IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

2 страници V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Войчех Шчезни, 1
div
коментар 19 Jul 2017, 05:04
Коментар #1

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 1 554
Регистриран: 6-May 12
Потребител No.: 24 679

Полякът с умения за 10 милиона, който вече уточнихме, във вратарския спектър попада някъде между Оливър Кан и Томислав Пиплица. Утре ще стане официално. Дано има дълга и успешна кариера в нашия клуб, защото това е първа тема, която пускам във форума, и дано до втория полусезон с Буфон не са минали на крек.

#TheChosenOne

Този коментар е бил редактиран от div на 19 Jul 2017, 05:47

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
div
коментар 19 Jul 2017, 06:34
Коментар #2

Juventus regular

Сега сериозно. И аз се хванах за главата още като започнаха слуховете за Шчезни, но с всяка минута трансферът изглежда по-логичен и ще се аргументирам. Проблемите за този, който ще наследи Буфон, освен чисто спортно технически, ще бъдат психологически. В съзнанието на всеки фен предполагам от години се оформя образът на някакъв перфектен заместник. Млад, италианец, по-възможност ювентинец, млад но не съвсем зелен, човек, който ще успее да замени Буфон във всеки смисъл на думата. Напрежението и очакванията към такъв човек, логично, биха били огромни. С малката подробност, че в момента няма такъв вратар, а дори и да имаше, пак би било рисковано да се заложи всичко на дадена фигура като потенциален "нов Буфон". Отделете минута да помислите за мащабите на отговорността. Ако сложим всичките си яйца в кошницата на Мере/Скуфе/Перин/Донарума или който и да е от младите италианци, няма да направим услуга нито на него, нито на себе си. Причината за това е, че очакванията са прекалено високи за всяка една от тези фигури, чиито грешки в момента не се разглеждат така, както биха се гледали, ако застанат на нашата врата. Към кой няма очаквания? Към Шчезни. От него никой не очаква да е заместник на номер едно и доказателство за това е реакцията на много хора при трансфера. Ролята на Шчезни ще бъде такава на relieve-ър за година или две. Да гарантира, че няма да има голямо сътресение след Буфон. Ако се справи и спечели време на "новия Буфон", който и да е той, страхотно. Ако надхвърли очакванията и преценим, че можем да му се доверим и в дългосрочен план, страхотно. Ако просто е резервен вратар на Буфон за година и в края на следващия сезон намерим истински готов заместник, страхотно. Всъщност цялата схема ми изглежда доста качествено начертана. Не можеш да заместиш Буфон? Вземи вратар, който ще изпълнява друга роля и към когото ще има други очаквания. След това замести него.

Друг въпрос е, че Шчезни не е абсолютен ташак, както се изкарва. На какво точно базираме некадърността на поляка? На това, че е изгонен от Арсенал? Извинявай, Арсенал от 10 години нон стоп подреждат най-скандалната защита от всички така наречени големи отбори, практикуват стил, който не прави никаква услуга на дефанзивната игра(важи за цялата Висша лига) и като цяло съществуват в някаква будна кома. Опрадвано ли е да очакват чудеса от някакъв голобрад поляк? За мен не е. Те очакваха да е Буфон, а той не е, което е хубавото за нас в случая. Мамка му, кога за последно вратар на Арсенал е изглеждал добре? Чех е от елитните вратари на своето поколение и пуска голове от всяка точка на терена на Емирейтс. Клубът в който играеш има значение. В Рома прогресът е видим. Ако при нас успее да направи следващата крачка, то има всички предпоставки да реализира потенциала, за който се говореше преди години и от нищото да се окажем с много добър вратар. А дори и да не успее, а просто задържи формата от Рома, смятам това ще е достатъчно за два сезона след Буфон. И макар че се усеща все едно е в мъжкия футбол от 10 години, то Шчезни току що навърши 27. Елементарната логика сочи, че тепърва ще навлиза в пика си, така че малко оптимизъм не пречи.

Естествено, възможно е да се окаже потресаващ, да ни издъни 12 точки и след година или две в същата тази тема да пиша mea culpa. Но засега сме длъжни да му стискаме палци, а всичко друго зависи от него.

Този коментар е бил редактиран от div на 19 Jul 2017, 06:49

--------------------

+Quote Post
Replicant
коментар 19 Jul 2017, 08:28
Коментар #3

Juventus regular

Коментари: 2 268
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alessandro Del Piero

Договорката за продажба на Нето беше от преди Коледа. Човекът иска да играе като титуляр. Трябваше да си вземем резервен вратар.

Какви бяха опциите?

- Да държим някоя юнушка?
- Да вземем някой никому неизвестен за 500 хил. евро?
- Да се опитаме да вземем скъп и популярен вратар, който да дава повече сигурност като наследник на Буфон?

Трансферът на Шчезни е наистина много добър, по мое мнение. Цената от 10 милиона е много добра и ни позволява да го продадем за повече пари, ако решим. Очевидно, нито Донарума, нито Облак, щяха да се навият да са резерви дори за един сезон. Аз все още не разбирам как Шчезни се е навил, но това е друг въпрос. Може да сме му офертирали безплатни стекове с Ротманс "плочка" към заплатата.

Шчезни далеч не е толкова слаб вратар, за колкото се смята в този форум (да, Хенеси, така е, и ти го знаеш). Шчезни е вратар с опит в ПЛ и Серия А и човек, а не хайпнато хлапе с крайно несигурно бъдеще. Не знам колко от вас помнят, но когато Буфон дойде в Ювентус, той вече беше спечелил Купата и Суперкупата на Италия, като и Купата на УЕФА (която тогава беше далеч по-престижен турнир). И дойде за трансферна сума, която беше рекорд за вратар до ония ден (16 години, горе долу). Това как ако Донарума, Мерет или Перин се превърнат в нещо наистина специално, няма как да ни ги продадат - не го вярвам аз. Както сме счупили рекорда за вратар с Буфон, така ще го направим и със следващия, но когато има такъв следващ. Такъв, за който ти е ясно, че е специален. Вратарят на Юве, в дългосрочен план, трябва да има някои характеристики - да е италианец, да е най-добрият италанец на тази позиция, а и да дава наистина повече, от това, което може да ни даде Аудеро след 2 години, например.

Шчезни не е Нойер, както бяхте написали, но и доста други вратари не са Нойер. Камо ли такива, които биха били резррва, дори и за един сезон. А Шчесни е вратар за 10 милиона, който може да бъде много добър заместник на Джиджи в следващите години, докато се появи слевдащият голям италиански вратар.

Ето ви едно елементарно сравнение от представянето на Де Хеа, Шчезни и Облак, от миналия сезон:

Този коментар е бил редактиран от Replicant на 19 Jul 2017, 08:30

+Quote Post
europefan
коментар 19 Jul 2017, 14:55
Коментар #4

Juventus star

Коментари: 2 868
Регистриран: 13-September 08
Град: Добрич
Потребител No.: 1 333

В момента тече пресконференция по представянето му като наш играч. Официално е вече. Аз съм доволен.

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 19 Jul 2017, 16:01
Коментар #5

Juventus star

Коментари: 4 838
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 19 Jul 2017, 17:02
Коментар #6

Juventus star

Договор до 2021, 3.5 милиона годишно.

--------------------

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 19 Jul 2017, 17:24
Коментар #7

Juventus star

Коментари: 3 567
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

Като сумата не е 10млн, а 15,3 с бонусите bye1.gif

--------------------
"Juventus is not selling club..." BLAH..BLAH..BLAH..

+Quote Post
div
коментар 20 Jul 2017, 04:13
Коментар #8

Juventus regular

5,3 милиона умения повече. Рип милан.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 20 Jul 2017, 05:25
Коментар #9

Juventus champion

Коментари: 6 241
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Ако Счесни се справи в това, което е започнал, а именно да чисти слабостите си, пък вземе че и прогресира, за разлика от повечето тук, аз не виждам какво му пречи да пази в Ювентус 4-5 години след Буфон. Има доста вратари, които станаха по-добри с напредване на годините. Сещам се за един Ван дер Саар, който не понасям и който го нямаше на футболната карта от 29 до 34, пък взе че се завърна към големия футбол прероден. Има и още десетки кийпъри, които прогресираха технически с годините. В крайна сметка, както казах, Счесни е приятен проблем - ако прогресира и се утвърди, определено е ситуация, която искаш. Хем ще имаш сигурен страж, хем ако изникне нещо специално, ще избираш - между местното или между човека, който командва защитата ти. Счесни винаги ще може да бъде продаден на плюс, най-малко заради визитката и мястото, от което идва. Ние не можем да съберем 30 милиона, четири лева и 0.28 лв, за да си вземем някой от халфовете, които следим от години, не знам точно как си представяте ситуацията, че ще набием +50 милиона във вратар, какъвто в момента няма - поне не и такъв, който да ги струва. Знам кой е Де Хея, но нито можем да си го позволим, нито ще дойде в Торино. Има си причина Буфон да е извън всякакви класации що се касае пари - дълго време най-скъп след Буфон беше Толдо, който беше страхотен, но аз просто не си представям, че един вратар може да струва повече от максимум 30 милиона и то ако говорим за най-добрия от дадено поколение. Ако е най-добрият в историята, заслужава си, но спекулираните пари за сегашните елитни вратари са простотия. Със същите пари ще си вземеш Бернардески и Де Врай, а трите удара на мач ще ги спаси Счесни, ако Ругани и въобще отбора напред си свърши работата. 10, 12 или 15 милиона - все същото е, Счесни ти дава страхотна валута за тези пари, която е негативна, когато си помислиш, че Облак ще струва 50 милиона. И ако Облак е добър вратар, цигането от Милан, ако струва +50, значи си ограбен жестоко. Имахме най-великия вратар толкова години, ще се справим и с low profile пич. Разбирам, че ще е нужна адаптация към усещането, но за парите, които са платени, тази сделка е страхотна, дори да получим Счесни от Рома, а не прогресирала версия, която все пак, напук на критиките, аз очаквам. Няма как един вратар да има такова мощно влияние над играта, за да струва 50 милиона. Знаете, критик съм на Самп man, но сделката е отлична. Няма и готов избор, не е като да са ни подарявали Нойер, а ние да сме дали 62 милиона за Счесни. Нека си направим отбора класен и да се съсредоточим върху последния сезон на Буфон, няма как да рискуваме точно на тази позиция в момента.

Ебати, Реал спечелиха два пъти КЕШ с Кейлор Навас, Барселона го направиха с Щеген, а преди това на три пъти с Валдес. Ливърпул направиха най-големия обрат с Дудек, Милан взеха два пъти Европа с оня дудук Дида, а Порто вдигнаха трофея с недоразумението Витор Байя, на което съм виждал Хави де Педро да вкарва от корнер по земя. Борусия спряха зверска атака с Щефан Клос, който според мен беше доста добър, но никога не е имал елитен статут. На Марсилия при победата срещу Милан им пазеше Бартез.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 20 Jul 2017, 05:31

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 21 Jul 2017, 17:35
Коментар #10

Juventus champion

Коментари: 9 437
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Да ни е честити трансфера! Поста на колегата над мен е красноречив. Войчех е по-скоро положителен трансфер от колкото отрицателен. И на мен ми се иска да гледам младият Джиджи Донарума, но не смятам, че той иска да седи резерва на Буфон или има намерение в някой момент да играе за Ювентус. Друг вратар, който не им е сънародник е безпредметно да обсъждаме. Има и един Перин, който по-скоро никога няма да стане топ вратар.

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
Kirilov
коментар 06 Dec 2017, 01:42
Коментар #11

Juventus star

Добри спасявания направи снощи.

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 23 Dec 2017, 23:43
Коментар #12

Juventus star

Коментари: 2 908
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Цитат(pinkfloyd39 @ 24 Dec 2017, 00:39) *
Счесни е вратарят на Ювентус.

Помня когато за първи път се заговори, че взимаме Счесни и тогава бях твърдо против. После стана така че го взехме и си казах - Е, добре, ще го изтърпя един сезон като резерва, после ще търсим друг. И така допреди 2-3 кръга, когато осъзнах, че започвам да свиквам с мисълта той да пази на вратата и през следващите години. Определено е добър вратар и нямам нищо против да му се даде шанс.

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 24 Dec 2017, 00:13
Коментар #13

Juventus star

Достоен вице-ДижДжи.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 24 Dec 2017, 00:19
Коментар #14

Juventus champion

Това не е футболът от 81 година, при който имаше виталната необходимост от one of a kind вратар. Да дадеш днес 70 милиона за вратар, когато за тези пари можеш да купиш двама играчи с риъл импакт... не че нещо, но си е политика, която не те води точно напред, ако си в нашата ситуация. Счесни е добър вратар - никога няма да е Буфон, нито ще е по-добър от Де Хея, но се подминава и още нещо. Има достатъчно вратари в историята на играта, които са станали по-добри след 28-29-годишна възраст. Какво му пречи на поляка? Не че е идеален, но с годините оправи някои от големите си грешки. В момента работи в клуб от световна класа, с по-добра система, с по-добри съотборници, с истинска защита, каквато нямаше на млади години в Арсенал. На Рома защитата за мен винаги е била покъртителна. По-добър вратар няма да намериш, давайки 15 милиона. Сделката за Счесни като валута е един от най-добрите ходове на Марота. Писал съм по темата достатъчно, не ми се повтаря едно и също. Вярвам в Счесни и не ми пука, че не е търсен за автографи колкото Донарума, Облак и Де Хея. Не можем да си позволим изгъзици. Дибала бих го продал, да, но с парите от него бих купил футболисти, които в 95 % от времето влияят над футболния развой, а не вратар bduh.gif. Дори да пратиш утре 24-годишния Буфон в Беневенто, каква ще е разликата? 3 точки максимум. И пак говорим с условности. Но в Ювентус имаш достатъчно офанзивен капацитет и дефанзивни умения, за да печелиш срещи, а не да разчиташ мач след мач на вратаря си. Момчето трябва да получи шанс. Нека не изнасилваме събитията - не се е появил нов Буфон. Когато се появи, ще дойде в Ювентус. Все още го няма. А Счесни със сигурност е един от добрите вратари в света. Сити не можеш да ги биеш, а им пазят Едерсон и Браво. На Барса им пази Щеген, на Байерн им пази някакъв пич, който прилича повече на вратар от Втора Бундеслига, нали?

Ако имахме парите, окей, бих дал 100 милиона за Де Хея, ама ги нямаме. Просто е. А аз не мога да бъда убеден, че Ювентус не може да е добър отбор, когато пази Счесни. Не виждам проблеми наистина.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 24 Dec 2017, 00:22

--------------------

+Quote Post
Borko_10
коментар 24 Dec 2017, 08:38
Коментар #15

Juventus star

Коментари: 3 551
Регистриран: 16-March 06
Потребител No.: 72

Съгласен съм с мнението ти са Счесни. Незнам дали гледаш Барса през този сезон, но Щеген е един от най-добрите им играчи, прави невероятни спасявания, играе перфектно с крака и вчера именно той беше причината Реал да не поведе още през първото полувреме, след което можеше да гледаме различен мач.

--------------------

I LOVE JU!

+Quote Post
Hennessy
коментар 24 Dec 2017, 09:40
Коментар #16

Juventus star

Коментари: 3 144
Регистриран: 28-February 10
Град: Добрич/Пловдив
Потребител No.: 3 499

Абе наборе, ти пък от кога си толкова влюбен в Де Хеа и какво пък толкова видя в него?! biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 24 Dec 2017, 13:37
Коментар #17

Juventus champion

Цитат(Borko_10 @ 24 Dec 2017, 08:38) *
Съгласен съм с мнението ти са Счесни. Незнам дали гледаш Барса през този сезон, но Щеген е един от най-добрите им играчи, прави невероятни спасявания, играе перфектно с крака и вчера именно той беше причината Реал да не поведе още през първото полувреме, след което можеше да гледаме различен мач.

Тези дни четох доста за чудовищния прогрес на Щеген. Не че го харесвам толкова, но не мога да кажа, че съм изненадан. Щеген пристигна в Барселона с приличен опит за възрастта си, но сложи ръкавиците за каталонците на 22. Отначало беше колеблив, имаше и слаби изяви, но говорим за 22-годишен вратар, който беше и част от ротационен принцип два сезона, ако не греша. Нормално е един вратар да става все по-добър с напредване на възрастта, с натрупване на опит. Много пъти съм казвал, че не всеки може да е Буфон - да дебютираш като ученик, а след 3 месеца да си най-добър на планетата. Шмайхел не винаги е бил Шмайхел, на Перуци му отне време, за да стане сигурен, Ван дер Сар имаше слаби години, Де Хея и Облак станаха толкова добри с течение на времето, но пък винаги са имали уникални характеристики. Не се ли подминава, че до 26 Касияс беше доста посредствен? Нормално е Щеген да прогресира, макар че аз не очаквах да е толкова добър. Въпреки това, нека не се забравя, че немската и италианската школа за вратари сa си един път.

Иначе Де Хея е готин, един от уникалните вратари за мен, заедно с Ханданович и Облак. Не харесвам Лорис, който винаги е бил доста хайпнат, но не го виждам да прави разликата, която правят дискутираните тук. Симпатизирам на Перин също, а бих искал да наблюдавам и странното бразилче, което са изкопали Рома. Ти защо не го харесваш?

В заключение ще повторя пак: гледах дебюта на Буфон. Гледал съм му почти всяка среща в Парма. Буфон просто е различен. Той е повече от феномен и легенда. Той е явление, което прерасна в епоха. Това, което правеше Буфон, е отвъд границите на човешкия разум. Нормално е вратар да се развива до 26-7. Не всеки може на 18 да изглежда така, сякаш има 500 мача зад гърба си. Хората бленуват за нов Буфон. Касияс получи ръкавиците на 18, печелеше и като хлапе, но се луташе между добрите изяви и бавен прогрес. И говорим за Касияс, който постигна всичко и има едни 6-7-8 сезона, които са легендарни. Няма как да вярвам, че всяко дете с талант е Буфон и може да бъде Буфон. Въпреки че са добри, че още се развиват, макар вече да са показали пред Европа толкова много, Де Хея и Облак също никога няма да бъдат Буфон. Аз не бих дал 70 милиона за вратар, защото ги нямаме. Камо ли за Донарума... Ако имахме по 300 на лято, плащай за който ти е кеф - Де Хея, Облак, дьо Гол от Чукотка, ама като ги нямаме?

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 24 Dec 2017, 13:48

--------------------

+Quote Post
lyubaka
коментар 24 Dec 2017, 18:59
Коментар #18

Juventus bench

Коментари: 733
Регистриран: 1-April 16
Град: Варна
Потребител No.: 24 990

В интерес на истината Шчесни започва да изглежда все по-сигурен и уверен ,както на вратата ,така и като му бъде върната топката на крак!
Не че е феноменален но си е стабилен ,без простотии засега..
За бразилчето от Рома доколкото помня ние го следяхме поне година,дали нямахме и договорка някаква с него,но май искаше повече минути ,които преди година ,две нямаше как да му бъдат обещани!

Сега като чета последните коментари и като видях имената Облак,де Хеа веднага поставям до тях и Куртоа-какво виждам -всички са минали през Атлетико,явно те имат око за вратари.....

+Quote Post
vench
коментар 24 Dec 2017, 20:01
Коментар #19

Juventus star

Коментари: 2 908
Регистриран: 3-March 12
Потребител No.: 24 644

Май е време да се разберем как да му пишем името? sad.gif

--------------------

+Quote Post
Hlapaka1
коментар 24 Dec 2017, 20:09
Коментар #20

Promising youngster
*

Коментари: 25
Регистриран: 18-September 16
Потребител No.: 25 067

Цитат(vench @ 24 Dec 2017, 20:01) *
Май е време да се разберем как да му пишем името? sad.gif

post-294-1159107574.gif

+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 17th November 2018 - 02:01ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team