IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

23 страници V  « < 4 5 6 7 8 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Кристиано Роналдо, 7
rumpolino
коментар 12 Jul 2018, 21:59
Коментар #101

Juventus bench

Група: Фенове
Коментари: 991
Регистриран: 11-November 07
Град: София
Потребител No.: 729

CR7 донесе и на мен ползи smile.gif

Преди 10тина дена като се чу първия слух, 3ма колеги фенове съответно на РеалМ, Милан и МанЮ много ми се смяха. Защото хем много го мразя, дразнили са ме с него и преди и си мислеха, че няма да се радвам (мноооого са се объркали), а ще се ядосам. Естествено, никой от нас не вярваше, че има и 1% шанс да стане.
Та така се ебаваха тея убавци, че се зарекоха да ми купят тениска с CR7 ако станела тая фантасмагория smile.gif
И понеже са си пичове, днес ми пращаха снимки на блокиралия сайт и изчерпаните количества.
Така че, искам, не искам... и аз ше се изтипосам със 7мицата рано или късно smile.gif

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
vench
коментар 12 Jul 2018, 22:23
Коментар #102

Juventus star

Коментари: 2 903
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Значи не си го мразил, колкото мен biggrin.gif Аз не знам дали бих узрял достатъчно, за да сложа негова фланелка. Страхувам се, че ще ми изгори гърба biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
ribery
коментар 12 Jul 2018, 22:32
Коментар #103

Primavera player
**

Коментари: 252
Регистриран: 10-February 12
Потребител No.: 24 635

Цитат(rumpolino @ 12 Jul 2018, 22:59) *
CR7 донесе и на мен ползи smile.gif

Преди 10тина дена като се чу първия слух, 3ма колеги фенове съответно на РеалМ, Милан и МанЮ много ми се смяха. Защото хем много го мразя, дразнили са ме с него и преди и си мислеха, че няма да се радвам (мноооого са се объркали), а ще се ядосам. Естествено, никой от нас не вярваше, че има и 1% шанс да стане.
Та така се ебаваха тея убавци, че се зарекоха да ми купят тениска с CR7 ако станела тая фантасмагория smile.gif
И понеже са си пичове, днес ми пращаха снимки на блокиралия сайт и изчерпаните количества.
Така че, искам, не искам... и аз ше се изтипосам със 7мицата рано или късно smile.gif

Ти си щастлив, да знаеш. И на мене свише ми пращат фенове на други отбори да си говорим за футбол. Ама за еднократна употреба. Губят си мисълта бързо. Странна работа

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 13 Jul 2018, 12:07
Коментар #104

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 612
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

There were 520,000 Cristiano Ronaldo shirts sold during the first 24 hours following the official announcement of the deal!

20,000 across Adidas & Juventus stores worldwide, and 500,000 on the online stores.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
Replicant
коментар 13 Jul 2018, 12:15
Коментар #105

Juventus regular

Коментари: 2 268
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alessandro Del Piero

Някой знае ли точно как се делят парите от тия тениски? Адидас обиновено пускат за 1та седмица колко са продадени, да видим

+Quote Post
odyssey7
коментар 13 Jul 2018, 12:19
Коментар #106

Juventus star

Коментари: 2 855
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

QUOTE(NUCLEO1985 @ 13 Jul 2018, 14:07) *
There were 520,000 Cristiano Ronaldo shirts sold during the first 24 hours following the official announcement of the deal!

20,000 across Adidas & Juventus stores worldwide, and 500,000 on the online stores.

mother fucker..

QUOTE(Replicant @ 13 Jul 2018, 14:15) *
Някой знае ли точно как се делят парите от тия тениски? Адидас обиновено пускат за 1та седмица колко са продадени, да видим

Не съм попадал на сериозен материал по темата, но на доста места се споменава между 10 и 15% до дадена бройка, плюс бонус над това.

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 13 Jul 2018, 13:57
Коментар #107

Juventus champion

Някъде видях някаква информация, че Роналдо лично е помолил за "по-тихо" представяне от уважение към феновете на Реал и заради това няма да има шумно посрещане. Има логика в това.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
superniki
коментар 13 Jul 2018, 14:52
Коментар #108

Juventus star

Коментари: 4 698
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Цитат(NUCLEO1985 @ 13 Jul 2018, 11:57) *
Някъде видях някаква информация, че Роналдо лично е помолил за "по-тихо" представяне от уважение към феновете на Реал и заради това няма да има шумно посрещане. Има логика в това.

Нищо, за Меси ще направим по-шумно представяне. Не бих се изненадал като изплатим Кристиано да вземем и Лео tooth.gif Да му мислят служителите на ФИАТ tooth.gif

--------------------

+Quote Post
dunav-ruse
коментар 13 Jul 2018, 15:07
Коментар #109

Primavera player
**

Коментари: 135
Регистриран: 1-May 14
Потребител No.: 24 824

adidas направиха един бързи 40 000 000 от тениски.

+Quote Post
odyssey7
коментар 13 Jul 2018, 15:37
Коментар #110

Juventus star

QUOTE(dunav-ruse @ 13 Jul 2018, 17:07) *
adidas направиха един бързи 40 000 000 от тениски.

Продаваме скромните 850к фланелки на сезон, което е около 3 пъти по-малко от Манчестър и Реал. Роналдо ефектът ще е да се види какъв ще е ръстът над тази цифра, а Адидас паричките ще си ги вземат така или иначе. За 2016 - 2017г. Юнайтед, Челси и Байерн имат ръст от 40% повече продадени фланелки, което е стряскаща цифра, Реал с 32%; Арсенал с 20%; Барса с 10%. Според мен с Кристиано можем да качим на 30-40% ръст, предвид хайпа и всичко останало.

https://hypebeast.com/2016/11/football-club...hirt-sales-2016
https://www.totalsportek.com/football/clubs...st-shirt-sales/

Този коментар е бил редактиран от odyssey7 на 13 Jul 2018, 15:38

+Quote Post
Replicant
коментар 13 Jul 2018, 15:40
Коментар #111

Juventus regular

Коментари: 2 268
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alessandro Del Piero

850 k на година vs 520 k за 24 часа signs14.gif 67.gif post-294-1159107481.gif

+Quote Post
Hristo
коментар 13 Jul 2018, 18:36
Коментар #112

Juventus champion

Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Цитат(superniki @ 13 Jul 2018, 15:52) *
Да му мислят служителите на ФИАТ tooth.gif

Служителите на ФИАТ със сигурност имат право да искат по-високи заплати и никой не може да ги упрекне за това, но е грозен начинът, по който яхват събитие с историческо значение не само за Ювентус като клуб, но и за цяла Италия. Ако Роналдо ще взима 30 милиона заплата, то какво да кажем за Себастиан Фетел, който взима 49 милиона на година? Не си спомням обаче през 2015 да са стачкували post-294-1158668522.gif

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
odyssey7
коментар 13 Jul 2018, 18:59
Коментар #113

Juventus star

QUOTE(Hristo @ 13 Jul 2018, 20:36) *
Служителите на ФИАТ със сигурност имат право да искат по-високи заплати и никой не може да ги упрекне за това, но е грозен начинът, по който яхват събитие с историческо значение не само за Ювентус като клуб, но и за цяла Италия. Ако Роналдо ще взима 30 милиона заплата, то какво да кажем за Себастиан Фетел, който взима 49 милиона на година? Не си спомням обаче през 2015 да са стачкували post-294-1158668522.gif

Ицо, когато даден работник не е доволен от условия, заплата и прочие, просто напуска - пазар на труда, и според квалификацията си отива на друго, потенциално по-добро място. Всеки има право на претенции но предприемача е този, който преценява на база доходи, производителност и др. дали да вдига заплатите. А и инициатор е профсъюз, лесно се яхва вълна от недоволство, особено когато има количество от хора/

И друго, какво значение има дали Фетел взема 49 а Роналдо 60? Нека всеки, който има претенции да опита да подкара болид или да ритне топката, в конкуренцията на най-най-добрите. Някакъв си смотаняк от фабрика, който е със средно и не се е квалифицирал и за мияч на чинии какви притенции да има? Роналдо и Фетел си заслужават всяко пени, защото са най-добрите. Те предоставят услуга, за която друг им плаща. Все едно човек без да е писал и ред код да брои парите на Гейтс или пък що онзи плешивия печелил толкова много от Амазон - просто е - предоставят услуга, която другите харесват а пазара я възнаграждава, защото хората гласуват с портфейла си, а ако не са доволни ще отидат при друг с подобна или по-евтина услуга. Тотално не разбирам хората с ляво-икономическо мислене, които даже не разбират, че са социалисти. Това са просто нахвърлени мисли, не е конкретно срещу теб post-294-1159107520.gif

Този коментар е бил редактиран от odyssey7 на 13 Jul 2018, 19:02

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 13 Jul 2018, 19:17
Коментар #114

Juventus champion

Това си е чист комунизъм. Разбирам да е нещо държавно и да нямаш избор - тогава да. Ама в частен бизнес: като не ти изнася във ФИАТ, върви в БМВ, ако ти стиска да си напуснеш работата. Абсурдно е, че никоя медия не написа нищо по този въпрос, а само отрази, че ще вдигат стачка. 2018 сме, не сме 1948.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
Hristo
коментар 13 Jul 2018, 19:33
Коментар #115

Juventus champion

Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Потребител No.: 110

Не, то няма лошо. Те и на "Луфтханза" служителите стачкуват през месец вече колко години... Имат право, нека си стачкуват. Просто е грозно да използват такъв повод, надявайки се да се вдигне повече шум, щото нали е Роналдо.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
Garrett
коментар 13 Jul 2018, 22:54
Коментар #116

fino alla fine

Коментари: 2 346
Регистриран: 26-February 06
Потребител No.: 30
Любим футболист: Pavel Nedvěd

Цитат(Replicant @ 13 Jul 2018, 13:15) *

Цитат
http://www.calcioefinanza.it/2016/08/01/ac...-merchandising/ breaks down Juventus’ deal with adidas. It is in Italian but if you can translate it’s a good breakdown. They don’t have the same type of agreement as most of the other clubs do.
Цитат
Interesting, so under Nike they sold their rights to licensing to Nike snd only made a fraction of the money. The % owed to Juve then increased the more revenue they sold.

With Adidas they didn’t sell their licensing rights, they turned down an extra 6 million a year for it and do it themselves. This means they have most costs (both employees and manufacturing) and they buy their products from Adidas for Resale.

So if I understood this correctly, unlike traditional contracts - they actually do make money off of the jersey sales, however: only sold through their entities (not sold through the Adidas store, I believe) and they have to purchase the product from Adidas.
Цитат
Yeah it is a tad confusing but basically Juve don’t have a normal contract with adidas and they do make more money off jersey sales than most clubs. It was a risk for them to do this but it’s clearly going to work out for them now.

--------------------
This is our celebration, earned by the sweat of our brows.
It’s the celebration of all those who have always believed.
It’s the celebration of all you Juventus supporters, who instead of abandoning us made your voices even louder.
It’s the celebration of all those who roared for a Serie B goal the same way they did for the one that brought us the Scudetto.

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 14 Jul 2018, 07:35
Коментар #117

Juventus champion

Това е интересна стратегия, но още няма цифри. Поне изводът, който аз си правя е, че ги на по-ниска цена от "Адидас" и ги продаваме след това на по-висока. Дали е така обаче и какви са точните цифри, ако е така - дано да разберем.

А иначе едно допълнение за представянето на Роналдо или по-точно липсата на някакво голямо събитие от страницата Aroun Turin: In Juve's entire history, no single player was ever given a special presentation. Not Platini, Baggio, Zidane, Nedved, Buffon or Higuain, & it will not be Ronaldo. This is how Juventus works. That's the tradition. We celebrate club achievements, not player signings. Forza Juve. Има логика и в това, заедно с онова, че Роналдо сам е поискал всичко да е нормално от уважение към феновете на Реал. Щом Платини, Баджо и Буфон не са представени с някакво шоу, нормално е и Роналдо да е, независимо колко голяма звезда е и това, че всичко вече опира до маркетинг. А и така или иначе, дори да има голяма церемония, фланелките и останалата продажба ще си вървят.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
nikentus
коментар 14 Jul 2018, 08:19
Коментар #118

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 5 200
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Цитат(NUCLEO1985 @ 14 Jul 2018, 07:35) *
Щом Платини, Баджо и Буфон не са представени с някакво шоу, нормално е и Роналдо да е, независимо колко голяма звезда е и това, че всичко вече опира до маркетинг. А и така или иначе, дори да има голяма церемония, фланелките и останалата продажба ще си вървят.

Клубът искаше да направи зрелищно представяне на Роналдо, но играчът е преценил, че няма нужда. Всички останали обяснения са фантасмагории(говоря за изводите на Around Turin). Нито Платини, нито Баджо, нито Буфон са били играчи с 5 златни топки и един милион успеха във визитката при трансфера при нас. Роналдо е special case в трансферната история на Ювентус и не вярвам в близките 200 години да привлечем футболист с неговия бекграунд.

Половин милион продадени фланелки за 2 дни (имайки предвид, че почти за ден сървърите за онлайн поръчка бяха паднали). Пълен футболен и маркетингов боК сме привлякли. На много няма да им се иска да вярват, но за Роналдо Юве ще нарушава принципи градени с години и това е ок.

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 14 Jul 2018, 08:41
Коментар #119

Juventus star

Коментари: 4 821
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 14 Jul 2018, 15:40
Коментар #120

Juventus star

Коментари: 2 903
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Намериха се фенове на Реал, които да му горят фланелката biggrin.gif

--------------------

+Quote Post

23 страници V  « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 14th November 2018 - 23:25ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team