IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

3 страници V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Зинедин Зидан
vench
коментар 25 Sep 2017, 22:33
Коментар #1

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 2 721
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Зидан за мен все още е загадка. Първата му Шампионска лига в Реал Мадрид за мен беше голяма доза късмет, имайки се предвид, че те играха с доста лесни отбори до финала, че и на самия финал, който също спечелиха с голяма доза късмет. Втория сезон тръгнаха зле, но в решаващата фаза показаха най-силната си игра, което все пак е достойно за уважение, защото футболът е такъв. Тази година също тръгват зле и вече показаха, че и там не е розово всичко.

Отворих тази тема, защото се зачудих дали един ден Зидан може да поеме Ювентус. Общо взето трудно си го представям на различно място от Реал Мадрид и националния отбор на Франция. От друга страна ако ще сменя клубния отбор Ювентус е най-логичния избор, бидейки второто му семейство. От трета страна последния чуждестранен треньор, който сме имали, беше Дешан, а при предпоследния едва ли някой от този форум е бил роден.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Hennessy
коментар 26 Sep 2017, 07:29
Коментар #2

Juventus star

Коментари: 3 120
Регистриран: 28-February 10
Град: Добрич/Пловдив
Потребител No.: 3 499

В това съм абсолютно сигурен - Зидан ще бъде треньор на Юве 1000%, дори и след 5-10 години, но ще бъде!

--------------------

+Quote Post
ge6a666
коментар 26 Sep 2017, 11:44
Коментар #3

Juventus bench

Коментари: 756
Регистриран: 30-March 07
Град: Ловеч
Потребител No.: 435

Има грешка в името. Моля поправете го.

--------------------
With their 14 million fans Juventus is the best-loved team in Italy!!!

+Quote Post
Hristo
коментар 26 Sep 2017, 12:10
Коментар #4

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Според мен един ден Зидан ще води Ювентус и ми се струва, че това ще е в много близко бъдеще. Дори няма да се учудя, ако именно французинът наследи Алегри след края на сезона. Самият Зидан в последните години на няколко пъти казваше, че иска да се върне в Ювентус, а и колко още може да изкара в Мадрид, където спечели всичко, че и по повече от веднъж. Като се има предвид, че Аниели и Марота са обсебени от спечелването на ШЛ, профилът на Зидан изглежда точно това, което ни трябва: спечели турнира в два поредни сезона, натрупа не малко опит в най-големия клуб в света и в най-силното първенство, бивш играч на Ювентус, познава обстановката в клуба, има авторитет дори, ако щеш, само заради името си (а то не е само заради него), има и харизмата, а освен всичко това се предполага, че знае как да спре и Барселона, и Реал, които са единствените два отбора, които ни победиха през последните 3 сезона (изключвам малшанса в Мюнхен).

За мен Зидан също е загадка донякъде и не съм напълно убеден, че той е човекът за нас, макар че визитката и резултатите му (би трябвало да) говорят достатъчно. Да спечелиш ШЛ в два поредни сезона, не става само с късмет и харизма и очевидно Зидан притеажава нещо много повече от това, макар, на пръв поглед, да не изглежда така. Много други през годините не успяха, а имаха не по-лоши състави от този на Зизу.

Та, според мен Зидан ще се озове в Ювентус при първата отворила се възможност. Въпрос на време е. Единствената въпросителна за мен е, какво ще се случи в националния отбор на Франция след Световното първенство догодина, защото, ако Дешан напусне, то Зидан вероятно би бил по-изкушен да води "петлите", отколкото Ювентус.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 26 Sep 2017, 12:46
Коментар #5

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 508
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Не съм толкова сигурен, че би поел националния отбор на Франция толкова рано. По принцип националните отбори треньорите ги поемат, когато вече са на по-голяма възраст. Конте може би е изключение, но той го използва като удобен момент, след като е напуснал Ювентус. Тогава нямаше в кой смислен отбор да отиде, а от Ювентус нямаше как да отиде в Милан или Интер, каквото и да дрънкаха италианските медии. А на Конте бързо му писна, защото националният отбор не играе толкова честно.

Би било интересно да видим Зидан в Ювентус, но не се знае какво ще направи при нас. Ние нямаме капацитета на Реал Мадрид, каквото и да си говорим. А не е като те да играят някакъв невероятен футбол, просто имат футболистите. Все пак това не трябва да омаловажава успехите му, защото много други преди него не успяха да го направят. Но честно казано, в момента ми е трудно да си представя как точно бихме изглеждали със Зидан.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
vench
коментар 26 Sep 2017, 17:57
Коментар #6

Juventus star

Цитат(ge6a666 @ 26 Sep 2017, 12:44) *
Има грешка в името. Моля поправете го.

Знам, аз го видях, но не ми даваше да едитна biggrin.gif Мерси на админа, който се е заел!

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 26 Sep 2017, 20:30
Коментар #7

Juventus champion

Коментари: 6 164
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Не съм съгласен, че друг треньор на Реал е имал повече ресурс, отколкото има Зидан, в това число включително и Дел Боске с цялото там Галактико, камо ли Моуриньо, Анчелоти, който все пак спечели ШЛ, Шустер, Пелегрини и който мина през Бернабеу, а не бяха малко треньорите. Разбира се, не включвам големия Реал от 60 години на миналия век, но сегашният Реал не е просто внушителен, а исторически. Не само защото спечели най-сетне дългобленувания дубъл (КЕШ+титла), не само защото събори Барселона от трона, не само защото стана първия от декади насам, който успя в две поредни години да превземе Европа, не заради трите КЕШ-а за четири сезона, не само заради голови рекорди, а защото всичко това е резултат на епохален отбор, какъвто футболът е виждал изключително рядко. Реал имат arguably най-добрият бранител във футбола, който път след път настъпва газта в най-големите моменти, Реал имат най-добрите бекове, Реал имат историческа халфова линия, в която личат потенциален бъдещи бразилски ас от космически висини, може би най-големият немски играч за всички времена и маестро като Модрич, който отстъпва на фигури като Алонсо, Балак, Скоулс и Пирло единствено защото хората са доста по-романтични, отколкото би трябвало. А още не сме стигнали до това, което прави Иско в последната една година, което го поставя редом до Неймар, който е най-близо до Меси/Роналдо. Имаш Бейл, Бензема, а последната година и половина е най-декорираната на Роналдо. Не мога да съм на мнение, че съставите им от 2006 до 2014 се доближават до това. Резултатите говорят сами за себе си.

От друга страна, аз към момента ще заема по-умерена позиция спрямо Зидан. Както съществува реалната възможност да е новият Трапатони, който след 10 години работа да се пенсионира като един от най-недостижимите, така съществува вариант и да е новият Гуардиола. Футболът на Реал е доста семпъл, обикновен, няма нещо в него, което да е повече от невиждана индивидуална класа. Подобна класа няма - няма я в Ювентус, в който 75 % от футболистите са ролеви тип, няма я в Челси, няма я дори в Байерн, които в последните години станаха пример за нещо, което като че ли получава доста повече оценки, отколкото заслужава. Христо е споменал нещо интересно, но точно тук се крие един тънък и притеснителен момент - именно, че при нас винаги идва един момент, в който амбицията за европейски триумф ни притиска до стената и ни кара да залагаме на профили повече, отколкото на план и разум. Първата раздяла с Липи беше продиктувана до известна степен от амбицията на Моджи да ни качи на трона на големите отново, не че втората беше по-различна, а да се чудиш коя от двете беше по-комична. Писал съм в темата за легенди защо Анчелоти дойде - не трябва да сме крайни, но Липи не беше престанал да е треньор, просто беше дошъл един момент, в който е нужна свежа идея и малко новост повечко, отколото нещо друго. Когато Липи си тръгна отново, спряхме се именно на профил - човек, който не беше елитен треньор от доста време, но и до ден днешен го кара на репутация, която отмина точно така, както отмина онази епоха. С други думи не искам да избързваме, не искам да правим грешни решения само защото "се нуждаем от КЕШ". Факт е, че трябва да спечелим, факт е, че с дадени треньори имаш повечко предпоставки, отколкото с други, но тук май му се вижда края. През 2004 се очакваше Моуриньо да спечели още 5 пъти КЕШ - не го направи. За Клоп имаше големи очаквания, не виждам да е мръднал. Бенитес заляза след 5 години като европейски фактор. Тук се връщаме на Гуардиола, който също практикува семпла и обикновено философия, която изглежда по-грандиозна, отколкото е, но просто винаги е имал изпълнители. Но веднъж имаше най-елитните и се справи, в другите случаи имаше елитни, но доста далеч от най-най... и виждаме какво се случва. Не че Зидан е на същия етап като Капело, но просто съм на мнение, че всеки един профил е предпоставка - някаква, която нашепва, че са ти обещани дадени шансове, но не мисля, че вече останаха треньори, които да гарантират нещо. Футболът се развива постоянно, ежедневно - не сме вече 1983 г. Постоянно се появяват нови герои, нови треньори. Просто както Гуардиола никъде няма да има Пуйол, Бускетс, Иниеста, Шави и Меси, които са петима, но вероятно се равнявават на 24, то така и Зидан никъде няма да има това, което в Реал. И Пеп беше феномен, за който се очакваше, че всеки сезон ще прави едно и също, но не се случва. И при Реал ще спре, главно защото все някога еднообразният футбол ще спре да действа. Там всичко е на индивидуална класа, която не можеш да match-неш почти. Футболът на Реал е гледан от десетилетия - един от най-обикновените, в схемата няма нищо кой знае какво, в движението, в промяната, която се случва по една и съща минута мач след мач... Не отричам, че Зидан се справи в изграждането на отбор, на колектив, държи позиции, но както Зидан има два КЕШ-а, така Липи е изгубил 150 пъти финала в Европа.

Не че съм против Зидан - ще се случи, обяснено е нагоре защо, не ми се повтаря. Но Зидан не е треньорско продиджи, което да няма равно и никога повече няма да бъде видяно. Както може да ни сбъдне мечтата, така може и да загуби четири финала с нас. Луис Енрике го гърбихме както си искаме, но после ни изгърби той. В самия треньор Зидан не виждам нищо, което да ме убеждава, че е по-добър от Почетино, а не знам как някой може да има отговор дали е по-правилен избор от Инзаги. И Инзаги би избрал Кроос, Бейл и Рамос, а не Мурджия и още касапи от Албания... важното е това, което е отвъд. Един Хитцфелд направи дълга кариера, но спечели *само* два пъти КЕШ. Не бих се впечатлил кой колко пъти е спечелил, с каква голова разлика, защото и ресурсът има някакво значение. Гуардиола, когато трябваше да гради нов отбор, не направи нищо. Енрике, когато трябваше да защити позиции, пусна Матьийо ляв бек в Торино... сложно е. Просто казвам, че ще направим избор за профил, в случая ще е разбираемо, но не е задължително да е правилният. И на мен понякога ми идва идея по-скучновато, но най-големите треньори си остават италианските.

А не знам защо Алегри го изгонихте и не знам как решихте, че Зидан си тръгва, понеже не е спечелил две срещи... тези видео резултати на Байерн, Юве и Реал малко попромениха представите за каквото и да е. Да загубиш среща или две не значи, че си слаб отбор. Зидан има още бая време в Реал, а Алегри аз си мисля, че го чака съдбата на Липи, но е несъмнено, че Старата дама един ден отново ще позвъни на Алегри, за да измъкне отбора от блатото. Всички се връщаха, Конте ще се върне, ще го стори и Алегри. А да, забравих да кажа, че Зидан не е по-добър треньор от Алегри. Ники ще се включи с това, че не знае къде точно е разликата между треньора Алегри и тактика Алегри, но нека да обясни и двете неща, които прави Зидан в движение на мача.

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 09 Feb 2018, 17:18
Коментар #8

Juventus star

Зидан щял да ходи в ПСЖ след края на сезона да трупа 1-2 сезона опит, докато Алегри направи два златни дубъла и поне един загубен финал в ШЛ. После Зидан идва при нас, а Алегри, където си поиска biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 31 May 2018, 13:30
Коментар #9

Juventus star

wtf biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 31 May 2018, 14:16
Коментар #10

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 5 088
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Напълно логично решение на Зизу. Съставът на Реал изглежда изстискан и с доста слаба мотивация. Изборът за успех пред този отбор е или треньорска рокада с няколко нови попълнения, или
запазване на Зидан, но разкарване на 1/3 от състава и доста солидна нова селекция.

Ще е интересно ако поеме Франция след световното.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 31 May 2018, 14:32
Коментар #11

Juventus champion

По-интересно е кой ще е новият треньор на Реал, отколкото къде ще отиде Зидан.

--------------------

+Quote Post
#8 Marchisio
коментар 31 May 2018, 14:38
Коментар #12

Juventus bench

Коментари: 931
Регистриран: 17-April 16
Потребител No.: 25 002

Oнова пе'ерас'че Гути добре ще им отива cool.gif
Да взимат Конте и да минават в ОсминаРеал mode post-294-1159096650.gif

+Quote Post
nikentus
коментар 31 May 2018, 14:49
Коментар #13

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 5 088
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Барса направиха требъл с Луис Енрике, така че трудно някой треньор ще се прецака там.

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 31 May 2018, 14:56
Коментар #14

Juventus star

Коментари: 4 540
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

Почетино?

--------------------

+Quote Post
superniki
коментар 31 May 2018, 15:01
Коментар #15

Juventus star

Коментари: 4 690
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Цитат(Kirilov @ 31 May 2018, 12:56) *
Почетино?

Той преподписа преди няколко седмици, ако не се лъжа. Според мен шансовете му са минимални, освен ако няма някаква клауза тип "Ако ме поиска Реал Мадрид/Барселона/Байерн", която да му позволява да прекрати договора си.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 31 May 2018, 15:07
Коментар #16

Juventus champion

Може да сложат Лопатеги, ако вземе да направи Испания световен и реши да опита нещо ново. Имаше преди време слухове, че Флорентино го харесва, а и Лопатеги беше известно време треньор на Б отбора им.

--------------------

+Quote Post
Replicant
коментар 31 May 2018, 15:22
Коментар #17

Juventus regular

Коментари: 2 264
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alessandro Del Piero

Нещо като работи, не се пипа. Това е голяма грешка от страна на Перез. Не знам за кое точно не са се разбрали със Зидан, но за да вземеш 3 поредни ШЛ, значи е имало нужната химия, за да се случват невероятни неща.

+Quote Post
Spark11
коментар 31 May 2018, 15:26
Коментар #18

Juventus star

Коментари: 2 918
Регистриран: 22-March 10
Град: Варна
Потребител No.: 3 634

Цитат(Replicant @ 31 May 2018, 15:22) *
Нещо като работи, не се пипа. Това е голяма грешка от страна на Перез. Не знам за кое точно не са се разбрали със Зидан, но за да вземеш 3 поредни ШЛ, значи е имало нужната химия, за да се случват невероятни неща.

Не е проблемът в Перез, прочети пресконференцията.

Цитат
Update: Switch to the spanish stream on the bottom for the conference. Zidane showed up now.

Update2: Perez says he's devasted by this unexpected decision. Zidane confirms he's not staying as manager. Zidane says the teams needs some change to keep winning, other methods and other speech.

Update3: The french says he thinks he's making the right decision for the club and thanks Perez for the opportunity.

Update4: Perez reinterates that he did not expect this decision and that he was shocked when he told him yesterday. Also says he understands that when Zidane makes a decision, he isn't easily demoved.

Update5: Florentino says he's sure that Zidane will come back one day.

Update6: Zidane understands that many may not understand his decision but insists he's making what he thinks is the best decision for both him and the club. Also thanks the fans, the usual shit in a press conference.

Update7: Zidane says that the fans pression is immense but everyone gives their best. Perez doesnt want to answer journo questions, somebody asked him what kind of manager he was looking to bring in.

Update8: Zidane says he sent messages to all the players but spoke directly with Ramos. Key message is "Better to leave now than to mess things up". Also confirms he's looking for another club.

Update9: "Nothing has changed, it's normal to be tired"

--------------------
Paulo Dybala: “They’ve been complaining about Juventus for six years. Perhaps they should try another method.”

+Quote Post
Replicant
коментар 31 May 2018, 15:29
Коментар #19

Juventus regular

Коментари: 2 264
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alessandro Del Piero

Благодаря Скарк.

"Also confirms he's looking for another club."

Тухел дали ще запише мач като треньор на ПСЖ преди да го уволнят?

+Quote Post
odyssey7
коментар 31 May 2018, 15:38
Коментар #20

Juventus star

Коментари: 2 815
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

Няма да коментирам треньорските качества на Зидан, но му признавам, че е психолог от най-висока класа. Това да мотивираш хищници от топ левъл, които усетят ли слабост ще те изплюят на две, печелейки най-титулуваните турнири, е лесно само за хора, които не са управлявали други хора. А да напуснеш при такъв страйк означава, че си разчел ситуацията и тя е - "няма да успея да мотивирам тази група отново, респективно и ще има регрес освен в играта, както този сезон, така и в резултатите".

Не ми пука кой ще е треньор на балета, но съм любопитен как ще се справи французина, когато е лишен от Кристиано, Кроос, Модрич, Бензема, Маресело, Иско и прочие.

+Quote Post

3 страници V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th October 2018 - 02:17ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team