IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

6 страници V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
> Златен бидон
Hristo
коментар 30 May 2018, 11:52
Коментар #101

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 032
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

И аз никога не съм бил ентусиазиран да видя българин в Ювентус. Дори напротив, защото си представям каква истерия ще настане и куцо и сакато ще почне да се разхожда с бяло-черни фланелки. А си има някакъв чар в това да си фен на не толкова популярен в страната ти отбор.

Когато взехме Божинов, пак не мога да кажа, че бях очарован и гледах на него повече като на готин проспект, който можем да развием, отколкото като на българин. Той, така или иначе, към онзи момент беше прекарал половината си живот извън България, та бе трудно да го наречем наше момче. В интерес на истината, Божинов дойде като един от най-горещите таланти в Италия: младеж, който дебютира в Серия А на 15, на 17 вече беше титуляр в елита, на 19 играеше редовно за Фиорентина, които, макар и далеч от най-добрите си дни, точно тогава бяха изградили доста симпатичен отбор с младите Пацини, Монтоливо и т.н., а и са си име. След което не се и замисли дали да дойде в Ювентус, въпреки че бяхме в Серия Б. 7 гола в 21 мача за твърда резерва с едва 9 срещи като титуляр и 3 цели мача не е никак зле дори да говорим за втория ешалон. Божинов можеше да направи доста солидна кариера при нас, но искаше повече игрово време (напълно разбираемо), а това нямаше как да се случи при наличието на Дел Пиеро и Трезеге + Паладино, който също направи доста приличен сезон, а бяхме договорили и Якуинта вече.

Може да е всякакъв и грам не ми пука какво прави извън терена, но само аплаузи за Божинов, както и за всички, които бяха с нас в Серия Б.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti
Go to the top of the page

+Quote Post
#8 Marchisio
коментар 30 May 2018, 12:23
Коментар #102

Juventus bench

Група: Фенове
Коментари: 869
Регистриран: 17-April 16
Потребител No.: 25 002

Бербата, като че ли беше най-реалния вариант за българин в Ювентус. Марота им го беше откраднал от Флоренция, но Фулъм му предложиха някакви нереални пари и той остана в Лондон. Не е мой тип футболист Бербатов. Не харесвам играчи, които не се влагат за отбора, които са мързеливи и не играят в защита. Не харесвам играчи, които няма агресия в себе си. Бербатов за мен беше една по-добра версия на Вучинич, а Мирко ми беше един "любимците" по същите тези причини.
Като цяло си спомням много ясно мачовете с Левски. Спомням си, че на Ван Дер Сар за малко да му вкарат от корнер в реванша.

Би било интересно да коментираме футболисти, които не са направили нищо запомнящо се при нас, но в последствие са достигнали елитно ниво в други отбори тип Лаудруп, Анри, Ван Дер Сар.

+Quote Post
Hristo
коментар 30 May 2018, 13:26
Коментар #103

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 032
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Харесвам много играчи като Бербатов и Вучинич, но конкретно Бербатов доста ми падна в очите с онези глупости през лятото на 2012. Друг е въпросът, че тогава нямахме нужда от него, въпреки че щеше да е доста по-добре от Лорда. Така или иначе, "Бербатов в Ювентус" никога не ми е звучало добре поради една или друга причина.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
vench
коментар 30 May 2018, 15:51
Коментар #104

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 2 255
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Цитат(#8 Marchisio @ 30 May 2018, 13:23) *
Бербатов за мен беше една по-добра версия на Вучинич, а Мирко ми беше един "любимците" по същите тези причини.

Това е вярно, да. Бербатов все пак играеше много елегантно и с много акъл, вкарваше и много красиви голове. Обаче това с мързела сякаш го правеше прекалено демонстративно и на моменти дразнеше. Все едно искаше да покаже, че на инат няма да си промени философията. Мисля и че много се комплексира в периода си в Манчестър, за което вина има Сър Алекс. Бербо вкара доста голове там, включително хеттрик срещу Ливърпул и пет гола в един мач, което сегашните им супер звезди само могат да си го мечтаят. Обаче Фергюсън пак си го оставаше резерва и накрая го заеба за финала.

Мисля, че това доста му повлия на характера, защото после беше доста различен. И според мен точно за това избра Фулъм, защото до някаква степен му се прииска пак да е звезда на село, а не да се изгуби в някой голям отбор. Доста тъпо решение според на 28-29 години да решиш да приключваш с футбола в такъв отбор, но той си знае. Признавам, че щеше да ми е доста интересно да го видя в Юве, още повече, че тогава отборът беше доста различен от сегашния. За Фиорентина също го приемам като екзотично решение и със сигурност щеше да ми бъде по-любопитно да го гледам там, отколкото във Фулъм, където се размотаваше с тениска Keep calm and pass me the ball. Да беше сложил такава фланелка в Манчестър, ама там щяха да му дърпат ушите...

--------------------

+Quote Post

6 страници V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th July 2018 - 01:48ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team