IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

Reply to this topicStart new topic
> Бъдещият Ювентус
vench
коментар 24 Nov 2021, 00:27
Коментар #1

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 8 261
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Иска ми се да стартирам една много сериозна дискусия, в която да оставим настрана сарказма и заяждането.

То е ясно, че от нас нищо не зависи, но нека си почешем езиците/пръстите. Достатъчно анализираме как Ювентус се докара до това състояние. Май доста време ни отне, за да видим, че ситуацията изобщо не е розова и не говорим за форма, а за една доста страшна тенденция. Но това вече сме го говорили достатъчно.

Предизвикателството, което ми се иска да оправя към вас е следното.

Как виждате изход от тази ситуация и колко време ще отнеме това?

Задавам въпроса напълно сериозно. Говорим за трансфери, треньори, финанси, промени в ръководството и изобщо всичко, което касае развитието ни през следващите месеци и години. Първосигналната идея е разбира се да направим масова чистка, но как точно си представяте да стане тя. Аз в момента виждам едно заплетено кълбо, което не се знае откъде да бъде подхванато.

Казват, че когато се обърне каруцата - пътища има много. Е, каруцата е обърната, сега накъде?

--------------------
Chiellini is the closest thing to a serial killer you'll see. The guy spends 120 minutes hacking and slashing people, then flips a switch, and is smiling and hugging and shoving you. What a psychopath, I love him.
Go to the top of the page

+Quote Post
masterhp
коментар 24 Nov 2021, 00:32
Коментар #2

Juventus legend

Коментари: 15 882
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Ще пиша повече по темата, но то няма да открием топлата вода. Въпроса е дали ще направим няколко правлно стъпки в една посока, ние и да изложим мисли и план, той няма да се случи, защото ръководството ще на съвсем друго мнение.

За мен този транзитен период ще продължи поне 3 години, което ще рече, че този сезон е приключен и след него ще следват поне още два в които няма да направим нищо стойностно. Ще започнем нов период когато Киелини, Бонучи, Куадрадо се пенсионират!

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
superniki
коментар 24 Nov 2021, 00:32
Коментар #3

Juventus champion

Коментари: 5 146
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Браво за темата, Венч. Обещавам скоро да намеря време за писане.

--------------------

+Quote Post
Venko
коментар 24 Nov 2021, 06:31
Коментар #4

Promising youngster
*

Коментари: 4
Регистриран: 28-October 21
Потребител No.: 25 441

Ами за мен реално граденето ще започне от следващото лято. Зимата може да запушваме някакви дупки на пожар, но реално лятното меркато ще даде представа къде отиваме и какви планове има ръководството. Важното е да има последователност и ясна визия, която да даде резултати. Вижте Клоп в Ливърпул - отне му време да изгради машината, която са в момента и да спечели титлата и ШЛ.

На първо време ще е добре да си изчистим отбора от играчи, които нямат място в него и да се вземат някакви адекватни на тяхно място. Треньорско решение е кои да дойдат. На пазара е ясно, че няма как да сме финансов фактор. Но първите две стъпки са това - махане на плявата и привличане на читави играчи, които да са база за боеспособен отбор. Това го виждам до началото на следващия сезон. После вече борба за титлата (да си я приберем при нас) и да се надяваме на добро представяне в ШЛ. Отвъд това мисля, че пак ще станем хегемон в Италия. Може да не са девет титли, но пак ще влезем в серия.

+Quote Post
since1897
коментар 24 Nov 2021, 08:18
Коментар #5

Juventus regular

Коментари: 1 406
Регистриран: 11-April 16
Потребител No.: 24 999

Цикъла на силния Ювентус приключи с напускането на Роналдо (според мен). Това обхваща периода на Конте,до последната вдигната Купа на Италия от отбора на Пирло.
Според мен скоро трофей(какъвто и да е) няма да спечели.
Ще настъпи един време от 2,3,4 сезона в който любимия ни отбор ще търси ДНКто си,след което отново ще очакваме да ставаме шампиони и да играем финали в ШЛ.
Лошо е,че в този период ще лишим играчи като Киеза,Локатели и Де Лихт (момчета,които харесвам много) да играят в конкурентно способен отбор.
Не мисля също така,че Алегри е подходящия човек за този период,който започна от тази година.
Истината е ,че ни трябва най-накрая чужденец с модерно виждане за футбола.

Този коментар е бил редактиран от since1897 на 24 Nov 2021, 08:19

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 24 Nov 2021, 08:30
Коментар #6

Juventus hero

Група: Admin
Коментари: 10 561
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Въпросът хем е сложен, хем всъщност изобщо не е. Краткият отговор как да се оправим е - с пари. Просто са нужни нови играчи. Само че трябва и някой да ги намери, а този момент е малко тънък при нас. Като гледам слуховете - говори се или за някакви 20-годишни "супер таланти", които уж са много добри, ама може и да се провалят, защото и Кулушевски уж е голям талант, или за някакви мои набори, които са били добри преди 10 години. Нито един слух за играч на 25-26, който вече се е наложил в голям отбор. Влахович е най-доброто, за което се говори, но пак - Влахович от Фиорентина, той и онзи от Айнтрахт, на когото му забравих името, уж беше много добър преди Реал, ама като отиде в Реал сгъна тотално. Все пак дано вземем Влахович, защото уж има потенциал и може да го развие.

Но каквито и да са - нужни са нови играчи и разкарване на поне половината от сегашните, защото имам чувството, че се зареждат един друг с посредствеността си. Като видя Бентанкур с ръцете на кръста и гледащ надолу, искам да вляза в телевизора и да му ударя един... Цялата халфова линия без Локатели, айде може би и Маккени, че поне тича там, трябва да бъде сменена. Ама не с още от същото и не с Витсел и някой друг, който щеше да е приличен трансфер през 2014 г., нали..

Докато няма промяна на състава, няма какво да очакваме. Говоря за Европа, за Италия все още съм на мнение, че съставът е достатъчен поне да се борим за титлата и не може да бъде оправдание защо сме осми, седми или там където и да сме. Този отбор трябва да е в тройката, нито Наполи, нито Милан имат по-силни състави от нашия. Дори с тези типове, Ювентус трябва да се бори за титлата, а не да я отписва ноември.

Вече другият сложен въпрос може да стане треньорът, защото Алегри е доволно дразнещ този сезон, колкото и да го харесвам. Толкова много неща има, които са неразбираеми и необясними, но той продължава да ги прави, все едно не вижда слабия резултат и посредствената игра. Киеза има точно един добър мач като нападател - първия с Челси. Може и да има и някой друг, ама съм забравил. Имаш супер добро крило, но го използваш като нападател, защото си си навил на пръста, че Киеза трябва да е голмайстор. Да де, ама не става. И като не става в десет мача, бива да се усетиш да спреш. Това с Рабио е ясно, то трябваше да е спряло още в началото на октомври, но си продължава. Такива абсурдни експерименти като снощния пък са някакъв тип отчаяние. Най-посредствената линия в този отбор е халфовата, но пък що да не пуснем четирима вътрешни халфове едновременно, да видим какво ще стане. Ясна е идеята, мислеше, че така ще се противопостави на халфовете на Челси, ама айде стига сега - всички виждаме нивото на тези играчи.

Това, което гледаме за момента, все още е като Ювентус на Пирло, само че го няма Роналдо да вади мачовете и да надъхва момченцата да не се разпадат под напрежение. Иначе - абсолютно същата посредственост.

Но все пак ще е хубаво да се види дали ще вземем по-силни играчи, какви ще са новите играчи, кои от сегашните може да разкараме, а ако след това продължим по същия начин, ще трябва да мислим и за треньор... Но и тук опира до същото като при играчите - ако тръгнем да взимаме нов треньор, пак няма да се оглеждаме в най-доброто, а в каквото може да вземем. Най-доброто няма и да дойде при нас, защото Бентанкур и Рабио не са много надъхващи да дойдеш да ги тренираш.

Само че като видиш Керубини, като видиш Недвед, като си знаем политиката и скъсаните ни джобове - имам известни съмнения, че ще се промени каквото и да е.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
nikentus
коментар 24 Nov 2021, 08:43
Коментар #7

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 7 308
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Аз наистина съм изненадан, че хората са изненадани от слабите резултати с нашите симпатяги. Селекцията ни сезон 2009-10 беше по-добра от аматьорите, които са сега в състава. А вие очаквате едва ли не да се надиграваме с Челси, които са един от най-солидните отбори в Европа в момента.

И наистина - проверете селекцията през 2009-10 година и вижте, че играчите, които имахме тогава бяха по-добри от наличните сега.

+Quote Post
vench
коментар 24 Nov 2021, 10:31
Коментар #8

Juventus champion

Коментари: 8 261
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Хайде и аз днес да напиша нещо по-дълго.

Напълно съм съгласен с Нуклео, че с този състав няма как да станат нещата. Аз до това лято имах някакви надежди поне за Италия, но май и за тва се очертава твърде слаб отбора. Подмяната обаче изобщо не е лесен процес и има няколко много притеснителни момента.

Да, нужни са пари. Проблемът е обаче, че ние последните лета харчим доста. Просто си дадохме парите за грешните футболисти. Мисля, че политиката на Паратичи и Невдед откровено беше свързана с купуването на млади футболисти. Нещо, което аз по принцип много подкрепям, но в случая просто се оказа грешно заради грешния подбор на футболисти. В момента всичките ни халфове са млади, просто са слаби. Кулушевски, за когото бяха дадени един чувал пари, също е слаб. И сега тези футболисти ще трябва да ги продадем на безценица. Е, как да имаме пари?

И все пак да приемем, че отнякъде ги съберем тези пари и имаме поне по 30-40 млн. евро на пост средно. Дори това не е никак евтино и не знам как ще си го позволим, особено ако продължаваме да затъваме.

Сега ще направя една много кръчмарска сметка, но както казах темата е предизвикателство какво бихме направили ние, ако зависеше от нас.

В защита си тръгва Сандро и му взимаме едни 20 млн. евро от някой английски отбор - примерно Уувърхемптън. Взимаме нов ляв и десен бек за 60 млн. евро - левият така или иначе става титуляр, десният ако може за тези пари да е по-добър от Данило би било супер. За централната защита...

В центъра, ако приемем, че Де Лихт си тръгне с някаква нова клауза... Аз бих я сложил 100 млн. евро, дори може би 90... Дано някой английски се навие за повече, но засега с кръчмарската сметка ги смятам 100. Тук също трябва да вземем двама нови централни защитници - един да замести Де Лихт, един Киелини, който играе последен или педпоследен сезон. Слагам гри грубо по 30 млн. евро. Осъзнавам, че имаме нужда от по-класни играчи, но опитвам да съм реалистичен.

Общата сметка за защитата - 120 млн. евро приходи от продажбата на двама играчи и 120 млн. разходи за закупуването на четирима. Под чертата сме на 0

Халфовата линия е такова мазало, че направо се радвам, че не трябва аз да взимам решенията. Тук е очевидно, че трябва да се направи масова чистка. Трябва да си тръгнат Рамзи, Артур, Рабио и Бентанкур. Горе долу в реда, в който ги изброих, но няма да се разсърдя и на обратния. Пак грубо сметнато 10 млн. евро за Рамзи, 30 за Артур, 25 за Рабио и 35 за Бентанкур - общо 90 млн. евро. Тук имаме да купуваме четирима играчи - поне двама трябва да са много класни и да станат партньори на Локатели в халфовата линия, а другите двама да са резерви заедно с Маккени. Да кажем един халф за 50 млн. евро, един за 40 млн. евро и двама за по 25.

Общата сметка - 90 млн. евро приходи от продажбата на четирима играчи и 140 млн. евро за закупуването пак на четирима. Под чертата сме на - 50 млн. евро

Крила и нападение ги слагам в едно. Тук бих махнал Кулушевски, на когото още би трябвало да можем да вземем някакви пари. Вече не знам какво да мисля за този играч. Според мен визитката му в Парма изобщо не беше лоша и направи няколко силни мача за нас, но твърде епизодични и аз лично вече също не искам да го чакам. Припомням, че бях от хората, които му дадоха много висок кредит на доверие. Да кажем, че му взимаме 35 млн. евро като на млад талант. Ако вкара и някой друг гол до лятото, може и да се борим за 40. Другият, с който бих се разделил е Мората. Тук правя едно уточнение - ако имаме пари, бих оставил Мората за партньор на новия ни нападател. Но може и да я караме само с Дибала, Киеза и новия човек + Кийн за резерва. Лошото е, че на Мората пари няма да му взмеем, само ще спестим от това да му плащаме клаузата. Крило също ще трябва да се купува. Тук обаче нещата са скъпи. Ще сложа 60 млн. евро за нападател и 40 млн. евро за новото крило.

Общата сметка - 40 млн. евро приходи от раздялата с един нападател и едно крило и 100 млн. евро разходи за играчи на същите постове. Под чертата сме на - 60 млн. евро

Общата сметка за всички линии е 110 млн. евро за нови играчи, което не звучи толкова страшно. Но искам да припомня, че това е при доста оптимален вариант, в който успяваме да си продадем цялата плява и да си намерим по-стойностни играчи на доста прилични цени. И двете обаче ще станат много трудно.

Сега ми се иска да напиша нещо за профила на играчите, които трябва да търсим. Аз лично не съм се отказал от привличането на млади таланти. Но явно няма да стане само с тях, защото рискът е голям. Влахович за съжаление май също е в тази графа, защото си я има вероятността да се провали. С него обаче най-много бих рискувал. Този Алварес от Ривър за 20 също изглежда премерен риск.

Но в халфовата линия вече искам да видя класа и опит. Хрумва ми за Милинкович-Савич, който наистина би трябвало да вдигне класата. За Погба сме говорили много - аз имам много големи опасения, че всички ще очакваме стария Погба, а ще дойде един доста различен футболист. Все пак аз не съм го гледал много, а хората, които отговарят за трансфера би трябвало да са, така че нека да преценят. Мисълта ми е, че играчи на по 27-28, че и на 29 години, които са наистина класни, не звучат зле. Да кажем нещо като Матюиди и Кедира, когато ги привлякохме. Германецът все пак започна много силно, така че нещо такова в момента би било от доста голяма полза. Признавам си, че нямам голямо наблюдение върху пазара, защото гледам малко мачове през последните няколко години. Но общо взето от визитката на един играч обикновено си личи.

Може би по-късно ще направя един стартов състав, с който бих искал да започнем следващия сезон. Но трябва да помисля за конкретни футболисти.

Този коментар е бил редактиран от vench на 24 Nov 2021, 10:32

--------------------
Chiellini is the closest thing to a serial killer you'll see. The guy spends 120 minutes hacking and slashing people, then flips a switch, and is smiling and hugging and shoving you. What a psychopath, I love him.

+Quote Post
nikentus
коментар 24 Nov 2021, 12:52
Коментар #9

ювентинец

Едно разрешение на проблемите догодина е да налагаме и ние младежи - Соуле, Ранокиа, Ровела, Фаджоли и да бием шута на Рабио, Артур, Бентанкур, Кулушевски и Рамзи.

+Quote Post
masterhp
коментар 24 Nov 2021, 13:01
Коментар #10

Juventus legend

Цитат(nikentus @ 24 Nov 2021, 13:52) *
Едно разрешение на проблемите догодина е да налагаме и ние младежи - Соуле, Ранокиа, Ровела, Фаджоли и да бием шута на Рабио, Артур, Бентанкур, Кулушевски и Рамзи.

Ако Пирло беше останал треньор щеше да има масова чистка. Алегри реши да им даде шанс! Предвид липста на пари, Пирло можеше и да се пробва с налагане на изредените младежи по-горе в състава ни! Това трябваше да се случва в този транзитен втори сезон и който става да остане, а следващото лято да се купи качество!

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 24 Nov 2021, 13:07
Коментар #11

ювентинец

Цитат(masterhp @ 24 Nov 2021, 13:01) *
Ако Пирло беше останал треньор щеше да има масова чистка. Алегри реши да им даде шанс! Предвид липста на пари, Пирло можеше и да се пробва с налагане на изредените младежи по-горе в състава ни! Това трябваше да се случва в този транзитен втори сезон и който става да остане, а следващото лято да се купи качество!

Няма как на неопитен треньор като Пирло да се повери изграждането на новия Ювентус. С оглед на икономическата обстановка има логика в избора Алегри да види кой може да свърши работа за вбъдеще. Феновете трябва да стиснем зъби този сезон и дупе да ни е яко, щото селекцията е трагикомична.

+Quote Post
Kirilov
коментар 24 Nov 2021, 13:09
Коментар #12

Juventus hero
Икона на група

Група: Juve.Team
Коментари: 13 989
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

А дали пък не е време милиардерите да исипят малко пари ?

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 24 Nov 2021, 13:13
Коментар #13

Juventus legend

Цитат(nikentus @ 24 Nov 2021, 14:07) *
Няма как на неопитен треньор като Пирло да се повери изграждането на новия Ювентус. С оглед на икономическата обстановка има логика в избора Алегри да види кой може да свърши работа за вбъдеще. Феновете трябва да стиснем зъби този сезон и дупе да ни е яко, щото селекцията е трагикомична.

Не трябваще миналта година да стискаме? Тази нещата да са по-добре? Айде и тази я пишем дъждовна, приели са го повечете фенове. Мен ме притеснява, че и следващите две ще са такива!

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 24 Nov 2021, 13:25
Коментар #14

ювентинец

Не знам какво беше това с Пирло. Може би последен опит Паратичи да бъде спасен?

+Quote Post
Gianni-Agnelli
коментар 24 Nov 2021, 15:14
Коментар #15

Juventus bench

Коментари: 943
Регистриран: 24-January 10
Град: Sofia
Потребител No.: 3 280

• Ровела, Погба, Закария, Фаджоли, Романьоли, Суле безплатни. Има още plenty of choice за играчи с изтичащи договори - Кесие, Брозович, Гинтер, Иско.
  • Влахович за кеш. Може още един адекватен халф за кеш.
  • Ако ще се продава Де Лихт - с парите да дойде някой добър централен защитник (по-добър от него) и един бек.
  • Според мен на бековете не сме толкова зле с Данило/ДеШило и Сандро/Пелегрини. Бих дал шанс на последния, доста ми хареса срещу Лацио.
  • Крила влизат Суле и Куадрадо (да си играе чисто крило, не бек, халф-бек, централен защитник и т.н.).
  • Отпадат Ругани, Артур, Рабио, Бентанкур, Рамзи, Кулушевски. Мората за резерва е ок. Маккени и Де Лихт при добра оферта могат да излетят.

Вратар: Шчесни, Перин
Ляв бек: Сандро, ДеШилио, Пелегрини
Десен бек: Де Шилио, Данило, Кони де Винтер
Централни защитници: Бонучи, Романьоли, Киелини, Де Лихт (или някой титуляр на негово място)
Централни халфове: Локатели, Погба, Ровела, Закария, Фаджоли, Маккени.
Крила и нападатели: Киеза, Влахович, Дибала, Суле, Куадрадо, Кийн, Кайо.

Това е програма минимум, че да замясаме. Отделно над това би трябвало един бек, халф и крило.

Бекове няма много налични и евтини. Спинацола (Рома), Ренан Лоди (Атлетико), Гая едва ли ще е евтин, но е доста класен. Аз съм фен на Джеймс Джъстин от Лестър.

Централни халфове има бол според мен. Пелегрини, Кесие, Брозович, СМС, Тилеманс, Ренато Санчез, Ван де Беек...

Пари откъде - да се впрегнат ресурси и да се разкара плявата. Ако от нея и от спестените от Роналдо няма достатъчно - да се инвестират от ръководството едни 100-200 млн. за да станем конкурентни.

Ако играех Football Manager - това щях да направя.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 2nd December 2021 - 08:14ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2021. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team