IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

23 страници V  « < 21 22 23  
Reply to this topicStart new topic
> "Лъки" Лучано, Официална тема за Лучано Моджи
the_parasite
коментар 19 Jul 2016, 22:19
Коментар #441

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 2 228
Регистриран: 10-December 09
Потребител No.: 3 058

Цитат(Replicant @ 19 Jul 2016, 23:05) *
2001-ва взехме и Джиджи Буфон, за 51 милиона еврА. smile.gif Както и Марсело Салас, за доста крупна сума. smile.gif

Буфон беше изгряваще звезда. Все още не беше завършен играч и лидер. Това имах предвид и за Погба по-рано, но на някои не им понесе.

За мен Салас е много противоречив футболист, който никога не е бил топ играч. Да, в "Лацио" показа качества, но не помня някога да е бил в топ 3 на голмайсторите. Да не кажа, че и в топ 5 не е бил, но не съм напълно сигурен.

Този коментар е бил редактиран от the_parasite на 20 Jul 2016, 16:45
Go to the top of the page

+Quote Post
YVA
коментар 20 Jul 2016, 16:24
Коментар #442

Promising youngster
*

Коментари: 30
Регистриран: 24-August 15
Потребител No.: 24 886

Цитат(the_parasite @ 19 Jul 2016, 23:19) *
За мен Салас е много противоречив футболист, който никога не е бил топ играч. Да, в "Лацио" показа качества, но не помня някога да е бил в топ 3 на голмайсторите. Да не кажа , че и в топ 5 не е бил, но не съм напълно сигурен.

Аз Салас ще го запомня с това, че прецака трансферна на Кристиано.

+Quote Post
Teogo0alll
коментар 29 Aug 2018, 12:22
Коментар #443

Juventus bench

Коментари: 995
Регистриран: 21-January 08
Потребител No.: 851

Моджи тотално е изпаткал и отдавна спрях да му чета глупостите, но тази надминава всяка негова:

"Имам много приятели във футбола и стоя близо до любимия ми Ювентус. Чувам се често с Андреа Аниели. Той е будно момче. Беше с нас в продължение на 12 години и научи много неща. Аниели знае добре, че титлите ни са 36 и са спечелени на терена. Никой не е помагал на Ювентус да печели", започна Моджи за Corriere dello Sport.

"Кристиано Роналдо? Никога не бих привлякъл футболист на 33 години за тази сума. Със сигурност, не бих закупил футболист преди да продам Игуаин. Първо щях да го продам за 50 млн. евро, а след това щях да представя Роналдо. От маркетингова гледна точка сделката е страхотна", продължи бившият директор в Юве.

"Не бих върнал и Бонучи. Беше голяма глупост да дадем Калдара на Милан. Скудетото ще го спечели Интер. Познавам малко Спалети. Изглежда ми като свещеник, когато говори, но създаде голям отбор. Привлече силен централен защитник и полузащитник, който играе добре в предни позиции. Наинголан е огромен шампион, а отпред Интер взе Лаутаро Мартинес"

Ок, разбрахме вече, че за малко не е докопал Роналдо, но вече взе да втръсва. А коментарите за шампионите интер са налудничеви. Кой по дяволите е Лаутаро Мартинес и кога за бога Наинголан е бил огромен шампион.

+Quote Post
nikentus
коментар 29 Aug 2018, 12:23
Коментар #444

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 5 030
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Цитат(Teogo0alll @ 29 Aug 2018, 12:22) *
Скудетото ще го спечели Интер.

doh.gif

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 29 Aug 2018, 13:14
Коментар #445

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 402
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Естествено, от цялото интервю са изкарали най-тъпите неща. Да бяха написали, че е казал, че Колина е бил спонсориран от Милан и заради това ни е прецакал през 2000 г. Казва, че се е разбрал да вземе Деян Станкович, но Интер са го взели, защото са подслушвали разговорите през "Телеком". Още - че някакъв мениджър в Милан с фамилия Меани е звъннал на съдията Масимо де Сантис да не вади картони на играчите им в мач с Фиорентина, за да могат да играят срещу Ювентус.

If you remember that match, De Santis denied a penalty to Fiorentina and allowed those of Milan to lead. We shut up. The next morning De Santis calls Meani: 'You have seen, only I can not make them talk about them ...'. Meani: 'You are a friend, I have already told Galliani'

Обвинява Галиани, Франко Караро, който беше президент на Милан, след това президент на италианската федерация. Освен това твърди, че един от замесените съдии, е звънял на Галиани, след като ги бихме на "Сан Сиро" през 2005 и му е казал как са плакали със съпругата си за загубата.

За онзи мач през 1998 г. с Интер казва: Iuliano on Ronaldo? Probably it was a penalty but that Inter did not even have to be in Serie A. It had to be relegated due to the scandal of the Recoba passport.

Казва още, че се е разбрал с Морати да отиде в Интер и е подписал, даже се е разбрал да продаде Мориеро на Мидълзбро, но впоследствие шефове отгоре са оставили Мориеро там и той им е теглил майна. Казва, че се е разбрал с Морати, защото е "нямало какво повече да направи в Ювентус". Мориеро беше в Интер до 2000 г., така че явно е някъде година по-рано вероятно.

Обвинява още Лука ди Монтедземоло заради това, че е оттеглил някаква жалба на Ювентус след Калчополи, само не знам къде и в качеството си на какъв, той беше шеф на ФИАТ и Ферари тогава. Но казва: "And there is no longer Blatter, who publicly thanked Montezemolo for having withdrawn the appeal against the sentence against Juventus". В този дух - че вече няма такива като Блатер - казва, че в момента всички мразят Ювентус, но никога няма да има второ Калчополи.

Интересно, че казва още, че преди Калчополи фамилия Аниели са се стреснали, че Джираудо е станал прекалено силен.

Ако на някой му е интересно: https://www.calciomercato.com/news/moggi-ag...-cr7-e-bo-70445 Преводачката на моменти не превежда както трябва, но има още интересни неща, а не това, че взели Де Врай и Наинголан и как щели да станат шампиони.

Между другото, казва, че си говори и с Алегри и той също го слуша.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
superniki
коментар 29 Aug 2018, 13:31
Коментар #446

Juventus star

Коментари: 4 630
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Меани беше лицето, заради което наказаха Милан. Обаждал се на съдии бе знанието на шефовете си post-294-1158668510.gif post-294-1158668510.gif post-294-1158668510.gif

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 29 Aug 2018, 13:34
Коментар #447

Juventus champion

Още няколко неща от интервюто му:

За Кристиано казва още: "Especially from a marketing perspective, it's an extraordinary deal. И че е сделка на ФИАТ, което знаем всички.

За Зидан казва, че първо се е разбрал тайно с Парма и Лацио за Буфон, Тюрам и Невед, а чак след това е обявил продажбата на Зидан, защото иначе те тримата са щели да бъдат много по-скъпи. Иначе за трансфера на Зизу през 1996 г. казва: "Гледах го в мача Бордо - Милан и го купихме за 5 млрд. италиански лири. Милан взеха Дюгари за 18 млрд. лири."

Точният цитат за Джираудо е: "Истинският проблем е, че Ювентус се предаде да бъде изхвърлен. Най-вече защото фамилия Аниели (Джон Елкан и Лапо Елкан се посочват от Aroun Turin) бяха притеснени за Антионио Джираудо, човек на Умберто Аниели. Те мислеха, че той става прекалено силен, прекалено опасен."

"Андреа Аниели знае много добре, че титлите са 36 и сме спечелили всички на игрището. Никой никога не е помагал на Ювентус да спечели."

За Ибрахимович казва, че не е направил проблеми. Само веднъж се е сблъскал с Дзебина на тренировка. "Дзебина му влезе с остър шпагат, а Златан отговори с удар в главата. Дзебина влезе в болница с посинено око, но трябваше да кажа, че е имал настинка." laugh.gif

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
Дон Алегри
коментар 29 Aug 2018, 13:51
Коментар #448

Juventus bench

Коментари: 840
Регистриран: 12-February 15
Потребител No.: 24 858

Най- Великия. Никога не се е раждал такъв, няма и да се роди.

--------------------

"You don't know Inzaghi that well yet," said Juve coach Marcello Lippi after the 4-1 victory. "Sometimes you don't notice him, he may look like he is not involved in the game, but all of a sudden he scores; he is lethal in front of the goal."

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 29 Aug 2018, 14:49
Коментар #449

Juventus champion

Епизод 3, интервюто е огромно, но има интересни неща:

Златан Ибрахимович е щял да остане, ако не е било сменено ръководството, поне по неговите думи. "Когато Коболи поиска Ибрахимович сам да каже, че иска да си напусне. Ибра му каза: "Не се притеснявай, с предишното ръководство щях да остана и в Серия Б, но с теб няма." Ибра е точно обратното на това, което чувате - ако те уважава, ще даде всичко за теб."

Разказва кои играчи са обичали купоните и да излизат по партита често. Изненадващо - Трезеге е бил такъв. "Освен ако нямаше мач в сряда, винаги им разрешавах да имат тяхното холивудско време. Единственият играч, който не ме слушаше, беше Трезеге. Той искаш да излиза, дори когато не трябваше. Спря, когато изненадващо се сблъска с мен на едно парти." След това казва, че и Монтеро е бил такъв в началото: "Монтеро веднъж ми каза, че за него нощта е ден, а денят е бил нощ. Аз му казах, че не ме вълнува много, стига да продължава да показва, че е един от най-добрите. Когато се ожени, беше винаги у дома до 20,00 ч., спря да излиза."

"Имали ли сме проблеми с Дел Пиеро? Никога. Той беше велик човек и все още е икона на Ювентус."

"Има треньори, които говорят, а играчите им отговарят на шега и се кикотят, но има треньори, които когато говорят, правят така, че да бъдат чути. На този подиум поставям трима: Липи, Капело и Алегри.

"Анчелоти? Много добър треньор, но той нямаше правилния опит за Ювентус. Когато феновете протестираха и го наричаха "прасе", им казах, че ако наистина мислят така, ще имаме прасе на скамейката, защото Анчелоти ще стане треньор на Ювентус."

"Еуфорията в Ювентус сега? Като всичко друго, ако стане прекалена, става опасна. Казах на Алегри, че трябва да се опита да я контролира. Макс слуша съветите ми."

Допълнение на онова за Монтедземоло и Блатер: "Ювентус винаги ще бъде мразен, защото винаги печели. Но никога няма да има пак такъв скандал, защото ги няма Монтедземоло, Тронкети Провера (този е шеф в "Пирели") или Блатер, който публично благодари на Монтедземоло, че е не е обжалвал решението за Ювентус пред TAR (това трябва да е апелативен съд).

Върнал се е и към първите си години в Юве като скаут през 70-те, много преди да стане директор: "Първият човек, който ми каза браво? Итало Алоди. Той ме научи на всичко. Той ме взе като скаут в Ювентус, когато беше директор там. Знаеше, че съм добър. Докато бях скаут в Юве, открих Паоло Роси, Гаетано Ширея и Марко Тардели."

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
superniki
коментар 29 Aug 2018, 15:02
Коментар #450

Juventus star

Коментари: 4 630
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Емо, благодарско за споделянето. Винаги ми е интересно да чета изказванията на Моджи за миналото, за всички онези малки детайли, които ни убягват. Сигурен съм, че и на други им е интересно.

За мен управлението на Моджи (въобще не "Триадата") е много трудно да бъде определено еднозначно, на първите години може би доказва, че е най-добрият изграждайки една истинска машина каквато беше онзи Ювентус от края на деведесетте.

Извън това личността на Моджи е отвратителна. Имам усещането, че винаги се стреми да е със силните на деня след Скандала. Очеизвадно е, че му липсва властовата позиция, но не го съдя за това. Мога да изпиша много за личността му, но няма особен смисъл/ Има смисъл (надявам се) да споделя за хората, които го боготворят само едно нещо.

По отношение на Алекс тук казва следното: "Имали ли сме проблеми с Дел Пиеро? Никога. Той беше велик човек и все още е икона на Ювентус."

През 2014 в интервю подобно на настоящето казва следното: "Ако Дел Пиеро наистина беше лице и символ на Ювентус, нямаше да се пазари за пари и да подписва договорите си след тежки и изтощителни преговори"

...

Този коментар е бил редактиран от superniki на 29 Aug 2018, 15:03

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 29 Aug 2018, 16:13
Коментар #451

Juventus champion

Коментари: 6 064
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Моджи е най-спрелият тип след 2006-7 година. Изказванията му обикновено са комични, а говорейки за футбол - потресът е пълен. Обикновено се разминава в твърденията си - веднъж каже едно, след година каже друго. От друга страна, винаги разправя интересни случици от миналото, но като се сетиш как 10 години те кара да се хващаш за главата, се чудиш дали всичко, което описва, е съвсем истина. Огромна фигура в историята на Ювентус, но след 2006 просто го няма. Футболът му е далечен вече. За Диего също имаше редица непоследователни изказвания: първо беше най-подцененият футболист в света, после стана един от водещите, та чак го определи за тип, около който самият той би изградил Ювентус... после стана недоразумение (каквото беше наистина). Имаше едно много старо интервю, в което разправяше, че Афелай е следващата голяма звезда и щеше да играе в Торино, ако зависело от него. Обсъждал е толкова много играчи, а сред тях така и не се намери един читав (откъм последвало развитие).

Алегри и Аниели със сигурност го слушат, айде стига post-294-1159108009.gif post-294-1158668510.gif. Годината не е 95, така че Моджи отдавна няма какво да даде. Т.е поставям под съмнение, че думата му има квото и да е значение.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 29 Aug 2018, 16:14

--------------------

+Quote Post

23 страници V  « < 21 22 23
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th September 2018 - 03:36ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team