IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

77 страници V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Новият треньор, част 4
Underground Mind
коментар 10 May 2014, 10:11
Коментар #1

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Тая сутрин и в трите големи спортни ежедневника на Италия - Gazzetta dello Sport, Corriere dello Sport и Tuttosport - се тръби в един глас, че Конте е пътник. Имената на Манчини, Спалети, Алегри и Михайлович са свързани за негов наследник. А самия Конте уж бил изкушен от това, да си вземе една година почивка. Според Алфредо Педула (спортен журналист, неособено достоверен източник), Конте дори получил предложение за работа от Монако, като тамошния патрон дори му офертирал заплата от 8 млн. евро на сезон, пълен карт бланш относно трансферната стратегия и огромен летен бюджет за селекция (вчера се спекулираше с някакви цифри между 100-150 млн. евро).

Този коментар е бил редактиран от Underground Mind на 10 May 2014, 10:24

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''
Go to the top of the page

+Quote Post
eXpLoSive
коментар 10 May 2014, 10:21
Коментар #2

Juventus regular

Коментари: 2 289
Регистриран: 1-October 06
Град: Varna
Потребител No.: 210

Цитат(Underground Mind @ 10 May 2014, 11:11) *
Тая сутрин и в трите големи спортни ежедневника на Италия - Gazzetta dello Sport, Corriere dello Sport и Tuttosport - се тръби в един глас, че Конте е пътник. Имената на Манчини, Спалети, Алегри и Михайлович са свързани за негов наследник. А самия Конте уж бил изкушен от това, да си вземе една година почивка.

По скоро е изкушен от офертата на Монако wink.gif 3 годишен договор на 7.5 милиона заплата и по 120 милиона гарантирани за селекция. Според Спортмедиасет ,Конте е поискал няколко дни да обмисли офертата и да съобщи решението си на Ювентус и Монако.

--------------------

+Quote Post
Underground Mind
коментар 10 May 2014, 10:29
Коментар #3

Juventus star

Ако Конте си бие камшика, защото клубът не може да си позволи да му купи някои от най-скъпите имена в света, ще е голяма глупост. А и Монако? Абе, Моуриньо го каза най-добре: "Питате ме дали мога да оглавя един ден Монако?! Само тогава, когато приключвам кариерата си. Фалкао? Фалкао е невероятен футболист, но няма отбор. Такъв нападател не бива и не може да играе пред 3000 зрител. Не е сериозно.'' Като че ли това казва всичко по темата.

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
Hennessy
коментар 10 May 2014, 10:32
Коментар #4

Juventus star

Коментари: 3 481
Регистриран: 28-February 10
Град: Добрич/Пловдив
Потребител No.: 3 499

Хахахаха какви работи се случват ?! Тоя ако ни остави заради Монако, може направо сам да си тегли въжето! Ако всичко е до парите, а я няма любовта към отбора, да се маха! Замине ли ще стане много лошо, освен ако не дойде Симеоне, Клоп или направо да се върне Липи! А и повечето играчи ще си заминат най-вероятно с Конте wink.gif

--------------------

+Quote Post
Underground Mind
коментар 10 May 2014, 11:35
Коментар #5

Juventus star

http://www.tuttojuve.com/calciomercato/con...-in-pole-188984

Според L'Equipe новия треньор на Монако щял да е Жорже Жезуш. Ако е вярно, опциите пред Конте се свеждат до... хмм, нула. Иначе, какво мислите за Роберто Мартинес? Изобщо има ли някой с мнение по въпроса, дали би бил удачен наследник на Конте?

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 10 May 2014, 12:17
Коментар #6

Juventus champion

Коментари: 7 313
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Отбор, който печели три пъти поред на домашната сцена, но в Европа се представя колебливо - къде по традиция, къде поради треньорски грешки, къде поради липса на класа... такъв отбор назначава в подобната ситуация треньор с уникално реноме - Хайнкес/ Ван Гаал. За сезон и половина, със сегашното ядро, тези двамата биха ни закарали на финал в ШЛ. Смяна на Конте с италиански специалист, поне в моите очи, би натрупало огромни негативи за така долюбвания от всички екип на Марота, Аниели, Паратичи и Недвед. За жалост нямаме средства да си позволим скъп треньор, но трябва да се направи максимумът, ако се стигне до такава дилема. Млад специалист, на който симпатизирам, е Реми Гард.

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 10 May 2014, 12:45
Коментар #7

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 7 549
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Цитат(pinkfloyd39 @ 10 May 2014, 13:17) *
Отбор, който печели три пъти поред на домашната сцена, но в Европа се представя колебливо - къде по традиция, къде поради треньорски грешки, къде поради липса на класа... такъв отбор назначава в подобната ситуация треньор с уникално реноме - Хайнкес/ Ван Гаал. За сезон и половина, със сегашното ядро, тези двамата биха ни закарали на финал в ШЛ. Смяна на Конте с италиански специалист, поне в моите очи, би натрупало огромни негативи за така долюбвания от всички екип на Марота, Аниели, Паратичи и Недвед. За жалост нямаме средства да си позволим скъп треньор, но трябва да се направи максимумът, ако се стигне до такава дилема. Млад специалист, на който симпатизирам, е Реми Гард.

Само това са вариантите - Хайнкес, Ван Гаал, Хидинк, Капело или нещо подобно. Но няма как да се случат. За това искам Конте да остане. Всички италиански "млади специалисти" са или като него, или по-зле от него и то в пъти. Манчини, Алегри, Спалети и Михайлович - това ще доведе до абсолютна криза в клуба. И докато айде за Манчини може с много условности да се съглася, то останалите са пълен смях. Единият глупак имаше силен Милан, с Ибра, Тиаго Силва и т.н. и загуби титлата от отбор с Пепе като основен играч. Другият още си мисли колко хубав футбол, но без никакъв ефект, играеше неговата Рома. Уволниха го от Зенит, по дяволите. Михайлович няма смисъл и да го коментирам. Със същия успех можем да сложим и Матераци за треньор.

Струва ми се странно Конте да отиде в Монако. Даже много странно. Според мен все пак ще се разберат за трансферите. Но иначе е нормално да го хванат нервите. Поне според мен. Футболът в последните години се изврати напълно. И явно в Италия настроенията са същите като тук и са стигнали до Антонио. Не може след три поредни титли някой да ти мрънка, че едва ли не си много слаб. Или че пък играеш грозно. Въобще да ти търси някакви кусури. И то при положение, че си направил от нищо нещо. Защото точно такъв е случаят на този Ювентус. Това настроение, което върви в пооследните месеци ми напомня за невероятната публика на Реал, която освирква треньор, защото е станал шампион, но бие с по 1:0. Конте още не са го освирквали на трибуните, но сигурно и това ще стане. Защото не играем "модерно", "красиво" и т.н. Освен това не печелим Шампионската лига, която до преди той да дойде вземахме през година, но той ни спря серията.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
outbreak
коментар 10 May 2014, 12:58
Коментар #8

Juventus regular

Коментари: 2 262
Регистриран: 4-July 06
Град: Плевен
Потребител No.: 143

Аз предлагам да започнем от начало с едно връщане на Алекс у дома, като треньор! biggrin.gif
И без това договорът му със Сидни изтече! 8-)

--------------------

+Quote Post
Hennessy
коментар 10 May 2014, 13:25
Коментар #9

Juventus star

Цитат(outbreak @ 10 May 2014, 13:58) *
Аз предлагам да започнем от начало с едно връщане на Алекс у дома, като треньор! biggrin.gif
И без това договорът му със Сидни изтече! 8-)
Аз съм ЗА! biggrin.gif Към екипът му можем да добавим Камо и Трез! biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
outbreak
коментар 10 May 2014, 13:27
Коментар #10

Juventus regular

Коментари: 2 262
Регистриран: 4-July 06
Град: Плевен
Потребител No.: 143

За тях не съм много сигурен, но Такинарди звучи чудно! biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Hennessy
коментар 10 May 2014, 13:30
Коментар #11

Juventus star

Цитат(outbreak @ 10 May 2014, 14:27) *
За тях не съм много сигурен, но Такинарди звучи чудно! biggrin.gif
Имаме сделка! biggrin.gif Някой да звънне на Алекс, че на мен ми свършиха минутите biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Boris Morev
коментар 10 May 2014, 13:48
Коментар #12

Juventus regular

Коментари: 2 428
Регистриран: 18-June 13
Потребител No.: 24 776

Не е в стила на Конте да напусне точно сега. Не вярвам, че е напълнил гащите от страх, че ще се провали. Доколкото познавам истинския ни Капитан, онзи, който вкарваше решителни голове и събуждаше отбора дори в най-трудните моменти, няма вариант, в който той да предаде черно-бялата идея без да е постигнал това, което иска - Европа.
Вярвам, че лятото ще постигне желаната промяна.

Ако се случи да е напълнил гащите, бих заложил на Алегри пред Манчини и Спалети.

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
Hristo
коментар 10 May 2014, 14:32
Коментар #13

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Цитат(NUCLEO1985 @ 10 May 2014, 13:45) *
Но иначе е нормално да го хванат нервите. Поне според мен. Футболът в последните години се изврати напълно. И явно в Италия настроенията са същите като тук и са стигнали до Антонио. Не може след три поредни титли някой да ти мрънка, че едва ли не си много слаб. Или че пък играеш грозно. Въобще да ти търси някакви кусури. И то при положение, че си направил от нищо нещо. Защото точно такъв е случаят на този Ювентус. Това настроение, което върви в пооследните месеци ми напомня за невероятната публика на Реал, която освирква треньор, защото е станал шампион, но бие с по 1:0. Конте още не са го освирквали на трибуните, но сигурно и това ще стане. Защото не играем "модерно", "красиво" и т.н. Освен това не печелим Шампионската лига, която до преди той да дойде вземахме през година, но той ни спря серията.

Е, точно заради това са тези драми сега. Перфектно написано clap.gif

В италианските медии е пълно с най-различни версии и, честно казано, вече не знам на какво да вярвам. Но онзи ден се натъкнах на един интересен коментар на един от анализаторите (не помня кой), че всеки друг на мястото на Конте, щеше да си тръгне още след втората титла и само любовта на Конте към Ювентус, (най-вероятно) го е накарала да остане. Защо ли?

Ювентус отново е най-мразеният отбор в Италия. Факт, между другото, който може само да ме радва и да ме кара да се чувствам спокоен, че отборът е на прав път. Щом Ювентус е мразен и срещу него се води такава отвратителна кампания, това може да означава само едно - отново сме там, където ни е мястото. Щом има злоба и хейт по адрес на Ювентус, за мен всичко е наред. Защото при Раниери бяхме "симпатичното отборче", завърнало се от Серия Б и опитващо се да се бори с титаните интер и Милан, а при Ферара, Дзакерони и Дел Нери бяхме "симпатичният средняшки отбор", способен да обърка сметките на големите, но не и да се бори за нещо повече от седмо място. Много ни харесваха тогава, нали? Бяхме станали много симпатични на доста хора. Едни ни се радваха истински, други потриваха доволно ръце, трети ни съжаляваха, но бяхме все така симпатични, безобидни и привличахме повече позитиви, отколкото негативи.

Но да се върна към сегашното положение. Преди началото на сезона всички се възхищаваха на Наполи заради Бенитес и селекцията, която направиха; после дойде и летящият старт на Рома с атрактивната игра, която демонстрираха. Сякаш изведнъж всички забравиха, че Ювентус също е в играта за скудетото и че, всъщност, е двукратен шампион. Но фанфарите и аплаузите бяха за Рома и Наполи. ОК, това не е толкова важно и пилците се броят наесен.

По-късно през сезона - съдийска грешка в полза на Ювентус, и веднага започва да се говори за "системата Моджи", за "съдийския" отбор, за това, че сме най-подпираният отбор в света, за "Калчополи" и т.н., и т.н. Съдийска грешка в полза на Милан, интер, Наполи, Рома, Лацио, Фиорентина... Сасуоло, Катания, Дженоа... е, случва се, и съдиите са хора, да не издребняваме. Двоен аршин, някой?

В края на сезона, когато вече беше почти сигурно, че Ювентус отново ще бъде шампион, за трети пореден път, фокусът отново е върху "невероятната" Рома и "гениалния" Руди Гарсия. Колко тъжно, че този "феноменален" отбор, постигнал десет поредни победи, няма да стане шампион! За справка, Ювентус постигна 12 поредни победи в средата на сезона, но и това остана, някакси, между другото, сякаш е по default. "Рома направи изключителен сезон, Рома играе превъзходен футбол, Рома това, Рома онова..." А шампионът Ювентус, счупил редица рекорди? Е, то оставаше и да не спечели титлата в смешната Серия А. Интересното е, че това са думи на същите онези хора и анализатори, които преди началото на сезона получаваха оргазъм, гледайки "впечатляващата" селекция на Бенитес и "извънземния" футбол на Гарсия. Та, питам аз, ако Рома е направила "невероятен" сезон, то тогава как може да се опише сезонът на Ювентус? И защо Руди Гарсия, останал с калъфката, е изкарван, едва ли не, най-добрият треньор в Италия, а на Конте, спечелил три титли и две суперкупи за три сезона, не му се отдава заслуженото?

В момент, в който отново всички са срещу Ювентус и Ювентус е срещу всички, клубът, отборът, играчите, треньорът повече от всякога имат нужда от пълната и безрезервна подкрепа на своите фенове; феновете трябва да са обединени, а не разединени в подкрепата си към Конте, защото, каквото и да си говорим, именно Конте е движещата сила на този отбор, Лидерът с главно "Л", човекът, изградил точно този отбор, който спечели толкова много. Но вместо това, част от феновете се сливат с масовите настроения анти-Ювентус, тук-там се чуват освирквания, и се създава усещането, че тази титла е, едва ли не, нежелана. И като един истински ювентинец, Конте усеща това и няма как да не му е криво. Ако беше друг, щеше да си каже: "Голям праз, нали спечелих, какво повече искат от мен". Но Конте не е някой наемник, а е един от нас.

Ето защо искам този човек начело на Ювентус и през следващия сезон. Много хора забравят факта, че Конте е един от най-големите ювентинци (в пълния смисъл на думата), раждали се някога на тази земя. Той буквално живее с този отбор. Никога няма да забравя първия му сезон при нас като треньор. Такава страст, такъв плам, такъв хъс... Лично аз не се сещам за друг треньор, който да гори толкова за отбора, който води? За Бога, на лицето му пише "Ювентус"! Аз поне до края на живота си ще си спомням за Раниери, Ферара, Дзакерони и Дел Нери - хора, които така и не осъзнаха, че ръководят Ювентус, а не Парма, Лацио и Киево; хора, толкова далеч от бяло-черната действителност, че тръпки ме побиват, когато се сетя, че са ни били треньори. ОК, Конте не е треньор номер едно на планетата. Може би и никога да стане. Има си своите трески за дялане и има още много да учи, докато се утвърди сред треньорския елит на Европа. Но лично аз искам Ювентус да има точно такъв тип треньор. Не искам наемници като Манчини (тук отварям една скоба, че имам едно наум за него и съм склонен да допусна, че може да се окаже добър ход за нас), нито карикатури като Дзакерони, нито "симпатични некадърници" като Спалети, чиито таван е Рома, нито пиявици като Алегри и Раниери. Искам треньорът на Ювентус да е замесен от същото тесто, от което е замесен и самият Ювентус; made in Juve, така да се каже. Искам този човек да гори за отбора, а не да трупа материал за CV-то си, че един ден да каже, че е бил в Ювентус, за да се котира по-добре на пазара.

Ясно е, че приоритет на Конте е Ювентус и според мен, в крайна сметка, той ще остане. Това изчакване и опъване на нерви ми се струва, по-скоро, знак от страна на Конте към ръководството, че този път компромис от негова страна няма да има. Мнозина сравняват ситуацията с миналогодишната и донякъде подобно сравнение е оправдано, но не съвсем. Няма как да знаем какво точно иска Конте от Аниели и Марота, нито доколко то е изпълнимо, но при всички случаи е добре, картите да са на масата и всичко да е ясно от самото начало. Преди години Дешан действа по подобен начин и си тръгна, след което дойдоха Раниери, Ферара, Дзакерони и Дел Нери - все безгласни букви, които просто живуркаха в Ювентус и бяха готови на всичко само и само да са тук. Такива карикатури, аз поне, повече не искам да виждам в Ювентус.

Каквото и да реши Конте оттук нататък, аз вярвам, че то ще е за доброто и в името на Ювентус. Все си мисля, че любовта му към този клуб е прекалено силна, за да остави отбора точно сега, по средата на пътя. Отбора, който той изгради от нищото. Конте все още не е достигнал тавана си тук. Има още титли за печелене, има още рекорди за подобряване и има още история, която трябва да се напише, а както обича да казва самият Конте, "историята се пише от победителите; останалите могат единствено да я четат". А Конте може да е всякакъв, но е победител. Доказал го е и като играч, и като треньор. Тази история не може да свърши просто така. Някак си, тъпо ще е.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
Bianco^Nero
коментар 10 May 2014, 17:56
Коментар #14

God Fuck The Queen

Коментари: 2 415
Регистриран: 23-July 06
Град: Благоевград
Потребител No.: 161

Ицак, уважавам ти мнението, само че Чиро Ферара със сигурност знае какво е Ювентус и не по-малка легенда от Конте. Това, че се провали като треньор в Юве е отделен въпрос и не го отричам.
Не мисля, че има нужда повече да спорим ЗА или ПРОТИВ Конте, аз моето мнение съм си го казал отдавна. Ще покаже времето кой е бил прав и кой крив. Мисля, че всички сте съгласни, че на Юве му трябват промени, за да върви нагоре.

Само ми е чудно как тук с лека ръка се определят треньори като Манчини и Спалети за некадърни, а Конте за гений. smile.gif
Манчини е печелил трофеи във всеки отбор, който е ръководил, а Спалети мисля, че направи много хубави неща в Рома. Един отбор, който последните 30-тина години имаше шампионски отбор единствено при Капело. През останалото време повечето пъти беше извън тройката. Спалети е може би единствения треньор, който доближи Капело при престоя си в Рома(с уговорката, че предстои да видим каква ще е работата на Руди Гарсия в дългосрочен план).

Ще поживеем, ще видим. Аз мисля, че следващия сезон ще бъде от фундаментално значение за бъдещето на Ювентус. Или поне на Ювентус на Конте.

--------------------
ДЕЛ ПИЕРО ДОЖИВОТ В ЮВЕ! БЕЗ ПРАВО НА ОБЖАЛВАНЕ!

+Quote Post
the_parasite
коментар 11 May 2014, 01:13
Коментар #15

Juventus regular

Коментари: 2 406
Регистриран: 10-December 09
Потребител No.: 3 058

Това е нашият човек - ЦЪК

Сигурен съм, че ще допадне на по-голямата част от форума.

Този коментар е бил редактиран от the_parasite на 11 May 2014, 11:17

--------------------

+Quote Post
Underground Mind
коментар 11 May 2014, 10:49
Коментар #16

Juventus star

Zidane linked to Juventus job

http://www.football-italia.net/49036/zidan...ed-juventus-job

Нов ден, ново име. Тоя път самия Зидан! Поне според Gazzetta dello Sport.

--------------------

+Quote Post
odyssey7
коментар 11 May 2014, 11:18
Коментар #17

Juventus star

Коментари: 3 754
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

Зидан,Пюлис,Дел Пиеро,Спалети,Алегри...ъъъ,явно Вси Светии е доста подранил.

+Quote Post
Hennessy
коментар 11 May 2014, 11:29
Коментар #18

Juventus star

Зидан, Дел Пиеро...... OH YEAH! biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
odyssey7
коментар 11 May 2014, 11:42
Коментар #19

Juventus star

Коментари: 3 754
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

Братле,Дел Пиеро е прекалено голяма икона на Юве за да бъде мразен,спести му го.Един Конте след всичко ,което постигна е оплюван от половината форум,какво остава от човек,който няма и минута опит като треньор.Зеедорф 2?За Зидан не ми пука.

Този коментар е бил редактиран от odyssey7 на 11 May 2014, 11:42

+Quote Post
Hennessy
коментар 11 May 2014, 12:11
Коментар #20

Juventus star

На Дел Пиеро и отпадане в Серия Б ще му простя wink.gif Това ми е огромна мечта, Дел Пиеро да поеме отбора! Не казвам, че сега е момента, но дано се случи някога!

--------------------

+Quote Post

77 страници V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th August 2019 - 16:42ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team