IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

12 страници V  « < 9 10 11 12 >  
Reply to this topicStart new topic
> Матайс де Лихт
Pan40
коментар 10 Sep 2019, 09:45
Коментар #201

Primavera player
**

Група: Фенове
Коментари: 123
Регистриран: 1-February 18
Потребител No.: 25 233

снощи с асистенция ала Бонучи smile.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
vench
коментар 06 Oct 2019, 22:57
Коментар #202

Juventus star

Коментари: 4 881
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Много внимателно го наблюдавам всеки мач. Струва ми се все още много притеснен. Обърнете внимание какво прави, когато Счесни му подаде или някой върне назад към него. Винаги търси Бонучи или Сандро, тъй като двамата са най-близо до него. Подава им, дори ако има противников играч до тях, с което нарушава ритъма на играта. Според мен просто твърде много го е страх да не сбърка и прекалено много иска да играе на сигурно. Освен това има по 2-3 дежурни грешки на мач, от които пада и по някой гол. До себе си има играч, който също прави дежурната си грешка на мач, така че положението в защита наистина изглежда притеснително.

Иначе има отделни проблясъци - най-вече когато е едно на едно с нападател.

Дано адаптацията му скоро завърши...

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 06 Oct 2019, 23:06
Коментар #203

Juventus hero

Коментари: 11 082
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(vench @ 06 Oct 2019, 23:57) *
Много внимателно го наблюдавам всеки мач. Струва ми се все още много притеснен. Обърнете внимание какво прави, когато Счесни му подаде или някой върне назад към него. Винаги търси Бонучи или Сандро, тъй като двамата са най-близо до него. Подава им, дори ако има противников играч до тях, с което нарушава ритъма на играта. Според мен просто твърде много го е страх да не сбърка и прекалено много иска да играе на сигурно. Освен това има по 2-3 дежурни грешки на мач, от които пада и по някой гол. До себе си има играч, който също прави дежурната си грешка на мач, така че положението в защита наистина изглежда притеснително.

Така да го наречем проблема е, че една ли ще му отнеме много по-малко време от колкото отне на Бонучи да стане футболист, преди да тръгне към дъното.

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
odyssey7
коментар 06 Oct 2019, 23:24
Коментар #204

Juventus star

Коментари: 3 882
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

QUOTE(vench @ 06 Oct 2019, 22:57) *

Има си трески за дялане но играта с топка, която визираш, според мен му е на топ ниво. Естествено, че ще играе на сигурно, макар да подава и мъртви топки между играчите. Когато изнасяме през него съм спокоен. Малко трябва да се барне синхрона с Бонучи, както и решенията, които взима при дадени ситуации. Първото е въпрос на време и работа, като дори има резултат, макар мачовете да не са и десет. Недобрите решения на моменти не са от липса на интелект, колкото от дефецит на зрялост. По-опитен играч би изиграл някои ситуации по друг начин, то е видно. Качествата ги има, просто трябва време. Може да отнеме и години, отделно тежи и трансферната сума; друга страна; друга култура; друг отбор; друг стил на игра - тотално различен от този на Аякс; друг език - а комуникацията е ключова за играта в защита, и т.н.

Този коментар е бил редактиран от odyssey7 на 06 Oct 2019, 23:26

+Quote Post
Kirilov
коментар 06 Oct 2019, 23:27
Коментар #205

Juventus champion

Коментари: 7 889
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

Цитат(odyssey7 @ 06 Oct 2019, 23:24) *
Има си трески за дялане но играта с топка, която визираш, според мен му е на топ ниво. Естествено, че ще играе на сигурно, макар да подава и мъртви топки между играчите. Когато изнасяме през него съм спокоен. Малко трябва да се барне синхрона с Бонучи, както и решенията, които взима при дадени ситуации. Първото е въпрос на време и работа, като дори има резултат, макар мачовете да не са и десет. Недобрите решения на моменти не са от липса на интелект, колкото от дефецит на зрлялост. По-опитен играч би изиграл някои ситуации по друг начин, то е видно. Качествата ги има, просто трябва време. Може да отнеме и години, отделно тежи и трансферната сума; друга страна; друга култура; друг отбор; друг стил на игра - тотално различен от този на Аякс; друг език - а комуникацията е ключова за играта в защита, и т.н.

+

Хората като видят заплатата му и си казват, че има право на няколко грешки за сезона и до някъде ще са прави. Но от негова гледа точка - нова държава, език, колектив, по--голяма отговорност. Има трески за дялане, но си припомнете началото на Бонучи.

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 06 Oct 2019, 23:29
Коментар #206

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 6 035
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Факт е, че струва 80 милиона, но все пак е 20-годишно лапе, което играе на един от най-невралгичните постове.

+Quote Post
the_parasite
коментар 07 Oct 2019, 08:55
Коментар #207

Juventus regular

Коментари: 2 464
Регистриран: 10-December 09
Потребител No.: 3 058

Бавно, но сигурно започва да стабилизра играта си след тежкото начало на сезона. Все още му липсва самочувствие, но това е нормално, предвид годините и начина, по който се развива кариерата му в Италия. Като добавим и факта, че партньор му е Бонучи, ситуацията не е в негова полза, но холандчето се бори и това заслужава уважение.

--------------------

+Quote Post
snitch
коментар 07 Oct 2019, 22:15
Коментар #208

Juventus champion

Коментари: 8 979
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

The 20-year-old is aware that lessons must be learned quickly when adapting to a new league, but he feels that he is on the path to once again playing with full confidence and ignoring outside noise along the way.

"[The article about being put on a low-carb diet and needing one-on-one sessions] really is a wild story,” De Ligt told Nu.nl.

“It doesn't surprise me any more. Sometimes I think I had a decent game, but apparently there's something wrong after all. But those are only opinions. It's important to know what I do well and what went wrong - and I know that well.

"Every new player should get the time to adapt to the team. Juventus had two great defenders already with Chiellini and Bonucci. The plan was to let me enter the team slowly, but it worked out differently. Obviously it's great that I get to play already, but you get thrown in at the deep end right away. That's a great challenge for me."

"The most important lesson I have learned so far at Juventus is that you need self-confidence. In the beginning, I noticed I was way too concerned about not making mistakes and that's exactly what you shouldn't do. I never played that way and in my first weeks I was too focused on that.

"After that game against Atletico Madrid I called myself to order, in a way. I wanted to play with confidence again. Maybe still some things will go wrong, but at least I know for sure things are better than before. Since then I have an upward trend.

"The critiques you get after the game are part of the deal. Unfortunately that's the life of a defender. You're balancing on such a thin line of playing good or bad. Of course I'd rather not give away a penalty kick, but in the end we won [against Inter] and that's what matters.”

+Quote Post
nameless
коментар 08 Oct 2019, 00:19
Коментар #209

Juventus regular

Коментари: 2 255
Регистриран: 20-March 07
Град: Sofia
Потребител No.: 417

Цитат(snitch @ 07 Oct 2019, 22:15) *
"The critiques you get after the game are part of the deal. Unfortunately that's the life of a defender. You're balancing on such a thin line of playing good or bad. Of course I'd rather not give away a penalty kick, but in the end we won [against Inter] and that's what matters.

Никак не съм съгласен с втората част. Това, че отборът е победил, по никакъв начин не оправдава глуповата му постъпка, за дузпата. Напротив - трябва да разгледа ситуацията и да си вземе поука, а не да се успокоява с крайния резултат. Вече има ВАР навсякъде, а в нашите мачове се гледа и дискутира двойно по-често, така че тия волейболни прийоми нямат място в наказателното ни поле. Вече, ако става въпрос на рефлекс - ок.

--------------------

+Quote Post
Teogo0alll
коментар 08 Oct 2019, 06:06
Коментар #210

Juventus regular

Коментари: 1 444
Регистриран: 21-January 08
Потребител No.: 851

А никой не коментира, че на Лаутаро кракът беше на нивото на челото на Де Лихт и можеше да се възприеме като фал в нападение и че Де Лихт е вдигнал ръка , за да се предпази. Никой не коментира и това кой подаде на Роналдо , когато натресе гредата,а това бе 40 метров пас по конец.Прекалено много се издребнява за всяко действие на холандеца. Дузпата беше абсолютно калитарска и аз я възприемам като инцидент, а не като грешка. Оставете го да си ги гази както той може. Не след много време именно той ще е най-добрият защитник в света !

Този коментар е бил редактиран от Teogo0alll на 08 Oct 2019, 06:10

+Quote Post
vench
коментар 08 Oct 2019, 14:37
Коментар #211

Juventus star

Коментари: 4 881
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Цитат
"Научих най-важния си урок в Ювентус. Той е, че трябва да вярвам в себе си", заяви Де Лихт в интервю пред NU.nl. "Първоначално бях фокусиран да не греша и това мислене не е правилно. През първите седмици размишлявах прекалено много. Винаги може нещо да се обърка, но съм сигурен, че нещата ще се наредят. След мача с Атлетико Мадрид (2:2) се опитах да се възстановя. Оттогава играя все по-добре", добави Де Лихт.

Точно това бях забелязал. Де Лихт някак си иска да играе на сигурно и предпочита да не поема отговорност. Хубаво е, че го осъзнава и е добре да го изчисти във времето. Особено срещу отборите в Серия А може да си позволи да покаже самочувствие. В няколко мача вече се видяха такива проблясъци, но според мен не е изляло изцяло от главата му. Ако успеем да си заздравим защитата, ще се чувстваме много по-спокойни на терена.

--------------------

+Quote Post
odyssey7
коментар 08 Oct 2019, 15:40
Коментар #212

Juventus star

QUOTE(nameless @ 08 Oct 2019, 00:19) *
Никак не съм съгласен с втората част. Това, че отборът е победил, по никакъв начин не оправдава глуповата му постъпка, за дузпата. Напротив - трябва да разгледа ситуацията и да си вземе поука, а не да се успокоява с крайния резултат. Вече има ВАР навсякъде, а в нашите мачове се гледа и дискутира двойно по-често, така че тия волейболни прийоми нямат място в наказателното ни поле. Вече, ако става въпрос на рефлекс - ок.

Мислиш ли, че не си е направил анализ на ситуацията? И точно този начин да премине напред е начина да бъде този Де Лихт, за когото платихме тази огромна сума, виждайки огромния му потенциал. Няма спортист, който да зацикли над даден момент или ако го направи е в негов ущърб. Кристиано прави по 3 сто процентови пропуска на мач - пука ли му? Ами не. Дали му влияе - категорично не. Дали си самоанализира - щом гони 1000 гола значи да. Всеки мач се правят грешки, от всеки. Наиситна се е зациклило яко дразнещо над Де Лихт, както преди това бе над Игуаин и т.н. Баце, Киелини в най-силните си сезони си правеше по една кошмарна, идиотска грешка на мач. Буфон има такива отигравания, че да се хванеш за главата. Но са си големи и надали не са си анализирали играта. И по-важното е, че точно защото си е самоанализирал играта, която е незадоволителна, е осъзнал че точно самочувствието е факторът, който е задължителен за да е играч на топ ниво. Ругани го знае прекрасно - страхотен талант и нула смочувствие, което се чете от километри, резултатът е видим.

Този коментар е бил редактиран от odyssey7 на 08 Oct 2019, 15:41

+Quote Post
indep
коментар 08 Oct 2019, 15:50
Коментар #213

Juventus bench

Коментари: 772
Регистриран: 11-April 16
Потребител No.: 24 998

Де лихт е на 20, не знам какво очаквате. Защита се играе преди всичко с акъл в главата. Киелини правеше грешки в най-добрите си години, но специално миналата година беше великолепен и почти безгрешен. Златната топка Ван Дайк може да му лъска бутонките на нашият капитан.

+Quote Post
odyssey7
коментар 08 Oct 2019, 15:57
Коментар #214

Juventus star

QUOTE(indep @ 08 Oct 2019, 15:50) *
Златната топка Ван Дайк може да му лъска бутонките на нашият капитан.

Ще му ги лъска ама ще е със заслужена златна топка.

+Quote Post
#8 Marchisio
коментар 08 Oct 2019, 17:32
Коментар #215

Juventus regular

Коментари: 1 556
Регистриран: 17-April 16
Потребител No.: 25 002

Де Лихт си прави грешки и то доста и в Аякс. Ако някой си мисли, че сме купили безгрешен защитник, който играе като в матрица е в грешка. Въпросът е да не прави такива детски тъпотии. Освен индивидуалните грешки допуска и адски много позиционни грешки. Все пак в момента има възможност да се учи от Бонучи, който е в страхотна форма.

+Quote Post
odyssey7
коментар 08 Oct 2019, 19:09
Коментар #216

Juventus star

QUOTE(#8 Marchisio @ 08 Oct 2019, 17:32) *
Де Лихт си прави грешки и то доста и в Аякс. Ако някой си мисли, че сме купили безгрешен защитник, който играе като в матрица е в грешка. Въпросът е да не прави такива детски тъпотии. Освен индивидуалните грешки допуска и адски много позиционни грешки. Все пак в момента има възможност да се учи от Бонучи, който е в страхотна форма.

С кой баш ги направи многото грешки, че измачка топ отборите в Европа, номерираха го в топ 10 за Златната топка, ако не греша, и Паратичи два месеца правеше и невъзможното да затвори сделката с Аяксите?

Този коментар е бил редактиран от odyssey7 на 08 Oct 2019, 19:09

+Quote Post
#8 Marchisio
коментар 08 Oct 2019, 19:57
Коментар #217

Juventus regular

Коментари: 1 556
Регистриран: 17-April 16
Потребител No.: 25 002

Голът на Роналдо срещу Аякс не е ли грешка на Де Лихт. Аякс имаше мачове, в които пускаха по 6 гола. Нямаха суха мрежа в елиминациите освен мача им с Тотнъм в Лондон. В Аякс може и някой да е компенсирал грешките му с голове, но тук няма такъв филм. Ние не сме отбор, който ще надстрелва с противника. Цената, която Паратичи плати е доста висока за мен, но това са новите реалности на пазара.
Има цялото време на света да се учи и развива. Бонучи в първите си сезони беше катастрофа, но покрай Бардзали и Киелини влезе в елита на поста си. Ако има характер и желание за работа Де Лихт ще израсне.
ПП: Добре, че Бонучи не беше продаден.

Този коментар е бил редактиран от #8 Marchisio на 08 Oct 2019, 19:59

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 08 Oct 2019, 20:49
Коментар #218

Juventus star

Коментари: 4 996
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

Аз викам да го разменим за Романьоли. Пинк ? post-294-1159108009.gif

--------------------

+Quote Post
JIZAH
коментар 08 Oct 2019, 21:35
Коментар #219

Juventus regular

Коментари: 2 228
Регистриран: 17-January 10
Град: София
Потребител No.: 3 242

Съгласен с Маркиза. Де Лихт допуска грешки и дузпата беше най-малката от тях. НО! е играч, който е на 20 години, ако някой очаква, че защото струва 80 млн. няма да греши е сбъркал спорта.

Има цяла кариера пред себе си и ако така върви до 2-3 години ще е нещо чудовищно, но за да стане това му трябват - 1)мачове, 2) мачове и 3) мачове. Защитната игра не е само да можеш да отнемаш, а е опит, което води до правилни решения при позициониране, маркиране, че дори и самият начин по който стъпваш в игра за топката.

Аз мнгоо харесвам това, което виждам, изключително добре играе с оглед на всичко казано до тук, та затова адмирации за момчето. Но нека не се вглеждаме в грешките, че все едно е краят на света.

А Ван Дайк златна топка няма да вземе, спокойно biggrin.gif

+Quote Post
Beroe_Juve
коментар 08 Oct 2019, 21:47
Коментар #220

Juventus bench

Коментари: 869
Регистриран: 13-June 12
Град: stara zagora
Потребител No.: 24 696

А не мислите ли, че позицията му отляво на защитата не му е по вкуса? Аз мисля, че в 95% от мачовете на Аякс и Холандия, Де Лихт беше отдясно на защитата. Като защитник, повярвайте мога да кажа, че разликата е огромна. В самото позициониране, човекът изкача по различен начин зад гърба ти, визирам пропуска на Весино мисля, че беше. Де Лихт има проблем с обръщането си наляво и да маркира човек. Играл съм на същата позиция, която играе сега, повярвайте човек с десен крак изобщо не е лесно да се приспособи. На мен ми отне доста време да вкарам в действие левия крак и самата концентрация.Дори се чудя, защо Бонучи като по опитен не мине от другата страна. Бих пробвал това в мачове със слабаците. Другото което е : защо Демирал, който си е играл отляво, срещу Верона игра отдясно, а Бонучи пък в ляво??? Тогава си мислих, че Сари иска да намести там Бонучи и да го тества, но сега пък продължава така да ги пуска

Този коментар е бил редактиран от Beroe_Juve на 08 Oct 2019, 23:03

+Quote Post

12 страници V  « < 9 10 11 12 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th October 2019 - 06:18ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team