IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

28 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Марчело Липи, Просто най-добрият
snitch
коментар 11 Apr 2006, 19:24
Коментар #1

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 9 007
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

---В Испания не е на по4ит италианският стил на игра.Вие как бихте го защитили,след като сте били добьр бранител и голям треньор то4но в кал4ото?
(Липи)--Този стил сьществуваше преди ,но не и сега .Най голямото доказателство за това е ,4е ве4е не раз4итаме на добри защитници ,които да са в сьщото време и реализатори.Ние имахме несравними таланти ,когато става дума за персонално пазене на противника .Само да припомня как Джентиле обезорьжи Зико и Марадона през 1982 г. Ве4е не се раждат такива футболисти ,сега се играе предимно в линия.

(следват няколко не толкова интересни вьпроса, след което разговора се пренася кьм ерата на Липи в Юве )

(Липи)--Бях изтощен психи4ески.След 10 години в Ювентус с вси4ките пьтувания ,тренировки,лагери и ма4ове дойде един момент , в който се по4увствах много изморен.Помогна и фактьт ,4е тимьт се беше из4ерпал.4увствах ,4е трябва да подменя поне седем-осем футболисти и не желаех след тази дьлгогодишна врьзка с тях то4но аз да им кажа , 4е трябва да си вьрвят excl.gif .Отидох при рьководството и им сьобщих моето решение.Исках да пьтувам 6 месеца с кораб и да слизам на твьрда земя на всеки 20 дни .

--- Без футбол???
(Липи)-- Да,без футбол.Да се посветя на риболов в архипелага , в близост до Виареджо,кьдето има множество прекрасни малки остров4ета .След няколко месеца, да се прибера вкьщи,да гледам телевизия, да видя дали ще ме засьрбят рьцете и да се вьрна кьм спорта.Това беше идеята ми.

---А какво мислите за Зизу?Май ве4е не е сьщият както едно време?
(Липи)--Вьзрастта си казва думата ,но аз сьм сигурен,4е ще се представи излкю4ително на световното .Само след месец ще видим един по добьр Зидан.Зинедин е гений и аз сьм в много близки отношения с него,харесва ми на4иньт му на живот.

---Той ли е най-добрият футболист, който някога сте тренирали?
(Липи)--от техни4еска гледна то4ка - сьс сигурност.На тренировки той правеше десет пьти по красиви неща ,отколкото на терена .Аз го наблюдавах и бях заслепен.В на4алото направо ме подлудяваше.Прибирах се кьм 10 4аса ве4ерта и когато минавах покрай неговия квартал,го виждах да рита с приятелите си от Алжир.Спирах и му казвах,4е не трябва да го прави,но той ми обясняваше , 4е това са най близките му хора и не може да им откаже.Зинедин е изклю4ителен 4овек ,много е скромен.В на4алото му беше трудно да се изявява на терена и за да го освободя от задрьжките ,му казах да прави каквото иска ,защото докато сьм там,той ще играе.Независимо какво се слу4ва(Между другото Капело беше казал на Ибрахимови4 сьщото когато пристигна в Юве)

---И какво стана после?
(Липи)--Следващия ма4 излезе срещу Интер ,отбеляза гол и сьотборниците го прегрьщаха като луди .Вси4ки много го оби4аха .Тогава се роди великият Зидан в Ювентус.

---Манталитетьт на победител ли беше най добрата 4ерта на отбора(Юве)?
(Липи)--Може и така да е , но аз не вярвам.Това е нещо ,което не може да се купи от магазина ,трябва да го притежаваш.През пьрвата ми година направихме 14 поредни победи и когато Милан дойде в Торино ,спе4елихме с 1-0 .Юве беше изстрадал много по време на ерата на росонерите и успехьт развьлнува хората.Милан загуби 11 ма4а като гост,нещо невероятно.И след всеки три то4ки за нас увереността ни се заврьщаше.Ве4е нямаше тайни.

---Все още има нови предизвикателства.Трета звезда на бяло-4ерната фланелка например....
(Липи)--Да,това ще ме направи много щастлив.До момента Юве има 28 титли,така 4е остават само две.Смятам ,4е Капело ще успее.

предварително се извинявам ,ако има допуснати правописни грешки.
Go to the top of the page

+Quote Post
nikentus
коментар 11 Apr 2006, 19:41
Коментар #2

ювентинец

Коментари: 6 284
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Липи е велик треньор и мисля ,че е просто идеалния за Ювентус,но надали ще се върне в Юве sad.gif

+Quote Post
GoodCharlotte`f
коментар 11 Apr 2006, 22:18
Коментар #3

Bianconero Per Sempre
**

Група: Фенове
Коментари: 290
Регистриран: 20-February 06
Град: Nova Zagora / Sofia
Потребител No.: 13

Винаги съм била на мнението,че Липи беше и си остава най-добрия треньор на Юве!На не го наистина му пукаше за отбора,беше си истински ювентинец. closedeyes.gif Но за жалост едва ли ще се върне sad.gif sad.gif

--------------------
Take a look inside me & watch my heart says: Forza Juventus!

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 11 Apr 2006, 23:12
Коментар #4

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 7 875
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

що да не се върне бе аз имам некви надежди че след Капело пак ще е Липи rolleyes.gif

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
snitch
коментар 14 Jul 2006, 15:34
Коментар #5

Juventus champion

Липи - Пол Нюмън на пейката
Воден от ината, треньорът направи Италия световен шампион, сега иска да работи в малък клуб

Искам да стана треньор - каза младият Марчело Липи пред кореспондента на "Тутоспорт" в Генуа преди 22 г. - Може ли да напишете 2 реда?" Тогава Липи е на 36 г. Току-що е завършил кариерата си на футболист след престой в Савона, Сампдория и Пистойезе. Една кариера, пълна с усилия за спасяване от изпадане. В този момент Марчело започва една друга кариера - на треньор. Път, който ще премине от детските школи до селекционер на националния отбор. Роденият във Виареджо специалист отдавна получи прозвището италианския Пол Нюмън. Не само заради приликата между двамата. Днес Липи вече е бивш треньор на националния отбор на Италия. Очаква го една дълга ваканция на неговата любима яхта. С нея може да пътува на воля из моретата, като естествено хвърля по едно око на процеса срещу "Гея Уърлд", където е замесен и неговият син Давиде. Кариерата на Липи като треньор започва в детската школа на Сампдория през 1982 г. Три години по-късно той получава първия си пост като главен треньор в Понтедера Отборът е в Серия С2, издържа се от фабриката за мотопеди. Там Липи се научава да кара скутер и до днес обича да го прави. След една година той започва работа в Сиена една дивизия по-нагоре. Там изтърпява и първото си уволнение. След 7 загуби в 17 мача Липи се връща в Серия С2 с Пистойезе. Там също изкарва един сезон, преди да премине в Карарезе (С1). Завършва на 7-о място и прави огромния скок в кариерата си - директно в Серия А. По времето, когато поема Чезена през 1989 г., той е само на 41 г. Липи прави чудо и успява да спаси новака в елита, като завършва на 14-о място. През 1991 г. обаче е уволнен след 5 загуби от 7 мача. Разочарован, той се връща близо до родното Виареджо и поема Лукезе. Престоят му там отново е кратък. Липи посреща 1992 г. начело на Аталанта в Серия А. Там той налага в отбора играч като Паоло Монтеро. Тимът от Бергамо до последно се бори за място в евротурнирите, но загуба от Дженоа в последния кръг оставя отбора извън Купата на УЕФА. Няма проблем! На следващата година Липи е в Наполи. Отборът осиротял след напускането на Марадона и Карека. Липи обаче налага в игра Фабио Канаваро и Пекия. Никой не очаква много, но Наполи завършва на 6-о място. И това отваря вратите на треньора за големите клубове. Първи се усещат в Ювентус. През 1994 г. Липи подписва договор с бианконерите. Там той се задържа най-дълго в цялата си кариера - 5 г. Този период е пълен с триумфи, успехи и купи и скандали. Липи работи отлично с триадата Моджи, Джираудо и Бетега. С Юве треньорът печели три титли, една купа на Италия, 4 суперкупи на Италия, 1 КЕШ, 1 суперкупа на Европа и 1 междуконтинентална купа. Но престоят в Юве не е пълен само със сладки моменти. Идва скандалът с допинга след обвиненията на Зденек Земан. Идва и скандалът около съдиите със спечелената титла през 1998 г. Юве печели скудетото след равенство 1:1 с Интер, дошло след неотсъдена от съдията Чекарини дузпа срещу Роналдо и съмнителна дузпа, вкарана от Дел Пиеро. В онзи момент Ювентус е един от най-добрите отбори в света. Играе три поредни финала на Шампионската лига, но печели само един - през 1996 г. срещу Аякс с дузпи (също като финала на световното). След това идват загубите от Борусия (Дортмунд) и Реал Мадрид. През 1999 г. Липи е уволнен. Масимо Морати веднага го взима в Интер. Първият сезон е белязан от скандалите между треньора и Роберто Баджо Интер завършва на четвърто място. Още след първия кръг на следващия сезон Липи е уволнен от Интер. До края на годината треньорът е безработен. От Ювентус бързо се сещат за него, след като неговият заместник Карло Анчелоти се превръща в "мистър 2-о място". През 2001 г. Липи се завръща начело на Юве. Бързо печели още две титли на Италия, но отново губи финала на Шампионската лига (2003 г.). Този път болката е още по-голяма, защото съперник е вечният враг Милан. На следващата година Липи най-накрая получава това, което заслужава - покана да води националния отбор на Италия. Джовани Трапатони току-що е напуснал. Липи приема, без да се колебае. Кариерата му започва със загуба 0:2 от Исландия, за да завърши с победа на финала на световното първенство. Огорчен от невероятните писания за връзката му с "Гея Уърлд", Липи се зарича да спечели титлата. Медиите искат главата му, защото налагал играчи в националния, които имат договори с фирмата на сина му Давиде. Но Липи е инат, няма да се откаже, преди да запуши устата на завистниците. И го прави по най-добрия начин - като печели световната титла. Онзи ден треньорът от Виареджо каза "баста". "Решението е взето. Връщане назад няма. Искам да си почина, а после ще мисля къде ще работя. Предпочитам да е в някой малък клуб. Където няма да има огромно напрежение", призна Липи. Той има възможността да избира. Кой ще откаже да вземе световния шампион?

Аз бих озаглавил статия "Дьлгият пьт кьм безсмьртието" smile.gif

+Quote Post
Angel Pantchev
коментар 14 Jul 2006, 18:50
Коментар #6

Buffon_fan1978

Коментари: 1 624
Регистриран: 22-April 06
Град: Пазарджик
Потребител No.: 107

ми може би най-великия тренер в света , кой каквото ще да ми говори за Капело и т.н.

--------------------

+Quote Post
snitch
коментар 17 Sep 2006, 00:36
Коментар #7

Juventus champion

My Webpage

дано някой ден да се вьрне в юве blush.gif

+Quote Post
Angel Pantchev
коментар 17 Sep 2006, 02:13
Коментар #8

Buffon_fan1978

Колко е далече от прогнозите за Интер ако знае......

- Засега се чувствам свързан само с Ювентус. Много трудно ще бъде да отида в някой клуб.- НАЙ ВЕЛИКИЯ!!! rolleyes.gif

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 17 Sep 2006, 14:24
Коментар #9

Juventus champion

Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Хубаво интервю.Липи така говори за интер,защото е италианец и в момента не е обвързан с някой отбор.Дано наистина някой ден се върне в Юве.Няма по-добър треньор от него.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
bianconero
коментар 17 Sep 2006, 14:29
Коментар #10

Juventus star

Коментари: 2 834
Регистриран: 20-February 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 9

Цитат(Angel Pantchev @ Sep 17 2006, 03:13 AM)
Колко е далече от прогнозите за Интер ако знае......
*
Ами докато им беше треньор нищо от това което имаше като идея за отбора не се получи. Значи и сега няма да познае.

--------------------

+Quote Post
Ian
коментар 05 Oct 2006, 12:46
Коментар #11

sir

Коментари: 2 439
Регистриран: 22-February 06
Потребител No.: 20

Lippi: “I would like to restart in Spain”

04.10.2006, 15:26

Marcello Lippi, “voluntarily unemployed”, would like to restart in Spain. At least these are the words of the Italian World Cup winning manager on the television program ‘Porta a Porta’: “In Spain they play a style of football that I like, I would like to work there. Before the World Cup I had already decided that I would leave the position as National team manager; it was the right decision.” After the World Cup the offers have not been lacking: “The tenth of July all the Italian teams had already chosen their managers. I had offers from France, England, and Greece. I did not even listen to the offers, I wanted to wait”.

Реших да поразгледам днес и освен перманентните приказки около Масчерано, Фати и компания попаднах на това. smile.gif Би било забавно да гледаме как пляска Капело и дебелия балет. biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Revolver
коментар 05 Oct 2006, 13:11
Коментар #12

Scouted
*

Коментари: 73
Регистриран: 27-April 06
Град: Стара Загора
Потребител No.: 111

Хахаха, дай боже

--------------------

<span style='color:red'><span style='font-size:8pt;line-height:100%'>If u change the rules on what controls You, You will change the rules on what u can control.</span></span>

+Quote Post
Angel Pantchev
коментар 05 Oct 2006, 13:25
Коментар #13

Buffon_fan1978

И кво да прави в Испания , верно може да няправи някой от слабите отбори по силен и да напляска Капело но аз си го искам в Юве! За мене най големия тренер в света ! Няма Капело , няма сколари и др!

--------------------

+Quote Post
blagoy_sim
коментар 05 Oct 2006, 16:37
Коментар #14

Juventus star

Коментари: 4 001
Град: София
Потребител No.: 33

Липи е велик, макар преди световното повечето да му предричаха неуспех, той ги направи шампиони. И аз винаги съм го харесвал, и искам да го видя отново в Юве, но все пак да видим какво ще направи и Дешан. Може и той да се окаже велик.

--------------------

Elkann: 'Zeman? Carrera already won more'
Мъчно ми е, много ми е мъчно за милан, за интер, за рома, за наполи.

+Quote Post
snitch
коментар 14 Oct 2006, 18:11
Коментар #15

Juventus champion

Lippi: "It was the right thing to give scudetto to Inter"

--------------------------------------------------------------------------------

Lippi On Inter's Scudetto And... His Improving English...

Ex-Italy coach Marcello Lippi talked about the scudetto given to Inter following the scandal: "They had to assign the title to someone, because of the Uefa rules. It was the right thing to give it to Inter, if other clubs did things that weren't right. If something else will come out we will evaluate it then, but we can't say anything now."

He then inevitably was asked about his future: "I had said I was going to stop for 5 to 7 months and then restart with enthusiasm. But if a team comes along soon that I like, I could decide to return earlier. I'm even improving my English, so I'm not excluding anything."

е.... ведньж и аз да не сьм сьгласен с Липи .

+Quote Post
Bianco^Nero
коментар 14 Oct 2006, 18:24
Коментар #16

God Fuck The Queen

Коментари: 2 424
Регистриран: 23-July 06
Град: Благоевград
Потребител No.: 161

Дори и най-големите понякога грешат smile.gif но каквото и да си говорим просто това е най добрия тренер в последните 10 години.За това време той постигна всичко на клубно ниво а и достигна световния връх със "Скуадрата".Каквото и да става поклон пред Великия Липи-един истински ювентинец excl.gif

--------------------
ДЕЛ ПИЕРО ДОЖИВОТ В ЮВЕ! БЕЗ ПРАВО НА ОБЖАЛВАНЕ!

+Quote Post
Hristo
коментар 20 Oct 2006, 15:43
Коментар #17

Juventus champion

Всеки си има право на мнение.И аз не съм съгласен,но какво да се прави.Той е дал толкова много на Юве и на Италия,че дори не мога да си помисля да го упрекна за нещо.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
Bianco^Nero
коментар 20 Oct 2006, 22:10
Коментар #18

God Fuck The Queen

Коментари: 2 424
Регистриран: 23-July 06
Град: Благоевград
Потребител No.: 161

Цитат(icaka @ Oct 20 2006, 01:43 PM)
Всеки си има право на мнение.И аз не съм съгласен,но какво да се прави.Той е дал толкова много на Юве и на Италия,че дори не мога да си помисля да го упрекна за нещо.
*

Ми да така е напълно си прав да не забравяме че Липи има и сезон в Интер tongue.gif

--------------------
ДЕЛ ПИЕРО ДОЖИВОТ В ЮВЕ! БЕЗ ПРАВО НА ОБЖАЛВАНЕ!

+Quote Post
hri100
коментар 07 Nov 2006, 15:05
Коментар #19

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Липи ще почива до следващото лято

07 ноември 2006 | 06:57 | Агенция "Фокус"

Прага. Марчело Липи, който изведе Италия до световната титла на Мондиал 2006, заяви, че не възнамерява да работи до следващия сезон, информира “Ройтерс”. “Получих много предложения от Европа и САЩ, но нито едно от Италия. Бих искал да се върна на работа през следващия сезон”, каза Липи в Прага, където се провежда симпозиум на футболните треньори. 58-годишният италиански специалист не пожела да коментира детайли около предложенията за работа към него. През юли Липи изведе Италия до четвърта световна титла, но още преди шампионата в Германия обяви, че ще напусне поста на селекционер на “Скуадра адзура”. Липи е отказал предложение на Муамар Кадафи да поеме националния отбор на Либия. “Вярно е, че Кадафи ме потърси. След световното първенство получих предложения за работа от над 10 федерации”, добави Липи. От Мексиканската футболна федерация също обявиха, че са заинтересовани от възможността да ангажират Липи.

Ах, как искам един ден да се завърне отново при нас.....

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
Hristo
коментар 12 Nov 2006, 00:37
Коментар #20

Juventus champion

Защо ли БФС не му предложат работа blink.gif Вярно,че звучи налудничаво и смешно,но какво пък.Имаме крещяща нужда от нов треньор и защо да не предложат на Липи.Друг е въпросът дали той би се навил,но самата покана би означавала,че се мисли преди всичко за българския футбол,а не се преследват лични и мениджърски интереси.
Е,поразмечтах се малко,но...щом от Мексико и Либия му предлагат договор,защо и ние не пробваме???Айде спирам,че се отплеснах леко от темата smile.gif

--------------------

+Quote Post

28 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 28th January 2020 - 05:49ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team