IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

2 страници V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Матия Перин, donnawho?
pinkfloyd39
коментар 08 Jun 2018, 11:07
Коментар #1

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 5 857
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Матия Перин

Роден на 10 ноември 1992 година. Над 180 мача в Калчото.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Replicant
коментар 08 Jun 2018, 11:09
Коментар #2

Juventus regular

Коментари: 2 051
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alessandro Del Piero

+Quote Post
vench
коментар 08 Jun 2018, 11:17
Коментар #3

Juventus regular

Коментари: 2 255
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Според вас кой вариант е най-възможен.

Перин основен вратар, Счезни втори избор
Счезни осноеен вратар, Перин втори избор
Ротационен принцип с изравнени роли

Според мен процентите ще бъдат разделени 70 на 30 да кажем, само дето не знам кой ще бъде със 70 и кой с 30. Двамата ми се струват доста равностойни, а и самата ситуация е деликатна.

Почти съм убеден, че миналата година сме обещали на Счезни титулярно място след отказването на Буфон. В противен случай едва ли щеше да се съгласи да дойде. В същото време не знам защо Перин би предпочел Ювентус пред Наполи, ако предварително са му казали, че няма да играе много.

--------------------

+Quote Post
Replicant
коментар 08 Jun 2018, 11:25
Коментар #4

Juventus regular

Ще ги върти и към средата на сезона който варди по-добре, ще почне да играе повече. В Европа очаквам Шчежни да пази, Перин повече в Калчото и в Копа Италия.

+Quote Post
Teogo0alll
коментар 08 Jun 2018, 11:27
Коментар #5

Juventus bench

Коментари: 908
Регистриран: 21-January 08
Потребител No.: 851

Имаше един подобен момент в Барса, където в един сезон дойдоха Браво и Тер Щеген и си ги менкаха на ротационен принцип.

+Quote Post
nameless
коментар 08 Jun 2018, 11:49
Коментар #6

Juventus regular

Коментари: 1 807
Регистриран: 20-March 07
Град: Sofia
Потребител No.: 417

Няма как Перин да дойде и Алегри да го сложи титуляр в 70% от мачовете - най-малкото не му е в стила. Счезни ще единицата поне през първия полусезон, докато Перин ще влиза за Копата и с/у по-левашките отбори. Вече на пролет може да се гледа момента форма и кой е направил по-малко глупости до тогава biggrin.gif

Този коментар е бил редактиран от nameless на 08 Jun 2018, 11:49

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 08 Jun 2018, 11:57
Коментар #7

Juventus champion

Счесни е титулярен вратар, това потвърди и Марота онзи ден, когато директно каза, че наследникът на Буфон е именно полският страж. Перин по-скоро е дългосрочна инвестиция - момчето с огромен талант, което постепенно да поеме вратарските ръкавици и да бетонира позицията по онзи начин, по който всеки фантазира по форумите. Не бива да се забравя, че Перин не е играл на високо ниво, в големи мачове, не е пазил в Европа, докато Счесни е бил титуляр за Арсенал и Рома, пазил е в Европа, във водещи първенства, в адекватни отбори, на големи национални форуми. Счесни си заслужи да е номер 1 и известно време ще бъде - колко точно, трудно е да кажем сега, защото зависи и от това Перин да остане здрав, да се развие, да израсне. Ако приемем, че ще играем поне 50 мача, Счесни трябва да достигне нивото на Шаранков, за да не пази поне в 35 от тях. Като ни знам, като Алегри е ясен, трудно е да си представиш, че Счесни ще остане резерва срещу Барселона, защото сме взели Перин. Аз по-скоро виждам ситуацията като една надпревара, от която Ювентус не губи. Счесни е класен, има и резюме, така че винаги може да бъде продаден за поне 15-18 милиона. А ще бъде продаден, ако Перин демонстрира, че е човекът, който да се утвърди под рамката на вратата. Предполагам и такава е идеята - всички бленуват за специален домашен страж, а най-близо до нещо подобно е Перин. Сега предстои да се докаже не просто на най-високо ниво, но и в конкуренцията на доста качествен вратар, който не бива да бъде разкарван с лека ръка. Симпатизирам на Перин от ден 1 и ще се радвам, ако от 2019 до 2032 пази във всеки мач, но като цяло е нужно търпение. Понякога ситуациите се развиват сами. Похвалата тук е за Марота - за 30 милиона осигури не един, а двама класни вратари. Единият има накъде да се развива, защото най-сетне е в голяма организация, а другият е уникален талант, който ще става единствено по-добър. Това е валута, защото има камара посредствени типове, които струват по 35-45 милиона, а ние взехме двама за 30 и остава да видим какво ще предложат, за да излъчат решение за бъдещите сезони. Във времена, в които хората плачеха, че сме луди да не извадим 70 милиона и повече за Донарума, Едерсон струваше майка си и баща си, сега предстои Алисон, Облак и който там нов е направил 4 спасения... ние имаме двама вратари, от които няма да има главобол, за 30 милиона. Ето това е голяма политика и тук аплодисментите са за ръководството, защото като че ли веднъж се ориентира към условията на новата епоха. Това не е футболът от 85-97 година, когато не можеш да печелиш, ако нямаш легендарен вратар. Ето ти го Едерсон - страхотен е, но Сити се насраха 4 пъти в защита и Ливърпул им счупиха главите. Алисон е феномеланен, но Рома особено в Англия изглеждаха ужасно и му вкараха пет гола. Ако нямаш читав отбор, можеш да сложиш и Буфон на 24, резултатът ще е същият. Ще извади един мач, но ако си на ниво Борнемут, може и това да не се случи. Интересна ситуация се оформя, и двамата са симпатяги, мисля че сме в добри ръце и остава единствено да видим как ще се развият нещата. Аз лично съм твърдо против 50-60 милиона за вратар, ако не говорим за младия Буфон. Нали, някой може да посочи Улрайх и Кариус, но двамата поначало не минават към добрите вратари.

За Перин нямам никакво съмнение, че ще се справи. Изключителен талант, който се вижда от ден 1. Това е вратарят, който наподобява младата версия на Джиджи. Движение, поведение, рефлекс. Перин успя да пребори две тежки травми, връщайки се по-силен. Иска да играе за Ювентус, защото осъзнава как може да реализира мечтата, която споделя с всеки италиански вратар - да наследи Буфон. За разлика от някои ревльовци, при Перин не е до хайп, а до умения. Затова и ще стане прекрасен вратар, а не спомен за цена от 100 милиона. Пожелавам му успех - изглежда надъхан и отговорен. Остана да е търпелив и добър, всичко друго ще се нареди.

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 08 Jun 2018, 13:12
Коментар #8

Juventus regular

Цитат(pinkfloyd39 @ 08 Jun 2018, 12:57) *
Перин по-скоро е дългосрочна инвестиция - момчето с огромен талант, което постепенно да поеме вратарските ръкавици и да бетонира позицията по онзи начин, по който всеки фантазира по форумите.

Прав си, че Перин е с огромен талант. Със Счезни обаче имат само две години разлика, така че са обречени кариерите им да се припокриват. И аз предполагам, че първият сезон Счезни ще е титуляр вратар, но в дългосрочен план не виждам как ще ги натъкмят и мисля, че единият от двамата няма да издържи. Миналата година Счезни направи супер мачове, на Перин път съм хвърлил око още преди 3-4 сезона и се надявах той да замести Буфон... Така че нямам предпочитания, нека по-добрият си заслужи вратарското място, но усещам че ще бъде трудно.

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 08 Jun 2018, 14:25
Коментар #9

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 4 914
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Много съм доволен от този трансфер, а и Перин изглежда като пич, а не надценено лекенце като Доната от Милано. clap.gif

--------------------

+Quote Post
Replicant
коментар 08 Jun 2018, 18:58
Коментар #10

Juventus regular

12 милиона за 3 години + 3 в бонуси. Сделката е топ.

+Quote Post
Kirilov
коментар 08 Jun 2018, 19:38
Коментар #11

Juventus star

Коментари: 3 900
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

post-294-1159107481.gif Бъдещ шампионе

--------------------

+Quote Post
Hennessy
коментар 08 Jun 2018, 20:00
Коментар #12

Juventus star

Коментари: 3 070
Регистриран: 28-February 10
Град: Добрич/Пловдив
Потребител No.: 3 499

Матия Перин аляляляла Матия Перин.... clap2.gif faccina21so3.gif bp.gif

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 09 Jun 2018, 07:53
Коментар #13

Juventus champion

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 09 Jun 2018, 08:01
Коментар #14

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 015
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Така и не показват номера, с който ще играе. Или поне аз не съм видял. Не е от кой знае какво значение, но ми е интересно дали той или Шчесни ще вземе №1. Номерът няма общо с това кой ще е титуляр, полякът ще е, но искам да видя кой ще го вземе.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
the_parasite
коментар 09 Jun 2018, 10:19
Коментар #15

Juventus regular

Коментари: 2 192
Регистриран: 10-December 09
Потребител No.: 3 058

Цитат(Replicant @ 08 Jun 2018, 18:58) *
12 милиона за 3 години + 3 в бонуси. Сделката е топ.

Тук две мнения няма. Отличен трансфер.

+Quote Post
vench
коментар 09 Jun 2018, 11:13
Коментар #16

Juventus regular

Цитат(NUCLEO1985 @ 09 Jun 2018, 09:01) *
Така и не показват номера, с който ще играе. Или поне аз не съм видял. Не е от кой знае какво значение, но ми е интересно дали той или Шчесни ще вземе №1. Номерът няма общо с това кой ще е титуляр, полякът ще е, но искам да видя кой ще го вземе.

Може и никой... Според мен номерът спокойно може да се извади от употреба за няколко години, но не вярвам. С десетката например постъпихме доста тъпо, защото след Дел Пиеро за 5 години я носиха трима играчи, което донякъде опорочи фланелката. Но тези неща се правят за пари и никой няма време за сантименталностти. На мен също ми е интересно кой от двамата ще я вземе, защото все пак се изпраща някакво послание. Да, Счезни ще бъде титуляр този сезон, но даването на първи номер все пак е някакво намигване за дъгосрочен план.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 09 Jun 2018, 12:03
Коментар #17

Juventus champion

По принцип по време на медицинските прегледи, поне такъв ми е споменът, рядко играчите позират с фланелката даже. Нали си има специален ден с тяхното име, на който ги представяме на пресконференция и на стадиона. Та, възможно е Перин да е избрал номер, не съм чел из Туитър, но ще разберем, когато официално го представим.

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 09 Jun 2018, 14:21
Коментар #18

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 032
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Единсттвеният номер, който е трябвало да извадим от употреба, е №6 през 1989.

Раздялата с Дел Пиеро бе изключително трудна и емоционална, но както самият той каза тогава, по-добре е десетката да остане цел, мечта и копнеж за младите, както години наред е била за него, отколкото да бъде прибрана завинаги.

Единицата, честно казано, не виждам с какво е по-специална за нашия клуб. Не сме я извадили след Комби и Дзоф, няма да го направим и след Буфон. Навсякъде по света това е номерът, с който играе вратарят, а специално нашата история е пълна с легендарни вратари.

Според мен един от двамата ще я вземе и тук може би Шчесни ще има думата: ако има по-любим номер (23?), защо да не я отстъпи на Перин? А може и самият Матия да иска друг номер. Иначе има доста романтика в това №1 на Ювентус да е италианец, но с изявите си през миналия сезон Шчесни напълно си заслужи както номера, така и титулярния пост. Моето очакване е, че полякът ще играе в ШЛ и в повечето и в по-сериозните мачове от първенството, докато Перин ще го гледаме за Купата и когато Шчесни получава почивка. Едни 20 мача все ще ги запише, струва ми се, а и сякаш тенденцията е един отбор да разполага с двама класни вратари, които да редува в хода на сезона, а не както беше съвсем доскоро - титулярът играе 45 мача, а резервата му - 5-6.

И да - страхотен трансфер! Само се надявам контузиите вече да са зад гърба на Перин, защото останалото си го може.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
vench
коментар 09 Jun 2018, 22:51
Коментар #19

Juventus regular

Няма да я вадим. просто ще я оставим да си "почине". Да минат няколко сезона, да се види кй ще ни е вратар за по-дълго време и да му я дадем. Опасенията са ми, че сега на практика имаме двама равностойни вратари и е съвсем реално Номер 1 да остане резерва или да бъде продаден след 1-2 сезона. Мен това лично би ме разстроило.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 09 Jun 2018, 22:59
Коментар #20

Juventus champion

Онзи ден из медиите се завъртя, че Джан ще играе с любимия си номер за нас, което значи, че Счесни ще играе с номера, който приляга на титулярния вратар.

--------------------

+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th July 2018 - 02:08ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team