IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

4 страници V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zeitgeist - the movie, + Zeitgeist Addendum
nikentus
коментар 06 Apr 2008, 17:55
Коментар #41

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 4 914
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Цитат(meo @ Apr 4 2008, 02:50 PM) *
Какво общо има темата с религията... аз си мислех че става въпрос за пари, власт, политика, войни ...ъъъъ, че то баш за църквата си се говорело тука.

Темата за филма има много общо с религията. Първата част е посветена именно на християнството, във филма доста добре е обосновано, че юдеизмът и християнството са взимали символи от други религии, както и астрологията, развенчавайки мита за уникалността на тези монотеистични религии. Особено интересно ми стана, когато четях мнение в аренабг.ком че това бил антихристиянски филм и че не казва нищо против исляма. А всъщност исляма е продължение на юдеизма и християнството и по пътя на логиката... Предполагам се сещате.

А филмът определено не се ограничава само до религиозната част. Освен съмнителните кадри, факти и мнения относно 9/11 доста добре е разказана и историята на Националната им банка, която е частна, както и разбира се още доста интересни неща относно световно правителство, чипове, стари конспирации и т.н.

Добре е да се изгледа, не е нужно да повярваш в него за да ти хареса, пък и най-големите скептици гледали тоя филм ще имат едно наум wink.gif

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
masterhp
коментар 05 Aug 2008, 19:54
Коментар #42

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 9 405
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Много силен е филма... за мене хората които не са го гледали много са изгуби..въпреки че филма не е за всеки, но ако някой се интересува по обстойно и се разчета в темата в коментарите на предните 2 страници може да разбере за какво иде реч и при желание може да го гледа. Достатъчно е изписано вече по темата няма смисъл да повтарям някои неща от предишните постове.

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
nikentus
коментар 04 Oct 2008, 13:52
Коментар #43

ювентинец

clap2.gif Излезнала е вече и втората част на Zeitgeist, засега няма български субтитри, но за хората, които се оправят с английския ето и линк за гледане онлайн:

Zeitgeist: Addendum smile.gif

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 04 Oct 2008, 13:58
Коментар #44

Juventus star

Коментари: 3 477
Регистриран: 23-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 109

Ще се гледа задължително . Веднага го пускам да се зарежда...

--------------------
42

+Quote Post
nikentus
коментар 04 Oct 2008, 16:05
Коментар #45

ювентинец

Тамън го изгледах и ... Засяга темите от първата част, но този път показва и алтернативни начини за справяне със сегашните проблеми. Определено най-малкото, което ще направи този филм е да разшири мирогледа ви, а дори само по себе си това е изключително постижение... Тепърва ще има цитати от филма, които ще се пишат наляво надясно и се надявам да има голяма активност в тази тема след като излезнат българските субтитри... bf.gif

Толкова е добър Zeitgeist, че ме хваща яд знаейки, колко много хора няма да го гледат щото няма пуцалки или други лиготии... huh.gif

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 16 Oct 2008, 22:58
Коментар #46

Juventus star

Тъга , ярост , отвращение , изненада , страх , презрение , вина , паника , разочарование ..... и все пак надежда ! Палитра от чувства , заляла ме след Zeitgeist: Addendum...
Преди два-три дни успях да си сваля филма и ще мога да го гледам още веднъж на спокойствие (вместо да се мъча в онзи сайт) , а и се надявам поне още един-двама да му хвърлят едно око , за да има колкото се може повече изложени мнения , с цел започването на дискусия...

--------------------
42

+Quote Post
Rumbeti
коментар 17 Oct 2008, 08:48
Коментар #47

ЛУД

Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Град: София
Потребител No.: 218

Цитат(nikentus @ Oct 4 2008, 01:52 PM) *
clap2.gif Излезнала е вече и втората част на Zeitgeist, засега няма български субтитри, но за хората, които се оправят с английския ето и линк за гледане онлайн:

Zeitgeist: Addendum smile.gif

Охооооооооооооо супер. Евала. Много силна беше първата част.

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!

+Quote Post
masterhp
коментар 18 Oct 2008, 00:52
Коментар #48

Juventus champion

Коментари: 9 405
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

С нетърпение ще чакам да излезе някъде с наши титри, не че имам каквито и да било проблеми с анг-то просто предпочитам да гледам така а и трябва да отделя специално време и внимание. Имам големи очаквания, даже огромни като се има предвид 1-вата част smile.gif

П.П. Екстра..сега и някой да се опита да направи некадърен превод който да го използвам и аз нз защо и ще го гледам и аз филма smile.gif

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 29 Oct 2008, 22:26
Коментар #49

Juventus star

Появи се и в замунда : Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2

--------------------
42

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 04 Nov 2008, 22:00
Коментар #50

Juventus star

Цитат(A_D_P_10 @ Oct 29 2008, 11:26 PM) *

Вече има и субтитри !!!

--------------------
42

+Quote Post
hri100
коментар 16 Nov 2008, 09:01
Коментар #51

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Цитат(nikentus @ Oct 4 2008, 04:05 PM) *
Тепърва ще има цитати от филма, които ще се пишат наляво надясно и се надявам да има голяма активност в тази тема след като излезнат българските субтитри... bf.gif

Цитат(A_D_P_10 @ Oct 16 2008, 10:58 PM) *
Преди два-три дни успях да си сваля филма и ще мога да го гледам още веднъж на спокойствие (вместо да се мъча в онзи сайт) , а и се надявам поне още един-двама да му хвърлят едно око , за да има колкото се може повече изложени мнения , с цел започването на дискусия...

Ем аре де, дека са ви "активността", "дискусиите", "писането", "изложените мнения"? tongue.gif Я аз да ви провокирам малко. post-294-1158668383.gif

Тамън го изгледах и ... Засяга темите от първата част, но този път показва и алтернативни начини за справяне със сегашните проблеми.

Алтернативни начини?! Само аз ли не съм толкова глупав и наивен да вярвам, че т.нар. "монетарна система" някога ще бъде заменена от "алтернативните начини"? Дайте да погледнем прагматично и реално на нещата. Самата трансформация е немислима и невъзможна. Защо? Въпросът за мен е глупав, но веднага давам два прости отговора.

1. Кой иска да живее във "Венера"? Всички? Не! Само бедните и мързеливите, само тия дето искаме да си променим живота. Някои хора си харесват живота такъв какъвто е и не им пука за природата и че другите живеят скапано. Защо им е да го променят, защо им е да работят за благото на другите, защо им е да са равнопоставени с тях? Ще кажете, да ама те са малко. Да, малко са, повечето са бедните, но пък бедните нямат нужните знания, капацитет и ресурси да направят трансформацията. Самата дума "технологии", която е ключова за филмчето и за "Венера", предполага това.

2. И все пак, нека приемем, че имаме ресурсите, знанията, манталитета и останалото необходимо за тази трансформация. А времето?! Времето за тази трансформация никак не е малко. Защо му е на сегашният човек да си скъса гъза от бачкане, за да може неговия внук евентуално да бере плодовете на тази утопична система? Колко хора са готови на това? Не много, нали? Хората не можеш да ги накараш да свършат нещо, от което ползата ще е след 1-2 години, камо ли за идните поколения...

Самата утопична система също има страшно много недостатъци, но не ми се впуска чак в такива подробности, най-малкото защото рискувам да предизвикам един крайно хипотетичен спор, от който няма никакъв смисъл. Все пак със сигурност е по-добра от сегашната, защото планетата няма двойно дъно.

Иначе от "мечтателска" и философска гледна точка самото филмче си е доста полезно, хубаво, забавно, каращо те да се замислиш и да осъзнаеш действителността (и проблемите на днешното общество, ако изобщо не си ги осъзнал до сега). Да осъзнаеш, че като човек, ти си най-гадното, гнусно, противно и паразитно същество във Вселената и че най-големият ти враг всъщност си самият ти. Този филм разбива всички илюзии, че светът, или по-точно човекът (нека да не намесваме природата, животните и разстенията все пак) може да се спаси от самоунищожението си, от бавният (или не толкова) и мъчителен апокалипсис.

Определено най-малкото, което ще направи този филм е да разшири мирогледа ви, а дори само по себе си това е изключително постижение...

Да, това може да го направи. Но дотам. И все пак - изключително постижение. smile.gif

ПП:
А да и още нещо - създателят(ите) на този филм не печели(ят) ли пари от него и по този начин не става(т) ли част от голямата лоша монетарна системка? smile.gif Ако искат да ме убедят в каузата си, ще трябва да хвърлят монетките у ряката...

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
nikentus
коментар 28 Dec 2008, 20:00
Коментар #52

ювентинец

Цитат
Те забравят, че душата на човека става всемогъща, когато бъде овладяна от една велика идея. Обхваща те страх, когато след горчив опит разбереш, че вътре в нас съществува една сила, която може да надвиши силите на човека; обхваща те страх, защото от онзи миг, в който разбереш, че тази сила съществува, вече не можеш да намериш оправдание за дребнавите си или малодушни постъпки, за пропиления си живот, за който хвърляш вината върху другите; знаех вече, че ти, не съдбата, не орисията, нито хората около теб, ти единствен носиш, каквото и да правиш, какъвто и да станеш, цялата отговорност. И тогава се срамуваш да се смееш, срамуваш се да се присмиваш, ако някоя пламенна душа се стреми към невъзможното.

--------------------

+Quote Post
Garrett
коментар 13 Jan 2009, 12:03
Коментар #53

fino alla fine

Група: Admin
Коментари: 2 338
Регистриран: 26-February 06
Потребител No.: 30
Любим футболист: Pavel Nedvěd

Ако някой все още се съмнява, че има нещо гнило около 9/11, най-гледаният филм по темата е споменатият по горе Loose Change. Преправян е на два пъти, гледал съм 2nd edition-a и прилича на сегмента по темата в Zeitgeist, само че доста разширен. Няколко дена по-късно прочетох и различни критики към филма, като тази - предимно конструктивна критика, авторите не отричат зададените въпроси, а и в техния сайт има много от тях, но поправят много от неточностите, преувеличените и изкривени факти. В резултат се появява Loose Change Final Cut, който препоръчвам, понеже са премахнати доста от повърхностните теории и е наблегнато на доказателства и изказвания на различни официални лица. Може би най-изчистената документалистика, която съм виждал по темата.

В subs.unacs има български субтитри за Loose.Change.Final.Cut.2007.ReEncoded-DownWithNWO, които синхронизирах и за рилийзът с по-добро качество Loose.Change.Final.Cut.2007.DVDRip.XviD-STT. Ако някой ги иска, мога да му ги пратя.

--------------------
This is our celebration, earned by the sweat of our brows.
It’s the celebration of all those who have always believed.
It’s the celebration of all you Juventus supporters, who instead of abandoning us made your voices even louder.
It’s the celebration of all those who roared for a Serie B goal the same way they did for the one that brought us the Scudetto.

+Quote Post
nikentus
коментар 06 Jul 2009, 19:20
Коментар #54

ювентинец

Честито на всички фенове на Zeitgeist, преди известно време излезе презентация с доста ясно обяснени целите и причините на движението Zeitgeist. Наскоро бяха направени субтитри за тази презентация и сега я предлагам на вашето внимание.

free.arenabg.com

Според мен, ако това се приеме за 3-та част - това е най-добрата засега smile.gif

--------------------

+Quote Post
hri100
коментар 11 Sep 2009, 18:08
Коментар #55

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Понеже тук нищихме 9/11... та по случай 8-та годишнина от терористичните атентати от 11 септември, да ви подаря една снимчица:

http://pics.data.bg/zoom/shared/f747ec57a6...f5c9ae/original

Тази снимка е направена от сателит, след атаката над Световния търговски център на 11 септември 2001 година.

Внимание!!! Снимката, освен че е уникална, е и огромна - 44 MB с резолюция 9372х9372. Затова и давам линк към нея, а не я поствам директно.

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
bateto
коментар 14 Sep 2009, 15:29
Коментар #56

Primavera player
**

Коментари: 150
Регистриран: 7-July 08
Потребител No.: 1 221

Добър филм,но не трябва всичко в него да се приема като чиста монета.Не съм съгласен с някои нещо от филми.По-точно към края на втората част където почна да се говори за махане на парите,за равенство братство и прочие.
Ако някой иска мога да препоръчам подобни филми,които дори за мен са по-добри.

Цитат(nikentus @ Apr 3 2008, 18:09ч.) *
2-рата ти теза е - Американците и по-точно правителството им не биха направили това. А не се замисляш, че в безсмислената война във Виетнам са загинали 58 хил. американци и 3 милиона виетнамци. Не са способни, а?

Подобна теза издиша и е много наивна.Хората които управляват САЩ не са разни политици,а хора които слагат кандидатите за президенти и на двете партии.На тези хора въобще не им пука за хората.За тях ние сме стадо.Важно е да си увеличат парите,които въобще не е са малко и да ни държат като пионки.

Ето нещо интересно за управляващите:

Цитат
Много от президентите на Съединените Щати имат кръвна връзка помежду си.Фамилията Буш има кръвна връзкас голям брой предишни президенти.Джордж Вашингтон, Милърд Филмор,Франклин Пиърс, Ейбрахам Линкълн,Илюшъс Грант, Ръдърфорд Хейс,Джеймс Гарфийлд, Грувър Кливланд,Теодор Рузвелт, Уилям Тафт,Келвин Кулидж, Хърбърт Хувър,Франклин Рузвелт,Ричард Никсън и Джералд Форд.

Майкъл Царион в своятатворба посочва,че Буш е тясно свързан с всекиевропейски монарх, действащ или неи има роднинска връзка с всеки член на Британското кралско семейство.

Родословното дърво на Буш може да сеопише назад, чак до началото на 15-ти век.Той е директен наследник на Хенри III ина сестрата на Хенри VIII - Мария Тюдор.Той произлиза също и от Чарлз II, крал на Англия.Също така научаваме, че Джордж У. Буш е пряк потомък на Годфрид де Булон.Годфрид е бил първия крал на Йерусалим, след като бил превзет от Сарацините,което е било името на Ислямската вяра по време на средновековието.

Интересно е да се отбележи, че сегашната окупация на САЩ в Близкия изтоке отново установена от същата фамилия.Джордж Буш старши през 1991, и след това отново, от Джордж Буш младши през 2003.

Джордж Буш младши се оказа братовчед и на двамата си съперници за Белия дом,и в двата си мандата - Ал Гор и Джон Кери.
Президента на демократите Барак Обама,също има кръвни връзки с Джордж У. Буш,както и с Джералд Форд, Линдън Джонсън,Хари Труман, Джеймс Мадисън и британския премиер сър Уинстън Чърчил.

Опонента му на президентските избори през 2008г.Джон Маккейн е наследник на Робърт де Брус, крал Уилям I на Шотландия,а също на Годфрид де Булон.

И може би най-интересния аспект на кръвните връзки е факта, че цялото Британско кралско семейство е наследник на мюсюлманския пророк Мохамед чрез Арабските крале на Шибил.Тази кръвна линия се предавала през кралете на Португалия, Кастиля, и чад до крал Едуард IV.

Това е много различна история от това,което медиите ти наливат всеки ден,тази съществуваща идея запотомствено превъзходство...е напълно развенчана съгласно най-достоверния изследователна аристократичните фамилии,Бъркската родословна книга Това само идва да покаже,че има една истинска история и после има една изфабрикуваната илюзия,фасадата, представена на публиката.Тази кръвни връзки продължават,и продължават и са документиранив книги като Бъркската родословна книга и други подобни.

Смисълът на всичко това е,че виждаме не само едни и същи хора,но и едни и същи намерения сред хората с високо положение в монархиите,династиите, аристокрацията и демокрацията, в миналото и настоящото.И всички те са свързани с физическа и символична връзка.

+Quote Post
nikentus
коментар 19 Sep 2009, 18:07
Коментар #57

ювентинец

Цитат(bateto @ Sep 14 2009, 16:29ч.) *
Добър филм,но не трябва всичко в него да се приема като чиста монета.Не съм съгласен с някои нещо от филми.По-точно към края на втората част където почна да се говори за махане на парите,за равенство братство и прочие.

Пък на мен точно тази част ми пълни душата, дори като се замисля няма особено голямо значение, дали има или няма бог и дали 11-ти септември е нагласено от правителството или олигархска групичка от САЩ. Най-важното послание на Цайтгайст е, че всички сме едно цяло, цялата планета, барабар с Вселената, ние сме едно цяло. Глупостта за равенството за мен е най-приятната част. Понеже всички сме част от света. Замислял ли си се, че в теб има същите атоми, каквито има v Слънцето, а и във всяко небесно тяло. Нали преди милиарди години нашата галактика се е формирала от звездни газове, като от най-голямата купчинка се е сформирало Слънцето, а от по малките - Земята и останалите планети. И животът на нашата планета е в следствие на тези космически газове(да, човечеството е плод на един вид "Вселенска пръдня") и това отново доказва, че всички сме едно цяло, дори с камъните, животните и всеки предмет. Ако се чувстваш по-специален само заради елемента на шанс в живота ти, който ти е отредил по случайното стечение на обстоятелствата да си по-образован, богат или хубав от останалите хора, то тогава трябва да благодариш единствено на шанса, но си мисля, че ако осъзнаеш това, че само заради шанса си тук и сега и само шансът ти е помогнал да си щастлив или тъжен, ще почнеш да гледаш на света малко по-различно и ще осъзнаеш, че всички хора са едни и същи, но с различен шанс(под шанс разбирай стечението на обстоятелствата да се родят в добро семейство, да имат добри приятели, да не ги застигне неприятна болест, да получат добро образование и т.н.). Както си имал шанса да се родиш заможен човек в Европа, такъв е бил шансът да си бил роден в някоя страна от 3-ия свят и да си умрял от някоя инфекция на 3-годишна възраст. И когато почнеш да мразиш еди-кой си човек, ти много лесно можеш да осъзнаеш, че всъщност мразиш някого, който би могъл да бъдеш самият ти ако животът ти се е стекъл при същите обстоятелства. smile.gif
И така, това послание на Цайтгайст, че всички сме част от един организъм и трябва да си помагаме, защото всеки заслужава шанса да живее по-добре и по-щастливо - никога няма да приема за глупост, ако ще да ми го каже най-големият капацитет по тия работи на света smile.gif

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 19 Oct 2009, 18:36
Коментар #58

ювентинец

http://vbox7.com/play:5d836c15

Ето и линк за последната и най-ясна и изчерпателна част на Zeitgeist. Една алтернативна гледна точка за бъдещото общество и какво трябва да се направи и да не се направи за да има шанс един ден да живеем в мирен, държащ на разума и съпричастността свят. Същата утопия, каквато е била и идеята за телевизор преди век и половина или за интернет преди половин век.

--------------------

+Quote Post
bateto
коментар 27 Nov 2010, 16:09
Коментар #59

Primavera player
**

Доколкото знам този месец трябваше да излезе 3та част,но така и не излезе ...

+Quote Post
bateto
коментар 16 Jan 2011, 22:38
Коментар #60

Primavera player
**

Zeitgeist: Moving Forward - премиера 15-ти Януари 2011

Zeitgeist: Moving Forward е новия филм от поредицата Zeitgeist. Той ще бъде пуснат едновременно в 60+ страни на 20 езика от 15-ти Януари 2011 г.

Ето и някой цитати от филма:

“ECONOMISTS TODAY ARE, IN FACT, NOT ECONOMISTS AT ALL. THEY ARE PROPAGANDISTS OF MONEY VALUE. THIS SYSTEM IS MORE WASTEFUL THAN EVERY OTHER SYSTEM IN THE HISTORY OF THE PLANET. SO YOU ARE REALLY DEALING WITH NOT AN ECONOMIC SYSTEM BUT I WOULD GO SO FAR AS TO SAY AN AN TI-ECONOMIC SYSTEM.”
- Dr. John Mcmurty, Author: “The Cancer Stage of Capitalism”

"Днешните икономисти, всъщност изобщо не са икономисти. Те са пропагандисти на парична стойност. Тази система е по-замърсяваща, отколкото която и да е друга система в историята на планетата. Така, че ние си имаме работа с не-икономическа и аз даже бих казъл анти-икономическа система."
- Др. Джон Макмърти, автор на "Раковото състояние на Капитализма"

“IN THE PAST, THE MAIN THREAT TO HUMAN SURVIVAL WAS NATURE.
TODAY IT IS CULTURE...WHAT WE ARE DOING TO EACH OTHER.”
- Dr. James Gilligan, Psychiatrist - Harvard Medical School

"В миналото, основната заплаха за човешкото оцеляване а била природата.
Днес е културата...това което си причинавяме един на друг."
- Др. Джеймс Гилиган, психиатър в Медицинското училище Харвард

“WHAT WE FACE NOW OVER THE NEXT 20-30 YEARS IS A FUNDAMENTAL CHANGE OF THE LIFE WE HAVE KNOWN FOR THE LAST CENTURY. IT IS A TURNING POINT IN HISTORY.”
- Dr. Colin Campbell, ASPO International

"Това, което виждаме през последните 20-30 години е фундаментална промяна на живота, какъвто го познаваме през последния век. Това е превратна точка в историята."
- Др. Колин Кембъл, ASPO International

“WE ARE NOW BECOMING AWARE OF HOW FUNDAMENTALLY SOCIAL HUMAN BEINGS ARE AND THE ECONOMIC THEORY WE HAVE WORKED WITH FOR THE LAST FEW GENERATIONS IS BEING CHALLENGED BY A FIELD OF EXPERIMENTAL AND BEHAVIORAL ECONOMICS.”
- Richard Wilkinson, Professor Emeritus at the University of Nottingham

"В момента започваме да разбираме колко фундаментално социални са човешките същества и икономическите теории, върху които работихме за последните няколко поколения са предизвикани от експериментални и поведенчески икономики."
- Ричард Уилкинсън, Почетен професор на Нотингамския Университет

“WAR, POVERTY, CORRUPTION, HUNGER, MISERY, HUMAN SUFFERING WILL NOT CHANGE IN A MONETARY SYSTEM. THAT IS, THERE WILL BE VERY LITTLE SIGNIFICANT CHANGE. IT’S GOING TO TAKE THE REDESIGN OF OUR CULTURE AND VALUES AND IT HAS TO BE RELATED TO THE RESOURCES OF THE EARTH.”
- Jacque Fresco, The Venus Project

"Войната, бедността, корупцията, глада, мизерията, човешките страдания няма да се променят в рамките на монетарната система. Това е, ще има много незначителни промени. Ще трябва да преработим нашата култура и ценности и това трябва да е свързано с ресурсите на планетата"
- Жак Фреско, Проект Венера

Премиерата на филма "Духът на времето: Продължение" ще се състои в кино Влайкова на 15.01.2011г. от 17:00ч. Киното разполага със 120 седящи места. Ще има възможност за втора прожекция от 20:00 в случай на голям интерес.

Източници :
http://gpetrov.blogspot.com/2010/12/zeitge...ng-forward.html
http://evolutioninearth.blogspot.com/2010/...ng-forward.html

Трейлър
http://vbox7.com/play:81568e53

+Quote Post

4 страници V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th July 2018 - 23:05ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team