IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

25 страници V  « < 23 24 25  
Reply to this topicStart new topic
> Алваро Мората
NUCLEO1985
коментар 10 Nov 2021, 15:15
Коментар #481

Juventus hero

Група: Admin
Коментари: 10 561
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Ники, колко да е нелепо - колкото нелепо е и да се правят генерални оценки на фона на мачовете до 6 ноември, при положение, че Мората не игра почти един месец заради контузия. Ако продължи така до края на сезона, тогава да. Ако обаче завърши сезона отново с около 20 гола, тогава всичките тези неща малко ще си останат да висят във въздуха...

В нов спор няма да влизам, защото няма никакъв смисъл, написах предишния пост, само защото все пак бива едно от 40 мнения в този форум да не е, че Мората е пълен некадърник, само засади прави и т.н., и т.н.

Тези сравнения с Трезеге и Индзаги не знам защо ги правиш - никой не е тръгнал да обяснява, че Мората е по-добър от когото и да е от двамата. Хубаво е и да се сравняват цените обаче. Когато Филипо Индзаги дойде в Ювентус за 10 млн. евро, най-скъпият трансфер в историята на футбола беше за 15 млн. Трезеге дойде за 23 млн., в същата година Креспо стана най-скъп в историята за 30 и нещо, мързи ме да проверявам точно колко бяха. Тоест - и двамата са били малко под най-скъпото в конкретния момент. Мората е взет за втори нападател и с наем за две години във време, в което истински класен централен нападател тръгва от 80-90 млн., да не кажа 100. Дори и да му активираме клаузата при исканата от Атлетико цена, което, отново, би било глупост и се надявам да не го правим, пак няма да е дори близо до най-скъпото.

А и ако я караме така с бакалските сметки кой колко е вкарвал през годините, да вземем да отбележим, че Мората чака асистенции от Бентанкур и Артур, докато Индзаги играеше със Зидан, а Трезеге - първо със Зидан, след това с Недвед. И двамата играеха и с Дел Пиеро, който е маааалко по-добър от Дибала. Може да направим сравнение между Локатели и Маркизио картинката няма да е по-различна и не в полза на сегашния ни играч. Или между Рабио и Видал. За по-назад няма нужда да връщаме, но би било забавно да премерим когото и да е от сегашните клетници не с Недвед или Зидан, а с Такинарди например.

Мората никога няма да е Левандовски. Но ако искаме Левандовски, вадим 100-150, 200 млн. и го взимаме. Понеже нямаме такива пари, не виждам защо мрънкаме точно за Мората. На скъсаните ни джобове и на всички малоумни трансфери в последните 3-4 години, точно струващият 20 млн. до момента Мората с 5 млн. евро заплата, а не със 7 като Рамзи, да ни е проблемът, че правим някакви тежки разбори. На мен това ми е забавно - взели сме нападател, който за момента е по-евтин от Мойс Кийн, но чакаме от него 30 гола за сезон.

Иначе съм съгласен, че в момента Мората е много слаб. Когато е в слаба форма, може да скъса нервите на всеки, но пак залитаме в крайности. И наблюдавам, че специално при него залитането в крайности е само като е зле. Като е добре, както беше миналата година, някак минава между другото. Даже не е и нещо особено, вкарал 20 гола, голяма работа. Понеже ние всеки сезон имаме поне по трима, които са вкарвали 20 гола.

vench, не визирах твоите постове, а общото настроение във форума. На целия ни скапан отбор, който е без халфова линия и почти без бекове, точно Мората ни е проблемът. А Лукаку го споменах точно заради това, че е нелепо да се правят такива оценки в началото на ноември. Ето го примерът - единият е седмият най-скъп футболист в историята и играе в лидера в Англия, другият е взет под наем и играе в осмия в Италия.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!
Go to the top of the page

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 10 Nov 2021, 15:42
Коментар #482

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 9 222
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

О, не!

--------------------
Цитат(NUCLEO1985 @ 11 Jul 2021, 22:50) *
Бернардески, Берарди, Инсиние обаче е нападение с коефициент на интелигентност 75. Горе-долу по 25 на човек.

+Quote Post
Gianni-Agnelli
коментар 10 Nov 2021, 17:22
Коментар #483

Juventus bench

Коментари: 943
Регистриран: 24-January 10
Град: Sofia
Потребител No.: 3 280

Истината е, че нямаме чист нападател, таран, 9ка. За мен Мората е голяма машина, ако играе зад такъв нападател или поне дръпнат по-назад. Хем прави link-up, хем тича и гони, хем някой път минава цялата защита като с Байерн.

А иначе, съгласен съм, че не играе със Зидан и Недвед, но все пак немалка част от пропуските му са скандални. Постоянните засади също.

Може да пробваме с Киеза централен нападател и Дибала и Мората зад него. biggrin.gif

+Quote Post
vench
коментар 11 Nov 2021, 09:22
Коментар #484

Juventus champion

Коментари: 8 261
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Цитат
„Всички сме под напрежение, а аз дори малко повече, тъй като съм под наем. Но когато си господар на съдбата си, единственото нещо, което можеш да направиш, е да работиш", казва Алваро

Бях почти цял месец извън терените и заради стремежа да се върна по-бързо, не съм в много добро физическо състояние. Трябваше да работя много за отбора. Последните мачове играх изтеглен вляво, почти като крило. Но важното е да играя и да правя това, което иска треньорът от мен. Очевидно е, че ми харесва да играя по-добре и да започна да бележа, но трябва да се знае, че ми трябва повече време за възстановяване.

В първенството не сме в най-добрия си период, но сме солиден отбор. Много е трудно да се вдигнем до първите места, въпреки че в миналото сме го правили. Нека бъдем обективни - да забравим нещата, които не можем да поправим и да се върнем в зоната на Шампионската лига, за да продължим напред".

Ако не бяха треньорите и съотборниците ми, щях да го изживея още по-тежко. Постоянно мисля, че ако бяхме успели да победим Италия, с нашата игра имахме още повече шансове срещу Англия на финала. Но спечелихме уважението на феновете и съперниците.

Освиркванията? Никога не са приятни. Не сме машини и добре знам какво се очаква от мен. Трябва да преодоляваме някои неща, както и омразата, която понякога ни показват. Виждал съм родители в компанията на децата си с изкривени от ярост лица - нещо, което предават на децата си. Но мисля, че нещата се променят, че хората си дават сметка, че има граници.

На терена могат да ме обиждат, да ме плюят, но не и когато се разхождам със съпругата ми и моите деца. Това са моменти, в които дори нямам желание да ставам от леглото. Често към казвал, че съм имал трудни моменти и ако имах друг характер, може би щях да бъда по-добър футболист, но въпреки това имам воля да излизам от трудните положения. В противен случай нямаше да имам такава кариера.

Личи си, че е разклатен психически. Дано му повлияе мотивиращо. Ако вкара в три поредни мача, мисля че може доста да се отпусне.

--------------------
Chiellini is the closest thing to a serial killer you'll see. The guy spends 120 minutes hacking and slashing people, then flips a switch, and is smiling and hugging and shoving you. What a psychopath, I love him.

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 15 Nov 2021, 11:05
Коментар #485

Juventus hero

Група: Admin
Коментари: 10 561
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Снощи е класирал Испания на световното с гол в 86-ата минута срещу Швеция. Дано това да го извади от депресията.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
Kirilov
коментар 15 Nov 2021, 11:12
Коментар #486

Juventus hero
Икона на група

Група: Juve.Team
Коментари: 13 990
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

Дано, ама не знам дали видя гола, от 3 метра. tooth.gif

--------------------

+Quote Post
Pan40
коментар 15 Nov 2021, 11:15
Коментар #487

Juventus regular

Коментари: 1 248
Регистриран: 1-February 18
Потребител No.: 25 233

Тя Испания и с Х се класираше. Нашият левак пак изтърва златни шансове ама добре че на гола не беше в обичайната си позиция - засада

+Quote Post
#8 Marchisio
коментар 15 Nov 2021, 12:49
Коментар #488

Juventus star

Коментари: 2 673
Регистриран: 17-April 16
Потребител No.: 25 002

Цитат(Pan40 @ 15 Nov 2021, 11:15) *
Тя Испания и с Х се класираше. Нашият левак пак изтърва златни шансове ама добре че на гола не беше в обичайната си позиция - засада

Вашият левак беше пейка.

Този коментар е бил редактиран от #8 Marchisio на 15 Nov 2021, 12:50

+Quote Post
masterhp
коментар 16 Nov 2021, 12:22
Коментар #489

Juventus legend

Коментари: 15 882
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(NUCLEO1985 @ 15 Nov 2021, 12:05) *
Снощи е класирал Испания на световното с гол в 86-ата минута срещу Швеция. Дано това да го извади от депресията.

Трябва да се надяваме на някви такива магии за да станат нещата при него! ДАНО!

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
Kirilov
коментар 24 Nov 2021, 20:43
Коментар #490

Juventus hero
Икона на група

Група: Juve.Team
Коментари: 13 990
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

Цитат
Juventus will not redeem the option to permanently sign Morata this summer. [@NicoSchira]

--------------------

+Quote Post
superniki
коментар 25 Nov 2021, 01:38
Коментар #491

Juventus champion

Коментари: 5 146
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Доста рано е да се твърди с такава убеденост, че Мората ще е аут. Ако направи някакъв силен втори полусезон ще се стигне до ситуация да се преговаря за намаляване на клаузата. Извън това аз няма да се изненадам да се опитаме зимата да го разкараме, особено, ако излезе възможност за Влахович.

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 25 Nov 2021, 18:04
Коментар #492

Juventus legend

Коментари: 15 882
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(superniki @ 25 Nov 2021, 02:38) *
Доста рано е да се твърди с такава убеденост, че Мората ще е аут. Ако направи някакъв силен втори полусезон ще се стигне до ситуация да се преговаря за намаляване на клаузата. Извън това аз няма да се изненадам да се опитаме зимата да го разкараме, особено, ако излезе възможност за Влахович.

Влахович няма да дойде зимата, това съм сигутен. Дори да се случи няма как да махнем Мората. Ако лятото се справим, тогава е нормално да го върнем на Атлетико! Дори да направи космическа втора част на кампанията не трябва да го закупуваме. Навит съм само и единствено ако ни го дадат за около 15 милиона и направим договор за максимум 2 години с няква запалта не повече от 4милки.

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
odyssey7
коментар 30 Nov 2021, 21:05
Коментар #493

Juventus champion

Коментари: 5 148
Регистриран: 6-January 09
Потребител No.: 1 612

+Quote Post

25 страници V  « < 23 24 25
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 2nd December 2021 - 09:34ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2021. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team