IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

118 страници V  « < 115 116 117 118 >  
Reply to this topicStart new topic
> Трансферна политика, коментари и анализи
pinkfloyd39
коментар 19 Apr 2019, 02:44
Коментар #2321

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 7 376
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Много неща трябва да се променят в нашата политика - най-вече като модел, че чак тогава даже стигаме до средствата, харчените пари, които просто вървят единствено напред. И преди съм казвал, но това ръководство все още няма голям, бомбастичен трансфер, от директен конкурент на нашия отбор на европейската сцена. Трудно е да си затворим очите затова какъв тип футболисти пристигнат - ако щете, още веднъж, не само при нас, но изобщо в първенството.

- Някои от рекордните трансфери са от Калчото, където реално нямаме конкуренция - Дибала, пристигнал като един от големите таланти тук. Бернардески, пристигнал като един от големите таланти. Кансело е закупен от Валенсия, но де факто пристигна след сезон в Интер. Валенсия може да са дефиниция на симпатяги, но не бяха играли в ШЛ 10 години.

- Кедира дойде на 28 от Реал, но свободен агент, със съмнително бъдеще. Не защото не е бил класен, но просто травмите много го промениха. Манджукич бързо беше разкаран от Атлетико - място, на което бързо се счепка с повечето хора. Дойде на 29, от третия си отбор за последните 5 години. Не че не е класен, но не е типът футболист, за който се бори цял свят. Куадрадо пристигна на 27, бидейки една от най-големите трансферни грешки на Челси изобщо. Тотален провал и тотално нежелан - вярно, имаше някои причини, но пак не говорим за футболист, за когото да се бориш с Реал, Барса и т.н. Пристигнал под наем, закупен по много култова схема, която подсказва, че Челси са имали един шанс да го разкарат. Дани Алвеш дойде на 33, търсейки предизвикателство след Барселона. Избра нас, въпреки че беше искан от Сити. И дойде, защото пожела да напусне Барселона, а не защото е бил на тезгяха. Бенатия - провал в Байерн, където беше резервен състезател, дошъл по познатата схема. Беше на 29. Матюиди колкото и да е класен, дойде на 30. Сещате се, беше стара цел, беше действано за него, но шейхът лично блокира трансфера му по едно време. Матюиди дълги години беше лидер и символ на ПСЖ, беше от капитаните на отбора. Когато най-сетне трябваше да го продадат, продадоха го. Но на 30. Ако не бяха стигнали до тази ситуация, а им беше основен състезател, нямаше да е тук. Счесни де факто нямаше отбор, тъй като Рома нямаха средства да го закупят, а Арсенал бяха move-нали от него. Дъглас Коща ни е най-близото до "състезател, привлечен като актуален импакт футболист от пряк конкурент", но уви, има един голям сезон в Байерн, а втората година не само че регресира, но се изпокара с всички, че чак го обявиха за "крадец" и "футболист, който не желаят да виждат отново". Ако не беше надробил всички драми, дали щеше да е тук?

- Два от големите трансфери на това управление са Пянич и Игуаин - без преговори, с активирана клауза директно. Играчи от световна класа, но най-вероятно нямаше да са тук, тъй като ако отборите им бяха водили преговори, можеха да кешират за повече от друго първенство. Световната класа си е световна класа, няма значение възрастта, но Игуаин беше на 28. Доста позабравен след изгонването от Реал, но напомни за себе си с историческата кампания. Всъщност предните му два сезона въпреки че бяха изключително класни за Калчото и италиански отбор, не бяха нещо извънредно.

Някои от "по-особените" ни трансфери:
- Бентанкур. Сравнително хайпнат проспект, идващ от маркет с нешлифовани диаманти. Ако Тевез нямаше change of heart момента, Бентанкур изобщо нямаше да доближи Ювентус.
- Коман - от класните проспекти, откраднат от ПСЖ.
- Мората - интересна ситуация, изтискахме каквото можахме, но Реал се застраховаха удачно, за да се стигне до момента, в който му взеха 70 милиона. Взет с хиляди мъки, като хлапе, което вече беше пробило в мъжкия футбол, макар и като резерва, но с голям потенциал. И все пак, един от много проспекти на Реал, които към момента бяха доста блокирани и трябваше да се обиграят някъде.
- Погба - тогавашният №1 проспект във футбола. Уви, днешните №1 проспекти са типове като Де Лихт и Феликс, които вече мачкат и играят мъжки футбол. Погба още не беше започнал!
- Калдара - някой, sell-нат на публиката като огромен проспект, въпреки че трябваше да пристигне на 24. На тези години имаше 2 сезона футбол, нищо кой знае какво, големи очаквания, сериозна инвестиция, разкаран абсолютно нонсенс.
- И стигаме до две много големи придобивки, за които съм изненадан - че дойдоха тук, че се преборихме, че цената беше толкова ниска. Става въпрос за Видал и Сандро. Видал остана в минала епоха - днес пазарът е различен и той щеше да струва хиляда пъти повече, но... ето, че дойде тук. Какво му е казал Конте, за да избяга от офиса на Байерн и да подпише с нас, ебеш ли му майката, но твърдо не съм съгласен, че просто сме взели някакъв халф от Байер. Видал в последния си сезон в Леверкузен много ми напомня на Алонсо от големия сезон на Сосиедад - и за двамата се твърди, че са станали известни в Юве/Ливърпул, но и на двете места пристигнаха с историческо представяне. Повечето онлайн магазини/издания хайпваха Видал за №1 на сезона, а всичко в статистиката му беше категорично, че е един от най-добрите в първенството (и не, не става въпрос за топ 10 футболист, а за доста повече). Сандро пък беше хайпван бразилеро от отбор, който продава скъпо (макар че нищо от Порто не излезе баш това, което се очакваше). Може би някак си всичко беше съсредоточено върху Данило, но Сандро се изплъзна от Порто някак под масата, за скромна сума. Беше на 24, имаше към 150 мача за Порто и наистина беше искан от доста места.
- Тук ще добавя и Джан, който някак си избра Ювентус. 24-годишен немец с камара мачове в топ първенство, в Европа, национал на Германия, капитан на отбора от Конфедерациите... голямо постижение.

Ако питате защо не включвам Де Шильо - по същата причина, поради която и Роналдо - безсмислено е. Кажи-речи, гадно или не, това са реалностите. Виждаме камара солидни ветерани, някой друг излъгал се проспект, но не такъв, който да е в ситуацията на Де Лихт - т.е да е на 19 и да играе от години редовно. Най-вече доминация на домашния пазар, откъдето се обира класното. Отхвърлени поради различни причини ветерани, в които има още бая футбол. Аз продължавам да твърдя, че все още нямаме голяма сделка с конкуренти. Не мисля, че Пянич/Игуаин са такива, а Коща/Манджукич някак си не ми звучи като да вземеш играчи, за които се бият всички.

Какви футболисти идват в другите отбори? Чалханоглу, който е на ниво Хофенхайм. Бакайоко, който за 1 сезон лъсна като най-големия bust напоследък. Рикардо Родригез, който след големия си пробив, който беше впечатляващ, изведнъж започна исторически регрес, че изведнъж да стигне до резерва до Милан. Някакъв безумно скъп проспект (Пакета). Изскочило бижу от нищото - Пиатек - който е кеширан бързо от селото, в което играе. Ако е толкова специален, скоро ще напусне и Милан, защото няма какво да прави в Италия, освен ако не се озове при нас. Талантчетата на Аталанта, сред които Кесие, който е скандален. Шкриниар и Икарди откъде пристигнаха в Интер? От Калчото. Весино? Де Врай беше по-особен за Калчото трансфер (т.е неразбираем). Перишич дойде на 27, никога не е бил водещ футболист, смени едно село (немско) с италианско такова. Балде Кейта бързо лъсна като провал, та беше върнат на пожар в Калчото. Марио ми харесва, но теглиш чертата и си е bust-че. Джеко и Коларов пристигнаха като пенсионери в Рим. Фацио, Пасторе и Н'Зонзи също - типичните value придобивки на Мончи. Имаш един Лаутаро и Клуйверт, ама дали е случайно, че са в Интер и Рома, а не на някое друго място? Все пак, стискам им палци. Юндер беше добра придобивка от нетипичен маркет. Звездите на Наполи повечето са от селски отбори от Калчото - Алан, Диавара, Жиелински, Хусай. Гулам идва от френски слабак. Кулибали пристигна като никой от Белгия. Кайехон дойде като поредната водоноска от Реал, не е като такива да не са имали доста през годините. Мертенс не е пристигнал като звезда. Фабиан Руиз беше по-интересен трансфер.

В Калчото не идва най-нашумялото, най-обещаващото, чисто и просто. Ултраса е прав - вярно, не сме Милан, имаме и Роналдо, имаме какво да sell-нем, ама този тип деца струват майка си и баща си, а ние предпочитаме да разпредим парите между шест ветерани с добра визитка, които могат да закърпят положението. От друга страна, всички тези пичове са раснали във времената, в които традиционното най-високо стъпало Барса и Реал обезсмисляше футбола. Влюбени са в треньори като Гуардиола. Никой няма да дойде тук, за да разцъква с Емполи и да играе футбол от 81-ва година. За такива играчи трябва да се плаща, за съжаление. Да се плаща неразумно, да си търпелив и ще береш плодовете евентуално след 2-3 години, но тук никой не иска да чака. Искаш ги? Искаш да изберат теб? Трябва да изпревариш конкуренцията и да платиш по-бързо. Не става със схеми тип Агуеро. Тъпото знаете ли кое е? Клишираната история. Калчото вече не учи на това, на което учеше. Тези дечурлига със сигурност са супер хайпнати да дойдат 'да се учат' от дефанзивни схеми срещу СПАЛ, да бъдат резервни на дефанзивни типове, защото вторите са по-правилни за мач срещу даден съперник, понеже ние единствени се нагаждаме срещу всеки, ако ще да е Болоня. Навсякъде се играе футбол, само в Италия се играе различен футбол. Не съм хейтър, Ювентус предлага адски много, но няма как да предлага повече от Реал, Барса и дори Сити. Тук футболистите дори спряха да се развиват. Точно двама човека останаха да вярват как Де Лихт ще се научи от голямата италианска школа, водена от бонучи.

Трябва много драстичен завой в политиката, за да се случи това, което правят другите отбори. Аз не вярвам. От друга страна, Алегри продължава да затъва в собствената си глупост, така че съм се хайпнал доста да превърнем Салах в Куадрадо. Да сложим Коутиньо до Пянич. Или пък да гледаме Феликс резерва на Манджукич, а Де Лихт да седи цял сезон до Ругани и Касерес. Ние не знаем как да използваме Роналдо, сериозно ли ще развием този и онзи? Трябва да са много големи изроди, за да се случи нещо извънредно, не че ще дойде някой. Да не говорим, че пристигат типове като Джан и Коща, които по пет месеца се школуват в голямото Калчо и големия Ювентус, който е единственият отбор, дето е играл смислен мач. Не искам да си представям как ще налагаме Ндомбеле и така нататък. Един Джан като свободен агент и един кух Коща - ето това е. Очаквайте да оберем Иско, Варан, Кроос, Коутиньо, Ндомбеле, Салах, Феликс и така нататък. Предлагаме закостенялост, този модел трябва да се разчупи. Алегри не може да го разчупи, а откривателчето няма да надскочи себе си. Защо си затваряте очите, че в Калчото, особено в Ювентус, грешките се наказват адски сурово? Алегри винаги забива младоците си, ако направят слаби 10 минути... по 3 месеца. И вие очаквате чудеса от тандем, който независимо един от друг каза, че "младият отбор на Ювентус" е лишен от опит, а съставът срещу Аякс е бил млад ->

основните футболисти на Ювентус, които са под 26:
- Дибала все още е на 25.
- Кансело след месец точно прави 25.
- Джан ги направи тези 25 наскоро.
- Бентнакур скоро прави 22.
- Берна и той скоро направи 25.

Пянич е на 29, Коща почти ги е направил, Сандро е на 28, Ругани и Спинацола не са основни футболисти, макар че имат място тук като че ли. Ето това ви е младият отбор на Ювентус. Кансело, който не може да е титуляр срещу половината сериозни отбори, Бернардески, който обикновено е наказван заради непостоянството си, Дибала с трите гола за цял сезон, въпреки извънземния хайп, че ще мачка с Роналдо... и Джан, който Алегри не е гледал преди да дойде в Ювентус. Младият отбор на Ювентус.

Около това трябва да градим ядро + вечните Киелини и Роналдо. Честито на вярващите, че с подобна политика ще направим следващата стъпка. Нещата изобщо не са обещаващи, а Алегри ги занули и ги върна назад с година и половина.

Изобщо не ми е зор за всички деца, ама поне нещо тип Зидан аут, за да вкараш световна класа. Доказана такава. Коутиньо, Варан, Юмтити, Иско, Кроос. И това няма да стане. Хамес и някой от Калчото са тавана, като Заниоло и Киеза ще си шафят с Кийн, щото защита си е защита. Очаквам Пелегрини, Киеза, Савич/Манолас. Това лято ще е известно като 'отговорЪт'. Това лято, от друга страна, трябва да отвори нова страница за нас. Да надгради здраво отбора - хем да добавим доказана световна класа, в която има футбол още 3-4 години, хем да подмладим отбора, вкарвайки актуални контрибутори към фантазията, която Венч нарича 'бъдеще'. Трябва сплав. Уви, мисля, че таванът ни е да сменим Дибала с Икарди, понеже наистина има смисъл и ни липсва нападател. Знаете, Паратичи има фетиш не само към счупени футболисти и архаични халфове, но и към нападение.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 19 Apr 2019, 02:59
Go to the top of the page

+Quote Post
masterhp
коментар 20 Apr 2019, 13:33
Коментар #2322

Juventus hero

Коментари: 10 909
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Истинско удоволствие е да се четат такива постове! Хвала! smile.gif

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
nikentus
коментар 06 May 2019, 18:12
Коментар #2323

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 5 984
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Струва ми се, че ни очаква доста плодотворно лято на трансферния пазар. Ще направя кратък очерк как ми се иска да се развие лятото и как смятам, че ще се развие.

Защитата:

Сандро искам да остане, както и Кансело. Първият вдигна формата в последно време, а вторият показа, че има завидни технически качества и офанзивно дава доста на отбора.
Де Шильо и Спинацола ми се струват добри резерви по бековете и не бих ги пипал. Струва ми се, че е малко вероятно да напуснат.

Касерес и Бардзали са аут в края на сезона. Само благодарности за тоновете работа свършена за отбора.

Ругани и Бонучи искам да бъдат продадени, но по всяка вероятност ще останат.

Трябва ни поне един качествен защитник, а защо не този Ромеро от Дженоа плюс един готов 25+ годишен централен защитник. Де Лихт не смятам, че имаме намерението да изсипем 120 милиона за него. Ще трябва да се примирим с нещо от рода на Савич или Манолас. Не вярвам да вземем нещо по-качествено от тях (не визирам Де Лихт като по-качествено).

Халфовата линия:

Вече има много слухове, че Кедира си тръгва лятото. Друг вероятен напускащ е Пянич. Рамзи ще замести Сами, а нищо чудно Рабио Пянич. Ще ми се на мястото на Бентанкур или Матюиди да вземем някой като Ндомбеле, но надали. Кофтито е, че ако не привлечем трети халф, при евентуална и очертаваща се контузия на Рамзи и, да кажем, наказание на Рабио, ще гледаме мъката Матюиди, Джан и Бенкур... И тримата са борци и т.н., ама и са царе на загубената втора топка. Не ми се мисли.

Нападение:

Колкото и странно да изглежда нападението ни е малко странен пъзел.

Имаме Дибала, около който се шуми, че ще бъде продаден заради слабия сезон. Имаме Коща, който срещу Аякс за 15 минути показа, че е вторият ни най-опасен играч в нападение, но има очаквания да бъде продаден, а аз съм твърдо против това. Куадрадо и Манджукич ми се струва, че вече не помагат толкова на отбора и би било добре да дадат път на някои по-млади играчи, но те изглеждат бетонирани за следващия сезон, което не е много оптимистично.

Та като се тегли чертата за този сезон.

Бардзали, Кедира и Касерес са аут със сигурност.

Дибала, Пянич, Коща почти сигурно напускат. (Поне от многото слухове)

Манджукич, Куадрадо, Бонучи, Ругани и Матюиди са бетон, а би трябвало да се търсят по-добри играчи на тяхно място.

Малко шибано се очертава.

+Quote Post
lyubaka
коментар 06 May 2019, 18:27
Коментар #2324

Juventus bench

Коментари: 997
Регистриран: 1-April 16
Град: Варна
Потребител No.: 24 990

NIKENTUS много добре е описал ситуацията, точно тези които трябва да напуснат са бетон.... Жалко е, а имаме амбиции за ШЛ
Все пак играчите около които се шуми са все още футболисти, за разлика от тези които ние искаме да напуснат, а то тях от 2-3 години никой не ги знае, че съществуват... Ще си ги търпим като Бардза, Касерес и т.н.

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 06 May 2019, 19:02
Коментар #2325

Juventus star

Коментари: 4 929
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

Трансферната ни политика е въздух под налягане. Каквито са ни и амбициите, а и самата игра. Не значи, че не правим добри ходове, ама повечето са съмнителни. Уж последните 5 сезони спечелихме най много от ШЛ като кинти. Аз незнам нормален треньор да е готов да се лиши от Коща, Дибала, Кансело за сметка съответно на Куадрадо, Манджукич и Малдини. Как очакваш изобщо да имаш успех продавайки по добрите играчи в отбора, за сметка на периферните такива? Тва, че не може да извлечеш максимума от тях и подготовката ти е леш преди всеки сезон е друг въпрос. Жалко, скоро едва ли ще докопаме подобни играчи в тая им възраст - по трудно ще става, а не по лесно. Донякъде ме е и яд, че си пропиляват времето тук, ама все се залъгвам, че може и да се развият напред. Мнението ми е, че докато не изпуснем титлата и не намерим адекватен тренер няма да се събудим - тоест ще си караме както до сега, дебнене на фрий агенти и бивши звезди с изтчащи договори около 30 години.

--------------------

+Quote Post
#8 Marchisio
коментар 06 May 2019, 19:02
Коментар #2326

Juventus regular

Коментари: 1 511
Регистриран: 17-April 16
Потребител No.: 25 002

Как да ги продадем тия като повечето са над 30, а повечето са на ниво МЛС, с хронични травми?
Изтървахме момента да вземем парите за Ругани.

Иначе Пянич за мен ще цъка в ПСЖ другия сезон.

+Quote Post
Sllai
коментар 06 May 2019, 19:07
Коментар #2327

Primavera player
**

Коментари: 358
Регистриран: 4-April 12
Потребител No.: 24 659

Да видим дали ще позная с прогнозата ми за трасферите:

Кедира аут, Рамзи ин
Пянич аут, Погба ин
Дибала аут, Хамес ин
Дъглас Коща аут, Киеза ин
Игуаин, Кансело и Куадрадо аут, Ромеро, Манолас и десен бек ин.

Всъщност, постнах прогнозата ми в тази тема, защото трансферната политика в последните пет години общо взето се свежда до замяна на износените ментално за отбора играчи (или пристигнали супер оферти) с нови играчи със сходни характеристики. Дибала за Тевез, Пянич за Погба, Роналдо за Игуаин и други, няма да ги изброявам. Всъщност единствено в последното лято имаше нетолкова ясна замяна "ново за старо", но то бе продиктувано от извънредната ситуация за Роналдо, за който бяха изсипани всичките пари. Ако не го бяха взели, съм сигурен, че щяхме да гледаме СМС и/или Икарди примерно в Юве още този сезон. Така или иначе, трябва да ни е ясно, че нещата в Италия хич не са добре икономически, а семейство Аниели са добри бизнесмени и си ценят парите. Затова мисля, че феновете нямат право да мрънкат, все пак не сме фенове на отбор от най-висшата лига с най-добрия продукт, нито пък ни финансират арабски пари. Споменавал съм и преди, отборът ни печели 80% от мачовете си, което е достатъчно привлекателно и сега.

Този коментар е бил редактиран от Sllai на 06 May 2019, 19:19

--------------------
Average Is Just Not Good Enough!..

+Quote Post
nikentus
коментар 06 May 2019, 19:15
Коментар #2328

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 5 984
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Цитат(Sllai @ 06 May 2019, 19:07) *
Да видим дали ще позная с прогнозата ми за трасферите:

Кедира аут, Рамзи ин
Пянич аут, Погба ин
Дибала аут, Хамес ин
Дъглас Коща аут, Киеза ин
Игуаин, Кансело и Куадрадо аут, Ромеро, Манолас и десен бек ин.

А някакви шансове за Манджукич, Бонучи, Ругани или Матюиди да хванат пътЪ?

+Quote Post
Sllai
коментар 06 May 2019, 19:28
Коментар #2329

Primavera player
**

Цитат(nikentus @ 06 May 2019, 19:15) *
А някакви шансове за Манджукич, Бонучи, Ругани или Матюиди да хванат пътЪ?

Ако цъках футбол мениджър щях да ги продам. Ругани и кеша който би отишъл за Манолас за покупка на Де Лихт ще е супер. Лошото е че никой вече не дава 50 млн за Ругани. Но това пак влиза в рамковата политика да заменяме един за друг, а не да добавяме, което се иска на повечето фенове, но на практика е икономически невъзможно.

Този коментар е бил редактиран от Sllai на 06 May 2019, 19:29

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 07 May 2019, 07:52
Коментар #2330

Juventus champion

И аз бих се включил в прогнозите, тъй като по това време - точно след края на сезона и актуализирането на пазара, то тази тема си остава най-интересната.

Преди няколко месеца "заложих" на един трансфер, че ще се случи, но не си спомням в коя тема - Хамес Родригез. Типичен наш трансфер - value signing. Колумбийският футболист е на кръстопът - няма да остане в Байерн, но няма и да продължи в Реал. Класен, на прилична възраст, подозирам че няма да са чак толкова претендентите за подписа му. Не защото не е добър, но защото има по-апетитни опции на пазара. Хамес до някаква степен ми напомня на Коща - класен, но обезценен. Един от типовете, които са доста близки с Роналдо. Един от футболистите, които Алегри би харесал. Един от умовете, които ни липсват - офанзивно докосване, прекрасен поглед, умение в различни роли. Не знам на коя позиция ще играе - т.е на кой на мястото ще пристигне, но Хамес е играч, желан от нашите от години. Такива играчи можем да привлечем само в такава ситуация.

Не мисля, че има реална възможност Ндомбеле, не че знам кой е наистина, да пристигне в Ювентус. Камо ли пък да има шанс да видим Де Лихт и Феликс тук. Не действаме по този начин, а дори да бъдат "жертвани" играчи, то има и други дупки, които няма да бъдат подминати. Да не говорим, че това ръководство все още няма бомбастичен трансфер или поне такъв, който да не е от Калчото (и с активиране на клауза). Роналдо няма да го коментирам - човекът е казал, че отива в Ювентус, ние просто сме седнали да го обсъдим дали ще избие парите и за колко време. Ако не е желал да напусне Реал, през крив макарон щеше да е тук. Затова: ако има нещо wow сега, то отново ще е от Калчото. Т.е или Икарди, или Савич. Киеза обаче вярвам, че ще го вземем и да, той не е wow и няма да излезе 70 милиона. Подозирам, че ще е между 30-40 и няколко леваци.

Третият футболист, който си мисля, че няма как да не озове тук, би трябвало да е Манолас. От първи му се активира клаузата - няма да водим преговори дори. Стара цел на отбора. Има нужда от подсилване в невралгична зона. Обаче си мисля, че и Ругани ще е пътник това лято, а ролята му, особено от първата година, ще я поеме Ромеро - т.е водоноската с трите срещи, понеже е млад. Демек защитата ще е едно трио от Киелини, бонучи и Манолас, като най-добър от тях ще е Джан, защото иска или не, това го чака, поне в изграждането на атаките, а последният ще е Ромеро.

И нататък вече става доста сложно. Можем да разсъждаваме, но не и да бъдем сигурни. Главно защото Икарди и Савич, двете розови мечти, които са достъпни за евентуален ход, сякаш звучат ту мъч в едно лято, особено ако се плати за Манолас и Хамес, които ще са по 35 и 40 най-вероятно. От една страна, това ръководство винаги е имало слабост към тарани, а Паратичи доста красноречиво каза, че Икарди е голяма мечта. От друга страна, Савич е по-голямата нужда, въпреки че и реализатор е нужен.

Лесно е да кажем Ругани, Сандро, Пянич, Дибала, Кедира, Коща, Манджукич и Матюиди напускат. Аз съм за. Обаче това е драстичен ход и не само че не е характерен за нас, а изобщо не съм сигурен случва ли се някъде. Това са "ветераните" на Ювентус. Няма как за едно лято да продадеш всички ветерани, които са и лидерите в съблекалнята. Случи ли се, съблекалнята ще е доста променена, като най-опитните ще останат Киелини, бонучи... и дори не знам кой е следващият с най-дълъг престой тук. Куадрадо безполезния не го коментирам. Общо взето очаквам Манджукич, Пянич и Коща да напуснат, но Сандро и Дибала най-вероятно ще останат. Предполагам, че Кедира и Матюиди също.

Ще има и вътрешен халф, освен Рамзи, който най-вероятно ще получи доста офанзивна роля, особено в схеми като 3-4-1-2, 4-2-3-1, че дори и 4-3-3. Не бих подценил възможността за Пелегрини от Рома, евентуално Барела. От "големите" най-вероятни ми се струват Кроос и Гюндоган, Иско е бая скъпичък. Възможно е, напълно възможно, да има голямо име - дали Икарди, дали Погба или Савич, но ще е едно по всяка вероятност.

+Quote Post
Sllai
коментар 07 May 2019, 09:04
Коментар #2331

Primavera player
**

Пинка е описал по-подробно това, което исках и аз да кажа, ама нямах желание biggrin.gif Иначе си мисля, че, ако наистина Дибала остане, то тогава Пянич и Дъглас Коща може би ще финансират някой по-евтин център халф от Погба, например СМС, и съответно ще се купи Хамес или Киеза. Така или иначе нещата, които прогнозираме, на мен ми се нравят, тъй като всички знаем, че е нужно освежаване на отбора, ако Алегри остава треньор. Нещо, в което обаче аз не съм сигурен още. Май всичко зависи и от Гуардиола, тъй като ми се струва, че след Роналдо, Пеп е желанието на Аниели да издигне отбора до "висотите" на Мадрид и Барса.

Ако Алегри напусне, това ще е най-масивната промяна и тогава прогнозите ни, да ви кажа, хич няма да важат. Особено, ако дойде Пеп, който, освен че ще "изяде" голяма част от бюджета, вероятно ще държи да има Дъглас Коща, Дибала, а защо не и Пянич.

--------------------

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 27 May 2019, 19:17
Коментар #2332

Juventus star

Коментари: 4 929
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

Играчи от които трябва да продадем или се освободим:

Роджерио 10
Пяца 10
Орсолини 20
Игуаин 30
Манджукич 15
Перин 10
Де Шилио 10
Куадрадо 10
Кедира 0
Матюиди 15
--------------------------------
Грубо ~ 130млн.

Други като Пянич, Коща, Дибала, Ругани са 50/50 да останат, за дълбочина на състава и в зависимост от тренера.

Иска ми се групата от играчи ако трябва да се редуцира, но новите да са качествени и не много на брой. Поне един централен защитник, десен бек, нов халф освен Рамзи и нов страйкър вместо амортизораните Марио и Гонсало тип таран. Четири човека класни да идват. С горните 130млн. трудна задача, ама все трябва да има бюджет и от клуба да ги докарат до 200м. По голяма част от средствата да се насочат предимно за защитник и халф. За vice-Кансело и нападател може да намерим опции на прилични цени.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 29 May 2019, 11:17
Коментар #2333

Juventus champion

Може би не е за слухове, по-скоро за политика, но пък тази е най-четената. Промени ще има, но да погледнем състава още веднъж. Ден 1 на идния сезон:

- Счесни ще го започне на 29-годишна възраст, рожденият му ден е през април, така че 30 навършва в края на сезона. Стартира трети сезон в Ювентус, втори като титуляр.
- Перин, който изглежда ще напусне, прави през ноември 27. Т.е целият следващ сезон ще е на тази възраст. Както казах, напускащ. Пойнтлес инвестиция, която беше малко 'фентъзи' ход. Перин не се справи особено блестящо, а е качествен.

- Сандро е на 28, навършва 29 в средата на сезона. Ще започне сезон №5 в Ювентус.
- Спинацола е на 26. Роден през март. Към края на следващия сезон прави 27. По-скоро ще бъде разменна монета, но да видим.

- Кансело, който навърши 25 преди два дни, ще ни даде цял сезон на тази възраст. В края на сезона му е РД-то, подобно на Счесни и Спинацола.
- Де Шильо ще навърши 27 през късната есен.

- Киело прави 35 точно в навечерието на сезона.
- бонучи наскоро имаше рожден ден, така че ще играе следващата кампания (почти цялата) на 32.
- Ругани все още не е направил 25, така че цял следващ сезон ще е обещаващ на възрастта, която скоро чуква.

- Роден през април, Пянич през 2020 ще навърши 30.
- Кедира, който най-вероятно ще напусне, също е през април, така че следващата кампания 90 % ще я изиграе преди да навърши 33.
- Мускулите вече навърши 32, роден като братята си отгоре през април.
- Бентанкур прави 22 през лятото, когато сезонът е завършил, така че ще изкара третият си сезон на европейска сцена преди да е навършил 23.
- Хайдутинът Джан в средата на кампания ще навърши 26.

- Кийн февруари ще направи 20.
- Манджукич ще прави битки, ако остане, на 33 през целия сезон. Роден е в края на май.
- Куадрадо, подобно на Манджукич, наскоро имаше РД - цял нов сезон на 31.
- Коща малко след започването на сезона ще направи 29.
- Дибала е през ноември, т.е цял сезон на 26.
- КР прави 35 през февруари.
- Берна ще е на 26 през февруари.

(Игуаин прави 32 през декември, Пяца - 25 чак следващия месец май).

Така: играчите, които в следващия сезон ще са на 26 или надолу:
- Спинацола (26).
- Дибала (25/26).
- Джан (25/26).
- Берна (25/26).
- Кансело (25).
- Ругани (25).
- Бентанкур (22).
- Кийн (19/20).

Играчите над 30: КР, Куадрадо, Манджукич, Матюиди, Кедира, бонучи, Киело. Точно под 30: Счесни, Пянич, Коща след това идват Сандро и Де Шильо* - който ще започне на 26 все още. 7 футболисти над 30. Гравитиращи около 30: четирима. Игуаин не го броя.

Реших да хвърля око на някои от конкурентите:
- В Сити Стърлинг прави 25 през декември. Де Бройне ще изиграе целия сезон на 28, Бернардо Силва пък на 25, тъй като е роден в навечерието на оупънинг дей. Роден през април, Жезус ще го откара на 22 до заключителната част от 2019/2020. Едерсон е роден със Силва някъде, т.е цялата кампания ще е на 26. Лапорт е навършил 25 преди 2 дни, а Стоунс е имал рожден ден вчера (25). Уокър вчера е направил 29. Марез през февруари чуква 29. Фодън целият следващ сезон ще го изиграе на 19, Пеп си го харесва. Зинченко през декември прави 23. Агуеро цялата кампания ще е на 31. ДСилва през януари прави 34. Менди лятото прави 25, ако изобщо се оправи, иначе обещаваше класа. Фернандиньо ще играе цял сезон на 34. Гюндоган, ако остане, прави 29 през късната есен, а Сане - 24 през януари.

- При Ливърпул ТАА прави 21 през октомври. Робъртсън в началото на март направи 25. Ван Дайк точно след финала прави 28. Гомез онзи ден направи 23. Чембърлейн точно при почването на сезона прави 26. Вайналдум през есента прави 29. Кейта чак през февруари прави 25. Фабиньо през есента прави 26. Салах скоро прави 27, но след края на сезона. Мане в началото на април направи 27. Фирминьо през октомври прави 28. И там има ветерани, ясно е.

И ако приемем, че големите отбори се допълват от Байерн, Барса и Реал, които се сгромолясаха, подобно на нас, виждаш и там една основна група, съставена предимно от ветерани. Далеч съм от мисълта, че възрастта е основен фактор, но примерно при нас се насъбраха не просто адски много ветерани, но и почти всички от тях са убийствено чупливи. ПСЖ пък са друг отбор, решил да пренаписва футбола още 10 години, разчитайки на едни двама фамозни нападатели, подкрепени от камара ветерани - Ди Мария, Алвеш, Кавани, Силва... Атлетико, макар че лятото обновиха, пак бяха с главни действащи лица титулярите от 2014. Напълно случайно, но виждаме, че този сезон точно отборите, влачещи ветеранското си ядро от години, което изигра целия футбол, отпаднаха буквално безславно, докато тези, чиито състав е предимно "прайм и почти прайм типове + подкрепа от ветерани" направиха най-доброто. Пак казвам, по-скоро е случайност, но би било хубаво да привлечеш един играч на 21-4, натрупал вече опит, и да получиш най-доброто от него. Не това, което доиграва от кариерата си. Това е и сходното в Байерн, Барса, Реал, ПСЖ, Атлетико и Ювентус - има невероятно качество от футболисти, но е задухал вятърът на промяната. Трябват свежи сили, нова амбиция, нов почерк, някакво обновяване.

+Quote Post
Sllai
коментар 02 Aug 2019, 08:47
Коментар #2334

Primavera player
**

Цитат(pinkfloyd39 @ 02 Aug 2019, 07:22) *
Аз пък не понасям хората, които си затварят очите за явните недостатъци, които има това ръководство. Не следваме Партията сляпо, нали?

Интересно ще ми е да чуя мнението ти за това какви са грешките на ръководството, тъй като си един от откритите му критици. Аз спокойно мога да кажа, че не споделям подобни критики, тъй като това, че е бил продаден Погба на печалба от 80 млн. евро, пък е сменен за Пянич за 30 млн., че е купен Игуаин за 90 млн. и след това е заменен от Роналдо, не ми изглеждат да са грешки. Не ми изглежда и да е грешка да търсиш бизнес интереса си, да знаеш стойността на парите и да не плащаш 60 млн. за Кепа, 50 млн. за Едерсон, 120 млн. за Жоао Феликс и прочие. angry.gif

От друга страна, с треньорите досега не сме имали проблеми - Конте бе перфектен за 2011 г., а Алегри се доказа като един от най-големите в историята. И двата хода, обаче, не бяха популярни и бяха високо рискови, но се оказаха повече от успешни. Рисков е и ходът със Сари. Естествено, че ръководството е искало Пеп. И неговият ред ще дойде, но по-късно, а това ръководство направи така, че сме интересни за Пеп и можем да си го позволим (нещо немислимо през 2010 г.).

Сега, разбирам че сигурно печеленето на ШЛ е знак дали едно ръководство е добро (и всеки фен нормално иска отборът му да запазва Погба и Пянич и напред да е с Роналдо, Дибала, Иско и Бейл, а отзад Киелини да е вечно млад) но за мен това не е мерило. Да взимаме Ди Матео и шефовете на Челси тогава? Не, мерси. Ювентус днес е много по-напред спрямо годините преди това ръководство, ако щеш и преди Моджи - с чисто нов стадион и други модерни съоръжения в базата си като развитието на музея, хотела и прочие. Ювентус привлече вниманието и на един от най-недостъпните маркетингови продукти, какъвто е Роналдо (и успява да му плаща заплатата). Ходовете с екипите и емблемата също ми харесват, защото показват мислене и работа. Клубът работи добре в социалните мрежи, а дори и феновете с тениски на Юве в България по мои наблюдения се увеличиха драстично. Да ходим по азиатски турнета с пълни стадиони също бе немислимо през 2010 г.

Не съм се ровил в отчетите и цифрите, но е твърдо възможно в момента заради финансовия феърплей и други финансови причини, да се търси сделката с Дибала. Според мен, да си бизнес ръководител понякога изисква и непопулярни мерки, най-малкото и защото цифрите те притискат. И ако функционираш в среда (първенство), в което няма огромни рекламни договори и не се издържаш с арабските пари, то понякога да замениш един играч с малко по-слаб, но да спечелиш от това, може би е ОК. А и в крайна сметка, в момента се мрънка, защото взимаме централния нападател на Ман Юн (нещо, което също през 2010 г. можехме само да сънуваме) blink.gif . Вярно, че предпочитам Дибала пред Лукаку като фен, но това не ми дава право да претендирам, че ръководството не става.

Този коментар е бил редактиран от Sllai на 02 Aug 2019, 08:52

--------------------

+Quote Post
the pendulum
коментар 02 Aug 2019, 19:43
Коментар #2335

Juventus regular

Коментари: 2 104
Регистриран: 9-November 08
Потребител No.: 1 437

Разсъждавайки над трансфера на Дибала, се зачудих едно нещо. Ръководството ни не е перфектно по отношение на входящите трансфери, но по-интересно в момента е за изходящите. Замислих се в новата ера Аниели дали е имало играч, който да сме продали, и после да сме съжалявали жестоко за това. Еми не се сетих за такъв. Сиреч, треньори и шефове много добре могат да преценят кого да задържат и кога в никакъв случай не биха се разделили с определен футболист. Дибала за мен е топ играч, но щом сме готови да го продадем, значи вероятно е достигнал своя макс и няма да го надскочи и да стане Меси. Глупостта може би не е продажбата на Дибала, а продажбата на Дибала за Лукаку. Та опитвайки се да се сетя за златната кокошка, която сме изпуснали, не се сетих. Погба си тръгна и се загроби в Юнайтед, където не спечели нищо. Видал отиде в Байерн с надеждата за ШЛ, но те вече и осминафинал не могат да прескочат. В Барса също не го виждам да блести. На Бонучи глупостта няма нужда да я коментираме - разбра набързо за гранде проекта на Милан. Коман също отиде в Байерн, където получава повече време, но едва ли някой от нас преди да си легне си мисли "ех, сега Коман ако беше при нас..." За Калдара също имаше драми, но той май няма и един мач за Милан. Буфон го жалиха някои като си тръгна, но и той се изложи и после побърза да се върне. Мората отиде в Реал, но там нямахме думата - пък и се видя след това, че не е топ нападателя, от който имаме нужда. Джовинко и него го гласяха за Дел Пиеро, но не стана. Някои искаха да заложим на Берарди и Имобиле, но ако в този момент са при нас, ще носят вода на Роналдо. Кажете, ако ми убягва някой smile.gif

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 03 Aug 2019, 09:23
Коментар #2336

Juventus hero

Ако трябва да отбележа нещо, което не ми допада като цяло в ръководството е това, че продаваме жестоко евтино. На мнение съм, че там може да сме по хитри и по добри. Взехме добри пари за Мойзето, като никога, добри пари се тиражират и за Манжукич и Матюиди. Като цяло израстват и след Роналдо, нещата започнаха да се променят от това да вземем най-търсеният млад талант и да платим 70 милиона за негое чудовищен успех. Сега е момента и да продаваме на добри пари. Като сложим перфектното водене на финансите със свободните трансфери които правим и многото малки трансферчета, които ни оправят книгите в края на деня. От както Аниели дойде, аз съм спокоен за Ювентус, преди него бяха много тежки години и не беше ясно на къде ще тръгнем. Прави една ера, която едва ли ще се повтори в историята ни. Очаквам 10та поредна титила, ШЛ + още по 1-2 купи и суперкупи. Проекта работи, хората са отдадени, финансово сме стабилни, печелим успехи...бизнес мечта.

--------------------

+Quote Post
indep
коментар 05 Aug 2019, 22:11
Коментар #2337

Juventus bench

Коментари: 740
Регистриран: 11-April 16
Потребител No.: 24 998

Част от статия за трансферите.
https://www.reddit.com/r/reddevils/comments...n_the_transfer/

Има цитати на спортни директори за това как получават съобщения по WhatsApp от 125 агента. Kaк един агент праща еднакво съобщение на всички клубове че клиента му е на пазара, споменати са Мино Райола и Погба, и детайлите при сделка за самолетни билети на роднини и хотелските им стаи дори.

+Quote Post
masterhp
коментар 06 Aug 2019, 16:24
Коментар #2338

Juventus hero

Цитат(indep @ 05 Aug 2019, 23:11) *
Част от статия за трансферите.
https://www.reddit.com/r/reddevils/comments...n_the_transfer/

Има цитати на спортни директори за това как получават съобщения по WhatsApp от 125 агента. Kaк един агент праща еднакво съобщение на всички клубове че клиента му е на пазара, споменати са Мино Райола и Погба, и детайлите при сделка за самолетни билети на роднини и хотелските им стаи дори.

Там е една такава мътна и кървава. Големи акули са, особено топ играчите като Райола. Нещо страшно е. А когато говорим и за играчи от Южна Америка, става още по розово. Доста интересни случни и факти има smile.gif

--------------------

+Quote Post
4oKuTo
коментар 08 Aug 2019, 11:36
Коментар #2339

Primavera player
**

Коментари: 194
Регистриран: 4-May 18
Потребител No.: 25 302

Цената на Дибала е около 90 - 100 млн.евро максимум, включвайки някои маркетинг бонуси, които би донесъл на новия си отбор. Според мен се съгласяваме на 70 - 75 млн. евро, защото: първо - нямаме друг избор, самият играч има много високи финансови претенции, неразрешени спорове и т.н., а клубовете не се избиват да му ги оправят; второ - Икарди също не струва 50-60 млн., за колкото се надяваме да го вземем, а реално поне 70 млн., защото не мисля, че е по - лош вариант от Лукаку, а и по-добра опция на пазара няма.

+Quote Post
masterhp
коментар 08 Aug 2019, 13:12
Коментар #2340

Juventus hero

Цитат(4oKuTo @ 08 Aug 2019, 12:36) *
Цената на Дибала е около 90 - 100 млн.евро максимум, включвайки някои маркетинг бонуси, които би донесъл на новия си отбор. Според мен се съгласяваме на 70 - 75 млн. евро, защото: първо - нямаме друг избор, самият играч има много високи финансови претенции, неразрешени спорове и т.н., а клубовете не се избиват да му ги оправят; второ - Икарди също не струва 50-60 млн., за колкото се надяваме да го вземем, а реално поне 70 млн., защото не мисля, че е по - лош вариант от Лукаку, а и по-добра опция на пазара няма.

Дибала е поне Икарди и пари. Тоест, ако продадем Дибала на друг отбор и вземем аржентинеца, трябва да сме изкарали поне 20 милиона, за да си заслужава цялата врътка. Дано спазарим някой от другите, ненужни играчи през това време и да се разделят пътищата ни.

--------------------

+Quote Post

118 страници V  « < 115 116 117 118 >
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 20th September 2019 - 21:03ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team