IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

14 страници V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Сами Кедира, 6
odyssey7
коментар 23 May 2015, 15:54
Коментар #41

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 2 855
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

QUOTE(Boris Morev @ 23 May 2015, 16:36) *

Thats what I am talking about.

Този коментар е бил редактиран от odyssey7 на 23 May 2015, 15:55
Go to the top of the page

+Quote Post
Gianni-Agnelli
коментар 23 May 2015, 16:07
Коментар #42

Juventus bench

Коментари: 864
Регистриран: 24-January 10
Град: Sofia
Потребител No.: 3 280

Да бе, то това е ясно. Аз също греша, но изобщо не мисля, че Кедира е толкова capable, колкото го изкарват.

Доста посредствен играч, пример за слаб играч в голям отбор и хайпване. Нещо от сорта на Джон Оби Микел е.

За какъв биткаджия и физически играч говорим(1.6 шпагата, 1.3 interception-а средно на мач(Видал 3.5, 1.7)).

Голови пасове 0.9 на мач, всички от основните ни халфове имат с 50% повече.

Дотук със статистиките. Големия му плюс е покриването на голяма част от терена. Но той е далеч от комплексен и завършен играч. Има отрицателен баланс в сблъсъците(въпреки физиката си), пасовете също не са му силна част, а това за този стил, който изповядваме в момента е важно. Смятам, че менталните му качества са надценени, но дори и да не са, откъм технически умения Сами Кедира е доста лишен. За трите позиции се сървеновават МВП, Стураро, Падоин и някой измежду Асамоа и Алан(в зависимост дали ще вземем ляв бек, Алан или и двете). Да не говорим, че в Реал Мадрид "учат" играчите да не тичат и да не покриват определени зони, та не знаем дали не му е заминал единствения полезен skill.

Ако речем, че Пирло, Ромуло, Пепе и Мароне напускат, то оставаме с Маркизио, Видал, Погба, Стураро, Падоин, Асамоа, Витале(евентуално) и от по-атакуващите Перейра, Тевез/Дибала(в зависимост дали ще играят тримата с Мората) и може би и Коман, а и се търси човек там. Тевез изобщо не играе лошо зад нападателя/нападателите.

От друга страна един Алан е инвестиция, запознат с калчото футболист, с доста стабилен арсенал от умения, комплексен играч, силен в много фази, млад. Всичко, което Кедира не е. Евентуална заплата на Кедира(4М) с тригодишен договор излиза около 24 млн. с данъците. Алан излиза също горе-долу толкова(че и по-евтино).

Освобождаваме се от Рето Циглер, Хорхе Мартинез(мисля, че им свършва договора по мои сметки), Исла и Йоренте също са доста висок разход.

Кедира ще е доста глупава инвестиция за мен. Категорично не вярвам, че Паратичи и Марота го мислят. Според мен са партенки. Просто не ни е таква политиката. Искрено се надявам да не стане подобен трансфер.

+Quote Post
Underground Mind
коментар 23 May 2015, 16:21
Коментар #43

Juventus star

Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Какви статистики да има, при положение, че не е играл изобщо този сезон? biggrin.gif И при положение, че изпусна цялата втора половина на миналия, заради контузия? Алан... Чакай малко, кой е Алан всъщност? Някакъв пич, дето нашумя преди 3 месеца, само защото направи много добър мач срещу нас. Безпосрно е талантлив, но се изкарва все едно едно е Меси на централните полузащитници, докато същевременно Кедира се принизява на нивото на Светльо Дяков. biggrin.gif

Цитат(odyssey7 @ 23 May 2015, 16:54) *
Thats what I am talking about.

It's something we all know.

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
odyssey7
коментар 23 May 2015, 16:38
Коментар #44

Juventus star

Коментари: 2 855
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

Кедира не е Светльо Дяков, това е ясно. Става въпрос за (вече бивш) играч на Реал и национал на един от най-силните национални отбори в света. Колкото и да са зле хората не пасат трева, особено немците. Казуса е съвсем различен. Дали имаме нужда от играч с неговите характеристики и с подобна заплата, играч излизащ на отбора 32млн евро. Дори и да не се сравнява подобен входящ трансфер с Алън, то съвсем споконо може да е с всяко друго име. И тук говорим за бекъп. Със същия успех може да играе и Стураро ако му са дава шанс за изява, с разликата че заплатата му в сравнение с тази на Кедира е много, много по-ниска. Всеки си има мнение. Съвсем скоро ще разберем дали подобен трансфер ще се усъществи. И между другото - Алън има над 100 мача за Удинезе, не е играч от 3 месеца. Миналия му сезон също си бе стабилен, като в този е номер едно по отнети топки, повече и от Видал, който си бе монополизирал мястото през последните няколко години. И не, не говорим за Меси, най-малкото че цената му е колкото на почти всеки бразилски проспект.

Този коментар е бил редактиран от odyssey7 на 23 May 2015, 16:39

+Quote Post
Boris Morev
коментар 23 May 2015, 16:38
Коментар #45

Juventus regular

Коментари: 2 428
Регистриран: 18-June 13
Потребител No.: 24 776

По-скоро от 3 години се знае кой е Алан и представянето му е постоянно в този период, докато Кедира в 80% от сезона е контузен. Какво да ги сравняваме изобщо?

Алан - average 4,6 tackles per game, за справка Видал е на 3.1, за какво си говорим...

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
Underground Mind
коментар 23 May 2015, 17:02
Коментар #46

Juventus star

Като е толкова популярен и такъв мастър на статистиката, 'що един, един не драсна нещо за него преди мачът с нас? Как го иска в Ювентус и т.н., а се почна с hype-а след двубоя с нас? Този изгря на небосклона точно след Удинезе-Ювентус и силното си представяне срещу Погба. Дотогава нито в медии, нито във форуми някой му е поствал статса, нито пък въобще е давал индикация, че съществува такъв играч. btw, той е и брзилец, така че не знам к'во толкова се прехласвате - нали ''бразилци в Ювентус не виреят'', 'ли к'во беше...

За да не излезе, че плюввам нещо по Алан, ще се повторя, че ме кефи и бих се зарадвал, ако се присъедини към Ювентус, но да се хвърлят камъни по Кедира само, за да се изтъкне Алан... е, еми не е редно някак си.

Цитат(odyssey7 @ 23 May 2015, 17:38) *
Кедира не е Светльо Дяков, това е ясно. Става въпрос за (вече бивш) играч на Реал и национал на един от най-силните национални отбори в света. Колкото и да са зле хората не пасат трева, особено немците.

А, не са. Попрегледай малко от предишните постове, за да видиш с какво се сравнява. Честно казано, ако не знаех, че обсъждаме Сами Кедира от Реал Мадрид, щях да помисля, че баш за наш Светльо си говорим тука. Кедира, ако беше такава дупка нямаше да вземе участие в 5 мача на шампионския отбор на Германия миналото лято (вкл. 1/8-финала с Алжир, 1/4-финала с Франция и 1/2-финала с Бразилия, като не игра във финала с Аржентина само заради травма в бедрото, получена на разгрявката на Маракана) и нямаше да предизвиква интерес от Байерн Мюнхен, Челси, Арсенал и т.н. Дори не мога да си обясня причината за хейта към Кедира (умишлено не използвам ''критика''), при положение, че същия никога е намал директна или индиректна връзка с Ювентус, освен мачовете срещу Мадрид миналия сезон (когато си игра добре срещу нас). Но пък к'во се учудвам... ние не искаме Кавани и Кедира, но искаме Алан и Заза. Enough said.

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
Gianni-Agnelli
коментар 23 May 2015, 17:11
Коментар #47

Juventus bench

Коментари: 864
Регистриран: 24-January 10
Град: Sofia
Потребител No.: 3 280

Сравнявах по-миналия сезон на Кедира(44 мача, около 3500 минути(не съм абсолютно сигурен и точен)) със сегашния на Видал(с опцията, че на Видал сезона не му е много перфектен).

Кедира в Реал флопна, то се видя. Дори и без контузиите.

Колкото до национала, самия факт, че Кристофър Крамер и Мимо Гинтер са ти резерви, показва и какво правиш в национала. Дето се вика - да не преписваме на Коентрао заслугата за ШЛ миналата година. Да перифразирам думите ти - Матьо, ако вдигне ШЛ, ще е задължително страхотно попълнение като свободен агент?

Да, всеки си има мнение, но моето го аргументирам със качествата му, а не с това къде играе. Той и Рамос играе в Реал, та и звезда го водят, но едвам я спира последните 2 сезона. Не атакувам никого, просто показвам какъв плевел е Кедира. Обявих му двете му силни фази - гони много и правилно и чете играта. Той не може да прави шпагат, никога не го е правил, не знае как става.

С тази заплата е абсурдно да е втора резерва(Стураро си заслужи доверие, а защо не и Асамоа), а да има повече от 20 мача(или мач срещу отбор от топ 10 извън Торино) просто няма качествата. Нищо хубаво не може да излезе от тоя трансфер. Пичовете са го написали и по-горе проблема със съблекалнята. Точно проблеми там не ни трябват, при все, че това ни е силата. Само Тевез ще взима повече...

Трансфера има същия risk/reward коефиециент като това Витале да е титуляр цял сезон...

+Quote Post
Underground Mind
коментар 23 May 2015, 17:36
Коментар #48

Juventus star

Само че Кедира не е Коентрао и това си пролича в мачовете на Германия с Франция и Бразилия на Мондиала. btw, не съм чул нито един германец да го плюе за мачовете му в националния отбор, затова ми е малко странно, че го правиш ти. А, ако се върнеш и към предишното Световно през 2010, ще се усетиш защо Моуриньо изобщо го взе в Реал Мадрид и защо проявява интерес към него и в Челси (както и много от клубовете в Премиър Лий). Ако беше такъв флоп в Мадрид, щяха да го продадат по-рано, не да му предлагат нов договор (по думите на Анчелоти), или да го оставят контракта му да изтече без да му предлагат нов договор, само и само да се отърват от него (какъвто не е случая).

odyssey7, сравненията с Витале по-добре ли са от тези с Дяков? wink.gif

--------------------

+Quote Post
Boris Morev
коментар 23 May 2015, 17:51
Коментар #49

Juventus regular

Кедира от 2010 и сегашният Кедира са двама различни играчи. Перманентно контузен от 2 сезона насам, играта му тотално се срина и Мадрид директно си го разкарват.

Коентрао е далеч по-качествен играч, който може да ни свърши работа, ама Кедира вече изобщо не е за Ювентус. Алан е класа отгоре без никакво съмнение.

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
oldschool
коментар 24 May 2015, 08:30
Коментар #50

Juventus regular

Коментари: 1 512
Регистриран: 8-January 09
Град: София
Потребител No.: 1 625
Любим футболист:Del Piero

Juventus director Beppe Marotta denied any talks for Edinson Cavani, but is “keeping an eye” on Sami Khedira.

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 24 May 2015, 08:31
Коментар #51

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 5 200
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Which eye? biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 24 May 2015, 11:16
Коментар #52

Juventus champion

Коментари: 6 241
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Трябва да кажем, че началото на ерата Марота не започна обещаващо - на пазара не винаги се представяхме отлично, че дори задоволително, но в последните години Марота, Недвед и екипът работят качествено и аз съм на мнение, че заслужават огромен кредит на доверие. Вече и условията са други. Но в последните години, както и да гледаме нещата, доказахме, че умеем да правим качествени трансфери - дали на млади играчи, дали на утвърдени такива, дали на футболисти като свободни агенти, аз съм доволен от трансферната политика, ако съм здраво стъпил на земята и се опитам да не бъда максималист. Ако Кедира е играч, на който сме се спряли, по-скоро бих се доверил на ръководството. Тоест сметките са направени, всичко е смятано и пресмятано и сме си направили разбор, с който сме достигнали до мнение, че Кедира ще е полезен на отбора. Което не е далеч от истината. Аз все пак съм склонен да се присъединя към хората, които не вярват, че немският национал ще акостира при нас, но от друга страна, в това има логика и няма нищо учудващо. Кедира е доказан играч от висока класа, за който мненията от двете страници тук, не показват цялата истина. Това, което мен ме притеснява, е до колко са хронични проблемите с дясното стъпало и гърба му. Но вчера се появи изказване от Кедира, в което той заявява, че е бил готов за игра доста отдавна, но от Мадрид са продължавали да обявяват, че той е контузен. Все пак, ако се стигне до преминаването му тук, с оглед на това, че сме сериозно функциониращ клуб, че ще му платим солиден договор, то е ясно, че ще му бъдат направени тестове, ще се прегледат здравните картони, ще се прецени травмите могат ли да бъдат фактор в неговото бъдеще и т.н. Защо да няма логика Ювентус да осигури услугите му? Той е един от качествените свободни агенти на пазара. Профилът му на футболист отлично се вписва в профила играч, който винаги се е подвизавал в Ювентус. Първо, че покрива огромен периметър, дори статистиката, която беше изложена тук, да не го показва. Кедира идеално би паснал на този Ювентус и на стила на Калчото. С него в центъра си осигуряваме още един отличен дефанзивен халф и нашият централен вал автоматично става още по-труден за преминаване. Кедира е енергичен футболист с доста повече достойнства от това, което аз прочетох. Абсолютно не е вярно, че не знае какво да прави с топката в крака. Напротив. Кедира може и изнася топката изключително бързо и го е правил навсякъде, без Реал. Има приличен пас и умее да се включва в атаките на своя отбор. Ударът му е доста тежък и би бил още една далечна опция за попадения, по подобие на Маркизио. Играч от висока класа, който може да е в плюс за всеки отбор. Ръководството няма да се вгледа в него и да го привлече евентуално, за да играе по 10 мача на сезон. Място ще му бъде намерено, тъй като сезонът е дълъг. Малко се изненадвам от типа мнение на Морев "той не знае какво значи Ювентус". Звучи несериозно. Пасторе и Ламела знаят ли? Дай да върнем Никола Аморузо и Молинаро тогава. Кедира също така е доказан професионалист и качествен съотборник, ако се съди по 100 % от информацията, която достига до нас. Плюс е, че е световен шампион, който изглежда иска да играе за Ювентус. Мненията тук го описаха като един Момо Сисоко, който нямаше хабер дори от дефанзивен футбол. Кедира може и да изгуби част от популярността си напоследък и да не е показвал, че е two-way force, но може да бъде полезен и в двете фази на играта. Далеч по-удобно е да привлечем Кедира, отколкото да играем за 40 милиона за Витсел и Раджа. Първо, че са недостатъчни и второ, че разликата между тези футболисти не е 40 милиона. Проблемите със съблекалнята са абсурдни твърдения. В момента сме в нова ера. Да, все още има таван на заплатите, но тези неща ги движат хора, които всеки ден са с отбора. Сигурно са наясно, че няма да е проблем за Буфон и Лихтщайнер (защо, по дяволите, някой дава за пример посредственият ни десен бек, който е най-лесно заменимия ни титуляр?!) нов футболист да взима повече пари от тях? Също така е доказано, че в Ювентус футболистите, които в момента играят, не го правят за няколко долара повече. За тях това няма значение. Ако имаше - абсолютно всеки от тях можеше да взима с милиони отгоре. Буфон е в Ювентус заради любовта си. По темата: да, имаше преди година и нещо интервю с Буфон що се касае до заплатата му и останалите такива в съблекалнята. Намерете го, защото то е отговор на много неща. Това е нещо, което няма значение и футболистите не придават такова значение. Сравненията с палячовци като Витале и Мароне са скандални. И не забравяйте, че не говорим за футболист на 34. Кедира има още футбол в себе си - ако дойде, това ще е страхотен трансфер. Ако не, здраве да е. Алан е играч с потенциал, на който симпатизирам. Клубът трябва да се подсилва още. Лятото е момент, който ще предопредели бъдещето, следващите 2-3 сезона. В момента Ювентус има средства, популярен е и отново е името, което е бил винаги.

Дибала, Дармиан, Кедира/ Алан и ако може Пасторе и Заза + здрав Асамоа, по-добри Стураро и Перейра... още по-добър Мората. Това е отбор, който е фаворит за всичко. Отбор, който може да постигне това, което постигнахме между 95та и 99та. Много дълбок Ювентус. Без резерви и титуляри.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 24 May 2015, 11:17

--------------------

+Quote Post
Boris Morev
коментар 24 May 2015, 12:32
Коментар #53

Juventus regular

Ако не знаех какво представлява палячото Кедира технически, за малко щях да заключа от твоите думи, че взимаме много класен играч без пари, но явно доста отдавна не си го гледал, което е нормално, той прави по 15 мача на сезон. По-сериозно малко, ако ставаше нещо от него, Мадрид нямаше да го оставят цял сезон да им търка пейката и да го пуснат без пари. Не мога да кажа, че е посредствен, защото преди няколко години играеше добре, но от доста време е пълен хал и не е от класата на Ювентус. По мое мнение ще се върне в някой германски средняк или в най-добрия случай английски средняк.

Не ме цитирай грешно поне.

--------------------

+Quote Post
Boris Morev
коментар 24 May 2015, 13:33
Коментар #54

Juventus regular

Единствената причина, която аз намирам в интереса към Кедира, е че селекцията пак ще е около 0 лева и ние изпукахме всичко налично за Дибала, а сега е време да продаваме и да запълним дупките по някакъв начин. Има доста сериозна логика в това и се потвърди вчера, когато Асамоа беше пуснат ляв бек. Махаме си Пирло и Ромуло, а ги заместваме с безплатния Кедира и почти безплатния Алан. Напред продаваме Йоренте и го заместваме с Заза, който може да излезе също безплатен или с някой под наем. Продаваме си Исла, може би Огбона, който ще бъде заменен супер лесно - я Ругани, я някой свободен агент на 35 години за 4-ти избор и ето ни е селекцията мечта за 0 лева. Аз все още съм приятно изненадан от трансфера на Дибала при нас, но не вярвам да вземем други скъпи играчи, освен ако не са наем с опция.

Две неща още за Кедира.
Без коментар относно мнението на Кайзера:
"In his current physical shape Khedira would not help any team forward," Beckenbauer told Sky.
"He is missing something in each aspect of the game at the moment.
"His ability to keep on running in midfield was key to his game. He does not add much without that..."

Последният мач, който гледах на Кедира за Мадрид беше при загубата 3-4 от Шалке. Игра 60 минути, тотално развинтен, най-слаб на терена. Неслучайно след това Анчелоти игра Рамос халф, а не него.

И все пак доколкото знам е готов за Шалке.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 24 May 2015, 14:16
Коментар #55

Juventus champion

Коментари: 6 241
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Кайзера, който смята, че Гуардиола е добър треньор и не е виновен с нищо за състоянието на Байерн?

--------------------

+Quote Post
bobyjuvefan
коментар 24 May 2015, 14:17
Коментар #56

Juventus bench

Коментари: 643
Регистриран: 18-April 09
Град: София
Потребител No.: 2 181

Всичко е въпрос на калкулации. Аз съм ОК, за Кедира за широчина на състава, ако дадем не повече от 1млн. евро на агента му и при заплата не повече от 3,5млн. евро. Ако наистина желае безумната заплата, която цитира Морев от 8 млн. евро, да си отива в Шалке.

Този коментар е бил редактиран от bobyjuvefan на 24 May 2015, 14:18

--------------------

+Quote Post
Boris Morev
коментар 24 May 2015, 14:19
Коментар #57

Juventus regular

Говори се за 3.5 млн Е на сезон, но ще има и пари на ръка.

Наборе, започна да ги праскаш глупостите.

--------------------

+Quote Post
Underground Mind
коментар 24 May 2015, 14:36
Коментар #58

Juventus star

Кайзера. laugh.gif Кайзера, който нарече Буфон ''пенсионер'' преди две години, и който не е спрял да разсмива с медийни изяви, досущ като Моджи и Кройф. biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Boris Morev
коментар 24 May 2015, 14:44
Коментар #59

Juventus regular

И ти си с претенции, че повече разбираш от него ли?
Много му е правилно мнението. Кедира без покриването на периметър е абсолютно ненужен. Няма техника, няма удар, няма пас, никаква креативност.

--------------------

+Quote Post
Milenrec
коментар 24 May 2015, 14:48
Коментар #60

Juventus star

Коментари: 2 713
Регистриран: 30-May 07
Град: Рудозем
Потребител No.: 531

Каквито и глупости да пишете Кедира си е перфектен за свободен трансфер ,все пак би трябвало Марота и компания да разбират повече от нас !

Иначе и Пирло беше приключил ,ама се видя колко е приключил!

+Quote Post

14 страници V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 15th November 2018 - 04:03ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team