IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

118 страници V  « < 85 86 87 88 89 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Трансферна политика, коментари и анализи
Gianni-Agnelli
коментар 21 Jul 2014, 19:32
Коментар #1721

Juventus bench

Група: Фенове
Коментари: 865
Регистриран: 24-January 10
Град: Sofia
Потребител No.: 3 280

ШЛ се печели с късмет. Всеки средностатически отбор може да стигне до ушатата само с късмет. Да не давам примери, че ще има да пиша до утре. Не помня кой беше казал една много умна приказка, че с класа и постоянство се печели първенство защото там има 38 мача. Докато всяка купа с 4-5 късметлийски мача може да се спечели.

Пример ви давам, едни Спортинг дето ги няма на картата се падат в група Атлетико, Олимпиакос, Андерлехт. Побеждават си в 4-те мача Олимпиакос и Андерлехт. Два хикса с Атлетико, при положение, че Атлетико са се издънили поне един път. На пръв поглед нищо по-специално. Спортинг излизат първи от групата. Падат се да кажем срещу Селтик, Зенит, Галата или Леверкузен. Без много зор ги побеждават. Отиват на 1/4 финал където започва да им се усмихва късмета - Фенербахче. С малко мъка продължават където се забиват на Барса. Барса са без наказания Суарез( biggrin.gif ), Меси е контузен. След драми и дузпи Спортинг са за първи път на финал в историята си. А вече на финала и с Байерн или Реал да играят - финал е.

Който смята, че не си пия хапчетата, нека погледне Ливърпул 2007(та и 2005), Порто-Монако 2004, Валенсия две години подред, та и Байерн от тогава с онова 5-3-2 с играчи като Салиха и Куфур няма да го коментирам. Колкото Атлетико стигнаха финала, толкова имаха и Галатасарай шанс...
Go to the top of the page

+Quote Post
Bianco^Nero
коментар 21 Jul 2014, 19:51
Коментар #1722

God Fuck The Queen

Коментари: 2 423
Регистриран: 23-July 06
Град: Благоевград
Потребител No.: 161

Цитат(Gianni-Agnelli @ 21 Jul 2014, 17:32) *
ШЛ се печели с късмет. Всеки средностатически отбор може да стигне до ушатата само с късмет. Да не давам примери, че ще има да пиша до утре. Не помня кой беше казал една много умна приказка, че с класа и постоянство се печели първенство защото там има 38 мача. Докато всяка купа с 4-5 късметлийски мача може да се спечели.

Пример ви давам, едни Спортинг дето ги няма на картата се падат в група Атлетико, Олимпиакос, Андерлехт. Побеждават си в 4-те мача Олимпиакос и Андерлехт. Два хикса с Атлетико, при положение, че Атлетико са се издънили поне един път. На пръв поглед нищо по-специално. Спортинг излизат първи от групата. Падат се да кажем срещу Селтик, Зенит, Галата или Леверкузен. Без много зор ги побеждават. Отиват на 1/4 финал където започва да им се усмихва късмета - Фенербахче. С малко мъка продължават където се забиват на Барса. Барса са без наказания Суарез( biggrin.gif ), Меси е контузен. След драми и дузпи Спортинг са за първи път на финал в историята си. А вече на финала и с Байерн или Реал да играят - финал е.

Който смята, че не си пия хапчетата, нека погледне Ливърпул 2007(та и 2005), Порто-Монако 2004, Валенсия две години подред, та и Байерн от тогава с онова 5-3-2 с играчи като Салиха и Куфур няма да го коментирам. Колкото Атлетико стигнаха финала, толкова имаха и Галатасарай шанс...

За Порто и Монако си прав. Ама тая година беше по-скоро изключение. Ливърпул 2005 биха Юве, Челси и Милан. 2007 биха Барса, нелошия отбор на ПСВ тогава, който 2005 беше на крачка от финал, както и пак Челси. Валенсия си имаха супер здрав отбор тогава, ама и форматът още беше с двете групови фази. Помня как размазаха супер отбора на Лацио на Ериксон, после на полуфинала и Барса на Ван Гаал, за да паднат от Реал на финала през 2000 г. Байерн си би и Юнайтед, и Реал по пътя към финала, а имаше и играчи с ебати характера като Ефенберг, Шол, Елбер, Кан и т.н. както и супер треньор като Хитцфелд.
А и за Атлетико въобще не съм съгласен - абсолютно заслужено си играха финал момчетата на Симеоне. Размазаха Милан (в каквото и състояние да са, Милан си е Милан), след това биха двата най-постоянни отбора в ШЛ последните десетина година - Барса и Челси. Виж, вече на финала нямаха късмет.
Като цяло има логика в тезата ти и съм съгласен донякъде. Но по-удачен пример за мен е Челси на Ди Матео.

Така че не става и само с късмет. Не бяха до късмет отпаданията на Конте от Байерн, които двата мача с Юве си ги изиграха все едно играят с Брауншвайг в Бундеслигата, а пък да не говорим и срама тая година срещу Галатасарай и върхът на безсилието срещу Бенфика.

--------------------
ДЕЛ ПИЕРО ДОЖИВОТ В ЮВЕ! БЕЗ ПРАВО НА ОБЖАЛВАНЕ!

+Quote Post
Milenrec
коментар 21 Jul 2014, 20:09
Коментар #1723

Juventus star

Коментари: 2 833
Регистриран: 30-May 07
Град: Рудозем
Потребител No.: 531

E не може само с късмет дори Монако и Порто имаха страшни отбори със едни от най добрите треньори!

На мен ми прави впечатление ,че вече има отстъпление и от Италианските треньори ,за момента само Анчелоти е топ класа,и млади такива няма!

+Quote Post
Gianni-Agnelli
коментар 22 Jul 2014, 11:43
Коментар #1724

Juventus bench

Колкото и СуперДепор имаха страхотен отбор... Нормално беше при онзи финал 90% от играчите да бъдат закупени от големи отбори. Те бяха маркетингов продукт(както е Хамес в момента).

Имаше някакъв спрял грък за Монако, вечната надежда Жером Ротен, Шабани Нонда, та и мога да изброя повече титуляри от тогава, тъй като тази ШЛ ми е останала най-силно в паметта.

От страна на Порто, въпреки, че ми беше любимец Дмитри Аленичев беше на нивото на Георги Пеев... Да не говорим, че играчи като Бени Макарти и Пауло Ферейра си уредиха трансфери, а страхотни футболисти като Карлос Алберто и Кощиня не успяха да се реализират. Това говори колко повече е зависел маркетинговия продукт тогава. Сега отново има отбори, които го търсят(Юнайтед, ПСЖ, Реал най-вече), но има и доста отбори като Борусия и Атлетико, които купуват чисто спортни качества. Тогава нямаше такова нещо.

Колкото до треньорите, те в онзи момент, не бяха нищо повече от Конте и Алегри сега. Моуриньо имаше малък требъл с УЕФА предния сезон, но тогава Бенфика бяха много отслабени, а Спортинг си разпродадоха основни играчи до колкото помня. Дешам тепърва прохождаше, ако не се лъжа, това му беше втория сезон като треньор. Не мисля, че надгради много защото Монако имаха престижа на гранд във Лигата по това време. Клод Пюел вдигна нивото на отбора доста. Не ми се търси, но мисля, че така и не става шампион Дешам.

Ливърпул биха Юве, който много добре помним при Капело какви невероятни успехи имаше в Европа и как играеше. После ако не се лъжа онази тупалка на Луис Гарсия реши мача с Челси на Моуриньо, а другото е история.

2007-ма бяха в най-лесната група до колкото помня. След това надиграха Барса и ПСВ, но отново имаха късмет с Челси(или автогол или дузпи, малко съм позабравил редовните полуфинали между двата отбора).

Валенсия когато играха два финала съм бил прекалено малък да анализирам играта им в детайли, но си спомням, че бяха нещо като Атлетико днес. Ектор Купер е един легендарен треньор, един от най-добрите и това си личеше на терена. Определено не блестяха някакви индивидуалности. Дори освен Канисарес, Кили, Мендиета(и то повече от Мидълзбро го помня) и Хавиер Лопез(май), не се сещам за други. Но тогава съм бил малък. Опрделено този отбор преди началото не е бил считан за претендент.

Челси на Ди Матео ги забравих, те са нагледен пример.

Но стига толкова на тази тема, че много се отнесохме надалече. Идеята е, че и Алегри може да вземе ШЛ, като това няма да е фрапантно като резултат.

+Quote Post
Bianco^Nero
коментар 22 Jul 2014, 13:26
Коментар #1725

God Fuck The Queen

Цитат(Gianni-Agnelli @ 22 Jul 2014, 09:43) *
Колкото и СуперДепор имаха страхотен отбор... Нормално беше при онзи финал 90% от играчите да бъдат закупени от големи отбори. Те бяха маркетингов продукт(както е Хамес в момента).

Имаше някакъв спрял грък за Монако, вечната надежда Жером Ротен, Шабани Нонда, та и мога да изброя повече титуляри от тогава, тъй като тази ШЛ ми е останала най-силно в паметта.

От страна на Порто, въпреки, че ми беше любимец Дмитри Аленичев беше на нивото на Георги Пеев... Да не говорим, че играчи като Бени Макарти и Пауло Ферейра си уредиха трансфери, а страхотни футболисти като Карлос Алберто и Кощиня не успяха да се реализират. Това говори колко повече е зависел маркетинговия продукт тогава. Сега отново има отбори, които го търсят(Юнайтед, ПСЖ, Реал най-вече), но има и доста отбори като Борусия и Атлетико, които купуват чисто спортни качества. Тогава нямаше такова нещо.

Колкото до треньорите, те в онзи момент, не бяха нищо повече от Конте и Алегри сега. Моуриньо имаше малък требъл с УЕФА предния сезон, но тогава Бенфика бяха много отслабени, а Спортинг си разпродадоха основни играчи до колкото помня. Дешам тепърва прохождаше, ако не се лъжа, това му беше втория сезон като треньор. Не мисля, че надгради много защото Монако имаха престижа на гранд във Лигата по това време. Клод Пюел вдигна нивото на отбора доста. Не ми се търси, но мисля, че така и не става шампион Дешам.

Ливърпул биха Юве, който много добре помним при Капело какви невероятни успехи имаше в Европа и как играеше. После ако не се лъжа онази тупалка на Луис Гарсия реши мача с Челси на Моуриньо, а другото е история.

2007-ма бяха в най-лесната група до колкото помня. След това надиграха Барса и ПСВ, но отново имаха късмет с Челси(или автогол или дузпи, малко съм позабравил редовните полуфинали между двата отбора).

Валенсия когато играха два финала съм бил прекалено малък да анализирам играта им в детайли, но си спомням, че бяха нещо като Атлетико днес. Ектор Купер е един легендарен треньор, един от най-добрите и това си личеше на терена. Определено не блестяха някакви индивидуалности. Дори освен Канисарес, Кили, Мендиета(и то повече от Мидълзбро го помня) и Хавиер Лопез(май), не се сещам за други. Но тогава съм бил малък. Опрделено този отбор преди началото не е бил считан за претендент.

Челси на Ди Матео ги забравих, те са нагледен пример.

Но стига толкова на тази тема, че много се отнесохме надалече. Идеята е, че и Алегри може да вземе ШЛ, като това няма да е фрапантно като резултат.

Монако имаха страхотен централен нападател като Мориентес. Бензема е класи под него.
Валенсия освен тия, които си ги изброил, имаха Дешан (за втория финал), Жослен Англома, големите надежди на испанския футбол по това време Ангуло, Жерард и Фаринос, както и други супер здрави защитници като Аяла и Джукич плюс Аймар, Висенте, Златко Захович, Адриан Илие... супер здрав отбор, откъдето и да го погледнеш, който преспокойно можеше да вземе ШЛ.

Моята идея е, че с политиката на Ювентус, с Конте или с Алегри, с тоя бавен, тромав и грозен футбол, без никакъв стил в Европа, Шампионската лига ще е мираж години наред.

--------------------

+Quote Post
Gianni-Agnelli
коментар 22 Jul 2014, 14:56
Коментар #1726

Juventus bench

Ще е мираж да я вземем с игра и с превъзходство, както Байерн, както Барса, както Юнайтед, дори и Реал тази година.

Примерна ситуация е ако случайно бяхме изкарали късмет с Байерн, отивахме на 1/2 финал с Реал, които тогава както видяхме не бяха нещо от което да се плашим. Връзва малко и там и сме на финал(където никога не ни връзва biggrin.gif ).

Ако нямате въображение как да ни върже срещу Байерн - само ще напомня Лондон, ЛЕ, Фулъм, Канаваро... Недай си боже дузпа с червен и става интересен мача.

Аз не знам какво сте очаквали като цяло от трансферите. В момента едва ли не правим максимума. Санчез, Ди Мария, и други са невъзможни, не защото е проблем да изкараме с 10-15 милииона повече от Мората, ами защото първо не можем да плащаме високите заплати чисто като ресурс, а и защото няма как да даваш на Видал 4, а на Ди Мария 10(дори и да имахме парите). Итурбе тепърва ще разберем дали е грешка, че го изпуснахме. От една страна бих се радвал, има качества момчето и ги показа, но от друга тези 30 милиона щяха да ни ошушкат.
За Мората по-добра сделка нямаше как да се направи, при положение, че го взимаш от най-добрия отбор в Европа(теоритично) и го даваш на отбор, който въпреки, че е трикратен шампион последните три години няма никакви успехи в Европа и дефакто имаме престижа на Порто в момента. Хубавото от наша гледна точка, че трудно ще сме на загуба. Мората определено има качества и дори да е флоп, поне 15 милиона можем да му вземем от раз. Ако разкрие потенциала си ще имаме добър футболист в отбора(а и млад). Ако пък стане новия Давид Дия, ще сме 10 милиона отгоре(барабар с безплатния наем). Това е финансовата гледна точка, пък дали се е обигравал при нас, дали е трупал опит, няма огромно значение. Нямаме положение в Европа и няма как да се сърдим, че ни възприемат каквито сме. Последния ни пробив е от преди повече от 10 години?! Че те Борусия са по-добре от нас от гледна точка на престиж.

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 23 Jul 2014, 17:41
Коментар #1727

Juventus champion

Коментари: 7 449
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Валенсия 00-01 не принадлежат в дискусия за посредствен отбор. Отборът от 2000ната беше изключително симпатичен, който с малко повече шанс, можеше да спечели Шампионската лига. Отборът от 2001ва... безупречен във всяко естество. Незаслужено загуби финал, който баварската машина проспа. За мен Валенсия от 2001ва година е един от може би трите или петте най-добри отбори, губили на финала за последните 20тина години. Отбор с толкова много достойнства и толкова силни линии, че съм напълно сериозен, казвайки че с лекота можеше да се изправи срещу нашата (почти) династия от средата на 90те. Пожелавам успех на който и да е отбор в изваждането на по-забележителна защитна стена от Канисарес, Карбони, Аяла, Пелегрино (ротатираше се с Джукич, но играеше повече), Англома, а пред тях Бараха и Мендиета, с влизащ от скамейката Албелда. Преди да ги имаше Иниеста и Шави, по терените магия твореше забравеният и идеален Мендиета. Футболист, който беше от различна порода.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 23 Jul 2014, 17:42

+Quote Post
petszata
коментар 23 Jul 2014, 18:10
Коментар #1728

Juventus regular

Коментари: 1 574
Регистриран: 23-May 12
Потребител No.: 24 689

Футболист който след 3 сезона силна игра приключи с трансфера си в Лацио smile.gif

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 23 Jul 2014, 18:27
Коментар #1729

Juventus champion

Коментари: 7 449
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Ако от края на 95та до 2001ва са 3 сезона, значи си прав. Следващите два сезона - след провала в Лацио, също не бяха толкова лоши. Вярно е, че Мендиета не се утвърди за дълъг период като елитен футболист, за какъвто даде заявка 98-01, но се представи на силно ниво. Имаше кратък пик, но какъв.

+Quote Post
ELMANIFICO
коментар 24 Jul 2014, 23:49
Коментар #1730

Juventus star

Коментари: 3 335
Регистриран: 13-March 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 68

Аз също харесвах продукцията на Мендиета и от периода му в Мидълсбро, години в които Боро записаха най-силните години в историята си,a Гайска беше един от лидерите на тима. ( загубения финал с два гола на Енцо Мареска)

--------------------
Вълшебнико Ювентус , погледни към небето ! Над теб са само звездите !

+Quote Post
the pendulum
коментар 27 Jul 2014, 21:31
Коментар #1731

Juventus regular

Коментари: 2 126
Регистриран: 9-November 08
Потребител No.: 1 437

Направих си труда да преведа един чудесен материал, посветен на меркатото на Ювентус. Съгласен съм с голяма част от нещата и написаното, което е обобщение на трансферите до момента и целите за следващите години. Ето я и статията:

Голяма част от критиците на осъществените до момента трансфери твърдят, че те са непоследователни – без ясна стратегия и посока. Хубаво е обаче да се стане ясно какви са целите на отбора, преди да се правят генерални изводи. Какви са реалните цели за следващия сезон? Запазване на доминацията в Италия, както и добро представяне в ШЛ – достигане до четвъртфиналите (както и самият Алегри заяви). Основната дума е устойчивост, стабилност. Така че можем ли да твърдим, че трансферите са били непоследователни?

Не смятам! Меркатото не е завършило и е рано да се каже. Преди обаче да анализираме трансферите от това лято, нека погледнем силните и слаби страни на отбора от миналия сезон.

Силни страни:

- Качествен отбор – най-добрата единайсеторка (поне в Италия). Също така най-дълга резервна скамейка.

- Най-доброто партньорство (в Италия) между нападатели и халфове. Маркизио, Видал , Погба и Пирло бяха най-силната страна на тима. В лицето на Тевес и Йоренте пък имахме най-силното атакуващо дуо в Серия „А”.

- Лидерство. Буфон, Пирло, Бардзали и Киелини са играчи, които всички уважават. Единство. Запазване на ядрото от играчи.

Слаби страни:

- Не достатъчно качествен отбор за Европа.

- Липса на скорост и достатъчно креативност в завършващата фаза. Това се видя особено ясно, когато Юве не успя да елиминира Бенфика в Лига Европа.

- Слабости в защитата и липса на качествен ляв бек. Асамоа можеше да играе като такъв, но в 3-5-2 ролята му беше по-скоро на крило.

- Намалени приходи – по-малко в сравнение с предишния сезон, защото спечелихме по-малко в Европа.

Настоящият трансферен прозорец/ възможности на пазара:

Към настоящия момент, в началото на сезон 2014/15, направихме няколко покупки и решихме някои проблеми:

- Решен е въпросът с левия бек. Пелузо бе продаден, Евра бе купен. Французинът е на 33, не е първа младост, но не е скъп и може да реши проблема с левия бек за следващите два сезона, докато ние похарчим малкото пари, които имаме, за нападатели/ крила.

- В предни позиции станахме по-бързи, по-млади и по-добри – отървахме се от Вучинич (30-годишен) и Куалярела (31), купихме Мората (21).

- Станахме по-млади и по-бързи в средата на терена и по крилата – подписахме с Коман (18) и Перейра (23).

- Планът за смяна на Исла с Ромуло няма да подобри качеството, но може да се отрази във финансов аспект. Ромуло ще дойде под наем, така че можем да използваме парите от Исла за нещо полезно.

- Станахме много по-динамични. С Евра, защита от четирима души, Коман, Перейра, дори Мората, треньорът Алегри може да играе в схема 4-3-3, 4-3-2-1, дори 4-2-3-1, добавяйки още един атакуващ полузащитник/ крило.

Не спираме дотук. Според слуховете ще купим още един централен защитник – Настасич (Манчестър Сити), Савич (Фиорентина) или Мустафи (Сампдория). Всичките са на възраст между 21-23 години и ще добавят бързина в тази зона.

Също така има слухове, че търсим плеймейкър/ крило – Шакири, Лавеци, Йоветич и в по-малка степен Бонавентура (Аталанта). Ето’о пък може да бъде взет за заместник на Мората, който ще отсъства 50 дни – решава се проблема поне за един сезон.

Заплахи/ слабости:

- Както при повечето млади играчи, Коман и Перейра не са се доказали все още. Могат да подобрят отбора, но могат да се окажат и провал. При Мората ситуацията е малко по-различна – знаем какво направи в Реал, но трябва да се адаптира в Италия. Той е по-малък риск от Коман и Перейра.

- Евра ще внесе лидерство и опит. От друга страна обаче, последният му сезон в Юнайтед бе слаб, особено когато срещу себе си имаше бързи крила. За щастие, в Италия няма много такива tooth.gif

- Погба заяви желанието си да остане, но агентът му е Мино Райола.

- Видал заяви, че няма да ходи в Юнайтед, но също така заяви, че не знае дали ще остане в Юве или не – трябва да говори с Алегри първо.

- „Химията” в отбора. Купихме много млади играчи и ако не паснат в тима, могат да застрашат единството в състава.

В заключение – стратегията за меркатото а е съгласувана и е в съответствие с (вероятно) ограничените средства, с които разполагаме.

Основният аргумент за противното е защо не подписахме с доказан играч като Санчес, а взехме Мората, Перейра и Стураро. Лично за мен меркатото тази година противопоставя два полюса – дългосрочна стратегия срещу краткосрочна такава. Дали отборът е близо до своя пик и да бъде купена доказана звезда, или да се започне граденето на нещо ново?

Нека се върнем към целите, които споменахме по-рано. Подписването с Алексис Санчес би означавало, че искаме краткосрочни резултати и цели и едва ли ще можем да подобрим останалите зони. Това означава, че ще трябва да запазим „старите кучета” като Вучинич и Куалярела и ще продължим да им плащаме големи заплати. Дали ще постигнем целите си само с купуването на Санчес?

С подписването на играчи между 18-23 години показваме, че имамe както краткосрочни, така и дългосрочни планове и амбиции. Устойчивостта, стабилността може да е на линия, а ние пак да се борим за титлата в Серия „А”. Шампионската лига? Ние няма да я спечелим скоро, но може да сме по-близо от в рамките на следващите пет години. Младите футболисти имат нужда от време, но те са гладни за успехи и ще освежат „глада” в отбора. В същото време, ще получим повече пари от Адидас и други спонсори през следващата година.

Според мен започване нов цикъл и дългосрочен план. Вижте нашите играчи до 23 години, които ще играят в Серия „А” през този сезон – Леали, Ругани, Стураро, Погба, Перейра, Берарди, Мората, Коман. Също така можем да си откупим Боакие, Габиадини и Заза; освен това следим и Адриен Рабио (19 години, ПСЖ).

Да се върнем към първия отбор. Дали с тези покупки Юве ще спечели титлата? Не знам. В компанията на Рома и Наполи, които станаха по-добри, както и Милан и Интер, може би не сме основният фаворит. Но ако задържим Видал и Погба, смятам, че имаме по-големи шансове от Рома (ако не продадат Бенатия) и Наполи. Меркатото все още не е приключило и нека видим какво ще стане.

В заключение – мисля, че имаме дългосрочни цели в период от пет години (от сезон 2015/16, когато може би ще имаме нов треньор), които включват доближаване до европейския връх, което означава по-добра финансова основа, вместо да рискуваме в краткосрочни успехи и да се превърнем в Интер от 2010 година – спечелен требъл, но крах две години по-късно.

Този коментар е бил редактиран от the pendulum на 27 Jul 2014, 21:43

--------------------

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 27 Jul 2014, 22:01
Коментар #1732

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Благодаря много за материала Пендулум и съм напълно съгласен. За съжаление в България никой не обича дългосрочните планове, бизнес плановете, тези планове, които поддържат една марка и един бизнес стабилен. Футболът вече не е само едно ритане на топка, там има много пари, много цифри, много ограничения. За да се превърне Ювентус отново в един силно конкурентен европейски отбор, то първо ще трябва да изгради един модел като този на Байерн (всъщност ние го имаме с или без Конте). Чак след това ще дойдат и останалите неща. Направихме стадион, градим чудесна база, самата марка Ювентус ще придобие по-голяма популярност и оттам насетне ще почнем да печелим освен финансово, но и по-сериозно на терена.

На Конте и да му бяха купили Кристиано Роналдо пак нямаше да спечели ШЛ. Ако някой въобще е вярвал, че този Ювентус в момента с 2 нови попълнения дори от Световна класа можеше да спечели ШЛ е пълен слепец. Конте искаше отбора бързо да израстне като колектив и единици, искаше повече финанси за попъления, но позабрави и за своето развитие. След като с такъв силен състав не можа да спечели ЛЕ, какво остава за ШЛ.

Този коментар е бил редактиран от Аntonio Conte на 27 Jul 2014, 22:03

+Quote Post
nameless
коментар 27 Jul 2014, 22:13
Коментар #1733

Juventus regular

Коментари: 2 309
Регистриран: 20-March 07
Потребител No.: 417

Цитат(the pendulum @ 27 Jul 2014, 22:31) *

Интересна статия, но и доста противоречива, според мен. Нямаше как да направим грешка със закупуването на Санчес - това искахме ние, това искаше и Конте, това трябваше да бъде големият трансфер, който чакахме толкова години. Пари за съжаление няма, така че няма какво повече да се каже по тази тема.

Каква заявка сме направили за следващите години, с тези млади футболисти, е също доста спорно. Освен безспорния талант Погба, до сега не сме наложили нито един млад играч, било то от школата или пък след закупуване на половината от правата му. Заза, Габиадини, Берарди...Стураро...всички си заминаха и този сезон няма да помиришат черно-бялата фланелка. Собственото производство в лицето на Имобиле, също беше зачеркнато, а около правата на Мароне и Сьоренсен витае една затвърждаваща се атмосфера на несигурност.

Общото на това меркато е, че наистина се мисли за бъдещето - играчите ни са млади и недоказани (за Евра по-нататък), всички трансфери са разсрочени за едни по-добри години, когато ще сме богат отбор, левият ни бек е на 33 и най-вероятно догодина ще му търсим заместник, а май и треньор ще си търсим в близкото бъдеще.

Като за последно не бих се съгласил със следното: "При Мората ситуацията е малко по-различна – знаем какво направи в Реал, но трябва да се адаптира в Италия. Той е по-малък риск от Коман и Перейра." - Това, което направи Мората е, че вкара 10 гола за 1 сезон в Реал и беше твърда резерва, а ние дадохме почти целият си трансферен бюджет за него...какъв риск е това, нека всеки да прецени.

Този коментар е бил редактиран от nameless на 27 Jul 2014, 22:19

--------------------

+Quote Post
eXpLoSive
коментар 27 Jul 2014, 22:17
Коментар #1734

Juventus regular

Коментари: 2 289
Регистриран: 1-October 06
Град: Varna
Потребител No.: 210

Конте искаше успехи веднага , неговият проект избърза и той искаше златните плодове. Докато Аниели не успя да му смогне на темпото и реши да започнем нова петилетка. Да сигурно и с Роналдо нямаше да вдигнем ШЛ ,но поне можехме да си я мечтаем. Сега с бандата младежи тепърва ще се развиваме и ще си чакаме момента. Най ми харесва часта че ще имаме динамика и скорост най сетне. Така решиха да е бъдещето на отбора , като фенове не ни остава нищо друго освен да се надяваме на топ 3 и 1/4 финал ,а ако нещо повече стане винаги е добре дошло. FORZA JUVE !

--------------------

+Quote Post
the pendulum
коментар 27 Jul 2014, 22:22
Коментар #1735

Juventus regular

Коментари: 2 126
Регистриран: 9-November 08
Потребител No.: 1 437

Цитат(Аntonio Conte @ 27 Jul 2014, 23:01) *
Благодаря много за материала Пендулум и съм напълно съгласен. За съжаление в България никой не обича дългосрочните планове, бизнес плановете, тези планове, които поддържат една марка и един бизнес стабилен. Футболът вече не е само едно ритане на топка, там има много пари, много цифри, много ограничения. За да се превърне Ювентус отново в един силно конкурентен европейски отбор, то първо ще трябва да изгради един модел като този на Байерн (всъщност ние го имаме с или без Конте). Чак след това ще дойдат и останалите неща. Направихме стадион, градим чудесна база, самата марка Ювентус ще придобие по-голяма популярност и оттам насетне ще почнем да печелим освен финансово, но и по-сериозно на терена.

На Конте и да му бяха купили Кристиано Роналдо пак нямаше да спечели ШЛ. Ако някой въобще е вярвал, че този Ювентус в момента с 2 нови попълнения дори от Световна класа можеше да спечели ШЛ е пълен слепец. Конте искаше отбора бързо да израстне като колектив и единици, искаше повече финанси за попъления, но позабрави и за своето развитие. След като с такъв силен състав не можа да спечели ЛЕ, какво остава за ШЛ.

post-294-1159107574.gif
И накрая само да добавя - още от първата минута след назначението на Алегри всички започнаха да го плюят. Бил мекотело, бил неадекватен, бил "послушен", бил еди какъв си! Ок, но нека поне изиграем 8-9 мача в Серия "А", за да направим някакви изводи. Убеден съм, че ще се опита да наложи поне 2 от имената на млади играчи, за които се пише по-горе. Действително откъм качество трансферите не са най-звучните и помпозните, но и Видал и Погба дойдоха непознати за широката общественост, а сега се молим да не ги продадем. Лично аз възлагам големи надежди на Перейра. Алегри се нуждае от време - аз за себе си съм си казал, че ще му го дам, защото в последните месеци под ръководството на Конте играхме мудно и грозно. Живи и здрави и Форза Юве smile.gif

PS: nameless, Санчес действително е уникален играч, но Арсенал платиха 37 милиона евро за него. Тезата на автора на материала е, че точно такава скъпа покупка ще осакати другите зони. За съжаление, в момента нямаме толкова пари и не можем да си позволим подобни играчи, които имат и голяма заплата на всичкото отгоре.

Този коментар е бил редактиран от the pendulum на 27 Jul 2014, 22:36

--------------------

+Quote Post
ELMANIFICO
коментар 31 Jul 2014, 12:36
Коментар #1736

Juventus star

Коментари: 3 335
Регистриран: 13-March 06
Потребител No.: 68

Ювентус след Калчополи се превърна в реактивен отбор. Особено последните няколко години. Все още нямаме възможност да предвиждаме бъдещото толкова добре, колкото отбори с млрд сделки с Адидас и трансфери на сезон от над 100 млн евро. Но пък можем и правим следното - държим отбора си в подножието на най-големите, поддържаме добро ниво в серия А, захранваме националния отбор с по-голямата част от звездите му, изграждаме играчи, достойни за титуляри във всеки един голям отбор по света.

Това, което се случва в момента за мен е същото. Искахме Санчес и на разумна цена и заплата щяхме да го вземем, но нещата придобиха др измерение и Арсенал плати тази цена. Юве реагира.

Конте напусна отбора по една или друга причина, Юве реагира и назначи Алегри, който би ме шокирал ако донесе ШЛ, но пък е в Юве, за да направи така ,че отбора да не се върне на 7-мо място и да играе в ШЛ и догодина. А в зависимост от резултатите следващата година ръководството ще има възможност да реагира с по-качесвен специалист, но към този момент това не е възможно.

Да, Ювентус е гранд, и да той е повече гранд от Сити, Челси, ПСЖ,Монако и т.н. Конте беше голяма загуба за клуба, но все още имаме собствен стадион , изгрждаме мултифункционален комплекс в Торино.

Важното е колкото е възможно по-дълго да поддържаме възможно най-високо качество на играта си, така че когато възможността за добър треньор и играч суперзвезда се появи отново да можем да реагираме - финансово и спортнотехнически. А докато това се случи, ако успеем да изградим още един или двама играчи по модела Вида- Погба ... няма да има нищо по-хубаво.

--------------------
Вълшебнико Ювентус , погледни към небето ! Над теб са само звездите !

+Quote Post
eXpLoSive
коментар 03 Aug 2014, 14:05
Коментар #1737

Juventus regular

Коментари: 2 289
Регистриран: 1-October 06
Град: Varna
Потребител No.: 210

Общо взето си сменихме резервната скамейка. Това беше може би една от причините Конте да не върти състава преди Европа , слабото качество на пейката. С един Маркизио и Касарес не става. Въпреки всичко се надявам поне 1 играч за титуляр да приберем Шакири/Йоветич/Лавеци , пък ако дойдат под наем с опцийка още по-добре.

--------------------

+Quote Post
yanko
коментар 03 Aug 2014, 14:41
Коментар #1738

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 5 180
Регистриран: 31-May 08
Потребител No.: 1 134
Любим футболист: 8 Marchisio
Фен клуб: 705/289

^ Съгласен съм. Предвид текущия скуад наистина най-добре ще е да съсредоточим силите си върху един типичен флангови играч както си написал. Като че ли Лавеци би бил най-близо до нас с уговорката че в Париж акостира Ди Мария и след това съответно успеем да го вземем за сума ок 10 млн. Компормисен вариант е Чичарито, който ще се впише в идеологията човек за всичко biggrin.gif . Защитник не съм сигурен дали ни трябва чак толкова наложително, за сметка на това предполагам че към края на трансферния прозорец ще трябва да дойде още един нападател тип Бориело/Освалдо.
В този ред на мисли ето какво са пуснали в vecchiasignora.com преди известно време и опциите пред треньора ни:

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 18 Aug 2014, 00:35
Коментар #1739

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Може да измъкнем Фалкао под носа на Ливърпул biggrin.gif И продължаваме да следим ситуацията с Лавеци.

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
Bianco^Nero
коментар 18 Aug 2014, 14:14
Коментар #1740

God Fuck The Queen

Фалкао и Лавеци и спирам критиките към Марота и ръководството! biggrin.gif
Шегата настрана - на Юве му трябват точно такива трансфери. Да напомним на феновете по целия свят какво е Ювентус и че там трябва винаги да играят някои от най-силните футболисти в света. Реалностите във футбола не са такива като преди 15-20 години, но мисля, че лека-полека трябва да се завръщаме там, където ни е мястото. А то винаги е било около върха на европейския футбол.

--------------------

+Quote Post

118 страници V  « < 85 86 87 88 89 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 12th December 2019 - 10:14ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team