IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

24 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Пауло Дибала, 10
Underground Mind
коментар 19 May 2015, 00:17
Коментар #1

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Пауло Дибала

Пауло Дибала, роден на 15 ноември 1993 година, е аржентински футболист, който играе като нападател и се състезава за Палермо. Заради креативния си стил на игра е сравняван със Серхио Агуеро, Хавиер Пасторе и Винченцо Монтела. На 17 май 2015, треньорът на Палермо, Джузепе Якини, потвърди, че Дибала е споразумял личните си условия с Ювентус, казвайки: ''Пауло Дибала вече е играч на Ювентус.'' Бе разкрито, че Дибала ще получава по 2.5 млн. евро на сезон, а също така, че сделката между клубовете е на стойност около 40 млн евро - трансферна сума + включени бонуси + включени играчи.

Институто де Кордоба

Наричан La Joya или El pibe de la pensión, Дибала направи дебюта си в професионалния футбол в Primera B Nacional (аржентинската втора дивизия) със своя роден клуб - Институто Атлетико Сентрал Кордоба. Това се случи, когато Дибала бе на 17-годишна възраст. Общо, той изигра 40 мача с отбора и отбеляза 17 гола. Беше най-младия голмайстор, като по този начин счупи рекорда на Марио Кемпес, беше първия изиграл 38 пореди мача в професионална лига в страната, като по този начин отново подобри рекорд на Кемпес, беше първия вкарал 2 хеттрика за сезон, и отбеляза в 6 поредни мача, подобрявайки предишния рекорд от 4.

Палермо

На 29 април 2012 година, президентът на Палермо, Маурицио Дзампарини, обяви трансфера на Дибала, казвайки: ''Ние привлякохме Пауло Дибала - новия Серхио Агуеро.'' По-късно същия ден генералния секретар на Институто, Хосе Тос, заяви, че човекът, който е завършил преговорите с Палермо не е имал право да го продаде. На 20 юли 2012, Палермо обяви чрез официално обръщение, че е закупил Дибала, който подписа 4-годишен договор със сицилианците. Счита се, че ''розанерите'' са платили 12 млн. евро за Дибала на аржентинския клуб. Дебютът му в Серия А бе срещу Лацио. Дибала вкара първия и втория си гол в Италия през ноември, когато Палермо победи Сампдория у дома с 2-0

Дибала направи най-силния си сезон до този момент, през 2014/2015, когато отбеляза 10 гола в първата половина на кампанията, оформяйки знаменит тандем със сънародника си, Франко Васкес. По същото време агентът на Дибала потвърди, че за играчът са направени оферти от ПСЖ и Челси, а Дзампарини обяви, че Ювентус, Милан и Интер имат сериозен интерес към Дибала. През същия сезон Дибала записа 34 мача, в които вкара 13 гола и направи 10 асистенции.

Визитка:

Име: Пауло Дибала
Рожденна дата: 15 ноември, 1993
Националност: Аржентинец
Позиция: Нападател
Височина: 1.76 м
Тегло: 68 кг

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''
Go to the top of the page

+Quote Post
Underground Mind
коментар 19 May 2015, 13:23
Коментар #2

Juventus star

Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Цитат
Iachini: ‘Dybala will need patience’

Palermo Coach Beppe Iachini warns Paulo Dybala will have to ‘wait for his chance’ at Juventus.

The Argentinian striker is all-but certain to move to Turin this summer, with only an official announcement still to come.

“When I came to Palermo last year, I could see that Dybala had great qualities,” Iachini recalled in an interview with Tele Radio Stereo.

“It was important to move him to being the main striker, which allowed him to see the goal better and make the most of attacking situations.

“It was an idea that the lad fully embraced, he’s learned better how to protect the ball, and has become what everyone can see - a very unselfish player, as well as a good lad.

“He has to find a way to wait for his chance at Juventus, to show he deserves a chance and to play when he gets that chance. At Juventus he can play with anyone. Although Carlos Tevez and Alvaro Morata have different characteristics, they can nevertheless be compatible with Paulo’s.

“At a higher level, playing for a top team, you have to know how to wait, and take advantage of moments, of chances.”

http://www.football-italia.net/66647/iachi...-need-patience’

http://www.football-italia.net/66634/‘dyba...an-play-anyone’

Якини: “Когато пристигнах в Палермо миналата година, успях да забележа, че Дибала има страхотни качества. Беше важно да го направя основен нападател, което му позволи да вижда голът по-добре и да се възползва по най-добрия начин от ситуациите в атака. Младежът напълно прие идеята, научи се как да пази по-добре топката и се превърна в това, което всеки вижда - играч, лишен от егоизъм и добро момче. Трябва да намери начин да изчака шанса си в Ювентус, да покаже, че заслужава доверие да играе, когато му се отдаде тази възможност. Той може да играе с всеки - въпреки че Тевес и Мората имат различни характеристики, те могат да се съвместят с тези на Пауло. На високо ниво, играейки за топ отбор, трябва да умееш да чакаш, да си търпелив, и да се възползваш от моментите, когато ти се отдава шанс.”

Този коментар е бил редактиран от Underground Mind на 19 May 2015, 13:26

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
europefan
коментар 19 May 2015, 20:59
Коментар #3

Juventus star

Коментари: 2 868
Регистриран: 13-September 08
Град: Добрич
Потребител No.: 1 333

Не е ли малко прибързано пускането на тази тема? Да не дръпнем дявола за опашката?

--------------------

+Quote Post
Boris Morev
коментар 19 May 2015, 21:37
Коментар #4

Juventus regular

Коментари: 2 428
Регистриран: 18-June 13
Потребител No.: 24 776

Само ти ли не разбра, че е наш играч? Прати ми едно шише уиски и ще ти кажа и с кой номер ще играе!

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
europefan
коментар 19 May 2015, 21:46
Коментар #5

Juventus star

Цитат(Boris Morev @ 19 May 2015, 22:37) *
Само ти ли не разбра, че е наш играч? Прати ми едно шише уиски и ще ти кажа и с кой номер ще играе!

Само за един номер - "Black Ram", ако ми дадеш снимка с Бепе и наш екип да позира - може "Single Barrel". До тогава за мен е играч на Палермо. wink.gif

--------------------

+Quote Post
tragus
коментар 19 May 2015, 22:11
Коментар #6

Primavera player
**

Коментари: 138
Регистриран: 13-January 10
Град: Стара Загора
Потребител No.: 3 213

Тъкмо щях да пиша по този толкова лелеян трансфер,но europefan ми е взел думите от устата:
Докато не го видя това момче да стои от дясната/лявата страна на Марота с химикалка в ръка и приведен над лист хартия,след което да стане и вдигне черно-бялата фланелка,нищо не е сигурно.КРАЙ. wink.gif

https://www.youtube.com/watch?v=evWiv5kjP8s

+Quote Post
Boris Morev
коментар 19 May 2015, 22:23
Коментар #7

Juventus regular

Аха, значи това, че треньорът на Палермо излиза и казва: 'Дибала е футболист на Ювентус' не е достатъчно достоверно?
Преди 1 юли няма как да го видим с тениската в ръка, но всичко е пределно ясно и всеки, който поне малко следи отбора отблизо, е наясно с нещата.

SKY: Dybala arrived in Milan,meeting Zamparini with his agents to resolve last paper-work with Palermo and to finalise the move to Juve.

Италианците никога не обявяват трансферите си преди края на сезона, така че едва ли ще чуем нещо по темата от Марота, Алегри и т.н. преди финала в Берлин.

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
Laudrup
коментар 19 May 2015, 22:23
Коментар #8

Juventus regular

Коментари: 1 507
Регистриран: 20-September 09
Град: Montana
Потребител No.: 2 769
Любим футболист:Trezeguet

7 wink.gif

--------------------

+Quote Post
europefan
коментар 19 May 2015, 22:29
Коментар #9

Juventus star

Цитат(Boris Morev @ 19 May 2015, 23:23) *
Италианците никога не обявяват трансферите си преди края на сезона, така че едва ли ще чуем нещо по темата от Марота, Алегри и т.н. преди финала в Берлин.

Значи дотогава официално е футболист на Палермо и официални теми като наш играч са прибързани.

--------------------

+Quote Post
Boris Morev
коментар 19 May 2015, 22:30
Коментар #10

Juventus regular

Не се занимавай с глупости, ако питаш мен.

--------------------

+Quote Post
tragus
коментар 19 May 2015, 22:41
Коментар #11

Primavera player
**

Коментари: 138
Регистриран: 13-January 10
Град: Стара Загора
Потребител No.: 3 213

Викам,да почнем обзалагания колко страници ще заеме от форума тази тема? post-294-1158668510.gif

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 19 May 2015, 23:16
Коментар #12

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Мисля, че издребнявате wink.gif Дибала със сигурност е наш футболист от лятото, няма как да бъде с фланелката сниман по обясними причини (не е свършил сезона и не е настъпил трансферния прозорец). Не случайно и не игра за Палермо, така че си пийте уискито, че утре финал ги чакат нашите smile.gif

+Quote Post
mrd
коментар 20 May 2015, 08:16
Коментар #13

Juventus regular

Коментари: 1 662
Регистриран: 17-July 12
Град: Sofia
Потребител No.: 24 704

и аз го виждам със 7-цата smile.gif

+Quote Post
odyssey7
коментар 20 May 2015, 08:18
Коментар #14

Juventus star

Коментари: 2 856
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

QUOTE(mrd @ 20 May 2015, 09:16) *
и аз го виждам със 7-цата smile.gif

А след година 10-ката. Да потежи малко. Но той ще се справи и ще пише история с клуба.

+Quote Post
Boris Morev
коментар 22 May 2015, 14:39
Коментар #15

Juventus regular

Може да спите спокойно вече:

“As for Dybala, I don’t know how the deal went, but he’s a top player who will come to Juventus.” - Алегри.

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 25 May 2015, 07:00
Коментар #16

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 617
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Дибала е говорил за трансфера си при нас. Част от цитатите, които са от немския вариант на goal.com (някъде другаде може да има и по-подробно).
Цитат
Ювентус е клубът, който ме искаше най-много. Те положиха големи усилия, за да подпишат с мен. Точно заради това избрах Юве. В последните години израснах в Палермо, сега искам да се развия още повече в Ювентус. Мисля, че мога да израсна още много. Готов съм да дам всичко от себе си, за да покажа на клуба, че са взели правилно решение да похарчат толкова много пари за мен. Когато пристигнах в Палермо, бяха дали 11,9 млн. за мен и много хора говореха, че са дали прекалено много пари за толкова млад играч. Аз показах, че се справям добре.

Малоумните италиански журналисти го питат и за слуховете, че Тевес може да си тръгне още сега, които витаят само в техните празни глави. По този повод Дибала казва: За мен ще е по-добре той да остане. С него до мен ще ми бъде по-лесно да се развивам още.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 28 May 2015, 00:10
Коментар #17

Juventus star

Коментари: 3 567
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

http://www.whoscored.com/Articles/82jo5hab...on-for-Juventus - Интересна и обширна статия свързана с ролята и очакваното влияние на Дибала за Юве , както и интеграцията му в схемата на Алегри.

Mеждувременно е в Торино и днес ( четвъртък ) би трябвало да премине мед. тестовете post-294-1159107481.gif

Този коментар е бил редактиран от J.T.Ultras на 28 May 2015, 00:17

--------------------
"Juventus is not selling club..." BLAH..BLAH..BLAH..

+Quote Post
Hennessy
коментар 28 May 2015, 17:06
Коментар #18

Juventus star

Коментари: 3 144
Регистриран: 28-February 10
Град: Добрич/Пловдив
Потребител No.: 3 499

А знае ли се наш Дибала за кой национален отбор ще играе? След като има полско, италианско и аржентинско гражданство? Не са го извикали за Копа Америка...

Този коментар е бил редактиран от Hennessy на 28 May 2015, 17:07

--------------------

+Quote Post
PAVEL 11 NEDVED
коментар 28 May 2015, 18:19
Коментар #19

Juventus regular

Коментари: 1 982
Регистриран: 9-September 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 193

Цитат(Hennessy @ 28 May 2015, 18:06) *
А знае ли се наш Дибала за кой национален отбор ще играе? След като има полско, италианско и аржентинско гражданство? Не са го извикали за Копа Америка...

До колкото съм запознат, Конте му бе предложил да се присъедини към Адзурите, но той отказал с цел очакване на повиквателна от Аржентина.

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 29 May 2015, 11:25
Коментар #20

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Как да го викнат Дибала, като там имат Тевес, Меси, Икарди, Игуаин, Лавеци...

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post

24 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 17th November 2018 - 02:05ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team