IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

4 страници V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Жоао Кансело
mrd
коментар 27 Jun 2018, 13:09
Коментар #21

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 1 621
Регистриран: 17-July 12
Град: Sofia
Потребител No.: 24 704

Цитат(Hristo @ 27 Jun 2018, 12:55) *
Освен всички позитиви около трансфера на Кансело, пропускаме и една малка подробност, а именно, че направихме сечено на интер post-294-1158668510.gif

нека видим първите мачове, преди да се смеем. Аз честно казано нямам мнение за този трансфер, защото не съм му гледал и един мач на тоя пич. Така че до декември, ще наблюдавам, после ще раздавам присъди по балкански.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Hristo
коментар 27 Jun 2018, 13:20
Коментар #22

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 033
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Не че не може да флопне, но се съмнявам. Марота и Паратичи от време на време правят глупави трансфери (Бендтнер, Анелка, Ернанеш...), но когато пореследват даден играч в продължение на няколко години, нямат грешка. Първите слухове за Кансело, ако не бъркам, се появиха миналата пролет, което означава, че е в полезрението ни отпреди това. Освен това имаха възможност да го наблюдават отблизо през миналия сезон и щом все още го искат, значи има защо. А и не е в нашия стил да изсипем 40 милиона за бек. На мен ми е по-интересно колко бързо ще го интегрира Алегри и дали ще процедира, както с Алекс Сандро, или ще го наложи от самото начало. Ако са верни слуховете за Дармиан, имаме Де Шилио, имаме и опцията Куадрадо, та подозирам, че Кансело няма да е твърд титуляр от ден едно, но да видим.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
vench
коментар 27 Jun 2018, 16:35
Коментар #23

Juventus regular

Коментари: 2 265
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Наистина нямам толкова впечатление от Кансело, но всяко второ мнение е "супер трансфер, дава ни опции напред, само да се понаучи да играе в защита". Ама... ние нали имаме Куадрадо, който не искахме да връщаме назад? Сега нямаме ли двама Куадрадовци, които не могат да играят назад? Щото за мен идеята беше не да взимаме ъпгрейд на Куадрадо, а на Лихтщайнер. Тоест класически десен бек, който да прави и пробиви. Ако сме взели просто едно крило, то не знам колко сделката ни устройва.

Но тези разсъждения са на базата на вашите изказвания, аз все пак се надявам, че ще може да играе и като бек. Даже в трансфермаркет му дава, че именно там му е водещата позиция, но да видим...

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 27 Jun 2018, 16:45
Коментар #24

Juventus star

Коментари: 3 910
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 27 Jun 2018, 18:52
Коментар #25

Juventus star

Плащаме 40.4 милиона на Валенсия, платими в следващите 3 години.

--------------------

+Quote Post
Replicant
коментар 27 Jun 2018, 20:57
Коментар #26

Juventus regular

Коментари: 2 069
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alessandro Del Piero

Официално, Кансело струва 79 000 000 лв., които ще плащаме в 3 финансови години. Договорът му е за 5 години.

Този коментар е бил редактиран от Replicant на 27 Jun 2018, 20:59

+Quote Post
vench
коментар 27 Jun 2018, 21:14
Коментар #27

Juventus regular

Цитат(Replicant @ 27 Jun 2018, 21:57) *
Официално, Кансело струва 79 000 000 лв., които ще плащаме в 3 финансови години. Договорът му е за 5 години.

Ама в левове ли ще ги плащаме? biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
superniki
коментар 27 Jun 2018, 21:16
Коментар #28

Juventus star

Коментари: 4 421
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Цитат(Replicant @ 27 Jun 2018, 18:57) *

В рубли сигурно е още повече. Добре, че не го купувахме в рубли, че щеше да е по-скъп tooth.gif

--------------------

+Quote Post
Replicant
коментар 27 Jun 2018, 21:28
Коментар #29

Juventus regular

Коментари: 2 069
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alessandro Del Piero

40.4 mil euro пише в прес рилийза - бая бек трябва да излезе от него. То ясно, че пазарът е такъв и всякакви киртаци са по 50+ милиона, ама се надявам да няма флопове, когато даваме такива суми.

+Quote Post
odyssey7
коментар 27 Jun 2018, 21:44
Коментар #30

Juventus star

Коментари: 2 655
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

QUOTE(Replicant @ 27 Jun 2018, 23:28) *
40.4 mil euro пише в прес рилийза - бая бек трябва да излезе от него. То ясно, че пазарът е такъв и всякакви киртаци са по 50+ милиона, ама се надявам да няма флопове, когато даваме такива суми.

50/50 - или ще се превърне в любимец, защото има качествата, но и да дразни, защото има и съответните недостатъци да го прави. Бих заложил на първото макар единствено на интуиция.

+Quote Post
since1897
коментар 28 Jun 2018, 10:56
Коментар #31

Juventus bench

Коментари: 759
Регистриран: 11-April 16
Потребител No.: 24 999

С кой номер ще играе?

+Quote Post
Hristo
коментар 28 Jun 2018, 11:57
Коментар #32

Juventus champion

Още май не са го обявили. Не го показват и на официалния клип.

От свободните номера 13 би трябвало да е за Калдара, 23 е за Джан, така че остават 18, 19, 20 и 21 от "нормалните", ако приемем, че Пяца отива във Фиорентина, а Хьоведес се връща в Шалке, както и 22, 23, може би 24, 25, 26, евентуално 27, 28 и 29.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
since1897
коментар 28 Jun 2018, 13:32
Коментар #33

Juventus bench

18ка ще му припка 😃 21 за сърбина wink.gif

+Quote Post
Hristo
коментар 28 Jun 2018, 13:38
Коментар #34

Juventus champion

Аз залагам на 27. Роден е на 27-ми и има седмица smile.gif

--------------------

+Quote Post
since1897
коментар 28 Jun 2018, 13:54
Коментар #35

Juventus bench

Веднага се сещам за Йонатан Зебина 😆

+Quote Post
Hristo
коментар 28 Jun 2018, 14:07
Коментар #36

Juventus champion

То да видим първо дали Стураро ще го освободи ap.gif Иначе други наши играчи, които са го носили, са Куалиарела, Красич и Аморузо при втория си престой през 2001/02, както и Екдал и Паолучи за кратко. Салайета през 1997/98 също има мачове с този номер.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 28 Jun 2018, 21:36
Коментар #37

Juventus champion

Коментари: 5 867
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Няколко неща и от мен, защото е интересно да дискутираме Кансело, защото разбирам защо Нейма не е щастлив от трансфера... и защото Венч вкара нещо "Защо ни е втори Куадрадо" в дискусията, което се подмина.

Мисля си, че има една основна разлика, която е породена от ситуация, момент, ако щеш дори тайминг... и всъщност е мит. А този мит се нарича "Куадрадо може да играе бек, защото може да тича... и защото е играл бек". Всъщност всичко, което Куадрадо има общо с бек, са трите опита на Алегри в калпав сезон, в който постоянно имаше по 10 човека в болница... и някакви епизодични прояви, които са точно два пъти в цялата му кариера. От друга страна, Кансело си е natural бек. Куадрадо е адаптивен в офанзивна система да играе халф-бек, но няма характеристики на бек. Моето впечатление е, че очарова, когато Алегри го пробва там, но заради друга причина - да покаже какво е модерен бек и как играе. Куадрадо не просто заяви, а реализира присъствие в противниковата половина. Такива са днешните бекове, защото говорим... за еволюция на позицията всъщност. Еволюция, която олицетворява това, което е Кансело. Какво ще бъде - ще видим, ще почакаме.

Да разгледаме днешните бекове - рискови ли са, оголоват ли си зоната? Абсолютно. Защото голямото преимущество, което дават, е boost на атаката, не просто да я разгръщат. Правят я разнообразна, умеят да я градят и поддържат. Ще изброя няколко футболисти: Роуз, Уокър, Карвахал, Марсело, Дани Алвеш, дори Кимих. Можем да се правим, че не го виждаме, но е факт, че класическата дефиниция на бек потъна, изпари се. Преди бекът трябваше да гарантира, че топка не минава - всичко друго беше бонус. Сега бекът трябва да притежава скорост и футболна мисъл, а дефанзивната му игра да е above average, което е достатъчно. А е достатъчно, защото това, което ще ти даде, надвишава рискът, който по принцип е ръка за ръка с него. Виждаме един Кихим дори - класици и методични типове като Хайнкес и Льов му дават целия терен. В скоро време всъщност, поне по мое впечатление, единствените, които съчетаваха безумно ниво на атака с убийствена защита бяха Роуз и Уокър, но изведнъж нещо се случи и в момента предоставят единствено посредственост и глупост. Говорихме си, че Дани Алвеш не може да пасне тук, защото "не само, че не може да играе защита, но и никога не е играл". Уви, Барселона изпъкваха с атака, не значи че Алвеш и Бускетс са си бъркали в задника. Видяхме перфектно, че Алвеш може да се справя отзад, когато е 'призован' да го направи. Беше ли рисков на моменти? Да, окей, но в Европа успя да компенсира няколко нонсенс моменти, защото беше основен футболист.

Ние тип като Кансело нямаме - поне като футболен профил. Пародията, която е Де Шильо, който гледа гърба на Бернардески и Коща, е такова безумие, че гони Милан, поведението на Германия в Русия и подобни неща. А разликата е, че Кансело е офанзивен бек в епоха, в която позицията еволюира още повече, а цял живот е играл на тази позиция, освен няколко пъти, в които е дърпан смело напред - обикновено, като гледам, заради някакви опити. Куадрадо никога не е бил бек, никога и няма да бъде, защото няма дефанзивни умения за позицията, а изискваното за крило и за бек е твърде различно. Куадрадо е в графа 'приемливи', когато е напред, но не можеш да му дадеш такава невралгична зона, защото освен че е ужасен в отбрана 1:1, просто няма, ако щете, кординираност, не мисли като нейчъръл бранител, а реакциите са му бавни. Да вземем един Сандро: някой да е разправял, че Сандро е удачен дефанзивен бек? Всъщност той и днес не е, но виждаме, че никога не е бил liability, напротив - макар и малко, имаше някои сносни защитни представяния срещу класни отбори. Не мога да дискутирам надълго точно тази тема, но по-скоро Сандро едва дали е бил километри напред от Кансело в момента.

И всъщност стигаме до последното: Кансело слаб бранител ли е или Кансело е традиционен днешен бек, който е муха без глава - т.е има достатъчно умения да отбранява, но се работи единствено над силната му страна, защото и системата го изисква? Не че съм го гледал толкова задълбочено, но пък се сещам за някои моменти, в които си личи, че никога няма да е играч, който ще ти опропасти футбола, защото е тъпанар, който е на нивото на някой левак от Витоша в отбрана. Виждал съм го на моменти да е отличен в тайминга, да е звяр 1:1 и да отнема топката по доста убедителен начин. Не казвам нищо, но по-скоро, пак ще ползвам тази дума, момчето може да играе бек, защото има защитна подготовка, която трябва да премине през школуване, за да се подобри. Но си мисля, че съм виждал доста по-големи дървета в отбрана от нивото, което Кансело демонстрира. Като повечето подобни футболисти, по-скоро говорим за липса на съсредоточеност и непостоянност, непоследователност. Но като pure умения мяза на класическата днешна муха без глава, но това не е равно на "абсолютен левак''. Такива талантчета, точно от тази графа, попадат в Ювентус и всичко, което е различно от Реал, защото имат въпросителни в играта, които изискват време за поправяне.

Но да, не мисля, че Кансело и Куадрадо имат нещо общо, защото Куадрадо не е бек и никога няма да бъде, докато Кансело през цялата си кариера е бек и ще продължи да бъде, особено когато има талант. Ако има и желание да стане по-добър, ще е един от хилядите, които са били слаби в отбрана, но за 8 месеца са станали удачни. Аз съм готов за риск, макар че пичът е доста странен всъщност. Рискът в случая не ме притеснява, защото искам да имаме адекватен модерен бек... и защото търпим апатията, наречена Алекс Сандро, който е легендарно надценен. До едно време имаше някаква симпатия от мен, но не умее да проявява дори силните си страни повече от веднъж на три месеца, което мен не ме радва особено. Ако Сандро, който определено отстъпва на Кансело като офанзивни умения (така си мисля), може да играе в Ювентус, може да се научи да не е идиот, защото още в началото търкаше пейката, тъй като го минаваха като малка гара, едва дали Кансело няма да се научи. Говорим за скилнати професионалисти, които имат даден талант - в случая в нападение, което днес продава (и се търси). Едно позициониране се учи, да контролираш ситуацията 1:1 се учи, да си по-добър в отнемането на топката - пак се учи. И защо, по дяволите, дефанзивният специалист Де Шильо всъщност е толкова добър в отбрана, като е адски бавен (във всичко) и просто има позициониране? Де Шильо също имаше скандални моменти в отбрана, ама не виждам някой да ги е описал в есе. Ако Де Шильо е "добър", ако Дармиан е "добър", защо да не може и някакъв грозник със скубани вежди да гарантира отбрана? Работата му е да се научи, а малките чавета не могат да се научат съвсем баш в зародиш. Говорим да се сети, че играе в отбор и че на моменти трябва да мисли ситуация напред, другото си мисля, че го има.

Изобщо Кансело е странен тип: на 24 е, обаче е играл адски малко футбол. Има 2 сезона във Валенсия като титуляр и половин в Интер - двата отбора не впечатляват, нито треньорите, с които е играл. Равносметката е, че футболът, игран от него, за възрастта му не просто е малко, а е съмнителен. Нямам обяснение така - говорим за италианско темпо, а пичът е от най-hot школата (портокалската) в момента, минал е през машината за пари (и нищо друго общо взето) Валенсия, а дори в Интер беше наложен сравнително постепенно, което е разбираемо - адски офанзивен, идващ от офанзивна школа и офанзивно първенство, а попада в Италия, където бекът си е каквото беше през 62 - да чисти топката отзад и да гледа тъпо (Малдини). Талантът обаче е виден, макар че манталитетът на моменти е въпросителен. Алегри няма да ги търпи петичките и гаврата с противника, защото обикновено при Кансело веднъж минава, а три пъти е като тъпанар. Разбира се, Коща може да си го позволи, защото Коща може да унижи всеки, но Кансело още не е превърнал реалния талант във фамозен резултат. Да не подминаваме нещо друго: https://www.sport-english.com/en/news/the-t...-career-5171669

Може би това е обяснението, знам ли. Готов съм да оставя настрани темпото на кариерата, което е необичайно, защото талантът си е талант в класическия смисъл, не в италианския. Прогноза не бих правил - дали ще е любимец, дали ще е провал. Не харесвам Марота, но от друга страна, мисля че екипът има око за талант. Проявява го по доста неразбираем начин, но обикновено всички татуирани тийнове, които идват, са следени адски дълго, за да попаднат в графата "еми да, ще платим и не ни пука колко, защото това е нашият човек". Няма да е задоволително, ако Кансело е просто "онова, което ни трябва", защото не можем да си кривим душите, че ни трябва подобен футболист. Надявам се да израсне и да стане по-добър. Но пичът дава всичко, което ни трябва като бек и мисля, че ще се справи. Въпросът е Алегри малко да се съживи, но заемам позиция "ще го направи, когато има с какво". Просто като финал: да, Кансело не е Кафу или Уокър, когато Кайл не беше дебил, но определено мисля, че въпреки въпросителните прояви отзад, не става въпрос за абсолютен бездарник, който никога няма да се справи. Идват шамарите, не сме Интер, не сме Валенсия, за да буустваш цена и да си правиш пишки - или се систематизираш, или хващаш гората, а на Кансело пътят му може да бъде спасен от Ювентус. Ако не се съживи, няма да иде втори път дори в Интер. И аз предпочитам Мюние, но всъщност искам подобен бек. Ще видим, аз си мисля, че особено в Европа дава потенциал да ги кецаме, не Алегри да затваря мач с Тотнъм в седмата минута.

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 28 Jun 2018, 21:46
Коментар #38

Juventus star

Освен че губи майка си в катастрофата, той самият се отвървава, но не без наранявания. Няма как това да не се отрази на цифрите. Самият му старт на кариерата е много добър и е играл доста. След това по една или друга причина попада в състави без особено желание да се борят за каквото и да било. Наистина е малко странно за нас, че без кой знае колко мотаене дадохме пари колкото за Дибала и Баджо, а все пак става въпос за краен защитник, макар и офанзивен. Явно някой е забелязал нещо, хубаво е че има опит в Серия А и адаптацията би трябвало да е минимална.

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 28 Jun 2018, 22:12
Коментар #39

Juventus regular

Цитат(pinkfloyd39 @ 28 Jun 2018, 22:36) *
и защото Венч вкара нещо "Защо ни е втори Куадрадо" в дискусията, което се подмина.

Мисля си, че има една основна разлика, която е породена от ситуация, момент, ако щеш дори тайминг... и всъщност е мит. А този мит се нарича "Куадрадо може да играе бек, защото може да тича... и защото е играл бек". Всъщност всичко, което Куадрадо има общо с бек, са трите опита на Алегри в калпав сезон, в който постоянно имаше по 10 човека в болница... и някакви епизодични прояви, които са точно два пъти в цялата му кариера. От друга страна, Кансело си е natural бек. Куадрадо е адаптивен в офанзивна система да играе халф-бек, но няма характеристики на бек. Моето впечатление е, че очарова, когато Алегри го пробва там, но заради друга причина - да покаже какво е модерен бек и как играе. Куадрадо не просто заяви, а реализира присъствие в противниковата половина. Такива са днешните бекове, защото говорим... за еволюция на позицията всъщност. Еволюция, която олицетворява това, което е Кансело. Какво ще бъде - ще видим, ще почакаме.

Аз точно това имах предвид. За мен Куадрадо си е чисто крило, да не кажа крило-нападател. Дъглас Коста можем да върнем на бека със същия успех. Въпросът ми беше дали Кансело не е също толкова офанзивно крило, защото с такова впечатление останах от четенията във форума. Вече споменах, че моите лични впечатления не са много големи. Но щом казваш, че е natural бек и трансфермаркет казва също, то трябва да се доверя. Наистина се надявам, че по-скоро ще бъде втори Алекс Сандро (от първия си сезон) от дясно, отколкото Куадрадо да кажем, Защото Сандро също прави много пробиви и центрирания (когато е във форма), но в същото време върши и работа в дефанзивен план и също си е natural бек.

Да заповяда момчето, аз винаги съм подкрепял политиката за купуване на млади играчи. така че му пожелавам успех и дълги години в Ювентус. Признавам си, че имам предразсдъци към португалците в момента, но той може да е от готините biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
the_parasite
коментар 29 Jun 2018, 20:48
Коментар #40

Juventus regular

Коментари: 2 192
Регистриран: 10-December 09
Потребител No.: 3 058

Абсолютно ненужен трансфер. Предвид цената и факта, че го гласим за бек - абсурден. Това момче има качества само и единствено в атака. Отзад е пълна дупка. Така и не разбрах какво видяха в него нашите капацитети, че да дадат толкова пари за отхвърлен от съдебните играч.

+Quote Post

4 страници V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 20th July 2018 - 20:10ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team