IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

52 страници V  « < 50 51 52  
Reply to this topicStart new topic
> Книги, от всички жанрове
nikentus
коментар 11 Jan 2020, 11:52
Коментар #1021

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 6 266
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Цитат(J.T.Ultras @ 10 Jan 2020, 23:22) *
Някой чел ли я е, може ли да се счита за напълно автентична post-294-1159107607.gif

Докато бях баклава по история ми препоръчаха да я прегледам, когато учих за междувоенния период 1918-1938 г. Чел съм резюмета, отделни части от нея, като цяло не ме грабна, а и имам огромно отвращение към всякакви крайни идеологии, които обвързват расистки теории за построяване на обществен ред.

От прочетеното не съм останал кой знае колко впечатлен. Ако изучаваш история няма да бъдеш изненадан от каквото и да е било в тази книга. Нито крие някакви обществени тайни, нито пък разкрива някаква истина, която да има някакво научно обоснование. Затова не виждам каквато и да е причина да бъде цензурирана или прикривана.

https://libgen.is/

В този сайт дори може да намериш оригинални сканирани копия от 30-те и 40-те години.

Ако имаш интерес - задължително я прочети. Със сигурност тази книга, заедно с такива като библията, корана, Богатството на народите на Адам Смит, Капитала на Маркс и тем подобни, са важни за разбирането на отделни гледни точки, независимо дали ти харесват или не.
Go to the top of the page

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 11 Jan 2020, 15:42
Коментар #1022

Juventus star

Група: Ветерани
Коментари: 3 675
Регистриран: 23-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 109

В "Gumption", Ник Оферман (a.k.a. "The Lucky Bastard") разкрива любимите си 21 сънародника: бунтари с несломим дух, решителност и кураж.
В "Unfollow", Меган Фелпс-Роупър поема по пътя на изкуплението, разказвайки за живота си в и извън "най-омразното семейство в Америка".

Препоръчвам аудиокнигите: заради гласа на Оферман и заради допълнителния пласт интимност, която форматът добавя, към изповедта на Фелпс-Роупър.

--------------------
42

+Quote Post
masterhp
коментар 12 Jan 2020, 13:36
Коментар #1023

Juventus hero

Група: Фенове
Коментари: 11 576
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(nikentus @ 11 Jan 2020, 12:52) *
Докато бях баклава по история ми препоръчаха да я прегледам, когато учих за междувоенния период 1918-1938 г. Чел съм резюмета, отделни части от нея, като цяло не ме грабна, а и имам огромно отвращение към всякакви крайни идеологии, които обвързват расистки теории за построяване на обществен ред.

От прочетеното не съм останал кой знае колко впечатлен. Ако изучаваш история няма да бъдеш изненадан от каквото и да е било в тази книга. Нито крие някакви обществени тайни, нито пък разкрива някаква истина, която да има някакво научно обоснование. Затова не виждам каквато и да е причина да бъде цензурирана или прикривана.

https://libgen.is/

В този сайт дори може да намериш оригинални сканирани копия от 30-те и 40-те години.

Ако имаш интерес - задължително я прочети. Със сигурност тази книга, заедно с такива като библията, корана, Богатството на народите на Адам Смит, Капитала на Маркс и тем подобни, са важни за разбирането на отделни гледни точки, независимо дали ти харесват или не.

Споделям мнението. Няма да обърне света ти, но според мен е задължително четиво, като споменатите горе и други. Ако имаш желание за разбиране на тези гледни точки. За мен е важно да разбирам нещата, (или поне да се опитвам) без значение дали съм съгласен с тях или не. Отваря ти нови хоризотни, ако дадеш шанс да разбереш нещо, което не приемаш. smile.gif

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post

52 страници V  « < 50 51 52
Reply to this topicStart new topic
3 потребител(и) четат тази тема (3 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 17th January 2020 - 14:41ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team