IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

16 страници V  « < 14 15 16  
Reply to this topicStart new topic
> Наука, Телепортация, телепатия, черни дупки, паралелни вселени, нови открития
nikentus
коментар 26 Mar 2019, 21:33
Коментар #301

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 6 182
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Professor Donald Kagan - The Greek Dark Ages

Страхотна поредица от лекции за древната гръцка история, започващи от Бронзовата епоха и проблемите относно Минойците и Микенците.

Professor Eric Cline - Sailing the Wine Dark Seas

Експертът по проблемите около колапса на Бронзовата ера в източното Средизеземноморие.

Защо късната Бронзова епоха в Средиземно море е толкова важна и интересна? Защото и тогава е имало система от държавни формирования, които са имали сложни дипломатически и търговски връзки, които са им позволили да поддържат високо ниво на цивилизация с развита специализация и разнообразни, стратегически важни, търговски стоки (като се има предвид, че става дума за събития отпреди 3000 + години). Около 1200 години пр.н.е. този свят внезапно рухва и то с гръм и трясък. Огромни цивилизации са загубени почти безследно като например хетите биват открити едва през втората половина на 20 век. Да не говорим, че това е времето на Стария Завет, Троя и последните велики египетски фараони. Spooky shit
Go to the top of the page

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 28 Jun 2019, 15:15
Коментар #302

Juventus star

Коментари: 3 670
Регистриран: 23-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 109

НАСА ще изстреля изследователски дрон към Титан през 2026 година

--------------------
42

+Quote Post
nikentus
коментар 29 Aug 2019, 07:01
Коментар #303

ювентинец

Real Crusades History - Strange Sleeping Customs of the Middle Ages

Готин канал.

+Quote Post
nikentus
коментар 17 Sep 2019, 08:24
Коментар #304

ювентинец

Joe Rogan Experience #1352 - Sean Carroll

Юруш на квантовата механика, народе.

+Quote Post
nikentus
коментар 04 Oct 2019, 09:02
Коментар #305

ювентинец

How Ice Ages Happen: The Milankovitch Cycles

+Quote Post
nikentus
коментар 06 Oct 2019, 09:37
Коментар #306

ювентинец

Six Galaxies Turn Into Deadly Quasars And We Are Not Sure Why

Киро, чел ли си научна фантастика с подобен сюжет за края на света? biggrin.gif

"Я, колко красив квазар в центъра на Млечния път!!!"
Бзззззззззт.
xeno.gif

+Quote Post
nikentus
коментар 11 Oct 2019, 07:11
Коментар #307

ювентинец

Turns Out, Our Galaxy Erupted 3.5 Million Years Ago

3.5 милиона години космологично време е направо нищо mellow.gif

+Quote Post
nikentus
коментар 20 Oct 2019, 07:06
Коментар #308

ювентинец

Galactic Evolution and Why We Might Be The First Life in the Milky Way

+Quote Post
nikentus
коментар 25 Oct 2019, 08:04
Коментар #309

ювентинец

Joe Rogan Experience #1366 - Richard Dawkins

Нужната доза от средни пръсти по религиите. happy.gif

+Quote Post
nikentus
коментар 21 Nov 2019, 20:27
Коментар #310

ювентинец

Are Solid State Batteries About To Change The World? | Answers With Joe

post-294-1159096668.gif

+Quote Post
nikentus
коментар 22 Nov 2019, 11:06
Коментар #311

ювентинец

Joe Rogan Experience #1389 - Chris Kresser

Горките деца, които са имали малшанса да се родят във веганско семейство. mellow.gif

+Quote Post
masterhp
коментар 23 Nov 2019, 14:41
Коментар #312

Juventus hero

Група: Фенове
Коментари: 11 428
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(nikentus @ 22 Nov 2019, 12:06) *
Joe Rogan Experience #1389 - Chris Kresser

Горките деца, които са имали малшанса да се родят във веганско семейство. mellow.gif

Темата е доста интересна. Не съм веган, но смятам че за да се дава коментар по темата, трябва да имаш нужният опит, върху себе си за да кажеш дали едно нещо е добро или лошо. Да си го тествал и да си видял сам резултатите, по които да си извадиш изводите. Аз смея да твърдя, че съм правил доста крайни експерименти с храненто, но нямам опит с веганство. Фактите, изследванията и личните оценки на хора, за мен не са достатъчни, за да изградя лично мнение по въпроса, без да съм направил нужният експеримент на себе си. Така мога да дам личен пример и опит. smile.gif

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
nikentus
коментар 23 Nov 2019, 15:36
Коментар #313

ювентинец

Аз пък не смятам така и не смятам, че доводът ти е валиден. Все едно да кажа на някой да пие белина, щото ако не е пробвал самияt той, откъде знае, че белината е зле. Имам пълно доверие на изчерпателни изследвания на учени по дадени въпроси. Относно веганството - ясни са сумати проблеми с тази диета и колко е трудна за поддържане на адекватен живот в дългосрочен план. Факт е, че има хора, които съумяват да я поддържат дълго време, но има хора, които ядат стъкло. Единствено съм съгласен, че си е личен избор и всеки има право да се храни както иска, но веганките майки, които подлагат децата на здравословен риск заради една секта, не заслужават уважение. А и адекватен веган се среща изключително рядко, поне такива са ми впечатленията. biggrin.gif

+Quote Post
masterhp
коментар 23 Nov 2019, 15:52
Коментар #314

Juventus hero

Цитат(nikentus @ 23 Nov 2019, 16:36) *
Аз пък не смятам така и не смятам, че доводът ти е валиден. Все едно да кажа на някой да пие белина, щото ако не е пробвал самияt той, откъде знае, че белината е зле. Имам пълно доверие на изчерпателни изследвания на учени по дадени въпроси. Относно веганството - ясни са сумати проблеми с тази диета и колко е трудна за поддържане на адекватен живот в дългосрочен план. Факт е, че има хора, които съумяват да я поддържат дълго време, но има хора, които ядат стъкло. Единствено съм съгласен, че си е личен избор и всеки има право да се храни както иска, но веганките майки, които подлагат децата на здравословен риск заради една секта, не заслужават уважение. А и адекватен веган се среща изключително рядко, поне такива са ми впечатленията. biggrin.gif

Знам колко критично мислене притежаваш, което несъмнено е невероятно важно в света в който живеем. Моят съвет е да не се доверяваш на толкова изчерпателни изледвания на учени, защото примерите от близките десетилетия са стотици за грешките и лобитата които е имало над тези "учени". Не смятам, че примера със стъклото и белината е релевантен, защото най-вероятно ще сложи край на живота ти, докато смяна на хранителният режим за относително кратък период, може да даде само положителни резултати, пречистване и детоксикация на тялото ти. Никой не е умрял толкова лесно от липсата на дадени продукти, бая войни са преживели хората. Не бих приел веганите като секта, както и не бих подкрепил майките веганки. Защото кърменето е абсолютно нормален процес при всички бозайници и да отричаш корените си е меко казано нелепо. Вече както значи "адекватен живот" е крайно размито понятие. Аз мога да дам пример само със сбе си, който абсолютно крайно оборва 90% от излседванията по темата храна. По никакъв начин не се смятам за по-специален, просто теорията и практиката са две напълно различни неща. Ще ти кажа и следното нещо, преди около 8 години топ диетолозите в света, признати навсякъде от кой ли не, бяха едно семейство американци, които меко казано бяха с наднормено тегло, да не кажа затлъстяване 1ва степен. Някак си няма как на сляпо да се доверя на човек, който не може да реши собствените си проблеми с килограми и хранене и да дава наклон на живота на милиони по света, които да им вярват сляпо. Първо човек трябва да може да помогне на себе си, да даде пример и чак тогава може да помога на другите. smile.gif

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 23 Nov 2019, 16:10
Коментар #315

ювентинец

Познавал съм сумати вегани. Много от тях имат солиден косопад, на някои от жените им е липсвал менструален цикъл, падат им зъби докато са в 20-те, речта им почва да заваля, уморяват се супер лесно, имат редовни brainfogs, очите им са все оцъклени, на една й се счупиха и двата крака в рамките на месец.

Аз съм бил вегетарианец за 4 години и половина и вече не съм. Видял съм колко е трудно без месо, особено като пътува по-редовно човек. Диетата не ми се отрази добре в дългосрочен план, макар и първата година да се чувствах много добре. Обожавам постите, редовно правя intermittent fasting с прозорци за нехранене от 14 до 48 часа. Американската пирамида за хранене е ясно, че е пълна глупост, но веганството е просто другата крайност. Нито пък призовавам към яденето на телешко, свинско и пилешко. Според мен най-хубавото месо е рибата, мидите и други морски дарове, особено мидите, те са като бомба с полезни елементи.

Безсмислено е да дискутираме темата, мнението ми може да бъде променено само от железобетонно доказатлество, което трудно може да се намери в полза на веганството на този етап.

+Quote Post
masterhp
коментар 23 Nov 2019, 16:23
Коментар #316

Juventus hero

Цитат(nikentus @ 23 Nov 2019, 17:10) *
Познавал съм сумати вегани. Много от тях имат солиден косопад, на някои от жените им е липсвал менструален цикъл, падат им зъби докато са в 20-те, речта им почва да заваля, уморяват се супер лесно, имат редовни brainfogs, очите им са все оцъклени, на една й се счупиха и двата крака в рамките на месец.

Аз съм бил вегетарианец за 4 години и половина и вече не съм. Видял съм колко е трудно без месо, особено като пътува по-редовно човек. Диетата не ми се отрази добре в дългосрочен план, макар и първата година да се чувствах много добре. Обожавам постите, редовно правя intermittent fasting с прозорци за нехранене от 14 до 48 часа. Американската пирамида за хранене е ясно, че е пълна глупост, но веганството е просто другата крайност. Нито пък призовавам към яденето на телешко, свинско и пилешко. Според мен най-хубавото месо е рибата, мидите и други морски дарове, особено мидите, те са като бомба с полезни елементи.

Безсмислено е да дискутираме темата, мнението ми може да бъде променено само от железобетонно доказатлество, което трудно може да се намери в полза на веганството на този етап.

Мисля си, че сме стигнали момента в който знаем, че тудно може да си променим мнението. Това не е целта на дискусията, живи и здрави на живо като се видим, ще я чепкаме темата. smile.gif

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 23 Nov 2019, 17:03
Коментар #317

ювентинец

Трябва да обсъдим веганството на бира и пържоли.

+Quote Post

16 страници V  « < 14 15 16
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 11th December 2019 - 20:50ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team