IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

3 страници V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ювентус през сезон 2019/20, анализи за играта, тактиката и формата на отбора
lyubaka
коментар 08 Dec 2019, 00:57
Коментар #21

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 1 161
Регистриран: 1-April 16
Град: Варна
Потребител No.: 24 990

Стана така, че от 7 халфа другия мач нама да има и двама читави
Джан не мога да разбера защо не играе нищо, толкова ли си може, незнам, а явно щем нещем ще разчитаме на него.
И понеже халфовете ни не са най-важната част от отбора, ще се молим да няма проблеми с нападението или защитата.
А защитата,специално централните, има нужда от още синхрон, но това изисква време..
И докато бием проблемите се замаскират, то сега вече се виждат и от слепец.
Халфовете не могат да пресират(виж Кедира, Джан, Пянич), а тези които могат, не могат абсолютно нищо друго...
В нападение синхрона също липсва, особено когато топката е в Роналдо прави впечатление статичната игра на останалите около него
Има доста работа Сари, но не съм сигурен, че ще справи, той си пише там някакви неща, драска си нещо, ама бог знае какво......
Алегри не си драскаше по време на мач, както не съм видял да го прави и Конте...
Последните 2 мача имаме 1 точица, а м/у двата мача нямаше ШЛ, не може да се оправдаваме че има умора и т. н., а днес загубихме от един най-големите ни абонати....
Все някога трябваше да паднем, верно, и колкото по-рано, толкова по-добре, дано бързо си направим изводите, но е видно че нямаме наличния ресурс за претенциите които предявяваме
Go to the top of the page

+Quote Post
#8 Marchisio
коментар 08 Dec 2019, 13:57
Коментар #22

Juventus regular

Коментари: 1 805
Регистриран: 17-April 16
Потребител No.: 25 002

Джан какво да играе. След пълната глупост лятото дето се получи какво точно очакваш да играе. Излъгаха го в очите. Не е професионално от негова страна, ама го разбирам. За мен ще иска трансфер още зимата и очаквам да го продадем.

+Quote Post
lyubaka
коментар 08 Dec 2019, 16:05
Коментар #23

Juventus regular

Ясно, че Джан се чувства предаден, но той е професионален футболист,и ако е имал някакви съмнения относно това дали ще се разчита или не на него, то те трябва вече да са отминали, така да се каже и той да продължи да бъде част от отбора и да се бори за мястото си, както прави всеки един.
Самият той беше давал интервю в което казваше точно това, че ще се бори за мястото си, а това което показва до момента няма нищо общо с борба за място.
Още повече, след операцията на Кедира той ще бъде картотекиран за ШЛ, нали това беше основния повод за недоволството му.
Аз лично искам да виждам доста повече от него, връщайки се година и половина назад, когато подписвахме с него, имахме доста очаквания, които досега с малки изключения не се оправдават... Имам един приятел, ливърпулец, като взехме Джан ми се смя и каза че сме се набутали яко, факт е че след това Ливърпул играха 2 поредни финала в Лигата.... Не искам да излиза че наистина сме се набутали!
Проблема в халфовата ни линия е неумението за бърза преса и прекалено бавното обработване на топката, липсва играта с едно докосване, топката се "мачка" повече от необходимото
Ей това е нещото в/у което Сари трябва да работи, но както писах и в предния пост няма го ресурса, повечето от тези футболисти са играли дълго време при Алегри и са позагубили от навиците си..
Затова новите попълнения, като Рабио, Рамзи, слагам и Емрето, трябва да внесат нужната свежест, обаче се получава точно обратното, тея пичове в досегашните мачове едвам изкарват полувреме....
Нападателите е добре от време на време да помагат в защита, да изнасят топката, но не това им е работата, как да са свежи пред вратата, като са спринтирали 2-3 дължини на терена преди това
Има доста за изглаждане като цяло, затова и групата ни е толкова голяма, но като че ли това пречи повече отколкото да помага...
Дотук изоставането от интер е никакво, но не можем да се усланяме на надеждите, че те като почнат да грешат и няма да спрат!

+Quote Post
vench
коментар 10 Dec 2019, 16:35
Коментар #24

Juventus champion

Коментари: 5 586
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

За всички, които още не са убедени, че този сезон Ювентус вкарва малко:

Италия. От първата шестица само Рома има колкото нас, всички други са с повече.

Германия. Три отбора са по-зле от Ювентус - Шалке, Фрайбург и Леверкузен. Това обаче са отборите на четвърто, пето и шесто място.

Англия. Будалите в Англия си вкарват голове. Само отборите на пето и шесто място са по-зле. Става дума за Ман Юнайтед и Уувърхемптън.

Цели три отбора са по-зле от Ювентус, а един е със същия резултат. И там обаче говорим за трето и надолу. Барселона и Реал въпреки колебливия си сезон продължават да вкарват.

Общо взето сме единственият отбор, който се бори за титлата и е вкарал толкова малко.

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 10 Dec 2019, 17:01
Коментар #25

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 8 022
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Сравнението с предишни сезони е по-интересно. В някоя тема беше споменато - този сезон ни е третият най-слаб като голове след 15 кръга в последните 8 години. Двата по-слаби са първият при Конте, в който имаме един гол по-малко и 2015/2016, който започнахме с безумните загуби от всякакви слабаци. Не е като да има голямо значение, естествено, не би трябвало да ни пука какво се случва след 15-ия кръг, а какво се случва през май, така че не е драма. Факт е обаче, че Сари уж трябваше да донесе промяната, уж трябваше да започнем да играем по-офанзивно, по-приятно, по-резултатно, а за момента не се получава, дори напротив. Дано да има някаква промяна и в тази посока. Защитата ни по-добра трудно ще стане, но в нападение може да сме много, много по-добре. Пропуските влияят много - Сари не е виновен, ако някой не уцели вратата от 3 метра, но не е като да създаваме и много положения.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
vench
коментар 10 Dec 2019, 17:24
Коментар #26

Juventus champion

За мен има драма, Нуклео! При Алегри вкарвахме малко, а сега вкарваме още по-малко. Мен точките и изоставането от Интер не ме притеснява чак толкова много, но наистина ми омръзна тоя отбор да се мъчи, да няма никакво желание за атака и за голове. Ако станем шампиони с такава игра, за мен има драма. Вече сме средата на декември и общо взето към средата на самия сезон, а сме играли хубаво в два мача.

Имаше едни 30 минути срещу Наполи, когато наистина атаките следваха една след друга, имаше голове, имаше пропуски. Иска ми се поне веднъж-два пъти на месец да го виждаме това нещо. При Алегри също отборъг заспиваше, но коефицентът на добрите мачове беше малко по-висок. Накрая ще дойде Гуардиола с Мбапе и ще вкараме 20 гола в 20 мача за 18 победи с 1:0 и всички пак ли ще бъдат щастливи?

Едно малко лирическо отклонение. Онзи ден едни мои приятели отидоха до Барселона да гледат мача с Майорка. Бяха някъде горе в тъча на Камп Ноу, платиха ти една сериозна цена и гледаха победа с 5:2 с хеттрик на Меси на пълен стадион със страхотна атмосфера. Аз се замислих как си плащам един билет и отивам на мач на Ювентус с Удинезе например и бием с 1:0 с три удара към вратата. Еми, няма да съм много доволен. А всички хора с абонаментни карти? Нали се плащат тия пари, за да отидеш да гледаш Роналдо, Дибала, Игуаин и Пянич и да си направиш кефа. Никой отбор в света не може да ти гарантира победата, но поне може да се опита да играе хубаво. Ювентус миналия сезон играеше хубаво веднъж на 10 мача, сега играе хубаво веднъж на 15 мача. И ако наистина е важно как ще играем април и май. Ами с това темпо, може и да играем хубаво веднъж на 20 мача. А този веднъж няма да е финала на ШЛ, щото отдавна ще сме отпаднали.

И за да кажа и нещо хубаво накрая. Ювентус играе по-добре в мачовете, в които има заряда. Това бяха точно Наполи и Интер в Италия и Леверкузен в Германия. Което мен ме навеждеа на мисълта, че футболистите наистина пестят сили, но няма как да съм сигурен. Интересно е, че срещу Лацио наистина имахме добри минути, според мен отново заради големия заряд на срещата. След контузията на Бентанкур, влизането на Джан и гола на Лацио всичко рухна и повече футбол не видяхме. Червеният картон пък окончателно реши всичко. Остава обаче поне да се надяваме, че в следващите мачове със зяряд отново ще играем добре. Все пак ни предстоят срещи в Шампионска лига, възможно е рано-рано да срещнем Реал Мадрид или Ливърпул и поне там може да заиграем футбол. Ако го направим, съм донякъде склонен да простя приспивната песен в Италия. Но тия неща си ги говорихме и миналия сезон, накрая дойде пролетта Атлетико ни сгъна първия мач, после Роналдо ни отървя и после Аякс ни сгъна в още два мача. И докато се усетим сезонът свърщи и дойдохме тук.

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 12 Dec 2019, 14:32
Коментар #27

Juventus champion

Статистика от времето, в което Дибала, Роналдо и Игуаин са били заедно на терена:

Ясно е, че не може постоянно да са и тримата, но наистина не виждам причина защо в някои мачове да не почнем с Дибала зад Роналдо и Игуаин, вместо с Бернардески, а Дибала да влиза през второто полувреме, за да спасява ситуацията. Пуска Бернардески, защото уж помага повече на халфовата линия, но той, за съжаление, в повечето време е абсолютно безполезен.

Гледам, че и Роналдо е казал, че иска да играе заедно с Дибала и Игуаин: "When I play with both Dybala and Higuain, we have a great understanding, I like to play with both. We have a lot of fun on the pitch, but the coach makes the decisions and we must respect them."

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
lyubaka
коментар 12 Dec 2019, 16:38
Коментар #28

Juventus regular

Изваждането на Манджукич от състава и липсата на друг нападател за смяна за мен е причината да не играят тримата заедно титуляри, така нямаме варианти, затова и продължава мъката с Берна...
И не че е от значение, ама Берна е италианец и може това да е причината за титулярното му място.
А статистиката по-горе е наистина впечатляваща

+Quote Post
masterhp
коментар 13 Dec 2019, 10:21
Коментар #29

Juventus hero

Коментари: 11 858
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Да вземем да ги видим игра 90 минути срещу Удине и да им набият едни 5 гола и всички да се щасливи по празниците smile.gif

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
Vess
коментар 14 Dec 2019, 23:16
Коментар #30

Primavera player
**

Коментари: 378
Регистриран: 30-January 19
Потребител No.: 25 353

biggrin.gif

+Quote Post
vench
коментар 15 Dec 2019, 09:59
Коментар #31

Juventus champion

Цитат(NUCLEO1985 @ 12 Dec 2019, 15:32) *
Ясно е, че не може постоянно да са и тримата, но наистина не виждам причина защо в някои мачове да не почнем с Дибала зад Роналдо и Игуаин, вместо с Бернардески, а Дибала да влиза през второто полувреме, за да спасява ситуацията.

Още от началото на октомври започнах да се чудя същото. След като Бернардески играе толкова слабо, след като на Рамзи не може да се разчита и след като очевидно няма да играем с крила - е какво пречи тримата да са на терена? Статистиката между другото наистина е много интересна. Като се има предвид колко трудно вкарва отборът, тези 5 гола за 90 минути са си просто супер постижение. На мен наистина вече ми омръзна да виждам Бернардески да стартира и после за цял мач да пипне топката пет пъти. Халфовата ни линия е ясно, че е зле, ама защо трябва и плеймекърът да е зле. После се чудим защо не можем да вкарваме.

+Quote Post
Kirilov
коментар 20 Dec 2019, 19:08
Коментар #32

Juventus champion

Коментари: 8 944
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

Резултатите на триото до сега:

Игуаин - 20 мача, 1437 минути, 6 гола, 7 асистенции

Дибала - 20 мача, 1182 минути, 8 гола, 4 асистенции

Роналдо - 20 мача, 1775 минути, 12 гола, 2 асистенции

--------------------

+Quote Post
<John_Wick_88...
коментар 22 Dec 2019, 14:34
Коментар #33

Primavera player
**

Коментари: 301
Регистриран: 28-May 17
Потребител No.: 25 137

Триото засега когато са заедно на терена - 6 мача, 237 мин, 9 гола.
Вече са почнали са да им мислят съкращения - DIGUALDO.
Не е запомнящо се като BBC или MSN.
DHC ми звучи по-яко. Или CHD. Или HDR. Дори просто Tridente ме кефи повече от DIGUALDO.

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 23 Dec 2019, 11:48
Коментар #34

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 6 385
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Вчера изиграхме и последния си мач за 2019 година. Това са нещата, които ми правят впечатление:

Отрицателните неща:

- Халфовата ни линия продължава да не сработва. Това е проблем от времето на продажбата на Видал и Погба. Абсолютно всички играчи там малко или много разочароват до този момент.
- Новите попълнения там - Рабио и Рамзи са разочароващи.
- В защита изглеждаме по-колебливи в сравнение с минали сезони. Контузията на Киелини, увисванията на Бонучи и де Лихт, слабата игра в защита на бековете ни, зоналното маркиране на чуждите играчи допринасят много за това.
- В началото на сезона в атака създавахме добър брой положения, но от доста време насам и там сме ялови. Вече създаваме малко и вкарваме трудно, което е странно, защото всъщност имаме регрес в атакуващ план, а се очакваше да има лек прогрес с течение на времето.
- Очакванията, че Сари няма да има план Б във входа на мача напълно се оправдават, както и очакванията, че няма да играе с трима в защита, което с наличието на Демирал, Бонучи и де Лихт, както и слабата игра на халфовете, би било нелоша опция.
- Бернардески е отчайващ на моменти.
- Коща отново се контузва през мач.

Положителните неща:

- В немалка част от мачовете се опитваме да свалим топката на земята и да играем футбол с 1-2 докосвания.
- Има очевиден опит за по-атакуващ стил на игра, което заслужава адмирации.
- Дибала играе по-добре от последния сезон. На моменти дори е с лидерска роля за атакуващата ни игра.
- Игуаин също показва, че има място в отбора.
- Играта с тризъбеца в атака го считам за положително, но ще е добре не само Дибала да се връща в по-задни позиции.
- Въпреки критиките, поне за мен, де Лихт се включва добре.
- Куадрадо по десния фланг на защитата също показва добри неща.
- Сандро беше в добра форма (макар и последните мачове тя значително да спадна) през по-голямата част на сезона.
- Сари все пак върти състава, създава впечатление за меритокрация, а и не е чак толкова твърдоглав в тактически план с пускането на тризъбеца, но надали ще се пречупи за трима в отбрана.

+Quote Post
mrd
коментар 23 Dec 2019, 13:17
Коментар #35

Juventus regular

Коментари: 1 837
Регистриран: 17-July 12
Град: Sofia
Потребител No.: 24 704

QUOTE(nikentus @ 23 Dec 2019, 11:48) *
но надали ще се пречупи за трима в отбрана.

Никога - това му беше отговора на такъв въпрос по време на пресконференция докато беше в Челси.

+Quote Post
masterhp
коментар 27 Dec 2019, 12:04
Коментар #36

Juventus hero

Коментари: 11 858
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(mrd @ 23 Dec 2019, 14:17) *
Никога - това му беше отговора на такъв въпрос по време на пресконференция докато беше в Челси.

Никога не казвай никога. Все пак е в Ювентус и мкоже и да е принуден. Като цяло изповядва такава философия, че не приема играта с 3ма в защита, не я разбира и съотвено няма самочувствие да я налага или дори пробва. И Макс си беше твърдоглав, но правеше промени, за да взима максимума от отбора във всеки момент. Не си представям, как ще играем при него с 3ма, но има резон да се пробра и би могло да даде добри резултати. Да не говорим, че половиан отбор, ако не и повече я владее тая схема повече от перфектно smile.gif

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
nikentus
коментар 03 Jan 2020, 12:35
Коментар #37

ювентинец

Не е изненадващо, че Кулушевски ще дойде в отбора чак юли. Той определя себе си като атакуващ халф зад нападателите (трекуартиста), а там Сари разчита на Бернардески, Дибала и Коща. Да, би бил отлична опция, но сегашният сезон е определящ за тези футболисти. Помним, че Дибала беше предлаган лятото на заинтересовани клубове, усилено се говори, че това ще е последния сезон на Бернардески в Ювентус ако няма драстична промяна в играта му, а е и явно, че на футболист като Коща не може да се разчита поради честите трамви. Заради това считам, че този сезон им е последен шанс на Берна и Коща, а и един вид ренесанс за Дибала. В един момент Кулушевски може да се окаже 4-ти избор, а в Парма ще продължи да се развива и ще е в добра кондиция (живот и здраве) за Евро 2020.

Вече един наистина качествен халф би дошъл добре на този отбор към момента.

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 03 Jan 2020, 12:46
Коментар #38

Juventus champion

Трябва ни халф като Видал, но от годините му при нас. Човек, който хем да помага на защитата, хем да може все пак да играе с топката без риск за здравето си (с което автоматично ще е надграждане на Матюиди) и да помага и в атака. Погба би бил перфектен трансфер, но успех с взимането му през януари. Като цяло няма как да се подсилим адекватно през януари с халф, който наистина да внесе промяна. Вариантът е да започнем да играем с тези, които има накъде да се развиват и може да влязат във форма, но вместо това ние ще продадем Джан, а Рабио ще продължава да търка пейката.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
nikentus
коментар 03 Jan 2020, 12:58
Коментар #39

ювентинец

Забравих да добавя и Рамзи като трекуартиста.... biggrin.gif Ясно е колко важна личност е за отбора.

-------------------

Размяната на Джан с Паредес може и да се окаже добър ход. Джан очевидно е нежелан от Сари, а Паредес е халф с принос в двете фази на играта. Не го знам обаче в каква форма е, защото не съм го наблюдавал от времената му в Рома, където беше приличен.

Вече Погба за Джан... няма нужда от коментар biggrin.gif

Колкото до Видал - струва ми се, че е посвършил сериозно за големия футбол. А на пазара дали има футболист с неговите качества, който ръководството да е готово да преследва? Ще видим.

Тонали е интересна опция, но момчето трябва да играе. Ако го вземем, а е сигурно, че Джан ще напусне, то пак има сериозна конкуренция в центъра в лицето на Матюиди (договор до 2022), Пянич, Бен Кур и Рабио.

Като се замисля, лошото е, че новите ни халфове - Джан, Рабио и Рамзи създават повече главоболия, отколкото да са решение на ребуса в халфовата линия.

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 13 Jan 2020, 09:56
Коментар #40

Juventus champion

Half of the Serie A season is gone and Bentancur, Khedira, Costa, Rabiot, Cuadrado, Can, Bernardeschi and Matuidi did not score a single goal.

Сари има някаква вина заради ината Кедира и Матюиди да играят във всеки мач в продължение на два месеца, но за това не е виновен само Сари. Хубавото е, че Роналдо, Дибала и Игуаин са във форма. Лошото е, че няма други, а до края на сезона има още 4 месеца и половина и трябва да палим свещи тримата да са добре и да останат в добра форма през целия сезон.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post

3 страници V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 30th March 2020 - 07:53ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team