IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

3 страници V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Матия Калдара
Kirilov
коментар 09 Jul 2018, 23:08
Коментар #21

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 4 821
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Hristo
коментар 10 Jul 2018, 10:32
Коментар #22

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Все още тая надежда, че това ще ни е титулярната двойка централни защитници, ако не от 2018/19, то поне от 2019/20.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
Replicant
коментар 13 Jul 2018, 12:43
Коментар #23

Juventus regular

Коментари: 2 268
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alessandro Del Piero

Днес е Caldara Day. След представянето на Джан, Кансело, Перин, днес ще представят и Матея. Има пресконференция, ще я предават пряко във фейсбук.

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 13 Jul 2018, 15:41
Коментар #24

Juventus star

Коментари: 3 561
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

Калдара с номер 13 и представен на петък 13 biggrin.gif Тоя е фаталист.

--------------------
"Juventus is not selling club..." BLAH..BLAH..BLAH..

+Quote Post
Kirilov
коментар 13 Jul 2018, 16:20
Коментар #25

Juventus star

Калдара е заявил, че е много щастлив, че ще има възможността да играе с Роналдо. За него Манджукич бил най-трудния опонент, срещу който е трябвало да се изправи. Дъглас Коста пък бил нак-впечатляващият.

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 13 Jul 2018, 18:29
Коментар #26

Juventus champion

Цитат(J.T.Ultras @ 13 Jul 2018, 16:41) *

Калдара с номер 13 и представен на петък 13 biggrin.gif Тоя е фаталист.

Един интересен факт: италианците считат за фатално числото 17, а не 13, както е при много други народи. Но определено е готино, че го представят на петък 13-ти smile.gif

Иначе №13 през годините е бил носен от Джанкарло Мароки (един сезон), Марк Юлиано (9 сезона), Алекс Манингер (3 сезона) и Федерико Пелузо (сезон и половина). С него 7 мача записа и Феличе Пиколо в Серия Б през 2006/07.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
Kirilov
коментар 19 Jul 2018, 23:24
Коментар #27

Juventus star

Челси и Борусия са дали оферти за Калдара, които сме отхъврлили. Офертата на Челси е била 30 милиона на тази на Борусия 35+5 бонуси.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 20 Jul 2018, 10:47
Коментар #28

Juventus champion

Коментари: 6 241
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Калдара доста пъти е споделял, че играе с №13, защото идол му е Неста.

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 20 Jul 2018, 18:03
Коментар #29

Juventus champion

Коментари: 6 612
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Mattia Caldara
• Minutes played: 0
• Clubs wanted by: 2
• Clubs rejected: 2

cool.gif

Всъщност поне според слуховете май офертите са от три клуба - Челси, Борусия и ПСЖ. Гледам съм му сигурно 5 мача и не мога да дам оценка за играта му, но оферти от такива клубове само за изяви в Аталанта навеждат на мисълта, че е огромен талант. Дано наистина да е такъв и дано хване ръка, а не да чака Бардзали да натрупа още 3-4 години стаж за пенсия.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
odyssey7
коментар 20 Jul 2018, 18:42
Коментар #30

Juventus star

Коментари: 2 855
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

QUOTE(NUCLEO1985 @ 20 Jul 2018, 20:03) *
Mattia Caldara
• Minutes played: 0
• Clubs wanted by: 2
• Clubs rejected: 2

cool.gif

Всъщност поне според слуховете май офертите са от три клуба - Челси, Борусия и ПСЖ. Гледам съм му сигурно 5 мача и не мога да дам оценка за играта му, но оферти от такива клубове само за изяви в Аталанта навеждат на мисълта, че е огромен талант. Дано наистина да е такъв и дано хване ръка, а не да чака Бардзали да натрупа още 3-4 години стаж за пенсия.

Ако е имало оферти. А и нормално да откажем, ако ги е имало, предвид че го взехме за 25млн.

+Quote Post
vench
коментар 21 Jul 2018, 09:25
Коментар #31

Juventus star

Коментари: 2 903
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

И аз малко съм го гледал, но съм оптимист за Калдара. Аз наистина очаквам Ругани и Калдара да бъдат бъдещата двойка защитници в националния отбор на Италия, а може би и на Ювентус, ако се размине този трансфер в Челси...

A Калдара има физиката, че и визията, на типичен италиански защитник. Изглежда тактически грамотен, включва се при корнери и бележи с глава. Ако не се лъжа и на нас така ни вкара дори. Дано Алегри му дава достатъчно шанс, а не чака да стане на 32.

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 21 Jul 2018, 14:30
Коментар #32

Juventus champion

Преди няколко месеца се говореше, че сме отхвърлили оферта на ПСЖ за около 40 милиона. Доколко е вярно, не знам, но изглежда, че интерес към Калдара определено не липсва. Иначе, ако не се лъжа, Калдара бе най-резултатният централен защитник в Серия А през 2016/17, като отбеляза и doppietta срещу Наполи. Би трябвало да допринесе и с голове, макар че аз очаквах повече попадения и от Бенатиа, когато взехме мароканеца, който вкарваше не малко и в Удинезе, и в Рома, та гаранция няма.

--------------------

+Quote Post
Replicant
коментар 25 Jul 2018, 07:38
Коментар #33

Juventus regular

Коментари: 2 268
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alessandro Del Piero

Milan? It's great to be linked to them but I am happy to be at Juventus. It is up to my agent to take care of these things. I am fine in Turin but let's see what happens. Allegri? We tested our offside trap today as I am curious to see how this goes. I have been playing in a 3 man backline over the past few years in Bergamo. Juve? Well I am exited to be here clearly as we have all been working very hard of late to be ready for the start of the new season... ".

+Quote Post
Kirilov
коментар 25 Jul 2018, 23:20
Коментар #34

Juventus star

Marotta: Caldara? He's unsellable.

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 26 Jul 2018, 05:17
Коментар #35

Juventus champion

Доживяхме да чуем такова нещо от него. Очаквах традиционното: "Ако играчът иска, ние не можем да го задържим."

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
Hristo
коментар 26 Jul 2018, 07:22
Коментар #36

Juventus champion

Не че нашето ръководство не е способно на някаква такава щуротия, но цялата история с трансфера на Калдара е безумна. Ако ще продаваме защитници, но това ще са Ругани и/или Бенатиа. Калдара не е Циглер, че да го разкараме още преди да е дебютирал, а и момчето ни чака година и половина - време, през което и ние сме отказали не една и две оферти за него.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 26 Jul 2018, 18:46
Коментар #37

Juventus champion

Коментари: 6 241
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Ники, по-скоро тук е най-удачно да ти отговоря. Аз лично към този момент не съм убеден по никакъв начин от Калдара, като че ли не очаквам голямо бъдеще. Когато го взехме, разбира се, стана ми интересно, така че каквото е имало да гледам от Аталанта, направил съм го. Не са 2-3 срещи, така че до известна степен имам наблюдение върху това, което е момчето. Знам ли как да го опиша: в него има нещо pure италианско, но на момента правим уточнението, че футболът се променя драстично с все по-бързи темпове, а италианците не е като да не изостават от години. Дефанзивните умения Калдара ги има (заложени): мен маркинг, суров е, силен е на втория етаж, обикновено е концентриран, вижда се голям хъс, а и е силен не само на втория етаж, но и в противниковото наказателно. Вече нататък знаеш - трябва да видим колко ще се развие. Уменията да е бранител ги има, типичен италианец от *тази епоха* - предполагам, че ще премине през пътя на бонучи/ до известна степен Ругани - постепенно ще надгражда с много бавни темпове някакви минуси, а при Калдара според мен са следните: тромав е, но това не може да бъде компенсирано. За Андреа е разбираемо, човекът е на 60 години и има 600 мача в кариерата, но Калдара просто няма крачката. Ако работи над концентрацията, позиционирането ще стане по-добро. Другият момент да го кажем така: сещаш ли се колко нелеп беше Ругани, когато трябваше да подава (когато пристигна тук)? Калдара е четири пъти по-нелеп. Ругани и в момента изглежда доста странно, когато е с топката в крака, но всъщност е задобрял и това му е подценен компонент, но Калдара е много слаб подавач. Не съм сигурен до колко можеш да станеш елитен в пасовете, ако нямаш и малко офанзивен талант. Сравненията с Ширеа, които са доста чести, са много неразбираеми. И ще ги погледна от тази гледна точка, че просто... все едно да сравняваш Хари Кейн и Какалов. Калдара е бранител, но Ширеа беше виртуоз във всичко, докато плюсът на Калдара са онези голове, които не знам дали тук ще ги има. Гасперини му даваше доста свобода в противниковото наказателно, но ми е много трудно да си представя, че с Алегри това ще проработи. Надявам се да развие IQ департамента, ясно е, че в Ювентус се иска да си съсредоточен винаги. Сърцето, така да кажем, има го - точно италианско, точно Киелини/Бардзали, но те двамата, дори с някои доста съмнителни ограничения, са двама от най-големите бранители в историята на играта. При Калдара липсата на скорост може да се окаже подводен камък, трябва да е по-бърз с топката... и да намали нарушенията, защото това момче е ходещ касап. Не ми се чекват статсове и т.н, но съм сигурен, че е в топ 5 на най-големите балтии в Калчото. Понякога закъснява, а тук се смесва суровото в него... и стават едни ненужни нарушения, които в Европа те убиват.

Разбирам ентусиазираните, но граничи с фантастиката титулярната двойка да е Киелини и Калдара. Калдара вече изостава от европейските връстници, пък нека да е светъл лъч. Той е такъв, защото базата е, че почна да играе на високо ниво (т.е в Калчото, не буквално) наскоро. За мен школуването му започва тепърва. Един Огбона беше далеч по-опитен, макар и млад, но се оказа въздух под налягане. Да, не беше толкова хайпван, но като че ли трябва да осъзнаем, че скуавката колкото и да е найс, все пак не обяснява за всеки, че има значение даден статс и от стила на отбор. Подкрепям момчето и се надявам да греша - т.е в САЩ да цъфне, а от август да е новият Варан, но съм негативно настроен и ще съм търпелив. Биткаджия е, според мен ще приеме предизвикателството. Може би вината на Ругани е, че не е като Киелини/Бенатия/дори Бардзали, пък да видим. И дума не може да стане да го разкараме, не и в сделка без валута, в която даваш Калдара за Смешнучи. Трябва да видим какво ще излезе от този проект, но съм бих бил не само търпелив, но като цяло тип, който намалява очакванията. Скоростта играе днес, деба - не само, но има значение. Не можеш да очакваш, че всеки е Киелини. Киелини изглежда много нелепо и много често, но е като виното - става все по-добър. Проблемът е, че няма тяло... или скоро няма да има. Но Калдара не го виждам как би паснал на много неща в Ювентус към момента, особено когато се целим високо. Мнението ми е, че говорим за raw проект - може би към 28 всичко ще е ток и жица, но не към момента. Прекалява се с хайпа доста грандиозно. Калдара е това, което се нарича 'ход за бъдещето'. Те не всеки път са успешни, не всеки път дават резултат веднага. Но от друга страна, знаеш, футбол се учи на голямата сцена, остави го 3 години още в Бергамо, какво точно ще се случи? Тук е мястото, на което да учи. Ограниченията притесняват, къде са - всеки знае. За бранител е млад, за такъв, който играе футбол от 2 години - назад е. Мисля, че попада в плановете, да видим какво ще се случи.

--------------------

+Quote Post
superniki
коментар 26 Jul 2018, 19:32
Коментар #38

Juventus star

Коментари: 4 698
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Цитат(pinkfloyd39 @ 26 Jul 2018, 16:46) *
Ники, по-скоро тук е най-удачно да ти отговоря. Аз лично към този момент не съм убеден по никакъв начин от Калдара, като че ли не очаквам голямо бъдеще. Когато го взехме, разбира се, стана ми интересно, така че каквото е имало да гледам от Аталанта, направил съм го. Не са 2-3 срещи, така че до известна степен имам наблюдение върху това, което е момчето. Знам ли как да го опиша: в него има нещо pure италианско, но на момента правим уточнението, че футболът се променя драстично с все по-бързи темпове, а италианците не е като да не изостават от години. Дефанзивните умения Калдара ги има (заложени): мен маркинг, суров е, силен е на втория етаж, обикновено е концентриран, вижда се голям хъс, а и е силен не само на втория етаж, но и в противниковото наказателно. Вече нататък знаеш - трябва да видим колко ще се развие. Уменията да е бранител ги има, типичен италианец от *тази епоха* - предполагам, че ще премине през пътя на бонучи/ до известна степен Ругани - постепенно ще надгражда с много бавни темпове някакви минуси, а при Калдара според мен са следните: тромав е, но това не може да бъде компенсирано. За Андреа е разбираемо, човекът е на 60 години и има 600 мача в кариерата, но Калдара просто няма крачката. Ако работи над концентрацията, позиционирането ще стане по-добро. Другият момент да го кажем така: сещаш ли се колко нелеп беше Ругани, когато трябваше да подава (когато пристигна тук)? Калдара е четири пъти по-нелеп. Ругани и в момента изглежда доста странно, когато е с топката в крака, но всъщност е задобрял и това му е подценен компонент, но Калдара е много слаб подавач. Не съм сигурен до колко можеш да станеш елитен в пасовете, ако нямаш и малко офанзивен талант. Сравненията с Ширеа, които са доста чести, са много неразбираеми. И ще ги погледна от тази гледна точка, че просто... все едно да сравняваш Хари Кейн и Какалов. Калдара е бранител, но Ширеа беше виртуоз във всичко, докато плюсът на Калдара са онези голове, които не знам дали тук ще ги има. Гасперини му даваше доста свобода в противниковото наказателно, но ми е много трудно да си представя, че с Алегри това ще проработи. Надявам се да развие IQ департамента, ясно е, че в Ювентус се иска да си съсредоточен винаги. Сърцето, така да кажем, има го - точно италианско, точно Киелини/Бардзали, но те двамата, дори с някои доста съмнителни ограничения, са двама от най-големите бранители в историята на играта. При Калдара липсата на скорост може да се окаже подводен камък, трябва да е по-бърз с топката... и да намали нарушенията, защото това момче е ходещ касап. Не ми се чекват статсове и т.н, но съм сигурен, че е в топ 5 на най-големите балтии в Калчото. Понякога закъснява, а тук се смесва суровото в него... и стават едни ненужни нарушения, които в Европа те убиват.

Разбирам ентусиазираните, но граничи с фантастиката титулярната двойка да е Киелини и Калдара. Калдара вече изостава от европейските връстници, пък нека да е светъл лъч. Той е такъв, защото базата е, че почна да играе на високо ниво (т.е в Калчото, не буквално) наскоро. За мен школуването му започва тепърва. Един Огбона беше далеч по-опитен, макар и млад, но се оказа въздух под налягане. Да, не беше толкова хайпван, но като че ли трябва да осъзнаем, че скуавката колкото и да е найс, все пак не обяснява за всеки, че има значение даден статс и от стила на отбор. Подкрепям момчето и се надявам да греша - т.е в САЩ да цъфне, а от август да е новият Варан, но съм негативно настроен и ще съм търпелив. Биткаджия е, според мен ще приеме предизвикателството. Може би вината на Ругани е, че не е като Киелини/Бенатия/дори Бардзали, пък да видим. И дума не може да стане да го разкараме, не и в сделка без валута, в която даваш Калдара за Смешнучи. Трябва да видим какво ще излезе от този проект, но съм бих бил не само търпелив, но като цяло тип, който намалява очакванията. Скоростта играе днес, деба - не само, но има значение. Не можеш да очакваш, че всеки е Киелини. Киелини изглежда много нелепо и много често, но е като виното - става все по-добър. Проблемът е, че няма тяло... или скоро няма да има. Но Калдара не го виждам как би паснал на много неща в Ювентус към момента, особено когато се целим високо. Мнението ми е, че говорим за raw проект - може би към 28 всичко ще е ток и жица, но не към момента. Прекалява се с хайпа доста грандиозно. Калдара е това, което се нарича 'ход за бъдещето'. Те не всеки път са успешни, не всеки път дават резултат веднага. Но от друга страна, знаеш, футбол се учи на голямата сцена, остави го 3 години още в Бергамо, какво точно ще се случи? Тук е мястото, на което да учи. Ограниченията притесняват, къде са - всеки знае. За бранител е млад, за такъв, който играе футбол от 2 години - назад е. Мисля, че попада в плановете, да видим какво ще се случи.

Страхотен пост! Благодаря ти! clap.gif clap.gif clap.gif

1a.gif

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 28 Jul 2018, 15:39
Коментар #39

Juventus champion

Калдара не се справя добре пеенето, но явно няма проблеми с вписването в отбора. Ще му остане спомен за месеца при нас преди да го пратим пак в битката за Лига Европа.

https://twitter.com/juvefcdotcom/status/1023097709392220160

Отдолу в коментарите някой е написал: Probably next year we are going to trade ronaldo for bonaventura laugh.gif

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
Kirilov
коментар 28 Jul 2018, 16:15
Коментар #40

Juventus star

--------------------

+Quote Post

3 страници V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 15th November 2018 - 04:47ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team