IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

2 страници V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Пабло Даниел Освалдо, 2014: 18 мача, 3 гола, 1 трофей
Underground Mind
коментар 01 Feb 2014, 12:02
Коментар #1

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Official: Juve sign Osvaldo on loan

Dani Osvaldo has joined Juventus on loan until the end of the season from Premier League side Southampton.

The striker has endured a torrid time on the south coast since signing in the summer from Roma.

The Italy international has struggled for goals in England and was suspended by Mauricio Pochettino’s men two weeks ago following an altercation with teammate Jose Fonte.

As such, it has been confirmed Southampton have allowed Osvaldo to join the Bianconeri until June.

Antonio Conte’s men have the option to buy him outright in the summer for €19m.

http://www.football-italia.net/44625/offic...gn-osvaldo-loan

Osvaldo reveals Juve 'dream'

Dani Osvaldo has revealed it was a dream come true to sign for Juventus, after he completed his loan switch this evening.

The striker officially signed for the Bianconeri until the end of the season from Southampton today.

And the Italy international has conceded that he was delighted to join Antonio Conte’s men.

“I’m very happy,” he told the club’s official website. “It’s all been a bit of a whirlwind and I still can’t quite believe it but I’m happy.

“It was pleasing when I first heard of Juventus’ interest in me.

“When everything was completed last night I sat down and I couldn’t believe it.

“As I said before, it’s been a pretty hectic three or four days but I’m happy.”

The goalscorer was then asked if he missed Italian football, after spending five months away from the peninsula.

“I can honestly say I have, yes,” he replied.

“When I initially left I was happy to embark on a new and exciting experience in England.

“But in the end it became something I missed.

Osvaldo then commented on what it meant to sign in this World Cup year.

“I want to enjoy it,” he smiled.

“In the year of the World Cup, I’m joining the greatest club in Italy and one of the finest in Europe.

“I don’t think such things happen often in life.

“I want to enjoy this experience, do my best to be involved in the World Cup and, God willing, stay here for many years.”

Официално: Юве привлече Освалдо

Дани Освалдо премина в Ювентус - под наем до края на сезона. Футболистът, който до този момент се състезаваше за английския Саутхемптън, преживя някои неспокойни моменти в стария си склуб. Италианския национал бе изпаднал в гола суша и бе отстранен от групата на Маурисио Почетино преди две седмици, след като се сби със съотборникът си Жозе Фонте.

Вече бе потвърдено, че Саутхемптън е позволил на Освалдо да се присъедини към бианконерите и да остане няколко месеца - до Юни. Ювентус има опция за закупуването му, която е в размер на 19 млн. евро.

Освалдо: “Аз съм много щастлив. Всичко се случи вихрено и все още не мога да го повярвам напълно, но съм щастлив. Бях доволен, когато за пръв път чух за интереса на Ювентус към мен. Когато през миналата нощ всичко бе завършено, просто седнах и не можех да повярвам. Както казах, изминалите няколко дни бяха много трескави, но сега съм щастлив. Дали италианския футбол ми е липсвал? Честно мога да кажа, че да. Когато първоначално си тръгнах, бях развълнуван да се впусна в това ново преживяване в Англия. Но накрая (италианския футбол) се превърна в нещо, което ми липсва. Световното първенство? Искам да му се насладя. В година на Световно първенство, се присъединявам към най-великия клуб в Италия и един от най-големите в Европа. Не мисля, че подобни неща се случват често в живота. Искам да се насладя на това преживяване, да дам най-доброто от себе си, за да бъде част от отбора на Италия за Световното първенство, и ако Бог е рекъл, да остана тук много години.”

Кариера:

2005 - Хуракан - 33 мача, 11 гола
2006 - Аталанта - 3 мача, 1 гол
2006-2007 - Лече - 31 мача, 8 гола
2007-2009 - Фиорентина - 21 мача, 5 гола
2009-2010 - Болоня - 25 мача, 3 гола
2010-2011 - Еспаньол - 44 мача, 20 гола
2011-2013 - Рома - 55 мача, 27 гола
2013 - Саутхемптън - 13 мача, 3 гола
2014 - Ювентус - ?

Визитка:

Име: Пабло Даниел Освалдо
Дата на раждане: 12 Януари, 1986 година
Място на раждане: Буенос Айрес, Аржентина
Височина: 1.83 м
Позиция: Нападател

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''
Go to the top of the page

+Quote Post
Underground Mind
коментар 01 Feb 2014, 12:32
Коментар #2

Juventus star

Цитат
Osvaldo: 'Juve are devastating'

Dani Osvaldo believes he has joined a “devastating” Juventus side and promised to “bring plenty of excitement.”

The Italy international arrived in Turin yesterday to complete the loan from Southampton, which includes an option to buy at the end of the season for €19m.

He spoke to JTV and was asked what it felt like to have faced Juve as an opponent only to now be wearing their jersey.

“They were devastating! I found it a really tough experience. I hope I can now enjoy being on the other side!” laughed the former Roma hitman.

Is taking on the Giallorossi for the title adding further motivation to his game?

“Perhaps, but as I said before, I want to enjoy this personal moment. It’s an honour and a dream to be here at Juve.

“Both myself and the team will focus solely on doing things well and the rest doesn’t matter.”

Osvaldo will still find competition for playing time, as Mirko Vucinic and Fabio Quagliarella rejected transfers on deadline day.

Fernando Llorente commented he had been impressed by Osvaldo when they faced each other in Spain.

“Yes, we know each other. Fernando is a great guy and an exceptional player. It was nice to hear his words.

“I already know most of the lads here and that’s something that will certainly help me a great deal.”

His message to the Juventus fans was this: “I hope to bring you plenty of excitement!”

http://www.football-italia.net/44658/osval...are-devastating

Освалдо: “Какво бе да срещнеш Юве като опонент? Те бяха унищожителни, смайващи! Беше наистина трудно. Надявам се, че сега вече ще мога да се наслаждавам, че съм от другата страна. Искам да се насладя на този личен момент, а това, че Рома се бори за титлата, може би ще окаже допълнителна мотивация за мен. За мен е мечта, чест да бъда в Юве. Както аз, така и отборът, ще се фокусираме единствено върху това, да се справяме добре, останалото няма значение. Останалите нападатели в Юве? Да, познаваме се един друг. Фернандо е чудесен човек и изключителен играч. Беше ми приятно да чуя думите му. Вече се познавам с много от момчетата тук и това със сигурност е нещо, което ще ми помогне доста. Надявам се да донеса на феновете много вълнение.”

Osvaldo alla Juventus - Osvaldo joins Juventus

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
the_parasite
коментар 01 Feb 2014, 13:23
Коментар #3

Juventus regular

Коментари: 2 480
Регистриран: 10-December 09
Потребител No.: 3 058

Освалдо си е класа отвсякъде. Още си спомням как аржентинецът беше един от малкото, които блестяха по време на епичния престой на Луис Енрике начело на "Рома". При Освалдо проблемът е мотивацията, което се отразява на дисциплината му. Предвид факта, че лятото предстои световно първенство, а "скуадра адзура" е зле откъм нападатели, нищо чудно да направи най-силните шест месеца в кариерата си. Аз съм оптимист.

--------------------

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 01 Feb 2014, 13:36
Коментар #4

Juventus champion

Коментари: 5 048
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

http://www.youtube.com/watch?v=HuZimblaT1Q post-294-1159107481.gif

П.С. Може да залагаме на кой ще налети първи до лятото. boxing.gif Залагам , че ше е срещу Бонучи или Вучинич biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Boris Morev
коментар 01 Feb 2014, 13:57
Коментар #5

Juventus regular

Коментари: 2 428
Регистриран: 18-June 13
Потребител No.: 24 776

Между другото, вчера излезнаха наяве няколко интересни новини покрай Освалдо. Едната гласеше, че Конте го е искал още лятото, но високата сума предложена от Сътън е била непобедима. Това е доказателство, че Освалдо не идва като panic buy, а реално Конте си го иска в скуада. Именно затова съм убеден, че ще ни свърши отлична работа и Конте е наясно какъв играч взима.
Остава Конте да ротира максимално добре атаката ни, но като се има предвид, че Вуцата беше контузен нон стоп, а другите ни две резерви са абсолютно ненужни този сезон, то Освалдо си е направо месия. С необходимото игрово време плюс достатъчно голове и победи, Освалдо ще заслужи постоянен трансфер при нас и билет за Бразил.

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
yanko
коментар 01 Feb 2014, 14:40
Коментар #6

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 5 180
Регистриран: 31-May 08
Град: Пловдив
Потребител No.: 1 134
Любим футболист: 8 Marchisio
Фен клуб: 705/289

Аз също мисля че Освалдо е надграждане като качества спрямо моментните ни резервни нападатели - Куалярела, Джовинко, Вучинич. Макар и с някои да имат малко по-различни характеристики. Стига да няма проблеми с аклиматизирането към отбора, тактическите указания или здравето, съм сигурен че ще има своя дял в доброто представяне на Юве. Определено ще има нужната мотивация за извличане на максимума спрямо създалата се ситуация в Англия. На видеото от вчерашното представяне беше се ухилил до уши biggrin.gif .

+Quote Post
DeLiriuM
коментар 01 Feb 2014, 16:29
Коментар #7

Juventus regular

Коментари: 1 749
Регистриран: 21-April 07
Град: Somewhere in the middle of nowhere
Потребител No.: 475

Не виждам как би могло това да е Panic buy, при все, че имаме още 5 нападателя. 3-ма от тях ако бяха контузени примерно - ок, но не и в тази ситуация smile.gif
Panic buy би бил ляв бек закупен в последния момент smile.gif

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 01 Feb 2014, 16:54
Коментар #8

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Цитат(DeLiriuM @ 01 Feb 2014, 16:29) *
Не виждам как би могло това да е Panic buy, при все, че имаме още 5 нападателя. 3-ма от тях ако бяха контузени примерно - ок, но не и в тази ситуация smile.gif
Panic buy би бил ляв бек закупен в последния момент smile.gif

Мисълта му, според мен, беше че не е panic buy от рода на "колкото да вземем някой, да се отчетем в последния момент", без значение дали ни трябва или не.

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
Boris Morev
коментар 01 Feb 2014, 17:45
Коментар #9

Juventus regular

Да, тва имах предвид. Този трансфер не е крайно наложителен, но Конте иска Освалдо за опция още от лятото, а не Куаг, Вуцата или Мравката. И когато сделката е изгодна - Марота е прави. Сега атаката ни има трима страхотни нападатели, които вярвам ще са водещи при нас и другия сезон.
Panic buy щеше да е, ако продадем Вучинич, а пък вземем в хаоса играч като Анелка или Бендтнер.

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
Бялото Перо
коментар 01 Feb 2014, 18:07
Коментар #10

Juventus regular

Коментари: 1 437
Регистриран: 15-March 11
Потребител No.: 24 519

сделката ще е изгодна точно до момента, в които извадим 20 млн за поредната резерва....

--------------------
Формата е временна, докато класата вечна

+Quote Post
Boris Morev
коментар 01 Feb 2014, 19:33
Коментар #11

Juventus regular

Зависи!
Реално Освалдо е много по-добра опция от Вуци, Джовинко и Куаг. Ако приемем, че играта му тръгне при нас и Конте изстиска максимума от него, то тези пари ще са напълно оправдани занапред. Аз лично имам такова усещане.
Може и да имаме супер тандем в лицето на Тевез и Йоренте, но реално нямаме адекватна опция на двамата и това се видя срещу Рома, когато пуснахме резервната двойка нападатели и нямахме удар за 90минути игра. Не седят така нещата в големите отбори из Европа - Сити имат дори 4 класни нападатели, Юнайтед също имат толкова, ПСЖ, Байерн, Барса нямат нужда от коментар, дори отбори като Арсенал, Реал М и Челси, които играят с по един нападател, имат поне по 2 класни опции. Докато ние реално освен Тевез и Йоренте, имаме един, който иска да напусне и постоянно е контузен. Друг, който е със статут 'вечен талант' и е за отбор като Парма или Сампдория и трети, който иска само да си получава заплатата и дали ще играе или няма да играе - не му пука. Именно затова първите два мача в ШЛ бяха изпортени, Йоренте не беше във форма, а реално класен нападател до Тевез нямаше!

--------------------

+Quote Post
Hennessy
коментар 01 Feb 2014, 19:40
Коментар #12

Juventus star

Коментари: 3 534
Регистриран: 28-February 10
Град: Добрич/Пловдив
Потребител No.: 3 499

Да, но пък аз не мога да приема, че за да играе Освалдо някой из между Тевез и Йоренте трябва да седне на пейката wink.gif И реално, ако е взет на местата на Ку и горския, то ще влиза в 80та минута и няма да може да покаже качествата си за да бъде купен лятото smile.gif Не играем за купата, освен може би за ЛЕ да влезе някой мач като титуляр или недай си Боже един от Тевез и Йоренте да се контузят.

--------------------

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 01 Feb 2014, 19:44
Коментар #13

Juventus champion

Цитат(Hennessy @ 01 Feb 2014, 19:40) *
И реално, ако е взет на местата на Ку и горския, то ще влиза в 80та минута

А може би сега Конте ще прави по-ранни смени на някой от нападателите, имайки опция като Освалдо? wink.gif

Тевес и Йоренте са си доста добра двойка, спор няма, но ротация си е нужна, а и на всеки се случва да има лош ден. Тъкмо тогава е добре да имаш играч като Освалдо на пейката. Особено щом ти е струвал едва 400 хил и си е намалил тройно заплатата, стигайки до възнаграждение от 1,1 млн, което е като на юношка почти.

Накратко: доста по-добре С негов състава, отколкото БЕЗ него smile.gif

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
sleepless
коментар 01 Feb 2014, 19:44
Коментар #14

Juventus regular

Коментари: 1 042
Регистриран: 10-May 07
Град: пловдив
Потребител No.: 495

Никак, ама никак не е лош Освалдо!
Много добре си спомням няколко от силните му мачове в Рома, а преди това и във Фиоре, когато доста им завиждах за този нападател.

+Quote Post
Бялото Перо
коментар 01 Feb 2014, 19:48
Коментар #15

Juventus regular

Коментари: 1 437
Регистриран: 15-March 11
Потребител No.: 24 519

тръби се че държим по половината от правата на най-обещаващите млади нападатели в Италия, обяснете ми защо да се дават 20 млн за почти 30годишен играч, вместо да се инвестира далеч по-малка сума и да се наложи и развие някой от младите таланти.
Като заговорих за това, фиаското покрай издирването на 4та опция за халфовата линия е найстина доста комично, като се има предвит, в началото на сезона, колко лесно се разделихме с един Мароне, например.... да не говорим, че и на позицията вътрешен халф имаме сума ти млади таланти ритащи из разни знайни и незнайни отборчета.

и после има хора, които твърдят, че в Юве се работело на отлично ниво с младите играчи. МОЛЯ!?!

Този коментар е бил редактиран от Бялото Перо на 01 Feb 2014, 19:50

--------------------
Формата е временна, докато класата вечна

+Quote Post
djore
коментар 01 Feb 2014, 21:21
Коментар #16

Primavera player
**

Коментари: 242
Регистриран: 6-January 08
Град: Veliko Tarnovo
Потребител No.: 825

Дано само да е мирен ,че да не се сбие с Тевез примерно ,че и двамата са нервенгязи.smile.gif

+Quote Post
Hennessy
коментар 02 Feb 2014, 00:29
Коментар #17

Juventus star

Той само на Бонучи да не тръгне... biggrin.gif Че той не ги признава с пистолети, без пистолети... biggrin.gif Едва ли ще се спре пред един Джак Спароу biggrin.gif Иначе си мисля, че няма да има проблем с дисциплината smile.gif

--------------------

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 02 Feb 2014, 12:48
Коментар #18

Juventus champion

Освалдно на специален режим

Гадзета дело Спорт: Освалдо пропуска мача с интер, защото е пристигнал от Саутхямптън в незадоволително физическо състояние. Конте изисква много висока работоспособност от играчите си, а новият нападател не е играл в официален мач няколко седмици и е загубил топ форма. Заради това Конте го е поставил на специална диета и му е планирал усилени тренировки.

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
Underground Mind
коментар 02 Feb 2014, 15:48
Коментар #19

Juventus star

Дано адаптацията не му повтори тази на Йоренте. Като продължителност, имам предвид. Че сезонът почти ще свърши дотогава.

--------------------

+Quote Post
Hennessy
коментар 02 Feb 2014, 15:53
Коментар #20

Juventus star

Цитат(Underground Mind @ 02 Feb 2014, 15:48) *
Дано адаптацията не му повтори тази на Йоренте. Като продължителност, имам предвид. Че сезонът почти ще свърши дотогава.
Е все пак има доста голям опит в Италия smile.gif Не вярвам да му е чак толкова трудно.

--------------------

+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 14th November 2019 - 06:10ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team