IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

4 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Зад кулисите, Retroscena
Hristo
коментар 29 Oct 2016, 19:42
Коментар #1

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

От известно време се каня да направя тази тема, защото често попадам на интервюта и изказвания на различни футболисти, треньори, ръководители, журналисти и т.н., които разкриват много любопитни неща "от кухнята" на Ювентус; истории, които остават "зад кулисите" и стават обществено достояние понякога години по-късно. Основно това са истории около трансфери, осъществени или не осъществени, но и не само.

Така, например, почти всички знаем, че Кристиано Роналдо е бил на крачка от Ювентус, но трансферът пропада заради Марсело Салас, който отказва да премине в Спортинг (Лисабон). Известна е и историята около Лео Меси, която наскоро Фабио Капело припомни в едно интервю: по време на приятелския мач между Барселона и Ювентус за трофея "Жоан Гампер" през 2005, Капело се доближава до Рийкард край тъч линията и го пита дали има някакъв шанс да вземе 18-годишния тогава Меси, при което холандецът отговаря красноречиво: "Забрави!". Преди години съм чел още, че и Моджи е опипвал почвата около Меси, но без успех.

За такива кратки, но страшно интересни истории, ще става дума тук и приканвам всеки да споделя, каквото е чел. Хубаво е да се цитира и източник, за да има, все пак, някакъв елемент на достоверност, колкото и в случая да разчитаме, по-скоро, на думата на еди-кого-си, отколкото на някакви доказани факти и истини.

Досега подобна информация публикувахме в темата за съответния персонаж, но смятам, че с времето и изписаните страници тези истории потъват и се забравят, а така ще да бъдат събрани на едно място.

И отново дебело подчертавам, че тук не претендираме за достоверност. Твърде вероятно е дадена история да има няколко различни версии, така че нека не се нападаме и обвиняваме в "предоставяне на грешна информация" или в "липса на компетентност". Затова е и хубаво да се цитира източник.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti
Go to the top of the page

+Quote Post
Hristo
коментар 29 Oct 2016, 19:46
Коментар #2

Juventus champion

Започвам веднага с няколко истории, които четох днес в "Тутоспорт" и които са свързани с предстоящия мач с Наполи.

Чиро Ферара

В интервю за "Кориере дело спорт" Ферара разкрива интересни факти около трансфера си от Наполи в Ювентус през 1994. Оказва се, че Бониперти го е искал още след Световното първенство през 1990, но президентът на Наполи категорично е отказал и е обявил Ферара за "непродаваем". Четири години по-късно, обаче, Ферлаино го продава, защото е имал нужда от свежи пари.

Според Ферара няма нищо общо между неговия трансфер тогава и този на Игуаин сега. Обстоятелствата, при които двамата преминават в Ювентус, са съвсем различни и няма място за сравнение. И ако Игуаин е "предател" в очите на Неапол, не знам Ферара какъв е при положение, че отива в Ювентус като капитан на Наполи и след 10 години в клуба.

Източник

Гонсало Игуаин

Кармине Еспозито - близък приятел на Игуаин от периода му в Наполи, разказва как Ел Пипита е празнувал последния си рожден ден миналия декември: барбекю, латино музика и караоке, по което Игуаин бил луд. Тогава приятелите му го питали дали това са последните им празненства заедно, при което Гонсало само се усмихнал и веднага сменил темата. Освен това, въпросният Еспозито разказва как Игуаин е бил един от първите, които скандирали и пеели против Ювентус, когато това се е случвало, и затова сега му е трудно да го види с бяло-черната фланелка.

Източник

И пак Игуаин

"Ла република" разкзава, че отношенията между Игуаин и Сари са се обтегнали няколко дни преди решителния мач между Ювентус и Наполи през февруари. Двамата се скарали лошо по време на една тренировка: треньорът направил остра забележка, при което Игуаин реагирал бурно. Предполага се, че някъде тогава нещо в аржентинеца се е пречупило и за първи път се е замислил по-сериозно за трансфер.

Източник

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 29 Oct 2016, 22:05
Коментар #3

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 6 240
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Източник в момента нямам, но историята около Андрес Д'Алесандро е интересна. Той е един от големите проспекти от Аржентина в последните 20 години, но не успя да реализира потенциала си, нито стигна до елитен отбор, но през 2003 се качва на самолета от Буенос Айрес, който пътува към Торино, за да подпише. Моджи го вижда като бъдещето на Ювентус, в Аржентина го определят като новия Марадона (то май новия Ариел Ортега повече важи). Подробност е, че по пътя се налага самолета да кацне, ако не греша, в Испания. Волфсбург звънят в Аржентина и правят невъзможното, за да се промени курса на самолета. Д'Алесандро не разбира до последно и е изненада, когато каца в Италия и вижда немски флагове - всъщност той не разбира, че вече е играч на Волфсбург, а поради някаква причина сигурният му трансфер в Ювентус пропада мистериозно, докато е във въздуха.

--------------------

+Quote Post
#8 Marchisio
коментар 30 Oct 2016, 08:37
Коментар #4

Juventus bench

Коментари: 978
Регистриран: 17-April 16
Потребител No.: 25 002

Имам един въпрос относно едно интервю на Марадона, което даде преди време. В него казва, че е бил силно желан от Адвоката. Ако приемем думите му за истина (колкото и да е трудно) как би изглеждал един Ювентус с Марадона срещу холандското трио на Милан и немците в Интер?

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 30 Oct 2016, 09:00
Коментар #5

Juventus champion

Коментари: 6 240
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Аз не се сещам през онези години да е имало подобна спекулация. А как щяхме да изглеждаме: предполагам, че Марадона говори за интерес (пак казвам - ако го е имало) към него след времето, в което Платини се отказа. 88 завършихме на шесто място, 89 на четвърто, 90 отново четвърто, 91 на седмо. Хипотетично с Марадона или без, нямаше да има огромна разлика.

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 30 Oct 2016, 12:38
Коментар #6

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 5 200
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Специално за Марадона съм чел, че е бил отхвърлен от ръководството на Юве, преди да се присъедини към Наполи (или Барселона, не съм много сигурен). Причината е била, че е бил прекалено неатлетичен за професионален футболист. Дори имам някакви спомени за използвана терминология - кюфте biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
venko_90_
коментар 30 Oct 2016, 15:35
Коментар #7

Juventus regular

Коментари: 1 302
Регистриран: 8-January 12
Потребител No.: 24 620

На мен спомен ми е останал около раздялата с Ван дер Саар когато го пратихме във Фулъм. Бях го гледал в спортна емисия на Канал 1 или bTV (може и Ефир 2 да е било). Той беше казал, че до последно никой не му е казвал, че клубът ще се разделя с него, а в един момент са му заявили, че нещата с трансфера му са готови. Точните му думи на пресконференцията бяха "В Ювентус е пълно с двуличници". Разбира се, това е една страна на монетата и само една гледна точка. Запомнил съм го доста ярко, защото това е единствения случай, в които съм чувал някой да говори така за клуба.

+Quote Post
Hristo
коментар 30 Oct 2016, 19:22
Коментар #8

Juventus champion

За Д'Алесандро сега се сещам, че наистина имаше някакви слухове, но изобщо не съм знаел, че сме били в толкова напреднала фаза.

Историята с Ван Дер Сар за мен е новост smile.gif

А относно Марадона, чел съм толкова много истории, че вече не знам на какво да вярвам. Като започнем от това, че е бил в списък с 10 имена на чужденци, от които през 1982 е трябвало да избираме (спираме се на Платини и Бониек), минем през това, че Аниели лично му бил звънял десетки пъти да го убеждава да дойде в Ювентус, предлагайки му празен чек, на който аржентинецът да си напише заплатата (дори наскоро пак го четох някъде из Tuttojuve), та чак до легендата, че Бониперти бил казал, цитирам по памет, нещо от сорта на: "Човек с такова име, което звучи като Мадона, няма място в Ювентус" post-294-1158668614.gif Не знам доколко има истина в тази история, но на две места съм попадал на информацията, че Аниели е искал Марадона, но Бониперти е бил твърдо против и определят това като една от много малкото му грешки като ръководител. Съвсем отделен е въпросът дали Марадона изобщо би дошъл в Ювентус, имайки предвид статуса му на божество в Неапол. Та, едва ли някога ще разберем дали и колко близо е бил Дон Диего до Ювентус.

--------------------

+Quote Post
Aerosmith
коментар 30 Oct 2016, 22:30
Коментар #9

Promising youngster
*

Коментари: 41
Регистриран: 15-May 14
Потребител No.: 24 827

Преди 3 седмици Марадона в едно интервю относно предателството на Игуаин е казал следното:

Mister Agnelli was courting me like you are courting a woman.
He kept on calling me and promised me crazy figures. He was willing to pay 100 billion Italian lira and was ready to give me the same figure.
I told him I could never do something like that to the Napoli.

Дали е имало интерес, само Адвоката може да каже. Възможно е между Платини и Баджо в периода 87-90 поне някой в ръководството да се е замислил за такъв трансфер.
Мен ме съмняват тия 100 милиарда, които в края на 80-те са се равнявали на 70-80 млн $.
Баджо е бил закупен през 1990 за около 14 млн $ - рекорден трансфер за времето си. Така че Дон Диего май е добавил 1 нула повече - 10 милиарда е по-вероятна оферта, ако е имало такава,

Цитат
как би изглеждал един Ювентус с Марадона срещу холандското трио на Милан и немците в Интер?
Онзи състав на Милан е вероятно най-класния в историята им. А състава на Юве е бил един от най-слабите в историята ни. Особенно през сезони 87-88 и 88-89.
Някой луд фен на Марадона може да каже, че щом е спечелил световната титла с отбор пълен с посредствени играчи, значи и с Юве би успял да спечели нещо. Тоест на теория можеше да сме с 1 ШЛ напред, но едва ли щяхме да имаме повече скудета.

ПС: Сега си мисля, че ако случайно беше дошъл в Юве, щяха да започнат да ни викат аптекари и наркомани малко по-рано. Останали сме чисти още малко време благодарение на любовта му към Наполи.

+Quote Post
Hristo
коментар 11 Nov 2016, 09:01
Коментар #10

Juventus champion

Капело за Ибрахимович:

"Видях го за първи път, когато бях в Рома, и разбрах, че има отлична техника. Когато отидох в Ювентус, поисках от ръководството да го привлече. Дотогава не бях виждал друг футболист с неговите физически данни и технически качества. След един месец в Ювентус разбрах, че не стреляше добре и не беше толкова добър в играта с глава... Друго нещо, което не беше в неговото ДНК, беше голът. Повече се забавляваше да прави асистенции, но послуша съвета ми да се опита да бъде по-клиничен пред вратата и започна и да вкарва... След два месеца в Юве му казах, че има техническите качества на Ван Бастен и му пусках касети, за да гледа и изучава движенията на холандеца в наказателното поле. Той разбра какво трябваше да прави и резултатите бяха налице. Искахме го още в Рома, но тогава имахме Батистута, Тоти, Монтела, Делвекио и Касано и не го взехме".

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 17 Nov 2016, 13:54
Коментар #11

Juventus champion

Донарума

"Гадзета дело спорт" разкрива, че през 2012 сме били много близо до привличането на Донарума. Имало е доста сериозен интерес от наша страна, младежът е трябвало дори да посети базата във Виново, но, в крайна сметка, така и не го взимаме поради "икономически въпроси". Освен това, Донарума тогава все още не е имал навършени 14 години и това също се е оказало проблем.

Източник

Балотели

Година по-късно, през 2013, сме били много близо и до Марио Балотели. Информацията идва от самия него: "Преди да подпшиа с Милан, трябваше да отида в Ювентус. Всичко беше почти договорено, но после трансферът пропадна заради някои проблеми".

Източник

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 26 Nov 2016, 18:25
Коментар #12

Juventus champion

Мойз Кийн

Лятото е имало възможност Кийн да отиде в Аякс. Холандците са го искали много и са му обещавали, че веднага ще бъде включен в първия отбор и ще има възможността да се бори за титулярно място. Информацията е на Тутоспорт.

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 30 Nov 2016, 08:59
Коментар #13

Juventus champion

Диего

Бразилецът казва, че преди да подпише с нас, е имал също оферти от Реал (Мадрид) и Байерн (Мюнхен), но е избрал Ювентус. Разказва още, че през лятото на 2009 клубът се е опитал да направи революция, проеменяйки философията си и опитвайки се да практикува по-привлекателен футбол, но не се е получило.

Още когато са обявили Дел Нери за треньор, той е знаел, че не се вписва в плановете му. Марота и Дел Нери са му казали, че искат да го задържат, но агентът му му е показал документ, с който клубът го упълномощава да преговаря с други отбори. Така Диего избира Волфсбург, но казва, че днес, вече като доста по-улегнал футболист, не би постъпил по същия начин, а би останал още поне един сезон. Но тогава не е имал търпение.

Диего отрича да е имал какъвто и да било конфликт с Дел Пиеро. Дел Нери бил казал, че двамата не можели да играят заедно и оттам са тръгнали някакви спекулации за неразбирателство между двамата. Но бразилецът казва, че е имал отлични взаимоотношения с Алекс както на терена, така и извън него. Освен това, се е разбирал чудесно с Гросо, Канаваро и Киелини.

Източник

--------------------

+Quote Post
mrd
коментар 30 Nov 2016, 11:54
Коментар #14

Juventus regular

Коментари: 1 661
Регистриран: 17-July 12
Град: Sofia
Потребител No.: 24 704

Спортният директор на Чезена(където е играл Франк Кеси миналата година), твърди че Юве наблюдава момчето още от миналата година и са разпитвали за характера му. От друга страна футболиста бил силно заинтригуван от възможността да заиграе за нас.

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 06 Dec 2016, 10:30
Коментар #15

Juventus champion

Марио Манджукич

През лятото Манджукич е искал да напусне Ювентус заради пристигането на Игуаин, но Алегри го е разубедил: "Искаш да си ходиш? Давай! Но знай, че ако искаш да играеш постоянно, всички мачове, ще трябва да слезеш едно ниво по-надолу и да отидеш в отбор, който трудно би могъл да се стреми към спечелването на ШЛ. Ако, обаче, останеш, ти гарантирам, че ще имаш игрово време. И знай, че ще се целим високо. Изборът е твой, но аз много искам да останеш".

Източник

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 09 Dec 2016, 16:33
Коментар #16

Juventus champion

Андре Гомеш

Спортният директор на Валенсия разкрива, че през лятото Андре Гомеш наистина е бил много близо до трансфер в Ювентус, но когато от Барселона са се свързали с него, португалецът изобщо не се замислил и ни отрязал, за да премине при каталунците. Иначе, в сделката за Гомеш е трябвало да включим Дзадза, Ернанес и Лемина, като от Валенсия са искали на всяка цена Симоне. Е, може би най-после ще успеят да го привлекат през зимния прозорец smile.gif

Източник

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 14 Dec 2016, 08:21
Коментар #17

Juventus champion

Агентът Хосе Алберти - експерт по южноамериканския футбол и пазара там - разказва интересни неща.

Преди години е препоръчал на Наполи да вземат Дибала, Ламела, Сарате и Лавеци, но неаполитанците отхвърлили първите двама, защото тогава играели в аржентинската Серия Б.

За Тевес казва, че когато е бил още съвсем млад, го е препоръчал на един италиански отбор, но поради някаква причина Алберти не иска да назове кой е той. Впоследствие, Бока го взима, когато е на 14 години.

Според Алберти спортните директори, които отиват в Южна Америка, за да наблюдават млади играчи, трябва задъжлително да са бивши футболисти, за да могат да отсеят истинските таланти. Карека, например, препоръчва 16-годишния Неймар, който още на 10 бил феномен, но в Италия го отхвърлят, защото бил висок само 1.65 м.

Като цяло Алберти е доста критичен по отношение на спортните директори в Италия, които никога не са играли футбол: "Казват, че им трябва бек, който да покрива целия фланг и да центрира добре, удряйки топката по определен начин. Безсмислено е да говориш с някои хора, които никога не са играли футбол".

--------------------

+Quote Post
Underground Mind
коментар 14 Dec 2016, 16:19
Коментар #18

Juventus star

Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Цитат(Hristo @ 14 Dec 2016, 08:21) *
Като цяло Алберти е доста критичен по отношение на спортните директори в Италия, които никога не са играли футбол: "Казват, че им трябва бек, който да покрива целия фланг и да центрира добре, удряйки топката по определен начин. Безсмислено е да говориш с някои хора, които никога не са играли футбол".

Звучи като трансферната политика на Интер...

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
Hristo
коментар 15 Dec 2016, 14:40
Коментар #19

Juventus champion

Цитат(Underground Mind @ 14 Dec 2016, 17:19) *
Звучи като трансферната политика на Интер...

И аз това си помислих laugh.gif

Отскоро Фабио Капело има предаване по Fox Sports (Collezione Capello), в което разказва интересни истории от своята кариера. Ето и поредната порция:

Как става треньор на Ювентус

"Вярно е, че бях казал, че никога няма да тренирам Ювентус. Това е съвършено вярно и го потвърждавам. Но след 5 години в Рома бях изтощен. Срещнах се с Моджи и Джираудо в Милано и веднага се разбрахме за всичко - от трансферния пазар до икономическия фактор. Действахме много бързо и много професионално, без излишни приказки".

За трансфера на Канаваро в Ювентус

"Играеше в интер и казваха, че коляното му било счупено. Райола бе този, който убеди Морати да го замени с Карини".

За фобията на Буфон от оси

"Преодоля я в деня, в който реших да го оставя на пейката, защото имаше едно гнездо на оси близо до вратата. След минута и половина дойде при мен и ми каза: "Ще играя аз, чувствам го". Оттогава повече не е имал такива проблеми".

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 20 Dec 2016, 15:07
Коментар #20

Juventus champion

Лучано Моджи разказва пред 7Gold, че през 2000 е бил много близо до това да стане спортен директро на интер: "Годината беше 2000 и, на практика, вече бях подписал договор с интер. Преди това бях договорил една много добра сделка за клуба - Франческо Мориеро трябваше да премине в Мидълзбро (при много изгодни условия за интер). Но президентът Морати, след като му поднови договора, го изпрати под наем в Наполи. Тогава реших, че повече не искам изобщо да се занимавам с тях".

Източник

--------------------

+Quote Post

4 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 14th November 2018 - 14:59ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team