IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

4 страници V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Зад кулисите, Retroscena
nameless
коментар 20 Dec 2017, 17:54
Коментар #41

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 1 805
Регистриран: 20-March 07
Град: Sofia
Потребител No.: 417

Не че нещо, ама Фиорентина не го ли взеха за 12-15млн. след това? Какви са тия 45млн. 2011г.? Като започнат тия приказки на разни знайни и незнайни агенти, кой бил близо до трансфер, пък кой далеч...да има там да се пълнят страниците на вестниците.

Иначе Фиорентина голяма греда извадиха с него, а след това и с Гомез.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 20 Dec 2017, 18:57
Коментар #42

Juventus champion

Коментари: 5 856
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Цитат(Hristo @ 20 Dec 2017, 13:56) *
но клаузата от 48 милиона евро се е оказала непосилна за нас. В онези години това си беше сериозна сума

Бих те поправил: в онези години това беше космическа сума, а дори днес е висока цена за плащане. Вярно, че се харчат пари като никога до този момент, всеки следващ е по-скъп, но 48 си остава сериозна камара от пари.

И ако не греша, Роси за 48 милиона през 2011 щеше да е деветият най-скъп футболист в историята на футбола.
1. Зидан - 77.5
2. Ибрахимович - 69.5
3. Кака - 67
4. Фиго - 62
5. Торес - 59
6. Креспо - 58.5
7. Буфон - 52
8. Виери - 49

Трябва да се вземе под внимание, че говорим за клауза обаче. Роси никога не се е доближавал до тези пари, макар че през 2011 цената му трябва да е била най-висока - 25-30 милиона. Не съм и съгласен, че Фиоре удариха греха - когато беше здрав, беше най-добрият във Флоренция, нали единственият му сезон, в който не беше счупен, стана голмайстор на отбора, а те завършиха четвърти. Вярно е все пак, че нищо не получиха друго, освен този сезон. Странна птица е Роси - страхотни качества, но има и някакъв апотеоз около него заради травмите.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 20 Dec 2017, 18:59

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 20 Dec 2017, 19:03
Коментар #43

Juventus star

Коментари: 3 895
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

CR7 беше продаден в Реал за 94 милиона. Роси щеше да е топ нападател, ако не бяха контузиите.

Този коментар е бил редактиран от Kirilov на 20 Dec 2017, 19:06

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 20 Dec 2017, 19:23
Коментар #44

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 019
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Въпросът е, че тук говорим за клауза в договора, а не за трансферна сума, искана от клуба. Не знам дали все още е така, но преди време в Испания тези клаузи бяха задължителна част от договорите на футболистите. Често пъти - нереални, като тук съм съгласен напълно, че Джузепе Роси никога не е струвал 48 милиона евро, дори в сезона, в който вкара 30+ за Виляреал, но след като има такава клауза в договора си, то клубът е в пълното си право да не го пусне за по-ниска сума. В този ред на мисли нито Неймар струва 222 милиона, нито Иско - 700, но тези клаузи позволяват на клубовете да извлекат абсолютния максимум от икономическа гледна точка.

Иначе, да, ако Ювентус беше платил тази сума, Джузепе Роси автоматично ставаше един от най-скъпите играчи в света. Само дето сега, от дистанция на времето, изглежда нереално Ювентус през 2011 да извади подобна сума за един футболист. Топ трансферът ни тогава беше Вучинич за 15 милиона. Но очевидно преговори е имало, а изглежда, че е имало и желание от страна на самия Роси да играе в Ювентус, след като агентът му твърди, че сме били "близо", но явно испанците не са били склонни да направят отстъпка.

Лично аз никога не съм бил ентусиазиран да видя Джузепе Роси в Ювентус. Симпатичен футболист, когото харесвам, но нищо повече. Дали заради контузиите (може би - да), дали заради нещо друго, така и не ме грабна. През 2011 определено щеше да бъде перлата на трансферното ни лято и една от звездите на отбора, но не съжалявам, че този трансфер не се осъществи.

Дано му потръгне сега в Дженоа!

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
nameless
коментар 20 Dec 2017, 20:22
Коментар #45

Juventus regular

Коментари: 1 805
Регистриран: 20-March 07
Град: Sofia
Потребител No.: 417

Нямам предвид, че Роси е слаб играч, а че контузиите му съсипаха престоя във Флоренция. При Гомез бе още по-зле, тъй като той дори не успя да блесне и не излезе от лазарета.

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 29 Dec 2017, 20:25
Коментар #46

Juventus star

Кристиано: Бях на крачка от Юве, но Юнайтед ме спечели с пари

Роналдо призна, че е могъл да премине в редиците на италианския гранд Ювентус още в периода, в който е бил младок, но е получил по-добри условия от Манчестър Юнайтед.
Много клубове се интересуваха от мен, когато бях още юноша, признава Кристиано в интервю пред "Скай Спортс", което ще бъде излъчено в целия му вид през януари. Ключовият човек обаче винаги е бил Жорже Мендеш. Разбира се, спомням си и за разговорите с Ювентус. Имаше такива. Радвах се, че този отбор се интересува от мен. В крайна сметка това е един изключителен клуб.
Имаше разговори и с Реал (Мадрид) по това време, но в крайна сметка Юнайтед ми предложи най-добрите условия и приех да премина на "Олд Трафорд".
Искам да благодаря на всички в този клуб и най-вече на Сър Алекс Фъргюсън, който помогна много за моето развитие.

Този коментар е бил редактиран от Kirilov на 29 Dec 2017, 20:33

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 01 Jan 2018, 15:46
Коментар #47

Juventus champion

Марко Джампаоло разказва пред Sky Sport, че през сезон 2008/09, когато е начело на Сиена, е бил много близо до треньорския пост в Ювентус. След вечеря в дома на Жан-Клод Блан, Алесио Секо и Ренцо Кастанини му се обаждат и му казват: "Марко, на 99% ти ще бъдеш новият треньор на Ювентус. Трябва само да се одобри на събранието". Било е просто формалност, но на следващия ден Кастанини го информира, че от клуба са се спрели на друг треньор. От текста не става ясно, но вероятно Джампаоло говори за края на сезона, когато се е решавало дали Ферара да остане за постоянно, или да се търси нов треньор.

Интересна е реакцията на Джампаоло: "... така и не попитах Ренцо какви са мотивите за тяхното решение. Никога повече не се обърнах назад; разочарование, което продължи необходимото; един епизод, който разказвам тук за първи път; досега не бях говорил за онази вечеря в дома на Блан. Гледам на случилото се, сякаш е едно голямо облекчение. Не ме интересува, така се е случило и считам това за една възможност, която не се е осъществила".

Не мисля, че в онзи момент Марко Джампаоло е бил най-удачният избор за треньор, така или иначе. Дори днес, почти 9 години по-късно, не смятам, че Джампаоло е на нивото на Ювентус, макар че е едно от интересните имена в Серия А и работата му в Сампдория заслужава адмирации. Но тогава, с по един сезон в Каляри и Асколи и още няколко - като помощник в Пескара, Тревизо и Асколи, без почти никакъв опит и визитка, едва ли е бил най-подходящият вариант за онзи Ювентус, който точно през лятото на 2009 правеше доста гръмка, поне на хартия, селекция. Та за мен това е само още един детайл, който потвърждава колко некомпетентно беше онова ръководство, как е мислело и как е действало.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
odyssey7
коментар 01 Jan 2018, 16:13
Коментар #48

Juventus star

Коментари: 2 639
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

Ход, показващ колко недакватни са били Блан и компания. Останалото е история.

+Quote Post
Hristo
коментар 13 Jan 2018, 14:05
Коментар #49

Juventus champion

Бившият агент Франко Дзавалия, който сега е генерален директор на Арецо, казва пред TMW Radio, че преди да премине в Барселона, Неймар е бил на крачка от Ювентус. Всичко със Сантос било договорено, а трансферната сума е била 30 милиона евро. Бащата, обаче, спира трансфера, когато Барса се намесва. В друго интервю на Дзавалия съм чел, че Ювентус е бил първият отбор, който е направил реален опит да привлече Неймар.

Въпросният Дзавалия е бил посредник в преговорите между Сантос и Ювентус за Неймар, а преди години е бил един от влиятелните агенти във футболния свят. Негови играчи са били Конте, Юлиано, Такианрди, Раванели, Джанини, Тоти и др. а освен това, заедно с Алесандро Моджи, двамата уреждат и трансфера на Зидан в Реал (Мадрид).

--------------------

+Quote Post
Borko_10
коментар 13 Jan 2018, 16:19
Коментар #50

Juventus star

Коментари: 3 550
Регистриран: 16-March 06
Град: Бургас
Потребител No.: 72

Те много футболисти са били близко до Юве - Роналдо, Суарес, а сега и Неймар, но в крайна сметка нито един от тези не игра при нас, което ясно говори че никога не заставаме твърдо и не правим последната крачка.

--------------------

I LOVE JU!

+Quote Post
Дон Алегри
коментар 13 Jan 2018, 20:20
Коментар #51

Juventus bench

Коментари: 817
Регистриран: 12-February 15
Потребител No.: 24 858

По-скоро футболистите правят една решителна крачка назад в последния момент.smile.gif

--------------------

"You don't know Inzaghi that well yet," said Juve coach Marcello Lippi after the 4-1 victory. "Sometimes you don't notice him, he may look like he is not involved in the game, but all of a sudden he scores; he is lethal in front of the goal."

+Quote Post
Kirilov
коментар 11 Apr 2018, 12:52
Коментар #52

Juventus star

Агентът на Буфон Силвано Мартина, разкри че Буфон е бил много близо до трансфер в Барселона през 2001г. Парма и Барселона работели по трансфера на Буфон, но тогава в Ювентус се "събудили" и Буфон решил да премине при нас. През 2005г. от Реал имали интерес към Джиджи, но до оферта не се стигнало.

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 11 Apr 2018, 13:33
Коментар #53

Juventus champion

Това наистина е така. Чел съм го в автобиографията на Буфон, макар че там пише, че Джиджи е бил най-близо до Рома. Де факто, сумата, която от Парма искали, се оказала непосилна за "вълците" и това ги принудило да се откажат от Буфон и да заложат на Пелицоли. След това се засилва интересът на Барселона, но Моджи действа бързо и кани Мартина на среща в седалището на клуба, на която присъства дори Умберто Аниели. Повече подробности за преговорите няма, но от написаното оставам с впечатлението, че трансферът на Буфон в Ювентус е бил уреден доста бързо през 2001 може би именно заради засилващия се интерес на Барса.

Иначе, Буфон казва, че не е искал да напуска Парма, защото се е чувствал силно привързан към отбора, а и вече е бил възприеман като един от символите на клуба. Имал е и страх от новото и непознатото, но е осъзнавал, че за да се развива и да направи следващата стъпка, трансферът в Ювентус е бил без алтернатива.

Вече, за трудното начало и продължителната аклиматизция, мисля, че сме писали по други теми. Обратът в психологически план за Буфон настъпва след равенството 1:1 с Лацио от 30/03/2002, когато той прави 3-4 страхотни спасявания, което му носи огромна увереност.

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 11 May 2018, 13:26
Коментар #54

Juventus champion

Il Messaggero твърди, че след финала в Кардиф е имало реална възможност да се разделим с Алегри (информация, която не е нова и продължава да се тиражира от време на време) и да го заменим с Ди Франческо, който малко след това подписа с Рома.

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 16 May 2018, 22:42
Коментар #55

Juventus champion

Коментари: 6 007
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

В интервюто с Буфон Пике казва, че когато е бил на 21 години, е трябвало да избира между Барселона и Ювентус. Това е 2008 г., когато напусна Юнайтед и се върна в Барса. Явно тогава е можел да дойде при нас, но е ясно кого е избрал. Не се сещам досега да съм го чувал това, но може и аз да съм пропуснал.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
Hristo
коментар 17 May 2018, 14:56
Коментар #56

Juventus champion

Цитат(NUCLEO1985 @ 16 May 2018, 23:42) *
В интервюто с Буфон Пике казва, че когато е бил на 21 години, е трябвало да избира между Барселона и Ювентус. Това е 2008 г., когато напусна Юнайтед и се върна в Барса. Явно тогава е можел да дойде при нас, но е ясно кого е избрал. Не се сещам досега да съм го чувал това, но може и аз да съм пропуснал.

Това е доста любопитно и за мен е новост. Но трябва да кажем, че Пике е взел правилното решение тогава, защото едва ли щеше да направи такава кариера, ако през 2008 бе избрал нас, имайки предвид тъмните години, които тепърва ни предстояха тогава. Иначе, винаги съм се чудел как и защо Юнайтед го изпуснаха. Видях, че в другата тема си пуснал цялото интервю, та може би там ще намеря отговор на този въпрос. Поздравления за труда!

Иначе, откривателят на Перин е дал интервю пред Tuttojuve, в което разкрива, че през 2006 бил препоръчал Перин на интер, но те го отхвърлили заради ръста му. По това време Серджо Иноченти работи за интер и сравнява Перин с легендарния Албертози, но Джузепе Барези тогава взима решението да не го привличат, опасявайки се, че младият Матия няма да расте повече. Иноченти разказва още, че бащата на Перин го е карал да прави специфични упражнения, които да подпомогнат растежа му, но прогнозите тогава са били, че едва ли ще мине 1.87 м. Все пак, Перин стига до 1.88 м.

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 21 May 2018, 22:59
Коментар #57

Juventus star

Киелини е споменал за интересен момент след спечелването на първото от седемте Скудета свързано с Пирло. Андреа е отишъл при Марота и му е казал: "Ти искаше да привлечеш Инлер, слава богу, че купихте мен".

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 24 May 2018, 12:04
Коментар #58

Juventus champion

Лусио разкрива, че през 2012 е бил принуден от тарторите в интер да напусне отбора.

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 07 Jul 2018, 15:06
Коментар #59

Juventus champion

Лука Пелидзон - агент на ФИФА - казва, че бил предложил Де Бройне на Марота, когато Бепе вече е бил в Ювентус "от две години", т.е. това би трябвало да се е случило някъде през 2012, вероятно преди трансфера му от Генк в Челси. Марота бил наблюдавал белгиеца след това и бил останал впечатлен от качествата му, но в материала не се казва нищо повече дали е имало някакъв реален интерес от наша страна, преговори и т.н.

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 09 Jul 2018, 20:27
Коментар #60

Juventus champion

Марко Джампаоло пред "Гадзета дело спорт": "През 2009 "бианконерите" ме избраха за треньор, но след като преспах вечерта, на следващия ден разбрах, че са взели Ферара. Но няма да правя драми от това. Футболът е огледало на обществото и в един популистки свят е ясно, че понякога се правят удобни избори".

--------------------

+Quote Post

4 страници V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 18th July 2018 - 03:23ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team