IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

Reply to this topicStart new topic
> Шах
Torricelli
коментар 05 May 2008, 21:52
Коментар #1

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 1 174
Регистриран: 17-April 07
Град: София
Потребител No.: 472

Чудех се (както обикновено) дали да създам тази тема и дали форумът има нужда от нея. Но така и така скоро започва M-tel Masters, а и аз съм ценител на хубавия шах- ще пробвам, пък бъдещето ще покаже!

А и България е световна сила в шаха от много години насам. Ако не се лъжа в момента имаме 4 гросмайстора в топ 100- Веско, Кирил Георгиев, Александър Делчев и Иван Чепаринов. На фона на населението на държавата ни в сравнение с Русия и Индия например- това е респектиращо.

Даже и един наш потребител е дооооооооста тясно свързан с шаха. И по-точно с шахматистките biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ! Така че това само затвърди сигурността ми, че тук ще има какво да дискутираме!

--------------------
"He has been written off so many times... after the injury in the late 90's... after Euro 2000 final... during the 2004-2005 campaign... before the World Cup in Germany... when going to Serie B... and still this season."

"He has lost his edge... his stamina... his pace... his finish... he is unable to cope with the powerfull football today..."

He is about to become Serie A topscorer at the age of 33.

----------
Цитат(meo @ Jul 2 2008, 02:36 PM) *
Агент КЕФЯ_СЕ_НА_КАКИ_30+.
Go to the top of the page

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 05 May 2008, 22:35
Коментар #2

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Дам това е Ицака дето ме би лично мен два пъти,а преди бях толкова добър като тренирах за Дунав ех времена smile.gif Отказах се от шаха,защото реших,че не искам да си затормозявам ума и има много по-важни неща.От време на време играя и с Ицака отдавна не сме играли да му го върна biggrin.gif

Така,че Торичели и мен ме пиши в ,,Клуб-шахматист'' post-294-1159107520.gif

+Quote Post
Hristo
коментар 06 May 2008, 12:53
Коментар #3

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Цитат(Didier Deschamps @ May 5 2008, 11:35 PM) *
От време на време играя и с Ицака отдавна не сме играли да му го върна biggrin.gif

Ти, в качеството си на загубил, имаш привилегията да си поискаш реванш biggrin.gif Така че, очаквам предизвикателство smile.gif

Цитат(Didier Deschamps @ May 5 2008, 11:35 PM) *
Така,че Торичели и мен ме пиши в ,,Клуб-шахматист'' post-294-1159107520.gif

Станахме трима smile.gif Ако се съберем повечко, можем да си спретнем и едно мини-турнирче gathering.gif

И нещо по темата:

Георги Първанов ще открие четвъртото издание на турнира "М-Тел Мастърс"

Президентът на Република България Георги Първанов ще открие четвъртото издание на международния шахматен супертурнир "М-Тел Мастърс". Церемонията ще започне в 18 часа на 7 май 2008 г. в Централния военен клуб в столицата. По традиция държавният глава е патрон на състезанието, което от тази година е част от веригата „Голям Шлем”.
За първи път на турнир от XX категория на ФИДЕ ще играят двама българи – 19-ият световен шампион Веселин Топалов и неговият секундант Иван Чепаринов. Останалите претенденти за титлата в София са Теймур Раджабов от Азербайджан, Василий Иванчук от Украйна, Левон Аронян от Армения и Бу Сянджи от Китай.
Талисманите на „М-Тел Мастърс” цар Александър и царица Калина ще са водещи на церемонията по откриването. Веднага след това главният съдия Хоакин Еспехо ще даде старт на тегленето на жребия. Всеки от гросмайсторите сам ще изтегли номера, с който ще играе.
За първи път партиите от турнира ще се играят в 10-тонен стъклен „аквариум”, който изолира шума в залата.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
snitch
коментар 06 May 2008, 13:03
Коментар #4

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 8 874
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Е аз не съм добър на шах , по скоро обичам да гледам как друг играе Великата игра . Особено брат ми , той беше бая задобрял преди време в Якуу .

+Quote Post
Borko_10
коментар 06 May 2008, 13:36
Коментар #5

Juventus star

Коментари: 3 551
Регистриран: 16-March 06
Град: Бургас
Потребител No.: 72

И аз не съм много запален по шаха,но все пак понякога играя.Един път с Дидието играхме и ме би брутално! biggrin.gif

--------------------

I LOVE JU!

+Quote Post
Rumbeti
коментар 06 May 2008, 16:48
Коментар #6

ЛУД

Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Потребител No.: 218

Като има такава тема поне ще се похваля, че на миналия турнир по шах в офиса завърших на трето място от 13 човека smile.gif МАШИНА ! smile.gif

Следя и турнирите, така че ще бъда активен в тази тема smile.gif

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!

+Quote Post
Torricelli
коментар 06 May 2008, 20:34
Коментар #7

Juventus regular

Турнирът в София е един от най-силните в света, миналата година ако си спомням правилно беше от 21-ва категория, а може би дори 22-ра. Започващото по-другата седмица четвърто издание пак ще събере някои от най-силните в света. Веско е ясен, за него няма какво да говорим. Чепаринов вече е на 22 и му е време редовно да се пробва в турнири от най-висок ранг. Неговото представяне ще ми е най-интересно. Аронян беше вундеркид, който мутира в страшилище за всички шахматисти(това Крамник го знае особено добре excl.gif tooth.gif ). Раджабов също като Чепаринов ми е много интересно какво ще постигне, особено в последните кръгове, т.е. дали ще издържи психически. Иванчук още е топ20 играч, но поне по мое мнение няма да успее да се пребоди за място в тройката. Китаецът само като име съм го чувал, така че за него ще съдя по играта му.

Интересно. Не знаех, че Руменчо бил шахматна машина. Браво biggrin.gif ! Сега остава само да дойдеш и да направим мачле и след това шах с бира! От кога се каним да ритаме- с Емо сте длъжници!

П.С. Може и кралски шах, ама това е много опасно..... по-скоро е за Шизофреничната тема.......... ама като те знам какъв си- ще се навиеш незабавно!

П.П.С. А Киборга Йорданов на кое място завърши biggrin.gif ? Да му пратиш много поздрави от мен!

--------------------
"He has been written off so many times... after the injury in the late 90's... after Euro 2000 final... during the 2004-2005 campaign... before the World Cup in Germany... when going to Serie B... and still this season."

"He has lost his edge... his stamina... his pace... his finish... he is unable to cope with the powerfull football today..."

----------

+Quote Post
Rumbeti
коментар 06 May 2008, 23:45
Коментар #8

ЛУД

Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Потребител No.: 218

Цитат(Torricelli @ May 6 2008, 08:34 PM) *
Турнирът в София е един от най-силните в света, миналата година ако си спомням правилно беше от 21-ва категория, а може би дори 22-ра. Започващото по-другата седмица четвърто издание пак ще събере някои от най-силните в света. Веско е ясен, за него няма какво да говорим. Чепаринов вече е на 22 и му е време редовно да се пробва в турнири от най-висок ранг. Неговото представяне ще ми е най-интересно. Аронян беше вундеркид, който мутира в страшилище за всички шахматисти(това Крамник го знае особено добре excl.gif tooth.gif ). Раджабов също като Чепаринов ми е много интересно какво ще постигне, особено в последните кръгове, т.е. дали ще издържи психически. Иванчук още е топ20 играч, но поне по мое мнение няма да успее да се пребоди за място в тройката. Китаецът само като име съм го чувал, така че за него ще съдя по играта му.

Интересно. Не знаех, че Руменчо бил шахматна машина. Браво biggrin.gif ! Сега остава само да дойдеш и да направим мачле и след това шах с бира! От кога се каним да ритаме- с Емо сте длъжници!

П.С. Може и кралски шах, ама това е много опасно..... по-скоро е за Шизофреничната тема.......... ама като те знам какъв си- ще се навиеш незабавно!

П.П.С. А Киборга Йорданов на кое място завърши biggrin.gif ? Да му пратиш много поздрави от мен!

За шаха няма проблеми , а за футбола - щях да дойда тази седмица, но бях в Турция и нямаше как smile.gif Ще направим и шах и футбол. Спорт всякакъв обичам и да гледам и да практикувам, така че няма проблеми smile.gif

Не съм особенно добър на шах де, имам само теоритични познания, иначе не играя много често smile.gif

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 06 May 2008, 23:49
Коментар #9

Juventus star

Група: Ветерани
Коментари: 3 604
Регистриран: 23-April 06
Потребител No.: 109

Още помня първия ми и последен досег с тази велика игра - шаха ! Беше преди 9-10 години ! Бях 6-7 клас , когато отидохме на лагер в ....... (не помня къде) ! Една вечер един съученик (честит имен ден на патерици , Гошо tooth.gif ) след дълги увещания , ме склони , да ме научи да играя шах ! По същото време слушах по радиото Локо Сф. - Левски . Гошо адски много се беше въодушевил , когато секунди преди края на срещата , Джон Ингълс вкара победно попадение за сините - аз извиках , скочих , съборих дъската , фигурките се разпиляха и ......... Гошо обиден напусна стаята ! А можех да стана , новият Крамник или Топалов , ако не беше този пуст шотландец ! tooth.gif

--------------------
42

+Quote Post
marto_juve
коментар 07 May 2008, 00:16
Коментар #10

Juventus star

Група: Banned
Коментари: 3 701
Регистриран: 15-May 07
Потребител No.: 503

Ахахахахахах, ебати историята, тва беше за друга тема бе post-294-1158668614.gif При мен пък интересното е, че като студент доста често сам се матирах post-294-1158668614.gif

Иначе сериозно не ми е по вкуса шаха, че много мудна игра, а мен не ме свърта на 1 място. Все едно да чета книга - абсурд. Но е интелигентна игра. Всъщност преди няколко месеца мисля че играх с Дидието и го бих. Дидие, с теб ли беше бе?

--------------------
Не винаги съм прав, но никога не греша

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 07 May 2008, 13:23
Коментар #11

Juventus champion

Хахаха човек дет рядко бута дъска трудна ще ме бие не съм бил аз smile.gif

ПС.Моля не си правете слава на гърба на Професионалисти като мен tongue.gif

+Quote Post
marto_juve
коментар 07 May 2008, 13:51
Коментар #12

Juventus star

Група: Banned
Коментари: 3 701
Регистриран: 15-May 07
Потребител No.: 503

Хммм, кой си мълчи тогава!? tooth.gif Ти обаче май искаш все пак да те бия tongue.gif Не е важното колко пъти си "бутал дъска", важното е дали можеш да мислиш wink.gif

--------------------
Не винаги съм прав, но никога не греша

+Quote Post
kyynadd
коментар 10 May 2008, 00:05
Коментар #13

Juventus bench

Коментари: 907
Регистриран: 22-December 06
Потребител No.: 289

Веско Тръгна със загуба и победа, а другия ни представител с победа и реми. Дано поне един от двамата вземе турнира да продължим традицията купата да е в България. smile.gif

--------------------
Нарушена точка 1 от ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 10 May 2008, 21:19
Коментар #14

Juventus champion

Шахмат: Веселин Топалов победи Чепаринов на "Мтел Мастърс"

10 май 2008 | 18:14 | Агенция "Фокус"
София. Веселин Топалов победи Иван Чепаринов на 38-ия ход в партия от ІІІ кръг на супертурнира по шахмат „Мтел мастърс 2008”. Русенецът biggrin.gif игра с черните фигури. Той има 2 т. и изпревари гросмайстора от Асеновград, който е с 1,5 т.

+Quote Post
Torricelli
коментар 16 May 2008, 21:13
Коментар #15

Juventus regular

До края на шампионата остават два кръга. Днес Веско победи Чепаринов, Аронян загуби от Раджабов, а Иванчук и китаеца завършиха наравно. Ето и класирането:

Иванчук 6,5
Топалов 6
Раджабов 4,5
Чепаринов 3,5
Аронян 2
Кшанжи (или както сечете) 1,5

Утре Веско е с черните срещу Бу, Иванчук играе с Аронян, а Раджабов-Чепаринов е последнатасреша. Веско има шанс да спечели, а Чепаринов смятам, че се представи задоволително. Все пак не е завършил още турнирът... дано не загубят и двамата до края!

--------------------

----------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 24th May 2019 - 13:39ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team