IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

Reply to this topicStart new topic
> Най-добрата единайсеторка на Ювентус, Вашият Juve dream team
Kirilov
коментар 11 Nov 2016, 15:19
Коментар #1

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 4 311
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

--------------------------------- Buffon --------------------------
Thuram -------- Scirea ------------- Gentile ------Zambrota

----------------- Platini ------ Zidane ---------Nedved

--------- Baggio ------------ Trezeguet --------- Del Piero

Subs: Zoff, Cannvaro, Cabrini, Pessotto, Davids, Conte, Deschamp, Camoranesi, Di Livio, Boniperti, Sivori

Този коментар е бил редактиран от Kirilov на 11 Nov 2016, 15:23

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 15 Nov 2016, 18:29
Коментар #2

Juventus champion

Коментари: 6 064
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Това е интересна тема, но трябва да се направят доста уточнения: най-добрите футболисти, минали през Ювентус или тези с най-голям принос за фланелката и историята? Примерно най-добрият десен бек, играл за Ювентус, за мен е Даниел Алвеш без никакво съмнение, но едва дали би попаднал в какъвто и да е идеален отбор, защото има 10 мача за отбора и не са на познатото ниво. В повечето идеални отбори на Ювентус от специалисти, че и фенове, няма да видиш примерно Баджо. Трезеге също попада рядко в подобни дрийм тимове, защото феновете предпочитат Чарлз и Сивори.

Играчи, които са бетонирани като стълбове, за мен лично са Буфон, Ширея, Джентиле, Кабрини, Платини, Баджо, Бониперти и Дел Пиеро. Но по никакъв начин не можеш да подминеш Брио, Фурино, Бетега, Тардели, Ферара, Салвадоре, Раванели, Чарлз, Сивори и Виали. Аз лично имам някои резерви за Недвед, Зидан, които бих поставил веднага след споменатите в предното изречение, но съвременни легенди като Каморанези и Давидс не бих ги включил и като резерви в такъв отбор.

Въобще отбор с богата история като нашата, с толкова велики футболисти, минали и оставили следата си, няма как да излъчи 11 най-велики. Има няколко футболисти, които винаги ще означават Ювентус, но след тях става невъзможно. Един Трезеге има партньорството с Дел Пиеро, което тежи много. Разбира се, не става въпрос само за партньорството, защото Трезеге беше свиреп голаджия, но Раванели и Виали са легенди на световния футбол. Имаш Джентиле до Ширея, но Ферара и Жулио Сезар са двама от най-добрите (и недооценени) стълбове в защитата в историята на футбола. Друг пример, който ми идва веднага за страхотен футболист с не толкова голям принос, е Канаваро. Наистина е доста сложно, да не кажа невъзможно. Двама футболисти, които са зачеркнали статуса си на легенди, са Тюрам и Замброта. Не бих ги включил в подобни отбори, без значение критериите. Уникални във всяко едно отношение и в такива класации трябва да зачеркнем всичко, което не е било на терена, но изневериха на финала през 2003, а след това говориха лоши думи за Ювентус. Тази фланелка винаги е представлявала отговорност отвъд това, което показваш на терена, започвайки от Бониперти, Ширея, Такони, Платини и стигаш до Дел Пиеро.

--------------------

+Quote Post
ribery
коментар 10 Sep 2018, 22:09
Коментар #3

Primavera player
**

Коментари: 248
Регистриран: 10-February 12
Потребител No.: 24 635

Вратар - наистина ми е все едно кой. Всички съм ги смятал за малко луди и странни
Защита:
- Тюрам
- Монтеро - огромна слабост ме е това абсолютно ненормално ренде
- Колер - също като Монтеро повече заради характера, яростта, шизофренията smile.gif
- Морено Торичели - кво да се коментира тоя тип! - легенда!

Халфове:
- Едгар Давидс - феноменален футболист
- Недвед - феноменален футболист
- Зидан - феноменален футболист
- Патрик Виера - дам, правилно съм написал
Най-много любими футболисти мога да посоча за тази част на терена. 95% от тях в графата "10ки"

Нападатели:
- Дел Пиеро - той просто е в собствена лига за нашия клуб
- Баджо - вълшебник

Емоционална 10ка

Този коментар е бил редактиран от ribery на 10 Sep 2018, 22:27

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th September 2018 - 02:53ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team