IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

46 страници V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Финансите на клуба, Какви пари влизат и какви излизат по официални данни
NUCLEO1985
коментар 15 Mar 2007, 09:10
Коментар #21

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 628
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

е за титла в ШЛ... трябва да се поизчака а и този Юве който беше преди скандала не я спечели въпросната титла така че... а според мен 105 млн. не стигат и за трансфери и за заплати и т.н. но ще видим кви трансфери ще направим първо...

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!
Go to the top of the page

+Quote Post
Hristo
коментар 15 Mar 2007, 13:55
Коментар #22

Juventus champion

Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Това е страхотна новина!На първо време тези пари трябва да послужат да убедят Буфон,Трезеге и post-294-1159107607.gif Каморанези да останат при нас,като подпишат и нови дългосрочни договори.Чак след това да се мисли за нови попълнения.

А за спонсорството за мен няма особено значение кой ще ни е спонсор,стига да налива прилично количество пари в клубната каса.Не е важно дали ще е ФИАТ,американска или европейска фирма,важното е дабъдат достатъчно щедри,както бяха либийците.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
Rumbeti
коментар 15 Mar 2007, 15:49
Коментар #23

ЛУД

Група: Фенове
Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Град: София
Потребител No.: 218

Мога да определя тази новина като : прекрасна, чудесна, страхотна, изключителна, невероятна и невъобразима. Мога сигурно и още да напиша, но и това показва главната ми идея. Вчера нахраних до някаква степан ръководството и ето днеска какво излиза в новините ! По-често май ще трябва да недоволствам от тях ! smile.gif Супер е , че са вкарали пари , а и като се замисля не съм се и съмнява. Та ние сме ЮВЕНТУС ТОРИНО ! Най-великия клуб в Италия , че и не само там ! smile.gif Толкова се радвам !

И тука искам да видите как са написали Аниели smile.gif post-294-1158668510.gif Еб*ти тъпаците ! smile.gif

Ръководството на Ювентус взе решение след събрание на борда на директорите да вдигне капитала на акционерното дружество
със 100 милиона евро. Фамилия Анелиели, която е част от клуба вече дълги десетилетия ще инвестира още през лятото над 100 милиона евро в "бианконерите", за да могат да се върнат на върха в калчото и Европа. Тази новина приповдигна настроението на шефовете на "Старата госпожа", които обявиха, че съвсем скоро ще се завърне Великият Ювентус. Президентът Джовани Коболи Джили обяви, че Дидие Дешан ще остане треньор на тима и Серия "А" през следващия сезон. "Дешан остава, след като сме доволни от неговата работа до момента. Целите са ни да сме конкуренти за титлата в Серия "А" догодина и да спечелим Шампионската лига до 2-3 сезона", коментира Коболи Джили. Вицепрезидентът Жан-Клод Блан потвърди, че звездите в клуба ще останат, като ще бъдат взети и нови играчи от световна класа.

П.С
Никога не съм си мислел , че хилядното мнение ще ми е толкова кеф да го напиша и ще е по толкова невероятно хубава тема ! smile.gif

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!

+Quote Post
Rumbeti
коментар 15 Mar 2007, 16:54
Коментар #24

ЛУД

Вече реших ::::: Отивам да си махна черепа от пиене ! Има повод и то стабилен : 100 млн. не са малко пари ! Отваря се нова страница в клубната история и това аз лично ще го уважа със стабилна доза алкохол !!! smile.gif Ако видите по телевизията : Озверял фен на Юве влезе в магазина на АДИДАС и подпали всички екипи на мулан да знаете , че съм аз ! bduh.gif smile.gif

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 15 Mar 2007, 19:33
Коментар #25

Juventus champion

миналата година и последните години бюджетеца ни беше 200 млн.. купувахме много имахме луд състав и пак не можахме да спечелим много... така че не се радвайте чак толкова много щото има 100 млн разлика с настоящия ни бюджет..

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
Angel Pantchev
коментар 16 Mar 2007, 01:13
Коментар #26

Buffon_fan1978

Коментари: 1 624
Регистриран: 22-April 06
Град: Пазарджик
Потребител No.: 107

охххх майко тея 105млн са от ФИАТ бе хора, ей ся дадоха по К3 матерял че Фиат дават 100млн повече тая година отколкото досега , те така или иначе са си собственици 60% на ЮВЕ ама сега са и развързали кесията, потвърдено от Джон Елкан! Много се накефих!

FORZA FIAT , FORZA JUVE!!!

--------------------

+Quote Post
hri100
коментар 16 Mar 2007, 01:28
Коментар #27

I LOVE JU

Група: Ветерани
Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Цитат(Angel Pantchev @ Mar 16 2007, 01:13 AM) *
охххх майко тея 105млн са от ФИАТ бе хора, ей ся дадоха по К3 матерял че Фиат дават 100млн повече тая година отколкото досега , те така или иначе са си собственици 60% на ЮВЕ ама сега са и развързали кесията, потвърдено от Джон Елкан! Много се накефих!
FORZA FIAT , FORZA JUVE!!!

Е това е добре.Аз си мислех, че ще са целият бюджет за догодина и вече започнах да се притеснявам ще стигнат или не. smile.gif

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 16 Mar 2007, 11:23
Коментар #28

Juventus champion

ех тоя ФИАТ... парите идват от Аниели .. не от Фиат Ферари или нещо подобно.. даже точната компания която държи акциите е ИФИЛ доколкото знам аз smile.gif

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
Angel Pantchev
коментар 16 Mar 2007, 12:36
Коментар #29

Buffon_fan1978

Ми Канал 3 дадоха точно как си е а именно че ФИАТ са дали парите, аз вярвам на тях щото дадоха кадри от това заседание, дори интервюто с Джон Елкан пуснаха, ОТ ФИАТ са парите, кво толкова

--------------------

+Quote Post
Rumbeti
коментар 16 Mar 2007, 13:27
Коментар #30

ЛУД

Парите не са от ФИАТ , защото те нямат нищо общо с Юве. Парите са от Аниели и те съветвам никога дори да не включваш тази умряла телевизия. Каквото чуеш там , значи не е вярно ! Аниели са ги дали парите и аз затова писах в някоя от темите много отдава, но тогава не се сетих да я направя настоящата тема и сега не помня точно къде беше . Още в началото на сезона Аниели казаха , че ще извадят парите ОТ КАСАТА НА ФИАТ , за да покрият загубите от 110-120 млн . Явно са били 105 млн., но това е без значение. Парите е ясно , че са от касата на ФИАТ , но решенията се взимат от Аниели , които са собственици на цялата компания на ФИАТ , която пък от своя страна притежава още редица марки , начело с ФЕРАРИ, Ювентус, Ивеко и част от Априля ! Даже на ферарито на Шуми ако се загледате на носа на болида от миналия сезон , не пише ферари а ФИАТ, което е без голямо значение за наща тема, но това е констатация. smile.gif

--------------------

+Quote Post
Ian
коментар 16 Mar 2007, 13:38
Коментар #31

sir

Група: Ветерани
Коментари: 2 439
Потребител No.: 20

Какво значение има дали от ФИАТ, дали от ИФИЛ, дали от карамфил идват парите. smile.gif А и това в крайна сметка е увеличение на капитала на акционерното дружество (S.p.A. - "Societa per Azioni"), а не пари за трансфери. Поне това виждам аз в сайта. Каква част от тия пари ще отидат за трансфери не съм видял някъде да пише точно. Ако пише, моля поправете ме.

--------------------

+Quote Post
Rumbeti
коментар 16 Mar 2007, 13:59
Коментар #32

ЛУД

Прав си , че никъде не пише, но се подразбира , че по-голямата част ще са за трансфери поради факта , че са отпуснати главно за "подсилване на състава" , а това всички знаем за какво е. Една част ще отидат и за стадиона, но не се знае каква. Малка ще е и ето и статията за всички англоговорящи (мързи ме да я превеждам smile.gif ::

Good news for all Juve fans following yesterday's board of directors meeting, as John Elkann announced the intention of the Agnelli family of investing more liquidity into the club to rebuild the stadium, but more important to build a very competitive side.

"The 'family' has always been close to the club and has never denied its presence. What we did today is the tangible prove of how much we care about Juve.

"I don't know if Juventus will finish among the top four next season, in the meantime let's think about winning this league, also because the last two matches did not seem so easy."

John also spoke about the possibility of either him or his brother Lapo becoming the new Juventus President.

"Right now there's Cobolli Gigli, he's doing a good job, so let's leave him work, but for the future we shall see. I spoke with the players, explaining to them the plan and in all of them I saw an important response. They seemed satisfied; as a fan I hope that the most important ones remain."

--------------------

+Quote Post
Angel Pantchev
коментар 16 Mar 2007, 14:47
Коментар #33

Buffon_fan1978

Румба, много ясно че са от Аниели, ама нали те са собственици на ФИАТ и като акционер не е записан Аниели а ФИАТ с 60%, тези пари е явно че са от касата на ФИАТ, но да спреме дотук защото можем да спориме цял ден! smile.gif

--------------------

+Quote Post
Rumbeti
коментар 16 Mar 2007, 14:54
Коментар #34

ЛУД

ОК ! Като се замисля хич не ми брига кой ги е извадил. Ако ще и дядо Коледа да ги е донесъл и да ги е пуснал в комина на стадиона пак ми е все едно. Важното е , че има милиончета ! smile.gif

--------------------

+Quote Post
pavelnel
коментар 16 Mar 2007, 15:38
Коментар #35

Дремещ

Коментари: 1 859
Регистриран: 2-June 06
Град: Fuckland islands
Потребител No.: 132

Цитат(Ian @ Mar 16 2007, 01:38 PM) *
Какво значение има дали от ФИАТ, дали от ИФИЛ, дали от карамфил идват парите. smile.gif А и това в крайна сметка е увеличение на капитала на акционерното дружество (S.p.A. - "Societa per Azioni"), а не пари за трансфери. Поне това виждам аз в сайта. Каква част от тия пари ще отидат за трансфери не съм видял някъде да пише точно. Ако пише, моля поправете ме.

Прав си напълно .Забелязах го това отдавна ,но не ми се влизаше в по-подробни обяснения какво точно представлява това увеличение и защо се прави ."Компетентните" във всяка област български журналисти много бързо адаптираха тази новина към болните си въображения и незнайно как решиха ,че това са парите ,които Юве ще отдели за трансфери .По принцип увеличението на капитала е управленско решение ,което цели да се привлекат необходимите финансови средства за развитие дейността на фирмата .Първо ,самата дума увеличение съдържа в себе си част от отговорите .Трябва да е съществувало нещо измеримо ,за да нарастне с определено количество ,а в случая това нещо е основният капитал .Ювентус от доста време е АД и като такова неговият капитал е формиран от вноски на съдружниците ,които получават ценни книжа удостоверяващи тяхното съучастие . От това следва ,че преди увеличението е съществувал някакъв размер на капитала,но поне аз не мога да открия колко точно е бил той .Тези 105 млн . всъщност са капитала преди увеличението + процентният размер на нарастването т.е ,ако той е бил 70млн. евро се е изменил с 50% или 35млн.
евро ,които фактически представляват реалната инвестиция в дружеството .Предполагам ,че тази сума ще бъде разпределена по приоритетни направления ,каквото например е трансферният бюджет . Този бюджет определя в значителна степен разходната част от цялостният бюджет на компанията ,но зависи и от планираните приходи напред във времето .Неговият размер не може да бъде раздут необосновано ,тъй като трябва да се има предвид стабилността на фирмата в перспектива .Според мен той трябва да бъде разработен с оглед на планираните постъпления и наличните финансови ресурси ,паралелно с останалите разходни бюджети и най-вече с бюджета за заплатите на персонала (футболистите също са персонал).Беше упоменато преди време ,като ориентировъчно число за трансферен бюджет, сумата от 40млн евро ,но предполагам ,че тя ще бъде завишена значително .
Общо взето това се сещам засега без да се ровя в дебелите книги и без да претендирам за изчерпателност .

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 16 Mar 2007, 15:55
Коментар #36

Juventus champion

Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Потребител No.: 110

Доста изчерпателно,ако питаш мен smile.gif Дано това сложи край на тези спорове!

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
Garrett
коментар 16 Mar 2007, 17:21
Коментар #37

fino alla fine

Коментари: 2 346
Регистриран: 26-February 06
Потребител No.: 30
Любим футболист: Pavel Nedvěd

Що годе читава статия в 7 дни спорт:

Семейство Аниели влага солидна сума в Ювентус
Ръководството увеличава капитала на бианконерите, 40 милиона евро предвидени за трансферни удари

105 млн. евро, за да може Ювентус отново да блести. Това е сумата, с която ще бъде увеличен капиталът на клуба. Решението бе взето от борда на директорите след срещата, на която бе обсъждано бъдещето на бианконерите. Следващия месец ще е събранието на акционерите, които трябва да гласуват увеличаването на капитала. ИФИЛ, представлявана от Карло Сант'Албано и най-вече от наследника на империята ФИАТ Джон Елкан, гарантира, че фамилия Аниели отново ще налива пари в семейния клуб. ИФИЛ държи 60% от акциите на Юве.
За първи път от 15 години най-влиятелната фамилия в Италия ще инвестира в клуба. За последно Аниели и ФИАТ даваха пари за Ювентус през 1992 г. След това начело на клуба застана Триадата (Джираудо, Моджи и Бетега) и клубът се самоиздържаше. Благодарение на управлението на тримата в момента Ювентус е в Серия В. Бианконерите бяха изхвърлени от елита заради уреждане на мачове и съдии.
Само една част от тези 105 млн. евро ще бъдат заделени за купуване на футболисти. Повечето най-вероятно ще отидат за покриване на дълговете, които нараснаха на 80 млн. евро. Преди да бъдат погасени, Юве няма да може да действа на пазара или поне на италианския. Част от парите ще бъдат инвестирани и в стадион "Деле Алпи", който трябва да бъде ремонтиран и реконструиран. Парите, които ще останат за купуване на играчи, ще са около 35-40 млн. евро. "Парите ще стигнат, за да направим добър пазар и да купим много шампиони. Имаме достатъчно време, за да конструираме един велик отбор", заяви изпълнителният директор Жан-Клод Блан.

ВРЪЩАНЕ СРЕД ВОДЕЩИТЕ КЛУБОВЕ
Увеличаването на капитала бе съобщено първо на играчите, преди да бъде официално обявено пред медиите. Лично внукът на Джовани Аниели - Джон Елкан, обяви новината на футболистите в базата Виново. "Искаме да гарантираме на Ювентус бъдеще на високо ниво и пълно с успехи като тези от миналото. Беше важно да споделим с играчите този важен ден, в който направихме една огромна крачка напред", заяви Елкан. Първата точка в плана на Юве е спортно лидерство в Италия и Европа. Има и още задачи, които трябва да се изпълнят. Една от тях е икономическа независимост на клуба. За това трябва да спомогнат приходите от реконструирания стадион, както и променената политика на спонсорите. Предпочита се те да бъдат по-малко на брой, но по-големи. Ще бъде засилен и контролът върху заплатите. "Те не бива да надхвърлят 50% от приходите", заяви Блан.
Спортният план предвижда запазване на статуквото от тази година. Отборът да бъде сплав от шампиони от висока класа и млади таланти, които имат потенциал да станат звезди. "Не искаме да купим Роналдиньо днес. Искаме да вземем Ронадлиньо като този, който купи ПСЖ. Той им струваше 5 млн. и не получаваше голяма заплата."

СПЕЧЕЛВАНЕ НА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА
Това е планът и ресурсите, с който трябва да бъде реализиран. Ще бъде ли достатъчно, за да се убедят Буфон и останалите звезди да останат? "Като фен аз бих казал "да". Ще бъде трудно да бъдем същият отбор както преди година. Но тези, които останаха, имат намерение да продължат. Ние изпълнихме нашите задължения и мисля, че играчите го оценяват", заяви Елкан. Явно внукът на Аниели не е достатъчно доволен от резултатите напоследък. "Пожелавам си да влезем в Серия А и това ще е достатъчно. Дешан се справя добре в Серия В и ще остане и в елита", призна Елкан. Шефовете на Юве искат стабилност в треньорския пост и "подсилване във всички звена на отбора". "Спортният аспект е основен в нашия план. Искаме веднага да бъдем конкурентоспособни на големите и да се борим за титлата", каза Блан. "Даже искаме в Европа да сме по-силни, отколкото в Италия. Искаме да спечелим много пъти Шампионската лига", допълни Елкан.

БИЗНЕС СТРАТЕГИЯТА
Блан разкри също и останалите задачи в този план. Като се започне с генералния спонсор. Той ще бъде обявен в края на месеца. "Тамойл" напусна клуба след изхвърлянето на Юве в Серия В. Либийската компания имаше договор до 2014 г. и наливаше по 24 млн. евро годишно. "Преговаряме с ФИАТ, който е свързан с клуба от много години. Има възможност компанията да рекламира върху нашите фланелки", разкри Блан. Предвидено е също увеличение на приходите от техническия спонсор. "Найк" направи ново предложение на бианконерите. Ще бъде преразгледана и ситуацията с тв правата.
"Желанието ни е да превърнем клуба в модел за спортна и финансова стабилност. Подобно на английските клубове, които се котират на борсата", заяви президентът Джовани Коболи Джили.

СТАДИОНЪТ
Извън проекта остана планът за новия стадион. Засега Ювентус ще заложи на "Деле Алпи". Очаква се правителството да отпусне пари за реконструкцията му, ако Италия бъде определена за домакин на Евро 2012. Това ще се разбере на 18 април. За реконструкцията на стадиона са необходими 120 млн. евро. "Засега сме предвидили инвестиция от 20-30 млн. евро за реконструкция. В случай че европейското бъде дадено на Италия, правителството ще отпусне сериозна сума. Възможно е ремонтът на стадиона да ни излезе безплатно", завърши Коболи Джили.

Старата госпожа е №3 в Европа по капитал

С увеличението на капитала Ювентус се превръща в клуб №3 в Европа. До момента капиталът на бианконерите бе 220 млн. евро. От тях 60% са в акциите на ИФИЛ или фамилия Аниели. Вторият по големина акционер е Лофико (либийска компания начело с Ал Саади Кадафи). Либийците имат 7,5%. Не се знае дали те ще участват в увеличението на капитала, или ще продадат акциите си.
С увеличението капиталът на Юве става 335 млн. евро. Повече стойност на акциите в Европа имат само Арсенал - 410 млн. евро и ФК Копенхаген - 380 млн. евро.
За да бъде увеличен капиталът, ще будат пуснати в обращение 80,621 млн. акции. От тях 60% ще бъдат купени от ИФИЛ. Цената на акциите ще е 1,3 евро.

Как ще се инвестират парите
1. Покриване на дълговете
По-голямата част от отпуснатите пари ще отидат за покриването на задълженията, които вече надхвърлят 80 млн. евро.
2. Трансфери
За покупки на играчи са заделени около 40 млн. Те трябва да се използват, за да бъде подсилен отборът във всичките му звена.
3. Стадионът
Двайсетина милиона евро ще бъдат отпуснати за реконструкция на "Деле Алпи". Ако Италия получи Евро 2012, с помощта на правителството стадионът ще бъде изцяло обновен.

Планът за възход
1. Връщане в Европа
Най-важното, заложено в плана, е Ювентус отново да е сред водещите клубове в Италия и Европа. За целта ще бъдат използвани големи звезди и млади таланти, които да израстват покрай тях.
2. Маркетинг
Рекламната стратегия ще бъде променена. Партньорите на клуба ще бъдат намалени до 12 на брой, както в Шампионската лига. По този начин ще им бъде осигурено по-голямо пространство.
3. Стабилност
Редуциране на дълговете и спортното израстване трябва да доведат до стабилност. Тя ще гарантира на клуба добри резултати и икономически просперитет.

--------------------
This is our celebration, earned by the sweat of our brows.
It’s the celebration of all those who have always believed.
It’s the celebration of all you Juventus supporters, who instead of abandoning us made your voices even louder.
It’s the celebration of all those who roared for a Serie B goal the same way they did for the one that brought us the Scudetto.

+Quote Post
pavelnel
коментар 16 Mar 2007, 17:29
Коментар #38

Дремещ

E сега вече се разбира ,колко е бил и с колко се увеличава капитала .105 млн.увеличение е наистина значителна сума ,но както се вижда само 40млн от тях са предвидени за трансфери .Незнаех ,че имаме толкова големи дългове . post-294-1159108069.gif

ФК Копенхаген-тоз отбор сигурно струва по-малко от капиталовите си активи. laugh.gif

--------------------

+Quote Post
Garrett
коментар 16 Mar 2007, 17:47
Коментар #39

fino alla fine

Коментари: 2 346
Регистриран: 26-February 06
Потребител No.: 30
Любим футболист: Pavel Nedvěd

Общо взето както написах в темата за Дешан:
Цитат(Garrett @ Mar 16 2007, 11:45 AM) *
40-50 млн малко ли ви се виждат??
Има стадион да се строи, да се подновяват договори и да не забравяме, че клуба е на загуба. Това не е бюджета на клуба, а просто увеличаване на капитала - инвестиция. За първи път от 15 години положението е такова, че трябва ИФИЛ (Аниели) да наливат пари в клуба.

А тези дългове един в juventuz.com ги беше изчислил дори на 150 млн.

--------------------
This is our celebration, earned by the sweat of our brows.
It’s the celebration of all those who have always believed.
It’s the celebration of all you Juventus supporters, who instead of abandoning us made your voices even louder.
It’s the celebration of all those who roared for a Serie B goal the same way they did for the one that brought us the Scudetto.

+Quote Post
pavelnel
коментар 16 Mar 2007, 17:56
Коментар #40

Дремещ

Цитат(Garrett @ Mar 16 2007, 05:47 PM) *
Общо взето както написах в темата за Дешан:
А тези дългове един в juventuz.com ги беше изчислил дори на 150 млн.

Може да ги е изчислил ако е главен счетоводител или финансов директор в Юве post-294-1158668510.gif.При нас всичко са предположения и това ,което знаем от пресата .Макар ,че Юве е задължен като публично дружество да публикува годишните си отчети ми се струва ,че може да бъде укрита информация .

--------------------

+Quote Post

46 страници V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 21st November 2018 - 21:45ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team