IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

9 страници V  « < 7 8 9  
Reply to this topicStart new topic
> Парламентарни избори - 2009, Ще гласувате ли? За кого? Защо?
Аntonio Conte
коментар 06 Jul 2009, 18:48
Коментар #161

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Не знам всеки може да е прав,то нали в България всеки разбира от политика sleep.gif То ако всичко беше толкова идеално до сега щяха да управляват едни и същи,а не през 4 години да се подават топката и накрая пак сме прецакани.

Важното сега е да се направи наистина едно добро правителство,което да започне да се справя с всеки един от проблемите.
Go to the top of the page

+Quote Post
nikentus
коментар 06 Jul 2009, 19:29
Коментар #162

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 6 920
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Не съм фен на дясната политика, но искрено желая успех на Борисов, защото (дано да греша) се задава голяма криза. Надявам се с добра правителствена политика да омекоти удара за българския гражданин smile.gif . Макар и да не е работа на партиите с дясна политика, надявам се да се поглежда от време на време към по-ниските места на обществото и да не се забравят най-бедните и изпадналите в затруднение. Не мисля, че е трудно да задмине Станишев в това отношение, имайки предвид неудачната му социална, а и общо взето всякаква политика.

+Quote Post
bate_vanio
коментар 06 Jul 2009, 20:19
Коментар #163

Juventus regular

Коментари: 1 767
Регистриран: 17-March 08
Град: blagoevgrad
Потребител No.: 969

Макар че гласувах за АТАКА съм доволен от процентите за Бате Бойко.Даде задомашно на всички.Доволен съм много от високата избираемост.Вчера гласувах към 18:15.В училището все едно беше голямо междучасие,толкова много хора и все млади,даже и на опашка бях.Да си призная настръхнах.А най-съм доволен,че убедих 4-5 човека да гласуват.Независимо за Бойко ли,за Атака,Сините.Предимно нашата махала е от тревомани и културисти,но вчера всички говореха за политика.Личешеси няква зантересованост и омраза(към дуган).Много ми стана приятно за ндсв.Те са там където им е мястото.Заедно с кошлуков.Доста съм изненадан от разликата на бсп и дпс,голям автогол си вкараха станишовците с тия турци.Много ще е трудно на Бойко сега,криза няма бюджет,а хората искат бързи резултати.Увеличиха пенсиите,намалиха парното и съм сигурен,че ще го използват срещу ГЕРБ.Дано само незайнтересованите БЪЛГАРИ несе подведат.Дано Бойко не даде толкова власт на Яни Янев (от моя край е и знам много работи) и Костов.Костов се изложи със сестрите в Либия,дане продължавам не искам излишни спорове.Сега мисля че замразените фондове са близко до нас.ЕНБ ще управляват,а в България Бойко който се е сдушил яко с тях.Много ще ми е интересно сега Бойко до Първанката.Не съм запознат с програмата на ГЕРБ,но искам първо да направи 120 депутата и задължително гласуване,но право да имат тия където си плащат данаците,а не всеки чужденец.Било то турчин или македонец(тук в Благоевград имаше наплив от Македония smile.gif ).

УСПЕХ НА БОЙКО.

--------------------
ЗАПИШИ СЕ ВЪВ ФЕН КЛУБ "ЮВЕНТУС БЪЛГАРИЯ" И СТАНИ ЧАСТ ОТ СЕМЕЙСТВОТО НИ !

+Quote Post
hri100
коментар 06 Jul 2009, 23:11
Коментар #164

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Както знаете, моите желания бяха за самостоятелно управление на ГЕРБ. И сега, когато противно на всякакви предварителни очаквания бяхме на косъм от това, ме е малко яд. Ще трябва да търпя лицето Иван Костов. Лично аз съм доста резервиран към тази личност. Този лисичар в момента е в доста изгодна позиция. На практика няма какво да губи, а при това положение е най-опасен. Ако случайно се провали, или ако дори той самият провали кабинета на Борисов, защото когато е замесен Костов, не изключвам абсолютно нищо, нали се сещате, че ще има доста удобно оправдание - ГЕРБ са виновни, те са абсолютното мнозинство. Ето затова исках самостоятелно, а не шибани коалиции. И не бяхме никак далеч. Още 10-15 процента избирателна активност и кой знае...

Но пак добре. Основната цел е изпълнена! От тук нататък предстои много работа, но аз лично съм оптимист и вярвам, че Борисов ще успее да стабилизира страната, стига само да не се главозамае и да следва основните си принципи и обещания. ГЕРБ е част от Европейската народна партия. Тук ключовата дума е "народна". Това е партията на народа. Според мен, за добро или лошо, този вот показа, че на хората им писна 20 години от "идеи" и "убеждения", вече не им пука дали програмите са леви, десни и не знам си още какви. Те искат да не се краде и да се върши работа. Прости и ясни нещица. Какво значение има по кой път ще се тръгне, като целта е една - по-добър и достоен живот. Важното е тоя път да се върви, а не да се стои на едно място. На българина му писна вече от празни и популистки обещания и за радост го показа по ясен и категоричен начин. Колкото и да сме си овце, все пак голяма част от хората мислят, съдят по делата, а не се подлъгват по празните приказки, лозунги и струващи милиони клипове и плакати. Снощи Бойко каза нещо много важно и вярно, нещо на което май не се обърна толкова голямо внимание. Въпреки, че от 8 години реално е във властта, рейтинга му и съответно доверието към него се покачва. Отчитайки дори безпорният и не малък наказателен и отрицателен вот, това си е уникално не само за България! Това показва, че въпреки всичко, той все пак върши работа и голяма част от хората го оценяват. Подкрепата му в София е огромна и това също е показателно. Между другото, много хора сравняват този вот с онзи за царо през 2001. Аз съм категорично несъгласен с такова становище. Тогава имаше гръмки обещания и съответно огромни надежди. Сега не е точно така. Пак има доста високи очаквания, но пък ако сте забелязали, не е имало кой знае какви обещания. И това е съвсем естествено, който очаква чудеса, значи живее на друга планета, или поне в друга държава. Аз лично очаквам простички и ефективни нещица, като прозрачност, пълен парламент и негласуване с чужди карти, промяна на изборния закон още веднага, връщане на спортните бази възможно най-скоро и т.н... Изобщо изпълнение на малкото дадени обещания. И разбира се очаквам най-важното - контрол и борба с корупцията, която според мен е основният проблем, в който корени са пуснали редица други. Борисов е роден лидер и е доказал, че може да се бори с престъпността. Затова и съм оптимист в тази насока и тук ще бъда доста взискателен. Дори само с корупцията да успее да се оправи и да задържи страната икономически стабилна, пак ще ми е достатъчно лично на мен, защото от туширането на корпуцията ще излязат много други положителни неща. Те са си вързани нещата. Нямам високи очаквания, защото знам, че няма да бъде никак лесно. Притеснявам се обаче от Костов и от търкания между него и Борисов. Там е ахилесовата пета на тази все още бъдеща коалиция...

А ако някой си мисли, че комсомолчето е "ключ"(ова фигура), жестоко се лъже. Този иначе толкова симпатичен млад мъж е по-скоро ключалка, както се изказа един виден български журналист. Между другото този същия журналист сподели и друго мое доста екзотично и може би налудничаво според мнозина мнение. Че без Костов, сините имаха огромен потенциал да съберат повече гласове. Да, Костов дава сериозна подкрепа, главно в София, но тази подкрепа си е твърда, тя си е почти точна бройка. Докато без него имаха потенциал да развият и привлекат голяма част от електората на ГЕРБ. Доста хора не гласуваха за СДС, заради Костов... Но това си е техен проблем, аз отдавна не съм "син". Снощи ми направиха доста лошо впечатление. Държаха се така сякаш са спечелили изборите, а реално погледнато това си е тотален крах за дясното като резултат. При това след провалено ляво. Изобщо тотално разбиха същинската дясна идея. Но иначе се пъчат и бият в гърдите. Самочувствието им граничеше с наглост...

АТАКА и те нещо се бият в гърдите, били им откраднали идеите, били модерна и европейска партия, не мразели турците и не знам си още какво. Дрън дрън та пляс. Но те според мен ще са полезни, стига да не влизат във властта, а да останат, не точно като опозиция, колкото нещо като коректив. А и признавам си, че някои от идеите ми звучат добре, поне на теория и нямам нищо против да бъдат "откраднати".

РЗС са ми мъгла. По-скоро съм скептично настроен, но пък честно казано предпочитам ГЕРБ да се коалира с тях, отколкото със Синята коалиция. Яне е силен на думи и при една евентуална власт, ако свърши и половината от нещата, които говори, няма да е зле май. И все пак си мисля, че го е страх от властта и дори не я желае, защото сам осъзнава какви глупости е наприказвал последните години.

Голям отмъстителен шамар за царо. Изключително се радвам за което. Но не защото партията му е някаква антипатична, напротив, има доста симпатяги там, а защото справедливостта възтържествува. Противно на моите тези и мнения за народа, той този път показа, че грешките се наказват. Това за мен е истинската демокрация. По тоя начин се контролират нещата. За жалост това не може да се случи с най-гнусните партии БСП и ДПС, които си имат твърд електорат и съответно гръб и си правят каквото си искат. Нищо чудно след 4 години пак да дойдат на власт. Но при НДСВ се получи. Сега са си на мястото. Нека и те да тръгнат от нулата и да поработят малко, а не директно във властта както стана през 2001... Между другото като стана дума за НДСВ, не знам дали сте гледали, но снощи един техен кадър Каролев се кълнеше, че ако Бойко върне 50% от данък общ доход на общините, щял да ходи гол по улиците. Интересно...

Циркаджиите от БСП и ДПС... без коментар.

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
Ian
коментар 07 Jul 2009, 08:50
Коментар #165

sir

Коментари: 2 439
Регистриран: 22-February 06
Потребител No.: 20

Цитат(hri100 @ Jul 7 2009, 00:11ч.) *
Между другото този същия журналист сподели и друго мое доста екзотично и може би налудничаво според мнозина мнение. Че без Костов, сините имаха огромен потенциал да съберат повече гласове. Да, Костов дава сериозна подкрепа, главно в София, но тази подкрепа си е твърда, тя си е почти точна бройка. Докато без него имаха потенциал да развият и привлекат голяма част от електората на ГЕРБ. Доста хора не гласуваха за СДС, заради Костов...

Костов го нямаше в СДС през 2005 и на евроизборите 2007. СДС спечели 280 хиляди гласа на първите и 90 хиляди на вторите. Искрено се съмнявам, че двете партии (СДС и ДСБ) поотделно щяха да вземат по повече от стотина хиляди гласа на тези избори.

Иначе лошо няма Бойко да управлява и без Синята коалиция. Има Атака, има клоуна Яне. Пък има я и възможността да си направи самостоятелно правителство и да разчита на подкрепа в Парламента от останалите по-малки партии. Топката е в негови ръце. Аз лично без да съм му фен имам някакви надежди в него. Само до няколко месеца ще разберем дали пак сме избрали поредния балон.

--------------------

+Quote Post
meo
коментар 07 Jul 2009, 09:30
Коментар #166

Guests

Според мен плана максимум, който можем да очакваме е реформа в администрацията, спиране(или поне ограничаване) на корупцията, промяна в изборния закон, запазване на икономическата стабилност (до колкото е възможно, защото без сътресения няма да се мине), отпушване на еврофондовете и усвояване на поне 80-90% от парите предвидени до 2013, и завършване на шибаните магистрали. Е това ако го направят на дали ще е имало по-добро управление smile.gif Също така много зависи и в областите образование и здравеопазване какво ще направят. Според мен болниците не трябва да се раздържавяват но това е друга тема на разговор.

+Quote Post
yanko
коментар 07 Jul 2009, 19:03
Коментар #167

Juventus champion

Коментари: 5 180
Регистриран: 31-May 08
Град: Пловдив
Потребител No.: 1 134
Любим футболист: 8 Marchisio
Фен клуб: 705/289

Който гласувал - гласувал. Пожелавам на бат Бойко бързо сформиране на правителството, по възможност по негоия вкус - с коалиция вдясно. Голямо впечатление и също толкова голяма излагация отново дойде с автобусите. Тези хора как не проумяха, каква палящината и колко туристи се навъдиха по България изведнъж изневиделица. Но разходите по туристовложенията и мпс-тата ще се възвърне със заплатите от парламента. И така, до следващите избори.
Ако настоящото правителство направи и половината от обещанията си, изключително много ще съм доволен. Насетне да се надяваме че гласуваното доверие ще се оправдае.

+Quote Post
commando84
коментар 09 Jul 2009, 21:09
Коментар #168

Guests

Първанов свиква новия парламент на 14 юли

На основание чл. 75 от Конституцията на Република България президентът Георги Първанов подписа днес указ за свикване на първо заседание новоизбраното 41-во Народно събрание на 14 юли 2009 г. в 10.00 часа.
Това съобщиха от пресслужбата на държавния глава.
Така Първанов изпълни “заканата” си да събере новите законотворци рано сутринта, за да могат да си свършат работата, каквото заяви пред журналисти след изборите.
Според разпределението на мандатите ГЕРБ ще имат общо 116 депутати в новия парламент (26 мажоритарни и 90 избрани пропорционално), Коалиция за България - 40, избрани пропорционално, ДПС - 38 депутати (5 мажоритарни и 33 пропорционални), "Атака" - 21 пропорционални, Синята коалиция - 15 пропорционално избрани народни представители и РЗС - 10 пропорционални.
По-рано днес пък бъдещият премиер Бойко Борисов съобщи, че ще свика новото правителство до 27-и юли.

Ще чакаме да видим как ще изглежда новото правителство.

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 12 Jul 2009, 15:43
Коментар #169

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Ето за кого трябваше да гласуваме: НПП laugh.gif biggrin.gif

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
Bianco^Nero
коментар 23 Mar 2021, 15:47
Коментар #170

God Fuck The Queen

Коментари: 2 580
Регистриран: 23-July 06
Град: Благоевград
Потребител No.: 161

Хайде да върнем една позабравена тема.😃
Очаквания, коментари? Ще гласувате ли? biggrin.gif

--------------------
GRANDE JUVE! GRANDE ALEX!

+Quote Post
div
коментар 24 Mar 2021, 02:24
Коментар #171

Juventus regular

Коментари: 1 837
Регистриран: 6-May 12
Потребител No.: 24 679

Цитат(Bianco^Nero @ 23 Mar 2021, 15:47) *

Едва ли има по-сигурен път до официалното закриване на форума.

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 25 Mar 2021, 11:15
Коментар #172

Juventus hero

Коментари: 13 819
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(div @ 24 Mar 2021, 03:24) *

Определено по-добре да не се подхващат такива теми biggrin.gif

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 26 Mar 2021, 17:37
Коментар #173

Juventus champion

Коментари: 8 453
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Цитат(div @ 24 Mar 2021, 02:24) *

Ако се постараеш да попрочетеш лекинко назад из темата, може би, знам ли, би решил, че е разумно решение. Е, поне някои тогава са били млади и многоооо зелени, така че имат оправдание post-294-1159108009.gif. Кво беше - всеки разбира от политика и жени... освен Буда. Може па и времената да са се сменили - едва дали младите днес се кефят толкова на Бацето, колкото през 2009.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 26 Mar 2021, 17:48

+Quote Post
nikentus
коментар 27 Mar 2021, 08:16
Коментар #174

ювентинец

Коментари: 6 920
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Цитат(Bianco^Nero @ 23 Mar 2021, 15:47) *

В "Политически ред и политически упадък" на Фукуяма е описан много интересен феномен, когато е наложен модел на представителствена демокрация върху слаби държавни структури и слабо/липсващо върховенство на закона. Накратко обяснено и опростено (с което се губи част от индивидуалния детайл на всяка уникална ситуация, но майната му) - получава се политически елит, който не предлага програмни планове за управление, а дава празни обещания, които са предимно популистки и могат да бъдат тълкувани по много начини. Избраните партии имат фамилиални/клиентелистки интереси и когато дойдат на власт започават да раздават постове на роднини, близки, клиенти и съпартийци, както и да правят политически чадъри за предните споменати и техните дружества. В крайна сметка държавата се превръща в парче месо, от което политическите партии (превърнали се в лешояди) се борят да отхапят. Но пък поне хората си мислят, че имат избор.

Ето един добър пример за клиентелистка демокрация, където хората всъщност нямат избор, а свръхбогатите управляват кораба - САЩ.

Forever Wars: Business As Usual Under Biden’s Bombs

Поне с това могат да бъдат разбрани "феновете" на авторитарни страни като Китай и Русия, които уж се явяват алтернатива, а всъщност са подобни империи, които си съперничат със Запада за влияние и власт. Тоест същото ама от другата страна на барикадата. biggrin.gif

Ако живеех в страна като Швеция, Дания, Нидерландия, Норвегия или Финландия щях да мога да избера дадено политическо движение, знаейки че гласувам за (все още) хора с положителни принципи. В България се гласува за най-малкото зло, защото ние сме управлявани като африканска страна в Европа (разбирай - слаби държавни структури, вместо върховенство на закона имаш тарикатлък и вместо обществото да има целенасочени идеи за развитие, шайка хиени се борят за държавния труп). Тъжното е, че неразвитите държавни структури, слабото върховенство на закона и неумението на избирателите да изискват адекватна политическа отговорност от управляващите е историческо наследство датиращо векове назад. Аз не виждам политическа партия способна да пооправи тези пропуски.

Смятам да гласувам, очакванията са ми, че няма да има особено значение.

+Quote Post

9 страници V  « < 7 8 9
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 21st April 2021 - 04:15ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2021. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team