IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

14 страници V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Сами Кедира, 6
Underground Mind
коментар 22 May 2015, 16:20
Коментар #21

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Цитат(odyssey7 @ 22 May 2015, 16:40) *
Ето ги заплатите,без някои актиализации (Погба) - https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key...p=sharing#gid=7
Няма начин КедЪра да взема повече от Буфон, Бонучи, Киелини, Маркизио. Лихта и Видал. Не и в този живот.
За тези, които са За подобна сделка, да изчислят колко излиза Кедира за 3г с данъците, и как евтиното излиза скъпо, винаги. Сделки ала Пирло със свободни агенти, които са решаващи за отбори като Ювентус, борещи се не за топ 3 а за европейския връх, са...единични бройки. Сещам се за един Пирло.

Та, една лаишка сметка показва, че Алън би излязъл колкото Кедира. Сещате се, че Кедира на 31 с тази заплата става непродаваем. А футболист като Алан ако се развие, та и дори да флопне си избиваме парите.
Евтиното излиза скъпо. Твърдо против свободни агенти, с редки изключения. By the way, Кедира с по-малка заплата ...не е зле, би свършил работа - опитен, световен шампион, европейски клубен шампион, и в една добра възраст - 28г. Проблема е контузията и заплатата. И все пак предпочитам друга опция (Алан).

Всичко хубаво, ама Йоренте - който пристигна като свободен агент, подобно на случая с ''Кедъра'' - веднага взе втората най-голяма заплата в клуба. wink.gif Дори да сметнем възнаграждението му с данъците, то то се припокрива с пазарната стойност на Кедира в момента - между 25 и 30 млн. евро. Т.е. пак сме на кяр в случая. wink.gif

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''
Go to the top of the page

+Quote Post
Boris Morev
коментар 22 May 2015, 16:22
Коментар #22

Juventus regular

Коментари: 2 428
Регистриран: 18-June 13
Потребител No.: 24 776

Не е същото, защото Йоренте дойде, за да бъде титулярен нападател, а Кедира ще е опция на Видал, Маркизио и Погба. Няма база за сравнение между двата случая.

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
outbreak
коментар 22 May 2015, 16:25
Коментар #23

Juventus regular

Коментари: 2 194
Регистриран: 4-July 06
Град: Плевен
Потребител No.: 143

Тоя Кедира изобще не ме кефи. Някакъв муден дървар ми се струва... пък и е предразположен към контузии... само като си спомня колко малоумно се контузи, като се опита да срита Пирло biggrin.gif Голяма работа като е за без пари. Далеч по-добре ми се струва Алан.

--------------------

+Quote Post
Underground Mind
коментар 22 May 2015, 16:25
Коментар #24

Juventus star

Човекът обяснява, че няма как новодошъл от ранга на Кедира да взима повече пари от Буфон, Видал и прочее, аз му давам пример, как това вече се е случвало. Това е общо взето. А аз Кедира не го виждам като резерва, както не смятам за резерви касерес и Асамоа, например (преди контузиите им).

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 22 May 2015, 16:28
Коментар #25

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Ясно, ами тогава да си грабваме Аланчето докато е време и да видим какво ще става с левия бек. Там Дармиан и Курзава ми се виждат най-добри варианти.

+Quote Post
Boris Morev
коментар 22 May 2015, 16:33
Коментар #26

Juventus regular

Не го виждам Кедира титуляр при нас, сам каза, че не разчитаме на такъв тип халфове, които нямат креативност. А и Погба, Маркизио и Видал нямат бутане. Според мен 4тият в схемата ще е нов човек.

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
odyssey7
коментар 22 May 2015, 16:36
Коментар #27

Juventus star

Коментари: 2 782
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

QUOTE(Underground Mind @ 22 May 2015, 17:25) *
Човекът обяснява, че няма как новодошъл от ранга на Кедира да взима повече пари от Буфон, Видал и прочее, аз му давам пример, как това вече се е случвало. Това е общо взето. А аз Кедира не го виждам като резерва, както не смятам за резерви касерес и Асамоа, например (преди контузиите им).

Израза бе метафоричен. Йоренте дано да греша, но виждам как ще си късаме нервите и следващия сезон, плащайки огромна заплата. Икономическа заблуда е, че като е свободен агент, даден играч е евтин - дори повечето св. агенти за които се сещам са истинско финансово бреме за отборите си. Малко са истински стойностните, които са се отплатили. Не съм против футболиста Кедира, който би помогнал, въпреки че не съм му фен, а финансовите параметри и делюзията, че свободните агенти са евтини, само защото не плащаме трансферна сума.

Този коментар е бил редактиран от odyssey7 на 22 May 2015, 16:37

+Quote Post
Underground Mind
коментар 22 May 2015, 16:39
Коментар #28

Juventus star

Щом Перейра, когото приемаме за резерва, има записани 49 мача, то не виждам защо Кедира, стига да е здрав, да не чукне едни 40, още повече, че Пирло в следващия сезон ще е още по-зле и от сега. По-скоро си мисля, че Маркизио и Кедира ще заемат мястото между b2b-тата, като в случай на нужда, естествено, ще се въртят и с тях. Играчи като Асамоа, Перейра, Касерес и Кедира няма как да бъдат считани за пейки.

Цитат(odyssey7 @ 22 May 2015, 17:36) *
Икономическа заблуда е, че като е свободен агент, даден играч е евтин - дори повечето св. агенти за които се сещам са истинско финансово бреме за отборите си. Малко са истински стойностните, които са се отплатили. Не съм против футболиста Кедира, който би помогнал, въпреки че не съм му фен, а финансовите параметри и делюзията, че свободните агенти са евтини, само защото не плащаме трансферна сума.

Никой не е казал, че свободните агенти излизат на безценица. По-горе направих сметката, че Кедира ще излезе колкото пазарната си стойност в момента (без включени възнаграждения), освен ако не му платят на него някакъв transfer fee.

Този коментар е бил редактиран от Underground Mind на 22 May 2015, 16:43

--------------------

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 22 May 2015, 16:40
Коментар #29

Juventus star

Коментари: 3 457
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

По-неадекватен и излишен трансфер от евентуален такъв на Кедира няма. Какъв светевон шампион и ала-бала ? Колко му е приноса за тая купа ?
Вместо да не повтаряме грешките на Миланските отбори след супер сезони, пак се говори за плява free agent ! Случая с Пирло е 1:10, Кедъра не е, не е бил и никога няма да бъде нужната класа за сегашния Юве wink.gif

--------------------
"Juventus is not selling club..." BLAH..BLAH..BLAH..

+Quote Post
odyssey7
коментар 22 May 2015, 16:43
Коментар #30

Juventus star

QUOTE(J.T.Ultras @ 22 May 2015, 17:40) *
Случая с Пирло е 1:10

Бих казал 1:1000, че и повече.

+Quote Post
Boris Morev
коментар 22 May 2015, 16:47
Коментар #31

Juventus regular

Точно затова няма да му платим такава заплата - нито ще е първи избор, нито класата му е огромна. Играч взет за опция няма как да вземе 4.5 млн Е заплата в Ювентус.

--------------------

+Quote Post
Underground Mind
коментар 22 May 2015, 16:55
Коментар #32

Juventus star

Аз също щях да съм против това да му плащаме такава заплата, ако бяхме дали някаква трансферна сума за него. Случая обаче не е такъв, освен ако не му платим пари за трансфера на ръка.

Играч с повече от 40 мача за сезон няма как да се приема за просто опция, поне според мен. Така или иначе обаче, само си чешем езиците/клавиатурите. В края на краищата единственото сигурно е, че ако го вземем и се окаже чудесно попълнение, всеки ще забрави, че е оспорвал привличането му.

btw, и мен Алан ме кефи.

--------------------

+Quote Post
Boris Morev
коментар 22 May 2015, 16:59
Коментар #33

Juventus regular

Аз лично не оспорвам качествата му, за мен е добър черноработник, но няма да го вземем при тези условия. Абсолютно съм сигурен.

Пирло си тръгва след края на сезона.

--------------------

+Quote Post
the_parasite
коментар 22 May 2015, 19:50
Коментар #34

Juventus regular

Коментари: 2 228
Регистриран: 10-December 09
Потребител No.: 3 058

Цитат(Boris Morev @ 22 May 2015, 15:16) *
Да, ама не. Алан е готов. Очевидно и тази сделка ще бъде затворена рано-рано. Аз лично го намирам за страхотен играч и очаквам да е истинска находка при нас.

Този може само да рине терена. Не, че нямаме нужда от такъв тип играч за широчина, но за мен това е излишен трансфер.

+Quote Post
outbreak
коментар 22 May 2015, 19:58
Коментар #35

Juventus regular

Коментари: 2 194
Регистриран: 4-July 06
Град: Плевен
Потребител No.: 143

Въпреки, че е box-to-box, Алан е доста техничен - все пак е бразилче. Несъмнено е много интересен играч. Преди време ми напомняше на Исла, но го поразучих и ми се струва чудесен трансфер. Още повече, че тези параметри по сделката са повече от изгодни за нас в момента wink.gif

--------------------

+Quote Post
Bogoev
коментар 22 May 2015, 20:50
Коментар #36

Primavera player
**

Коментари: 298
Регистриран: 10-October 13
Потребител No.: 24 801

Твърдо "ЗА" Алан! Много битка и скорост има в този играч, прилична техника, както и мегдан за развитие.

+Quote Post
nikentus
коментар 23 May 2015, 06:36
Коментар #37

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 5 037
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

По всичко изглежда, че Кедира ще бъде футболист на Юве от следващия сезон. Единственият начин да го загубиме е ако някой се разбъра и ни подлее вода (а дано).

Прави впечатление, че от рано сме решили да си оплетем кошницата. Дали е презастраховане в случай на евентуални големи продажби през лятото? Май ще бъде доста горещо юни, юли и август...

--------------------

+Quote Post
Gianni-Agnelli
коментар 23 May 2015, 15:01
Коментар #38

Juventus bench

Коментари: 863
Регистриран: 24-January 10
Град: Sofia
Потребител No.: 3 280

Кедира ще е най-голямата грешка това лято...

+Quote Post
odyssey7
коментар 23 May 2015, 15:22
Коментар #39

Juventus star

Нека да видим първо дали ще играе за нас, въпреки че натам отиват нещата. После, как и какво ще даде за отбора, и тогава ще съдим. Аз съм против, но в немалко случаи съм бил опровергаван, дори Алегри. Имам си мнение и го изказвам, но бих дал шанс на всеки, дори и Кедира.

+Quote Post
Boris Morev
коментар 23 May 2015, 15:36
Коментар #40

Juventus regular

Съмнявам се да го вземем, със сигурност не и при спекулираните цифри. Има и нещо друго - Кедира е перманентно контузен от години насам. Неговата сила е да бяга и да покрива периметър, а такъв тип играчи след определена възраст са напълно ненужни, а той вече е наближава. Техниката му е под всякаква критика, изобщо не мога да се хвана за една причина да го вземем и изобщо да имаме интерес към такъв играч. Няма никаква логика. Един Стураро е в пъти по-подготвен, италианец, не е наемник, много добре знае какво означава Ювентус.

Този коментар е бил редактиран от Boris Morev на 23 May 2015, 15:41

--------------------

+Quote Post

14 страници V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 21st September 2018 - 02:37ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team