IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

5 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Алекс Сандро, 12
Underground Mind
коментар 19 Aug 2015, 17:54
Коментар #1

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Алекс Сандро

Алекс Сандро Лоби Силва, или просто Алекс Сандро, е бразилски футболист, роден на 26 януари 1991 година. На 19 август 2015, генералния спортен директор на Ювентус, Джузепе Марота, потвърди, че италианския шампион е привлякъл Сандро от Порто. Спекулираната от медиите цена, е в диапазона между 22 и 25 млн. евро. Сандро имаше откупуваща клауза на стойност 50 млн. евро в договора си с португалците, но отказа да преподпише своя договор с ''Драконите'' и така, те бяха принудени да го продадат една година преди да изтече настоящия му контракт. Според пресата Сандро ще получава заплата от 2.5-3 млн. евро на сезон в Ювентус.

Алекс Сандро е ляв бек, офанзивно-мислещ играч, като ESPN.com го описва като ''мощен бегач, който може да преодолява опонентите си един на един и, който центрира топката по отличен начин.'' Сандро, също така, се състезава за бразилския национален отбор. Преди да се премести в Европа, той носеше екипа на местния Сантос. През 2011 той бе закупен от Порто за 10.3 млн. евро, заедно със своя съотборник и сънародник Данило, който играе на поста десен бек. Сандро е представлявал родината си и на младежко ниво - записа 3 мача на Олимпийските игри в Лондон през 2012, включително и финала срещу Мексико, който Бразилия U23 изгуби с 2-1.

Сандро стартира кариерата си в Атлетико Паранензе, преди да се премести в Сантос през 2010 за 2-годишен наем. Преди това, Атлетико Паранензе продаде правата му на трети страни, използвайки уругвайския Депортиво Малдонадо. През 2009 той изигра роля при триумфа на Атлетико, който успя да спечели Кампионато Паранензе.

Визитка:

Име: Алекс Сандро
Дата на раждане: 21 януари, 1991
Място на раждане: Катандува, Бразилия
Височина: 1.80 м
Пост: Ляв бек

Кариера:

2008-2010 - Атлетико Паранензе - 17 мача, 1 гол
2010-2011 - Сантос - 31 мача, 1 гол
2011-2015 - Порто - 86 мача, 5 гола
2015-? - Ювентус - ?, ?

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''
Go to the top of the page

+Quote Post
div
коментар 19 Aug 2015, 20:16
Коментар #2

Juventus regular

Коментари: 1 554
Регистриран: 6-May 12
Потребител No.: 24 679

Ако е добър колкото е грозен, честито, имаме си ляв бек. Много добра работа на Марота между другото. Обикновено започваме с големите имена и завършваме с компромисен вариант, а в случая от сделка със Сикейра я докарахме до Сандро. Платихме си за качество, остава пичът да оправдае очакванията.

--------------------

+Quote Post
the_parasite
коментар 19 Aug 2015, 22:46
Коментар #3

Juventus regular

Коментари: 2 230
Регистриран: 10-December 09
Потребител No.: 3 058

Както вече написах, бразилците в "Ювентус" виреят колкото италианците при съдебните. Дано да не съм прав. На хартия няма какво да се обърка, но да видим.

+Quote Post
Boris Morev
коментар 20 Aug 2015, 07:00
Коментар #4

Juventus regular

Коментари: 2 428
Регистриран: 18-June 13
Потребител No.: 24 776

Ти съдиш по флопналите Амаури, Диего и Мело, въпреки че Мело втория сезон игра доста на ниво и не мога да кажа, че е флопнал. Да, ама това са хора, които дойдоха в тежко време и се налагаше да градят гръбнака на заспал гранд. Добре знаем, че бразилците не са играчи с психика и лидерски качества - голяма част от тях.
Сега положението е различно. Отборът е изграден и Алекс Сандро идва като липсващо парче от пъзела.Освен това има доста от контингента му, така че и подкрепа няма да му липсва.
Набора ще ти драснe един роман за Жулио Сезар, ако не знаеш за какъв бандит си говорим. Стълб в отбраната в години, когато Милан доминира, но все пак печелим Уефа. Емерсон също дойде в правилното време и с лекота стана фактор в отбора, две последователни титли и ако не беше циркът на Морати, успехите щяха да са много повече, включително в Европа.

Това ни е втората сделка след Видал, с която прецакваме по-мощен отбор от нас(Сити) за класен играч с мнооого години голям футбол пред себе си. Дано има повече такива сделки занапред.

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
the_parasite
коментар 20 Aug 2015, 10:09
Коментар #5

Juventus regular

Аз просто имам едно наум. А Емерсон не ми го хвали. Той буквално не можеше да спре топката на моменти.

+Quote Post
Underground Mind
коментар 20 Aug 2015, 10:11
Коментар #6

Juventus star

Сернаджото, Колела, Сичилиано, Миранда, Де Коста, Нене, Синесиньо, Алтафини, Жулио Сезар, Атирсон, Емерсон, Диего, Мело, Рубиньо, Ромуло. Това е. Това са всички бразилци в Ювентус - 15 човека от 1932 година до наши дни. Както се и вижда, освен Алтафини и Емерсон, няма кой знае какво друго като големи имена, така че наистина няма какво да се чудим, че ''бразилците не виреели в Ювентус''. Да бяхме взели Роналдо и Кака например, да видим дали нямаше да виреят. wink.gif

Този коментар е бил редактиран от Underground Mind на 20 Aug 2015, 10:16

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
outbreak
коментар 20 Aug 2015, 10:18
Коментар #7

Juventus regular

Коментари: 2 217
Регистриран: 4-July 06
Град: Плевен
Потребител No.: 143

Да не забравяме и major champion-а ЛУСИО! Много запомнящ се трансфер беше sad.gif

--------------------

+Quote Post
Underground Mind
коментар 20 Aug 2015, 10:23
Коментар #8

Juventus star

Уф, да, него (и Амаури) съм го пропуснал, но той нямаше време даже да флопне. Освен това, Лусио пристигна като издухан играч в края на кариерата си.

Този коментар е бил редактиран от Underground Mind на 20 Aug 2015, 10:28

--------------------

+Quote Post
Gianni-Agnelli
коментар 20 Aug 2015, 10:56
Коментар #9

Juventus bench

Коментари: 864
Регистриран: 24-January 10
Град: Sofia
Потребител No.: 3 280

Аз откакто съм жив чернилки все са пръскали в Юве. Само Огбона пропускам biggrin.gif

+Quote Post
Boris Morev
коментар 20 Aug 2015, 11:12
Коментар #10

Juventus regular

Между другото, тоя пич има много солидна физика за бек, ебати животното назобено. Ще ги изрине.

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 20 Aug 2015, 11:12
Коментар #11

Juventus champion

Коментари: 6 243
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Цитат(outbreak @ 20 Aug 2015, 11:18) *
Да не забравяме и major champion-а ЛУСИО! Много запомнящ се трансфер беше sad.gif

Да беше дошъл 2002ра да видим дали нямаше да е запомнящ се трансфер? Сандро ще се справи.

--------------------

+Quote Post
Del_Piero50
коментар 20 Aug 2015, 11:42
Коментар #12

Primavera player
**

Група: Banned
Коментари: 453
Регистриран: 6-February 10
Потребител No.: 3 348

Този ми допада като физика и техника.Мисля че ще се пригоди кън отбора.Сещам се за един Тюрам

+Quote Post
Del Pi 10
коментар 20 Aug 2015, 12:00
Коментар #13

Juventus regular

Коментари: 2 009
Регистриран: 23-July 08
Град: Бургас
Потребител No.: 1 279

Цитат(Del_Piero50 @ 20 Aug 2015, 12:42) *
Този ми допада като физика и техника.Мисля че ще се пригоди кън отбора.Сещам се за един Тюрам

Да бяхме взели Нагатомо или Д'Амброзио. Тия са изрудиии.. tooth.gif

--------------------
STORIA DI UNGRANDE AM0RE

+Quote Post
Boris Morev
коментар 20 Aug 2015, 12:02
Коментар #14

Juventus regular

Моля се на БОГ да вземем Нагатомо ли ве?

--------------------

+Quote Post
Underground Mind
коментар 20 Aug 2015, 19:08
Коментар #15

Juventus star

Цитат
Juve: 'Five-year deal for Alex Sandro'

Juventus have also confirmed the signing of Porto’s Alex Sandro, with the full-back signing a five-year contract.

The Portuguese side confirmed this afternoon that they had sold the Brazilian international to the Bianconeri for a fee of €26m, and the Turin giants have now relased the details of the transfer.

A statement on the club’s official website confirms the €26m fee, but reveals the sum is “payable in three financial years.”

The statement also confirms that Alex Sandro has signed a five-year contract with the Old Lady, tying him to the club until 2020.

http://www.football-italia.net/71339/juve-...eal-alex-sandro

Официално: 26 млн. евро трансферна сума, 5-годишен договор.

--------------------

+Quote Post
venko_90_
коментар 20 Aug 2015, 22:03
Коментар #16

Juventus regular

Коментари: 1 302
Регистриран: 8-January 12
Потребител No.: 24 620

Има всички предпоставки да ни реши проблемите в лявата зона за години напред. Дано ни зарадва с добри игри и се предпази от контузии.

П.П. Някой има ли по-близки наблюдения над играта му?

+Quote Post
the_parasite
коментар 20 Aug 2015, 22:50
Коментар #17

Juventus regular

Цитат(venko_90_ @ 20 Aug 2015, 23:03) *
Има всички предпоставки да ни реши проблемите в лявата зона за години напред.

На това се надяваме всички. Дано остави следа.

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 21 Aug 2015, 18:18
Коментар #18

Juventus champion

Коментари: 6 243
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Цитат(Underground Mind @ 20 Aug 2015, 11:11) *
Сернаджото, Колела, Сичилиано, Миранда, Де Коста, Нене, Синесиньо, Алтафини, Жулио Сезар, Атирсон, Емерсон, Диего, Мело, Рубиньо, Ромуло. Това е. Това са всички бразилци в Ювентус - 15 човека от 1932 година до наши дни. Както се и вижда, освен Алтафини и Емерсон, няма кой знае какво друго като големи имена, така че наистина няма какво да се чудим, че ''бразилците не виреели в Ювентус''. Да бяхме взели Роналдо и Кака например, да видим дали нямаше да виреят. wink.gif

Ще те поправя: Жулио Сезар е един от най-добрите бразилски централни защитници в историята, редом до имена като Домингос Да Гуйа, Луис Перейра, Мауро Рамос и Алдаир. Това съвсем автоматично го прави и един от най-добрите такива в нашата история, която също е видяла не един или двама легендарни стожери отзад. Сезар направи изключително запомнящ се Мондиал 86 - напълно безгрешен, помагаше и имаше роля и в двете фази на играта. А през периода му в Ювентус - 90-94, съвсем спокойно може да бъде наречен най-талантливият и най-добър наш футболист, след Роби. Сезар беше изграден като танк - физиката му беше плашеща, беше непреодолим 1:1, обираше всяка топка при въздушните сблъсъци, а най-подценената черта от играта му беше умението с топката в крака. В Монпелие също остави следа - беше част от един култов финал за тяхната купа през 90та година, на който се беше заел да пази тогава още младия, но много бърз Давид Жинола. С Ювентус спечели само един трофей - Купата на УЕФА през 93та срещу бъдещия си отбор, но беше твърд титуляр през цялото време. А разочароващият му за мен трансфер в Борусия също даде огромни дивиденти за тях - от 30 години не бяха печелили първенството, но с поемането на отбраната от Сезар, последваха 2 титли. През 97ма беше част от отбора, който ни победи на финала (не игра тогава), но кариерата му в Борусия може да се похвали с 2 суперкупи на Германия и една междуконтинентална. Борусия по това време имаха елитен треньор и легендарна защита - освен Сезар, бяха върнали и другите наши - Колер и Ройтер, имаха Замер, а до тях Бодо Шмид и Мартин Крее.

Колкото до другите две големи имена от последните години: уникален бранител като Лусио дойде на 34 години след 12 страхотни сезона в европейския футбол. Тук вината е на Моджи, че през лятото на 2003та изборът беше сведен между Киву, Лусио, Рафа Маркез и Легроталие и ние дръпнахме късата клечка, а другите трима направиха запомнящи се кариери. Да беше дошъл тогава Лусио. Такъв играч не се проваля, без значение дали е бразилец или камбоджанец. Емерсон по-скоро беше част от разочароващ и мрачен период. И аз бих предпочел да беше дошъл 2 години по-рано, още при Липи, така че сега щяхме да го обсъждаме като далеч по-запомняща се фигура. Но си е факт, че Емерсон беше страхотен дефанзивен халф.

--------------------

+Quote Post
Garrett
коментар 22 Aug 2015, 09:22
Коментар #19

fino alla fine

Група: Admin
Коментари: 2 346
Регистриран: 26-February 06
Град: Варна
Потребител No.: 30
Любим футболист: Pavel Nedvěd

Най-скъпият ни трансфер на този пост след Тюрам. Дзамброта ни струваше приблизително 18.5 млн евро (поне според уикипедия, след ефект на инфлацията). Дано оправдае очакванията.

--------------------
This is our celebration, earned by the sweat of our brows.
It’s the celebration of all those who have always believed.
It’s the celebration of all you Juventus supporters, who instead of abandoning us made your voices even louder.
It’s the celebration of all those who roared for a Serie B goal the same way they did for the one that brought us the Scudetto.

+Quote Post
masterhp
коментар 22 Aug 2015, 15:37
Коментар #20

Juventus champion

Коментари: 9 437
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Успех на момчето, наистина големи надежди възлагам на него. Спокойно мога да кажа, че от 10 години, не сме правили толкова силен трансфер на една от най-проблемите ни зони. Дори и да е пълен флоп, ще е с класи над всичките му предшественици. Сумата от 26 милки ми се вижда прекалено голяма, но ако това е цената на този проблем, сме закъсняли с решаването му, толкова години наред. За мое огромно съжаление нямам достъчни наблюдения над играта му, тъй като от година не гледам футбол, просто защото не ми остава време, понякога дори за Юве. Ще го наблюдавам с огромен интерес, ако някой има задълбочени наблюдения да не крие, а да пише повече за него smile.gif

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post

5 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 21st November 2018 - 06:44ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team