IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

37 страници V  « < 31 32 33 34 35 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Каква схема на игра предпочитате?, ...и как искате да изглежда Ювентус
the pendulum
коментар 24 Jul 2014, 17:28
Коментар #641

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 2 104
Регистриран: 9-November 08
Потребител No.: 1 437

Според Tuttosport Тевес може да бъде използван като трекуартиста.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
petszata
коментар 25 Jul 2014, 01:20
Коментар #642

Juventus regular

Коментари: 1 574
Регистриран: 23-May 12
Потребител No.: 24 689

Интересни формации като втората ще бъде доста интересно да се види Мравката на оригиналната си позиция.Хубаво е някой вземем там и сме готови

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 25 Jul 2014, 11:29
Коментар #643

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Говори се, че Алегри изпробва 4-3-3 в момента на тренировките.

+Quote Post
eXpLoSive
коментар 25 Jul 2014, 11:37
Коментар #644

Juventus regular

Коментари: 2 289
Регистриран: 1-October 06
Град: Varna
Потребител No.: 210

Цитат(Аntonio Conte @ 25 Jul 2014, 12:29) *
Говори се, че Алегри изпробва 4-3-3 в момента на тренировките.

Juventus (4-3-2-1): Storari: Motta, Ogbonna, Marrone, Sorensen; Padoin, Coman, Pepe; Giovinco, Tevez; Llorente. All. Allegri.

Очаква се така да излезе за първата контрола днеска smile.gif

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 21 Jan 2015, 18:40
Коментар #645

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 5 984
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Цитат(delpi4a @ 21 Jan 2015, 18:18) *
Имаме крещяща нужда от нападател,от човек ,който да играе зад нападателите (ако ще ползваме тази схема с глупавия ромб) и защитник.

На мен ли ми се струва или през втората половина на 90-те си играем баш с подобен ромб.

Някой ако има спомен за схемите, които сме ползвали от 1994 до 1998 г. ще може ли да ме поправи?

+Quote Post
Boris Morev
коментар 21 Jan 2015, 18:53
Коментар #646

Juventus regular

Коментари: 2 428
Регистриран: 18-June 13
Потребител No.: 24 776

С такъв ромб играхме срещу Дортмунд, през следващия сезон обаче играехме 352 с Песото и Ди Ливио уинг-бекове, а в центъра Давидс и Дешан, а пред тях Зидан. В атака Дел Пиеро + Индзаги. Липи беше доста гъвкав треньор и можеше да играе различни схеми без проблем. По време на втория му престой мина на 442 и пак имаше успехи.
Обаче в ромба основна роля има плеймейкърът. При Липи това беше Зидан, а при Анчелоти в Милан - Кака. Сега нямаме такъв човек и ще е трудно, но се надявам лятото да се поработи по въпроса. Все пак и на 4231 да минем, пак ще имаме нужда от такъв играч и инвестицията няма да е напразна в дългосрочен план.

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
nikentus
коментар 21 Jan 2015, 19:11
Коментар #647

ювентинец

Цитат(Boris Morev @ 21 Jan 2015, 18:53) *
С такъв ромб играхме срещу Дортмунд, през следващия сезон обаче играехме 352 с Песото и Ди Ливио уинг-бекове, а в центъра Давидс и Дешан, а пред тях Зидан. В атака Дел Пиеро + Индзаги. Липи беше доста гъвкав треньор и можеше да играе различни схеми без проблем. По време на втория му престой мина на 442 и пак имаше успехи.
Обаче в ромба основна роля има плеймейкърът. При Липи това беше Зидан, а при Анчелоти в Милан - Кака. Сега нямаме такъв човек и ще е трудно, но се надявам лятото да се поработи по въпроса. Все пак и на 4231 да минем, пак ще имаме нужда от такъв играч и инвестицията няма да е напразна в дългосрочен план.

Честно казано Липи трябва да е примерът за всеки един треньор. Да умее да привлича най-добрите възможни футболисти и според тях да гради схемата. Не бива да разчитаме на гения на един, а на поне няколко футболиста. tooth.gif Борис Касабов имаше много точен коментар за втория период на Липи в Юве по тази тема - " Ювентус разполага с невероятно футболисти, ето, когато Дел Пиеро няма ден, то Недвед може да изригне и да вкара гол от нищото, а и Каморанези също умее да решава мачове." Ромбът на Анчелоти в Милан разчиташе не само на Кака, който във форма беше нереален играч, а и на Сеедорф, Пирло както и на пробивите на Шевченко. Да не забравяме и Руи Коща. Затова си мисля, че повече трябва да ни притеснява селекцията, а не толкова тактиката. То и наш'то 3-5-2 с други изпълнители може да кърти мивки. Поне така ми се струва smile.gif

+Quote Post
Boris Morev
коментар 21 Jan 2015, 19:22
Коментар #648

Juventus regular

Не съм съгласен за 352то, не и към днешна дата, където големите отбори разполагат с по двама на фланговете и пробиват зверски. Ван Гаал нагледно показа как с 352 и с много звезди, пак нищо не става. А за опитите на Конте при нас и с национала срещу Хърватска, няма нужда да споменаваме даже.

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
Forever
коментар 21 Jan 2015, 19:55
Коментар #649

Promising youngster
*

Коментари: 33
Регистриран: 6-January 15
Потребител No.: 24 853

3-5-2 е обречена схема. В нея трябва да имаш прекалено голяма кординация между отделните нива и уингбековете ти да са тотални зверове, които да могат едновременно да пробиват и да се защитават за да имаш успех. Иначе се получава като нас с Байерн, само опити през центъра и някакви безсмислени пасове напред към 2-ката нападатели.

4-1-2-1-2 (ромб) колкото повече го гледам, толкова повече започва да ми харесва като вариант. Там някакси тези двамата в центъра трябва да имат ролята на вътрешни и крила едновременно. Нападателите трябва да са подвижни и да освобождават повече пространства, където този зад тях да използва за да изгражда цялата игра.

+Quote Post
Boris Morev
коментар 21 Jan 2015, 20:09
Коментар #650

Juventus regular

Атлетико играят с някаква много странна разновидност на ромба. Симеоне слага двама деф.халфа пред защитата, а Коке и Ардата играят уж като крила, но не се забиват на фланговете, а си бродират в доста голям периметър съответно в ляво и в дясно. Вече в зависимост от съперника Симеоне пуска или двама чисти нападатели или център нападател и зад него атакуващ халф. В същото време обаче бековете му са адски агресивни и правят супер много включвания. Схемата е доста дефанзивна и вижда проблеми срещу добре затворени отбори, но пък се противопоставя отлично на големите.
Много новаторско и интересно.

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 21 Jan 2015, 20:53
Коментар #651

ювентинец

На мен ми се струва, че при 3-5-2 се губят офанзивните качества на отбора. Първата причина е наличието на трима централни защитника, втората е, че атаката по фланговете се води от защитници (уинг бекове), а в центъра струпваш дефанзивни играчи и често честта да се градят атаките се пада на един човек там. Но си мисля, че ако по крилата са ти футболисти от ранга на Дзамброта, Майкон, Дани Алвеш в добрите им години. В центъра имаш феномени като Погба, Видал и Зидан/Недвед, а в атака си с фантазията на Дел Пиеро и нюха на Трезеге... Не знам, може и да е знааачително по-добре от последните ни мачове с кошмарното 3-5-2.

Да, крилата и бързите пробивни футболисти са много важни в днешно време. Струва ми се, че именно липсата на Жервиньо поражда проблемите на Рома в момента. А и спадналата форма на Пиянич.

+Quote Post
the pendulum
коментар 21 Jan 2015, 22:47
Коментар #652

Juventus regular

Аз ли не мога да броя, или на първата снимка има десетина футболисти? biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Boris Morev
коментар 21 Jan 2015, 22:58
Коментар #653

Juventus regular

Раванели е орязан на дясното крило...

--------------------

+Quote Post
the pendulum
коментар 21 Jan 2015, 22:59
Коментар #654

Juventus regular

Горкия sad.gif

--------------------

+Quote Post
ForzaJuve29
коментар 04 Sep 2015, 17:41
Коментар #655

Juventus star

Коментари: 3 633
Регистриран: 19-February 12
Град: Пловдив
Потребител No.: 24 637

Всичко друго би било престъпление!

ПС:Асамоа на мястото на Стураро като се върне!

Този коментар е бил редактиран от ForzaJuve29 на 04 Sep 2015, 17:42

+Quote Post
Don Chaki
коментар 05 Sep 2015, 02:17
Коментар #656

Promising youngster
*

Коментари: 3
Регистриран: 28-August 15
Потребител No.: 24 889

Никой никъде не слага Кедира в титулярите.

+Quote Post
Boris Morev
коментар 05 Sep 2015, 09:05
Коментар #657

Juventus regular

Всъщност в посочената постройка точно Кедира ще играе вместо Стураро, когато е здрав обаче. Това ще е отборът за по-кривите мачове, но срещу по-голяма част от съперниците виждам Ернанеш като външен халф в дясно, а Куадрадо и Дибала зад Мората/Манджукич напред.
Най-позитивното от цялата селекция е, че в центъра имаме достатъчен брой халфове за най-различни варианти. Ако Асамоа и Кедира успеят да се възстановят на 100% и да запишат 20-25 мача, няма да имаме проблеми да съчетаваме борба на 3 фронта. Единствената по-сложна задача пред Алегри е да подреди атаката ни максимално продуктивно и резултатно, а потенциалът в Дибала и Мората наистина е огромен.

--------------------

+Quote Post
adriqn
коментар 05 Sep 2015, 15:16
Коментар #658

Promising youngster
*

Коментари: 11
Регистриран: 19-August 15
Град: Ruse
Потребител No.: 24 884

Цитат(Boris Morev @ 05 Sep 2015, 10:05) *
Всъщност в посочената постройка точно Кедира ще играе вместо Стураро, когато е здрав обаче. Това ще е отборът за по-кривите мачове, но срещу по-голяма част от съперниците виждам Ернанеш като външен халф в дясно, а Куадрадо и Дибала зад Мората/Манджукич напред.
Най-позитивното от цялата селекция е, че в центъра имаме достатъчен брой халфове за най-различни варианти. Ако Асамоа и Кедира успеят да се възстановят на 100% и да запишат 20-25 мача, няма да имаме проблеми да съчетаваме борба на 3 фронта. Единствената по-сложна задача пред Алегри е да подреди атаката ни максимално продуктивно и резултатно, а потенциалът в Дибала и Мората наистина е огромен.

И аз съм на твоето мнение, само че не съм фен на Кедира и за мен в колкото по малко важни мачове играе, толкова по-добре. Иначе в атака сме перфектни, няма какво повече да се желае, единствено разбирателството, защото не се знае как ще се сработят толкова много нови имена.

+Quote Post
eXpLoSive
коментар 06 Dec 2015, 11:24
Коментар #659

Juventus regular

Коментари: 2 289
Регистриран: 1-October 06
Град: Varna
Потребител No.: 210

Днеска Тутоспорт обсъжда кой спечели и загуби от промяната на схемата към старото 3-5-2. Големите губещи са Мората , Куадрадо и Евра. При Ругани коментират ,че въпреки че няма минути все още ,в момента е първа резерва и си чака момента при травма или наказание на някой от титулярите

--------------------

+Quote Post
nameless
коментар 06 Dec 2015, 15:34
Коментар #660

Juventus regular

Коментари: 2 242
Регистриран: 20-March 07
Град: Sofia
Потребител No.: 417

Единственият губещ от това 3-5-2 е Куадрадо, който си изгради образа на крило и атакуващ играч, а сега отново трябва да се бори за мястото на халф-бека. Мората излезе извън титулярният състав просто заради слабата си форма, да не говорим, че в схема с 3-ма напред, трябва да играе на крилото, където е още по-забележим. За Перейра може да се каже, че също изгуби позиции в сравнение с миналия сезон, но пък при него и контузиите оказаха влияние.

ПС. Между другото - Киелини вече беше наказан този сезон, но Ругани все още е пейка biggrin.gif

Този коментар е бил редактиран от nameless на 06 Dec 2015, 15:36

--------------------

+Quote Post

37 страници V  « < 31 32 33 34 35 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 20th September 2019 - 20:34ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team