IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

166 страници V  « < 164 165 166  
Closed TopicStart new topic
> Трансферни слухове, сезон 2016/2017
pinkfloyd39
коментар 27 May 2017, 18:48
Коментар #3301

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 3 767
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Зидан има прекрасни отношения с Мората, а това ме кара да мисля, че едва дали би го дал или би искал Алваро да напусне. Този трансфер, който ще последва, си идва от Перез, а и от желанието на Мората. Реал има предостатъчно футболисти, но не може да се отрече, че Зидан ги ползва кажи-речи равномерно и голяма част от тях са играли хич не малко. Мората би трябвало да знае най-добре какво иска, но на мен ми се струва, че опциите трябва да са Реал или Ювентус. Медиите са на мнение, че Мората би отказал космическа заплата, защото не иска в Англия, а в Италия. Мората има 1341 минути в испанското и 181 в ШЛ, което са ти 1522 минути. От друга страна, през сезон 2016 в Ювентус имаше 2473 минути, а в първия си тук 2302. Получил е шанс, не е като да не е играл. Разбира се, няма как да е основна фигура в Реал, но прави и впечатление, че Хамес, Иско, Васкес и дори Асенсио са играли повече. Иначе въпреки че не е крило, наличието на Манджукич за идния сезон ме кара да съм спокоен и да предпочитам Мората пред Бернардески и Кейта честно казано. Лемар е култов, ама не ги виждам да струват с Фабиньо по 25-30 милиона, нито пък Монако ще продадат 80 % от титулярите си сега. Ако го правят, трябва да е за доста тлъсти суми, каквито ние няма да дадем. Ако ни изпреварят за Коща, Ди Мария ми се струва задънена улица, така че ще е много компромисен вариант и трябва да се палят свещи Кейта или Бернардески наистина да са добри. Нищо, че единият е абсурден, а другият не играе от същата страна.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 27 May 2017, 18:49

--------------------
"When I arrived at Juventus, I said that I wanted to make history in this jersey; not just winning the league but something more. We’re pushing to make this dream a reality.”

“When the whistle blows, we simply find a way to win no matter what. Winning is not just a goal at Juve, it’s like an obsession. There are no excuses."
Go to the top of the page

+Quote Post
*JUVENTUS*
коментар 27 May 2017, 18:56
Коментар #3302

Primavera player
**

Коментари: 150
Регистриран: 19-April 17
Потребител No.: 25 126

до Kirilov

Mерси за мнението по въпроса! Е значи не сме изпуснали правилния smile.gif По крилото ни трябва по-бързия. А Бернардо Силва, ако прилича като игра на Давид Силва си е повече плеймейкър. Не че не съм го гледал, но исках да чуя и чуждо мнение. Това значи, че скоростта не е най-силното му качество! На нас ни трябва скорост по крилата, Дибала си върши останалата работа напред!

Във връзка с последния ми пост, се сещам как Марота отказа да даде за Дракслер 40млн., но ги даде за Дибала! Ей това е точният пример! Влага наличните пари на правилното място, а именно в нападател, а не крило. И сега си бихме Барса с 2гола на Дибала smile.gif Нападателите са много по-важни. много хора се чудеха за 90млн. покупка на Игуаин. Е да, повече е отколкото трябва, но малко са играчите, които вкарват като него, а това ни носи победи smile.gif

Този коментар е бил редактиран от *JUVENTUS* на 27 May 2017, 19:05

+Quote Post
Kirilov
коментар 27 May 2017, 18:58
Коментар #3303

Juventus regular

Коментари: 1 435
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

Реал в атака са нещо като Юве в защита, разполагат с много дълбочина и класа на скамейката. Мората на крилото би било много добро решение според мен. Да, не е натуралната му позиция, но виждаме какъв сезон прави. Имаме и пример с Манджукич. Въпреки над 1000те минути, смело можем да заявим, чв Мората си е резерва, но въпреки това, когато му се даде шанс вкарва/асистира, което е единственото важно. Играл е с голяма част сегашните футболисти и с треньора, така че периодът на реадаптация би бил кратък.

--------------------

+Quote Post
*JUVENTUS*
коментар 27 May 2017, 19:20
Коментар #3304

Primavera player
**

Ми Алексис пак бележи дейб... Много е добър! По-добър е от Азар, ама на... иска 15млн smile.gif))))

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 27 May 2017, 19:37
Коментар #3305

Juventus star

По-добър от Азар не е със сигурност, а аз мисля, че не е по-добър и от още няколко футболисти във Висшата лига, но е най-удачен за нашия стил на игра. Разбира се, ще видим: миналото лято не очаквахме нищо, пък избухнахме. Може и сега да се случи нещо подобно. Предполага се, че отборът вече е изградил позиции, има повече средства, а ще си набави такива. Какво се пише по медиите на този етап те насочва, но едва ли не излиза, че ще вземем резерва (млада такава) на Манджукич и ще си продължим със същия състав - това няма да се случи, а ако се случи ще е пагубно. Марота има много кусури, знаем ги, редно и е да ги казваме, но си преследва целите дълго време. Реално може да прави нещо за Санчез или за Ди Мария. Както съществува варианта да не направим нищо, така съществува варианта и да вземем не просто Санчез, а ++. В крайна сметка говорим за някакви тригодишни планове - това или означава, че постепенно трябва да бъде обновен отбора (какво има да обновяваш ми е непонятно), или че отборът ще става по-добър, за да гони нещо повече от "онова, което е №1 като цел". Аз поставям под съмнение, че Алегри ще се съгласи на нов договор, ако му е казано "продължаваме с детската градина и ще се взимат играчи, които след 2 години и нещо да бъдат титуляри". Разбираемо е, че слуховете притесняват, а се подразбира, че има фанатични отбори, които изсипват без някаква мисъл. Играчите, които се въртят като цели, са играчи, които трудно биха били привлечени в момента, затова можем само да затаим дъх и да чакаме. Няма как да не прави впечатление, че за Толисо и Шик се говори от доста време, пък накрая вече не ни били интересни. Не забравяйте, че дори неприятно, трябва да започне някакво движение, което да задейства доминото. Реално не знаем какво ще се случи с треньорския пост в Париж, не се знае какво ще стане с новия договор на Бернардески, дали Симеоне ще остане в Атлетико, какво ще правят отборите от град Манчестър, дали Барселона няма да разкарат половината си халфове, част от които бих взел на секундата без въобще да се замислям за Ренато Санчез и Савич. Трябва бързо действие, но този Ювентус действа на определен принцип, а той е да изчаква някакво развитие. Наистина ще е огромно разочарование след три поредни дубъла, третият от които ти е на 90 минути от требъл, да вземем играч, който се доближава до Пяца и Елия, а да не можем да си позволим футболист от Монако и Лион, но сценарии хиляди.

--------------------
"When I arrived at Juventus, I said that I wanted to make history in this jersey; not just winning the league but something more. We’re pushing to make this dream a reality.”

“When the whistle blows, we simply find a way to win no matter what. Winning is not just a goal at Juve, it’s like an obsession. There are no excuses."

+Quote Post
*JUVENTUS*
коментар 27 May 2017, 20:30
Коментар #3306

Primavera player
**

Санчез е по-добър от Азар! И причината е, че Санчез е решителен играч, Азар не е! Решава мачове, вкарва често! Пред гола е хладнокръвен. Азар има един дрибъл малко по-добър от Санчез, но няма хладнокръвието пред гола. А не да имаше плеймейкърски качества, а те са еднакви с тези на Санчез. Азар струва повече, защото е по-млад. Предпочитам играч в отбора си като Санчез, който има характер да реши всеки един мач, а не дрибльор като Азар.

Иначе дори да имаме пари, опциите за трансфер не са големи, както винаги добрите играчи са малко и трудно ги пускат. А резерви към Марота нямам. Има ли пари съм сигурен, че ще действа правилно. Аз го казах, според мен ще се опитат да вземат доказан играч, ако не успеят минават към план Б. Но мнението ми е, че няма да се олеем в оферта за 28г. крило, както го направихме за 28г. нападател! И с право...

Този коментар е бил редактиран от *JUVENTUS* на 27 May 2017, 20:31

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 27 May 2017, 20:55
Коментар #3307

Juventus star

Най-слабият сезон на Азар в Англия е по-добър от най-добрия на Санчез, което е иронично, имайки предвид, че Азар миналата година реши да си вземе почивка и вкара чак през април попадение. Викам да не е по-добър. Алексис е страхотен футболист, а Ювентус е прекрасно място за него, защото може да използва по най-добрия начин силните му страни. Но около футболиста Санчез има и доста митове, които вдигат изкуствено оценката: първо е слаб подавач и всеки сезон поддържа доста нисък процент на успешните пасове. Това започва още от Барселона. За играч, който едва ли не е воден топ 10 футболист на планетата, аз не съм впечатлен. Второ играта му в дефанзивен план е добра, но е изключително надценена - Санчез не е фактор в защита, какъвто може да е Манджукич, който започва да мачка още в нашата половина преди да стигне на центъра. Разликата дефанзивно между Санчез и Азар е минимална и в последно време е в полза на Азар. Бележи повече, но прекарва време на върха на атаката. В Санчез няма същия поглед над играта и на терена, каквито имат Азар и Йозил, който също е по-добър футболист от Санчез, а аз съм готов да се обзаложа, че Агуеро също е по-талантлив от Санчез. Фантазията на Азар ясно се вижда като видиш в Челси колко положения е създал за отбора си, а в класацията Санчез го няма никакъв. Разбирам, че е сърцат, тича много, нагърбва се с лидерски качества, но имаш футболисти, които тичат повече от Мората, такива, които играят с повече сърце от Пирло, ама това не ги прави по-добри футболисти. А сега се сети, че Азар е с три години по-малък от Санчез. Азар е от малкото футболисти, които имат пълния пакет от данни, а Алексис Санчез със сигурност не е от тях. Нека си говорим реално. На нас не ни трябва Санчез да е по-добър от Меси, но просто не е по-добър футболист от Азар. Абсолютно всичко го доказва по красноречив начин, а за мен е обида един от най-специалните таланти на земята да бъде смятан за по-слаб играч от Алексис Санчез.

--------------------

+Quote Post
*JUVENTUS*
коментар 27 May 2017, 21:49
Коментар #3308

Primavera player
**

Само ще е по-добър smile.gif

Алексис - 0,48 гола 0,27 асистенции за 90 мин. (като съм взел точно минутите, а не изиграните мачове, за да няма разминаване )

Азар - 0.32 гола 0,27 асистенции за 90 мин.

И това при положение, че Азар бие дузпите в Челси, а Алекси не!

Не случайно го искам толкова много в Юве smile.gif
Това, което казваш е общото мнение smile.gif Но е нормално като си бил резерва на Меси smile.gif Хората се заблуждават, защото им изглежда красива играта на Азар, но тя не е толкова ефективна!
Много често поема топката, върти се в кръг, няма посока.
Алексис е решителен играч, маниерът му е такъв и това е най-важното! Решителните играчи са големите играчи!
Отделно е много по-бърз, което е важно за крило, много пo-добре физически сложен, много по-добра игра има в защита, има и дори игра с глава!
И най-важното, бележи много по-често от Азар и решава мачове!!! Хладнокръвен е пред гола! А това е футболът, голове! smile.gif
Това е и разликата и между класно крило като Роналдо и Азар smile.gif Роналдо вкарва!
Азар дори не съм сигурен, че има и кой знае колко по-добър дрибъл. Пасът и погледа им е почти еднакъв.
Азар може и леко да превъзхожда в паса, но и той е крило и е далеч от паса на плеймейкър като Меси!
Както и да е, статистиката казва всичко!

Този коментар е бил редактиран от *JUVENTUS* на 27 May 2017, 22:23

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 28 May 2017, 01:35
Коментар #3309

Juventus star

nono.gif g.gif post-294-1159107607.gif

По-добър може да е за феновете на Чили и за тези на Арсенал, но реалността се различава от мненията, а аз не изказвам мнение/я, говоря ти с факти:

- Пасът им е толкова почти еднакъв, че през сезон 2015, който е първият на Санчез в Англия, чилиецът има 77 %, а Азар 87 %. Азар има 19 повече ключови подавания, но е играл 400 минути повече. Азар има с една асистенция повече и е създал с 20 положения повече. Влиянието му над играта надвишава това на Санчез в пъти, защото играе повече с топката, по-полезен е в защита и е по-добър в това, което прави с топката или без нея. Азар е фаулиран само 40 пъти повече. Азар има един гол повече с глава. Всички голове на Санчез са с десен крак, Азар има пет с левия и 6 с десния.

- Миналият сезон, който се води трагичен на Азар, за 300 минути по-малко има повече създадени шансове от Санчез и с една асистенция по-малко. Шансовете, които е създал за 300 минути по-малко на терена, са с пет повече. И отново има над 85 % успеваемост (86) в пасовете, докато на Санчез е 80. И за триста минути по-малко е фаулиран пет пъти повече.

- През настоящата кампания Азар отново има по-малко минути - 260. Въпреки това е фаулиран 31 пъти повече. Създадените положения са с 11 повече за Азар. Асистенциите са повече за Санчез, но Азар има с 26 повече за Азар. Алексис не връзва и 75 % успеваемост на пасовете, играе драстично по-малко с топката.

Във всеки сезон наличието на Азар има по-голямо значение на терена, защото е по-добър във всичко. Фаулиран е по-често, по-креативен е, по-качествен, прави рядко нарушения, КПД-то му в защита, уви, надскача в пъти прехваления терминатор Санчез, който бил най-добрия дефанзивен играч във футбола. Алексис може и да е натурално по-добър реализатор, но не може да става дума за сравнение между играчите, освен ако за теб футбола не се изразява в голове. Футболът на Ювентус също не се изразява в голове просто. Санчез този сезон играе предимно централен нападател, а ние си имаме. Това отваря интересен въпрос: дали Санчез занапред няма да играе предимно като нападател? Алексис има по-силен ляв крак, особено когато става въпрос за реализиране, но Челси не се нуждаят от Азар, който да вкарва 40 гола на сезон - ще вкара 10 и ще направи 40 положения за гол. И което е интересно, че с всеки следващ сезон процентът на Азар за спечелени дуели расте, извършените фаулове намаляват, а е фаулиран по-често. Сигурно щото е 173 см, ама не е здрав колкото Санчез post-294-1159108009.gif. Висока летва му е Азар на Санчез. Страхотен е, но колкото повече започва да бележи, толкова повече му регресира всичко останало. Аз ти казвам, че това, което видях този сезон от Санчез - недисциплирани, развалящ схемата на Венгер, опитващ се да прави твърде много на моменти, е нещо, което поражда юмруците на Алегри на тъчлинията. Санчез може да се посъветва с Куадрадо дали е редно да се прави. Не знам какво си гледал, но индивидуално Санчез има един завършващ удар, който да е по-добър. Всичко друго е в полза на Азар, който така се върти, че става играч на сезона и когато е on, не можеш да разбереш къде е топката.

A Азар бие повече дузпи от Алексис главно защото макар че не е толкова решетелен, не е изпуснал 75 % от дузпите, които е изпълнил. Съжалявам, ама всичко доказва, че Азар е уникален футболист, който компенсира липсата на 25 гола с всичко друго. Това е достатъчно, за да прежалиш головете на Алексис и да установиш кой е по-добър. А статистиката ти я показвам не защото на мен ми е нужна. Гледал съм ги и двамата достатъчно, за да видя кой е по-добър футболист. Иначе ти пожелавам да го видиш в Ювентус, нямам нищо против него и не виждам нищо лошо в това, че просто отстъпва на Азар. Това не означава кой знае какво, освен че не е Азар и никога няма да бъде, ако ще да спечели още две латински купи и 1 ФА къп.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 28 May 2017, 01:37

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 28 May 2017, 01:47
Коментар #3310

Juventus star

Послепис: Пиши по-често и по другите теми, остави ги тези трансфери, сметки, философии. Алегри не вярвам да сбърка.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 28 May 2017, 02:02

--------------------

+Quote Post
Aerosmith
коментар 28 May 2017, 02:52
Коментар #3311

Promising youngster
*

Коментари: 41
Регистриран: 15-May 14
Потребител No.: 24 827

Не виждам смисъл да се чудим и мислим на какви позиции може да играе Мората.
Реал ще искат поне 60-70 млн, а има интерес към него, който ще вдигне още цената. За съжаление няма как да дадем толкова пари. Не виждам как ще стане. Освен ако Марота не измисли някаква схема да ни го дадат за 5 години под наем, за по 10-15 млн на сезон. Или ако Алегри успее да убеди някак си ръководството след требъла, че това е попълнението в атака от което се нуждаем.
Според мен трябваше да се пробваме миналото лято поне да предложим 30-40 млн допълнително на Реал. Но след като ни информираха, че ще активират клаузата за откупуване дори не се опитахме да пробваме нещо. Не че щяха да приемат.
За съжаление Милан и дори Интер в отчаянието си могат да решат да платят 60-70 млн, и се надявам много силно Алваро да не се забие при тях, защото ще е голяма мъка и за него и за всички, които са му фенове.
Ако ще се маха от Реал се надявам да се събере с Конте, а не с Пеп или Моу.

+Quote Post
*JUVENTUS*
коментар 28 May 2017, 16:50
Коментар #3312

Primavera player
**

До pinkfloyd39

Много добър анализ си направил, с това да почна! Но няма как да се съглася човек, въпрос на мнение е разбира се smile.gif
Но цялостната статистика е много в полза на Алексис, там е важно! Резултатите на таблото-голове, асистенции. Харесвам просто по-решителните играчи, които като се закучи мача влизат и убиват!!! Това за мен е класата!!! Дрибльори много, а и да беше класен плеймейкър с пас и поглед, а не е, крило е. Да беше и по-бърз от Алексис за крило, не е...Роналдо и Меси са убийци! И затова взимат ЗТ и струват толкова, а Азар трудно ще я вземе, там се искат и голове. Иначе знам много добре, че много хора харесват Азар smile.gif Азар е техничен, но ако беше и толкова хладнокръвен колкото Санчез и Робен пред гола, щеше да е и новия Меси, ама не е. И освен това, чисто плеймейкърските му качества са на светлинни години от тези на Меси и са съпоставими с тези на Санчез. Просто Санчез играе по-агресивно и рядко връща пас назад, оттам идва разминаването в успеваемостта на пасовете.И разликата дори е малка! Доста дефанзивни халфове, със слаб дълъг пас, също имат голям процента на успеваемост на паса, но връщат топката назад и я подават на 2м. А пак казвам, разликата е малка. И тя е на база на това, че Санчез е по-остър играч и играе с по-рискови пасове, а Азар като поеме топката по-рядко рискува и тръгва директно към вратата и е нормално да има малка разлика. А Алексис е по-директен играч, той търси веднага гола, директния пас, атаката!

Но това не е важно, въпрос е на вкус! И двамата са класни, но аз лично не бих дал 100млн. за Азар, НИКОГА, при положение, че мога да взема Санчез за 60млн. А ако бяха на еднаква възраст, бих дал дори повече пари за Алексис!!! И това го казвам на 100%!!! Просто цифрите говорят сами! Разбирам те много добре, че Азар участва повече в играта и си извадил доста добра статистика за това. Но за мен класата е в това да можеш да решаваш мачове, а това изисква да не участваш толкова много в играта. Като сложим и скоростта за крило, което е най-важното, където Санчез го трепе отвсякъде, физиката... Ама тези неща хората не ги гледат, те гледат как Aзар се лигави с топката tongue.gif В единоборствата тази физика помага, може да му е паднал коефициента тук като е играл нападател, но реално в защита, отнемане на топката е в пъти по силен от Азар! Но да кажем това не е чак толкова важно...

И нещо друго, говори се за цена от 100млн. за Азар. Никога, ама никога не бих ги дал! За тези пари, играчът трябва да къса мрежи!!! Той трябва да е като Неймар, който вкарва, като Дибала! Че Дибала е 100 пъти по-голям плеймейкър от това крило Азар. Не гледайте как пипа топката. Паса и погледа на Дибала е близък до този на Меси, не случайно ги сравняват. Тоти беше такъв играч, ИСТИНСКА РЯДКОСТ! А Азар е извън тази класация, нито вкарва, нито има плеймейкърските качества и на тези 3-мата. Това все пак е нормално, крило е. Но пък и по-бавен от Санчез, а там това е много важно. Но крило като Неймар, който също леко е орязън откъм плеймейкърски качества, поне вкарва и решава мачове! Азар за мен е надут медиен балон от ВЛ, ама много хора си го харесват. Ок тяхно си мнение, но ако трябва да давам 100млн. за млад играч, то Дибала заслужава тези пари, но Азар не. Дибала има всичко! Азар има един дрибъл малко по-добър. Ама мааалко по-добър дрибъл не прави играта пичове smile.gif

Какво прави или не прави, резултатът е таблото! А там Алексис прави по равен брой асистенции, но бележи МНОГО повече! А мен ме интересува таблото, а не разигравания в средата на терена на къс пас където и един дефанзивен халф ги може. Това е работа на халфове като Верати в средата, Крилата, ако са убийци, тогава са висока класа като Роналдо и неймар примерно, както и Санчез. Иначе на дрибъл, то и Дъглш Коща е прекрасен дрибльор ама какво от това? smile.gif Азар е едно хубаво украшение-дрибъл за Висшата им лига, което няма ефекта на Алексис за мен чисто резултатно. Повтарям, ако трябва да дама 100млн. за млад играч, никога не бих ги дал за Азар, веднага ги удрям за Дибала!!! Не вкарва като Алексис, не е бърз като него на крилото, не е и плеймейкър като Дибала и Меси, ама вършил работа в средата на терен. Само ще кажа, че Бернардо Силва, играч на 22г, който Сити взеха за 50млн. има по-добри плеймейкърски качества от Азар! Но и него не бих го взел за крило, защото пък няма бързина... Изоообщо Алексис е човекът за мен! Ама ще си ми остане мечта май smile.gif

Темата за Мората наистина ми стана интересна! И сте прави, той е играл при нас, а след време може да сменяме Игуаин. Може да го вземем, но при система 3-4-3! Мисля, че там ще пасне. Ще се въртят с Манджука! Иначе при 4-2-3-1, ми се струва, че няма да се получи. Така и Куадрадо ще се върти с Алвеш като халф-бек, ще е нужно. И като не можем да си намерим чисто крило, поне да си върнем Мората за заместник на Игуаин напред не е лоша идея. Но само в тази система според мен! Другата година вече, ако излезе някое по-удачно крило, ще го вземем, а Мората ще почне да измества Игуаин. В това има логика! smile.gif

Този коментар е бил редактиран от *JUVENTUS* на 28 May 2017, 17:20

+Quote Post

166 страници V  « < 164 165 166
Closed TopicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 17th October 2017 - 07:37ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team