IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

54 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Мондиал 2018, всичко, дискусии
pinkfloyd39
коментар 12 Nov 2017, 21:48
Коментар #1

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 5 857
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Отварям тази тема с надежда, която изхожда от факта, че воденият от Бенатия национален отбор на Мароко се класира за Световното, а по-забележителното е, че не допусна попадение в квалификациите. Това, за което стискам палци, е някой утопичен треньор да забележи на Мондиала силните страни на Бенатия, които аз не успявам, а именно задържането и разпределянето на топката и невероятното представяне в защита, а след това да ни даде 35 милиона hat36.gif.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
vench
коментар 12 Nov 2017, 22:44
Коментар #2

Juventus regular

Коментари: 2 258
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Аз пък се надявам все пак да си говорим за Италия тук през следващите месеци. Ако не - здраве да е. Отборите, на които симпатизирам - Италия, Аржентина и Хърватия общо взето не са в добра форма и нямам големи очаквания към тях. Остава Франция, която има много силен млад отбор, в който за съжаление този път имаме доста слабо представителство. Общо взето в тях ми е надеждата да бъде спряна Германия, а още по-голямата ми надежда е Португалия с онази мръсна к**ва да няма пак този късмет, който на Европейското, защото тогава просто ще спра да гледам футбол.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 13 Nov 2017, 14:15
Коментар #3

Juventus champion

Признавам, че много рядко е имало срещи, които си мечтая да видя, но Мондиал 2018 искам да завърши с финал Германия срещу Испания, защото се усеща като Бразилия/Франция през 1998. За съжаление, финалът във Франция не даде това, което трябваше да даде, но изправи два от най-грандиозните национални отбори евър, които се срещаха в абсолютния си пик. Когато залогът е най-висок, искам да видя как тактически Йоги беър ще спира офанзивната машина на Испания и как ще пипа в центъра срещу Нигез, Коке, Силва, Иниеста и Иско, когато има стари кучета като Кроос и Кедира и не толкова доказани валяци като Горетцка, Руди, Джан и Арнолд. Да не говорим, че Лопатеги вади скамейка от поне 7 човека от световна класа, а бековете му са двойката, която се доближава до Роуз/Уокър. От друга страна, немците към момента все още нямат излъчени титулярни бекове, а като нищо щафетата ще я поемат Платенхардт от Херта и Халстенберг от Лайпциг, които до онзи ден са цъкали в Дрезден и Оснабрюк сигурно. Немците даже нямат титулярен нападател, а в наказателно на Испания ще чака Рамос, който може да бъде решен или с убийствена бързила, или с мощта на танк. Кимих го изпускам нарочно, защото мисля, че ролята му ще е в зависимост от противника - срещу едни може да е бек, срещу бърз футбол вероятно ще е в центъра, за да компенсира тромавия Кедира, който си е резервиран партньор на Кроос.

Осъзнавам, че има два други отбори, които са на същото ниво: Бразилия и Франция. Бразилия в момента е възможно да имат най-дълбокия си отбор изобщо, дори не знам как ще изберат 23 играчи, когато аз на прима виста се сещам за 40, които трябва да са в Русия. Франция също са в златна епоха, но Дешан е много слаб треньор и не го виждам въобще как ще изкласи. Кариоките са си топ фаворит, най-сетне отново ще бъдат добри на Мондиал. Но немският футбол е страхотен, има 50 футболисти, които са на уникално тактическо ниво, готови са за битка, могат да играят навсякъде, а психиката си е психика и няма да отстъпи назад без бой. Въпреки че не отстъпват от заявената позиция, някак се усеща, че немците не са разглеждани сериозно от всички, но има още бая голям футбол в опитните войници като Кроос, Кедира, Хумелс, Йозил и Боатенг, а този път ще са подсилени от страхотни младоци, които вече са в мъжкия футбол от години и се представят постоянно.

--------------------

+Quote Post
#8 Marchisio
коментар 13 Nov 2017, 16:02
Коментар #4

Juventus bench

Коментари: 871
Регистриран: 17-April 16
Потребител No.: 25 002

Пинк, твърде много фаворизираш Франция. Честно казано ми липсва характер в техния тим. Кой ще вади кестените като стане напечено?
Кой е лидерът на този тим? Гризман или 19 годишният Мбапе? Ясно се видя на финала в Португалия, че им липсва фигурата, която да ги поведе.
През 98' ма имаха изобилие от характер, освен талант. Само им виж защитата. Тюрам-Десаи-Блан и Лизаразу. В центъра бяха с Дешан, Зидан имаха Пти, който беше достатъчно стабилен. Джоркаеф беше много полезен. Е, титуляр им беше култовия Гиварш, както и Дюгари post-294-1158668614.gif , но всички знаем кои бяха на пейката.
Когато трябваше да се вадят кестените имаха Блан, Тюрам. На финала Зидан изпъкна.
Не виждам такъв характер. В сегашния им тим. При цялото ми уважение към играчи като Код, Варан, Курзава и Сидибе.
С Канте в центъра ще бъдат много тегави за побеждаване, но когато трябва да се покажат здрави топки, кой ще поеме отговорността?

+Quote Post
Bianco^Nero
коментар 13 Nov 2017, 16:22
Коментар #5

God Fuck The Queen

Коментари: 2 374
Регистриран: 23-July 06
Град: Благоевград
Потребител No.: 161

А не мислите, че един провал днес на Скуадрата би могъл да бъде от полза за в бъдеще? Стига да доведе до промени на тая закостеняла система. Не е ли време и италианския футбол да мине през това? Преди години помня едно интервю на Еме Жаке, в което говореше за това колко е помогнал провалът срещу България през 93', за да се промени методиката, мисленето - и това се вижда още на Евро 96, в което за една бройка не играха финал, а през 98-ма наистина имаха уникален отбор, 2000 дори мисля, че бяха още по-силни с европейската титла при Роже Лемер.
Има и друг пример с Германия след провалите на СП 98 и ЕВРО 2000 как отново променят цялата методика в школите и резултатите почват да идват след домакинския Мондиал през 2006. Че Германия като стил отдавна не е биткаджиите в стил Юрген Колер, Стефан Щрунц примерно, Йеремис и т.н. В Белгия е същото положение след края на поколенито на Шифо, Люк Нилис, Лоренцо Стаеленс и т.н.
Та от това изхождам, че един провал може да се окаже необходим и полезен за вбъдеще. Едва ли някой вярва, че тази Скуадра може да направи нещо запомнящо се в Русия примерно дори и с един Анчелоти, който каквито и провали да има и аз лично не го харесвам, е безумие да се сравнява с изкуфял дядка като Вентура.

--------------------
ДЕЛ ПИЕРО ДОЖИВОТ В ЮВЕ! БЕЗ ПРАВО НА ОБЖАЛВАНЕ!

+Quote Post
lyubaka
коментар 13 Nov 2017, 16:55
Коментар #6

Juventus bench

Коментари: 671
Регистриран: 1-April 16
Град: Варна
Потребител No.: 24 990

Bianco^Nero,като цяло си прав ,на мен ми минава мисълта за "необходимия" провал,обаче после надделява желанието ми все пак да гледам Скуадрата....как голямо първенство без единия от 3-те най-големи?????
Примера с Франция не е показателен за мен ,защото те като история никога не са били като Италия и Германия да речем!
Промени ще трябва да има и това е ясно ,дори и само да четеш интервюта на бивши футболисти,специалисти и т.н.
А следейки отбора от по-близо ти става ясно ,че нещо не е наред,но предпочитам "германския" провал ,който включва задължително участие на форума,било СП или ЕП....

Лошото в случая е ,че Италия като че ли изпусна този шанс за промяна при провал още преди 8 години и сега се тъпче на едно място,дори вече и назад...

Все пак предпочитам провал с участие отколкото отпадане от най -слабата Швеция която сме гледали!!!

И още нещо,замислял ли се е някой как би повлиял евентуален провал днес на старите "кучета",които по съвместителство са стари кучета и в ЮВЕ?
Ясно е ,че Буфон ще се откаже,други ще започне да играят все по-периферна роля,ама сезона като цяло още не е започнал и един провал може и да е пагубен за нашия сезон по нататък,както го има и обратния вариант ....

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 13 Nov 2017, 17:00
Коментар #7

Juventus champion

Франция просто ги поставям като отбор, който отива на Мондиала с уникална група, която е редом до другите два безобразно скилнати отбори - тези на Испания и Бразилия. И трите за мен технически надвишават Германия, една идея по-класни са, особено индивидуално, но в детайлите е трудно да пипнеш дойчовците, които освен това имат Льов на пейката, а са доказали, че се нуждаят от петима титуляри, а другите шест човека просто трябва да са дисциплинирани и да разбират основната материя. Закономерно са считани за фаворит, не мисля само от мен, но не отричам всичко, което си написал. То е другата причина, поради която не мисля, че могат да се справят с големите. Както казах, първата е Дидие, който на мен ми е доста необясним треньор, определено не ми изглежда като мотиватор, а въпреки че играчите му наистина са лъскави, повечето от тях са в особен период. Уменията им са уникални и дълго време ще бъдат част от най-добрите, но не всички са пробили здраво все още, липсва им рутина и опит в подобни срещи. Спомням си, че на Европейското ДД практикуваше някакъв доста странен стил, който само той разбираше, не използва дадени футболисти по най-утвърден начин, а в моменти французите не играеха с огромното желание, което е трудно да пребориш. Отделно, че наистина се съмнявам да успее да подреди състава си по най-добрия начин, защото се натрупаха адски много играчи на позиции. Разбирам те напълно, ситуацията с лидерите наистина е интересна. Аз като лидери там виждам Косчелни, Матюиди, Канте и Жиру, но когато махнеш Канте, единственият upper echelon тип е Канте, а и четиримата не са футболисти, които трябва да направят разликата с едно положение, което е невъзможно за вкарване. Виждаш, че Жиру и Косчелни гонят 33 (на Световното май ще са на тази възраст, ако помня правилно), а си пропиляха кариерата в отбор, който през две седмици го бие всеки, който го срещне. Но все пак на такива форуми се раждат легендите на днешния ден. Марсиал, който е в сянката на Мбапе и дори Дембеле, за мен е страхотен футболист, за който мога да кажа, че играе с такава лекота, че му съперничат не повече от трима днес. Мбапе все пак е златното момче, точно в Русия трябва да покаже дали е толкова специален. Имат и Толисо, от който очаквам големи неща, а дори не споменавам Погба, който си е уважаван и харесван. Аз от Погба никога не съм очаквал да се превърне в това, което фенбойчетата сънуват, но пък може да се прояви на Мондиала. Единиците ги имат, от ДД зависи да вкара повече характер и желание в отбора, да използва детайлите, да използва защитата и да разчита на повече от хора като Погба и Грийзман. И аз го поставям под съмнение, защото за мен си флопнаха у дома, а самият факт, че играта им зависеше от Пайе, а другите бяха с пълни гащи срещу безобразен отбор, който изпъкваше само с тактическа дисциплина, е показателен. Ясно е, че не всеки път струпването на потенциал води до нещо. Колкото и да е страхотна пейката, не е испанската, а ако титулярите не си вършат работата, не мисля че Коман и Лаказет са хората, които да ти печелят от пейката Мондиал. Забравих и Лорис, който съм наблюдавал достатъчно, за да заключа, че не е мой тип футболист. Голяма работа, че може да извади всичко, когато няма ситуация, която да не може да насере. Има десетки изяви, в които от нищото му вкарват гол, който ще извади и заспал. Не е съсредоточен, но гледам, че във Франция го водят голямата фигура в националния. Ако не се случи голям прогрес, няма да спечелят, но мисля, че са от адски класните отбори, които могат да се противопоставят. Примерно, за мен, Аржентина не впечатлява хич - нито като играчи, нито като потенциал, нито като треньор, нито като поведение. Няма как да ги поставя пред Франция, пък дори тиквата ДД да е водач на племето. Ако имаха друг треньор, определено бих умувал дали могат да повалят тежко Испания и Германия, но за момента всичко е въпросителна.

За ситуацията на италианския футбол писах из доста теми. Трябват моментални промени. Италия трябва да влезне в модерната футбола европейска епоха. Положението е покъртително, а не става по-добро. Тежко е Италия да не е там, където трябва да бъде, но футболът от години затъва, а става все по-архаичен, няма никакво развитие във философията и системата. Плодовете се берат по-нататък, но трябва да започне засяването им.

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 13 Nov 2017, 17:03
Коментар #8

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 019
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Принципно това, че два пъти поред не излизат от групите на световно първенство трябваше да им е достатъчно голямо събуждане, но не е. В Италия са същите тикви, каквито си имаме и в България - ако ще и краят на света да дойде, пак ще се говорят празни приказки и няма да се свърши никаква полезна работа. Това, че Едер и Пеле им бяха титулярна двойка, че Италия трябваше да натурализира играч като Тиаго Мота преди това, сега това с Жоржиньо - имам чувството, че сами не помнят какъв отбор имаха само преди 11 години, не беше чак толкова отдавна, че да са го забравили. Лежат на някакви стари лаври, на този финал от Евро 2012, където играха добре, защото Ювентус тъкмо набираше скорост, защитата не беше на обща възраст 350 години, а Пирло още играеше на високо ниво. През 2016 Конте е с основна роля за това, което направиха, защото той може да събере отбор и от форума и пак да играем добре, нищо, че не е тактически гений.

А това с Вентура - няма такъв смях. Големият му плюс, доколкото помня като го представяха, е, че е налагал млади играчи. Ама италианският национален отбор не е Торино да цъкаш за 10-о място с младежи, искат се резултати. А щом слагат треньор, чиито най-големи успехи са златната среда в Серия А, не може да има очаквания...

Иначе за Мондиала - интересно е как ще се наредят. Германия и Испания наистина изглеждат като най-силните в момента. Не съм гледал Бразилия обаче. А Франция има потенциал, но аз за треньорските качества на Дешан имам съмнения още от сезона му при нас в Серия Б.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
vench
коментар 13 Nov 2017, 18:57
Коментар #9

Juventus regular

За мен фаворитите са Германия, Испания и Франция в този ред. В последните години европейския футбол много дръпна пред южноамериканския на национално ниво. Бразилия и Аржентина вече не са сащите по необясними за мен причини. Бразилия доскоро дори нямаше свестен централен нападател, докато не се появи Жезус, който между другото е много класен играч. Не виждам как някой извън това трио ще направи нещо. За съжаление напоследък във футбола няма много изненади. Всичко е предвидимо и фаворитите си бият. Финал Германя - Испания изглежда логичен и футболът донякъде го заслужава, но аз лично няма да се радвам.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 14 Nov 2017, 23:04
Коментар #10

Juventus champion

Ериксен чудовището busted_cop.gif.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 14 Nov 2017, 23:08

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 14 Nov 2017, 23:10
Коментар #11

Juventus star

Коментари: 3 900
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

Истинска 10-ка

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 14 Nov 2017, 23:14
Коментар #12

Juventus champion

Цитат(Kirilov @ 14 Nov 2017, 23:10) *
Истинска 10-ка

Продавай всичко, Балон, доведе ни Ериксен rolleyes.gif.

Верати и Инсиние дано гледат, за да си записват как се прави разлика в мач, в който има значение.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 14 Nov 2017, 23:31
Коментар #13

Juventus champion

Стига бе, Лорда още ли играе, наистина мислех, че е станал таксиджия post-294-1159107607.gif.

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 14 Nov 2017, 23:36
Коментар #14

Juventus star

Хаха, той може нощни само да дава. post-294-1159108009.gif
Иначе Ериксен има около 1% да го вземем, ще ни се развали отчета. Тотнъм е добър отбор, но скоро там ще му стане тясно на Ериксен и аз го виждам в Реал.

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 14 Nov 2017, 23:49
Коментар #15

Juventus regular

При нас, че няма да дойде, няма, но дано не отиде в Реал Мадрид. Иначе наистина е чудесен играч и още като го взимаха от Аякс им завидях, макар че не го бях гледал много. Доколкото помня в началото не тръгна много добре, но в момента си е халф от световна класа и е сред най-добрите на поста си. И на мен ми е интересно какво ще стане с него, тъй като Тотнъм не продава евтино, още повече с "новите цени".

В момента Тотнъм държат Кейн, Деле Али и Ериксен, които по "новите цени" са нещо като 220 + 150 + 150 млн. евро. или към половин милиард. Не, че за ПСЖ е проблем... biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 15 Nov 2017, 00:22
Коментар #16

Juventus star

Коментари: 3 292
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

Е.. кво ще го правим Ериксен като е само на 25 години и няма опит в калчото ? И да не говорим за цената му дето за играч без опит ще е абсурдна. По добре да връщаме Джовинко или Диего juveti3.gif

--------------------
"Juventus is not selling club..." BLAH..BLAH..BLAH..

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 15 Nov 2017, 01:33
Коментар #17

Juventus champion

Че Ериксен няма да дойде, няма да дойде. Предполагам, че не би се развълнувал от офертата да поцъка няколко години реджиста blush.gif. По-скоро напоследък си мисля за Реал на Зидан и по-скоро за самата система на Зизу, която е доста семпла, но изключително ефективна, защото играчите му са не просто класни и страхотни, а направо легендарни, нищо че някои от тях са на по 28. Един Ериксен може всичко общо взето, но поне на теория е интересно да си представяш как при нас изпълнява ролята на Иско, с което ще се справи с лекота. На подобни класически плеймейкъри им приляга да имат свобода на действие, чрез която да определят как се движи развоя на срещата и начинът на игра на собствения отбор. Примерно веднага се сещам за Дибала, който не мисля е футболист, който трябва да има чак такава свободна роля. Ако имаш модерен център, в който двама халфове могат да подават наистина добре и един фактор като Каземиро, нещата заспиват. При Зидан Модрич и Кроос се редуват понякога във връщането си няколко крачки назад, което е продиктувано, че Каземиро е пред тях, а двамата имат фин поглед над терена. Ние имаме Пянич, който е съвършен халф, но повечето днешни халфове са доста добри подавачи, дори и да не са типични офанзивни футболисти, задържат кълбото, имат голяма успеваемост на паса. Тоест искам да кажа, че повечето отбори имат двойка вътрешни халфове, която активно участва в офанзивната фаза от играта. Кедира подава изненадващо добре, Матюиди също не е толкова лош, но говорим за доста ъпгрейднати с топката футболисти. Не знам колко би издържал занапред този италиански стил, в който имаш дийп плеймейкър, чрез който побеждаваш, но и губиш, ако не му върви. Бентанкур е доста интересен, но е далеч към момента от каквото и да е. Забелязах, че с лекота и с много бърза мисъл прехвърля топката на огромно разстояние, а го прави ефективно. Да, обаче понякога задържа твърде дълго, пасовете му на късо разстояние са доста колебливи и на няколко пъти потресаващи, а му взимат и топката, защото надценява ситуацията, а и себе си. Трябва ни халф, който в голям мач, а те особено са доста tight, да е кошмар, защото опитът за преса към него, а доста треньори правят тази грешка, е летален - нарушават се линии, освобождава се пространство, напред се променят ролите и си матиран. Пак се сещам за Строотман и не че е идеален, чуплив е, но ни трябва един такъв тип, който има присъствие, а това присъствие при грешки на противника, ще промени срещата. А не е трудно да се случи, ако до Пянич имаш още един играч с офанзивна мисъл. Няма как да не ми е интересен Джан, с който Клоп експериментира доста. Профилът е идеален - силен на втория етаж, връзка между отбрана и халфова линия, т.е с лекота може да изпълнява ролята на Пянич. Не че е Пянич, но Джан има прекрасен поглед над играта и не му трябва много, за да вижда къде да прокара топката, умее да настъпва напред. Много е интересно как Алегри би го ползвал, ако приемем, че си изкара главата от задните частици и реши, че не само от март нататък трябва да е свежарка. Но ако по цял свят могат да играят двама такива халфове заедно, аз не виждам защо Джан и Пянич да не могат. Дали Джан ще е параван или ще е жокер, е преценка на шефчето. Доста се подминава за Реал, че Кроос и Модрич са си full package - не е просто, че са вътрешни халфове с плеймейкърски умения, а са доста комбинативни, атлетични са, умеят да надхитрят съперника с мисъл, ползват тялото си. Много е трудно да се стигне такова ниво, да намериш комплексен халф - примерно Пянич е so so в отбрана, но ако Джан се развие, има необходиият профил да е доста рядък тип футболист. Просто са някакви размисли, не претендирам, че сме Джан away от това, за което говорим, но е стъпка в правилната насока. Сега, замисляйки се, веднага се сещам за мнението на Ъндъра, че при Алегри няма да има големи промени и ще сме това, което сме... но пък си оставам вратичка, защото Алегри, дори бавен, все пак е адаптивен. Та, освен Джан, защото наистина има необходимото, за да изпълнява различните роли, много искам (и ни трябва) Савич. Ковачич също. Насетне трябва да мислим big. В защита също трябва, не я подценявам, но е време да направим модерен център, срещу който е кошмарно да играеш. Знам, че парите вървят нагоре, че все пак никой не ги заслужава, но времената са такива, каквито са. Няма да се променят, това е положението. Вече не бих размишлявал толкова, особено когато говорим за няколко футболисти. Не са много, но все пак не бих се впечатлил (и да недоволствам), ако вкараме дори +70 за Савич и Ковачич. Заслужава си по много причини. Ковачич напоследък, ако не е резерва, ще е контузен, но не е случайно, че Зидан му симпатизира и не го дава лесно. Потенциалът е напълно елитен. Ако успее да избяга и попадне на треньор, ще стане феноменален - точно такъв, какъвто се очаква, откакто е навършил 17. Двамата със Савич са невероятни и дори няма значение, че не са играли финали в Европа, че нямат толкова срещи в Европа. Талантът си е талант. А за Ериксен да не говорим, но няма как да вземем толкова футболисти. То ние не че ще вземем Джан, камо ли футболист от Тотнъм, Реа или 80-милионен бял Погба (Савич е по-добър).

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 15 Nov 2017, 08:22
Коментар #18

Juventus star

------------------------Игуаин
-----Берна---------Ериксен---------Дибала
-------------Пиянич-----------Савич

faccina41xq8.gif

--------------------

+Quote Post
Replicant
коментар 15 Nov 2017, 09:46
Коментар #19

Juventus regular

Коментари: 2 057
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alessandro Del Piero

Цитат(Kirilov @ 15 Nov 2017, 08:22) *
------------------------Игуаин
-----Коста---------Ериксен---------Берна
-------------Пиянич-----------Савич

faccina41xq8.gif

Поправено wink.gif

+Quote Post
vench
коментар 15 Nov 2017, 11:47
Коментар #20

Juventus regular

На Кирилов повече ми хареса вариантът biggrin.gif

Този коментар е бил редактиран от vench на 15 Nov 2017, 11:47

--------------------

+Quote Post

54 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th July 2018 - 13:14ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team