IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

Reply to this topicStart new topic
> Марио Лемина, 2015-2017: 42 мача, 3 гола, 4 трофея
nikentus
коментар 03 Sep 2015, 06:56
Коментар #1

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 5 850
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Марио Лемина е габонски футболист (роден на 1 септември 1993 г.), който играе като централен полузащитник за Ювентус под наем от Олимпик Марсилия.

Лемина бе повикан от националния отбор по футбол на Габон за участие в Купата на африканските нации през 2015, но той отказа. Смяната му все още не е обявена.

Марио бе изгонен за удар в слабините на Ола Тойвонен в мач на Лига 1 през февруари 2015.

Go to the top of the page

+Quote Post
Underground Mind
коментар 03 Sep 2015, 09:53
Коментар #2

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Цитат
New Juventus signing Mario Lemina admits he has ‘some things in common’ with Arturo Vidal.

Vidal left the Bianconeri this summer to join Bayern Munich, and the tough-tackling French Under-21 international, who arrived on deadline day, has been characterised as a replacement for the Chilean.

“I think we have some things in common,” Lemina told journalists when asked about the comparions in his presentation Press conference.

“We both like to defend, but we also like to get forward. I don’t know if I can do what he did, Vidal is still Vidal, he’s a great player.

“But I hope with the experience I can get here at Juventus that I can reach his level.”

The 22-year-old has arrived on loan for a season, with the Old Lady having the option to buy, and Lemina admits he turned down other teams to move to Turin.

“I chose Juventus because this is an excellent team, which wins a lot and I wanted to be part of this great project.

“There was interest from other clubs, but I gave priority to Juventus because this is a team I find very inspiring.

“Paul Pogba? I hadn’t personally talked to Paul before I signed the contract, but I spoke to him today, to get to know him and see what training is like.

“He said this is a professional team, focused on tactics and technique, so I’ll do my best to be part of this project.”

http://www.football-italia.net/72454/lemina-‘i’m-vidal’

Цитат
Mario Lemina names his Juventus heroes as Pavel Nedved and Alessandro Del Piero.

The midfielder has joined the Bianconeri on an initial loan basis from Marseille, and was asked at his presentation about his favourite Juve players growing up.

“A Juventus player who inspired me a lot is Del Piero,” Lemina explained.

“Now, unfortunately, I’m not a stiker, so it’s not really possible to look at him and be inspired by him. I’m also inspired by Nedved, who is also a Juventus legend and played in my role.

“Today he inspires me, he’s a player with huge ‘grinta' [heart and determination] as you say in Italian, and I like that kind of approach.

“He was a great player, he scored a lot of goals and he really inspires me.”

Under Marcelo Bielsa at Marseille, Lemina even played as part of a three-man defence, and says he’d be willing to do the same for the Old Lady.

“My preferred role, or roles, are midfield or playmaker, because those are the positions I like. But If I have to play in defence then that’s no problem for me, I’m ready to work in defence and give my all for the team.”

http://www.football-italia.net/72455/lemin...d-inspirations’

Лемина: “Видал? Мисля че имаме общи неща. И двамата обичаме да защитаваме, но също и да се включваме в атаките. Не знам дали мога да направя това, което направи той, Видал си е Видал, той е голям играч. Надявам се, че опитът, който ще добия тук, в Ювентус, ще ме постави на неговото ниво. Избрах Ювентус, защото това е отличен отбор, който печели много и исках да съм част от този страхотен проект. Имаше интерес към мен и от други тимове, но аз дадох предимство на Ювентус, тъй като това е отбор, когото намирам за много вдъхновяващ. Погба? Не съм говорил с Пол лично преди да подпиша, но разговарях с него днес, за да го опозная и да видя какви са тренировките. Той ми каза, че това е професионален отбор, фокусиран върху тактиката и техниката, така че ще дам всичко от себе си да съм част от този проект.”

Лемина: “Играч на Ювентус, който ме вдъхновява много, е Алесандро Дел Пиеро. Сега, за съжаление, аз не съм нападател, така че е невъзможно да се вглеждам в него и да се надъхвам. Вдъхновявам се и от Недвед, който също е легенда на Ювентус и играеше на моя пост. Днес той е моето вдъхновение. Той бе играч с огромно сърце и чувство за отговорност, това ми харесваше. Той беше велик играч и вкарваше много голове. Моята предпочитана роля, или роли, са в средата на терена или плеймейкър - това са позициите, които ми харесват. Но дори да трябва да играя в защита, това не е проблем за мен. Готов съм да работя в отбрана и да давам всичко от себе си за тима.”

Лемина съм го гледал само в контролата на Марсилия срещу нас, но ми направи впечатление, че е супер енергичен, смел, злобен и мръсен, когато трябва, покрива доста терен и има добри технически умения. Имам някои съмнения около дисциплината му, но няма значение. Във френските сайтове го описват като топ талант, който трябва премине на следващото ниво в най-скоро време. Тъкмо един такъв изрод ни трябваше срещу Рома. Имам чувството, че в течение на сезона ще се издигне до титуляр, ако в действителност е толкова непримирим характер и е изпълнен с такова желание да се докаже и развива. Може да сформира убийствено френско дуо с Погба в центъра... И да се доближи до неговия price tag за един сезон. biggrin.gif Какъв пакет би бил това...

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 03 Sep 2015, 14:07
Коментар #3

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Според мен ръководството го привлече с цел да замени Погба, когато напусне следващия сезон. Не че е сигурно, но според мен такава е идеята.

+Quote Post
Underground Mind
коментар 11 Sep 2015, 13:58
Коментар #4

Juventus star

Цитат
Allegri: “Lemina l'ho trovato bene, si deve adattare, deve capire il calcio italiano. L'abbiamo preso per giocare davanti alla difesa, per essere il sostituto di Marchisio. E' un giocatore che tra l'altro nel Marsiglia ha giocato anche da centrale difensivo, è un ragazzo sveglio, che apprende e che si potrà rendere molto utile a questa squadra.”

http://www.tuttojuve.com/primo-piano/live-...-fare-gr-252275

Алегри: “Лемина е добре, но трябва да се адаптира към италианския футбол, да се научи да го разбира. Взехме го, за да играе пред защитата, да бъде заместник на Маркизио. Това е футболист, който играеше и като централен защитник в Марсилия. Той е умно момче, което се учи и, което може да е много полезно за този отбор.”

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
Underground Mind
коментар 21 Sep 2015, 00:12
Коментар #5

Juventus star

biggrin.gif Еее, тая снимка:

Иначе всички италиански издания определят дебюта му срещу Дженоа за добър.

--------------------

+Quote Post
mrd
коментар 27 Sep 2015, 10:31
Коментар #6

Juventus regular

Коментари: 1 753
Регистриран: 17-July 12
Град: Sofia
Потребител No.: 24 704

Все повече се убеждавам че това момче трябва да играе пред защитата и след завръщането на Маркизио, а него да го ползваме на старата му позиция като б2б халф.
Просто съм спокоен, когато Марио го играе "реджиста", не казвам че заместеа Пирло, но в дефанзивен план е звяр и покрива огромен периметър.
Какво мислите?

+Quote Post
Hristo
коментар 27 Sep 2015, 14:18
Коментар #7

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Съгласен. Това момче е истинска находка. Общо взето, който и да играе на тази позиция, ще е в пъти по-добре от Ернанес, но си мисля, че с Лемина пред защитата стоим най-добре. А Маркизио има и много добър завършващ удар, което би било от огромна полза, ако го изтеглим по-напред. Струва ми се, обаче, че на тази позиция ще си играе или Маркизио, или Кедира, когато се възстановят.

В негативен план това, което ми се набива най-много в Лемина, е лиспата на достатъчно прецизност при пасовете както на дълго, така и на късо разстояние. Тепърва ще изчиства играта си и ще се развива, но началото е обещаващо.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
odyssey7
коментар 27 Sep 2015, 15:04
Коментар #8

Juventus star

Коментари: 3 651
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

QUOTE(Hristo @ 27 Sep 2015, 15:18) *
В негативен план това, което ми се набива най-много в Лемина, е лиспата на достатъчно прецизност при пасовете както на дълго, така и на късо разстояние. Тепърва ще изчиства играта си и ще се развива, но началото е обещаващо.

92 % успешни подавания средно в Сериа А.

+Quote Post
Hristo
коментар 27 Sep 2015, 15:20
Коментар #9

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Интересно. Не го занех това. Вчера на няколко пъти не му се получи и затова се замислих, но щом статистиката "казва" така, тезата ми издиша smile.gif

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
Underground Mind
коментар 10 Oct 2015, 14:47
Коментар #10

Juventus star

Дебют на Лемина за националния отбор на Габон, когото той предпочете пред този на Франция (вероятно заради конкуренцията в настоящия тим на французите). При това дебютира с гол: https://www.youtube.com/watch?v=u7kzDaxcB54. Иначе Габон врътна равенство с Тунис снощи, 3-3.

--------------------

+Quote Post
outbreak
коментар 15 Dec 2015, 08:02
Коментар #11

Juventus regular

Коментари: 2 261
Регистриран: 4-July 06
Град: Плевен
Потребител No.: 143

За съжаление, Лемина е получил усложнение на контузията в коляното и е летял до Барселона за допълнителни процедури. Кофти, щеше ми се да го видя за купата, но явно зверската серия контузии се задълбочава все по-сериозно.

--------------------

+Quote Post
Underground Mind
коментар 29 Apr 2016, 19:59
Коментар #12

Juventus star

Цитат
Official: Juve buy Lemina

Juventus have announced they activated their option to buy Mario Lemina permanently from Olympique Marseille.

The 22-year-old midfielder had been on loan this season with option to buy for €9.5m.

This evening the Bianconeri released a statement confirming the club has bought him out from OM.

Lemina signed a contract until June 30 2020.

The payment will be staggered with €3.5m to be paid by May 20, €1.5m by November 30, €1.5m by February 28 2017 and another €3m by July 30 2017.

This season he made 11 competitive appearances for Juventus, scoring two Serie A goals.

http://www.football-italia.net/83585/offic...juve-buy-lemina

cool.gif

--------------------

+Quote Post
snitch
коментар 29 Apr 2016, 21:06
Коментар #13

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 8 914
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Честито "първо" попълнение.
Аз съм доволен както от самия трансфер, така и от представянето на Марио- и в атака и в защита показва добри неща и най-важното за млад играч - желание да става по-добър.

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 30 Apr 2016, 10:56
Коментар #14

Juventus star

Коментари: 4 621
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

То хубаво сме го откупили Лемина, а това значи ли че Марсилия ни връщат пак Де Челие и Исла ? Айде Пауло все ще го вземе някой от серия А без пари, ама за Исла поне 5-6 млн. можем да изкопчим..

--------------------

+Quote Post
Underground Mind
коментар 30 Apr 2016, 13:55
Коментар #15

Juventus star

^ За Исла четох, че Марсилия искали да го привлекат за постоянно, готови били да извадят 7 млн. евро (направил добър сезон във Франция). Освен това се пише, че сме постигнали някаква договорка за Мичу Батшуей (? ако така се произнася) при срещата на ръководствата за Лемина, та може чилиецът да влезе като част от сделката.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 08 Aug 2017, 19:56
Коментар #16

Juventus champion

Коментари: 7 230
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

17 милиона от С'хямптън, които ще бъдат плащани в следващите 3 години + 3 милиона в бонуси. Печалбата от Лемина е 9.4.

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 09 Aug 2017, 15:19
Коментар #17

Juventus hero

Коментари: 10 499
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(pinkfloyd39 @ 08 Aug 2017, 20:56) *
17 милиона от С'хямптън, които ще бъдат плащани в следващите 3 години + 3 милиона в бонуси. Печалбата от Лемина е 9.4.

Пореден успешен трансфер на гуруто. Много добра сделка за нас, взехме стабилна резерва, използвахме я 2 сезона, след което удвоихме дадените за нея пари. Тамън платихме края на Юли последният транш към Марсилия, сега 3 години, ние ще получаваме пари.

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
Kirilov
коментар 04 Feb 2018, 00:46
Коментар #18

Juventus champion

Коментари: 7 265
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

https://imgtc.com/w/RczZpHr

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 04 Sep 2018, 16:21
Коментар #19

Juventus champion

Коментари: 7 265
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

Лемина е глобен с 96 000 паунда за превишена скорост и книжката му е отнета за 1г.

--------------------

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 24th July 2019 - 10:40ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team