IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

44 страници V  « < 6 7 8 9 10 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Масимилиано Алегри, специалистът от Ливорно
delpi4a
коментар 14 Aug 2014, 21:46
Коментар #141

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 1 381
Регистриран: 14-June 07
Град: pleven
Потребител No.: 552

Футболистите не мрънкали,че те и за Дзакерони не мрънкаха,тогава ако не се лъжа Буфон дори каза,че са правели и най-добрите тренировки -е и какво от това,престоя му беше пълен провал.Нито един футболист не мрънкаше и срещу мишока и срещу очилатия и срещу мустакатия -е и какво постигна отбора-едно голямо НИЩО ,освен че се сдоби със среднящки манталитет благодарение на който равенство срещу Киево беше добре дошло.Дали са били доволни играчите - съмнявам се,но казаха ли нещо - НЕ,като в списъка с тези играчи трябва да сложим,както Буфон,така и Дел Пиеро ,за който точно тук си говорихме,че като капитан трябва да се размрънка,но не пак повтарям никой не го направи.

Футболистите не мрънкат не е и тяхна работа за това си има фенове,тоест ние.алегри не от маята на Ювентус,няма психиката за Ювентус дори и да спечели 5 мача,другите 3 ще са му равен -резултатите ще са му точно,като на мишока хем няма да е достатъчно зле,за да бъде уволнен,хем ще е вечно втори -е не,мерси.А след поредния равен срещу гранд,като Сиена ще каже едно браво момчета хубав резултат,играхме срещу силен отбор- е,не ,мерси!!!

--------------------

ЛУЧАНО ЛИПСВАШ НА СВОЯТА ДАМА
Go to the top of the page

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 14 Aug 2014, 22:39
Коментар #142

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Виждам, че много се палите. Аз също не съм супер фен на Алегри и не бях очарован от напускането на Конте, но какво мога да променя? Да си пиша по подписите оставка и да храня като първия селяк ли? Не, благодаря не ми отива. То тука Конте половината не го харесваха, па камо ли Алегри.

Аз предпочитам да изгледам няколко официални мача и тогава да ти изляза с аргументи. Какви аргументи искаш да ти дам за 3 седмици? Какво си очаквал, речта на Обама ли да изнеса? Нито съм тръгнал да убеждавам теб или, който и да било в нещо, нито нищо. Аз казвам просто, че трябва да му се даде шанс, Вие казвате, че не трябва и какво правим тогава? Плюем по цял ден колкото да се види, че сме живи.

Аз лично заявявам, че след първите няколко мача, ако отборът се провали ще си го охраня Алегри здравата, ама без резултати да дрънкам някакви глупости, че бил мишок, марионетка и тем подобни, които са типични за българите, не мерси.

+Quote Post
venko_90_
коментар 14 Aug 2014, 23:24
Коментар #143

Juventus regular

Коментари: 1 302
Регистриран: 8-January 12
Потребител No.: 24 620

Монетата винаги има две страни. И на мен ми трябват торбички за повръщане като видя Алегри на скамейката на Ювентус, но наистина вече няма какво да правим. Конте си тръгна в средата на лятото и явно „специалистът“ от Ливорно (кавичките не са случайни) беше най-удачният вариант. За два милиона евро на сезон е перфектният вариант в съотношение цена качество – единственият треньор, с горе-долу някакви успехи, който щеше да дойде веднага и да работи за малко пари. Искаме или не, това е положението. Аз очаквам да гледам втора серия на трагикомедията от времето преди Конте. И не защото мразя Алегри (което е вярно), а заради следните факти:
-Оставаме със схема 3-5-2, която треньорът не предпочита, но пази защото е успешна и явно няма да му се осигурят качествени изпълнители, за да преминем към неговата предпочитана 4-4-2 или 4-1-3-2.
-Под ръководството на Алегри отборите имат голям брой контузени играчи през сезона – щабът, който ръководеше физическата подготовка на играчите в Милан е същия, така че е вероятно да имаме вълна от контузени състезатели....а да, Мората вече е в лазарета.
-Алегри няма мотивационните способности на Конте – макар, че беше тактически ограничен Конте беше невероятен мотиватор. Алегри има всички недостатъци на Конте без да има неговите предимства при мотивирането на играчите. Някъде бях чел, че при загубата от Арсенал с 3-0 Алегри казал на футболистите на Милан: „Няма нищо момчета“. Съжалявам, но ако такъв пораженик ще води отбора по-добре някой, който е по-слаб тактик, но гори за Ювентус да е треньор.
Както и да е. Нека хората, които искат да му дават шанс да му дават, но не обвинявайте и тези, които смятат, че той ще се провали. Защото аз мисля, че другото лято ще имаме нов треньор начело и проектът „Новият Ювентус“ ще бъде рестартиран за пореден път. Дано греша и да назначим качествен треньор....пък и кой знае – Алегри току виж успее да сътвори някакво чудо и да спечели трофей.

+Quote Post
Gianni-Agnelli
коментар 15 Aug 2014, 00:23
Коментар #144

Juventus bench

Коментари: 863
Регистриран: 24-January 10
Град: Sofia
Потребител No.: 3 280

1. Прехода от една схема не се прави със идването на нов треньор и хоп - искам 4-3-1-2 или 4-4-2.

2. Мората се контузи заради сблъсък с Рубиньо, но тук си прав, че Алегри трябваше да следи топката и да скочи като human shield да предпази супергероя Мората.

3. Както каза, макар че беше тактически ограничен Конте беше невероятен мотиватор, аз ще кажа, както е слаб мотиватор е тактически гъвкав.

Аз от своя страна ще кажа, че не съм голям фен на Алегри, даже ми бе смехотворен в определени моменти, но ще го подкрепям докато е треньор на Ювентус. Имаше една умна приказка - "Не се ядосвай за нещата, които не зависят от теб". Ако зависеше от мен щях да сложа Карера. Ако зависеше от някои от вас щеше да сложи Манчини, трети ще сложи Липи, четвърти Капело и още и още...

Наречете ме оптимист, но се мотивирам от това, че може би Алегри е бил нужната промяна, било от тактическо естество, било от по-смирен дух на терена. Също така искам да кажа, че Алегри не е слаб треньор! Да не е Моуриньо, не е Симеоне, не е Клоп, но и Конте не е. Колкото по-бързо разберете, че Конте и Алегри са горе-долу на едно ниво, толкова по-добре. Да те са напълно различни, но може това да е позитивът. 3 години играем на мотивация и на мускули безиздейно. Всички ни научиха 3-5-2-то, всички им е ясно, че разчитаме на мотивацията да изорем терена. Сега вече ще можем да се надиграваме с отборите, ще можем да покажем тактически правилна игра. Е, разбира се, ако Алегри му потръгне.

И аз бях devastated първоначално, но е добре поне за момент да помислите трезво. Слаб или силен, взе титлата с Милан. Представете си Конте да му бяха продали Пирло, Видал и Лихта след първата титла и никой да не дойде, щеше да си бие шута вероятно.

Не го защитавам, просто искам да ви върна в реалноста и трезвото мислене.

Моите очаквания са за титла и 1/4 финал в ШЛ. Това ще е добър резултат. Приемлив резултат ще е Топ 3, и 1/8 финал на ШЛ. Просто защото не надградихме толкова много и не сме взели класен играч за титуляр(Евра?!). Провал ще е да не излезе от групите или да не влезе в зона ШЛ. Тогава го хулете, ако искате отидете във Виново...

+Quote Post
delpi4a
коментар 15 Aug 2014, 00:40
Коментар #145

Juventus regular

Коментари: 1 381
Регистриран: 14-June 07
Град: pleven
Потребител No.: 552

Е то остана да не влезем в зона Шампионска Лига -та това и мишока го направи.Да излезем от групите -та това и мишока го направи ,е и Конте го направи -какъв точно успех е това???

алегри тактик-хаха!!! Да стана шампион с Милан,ти Интер става шампион,но ако по времето на Дон Конте Серия А беше слаба,то след Калчополи и преди Конте -нямаше Серия А ,просто беше един фарс,в който Спалети впрочем показа уникална не кадърност,но това е друга тема.

С Дон Конте не знам колко ни разкриваха,колко ни знаеха,как ни надиграваха ,ама сме си 3 пъти поред Шампиони, 102 точки,най-много победи -абе да ни знаят,да ни разкриват-нямам нищо против щом минаваме границата от 100 точки на сезон.

С друга схема кака няма да ни разкрият след 10 тия мач не знам,сигурно ще е някаква извънземна тип алегри -много якааааааа,ще сме 3- с нея -супер успех !!!

Как точно алегри и Дон Конте са на едно ниво,като алегро няма и 1/3 та от успехите на Дон Конте???

--------------------

ЛУЧАНО ЛИПСВАШ НА СВОЯТА ДАМА

+Quote Post
Gianni-Agnelli
коментар 15 Aug 2014, 01:23
Коментар #146

Juventus bench

Усещам, че си толкова нагнете, че работата отива на заяждане.

Така за да оценя качеството на Сериа А по времето на Милан, Интер и по-това на Дон Конте ще взема за пример представянето в Европа на отборите тогава и сега.

Интер шампион: 06-07: Интер 1/8 финал, Рома 1/4 финал, Милан шампион, Киево трети предв.
УЕФА: Палермо 4ти в групата, Парма 1/16 финал, Ливорно 1/16 финал

Интер шампион: 07-08: Интер 1/8 финал, Милан 1/8 финал, Рома 1/4 финал, Лацио 4-ти в групата
УЕФА: Самп първи кръг, Палермо първи кръг, Фиорентина 1/2 финал

Интер шампион: 08-09: Интер, Рома, Юве - 1/8 финал, Фиорентина 3-ти в групата
УЕФА: Наполи първи кръг, Самп 1/16 финал, Милан 1/16 финал, Удине 1/4 финал

Интер шампион: 09-10: Интер шампион, Юве 3-ти в групата, Милан 1/8 финал, Фиорентина 1/8 финал
ЛЕ: Дженоа и Лацио 3-ти в групата, Рома 1/16 финал, Юве 1/8 финал

Милан шампион: 10-11: Интер 1/4 финал, Рома 1/8 финал, Милан 1/8 финал, Самп - плей-оф
ЛЕ: Палермо 3ти в групата, Ювентус 3ти в групата, Наполи 1/16 финал

Ювентус шампион: 11-12: Милан 1/4 финал, Интер 1/8 финал, Наполи 1/8 финал, Удинезе плей-оф
ЛЕ: Рома плей-оф, Лацио 1/16 финал

Ювентус шампион: 12-13: Ювентус 1/4 финал, Милан 1/8 финал, Удинезе плей-оф
ЛЕ: Удинезе 4ти в групата, Наполи 1/16 финал, Интер 1/8 финал

Ювентус шампион: 13-14: Ювентус 3ти в групата, Наполи 3ти в групата, Милан 1/8 финал
ЛЕ: Удинезе плей-оф, Лацио 1/16 финал, Наполи 1/8 финал, Фиорентина 1/8 финал, Ювентус 1/2 финал

По времето на Интер имаме два шампиона, два 1/4 финала и 1/2 финал и 1/4 финал в ЛЕ.
По времето на Милан имаме 1/4 финал.(само 1 година)
По времето на Юве имаме два 1/4 финала и 1/2 финал в ЛЕ.(три години).

И ако коефициентите не бяха толкова благосклонни за ЛЕ след промяната на формата, Франция и Русия щяха да ни гонят, а ние да почнем да се притесняваме да не станат 5 отборите.
Сериа А в момента е най-слаба от много години, но има лъч надежда. Стига сте се залъгвали, че сме станали шампиони когато е било най-тежко последните 8 години. Италианските отбори продължават да продават най-добрите си играчи, а това се наложи като традиция след 10-11, т.е. след като Милан стана шампион. А колкото какво е направил мишока - предпочитам с този отбор да не станем шампион или да не излезем от групата отколкото Легроталие, Мелберг, Манингер, Якиунта и Григера да са ни бъдещето. Дон ти Конте, направи 102 точки и никой не може да му го отнеме, но слабостите му се виждаха от километри. Прекалено се напънахме тези три години, искахме да станем Байерн по прекия път. Много изтискахме някои играчи и най-вече треньора и човека не издържа. Винаги ще му бъда благодарен, огромен фен съм му, няма да го запомня с лошо, но той издъхна и психически и тактически и физически. Ювентус не е Барса и Реал та да иска този и онзи. В момент на преход сме. Едно време Барса и Юнайтед се биеха за играчи, а оставаха с пръст в уста, когато подпишеха с Ювентус. Тогава Недвед или Буфон бяха по-непродаваеми от Меси и Роналдо сега. Но изглежда или сме прекалено нетърпеливи или забравяме бързо къде бяхме 2005-2006, къде бяхме 2006-2010 и къде сме сега. Дълъг е пътя момчета, може и утре да вземем ШЛ, но това ще е огромна доза късмет. Ние сме гранд като марка, но на терена сме на нивото на Бенфика, Сити, Порто, Зенит и Шахтьор.

+Quote Post
venko_90_
коментар 15 Aug 2014, 07:13
Коментар #147

Juventus regular

Коментари: 1 302
Регистриран: 8-January 12
Потребител No.: 24 620

Написаното от мен звучи една-две идеи по-остро отколкото трябваше. Първо да подчертая, че не харесвам Алегри, не защото замени Конте, а заради приказките му по адрес на Юве след мача между двата отбора с отменения гол на Мунтари.

Не знаех, че причината за контузията на Мората е сблъсък с играч и се извинявам за това.
За схемата нямах предвид, че като дойде ще каже: „Искам 6 нови играча, за да играем 4-4-2“ (примерно), а че няма как да приложи предпочитана от него схема на игра поради липса на изпъленители за нея. 3-5-2-то поне до този момент му е чуждо като практика и това се вижда в контролите. ( Ясно, че затова са контроли – да се експериментира и напасва състава и схемата, но все пак е потвърждение на думите ми – треньорът ни тепърва ще трябва да свиква с тази схема, а това предполага кофти старт на сезона).

Добре, да приемем, че е тактически грамотен. Посочи ми един мач (освен победата над Барса в ШЛ) за последните 3 години, в който Милан на Алегри е победил отбор по-силен от него. И на мен ми се иска да не съм прав и да вземем четвърта титла и да направим мечтания пробив в ШЛ, но не вярвам, че това ще се случи с този треньор. Не вярвах, че ще се случи и с предния.
Не пиша с цел заяждане, просто понякога хората, които защитават Алегри наистина слагат розовите очила, както беше споменато в един коментар по-назад в темата.

+Quote Post
chavi
коментар 15 Aug 2014, 09:14
Коментар #148

Primavera player
**

Коментари: 328
Регистриран: 2-September 10
Град: Пловдив
Потребител No.: 5 540

Цитат(venko_90_ @ 15 Aug 2014, 08:13) *
Написаното от мен звучи една-две идеи по-остро отколкото трябваше. Първо да подчертая, че не харесвам Алегри, не защото замени Конте, а заради приказките му по адрес на Юве след мача между двата отбора с отменения гол на Мунтари.

Не знаех, че причината за контузията на Мората е сблъсък с играч и се извинявам за това.
За схемата нямах предвид, че като дойде ще каже: „Искам 6 нови играча, за да играем 4-4-2“ (примерно), а че няма как да приложи предпочитана от него схема на игра поради липса на изпъленители за нея. 3-5-2-то поне до този момент му е чуждо като практика и това се вижда в контролите. ( Ясно, че затова са контроли – да се експериментира и напасва състава и схемата, но все пак е потвърждение на думите ми – треньорът ни тепърва ще трябва да свиква с тази схема, а това предполага кофти старт на сезона).

Добре, да приемем, че е тактически грамотен. Посочи ми един мач (освен победата над Барса в ШЛ) за последните 3 години, в който Милан на Алегри е победил отбор по-силен от него. И на мен ми се иска да не съм прав и да вземем четвърта титла и да направим мечтания пробив в ШЛ, но не вярвам, че това ще се случи с този треньор. Не вярвах, че ще се случи и с предния.
Не пиша с цел заяждане, просто понякога хората, които защитават Алегри наистина слагат розовите очила, както беше споменато в един коментар по-назад в темата.

А един мач в който, Юве на Конте е победил отбор по-силен от него? Аз също не харесвам Алегри, ама това е положението. Нека да започнат мачовете, тогава ще видим, дали опасенията за провал ще се сбъднат. А може и да избухнем с някоя ушата във витрината faccina41xq8.gif 1a.gif

+Quote Post
Gianni-Agnelli
коментар 15 Aug 2014, 10:58
Коментар #149

Juventus bench

2-2 с Реал, 2-2 с Барса, 4-0 с Арсенал, 2-0 с Барса

При онова 3-0 с Арсенал какво да им каже, класират се, дали е било на мъка, дали на късмет, дали са играли трагично - на 1/4 финал са. Ако ще и 80-0 да паднат, като са били 81-0 в първия мач - who cares...

Колкото до подготовката - разправя същите приказки като Конте миналата година, че играчите им тежали краката от тежките физически упражнения за издръжливост. Дано да е наистина така, а да не се опитва да замаже...

+Quote Post
Dek0
коментар 16 Aug 2014, 09:21
Коментар #150

Juventus regular

Коментари: 2 355
Регистриран: 12-June 07
Град: Plovdiv
Потребител No.: 549

Алегри за пореден път заяви: Видал няма да ходи никъде

Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри може би вече се умори от постоянните въпроси за бъдещето на халфа Артуро Видал. Както е известно той е трансферна цел на Манчестър Юнайтед, но наставникът за пореден път обяви, че чилиецът остава в Торино и няма да ходи никъде. "Видал? Той няма да ходи никъде", отсече Алегри при пристигането на отбора в Сингапур. "Всички в Ювентус искат да спечелим четвърта поредна титла. Другата ни голяма цел е да грабнем титлата и в Шампионската лига", допълни наставникът.

http://www.sportal.bg/news.php?news=503697

+Quote Post
Dek0
коментар 19 Aug 2014, 09:37
Коментар #151

Juventus regular

Коментари: 2 355
Регистриран: 12-June 07
Град: Plovdiv
Потребител No.: 549

Алегри: Ювентус трябва да бъде зад мен

Масимилиано Алегри заяви, че за да е успешен един треньор, той се нуждае клубът и играчите да бъдат за него. Бившият наставник на Милан замени Антонио Конте на треньорския пост на "бианконерите" само два дни преди началото на подготовката за новия сезон и до този момент феновете на шампиона не приемат еднозначно назначаването на Алегри.

"Новият треньор винаги носи нови идеи. Това е част от процеса. Няма рецепта, с която да се побеждава. Конте, Моуриньо, Анчелоти, Гуардиола, Клоп или аз, всички ние си имаме свои методи на работа. Най-важното е да получим подкрепата на клуба. Успях да намеря хармония между играчите и клуба. Същото изпитвах в Милан през всичките три години там. Ние сме един отбор", заяви Алегри.

"На какво се надявам в Шампионска лига? През всичките 4 пъти като треньор, аз извеждах отборите си до плейофите. Както вече каза по-рано, целта пред Ювентус е да преодолеем груповата фаза на турнира, след това състезанието придобива друг характер. Ще кажа, че трябва да имаме вяра, но също така, че трябва да бъдем реалисти. Отборите, които играят в Шампионска лига са невероятни - Реал Мадрид, Байерн, Барселона, Сити и други. С моите идеи и с играчи като Погба, Маркизио, Видал, Асамоа, Мората и Йоренте, всичко може да направим. Моят принос за успехите ще е само 10%", каза още наставникът на Ювентус.

Алегри: Видал вече се намира в голям клуб

Старши-треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри съобщи, че клубът не може да си позволи да прави грешки на трансферния пазар и поради тази причина полузащитникът Артуро Видал ще остане в торинския клуб. Както е известно, през цялото лято чилийският национал е свързван с преминаване в Манчестър Юнайтед, като тези слухове продължават и до днес. Италианският специалист обаче ясно даде да се разбере каква е ситуацията около Видал.

"Той е един лъв в клетка. Би искал да играе, но първо трябва повече да тренира. Ще играе срещу Вилар Пероса в сряда и през уикенда в ТИМ Трофи. Артуро е с голям дух. Слуховете около него? Нормално е големите отбори да търсят големи играчи. Но Видал вече се намира в голям отбор", каза Алегри.

http://futbol-tv.com/novina.php?sid=70572&cat1=it

+Quote Post
eXpLoSive
коментар 20 Aug 2014, 11:47
Коментар #152

Juventus regular

Коментари: 2 289
Регистриран: 1-October 06
Град: Varna
Потребител No.: 210

Алегри и Конте – толкова различни, та чак еднакви
Двамата са на едно мнение за Шампионската лига: за пробив в Европа са нужни класни попълнения

20 авг 2014|11:48

Новият треньор на Ювентус Масимилиано Алегри има различен подход и стил на работа в сравнение с предшественика си Антонио Конте. Двамата обаче си приличат в едно отношение: за добро представяне в Шампионската лига са нужни качествени попълнения.
Тези дни Алегри се представи пред големите спортни всекидневници с обширно интервю. Това също беше революционна промяна, защото при Конте базата на Юве във Виново приличаше на Алкатрас, а мислите му бяха тайна, пазена по-строго пазена от рецептата на Кока-кола. Предстоящият сезон ще бъде един безкраен сблъсък между новото и старото, между вдовиците на Конте и приятелите на Алегри. Накрая, естествено, ще отсъди теренът. Различията между двамата обаче се набиват на очи.
И в интервюто, което вече споменахме, имаше интересни акценти. В продължителния си разговор с колегите от "Гадзета" и "Тутоспорт", Алегри не подмина нито една тема и дори се впусна в разсъждения относно тактиката. Но това, което впечатли, беше увереността, с която той говореше за Шампионската лига: "Аз винаги съм преодолявал груповата фаза (б.а. – стреличка по адрес на предшественика?) и веднъж стигнах до четвъртфиналите. Човек трябва да вярва в себе си, уверявам ви, че ще се представим добре".
Откъде идва този оптимизъм, не е ясно, но е сигурно, че подходът му към турнира е коренно различен от този на Конте. Алегри не изглежда притеснен от Шампионската лига, докато предшественикът му на моменти сякаш изпадаше в ужас от европейското предизвикателство. Плесницата в Мюнхен отпреди две години явно е оставила дълбоки белези в съзнанието на Конте. Старата госпожа излезе срещу онзи Байерн с голяма увереност (може би твърде голяма), че не отстъпва по нищо на баварците, а си тръгна, изпаднала в меланхолия, след като бе обезчестена на терена и се принуди да преразгледа амбициите си.
Явно именно тогава Антонио си е дал сметка колко голяма е разликата в класите и че козметичните мерки няма да свършат работа, а се налага сериозна пластична операция. А пластичната хирургия, както е известно, е удоволствие доста скъпо.
Оттогава разминаванията между клуба и специалиста станаха неизгладими. От една страна, Марота заявяваше: "Способни сме да играем с равни дори и с Реал (Мадрид)". От другата, Конте парираше: "Те построиха небостъргач, а ние още се мотаем с ведрото и кирката". Ето, в този смисъл Алегри е по-близо до ръководството, изказва се по-корпоративно, без да влагаме негативна нотка в това понятие: "На момчетата непрекъснато им повтарям: трябва да вярваме – казва новият треньор. – Четвъртфиналът не е непостижима мечта, а реалистична цел. А след това вече всичко може да се случи".
Алегри не пропусна да очертае пътя към постигането на тази цел: "Всеки трябва да даде нещо повече. Имаме футболисти, които могат да играят много по-добре – Погба, Видал, Коман, Маркизио, Йоренте, Асамоа – всички те не са достигнали тавана си. Ако всеки даде 10 или 20% повече, това ще се отрази благотворно на целия тим".
След математическото си прозрение обаче новият треньор уточни, че това може да се окаже недостатъчно.
"В дните до затварянето на пазара ще се опитаме да попълним състава си – продължи Алегри. – Ще видим какво може да се направи на трансферния фронт, но не си струва да купуваме, само за да отчитаме дейност. Имаме нужда от класни футболисти, благодарение на които отборът да направи качествен скок".
Чакайте, чакайте, ама това не го ли твърдеше и Конте?!
Серджо Станко, Goal.com

Прочети още на: http://www.gol.bg/juventus/2014-08-20/aleg...ta-chak-ednakvi

--------------------

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 20 Aug 2014, 13:16
Коментар #153

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Алегри добре се изказва ще го видим и като почне сезона дали ще му се подплатят думите с действия. Конте затова ли отиде на национала, че да разполага със "супер класните" крила Черчи и Инсиние? Ако заиграе и там 3-5-2 просто всички приказки са излишни. Толкова много си противоречи с това, което приказва, че чак не е истина.

+Quote Post
ForzaJuve29
коментар 04 Sep 2014, 15:13
Коментар #154

Juventus star

Коментари: 3 588
Регистриран: 19-February 12
Град: Пловдив
Потребител No.: 24 637

След като си запазихме отбора да кажа и аз нещо положително за Алегри.Доказа,че когато разполага със силен отбор може да стане шампион,даже ако не бяхме ние можеше по съвсем друг начин да изглеждат нещата в Милан,където за мен той в най-лошият случай носи 50% от вината за провалът им.Сега ще видим какво ще стане при нас ако ни се изпоконтузи отбора е ясна работата,но дано се представим добре.Аз от него искам да спечели Купата,друго не искам.

+Quote Post
Boris Morev
коментар 14 Sep 2014, 08:58
Коментар #155

Juventus regular

Коментари: 2 428
Регистриран: 18-June 13
Потребител No.: 24 776

Цитат(the pendulum @ 21 Jul 2014, 09:36) *
През първия си сезон начело на Милан Алегри записа победи над Наполи (на два пъти), Интер (на два пъти), Ювентус и спечели скудетото. В Шампионската лига обаче куцаше – прескочи груповата фаза, за да бъде елиминиран от Тотнъм.
През следващия сезон победи Интер за Суперкупата, победи и Арсенал по един впечатляващ начин – с играчи като Ночерино, Абате, Антонини и Робиньо в тима. Доколкото си спомням (до болка) в решителния мач срещу нас на „Сан Сиро” Милан ни скриха топката и само една съдийска грешка и голяма доза късмет ни спасиха да не губим на полувремето с 3:0.
След това Милан бе напуснат от най-добрите си играчи и беше въпрос на време на да се сгромоляса. Въпреки това с Боатенг, Йепес, Констант, Ночерино и Робиньо Милан успя да ни победи (след съмнителна дузпа), победи и Барселона след невероятна игра и тактическа подготовка в първия мач. Във втория, както споменах, Алегри се изложи и тотално обърка нещата, залагайки на пазене на резултата.
Следващия сезон няма да го коментирам, въпреки че Милан пак си излязоха от групите – нещо, което уви ние не успяхме.
Не съм някакъв защитник на Алегри, не твърдя, че е и най-великия специалист. Твърдя обаче, че в тактическо отношение е много по-подготвен от Конте. Може по всяко време да смени формацията, в зависимост от съперника – играл е с 4-3-1-2, 4-3-3, 4-3-2-1 в Милан. Конте, от своя страна, бе тотално разкрит още от Фиорентина в Лига Европа, когато се очакваше, че имаме най-силния отбор за трите му години начело, който дори може да мечтае за европейски трофей. Геният на Пирло обаче отново ни покри, а не „геният” на Конте. Срещу Бенфика няма какво да го дъвчем – идеален пример как отбор, който е с няколко класи под нашия, може да ни отстрани.
Победите на Алегри над тимове като Арсенал и Барселона може да се броят на пръстите на едната ръка, но ги има – докато Конте може да се похвали само с победа над Челси (и то в групите) и... дотам!

Евала!
Много точен поглед над нещата, но Алегри ми се струва, че ще допусне идентични грешки с Контевите, въпрос на време е да разберем. Със сигурност налагането на Мората, Коман и Перейра в скуада ще е едно добро начало към подмладяване на състава и смяна на идиотския модул. Все пак аз му имам доверие на човека и за мен е перфектен избор към този момент. Конте се изчерпа, а и се видя, че не може да надскочи себе си.

пп търся JT, къде си бе амиго?

--------------------
Аз съм наказанието Божие. Ако нямахте грехове, Бог не би ме изпратил, за да ви накажа

+Quote Post
Hristo
коментар 18 Sep 2014, 11:08
Коментар #156

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Понеже гледам, че доста се говори за 3-5-2 в темата за мача, няколко думи по този въпрос. Още в едно от първите си интервюта като треньор на Ювентус Алегри заяви, че в началото на сезона ще залага именно на 3-5-2, така че, който е очаквал нещо по-различно, си е за негова сметка.

Причините са няколко. На първо място, Алегри дойде с цел да осъществи еволюция, а не революция; плавен преход, а не кардинални промени. С други думи, той наследява един готов, почти завършен шампионски отбор, в който играчите се познават отлично и знаят наизуст една схема, която могат да играят със затворени очи.

Другата основна причина е лятната подготовка. И Алегри, и ръководството осъзнават, че отборът не е провел достатъчно добра подготовка (поне за мен тя беше трагична, но това е друга тема), което се дължи най-вече на световното, на треньорската рокада и дългото азиатско турне. И от тази гледна точка е по-добре Ювентус да започне сезона, както завърши миналия. Играем на сигурно.

И третата причина са слабите стартове, които Алегри по принцип прави, а едно слабо и неубедително начало на сезона би могло да доведе до тежки последици за отбора.

Вероятно Алегри има и други съображения за използването на 3-5-2 до момента, но това са основните причини. Лично за мен - напълно логично решение, още повече - на фона на резултатите, които постигнахме в първите три мача, а и на играта. Очаква се в някакъв момент от сезона Алегри да премине или към 4-3-3, или към 4-3-1-2, като и в двата случая 3-5-2 остава опция. За момента по-вероятен изглежда първият сценарий с оглед на играчите, които имаме, а ако евентуално зимата бъде привлечен "трекуартиста", който да се явява "единицата" в схемата (напоследък доста се спекулира за Мата), нищо чудно и Алегри да мине към любимото си 4-3-1-2. Говори се, че при излизане от групите Марота ще има около 20 милиона евро през януари, с които да се привлече наистина класен атакуващ плеймейкър. Може пък и Тевес да заиграе зад Йоренте и Мората... Джовинко, Коман и Перейра също имат тези качества, така че варианти много. Смяна на схемата ще има, това е сигурно.

Не бързам да правя генерални заключения, но началото на Алегри е доста обнадеждаващо. Постига резултати, печели точки, а и отборът играе добре. Поне на мен ми се струва, че играчите са доста освободени психически и играят с огромно спокойствие. На моменти - чак плашещо спокойствие. Но отборът определено е освободен от товара "Конте" и по-точно - от това да се спечели всеки мач на всяка цена. През лятото доста се изписа за разликите между Конте и Алегри; за това как Конте е авторитарен, строг и много изискващ треньор, почти маниакален на моменти, докато Алегри е доста по-либерален и спокоен, по-улегнал, което се приемало много позитивно от целия отбор. Явно има нещо вярно, тъй като определено си личи промяна в играта и настроението на футболистите. Те осъзнават, че са най-силният отбор в Италия и като колектив, и като единици, същевременно, играят със самочувствието на трикратни шампиони и, не на последно място - напрежението този сезон ще е повече върху Рома, отколкото върху Ювентус. След трите титли никой няма да прави драми, ако не спечелим четвърта, докато Рома след селекцията, която направиха, и след силния минал сезон, ще направят всичко по силите си, за да вземат скудетото. Това може да ни е само от полза.

Предстои първият по-сериозен тест за Алегри. Не защото Милан са нещо кой знае какво в момента, но, все пак, са Милан. В отбора им се наблюдава огромен ентусиазъм и мотивация, а Индзаги определено е решен на всичко да успе. Защитата им е трагична, ще имат доста отсъстващи, но въпреки това мачът няма да е никак лесен и, каквото и да си говорим, се явява първото дерби на Алегри.

Пак казвам, не бързам с фойерверките, защото е твърде рано, но предпоставките за един успешен сезон са налице. Резултати, игра, настроение... Алегри няма да робува на схема и ще изпробва различни варианти в хода на сезона. Мората, Коман и Перейра внасят доста свежест в отбора, а и треньорът заяви, че ще дава доста възможности на младите. Това, което ме притеснява, е, че за три години Конте не допусна нито един път срив в отбора; в нито един момент не бяхме нито в криза, нито дори в миникриза. Да видим как ще се представи Алегри в това отношение, защото спад в играта и в резултатите неминуемо ще дойде, а аз не съм убеден, че Алегри е спосбен да не допусне срив за 2-3 седмици в определен момент от сезона. Засега се справя повече от добре, но да видим.

Както винаги досега, пълен картбланш от мен.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
Gianni-Agnelli
коментар 18 Sep 2014, 13:38
Коментар #157

Juventus bench

Страхотно мнение, зад което заставам напълно. Бих добавил две неща.

Лошото, което мога да допълня е, че се притеснявам от контузиите. Не искам да правя аналогии в момента, ясно ми е, че не е виновен щаба за моментните контузени. Но се опасявам за в бъдеще, че трудно ще издържат играчите на тежките битки, а и слабата подготовка играе важна роля.

Хубавото е, че отново сме интересни за неутралния фен. Играем доста по-бърз, по-атрактивен и красив футбол от миналите два сезона. Също така сме сред топ отборите, нещо което не можехме да кажем за миналата година.

Още нещо хубаво е, че миналата година ни слагаха едва ли не сред фаворитите поне за 1/2-финал и след отпадането в момента го играем умряло куче в ШЛ. А както казах можем да изненадаме всеки в момента.

Едно нещо, което ми направи много силно впечатление, въпреки, че беше незначително. Конте, когато имаше тежка поредица от мачове се подсигуряваше един вид като казваше, че ще играем през 3 дни, ще бъде много тежко и се надява играчите са смогнат. Вярно рядко допускахме изненади в дългите поредици и играехме практично(и грозно според някои), но резултати имаше. И все пак Алегри когато говори за очестените мачове, които започват, каза, че е хубаво за отбора да има толкова често мачове, за да се обиграят с неговите идеи и виждания и дори да започне да варира в схемата. Ще видим това колко резултати ще даде, но безспорно за мен е много по-добро изказване пред медиите. smile.gif

+Quote Post
Hennessy
коментар 18 Sep 2014, 14:08
Коментар #158

Juventus star

Коментари: 3 120
Регистриран: 28-February 10
Град: Добрич/Пловдив
Потребител No.: 3 499

Според мен Алегри няма да може да държи съблекалнята wink.gif Конте държеше на силния колектив, на "семейството"...Което мисля, че при Алегри няма как да стане! Има ли няколко слаби резултата, слаби игри и проблемите ще почнат. Ще се почне с минорната физиономия и неговото прословуто "ДАЙ, ДАЙ, ДАЙ".... Както изтърва съблекалнята в Милан, така ще я изтърве и при нас wink.gif Няма характер...

--------------------

+Quote Post
mrd
коментар 18 Sep 2014, 14:37
Коментар #159

Juventus regular

Коментари: 1 648
Регистриран: 17-July 12
Потребител No.: 24 704

Ще каже човек че сте спали в едно общежитие 5 години и се познавете доста добре biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
don Pintilio
коментар 18 Sep 2014, 15:08
Коментар #160

Primavera player
**

Коментари: 471
Регистриран: 20-June 11
Потребител No.: 24 555

Цитат(mrd @ 18 Sep 2014, 15:37) *
Ще каже човек че сте спали в едно общежитие 5 години и се познавете доста добре biggrin.gif

clap.gif tooth.gif

--------------------

+Quote Post

44 страници V  « < 6 7 8 9 10 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 15th October 2018 - 15:12ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team