покаже на Феррара своя хъс към тренировките.Но за голямо разочарования на мравката,него още го нямаше.Буквално малко след него пристигна супер-мерцедес,от който излезе Диего.Той беше нов,отгоре на това възпитан по немската култура и според него винаги трябва да пристига на тренировките на време.
-Ей момченце,това ли е Пинцоло? - без да познае Джовинко,младата надежда на Италия,запитал немския бразилец.
-ОоО,Дигеда Риба да Куйня! - въскликна атомната мравка,с опит за немски.
-Гутен таг,майн нам ист Диего.А ти кой си момченце? - продължи Диего.
-Аз???Джовинко отначало се възмути от този въпрос,но после се изправи гордо,напълни гърдите с въздух и гордо заяви:
- Себастиян Джовинко,най добрия играч за миналата година! - Тука той усети,че в гърба го гледа Дел Пиеро и добави:
- Е,може и да не бях най-добрия... да кажем че бях един от най-добрите...абе в топ 10 със сигурност ме има...или поне в топ 20..
Дел Пиеро приближи към него,протегна се към него и почна да му говори на ухото:
- Себа,ако се правиш на катил,ща кажа на Чиро,че ти с твоето колело возиш дъщеря му,при това без каска.Той сигурно много ще се ядоса и веднага ще те прати под наем в "Тревизо".Или направо в Интер!
- В интер???Се възмути току-що дошлия Легроталие. - Сашо,бой се от Бога,защо говориш такива ужасии на малкия.Такива работи не пожелавай дори на най близкия си враг! -казвайки това Легроталие се прекръсти 3 пъти.
Отдалече се чуваше гласа на Трезеге.Нещо горещо обсъждаше по телефона:
- ...не,неее и нее!Мисля че ще можем да намерим някоя хубава къща край Торино.Какво?Хазяина казал че ще намали наема?Тогава му кажи че оставаме,на мен винаги ми е харесвал този квартал.Разбира се че оставаме,кажи му го.
Трезеге просто махна с ръка на съотборниците си,но не нямаше намерения да прекъсва разговора си и продължи напред.Изведнъж все едно от страшен филм,някъде от ззавоя се донасяше страшен шум,по глас по лош и този на Бритни Спирс.
Какво е това?Каккво?? - При току что дошлия Канаваро,който беше в някаква паника:
- Сашко,кажи,какво е това?Това края на света ли е?Аз още не съм печелил Шампионска лига!!!Помощ!!!Хееелп!!
Целия отбор,настръхна в очакване на това какво ще се покаже от завоя,само Буфон беше спокоен,който разглеждаше новите си вратараски ръкавици.Той се обърна към Канаваро:
Фабио,приятелю мой!Повярвай ми 6 гола от Барселона - това е краят на Света.
През това време дойде и Григера,който беше най веселия от всички и се похвали:
Йу-ху-ху!Здравейте всички!Е,какво ще кажете за моята нова кола?Шкода Октавия".Ръчно сглобявана,така да се каже"Спешъл фор Зденек"А пък как върви по пътя,някой иска ли да го повозя,момчета оглуш...
Изведнъж се раздаде вик отдалеч:
Така,бързо се строявайте,без приказки. - появи се самия тренер!
- Ти кой си?Гаеда ли беше?
- Нихт,майн наме ист Диего!
Абе пука ми,ако щеш Радиано да си. - На това Чиро спря с разговорите,поправи си очилата и отвори тетрадката с футболистите.
- Ето например,Самихали...Смалихила...Сахамилиджич!Много дълго бе.Откъде си ти?
- От Босна и Херцеговина,град Джабланка.
- МДАА,като гледам във ваща страна още не са измислили по къси думи.Трябва да съкратим,ще те наричаме "Брацо",имаш вид на добряк.
- А какво значи "Брацо"? Валхе това дума има бедйотунг? - поинтересува се Диего.
- Транслейт.гугъл.ком моето момче - му отговоряше учтиво Легроталие или в краен случай виж в "Ювентус-Булгария"
- Пак излишни разговори? - леко повиши тон треньора.Така марксисти,ленинисти,бързо се преобличаме и бягаме крос.
Футболистите се отправиха към съблекалните.Само Ферара остана,да се наслади как лъчите на слънцето,падаха върху новия му часовник....