IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

36 страници V  « < 33 34 35 36 >  
Reply to this topicStart new topic
> Каква схема на игра предпочитате?, ...и как искате да изглежда Ювентус
mrd
коментар 20 Dec 2017, 21:35
Коментар #681

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 1 635
Регистриран: 17-July 12
Град: Sofia
Потребител No.: 24 704

Цитат(mrd @ 09 Dec 2017, 10:17) *
Замислям се напоследък как би изглеждал отборът с 433, в което 3мата отпред са Коща, Дибала и Берна.

На Коледа стават чудеса. biggrin.gif

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
SaMSuNGa
коментар 20 Dec 2017, 23:58
Коментар #682

Primavera player
**

Коментари: 102
Регистриран: 5-June 08
Град: Plovdiv
Потребител No.: 1 149

Днес срещу Дженоа сработи чудесно. Трябват им повече мачове заедно.

Според вас, има ли вариант, в който Коща, Дибалам Бернардески да заприличат на Меси, Неймар Суарес като стил на игра и нападение.
Моето мнение е, че при сработка от тяхна страна, ставаме уникално силни и непредвидими в атака. И тримата са страшно технични и могат да бележат от близо и далеч.

+Quote Post
Replicant
коментар 21 Dec 2017, 00:09
Коментар #683

Juventus regular

Коментари: 2 248
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alessandro Del Piero

Шансът Игуаин да е резерва е нулев.

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 23 Jan 2018, 21:24
Коментар #684

Juventus champion

Коментари: 6 064
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Кирилов, оцени този доминатор:

Счесни
Хектор/ Киелини/ Хименез/ Мюние
Рабио/ Пянич/ Джан
Савич
Дибала/ Мората

Няма смисъл от футбол hat36.gif. С такъв център и такива извънземни бекове ще бием Дженоа с 2:0 aa_juve.gif. А това с каква лекота минава към 3-4-1-2 не е истина.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 23 Jan 2018, 21:28

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 23 Jan 2018, 22:11
Коментар #685

Juventus star

Коментари: 4 315
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

Какво става всъщност с Хименес? Този сезон не съм го гледал, но ако е продължил да надгражда сигурно е станал beast. Хектор не е лош и не знам за какво точно се бори в Кьолн, но отдавна трябваше да е напуснал. Може да има дискусия дали няма по-подходящи от него. Мюние дано стане жертва на ФФ и Марота да не спи баш тогава. hat36.gif Бутни този център, ако можеш. Имаш биткаджии, креативност, хора за преса и такива дето скачат за първа топка. Мечта. Рабио също някак си не се вписва в тази арабска действителност. Мората остави страхотни впечатления с престоя си при нас. Бърз, млад, техничен, висок. Като изключим, че италианските цуцки не му влияят добре всичко е точно.
4-3-3 с Берна/Мората/Дибала пред Савич/Пиянич/Джан. guns.gif

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 23 Jan 2018, 22:54
Коментар #686

Juventus champion

Коментари: 6 064
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Хектор не е привлекателно име, но аз му симпатизирам, защото харесвам подобен тип грамотни футболисти, които постоянно се развиват, а играта им е базирана на използването на сивото вещество. Енергичен е, напълно адекватен в предни позиции. Няма и как да е по друг начин, имайки предвид, че е почнал като десетка, а после е играл и не малко като вътрешен халф. Отличен вариант за халф-бек, а играта му в отбрана е много сигурна. Подава и отлично. Време му е на почти 28 да премине в добър отбор, а треньори като Алегри обожават подобни футболисти: сигурни, с умения, борбени, които си вършат работата, дори да не блестят. Знам, че няма да е водещ избор за повечето, за да не кажа за когото и да е, но с оглед възрастта и малкия отбор, от който можеш да го купиш, цената едв дали ще е повече от 15, макс 20. А това си е отлична сделка, защото Хектор е балансиран two-way бек. Травмата, през която премина, е неприятна, но преди това не е имал проблеми. Хектор не е Алвеш прайм, но е сносен офанзивен бек. А със сигурност предлага много повече грамотност и умения в отбрана, което за нас е водещо. Не е и като да кажеш, че има много варианти - Дармиан, Сидибе вероятно ще е над 30-35 милиона, Вршалко май се наложи в Атлетико, пък и тримата от тях са по-добри вдясно, ако въобще можем да претендираме, че Дармиан е добър в нещо. Мисля, че мяза на Марота тип сделка. Стига да са отшумяли проблемите с травмата, пичът си е футболист. Върши много черна работа, изнася кълбото, има скорост, много е здрав физически, силен е 1:1. Напълно здравата му версия много ми пасва на философията на Алегри. Забравих и да спомена, че е доминатор във въздушното пространство.

Иначе дай ми Алба и Алаба, но няма как да се случи. От възможните варианти Хектор най ми допада.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 23 Jan 2018, 22:55

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 07 Jul 2018, 14:42
Коментар #687

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Покрай сагата с Роналдо се замислих как би изглеждал отборът през следващия сезон. Принципно съм голям привърженик на "елхичката", която сякаш изглежда най-логична и сега: Пянич - Джан - Кедира, пред тях Дъглас Коща и Дибала, напред - Роналдо. Другият вариант е 4-3-3, при което Дибала играе повече като "фалшива деветка", а Коща и Роналдо да газят по крилата. При всички случаи с такова нападение се иска много солиден център и здрава защита, затова не мисля, че 4-2-3-1 е подходящ избор.

Другото положително е, че като алтернативи в предни позиции ще имаме Бернанрдески, Куадрадо и Манджукич, първите двама от които са способни да влият на играта и влизайки като резерви, докато хърватинът би свършил чудесна работа, когато Роналдо трябва да почива и в по-леките мачове в първенството и за купата.

Алегри да му мисли, но Роналдо - Дибала - Дъглас Коща във всякаква конфигурация е потенциалната най-силна атака в света.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 09 Jul 2018, 20:29
Коментар #688

Juventus star

Коментари: 3 449
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

http://www.goal.com/en/news/a-trio-with-dy...q21awe2jybg4cse

Няколко вариации на игра, включително и "модерното" 3-5-2 blush.gif

--------------------
"Juventus is not selling club..." BLAH..BLAH..BLAH..

+Quote Post
Kirilov
коментар 09 Jul 2018, 22:52
Коментар #689

Juventus star

Това ми изглежда най-близко до истината, въпреки че не знам защо от goal.com са решили, че Калдара ще е титуляр. Коста крило, Дибала free role forward. Матюиди по-скоро ще е резерва според мен, въпреки че има много мачове и ще има време за всички. Алргри ще пробва Джан - Пянич - Кедира.

Този коментар е бил редактиран от Kirilov на 09 Jul 2018, 22:53

--------------------

+Quote Post
#8 Marchisio
коментар 11 Jul 2018, 13:06
Коментар #690

Juventus bench

Коментари: 906
Регистриран: 17-April 16
Потребител No.: 25 002

Интересно ми в каква схема на игра ще започнем сезона? С привличането на Кристиано взехме най-леталния голмайстор в световния футбол. Той ще бъде на върха на атаката. Не очаквам Алегри да натоварва Роналдо с дефанзивни и организаторски функции както правеше с Игуаин. Просто Кристиано няма работа извън наказателното поле. Имаме Емре Джан, който може да покрие 4 позиции. Имаме и Пянич, който ще бъде мотора. Мускулите или по-скоро това, което е останало от тях. Кедира, който ще бъде ползван според мен в началото на сезона. Очаквам Дибала да израсне адски много около Кристиано, просто ще получава доста повече свобода.
Алегри е в доста интересна и задължаваща позиция, защото ако не вземе Лигата, очаквам мокрия сън на Дон Алегри да цъфне в Торино до сезон или два.
Все пак очаквам за момента да играем в схема с Джан Пянич в центъра, а пред тях Дъглас, Берна/Куадрадо и Дибала с Кристиано. В зависимост от противника и тактическите замисли на Алегри, Мускулите ще сменя едно от крилата. Каква вече ще бъде ролята в този отбор на Манджукич мога само да гадая.
Надявам се доста Калдара да покаже защо точно го чакахме толкова време и да захепе наравно с Киело от пролетта. Кансело ще играе в мачовете, които трябва да сме агресивни, а Де Шилио ще покрива фланговете.
Очаквам отбора да напуснат: Игуаин, Ругани, Стураро, Маркизио, Пяца, Мандрагора

+Quote Post
Kirilov
коментар 11 Jul 2018, 13:18
Коментар #691

Juventus star

4-4-2
Szczęsny
Cancelo - Benatia - Chiello - AS
Costa - Pjanic - Can- Berna
Dybala - CR7

4-2-3-1

Szczęsny
Pjanic - Can
Berna - Dybala - Costa
CR7

4-2-3-1

Szczęsny
Pjanic - Can
Costa - Dybala - CR7
Mandzukic

4-3-3

Szczęsny
Kedira-Pjanic - Can
Dybala - CR7 - Costa

Бентанкур и Баджо задължително трябва да получат повече минути от предния сезон, Калдара ще бъде налагат този и следващия сезон.

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 11 Jul 2018, 14:08
Коментар #692

Juventus champion

По принцип съм твърдо убеден, че в един отбор всички играчи трябва да изпълняват стриктно указанията на треньора, но когато става дума за Роналдо (или за Меси), нещата не стоят съвсем така. Роналдо е футболист, който в последните години се научи да се пести страшно много, така че да е свеж за заключителната част на сезона, и да подбира мачовете, в които да играе и да се раздава. Подозирам, че така ще бъде и при нас. Дори предполагам, че си има екип от физиотерапевти и кондиционни треньори, които да се занимават само с него. Просто не виждам как Алегри ще го пусне в домакинство на Фрозиноне, да речем, ако три дни по-късно имаме мач в ШЛ. Не виждам и как Макс ще му каже да се връща на центъра и да помага на Пянич при изнасянето на топката. Роналдо сам ще определи къде ще играе и според това Алегри ще напасва тима.

За мен най-зрелищно изглежда нападение в състав Роналдо - Дибала - Коща, подкрепяни от Пянич - Джан - Кедира при условие, че не вземем друг топ халф (Рабио, Савич...). Куадрадо, Бернардески и Манджукич са отлични опции както в хода на мача, така и за целия сезон, когато можем да си позволим по-експериментален състав с цел пестене на сили.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
Hennessy
коментар 17 Jul 2018, 09:59
Коментар #693

Juventus star

Коментари: 3 105
Регистриран: 28-February 10
Град: Добрич/Пловдив
Потребител No.: 3 499

Един колега във фейса беше постнал тази снимка и аз съм напълно съгласен с този състав, хаха! biggrin.gif Като разбира се сложа Перин вратар!

Този коментар е бил редактиран от Hennessy на 17 Jul 2018, 10:00

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 17 Jul 2018, 10:58
Коментар #694

Juventus champion

Тъжното е, че в каквато и схема да играем, единственият италианец, който ще е твърд титуляр, е Киелини, ако приемем, че Шчесни и Перин ще се въртят. Разбира се, Алегри ще използва 58 различни състава в 57 мача, така че ще има конфигурации всякакви, но максимумът, струва ми се, е Перин, Киелини, Калдара и Бернардески по едно и също време на терена, което дори ми изглежда по-скоро като добро пожелание, отколкото като някаква вероятност.

--------------------

+Quote Post
superniki
коментар 17 Jul 2018, 11:02
Коментар #695

Juventus star

Коментари: 4 630
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Цитат(Hristo @ 17 Jul 2018, 08:58) *
Тъжното е, че в каквато и схема да играем, единственият италианец, който ще е твърд титуляр, е Киелини, ако приемем, че Шчесни и Перин ще се въртят. Разбира се, Алегри ще използва 58 различни състава в 57 мача, така че ще има конфигурации всякакви, но максимумът, струва ми се, е Перин, Киелини, Калдара и Бернардески по едно и също време на терена, което дори ми изглежда по-скоро като добро пожелание, отколкото като някаква вероятност.

Защо да трябва да бъде тъжно?

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 17 Jul 2018, 11:42
Коментар #696

Juventus champion

Защото съм си романтик и ми се иска в отбора да има повече италианци. По-тъжното обаче е, че има сериозен недостиг на качествени италианци, и затова се стига дотам Киелини да е единственият "сигурен" титуляр. Тъжно и за италианския футбол, и за мен като фен.

--------------------

+Quote Post
superniki
коментар 17 Jul 2018, 12:19
Коментар #697

Juventus star

Коментари: 4 630
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Цитат(Hristo @ 17 Jul 2018, 09:42) *
Защото съм си романтик и ми се иска в отбора да има повече италианци. По-тъжното обаче е, че има сериозен недостиг на качествени италианци, и затова се стига дотам Киелини да е единственият "сигурен" титуляр. Тъжно и за италианския футбол, и за мен като фен.

Да, тъжно е, че италианския футбол като цяло не произвежда таланти, както едно време (негативна тенденция определено), няма две мнения тук, но в другото от гледна точка независими от съзнанието и волята неща няма нищо негативно. С други думи за клуба няма особени проблеми, произтичащи от липсата на класни италиански кадри. Да привличаме италианци само, защото са италианци не е политика на гранд просто и се радвам, че нашите го знаят. Дълго време Ювентус е привличал италианци най-вече, защото сме били задължени (правилото за не повече от 3-ма чужденци), защото са добри, а и фактори като по-ниска цена и бърза адаптация също не са за подценяване. Но когато нямаш добри италианци ги заменяш с добри чужденци, ако искаш да побеждаваш и в това не би трябвало да има нищо тъжно (но си прав - романтиката омагьосва ума и ни отвлича вниманието от обективните факти). Една историческа справка дори може да покаже, че в по-голяма част от историята ни най-важните играчи са били чужденци - Дибала, Погба, Видал в по-нови времена, Недвед, Трезеге, Давидс, Тюрам, Соуса, Дешан, Мьолер. Колер, Лаудруп, Бониек, Платини, Сивори и Чарлз. Попитах те, защото ми е трудно да разбирам логиката "италианско, защото е италианско", "българско, защото е българското" и т.н. Аз не бих си купил да речем техника само, защото е българска. От уважение към теб не ми се иска да интегрирам този тип мислене в идеологическа конструкция. smile.gif Благодаря ти за отговоря. smile.gif

--------------------

+Quote Post
Replicant
коментар 17 Jul 2018, 12:42
Коментар #698

Juventus regular

Коментари: 2 248
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alessandro Del Piero

Тъжното щеше да е ако имахме 7-8 италианеца в стартовите 11. Италианските школи са толкова зле в момента, че трябва да ги сравняваме с държави като Хърватска, Сърбия и Исландия, за да е горе долу равностойно.

+Quote Post
Kirilov
коментар 27 Jul 2018, 21:19
Коментар #699

Juventus star

Предполагам, че Алегри ще започне сезона с нещо подобно

Woj

Cancelo - Benatia - Chiellini - Sandro

Costa - Khedira - Pjanic - Matuidi

Dybala - Ronaldo

След известно време

Woj/Perin

Khedira - Pjanic - Can

Dybala/Costa - Ronaldo - Mandzukic/Berna

Разполагаме със зверска дълбочина в нападение, нещо което ни липсваше последните сезони.

--------------------

+Quote Post
nameless
коментар 27 Jul 2018, 21:53
Коментар #700

Juventus regular

Коментари: 1 868
Регистриран: 20-March 07
Град: Sofia
Потребител No.: 417

Цитат(Kirilov @ 27 Jul 2018, 21:19) *
Разполагаме със зверска дълбочина в нападение, нещо което ни липсваше последните сезони.

Абе да ти кажа и през миналия сезон имахме същата дълбочина, като в системите, които си направил, имаш само пълна смяна Игуаин за Роналдо. Лъжливото чувство, че нямаме достатъчно офанзивна мощ бе породено от Алегри и пестеливата му игра, плюс изключително бавното и закъсняло налагане на Коста и Берна в състава. Февруари месец дойдоха и няколко едновременни контузии, които съвсем разбиха титулярното нападение.

Иначе за мен това е оптималната формация с настоящия състав:

Woj/Perin

Khedira - Can - Pjanic

Dybala - Ronaldo - Costa

NB! Държа да подчертая, че според мен, Джан трябва да стои пред защитата и да изнася топката, докато Пянич да се нагърби с по-офанзивни функции и завършващото подаване.

Този коментар е бил редактиран от nameless на 27 Jul 2018, 21:57

--------------------

+Quote Post

36 страници V  « < 33 34 35 36 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th September 2018 - 05:33ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team