IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

7 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Даниеле Ругани
Underground Mind
коментар 23 Jul 2015, 13:54
Коментар #1

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Даниеле Ругани

Даниеле Ругани, роден на 29 юли 1994 година, е италиански футболист, който се състезава на поста централен защитник и е част от отбора на Ювентус.

Роден в Луча, Италия, Ругани стартира футболната си кариера в тосканския тим на Емполи през 2000, когато е на 6-годишна възраст. Той остава в юношеската школа на клуба 12 сезона, преди да осъществи трансфер в гранда Ювентус през август 2012. След като се присъединява към редиците на Старата госпожа, Ругани е картотекиран в отбора на Примаверата на Юве, където е твърд титуляр през 2012/2013. След успешната си кампания с бианконерите, Ругани бе закупен изцяло на 31 юли 2013, и впоследствие изпратен обратно под наем в Емполи за новия 2013/2014 сезон. На 20-годишна възраст Ругани бе звездата в отбраната на отбора, в сезона, в който Емполи успя да спечели промоция и да направи скока от Серия Б в Серия А. Той записа 40 мача и вкара 2 гола в този период. Емполи завърши сезона на 2-ро място, веднага след лидера Палермо. На 18 юни 2014 бе потвърден co-ownership-a между Ювентус и Емполи, като Ругани щеше да изиграе новия сезон - 2014/2015 - в тима на тосканците. На 2 февруари 2015 Ювентус откупи оставащите 50% от правата на Ругани от Емполи за 3.5 млн. евро, след като слуховете за интерес на английския Арсенал набраха сила. Общо, Ругани записа 78 мача за Емполи и вкара 5 гола. Даниеле се прочу с това, че през сезон 2014/2015 изигра всичките 38 мача за отбора си в Серия А, като беше единствения полеви играч в елита на Апенините, който записа пълния пакет минути. Същевременно, той не си изкара нито един жълт или червен картон.

По-късно бе оповестено, че Ругани ще е част от състава на Ювентус за сезон 2015/2016, като бианконерите отхвърлиха оферти от Арсенал и Наполи, които, според пресата, бяха на стойност 18 и 22 млн. евро.

“Страстта ми към Юве датира от ранна дестка възраст,” сподели Ругани на официалното си представяне като играч на Ювентус. “Баща ми е фен на тима, а за мен е сбъдната мечта да съм тук. Благодаря на клуба за доверието, което показа към мен. Сега зависи от мен да се отплатя за тази възможност. Ще се боря за мястото си и съм готов да покажа това, което мога. Отдава ми се шанс да се уча много от тези, които вече играят на моя пост в Юве. Ще имам възможността да израстна много редом до Киелини, Бонучи и Бардзали. Без картони миналия сезон? Е, аз не съм импулсивен и агресивен, моят стил е по-премерен. Извън терена съм спокоен човек, но знам как да съм твърд на игрището, когато се налага. Решението на клуба да се довери на толкова млади играчи тази година, трябва да бъде оправдано от нас. Маурицио Сари изигра голяма роля в развитието ми, допринасяйки с много съвети за тактическата страна от играта, над които да мога да надградя. Надявам се да заслужа място и в националния отбор на Италия чрез здрава работа. Не мога да си позволя да мисля, че вече съм свършил това. трябва да продължа да се трудя. Да играе в Шампионската Лига е мечта за всяко момче. Мотивиран съм и амбициран. Нападателят, който ми бе най-труден за опазване, бе Карлос Тевес.”

Ругани записа първата си повиквателна за националния отбор на Италия под ръководството на Антонио Конте - на 9 ноември 2014 бе извикан за евроквалификацията с Хърватия и приятелския мач с Албания.

Визитка:

Име: Даниеле Ругани
Дата на раждане: 29 юли, 1994
Място на Раждане: Луча, Италия
Височина: 1.88 м
Пост: Централен защитник

Кариера:

2000-2013 - Емполи
2012/2013 - Ювентус (наем)
2013-2015 - Емполи
2015-? - Ювентус

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''
Go to the top of the page

+Quote Post
Underground Mind
коментар 01 Aug 2015, 01:22
Коментар #2

Juventus star

Цитат
Attraverso il suo profilo ufficiale su Twitter, Davide Torchia, agente del difensore della Juventus Daniele Rugani, ha confermato la firma del giovane talento bianconero sul rinnovo contrattuale fino al 2020. “Grande fiducia e stimolo a lavorare sodo per la gloriosa maglia”, questo il messaggio a corredo del tweet.

http://www.tuttomercatoweb.com/serie-a/juv...-stimolo-711169

Агентът на Ругани, Давиде Торчиа, е потвърдил, че Даниеле е подписал договор с Ювентус до 2020 година. cool.gif

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
venko_90_
коментар 01 Aug 2015, 07:15
Коментар #3

Juventus regular

Коментари: 1 302
Регистриран: 8-January 12
Потребител No.: 24 620

По време на двете контроли наблюдавах изявите му с удоволствие, а сега с контузиите на Бардзали и Киелини може би ще има шанс да играе и за супер купата. Страхотен талант, който има потенциал да е стълб в отбора години напред. smile.gif

+Quote Post
Underground Mind
коментар 14 Oct 2015, 12:04
Коментар #4

Juventus star

Цитат
Daniele Rugani is not concerned by a lack of playing time at Juventus - “I knew it wouldn’t be easy”.

The defender returned to the Bianconeri from Empoli this summer, but has so far been limited to just once substitute appearance in the Champions League.

“I haven’t played in Serie A, but I have to be calm,” Rugani told Gazzetta dello Sport.

“I’ve just started with Juve. I knew it wouldn’t be easy, I just have to be ready.

“Am I lacking in cynicism? I think that’s something people say, just for the sake of saying it. I’m cleaner than some others, but I never shirk a tackle.

“I can do the three roles in a back-three, but if I have to choose then I’d be best at centre-left or centre-right, playing in the middle isn’t for everyone, it’s more difficult.”

Rugani was also asked what can learn from his senior teammates, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini and Andrea Barzagli.

“From Bonucci I’d take his his personality and confidence in playing the ball. From Barzagli, his attention, it’s amazing how he’s focused throughout the game.

“From Chiellini? His decision-making.”

http://www.football-italia.net/74301/rugan...atient-juventus

Ругани: “Все още не съм играл в Серия А, но трябва да бъда спокоен. Тъкмо започнах с Юве и знаех, че няма да е лесно. Просто трябва да съм готов... Дали ми липсва твърдост? Мисля, че това е нещо, което хората казват колкото да кажат нещо. Играя по-чисто от други, но никога не бягам от шпагати. Мога да изпълнявам всяка една роля в схема с тройка централни защитници, но трябва да избера къде би било най-добре - дали като ляво-разположен или като дясно-разположен, в средата не е за всеки, там е по-трудно. Какво научих от колегите си в отбрана? От Бонучи - неговия характер и увереност да борави с топката. От Бардзали - неговото внимание. Невероятно е колко фокусиран е в продължение на целия мач. От Киелини - взимането на решения.”

--------------------

+Quote Post
Hennessy
коментар 14 Oct 2015, 12:32
Коментар #5

Juventus star

Коментари: 3 070
Регистриран: 28-February 10
Град: Добрич/Пловдив
Потребител No.: 3 499

И аз съм много доволен от решенията, които взима Джорджо tooth.gif

Този коментар е бил редактиран от Hennessy на 14 Oct 2015, 12:32

--------------------

+Quote Post
nameless
коментар 14 Oct 2015, 13:04
Коментар #6

Juventus regular

Коментари: 1 807
Регистриран: 20-March 07
Град: Sofia
Потребител No.: 417

Цитат(Hennessy @ 14 Oct 2015, 13:32) *
И аз съм много доволен от решенията, които взима Джорджо tooth.gif

Това беше най-доброто му решение в Шампионската лига миналия сезон biggrin.gif

Дърпането и скубането в наказателното ни поле е вече друг въпрос...

--------------------

+Quote Post
venko_90_
коментар 15 Oct 2015, 05:30
Коментар #7

Juventus regular

Надявам се този сезон Ругани да запише участие в поне 10-15 мача, за да понатрупа игрова практика. Аз виждам неговото интегриране в титулярния състав от следващата година. smile.gif

+Quote Post
Underground Mind
коментар 29 Oct 2015, 19:18
Коментар #8

Juventus star

Цитат
The agent of Juventus’ Daniele Rugani has hinted that he could join Napoli if he doesn’t play more for the Bianconeri.

The centre-back joined the Italian champions in the summer, but has failed to be given a chance and has been linked to a reunion with former Empoli colleague Maurizio Sarri at the San Paolo.

The 21-year-old was coached by Sarri at the Tuscan side last season, but hasn’t played a single minute in Serie A for Juve this term.

“We need to see if Rugani intends to leave Juventus, he’s not played much and Napoli need a defender,” agent Davide Torchia told RadioCrc.

“Daniele has always liked the club but that doesn’t mean there’s an ongoing negotiation.

“It’s undeniable that Rugani is sorry to have played so little at Juventus, he isn’t depressed but can’t wait to get his chance.

“However, we’re bound by time, if we don’t see a radical change between now and December then we will see.

“Sarri has taught Rugani so much and it’s normal that the player has an eye on the Coach.

“Juventus don’t want to sell at the moment but in December we will have to analyse the situation.”

http://www.football-italia.net/75010/agent...ugani-departure

Давиде Торчиа (агент на Ругани): “Трябва да видим дали Ругани има намерение да напусне Ювентус, той не играе много, а Наполи има нужда от защитник. Даниеле винаги е харесвал отбора, но това не значи, че в момента текат преговори. Няма как да се отрече, че Ругани съжалява задето играе толкова малко за Ювентус, не е депресиран, но няма търпение да получи своя шанс. Обаче, ние сме притиснати от времето и, ако не видим радикални промени между сега и декември, тогава ще помислим. Сари е научил Ругани на толкова много и е нормално играча да има предвид треньора. Ювентус не иска да продава в момента, но през декември ще трябва да анализираме ситуацията.”

Представям си, ако загубим Коман, Ругани и Берарди... Тогава сладките приказки на ръководството за подмладяване, за най-горещите таланти, към които Ювентус винаги се стреми, ще рухнат като къща от карти...

--------------------

+Quote Post
venko_90_
коментар 30 Oct 2015, 05:55
Коментар #9

Juventus regular

Ако трябва да сме честни на фона на всичките ротации, които направихме момчето можеше да получи шанс за изява до момента. Не е никак добре това, което се случва, защото на всичкото отгоре идва и в момент когато сме пълна дупка и съблекалнята е изпусната.

Съдейки по предишните случаи с Коман, Видал и Тевез очаквам гризача да излезе и да каже "Не можем да накараме насила някой да играе за Ювентус" и зимата да гледаме Ругани с друга фланелка. Undergorund Mind, не вярвам да си представяш, че след това изказване Ругани автоматично ще започне да бъде налаган - най-малкото това би показало на всички, че всеки може да извива ръцете на треньора и ръководството и играчите ще започнат да им се качват на главата. Лошото е, че може би именно това изказване ще го засили някъде другаде.

+Quote Post
Underground Mind
коментар 30 Oct 2015, 15:43
Коментар #10

Juventus star

^ Не само, че няма да бъде налаган, ами дори според някакъв ретард от GdS сме щели да го продадем, за да лапнем парите и да вземем Зунинга (или Сунига, както там се казва оня от Наполи). biggrin.gif

http://www.tuttojuve.com/altre-notizie/ber...i-zuniga-258548

--------------------

+Quote Post
Gianni-Agnelli
коментар 30 Oct 2015, 18:42
Коментар #11

Juventus bench

Коментари: 861
Регистриран: 24-January 10
Потребител No.: 3 280

Ругани е на 21 и има време да бъде налаган. Ако смята, че да играе 10 мача срещу Сасуоло и Аталанта ще допринесе толкова много за кариерата му - да ходи в Наполи.

В отбора има толкова опит на световно ниво - и не само в играчите, Гросо, Ферара и още куп хора могат да допринесат за развитието му.

Имаме си достатъчно проблеми в защитата за да тестваме пеленаче. Да, Ругани е един от най-добрите защитници за възрастта си, но има достатъчно време пред него. И Зума и Варан се налагат, като първия засега е флоп, а втория все още прави доста грешки.

+Quote Post
Underground Mind
коментар 31 Oct 2015, 00:49
Коментар #12

Juventus star

Цитат(Gianni-Agnelli @ 30 Oct 2015, 18:42) *
Ругани е на 21 и има време да бъде налаган. Ако смята, че да играе 10 мача срещу Сасуоло и Аталанта ще допринесе толкова много за кариерата му - да ходи в Наполи.

В отбора има толкова опит на световно ниво - и не само в играчите, Гросо, Ферара и още куп хора могат да допринесат за развитието му.

Имаме си достатъчно проблеми в защитата за да тестваме пеленаче. Да, Ругани е един от най-добрите защитници за възрастта си, но има достатъчно време пред него. И Зума и Варан се налагат, като първия засега е флоп, а втория все още прави доста грешки.

Под ръководството първо на Дзанкета, после на Гросо, Примаверата е в състояние на клинична смърт вече трети сезон. Абсолютно отвратителни резултати, никакво израстване или прогрес при младите играчи. По какъв начин Гросо или пък Ферара - който дори не работи в клуба - могат да допринесат за развитието на Ругани? Точно по никакъв.

И да, мачове за Наполи срещу Сасуоло и Аталанта със сигурност ще помогнат повече за прогреса му, още повече при човекът, който му даде път в големия футбол, Маурицио Сари, отколкото да чупи пейката в този посредствен Ювентус. По същият начин, по който за прогреса му са оказаха сублимни пълния пакет минути, които получи през миналия сезон, когато не пропусна и една секунда от мачовете на Емполи.

Тук си говорим за 13 мача от началото на сезона и само няколко минути футбол срещу Севиля - това е от Ругани. Ако смяташ, че това е окей, хубаво. За мен не е. 100% и Варан, и Зума са играли повече от 3-4 минути за отборите си през настоящата кампания. Разбирам притесненията породени от необходимостта за точки, но тук става дума за полеви играч и сериозна опция за отбраната, не за третият вратар.

Този коментар е бил редактиран от Underground Mind на 31 Oct 2015, 00:52

--------------------

+Quote Post
Gianni-Agnelli
коментар 31 Oct 2015, 10:32
Коментар #13

Juventus bench

Коментари: 861
Регистриран: 24-January 10
Потребител No.: 3 280

Чиро се навърта постоянно в клуба и в национала. Гросо е световен шампион и има какво да сподели на наш Даниеле.

Да, нека има 38 пълни мача за Емполи, но Емполи не е Юве. И пак казвам, че имаме достатъчно проблеми в защита и Даниеле не е решението им.

Да, Даниеле не е трети вратар, а е последен избор защитник. Огбона си отиде заради него. Касерес е контузен, а Бардза играе десен бек. Съвсем скоро ще получи шанс - неизбежно е, просто защото нямаме играч за ротация на този пост освен него. Изказването на мениджъра му е във възможно най-неточния момент. Можеше да изчака до зимата. Мората дойде за 20 млн. и едвам помириса терен първия полусезон(ако не се лъжа до 31/10/2014 нямаше минути, като не съм сигурен дали контузията беше единствената причина). Коман бе титуляр първия мач защото нямаше кой, а след това видяхме колко време записа.

Не сме преходен сезон в Серия Б за да може случая "Маркизио" да бъде повторен. Ругани още не се е доказал като новия Ширея, така че няма как да запише 30% от пълните мачове до момента.

Ако отбора тръгне следващите няколко мача, то Ругани няма как да не получи шанс, дори да е праснал дъщерята на Алегри. Просто защото идва мощен и гъст цикъл от мачове, а Киело и Бардза са 30+. Дори и Бонучи трудно издържа, помним през годините колко ротации имаше и с Касерес, и с Огбона, дори параолимпийци като Пелузо записваха минути в центъра на защитата.

Изказването на мениджъра е неподготвено и не на място. Поне да няма публичност. Какви са тези самопредлагания?

+Quote Post
Underground Mind
коментар 31 Oct 2015, 11:26
Коментар #14

Juventus star

Чиро се навърта в клуба за някой друг мач на ветераните и легендите на Ювентус и дотам. Гросо го виждам какво споделя на младежите в Примаверата, повече не ми се гледа, но явно ще трябва да изтърпя и този сезон.

Иначе правилно си споменал Огбона, но Ругани не може да получи дори половината на неговите минути. Всъщност е доста далеч от подобно постижение в момента. И аз нямам предвид, че още през този сезон трябва да се утвърди като бъдещ стожер на Ювентус, а че трябва да получи достатъчно игрово време, не това на третия вратар. Играхме с Фрозиноне, с Киево, с Удинезе, с Болоня, с Аталанта все у дома, а той дори не е загатнал, че може да се появи... laugh.gif Същевременно се говори, че след червения картон на Киелини, Стураро или Падоин могат да запълнят дупката в отбрана (като титуляр/и или поне като смени срещу Торино), ако Касерес не е на линия. Е, какво е това, доверие може би? Дори да са просто спекуалции (но породени от логиката), то достатъчно добре изразяват позицията на Ругани в този клуб към днешна дата.

Изказването на мениджъра си е тъкмо на място, при положение, че клиента му е записал жалките 4 минути в 13 мача от началото, а след краят на сезона има Европейско първенство. Ругани вече беше викан за първия отбор на Скуадрата и има амбиции да участва във Франция. Ако до декември наистина нищо не се промени, то не виждам защо да остава, а да не иде в Наполи, където със сигурност ще играе доста, и където е треньор неговия човек Сари. На мен като фен би ми било гадно, но мога да разбера гледната му точка и откъде идва.

--------------------

+Quote Post
venko_90_
коментар 31 Oct 2015, 12:43
Коментар #15

Juventus regular

Нормално ще е да напусне, защото ще отиде някъде, където треньорът го е изградил като играч, познава го и най-вероятно ще разчита на него. А и в защитата на Наполи е много по-лесно да се намери място за него. На нас защитния ни вал е единственото звено останало читаво от миналия сезон и е разбираемо Алегри да не иска да го пипа много. Но ако Падоин играе централен защитник днес при условие, че имаме Ругани...извинявайте, но това ще е пореден тъп ход на Алегри този сезон.

+Quote Post
Underground Mind
коментар 31 Oct 2015, 13:02
Коментар #16

Juventus star

^ Но е едно треньорът да не иска да пипа защитата (това е напълно разбираемо) и съвсем друго да не дава игрово време ВЪОБЩЕ, ИЗОБЩО, НИКОГА, НИКАК, ПРИ НИКАВИ ОБСТОЯТЕЛСТВА, КАКВОТО И ДА СТАВА на бранител, който е стигнал до мъжкия национален отбор на страната си на 21 години и за когото са се вадели суми от по 25 млн. евро от отбори като Арсенал и Наполи.

--------------------

+Quote Post
venko_90_
коментар 01 Nov 2015, 08:28
Коментар #17

Juventus regular

Аз съм съгласен изцяло с теб и съм на мнение, че Марота ще лъсне като пълен идиот, защото в рамките на година ще загубим таланти като Коман, Берарди и Ругани. Просто се опитвам да погледна нещата от друга гледна точка.

Въпреки, че имахме добри ходове на трансферния пазар, то продажбата за Коман, която дори Алегри призна, че не е очаквал и врътката за правата на Берарди за тези на Заза са ходове пред които привличането на Хорхе Мартинес изглежда класен ход като купуването на Зидан за 3 милиона евро от Бордо.

+Quote Post
Underground Mind
коментар 06 Nov 2015, 15:17
Коментар #18

Juventus star

Цитат
Manchester United and Arsenal are reportedly among six clubs looking at Juventus’ Daniele Rugani.

The Italian Under-21 international defender returned to Turin from Empoli this summer, but has so far yet to make a single Serie A appearance.

The player’s agent has hinted that Rugani could look to move in January if he isn’t given more playing time, and Tuttosport reports that a number of clubs are interested.

The Turin-based sports daily claims English side Manchester United and Arsenal are both keen on the 21-year-old.

In Italy, Napoli would like to sign the centre-back outright, while Sampdoria, Lazio and Fiorentina are interested in a loan deal.

However, speculation suggests that Rugani could finally get his chance against former club Empoli this Sunday.

http://www.football-italia.net/75403/six-clubs-rugani

Манчестър Юнайтед и Арсенал се интересуват от Ругани. В Италия, Сампдория, Лацио и Фиорентина го искат под наем, а Наполи желае директно да го закупи. Според последни спекулации, Ругани може би най-накрая ще направи дебюта си в Серия А този сезон срещу Емполи, след дни дни.

Tuttosport

--------------------

+Quote Post
ForzaJuve29
коментар 06 Nov 2015, 15:49
Коментар #19

Juventus star

Коментари: 3 573
Регистриран: 19-February 12
Град: Пловдив
Потребител No.: 24 637

Да изпуснем Ругани ще е най-голямата простотия!

+Quote Post
Underground Mind
коментар 06 Nov 2015, 16:21
Коментар #20

Juventus star

Влязох в juventuz да видя какво мислят колегите ювентини по въпроса: темата на Ругани е една от най-активните последните дни и има много страници изписани. Мързи ме да чета всичко, но имаше едно мнение, което много ми хареса и ме разсмя:

Цитат
Allegri is pooping in his pants because he knows that a couple slips more and his seat will be underfire.

He definitely is ready to sacrifice rugani if that means saving face. In the end, is his job vs ruganis job, and oh yes he will prefer to see rugani gone before him getting fired.

The funny thing is that right now, chiellini is closer to getting him fired than rugani.

laugh.gif

--------------------

+Quote Post

7 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th July 2018 - 04:10ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team