IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

3 страници V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Истината е някъде там...
A_D_P_10
коментар 24 Aug 2007, 16:00
Коментар #1

Juventus star

Група: Ветерани
Коментари: 3 654
Регистриран: 23-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 109

Още със зората на човечеството възниква и ужасът пред невъзможността да се опознае напълно природата . Никоя наука никога няма да може да обясни нашия неописуем страх от това , което е различно от нас ; страх , който често ни кара не да се опитаме да разберем , а да лъжем , да заслепяваме , да объркваме , да крием истината не само от другите , но и от самите нас . Цялото наследство от мистерии , които светът все още пази , представлява книга......една голяма непрочетена книга , отвъд чиито корици ние се страхуваме да погледнем , защото пред нея не са достатъчни нито християнската култура , нито научните познания по физика , химия и астрономия , нито продуктите на нашата високотехнологична ера .

В следствие на системния тормоз оказан ми от bianconero tongue.gif , реших да пусна тази тема . Все още не съм сигурен за нейния "формат" , но идеята ми ( и тази на bianconero ) е следната : пуска се материал за някое странно , необяснимо , паранормално явление ( ако е съпроводено от снимки и клипчета още по-добре ) и започва едно безкрааааааааайно дълго "чешане на езиците" happy.gif , с цел всеки желаещ да изложи своята хипотеза , или просто да напише това което мисли . Подобни теми едва ли могат да бъдат изчерпани , но най-вероятно ще стане видно , кога е момента да изместим интереса си върху нещо друго и да пуснем нови материали относно някой друг феномен . Всяко мнение е добре дошло , стига то да е обосновано , което естествено е разтегливо понятие , тъй като материя като "паранормалното" често не лежи върху твърди факти и едно или друго явление не може да бъде обяснено еднозначно , а е въпрос на разбиране . Според мен всякакви материали ще будят интерес , независимо за какво се отнасят : редките и ужасни болести , необяснимите престъпления , отровите , чудесата , великите магове , оракулите , вампирите , ликантропите , лечителите , метеоритите паднали на Земята , езика на животните , генетичните мутации , предаването на мисълта на разстояние , грандиозните митове на религиите , колективните фобии , чудовищните физически и психически недъзи , извънземните , призраците........все "черни дупки" за съвременната наука , които заслужават да им се обърне внимание .

Преди няколко дни , в Skype , с bianconero и nikentus , се чудихме каква тема да подхванем и тъй като ме накараха аз да пусна тази тема , на мен се пада честа "да отворя първото Досие Х" biggrin.gif cool.gif tongue.gif .

Досие Х : 0001 - 2012

Може би някои от вас са чували , че нощта на 21 срещу 22 декември 2012 , е поредната дата tongue.gif wink.gif happy.gif , която четирите конника на Апокалипсиса са резервирали , за да ни избавят от жалкото ни и мизерно съществуване biggrin.gif .
Ето една от хипотезите за това , какво ще стане на 21/22. XII . 2012 , според Патрик Джерил и Джино Ратинкс - автори на книгата "Пророчеството на Орион" , издадена през 2001 :

В книгата са приведени много доказателства в подкрепа на тезата, че на 21 срещу 22 декември 2012 г. на Земята ще настъпи голяма катастрофа. Според авторите точно тогава магнитното поле на Слънцето рязко ще се промени и това ще предизвика много мощни изригвания. Огромни пламтящи потоци ще се отделят в пространството. В следствие на това магнитното поле на Земята също ще се обърне и полюсите ще се обърнат. Земята ще обърне посоката си на въртене. Ще се предизвика огромна приливна вълна и на Земята ще загине почти всичко живо. Книгата е базирана на книгите "Пророчеството на маите", "Пътят на полюса" от професор Чарлс Хапгуд. Според авторите преди около 12 000 години подобно нещо се е случило на Земята и тогава съществуващият тогава континент Атлантида е бил изтикан към Южния полюс. Книгата е базирана на много древни текстове на древните египтяни и маите (Не е ли чудно че календарът на маите свършва именно през 2012 г. !?), както и на много математически изчисления. Предишният катаклизъм се е случил точно 9792 г. пр. Хр., когато магнитното поле на Земятя внезапно се е променило и посоката на въртене на Земята и полюсите са се обърнали. Авторите си служат и с някои доказателства и от Зодиака. Точно тогава Земята е била в епохата на Лъва и Венера е направила ретроградното си движение над Орион. Същото трябва да се случи пак през 2012 г. Много учени са установили, че на всеки 12 000 години магнитното поле на Слънцето внезапно се е обръщало и това е предизвикало огромни катаклизми на Земята. Доказателство за това е и ледниковия период на Земята. Предишният катаклизъм е бил точно на 27 юли 9792 г. пр. Хр.

Особен интерес за мен представлява , споменаването на календара на маите . Календар , по който могъща цивилизация като маите се е ръководела толкова много години , календар с чиято помощ маите са открили и предсказали явления с космическо значение и календар , който свършва на 22.XII.2012 . ohmy.gif Само те си знаят какво са имали предвид с това.....
Някъде четох , че не е задължително това да е краят на света . Да , ще се случи нещо голямо и грандиозно , което обаче ще бележи само краят на една епоха и началото на следваща......... , нещо което ще представлява едно ново начало за човечеството , което ще преобърне нашите представи и мироглед и което ще промени отношението ни към света , който ни заобикаля . Това на пръв поглед звучи по-оптимистично и все пак не се знае....... В крайна сметка на 22.XII.2012 може да не се случи абсолютно нищо , защото примерно четирите конника са се запилели някъде или закъсняват с графика и преди нас на опашката има много светове , чакащи своето унищожение . wink.gif tongue.gif biggrin.gif
Между другото в последната 19-та серия , на последния 9-ти сезон на "Досиетата Х" tongue.gif , също се споменава 2012 г. , като се казва , че тогава ще започне колонизирането ни от извънземните нашественици...
Колкото и смешно да звучи , това може да се използва и от световните лидери . Тъй като ние ще тръпнем в очакване на това , нещо да се случи , те ще го използват като извинение за започването на един ядрен холокост например . post-294-1159096650.gif laugh.gif tongue.gif

Както казва канцерогенния от Досиетата Х : "Датата е фиксирана" . 2012 - какво мислите вие........?

--------------------
42
Go to the top of the page

+Quote Post
Borko_10
коментар 24 Aug 2007, 16:12
Коментар #2

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 3 551
Регистриран: 16-March 06
Град: Бургас
Потребител No.: 72

Доста интересна тема!Иначе специално на тези неща не вярвам много,много.Адски много учени и пророци много пъти са предричали края на света,но той не е идвал.Надявам се и този път нещата да се развият по същия начин.Ако пък не...съдба smile.gif

--------------------

I LOVE JU!

+Quote Post
hri100
коментар 24 Aug 2007, 16:30
Коментар #3

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Цитат(A_D_P_10 @ Aug 24 2007, 05:00 PM) *
В книгата са приведени много доказателства в подкрепа на тезата, че на 21 срещу 22 декември 2012 г. на Земята ще настъпи голяма катастрофа. Според авторите точно тогава магнитното поле на Слънцето рязко ще се промени и това ще предизвика много мощни изригвания. Огромни пламтящи потоци ще се отделят в пространството. В следствие на това магнитното поле на Земята също ще се обърне и полюсите ще се обърнат. Земята ще обърне посоката си на въртене. Ще се предизвика огромна приливна вълна и на Земята ще загине почти всичко живо.

....и един мармод ще завие шоколада в станиол, България ще стане европейски шампион и лузърпул ще стане шампион на наглия. tooth.gif

Много ми е интересно какво ще кажат авторите на тази книга на 23 декември 2012г. примерно. wink.gif Според мен нищо няма да кажат, така както си замълчаха и поддръжниците на "апокалипсис 2000 г.". Важното е да има продажби и да се печелят пари.. wink.gif

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
bianconero
коментар 24 Aug 2007, 16:34
Коментар #4

Juventus star

Коментари: 2 834
Регистриран: 20-February 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 9

Значи, че полюсите се местят е ясно - става въпрос за магнитните полюси които не съвпадат с реалните.
Съответно и силовите линни на магнитното поле пробождат планетата в различни точки.
Сега южния магнитен е в северното полукълбо а северния магнитен в южното полъкълбо. Само че доколкото си спомням те се местят бавно. Ако се преместят бързо вече не помня какво ставаше при движение на електически заряд в магнитно поле.

Тоя момент с внезапното обръщане на магнитното поле на Слънцето ми е леко неясен как така ще стане, но съм оптимист че ще оцелеем.
Винаги съм се надявал да ни затрие астероид а сега се оказва че ще ни затрият проблемите на Слънцето. post-294-1159108069.gif

И накрая ... хубаво си направил че пусна темата най-после ама точно по тоя проблем не знам почти нищо а и честно казано не ми е интересен.

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 24 Aug 2007, 16:56
Коментар #5

Juventus star

На мен изключително много ми харесва идеята за това , че "нещото" , което ще ни сполети 2012 , ще ни накара да променим изцяло ценностната си система , ще преобърне представите ни за всичко и всички около нас . Това е доста философски , но ми харесва мисълта , че катаклизмите , Апокалипсисът , ще са вътре в нас... smile.gif

--------------------
42

+Quote Post
ELMANIFICO
коментар 24 Aug 2007, 17:12
Коментар #6

Juventus star

Коментари: 3 335
Регистриран: 13-March 06
Потребител No.: 68

Браво ,супер тема и аз си мислих да я пусна ,но не знаех дали тук ще има интерес smile.gif ,но явно ще има.

Та относно темата:

Наистина полюсите са обърнати и се местят.Но има едно мн шантаво твърдение : "Изведнъж" ще се случи това нещо,как "изведнъж" полюсите ще се обърнат ... нищо не се случва случайно и нищо не става изведнъж smile.gif и това няма да се случи "изведнъж" . И др това че календара на маите е свършил точно 2012 хахаха какво е това.. Този цитат,който сте го поместили не значи нищо- няма доказателство и не е описано дали календара се изчерпва 2012 или отркирата версия е дотогава,дали това наистина е края или е раделено на някакви периоди както насия календар не свтршва на дек. ,просто хартията се изчерпва,това не е поместено в статията и не е доказано.Хубаво е ако има нещо за календара да се помести и то тук,защото с изречението "... Е края на календара на маите" не се казва абсолютно нищо.Дори и календара да им се ичерпва не доказва нищо.Хубавото е че поне след 5 гоини ще разберем отговора smile.gif

--------------------
Вълшебнико Ювентус , погледни към небето ! Над теб са само звездите !

+Quote Post
Bianco^Nero
коментар 24 Aug 2007, 17:36
Коментар #7

God Fuck The Queen

Коментари: 2 422
Регистриран: 23-July 06
Град: Благоевград
Потребител No.: 161

Цитат(ELMANIFICO @ Aug 24 2007, 04:12 PM) *
Наистина полюсите са обърнати и се местят.Но има едно мн шантаво твърдение : "Изведнъж" ще се случи това нещо,как "изведнъж" полюсите ще се обърнат ... нищо не се случва случайно и нищо не става изведнъж smile.gif и това няма да се случи "изведнъж" .

unsure.gif post-294-1159096865.gif 22.gif 39.gif doh.gif
Верно е шантаво bduh.gif

--------------------
ДЕЛ ПИЕРО ДОЖИВОТ В ЮВЕ! БЕЗ ПРАВО НА ОБЖАЛВАНЕ!

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 24 Aug 2007, 19:24
Коментар #8

Juventus star

Цитат(ELMANIFICO @ Aug 24 2007, 06:12 PM) *
Браво ,супер тема и аз си мислих да я пусна ,но не знаех дали тук ще има интерес smile.gif ,но явно ще има.

Та относно темата:

Наистина полюсите са обърнати и се местят.Но има едно мн шантаво твърдение : "Изведнъж" ще се случи това нещо,как "изведнъж" полюсите ще се обърнат ... нищо не се случва случайно и нищо не става изведнъж smile.gif и това няма да се случи "изведнъж" . И др това че календара на маите е свършил точно 2012 хахаха какво е това.. Този цитат,който сте го поместили не значи нищо- няма доказателство и не е описано дали календара се изчерпва 2012 или отркирата версия е дотогава,дали това наистина е края или е раделено на някакви периоди както насия календар не свтршва на дек. ,просто хартията се изчерпва,това не е поместено в статията и не е доказано.Хубаво е ако има нещо за календара да се помести и то тук,защото с изречението "... Е края на календара на маите" не се казва абсолютно нищо.Дори и календара да им се ичерпва не доказва нищо.Хубавото е че поне след 5 гоини ще разберем отговора smile.gif

Това което съм цитирал не е статия , ами съм "copy-paste-нал" tongue.gif мнението на някакво момче , в някакъв си форум , който е споделил това , което е видял в книгата , която се споменава . Относно календара на маите : напротив , знае се , че именно това е краят на техният календар , няма липсваща част и не се очаква нова upgrade-ната версия biggrin.gif . Просто голям интерес представлява защо техният календар свършва точно на 22.12.2012 . Оттук идва въпросът , защо една цивилизация , която е изпреварила времето си , която е създала толкова много причудливи , странни , необясними , красиви и мистични неща , която е предсказала събития , далеч преди времето на Нострадамус благодарение на техния универсален календар , защо са спрели до въпросната дата . Какво ще се случи тогава ? Щом нямаме нужда от календар , не значи ли това , че времето ще свърши ? За кого ? За нас , за Земята , за галактиката.........за самото време ? Ще почакаме пък ще видим !!! Може и нищо да не се случи , а може и НИЩО да не се случи... wink.gif
Колкото до това , че нищо случайно не се случва и че нищо не става изведнъж ..... : можем ли да търсим логика и подреденост в един евентуален Апокалипсис....?

--------------------
42

+Quote Post
ELMANIFICO
коментар 24 Aug 2007, 21:09
Коментар #9

Juventus star

интересно,а тогава кога е края на нашия календар?

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 25 Aug 2007, 09:16
Коментар #10

ювентинец

Коментари: 6 035
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Относно календара на маите, според моето проучване всъщност цялата система на тази култура е сложна структура от календари, като в основата седят два календара с различно магическо и обредно значение- единия е дълъг 260 дни, а другия 365. По някакъв начин и двата са свързани и заедно пресмятат един цикъл, който продължава 52 години. Така че аз не виждам как ще им свърши календара точно тогава, но прочетох също, че чакали някакви знамения след всеки рунд за да видят дали боговете имат милост към тях и ще могат да живеят още 52 години.

Колкото до обръщането на полюсите - това смятам че е съвсем възможно да стане, и то ако стане ще стане изведнъж или поне за много кратък период от време, понеже не мога да си представя магнитното поле от южния полюс да почне бавно да пълзи към северния и да си мине през екватора. Тогава вече наистина ни очакват големи катаклизми. post-294-1159107607.gif Бях чел някъде, че когато стане това всички хора ще променят своето държание, много животни ще почнат да се държат странно и т.н. . А бе, ще настане пълна суматоха, в общи линии.

Иначе за Апокалипса- това не означава нещо лошо непременно. Според източното православие Апокалипсиса (което означава буквално- разкриване, откриване) е трябвало да настъпи през 1492 година, факт е че много хра изпаднали в паника тогава , понеже си мислели че Апокалипсис означава края на света, но всъщност повечето от вас се сещат, че през 1492 година е открита Америка от Колумб и с това започва разкриването на планетата Земя и на факта,че Земята е кръгла...

+Quote Post
ELMANIFICO
коментар 25 Aug 2007, 10:16
Коментар #11

Juventus star

Ето това не беше ясно за календара.И аз се чудя как така са разбрали че точно точно тогава ще свърши календара?!
Ако има край,то тогава нашия как така няма край?Или има?Може някой да го е имислил.

Ами
Наистина по тези м,агнитни полета и полюси птици и животни се ореантират за миграционните си маршрути , територии и т.н С обръщането им вече всичко би било страшно различно,не ми е мн ясен този процес как може да се осъществи изведнъж,тогава не биха ли се променили и гравитационните ни сили ,ако и земята обърне своята посока на движение ,то в точно в момента на обръщането луната би паднала,а всички планети са свързани и звездите в гравитационни зависимости една спрямо друга като капки в/у стъкло

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 25 Aug 2007, 13:38
Коментар #12

Juventus star

Ето тук има много хубава и що-годе изчерпателна информация за Календара на Маите : 2012

--------------------
42

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 27 Aug 2007, 22:13
Коментар #13

Juventus star

Досие Х : 0002 - Стъпването на Луната

Едно от най-значимите човешки постижения или най-високобюджетната холивудска продукция.......!?!?!?

20.VII.1969 - никога няма да забравя този ден . Въпреки късния час , аз и цялото ми семейство се бяхме събрали пред телевизора за да станем свидетели на нещо велико.......нещо което накара една цяла нация да се гордее . Въпреки войната във Виетнам , въпреки продължаващото да набира скорост расово напрежение , аз можех.....не , аз исках да изкрещя - Господ да благослови Америка . На 20.VII.1969 , благодарение на нашия велик американски герой - Нийл Армстронг , ние бяхме ПЪРВИ , там , където никой друг не би дръзнал да стъпи . Командир Армстронг и неговият безстрашен екипаж достигнаха звездите , направиха "голямата крачка за човечеството".........те стъпиха на Луната .

Въпреки импровизацията от моя страна tongue.gif , убеден съм , че доста се доближавам до това , което са писали петокласниците в американските училища в края на 60-те . biggrin.gif tongue.gif На 20.07.1969 Нийл Армстронг става първият човек стъпил на Луната . Целият свят е гледал , целия свят е гледал как Армстронг стъпва на лунната повърхност , целият свят е гледал задължителния ритуал със забучването на знамето ......... целият свят е гледал ........ Гледал ........... ГЛЕДАЛ ...... , но какво всъщност е ВИДЯЛ . Както се казва в един филм - "Are you watching closely? / Наблюдаваш ли внимателно ?" . Е , някои хора наблюдават........

Преди година може би , попаднах на едно много интересно филмче "rip-нато" от Discovery Channel (може да го намерите в zamunda-та) . Казва се "Истината за стъпването на Луната / The truth behind the moon landings" . Още от заглавието се разбира , че това е "поредната теория на конспирацията" отнасяща се до бледоликите отвъд Голямата вода , янките или както там ги наричат tongue.gif . Никога преди това не се бях замислял , че е възможно американците да са инсценирали всичко , никога преди това не съм си мислел , че кацането на Луната може да е един голям фарс . Не че съм вярвал сляпо в това , но просто датата 20.07.1969 беше за мен само датата , на която човекът стъпи на Луната и която роди култовата фраза - "Малка стъпка за един човек , но голяма стъпка за човечеството" . tongue.gif Едва ли филмът на Дискавъри може да се приеме като "единствената и неоспорима истина" , но най-малкото , оставя след себе си много съмнения и много въпроси без отговор . Филмът е наистина сериозен и теорията , която излагат "скептиците" е подплатена с множество солидни факти . Няма да коментирам полюшването на американското знаме в абсолютния вакум , няма да коментирам множеството ДОКАЗАНИ фалшиви снимки , няма да коментирам твърденията на руски астронавт , че кацане на Луната е абсолютно немислимо заради убийствената радиация там , няма да коментирам странните светлосенки на камъните по лунната повърхност дължащи се явно на голям брой източници на светлина , въпреки че единственият източник трябва да бъде само Слънцето , няма да коментирам и нелепият ИНЦИДЕНТ , сполетял учен , който е бил основен свидетел в процеса срещу НАСА ( опитвайки да докаже невъзможността на НАСА да прати човек на Луната , той и цялото му семейство загиват в катастрофа ) ..... Не съм специалист и въпреки множеството доказателства , убеждаващи ме в истинноста на тези твърдения , не мога да заявя със сигурност , че всичко това е вярно . Два въпроса обаче изникват в съзнанието ми : 1) Защо след толкова много години , все още няма нова мисия до Луната . След като са успели през 1969 , въпреки множеството опасности , защо благодарение на усъваршенстваната техника , която би свела опасностите до минимум , не пратиха друг екип . Нима Луната не представлява вече интерес за нас , нима сме разгадали всичките и тайни ........ ? 2) Защо и руснаците не пратиха човек на Луната ? Дали защото наистина е невъзможно ? Дали американците са прибегнали до ИЗМАМА , изправяйки се пред възможността отново да бъдат подгласници на СССР в космическата надпревара ?

Едно от най-големите постижения на човека или най-голямата измама в човешката история ?
Are you watching closely ? wink.gif

--------------------
42

+Quote Post
hri100
коментар 28 Aug 2007, 09:34
Коментар #14

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Хм...интересно...Знаете че не съм привърженик на конспиративните теории, но ми се щеше да изгледам тоя филм.....само че.... 0 сийдъри, 0 лийчъри sad.gif
Немога да коментирам, поне преди да съм изгледал филмчето, защото не съм запознат в детайли със случая, знам само, че през 1969 г. човек е стъпил на луната. smile.gif

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
nikentus
коментар 28 Aug 2007, 12:01
Коментар #15

ювентинец

Коментари: 6 035
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Хммм post-294-1159107607.gif интересна тема, макар и което и да се окаже вярно, няма да е чак от голямо значение за човечеството, но все пак интересна. Нищо чудно, тия гадове да са го фалшифицирали това ,но все пак няма 100%-ви доказателства за това.

Иначе бях чел много отдавна, че доста мисии е имало до луната и СССР са пращали свои хора там, но не помня дали само бяха кацали с кораб или бяха се и разхождали. Колкото до веенето на флага- на луната не е абсолютен вакуум - има някаква мизерна гравитация. Иначе останалото, което A_D_P_10 така финно не е коментирал tongue.gif като

Цитат
Няма да коментирам полюшването на американското знаме в абсолютния вакум , няма да коментирам множеството ДОКАЗАНИ фалшиви снимки , няма да коментирам твърденията на руски астронавт , че кацане на Луната е абсолютно немислимо заради убийствената радиация там , няма да коментирам странните светлосенки на камъните по лунната повърхност дължащи се явно на голям брой източници на светлина , въпреки че единственият източник трябва да бъде само Слънцето , няма да коментирам и нелепият ИНЦИДЕНТ , сполетял учен , който е бил основен свидетел в процеса срещу НАСА ( опитвайки да докаже невъзможността на НАСА да прати човек на Луната , той и цялото му семейство загиват в катастрофа

буди подозрения post-294-1159107607.gif ...

+Quote Post
meo
коментар 28 Aug 2007, 15:37
Коментар #16

Juventus regular

Коментари: 1 776
Регистриран: 2-March 06
Град: София
Потребител No.: 46

Ами малко нелепо ми се струва да е нямало мисия до Луната. Най-малкото хората са видели как излита ракета и как каца обратно на земята. Предполагам траекторията на тази ракета може да се проседи с подходящ телескоп (Русия не спи по това време предполагам). Предполагам (но не съм сигурен) са кацнали на видимата за земята част на луната, защото как да кацнат някъде където не знаят какво има?!? Та ако са кацнали там, както казах Русия не спи, и на дали е нямало някой и друг телескоп насочен към Луната. И най-силния аргумент според мене е следния. Ако имаше някакъв шанс да не са кацнали на Луната то Русия щеше да изреве първа, като се има в предвид каква е била конкуренцията за космоса по онова време(пък и сега).
Това са прости разсъждения ако имам време ще задълбая по въпроса. Гледал съм филмчето на дискавъри и ми се струва съшито с бели конци.

--------------------

Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

+Quote Post
Palladino
коментар 28 Aug 2007, 15:52
Коментар #17

Juventus bench

Коментари: 893
Регистриран: 31-July 07
Потребител No.: 600

От каде да го изтегля този филм ?!?!?!?! Кажете някои саит дето има Сиидъри плс !

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 28 Aug 2007, 15:59
Коментар #18

Juventus star

Цитат(meo @ Aug 28 2007, 04:37 PM) *
Ами малко нелепо ми се струва да е нямало мисия до Луната. Най-малкото хората са видели как излита ракета и как каца обратно на земята. Предполагам траекторията на тази ракета може да се проседи с подходящ телескоп (Русия не спи по това време предполагам). Предполагам (но не съм сигурен) са кацнали на видимата за земята част на луната, защото как да кацнат някъде където не знаят какво има?!? Та ако са кацнали там, както казах Русия не спи, и на дали е нямало някой и друг телескоп насочен към Луната. И най-силния аргумент според мене е следния. Ако имаше някакъв шанс да не са кацнали на Луната то Русия щеше да изреве първа, като се има в предвид каква е била конкуренцията за космоса по онова време(пък и сега).
Това са прости разсъждения ако имам време ще задълбая по въпроса. Гледал съм филмчето на дискавъри и ми се струва съшито с бели конци.

Мисия е имало , ракетата е излетяла , екипажът е бил сред звездите , след това се е завърнал благополучно...... Самото кацане на Луната обаче остава под въпрос . Казваш , че светът е гледал , светът е наблюдавал , но какво всъщност е ВИДЯЛ ? Защо тогава не се използват споменатите от теб телескопи , за да се видят "нещата" оставени там от мисията (изоставили са апаратура , която и до днес трябва да е там)?

--------------------
42

+Quote Post
Ian
коментар 28 Aug 2007, 16:13
Коментар #19

sir

Коментари: 2 439
Регистриран: 22-February 06
Потребител No.: 20

Наскоро даваха по БТВ, ако не се лъжа, за кацането (или "кацането") на Луната. Явните противоречия и фалшификации като развяването на знамето и редица нередности по снимките доста експерти (вкл. руски) ги отдават на следното: Мисия до Луната е имало, хора са стъпили на повърхността й, но самите снимки и филмчета са правени по-късно в оборудвано за целта студио.

А други мисии до Луната има и то доста, включително и със слизания на повърхността от хора - поне 4-5 такива има. Дали и те са някакви фалшификации - не знам, а и не ме вълнува особено. Факт е обаче, че някъде през 70-те години и американските, и руските програми изведнъж секват. Защо - е*а ли мама му?! Планове за нови мисии обаче също има - и американски, и европейски, а и китайски и руски, доколкото знам.

--------------------

+Quote Post
meo
коментар 28 Aug 2007, 16:56
Коментар #20

Juventus regular

Коментари: 1 776
Регистриран: 2-March 06
Град: София
Потребител No.: 46

Цитат(A_D_P_10 @ Aug 28 2007, 04:59 PM) *
Мисия е имало , ракетата е излетяла , екипажът е бил сред звездите , след това се е завърнал благополучно...... Самото кацане на Луната обаче остава под въпрос . Казваш , че светът е гледал , светът е наблюдавал , но какво всъщност е ВИДЯЛ ? Защо тогава не се използват споменатите от теб телескопи , за да се видят "нещата" оставени там от мисията (изоставили са апаратура , която и до днес трябва да е там)?

Ами да казвам, че е гледал но не визирам масата от хора(аз и ти нямаме достъп до скъпо струващи телескопи, или аз поне нямам smile.gif ). Искам да кажа, че ако има и най-малкото съмнение хората които трябва да гледат т.е. Русия нямаше да мълчат при условие, че са били първи във всичко преди това и още не другия ден щеше да има снимки, че в Морето на спокойствието няма нищо.
А може би няма други мисии защото не е толкова сложно да се прати нещо на луната по-скъпо и сложно е да се върне от там. Все пак до колкото знам там няма установки за изстрелване на ракети. Та за това си пращат там роботчета дето си правят каквито проби и изследвания им трябват и ги заеб@ват там(мисля че наскоро гледах снимки на въпросните неща оставени от Аполо 13 от едно такова роботче ама сигурно и то ще да е на НАСА и тия снимките са фалшиви).
Пък може и да има и друга причина (давам ти поле за размишления за следващо Досие Х) напр. да са видели извън земни форми на живот.
Другото което казваш, че някакво семейство загинало при катастрофа, ами ако е имало инсценировка нямаше да е само едно семейство дето е умряло ами половината НАСА да е под ножа барабар с операторите дето са снимали в Холивуд цялата тая работа, пък защо не и Армстронг да утрепят, та той знае най-много, значи е най-опасен. Нали Гагарин умира при инцидент(сигурно и той не е летял в космоса....) пък предполагам, че и кучето Лайка също е загинало и нищо не може да разкаже горкото biggrin.gif

EDIT: Ето един интересен линк по темата http://www.cosmos.1.bg/index.php?option=co...8&Itemid=27

--------------------

Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

+Quote Post

3 страници V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th October 2019 - 12:20ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team