IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

4 страници V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zeitgeist - the movie, + Zeitgeist Addendum
pavelnel
коментар 03 Apr 2008, 18:36
Коментар #21

Дремещ

Група: Фенове
Коментари: 1 859
Регистриран: 2-June 06
Град: Fuckland islands
Потребител No.: 132

Вярвам в това ,разбира се .Вярвам ,че в съвременното западно общество не може да просъществува такова правителство ,което да унищожава собствените си хора ,без това да бъде ненаказано .Аз предпочитам да не живея в параноя и се уповам само на доказателства и факти .Вярвам ,че държавните институции са корумпирани ,некадърни,бюрократични ,но не и неконтролируемо автономни и можещи да правят каквото си искат.

--------------------

Go to the top of the page

+Quote Post
nikentus
коментар 03 Apr 2008, 18:36
Коментар #22

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 4 914
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Цитат(pavelnel @ Apr 3 2008, 07:22 PM) *
Нищо не мога да кажа за сграда №7,нито съм гледал филм по въпроса .Доколкото разбирам от филма тя пада след рухването на другите две кули ,които са значително по-високи от нея .Нямам представа ,но смятам че е напълно възможно страхотното сгромолясване на първите две и пожара в нея да са довели и до нейния колапс.

1-во откъде се е появил пожара в нея
2-ро пожар може ли да разруши тонове стомана за секунди
3-то и 3-те сгради се срутват по различно време- тоест не си влият от ударна вълна, тогава само пожара остава причината
4-то виж кадрите във филма на разрушението на този небостъргач и виж горящи сгради - има разлика нали. Партииният дом в София събори ли се от пожара, чувал ли си за сграда направена от бетон и стомана да се е разрушила от пожар, нима панелките в София са по-здрави.
5-дори да приемем, че е възможно пожар да я е разрушил- откъде се е запалил такъв пожар, който да разстопи стомана.

--------------------

+Quote Post
Teogo0alll
коментар 03 Apr 2008, 18:50
Коментар #23

Juventus bench

Коментари: 908
Регистриран: 21-January 08
Потребител No.: 851

Филмът е уникален smile.gif Като го изгледах направо неможах да спя вечерта. И още нещо - ако бях американец щях да се самоубия biggrin.gif

+Quote Post
pavelnel
коментар 03 Apr 2008, 18:54
Коментар #24

Дремещ

Не говоря за ударна вълна ,а за това ,че сградите са близо една до друга и колапса на първите две може да е причина за пропадането на основите на целият терен.
А ти видял ли си в панелка да се удря самолет??Знаеш ли от какво точно е изграден СТЦ ??Сигурен ли си ,че можеш да предвидиш ефекта от такъв разрушителен удар ??
Както вече казах за причинатата за пропадането на сграда №7 можем само да гадаем.Забелязах ,че авторите твърдят ,че нейното срутване е контролиран процес ,но поне от сравнението ,което дадоха не си личеше да е така.Не се видя никаква експлозия ,подобна на тази при контролирано разрушение .Чудно пък как тая сграда падна изведнъж без никакви видими проявления на саботаж.Тия американски сапьори са наистина феноменални и май трябваше тях да ги викнем ,когато събаряхме Мавзолея . post-294-1158668510.gif
Незнам откъде сте толкова сигурни ,че е заговор при положение ,че повечето от фактите изложени в това филмче са косвени предположения и вероятно могат да бъдат оборени без проблем след известни проучвания .Аз дори не съм сигурен ,че не е дело на американсското правителство ,но за да ме разубедят напълно са нужни далеч повече усилия от един кратък повърхностен филм(лично мое мнение )

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 03 Apr 2008, 19:15
Коментар #25

ювентинец

Хем саркастичен, хем наивен

http://youtube.com/watch?v=5akpnIFK-RM

http://youtube.com/watch?v=iEuJimaumW4&feature=related

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 03 Apr 2008, 19:17
Коментар #26

Juventus star

Коментари: 3 477
Регистриран: 23-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 109

Цитат(pavelnel @ Apr 3 2008, 07:36 PM) *
Вярвам в това ,разбира се .Вярвам ,че в съвременното западно общество не може да просъществува такова правителство ,което да унищожава собствените си хора ,без това да бъде ненаказано .Аз предпочитам да не живея в параноя и се уповам само на доказателства и факти .Вярвам ,че държавните институции са корумпирани ,некадърни,бюрократични ,но не и неконтролируемо автономни и можещи да правят каквото си искат.

Не трябва да си параноик , но и не трябва да се държиш така , все едно живееш в някакво магическо царство под дъгата и яздиш розови понита , сред цветя и еднорози ! wink.gif
Цитат(pavelnel @ Apr 3 2008, 07:54 PM) *
Незнам откъде сте толкова сигурни ,че е заговор при положение ,че повечето от фактите изложени в това филмче са косвени предположения и вероятно могат да бъдат оборени без проблем след известни проучвания .Аз дори не съм сигурен ,че не е дело на американсското правителство ,но за да ме разубедят напълно са нужни далеч повече усилия от един кратък повърхностен филм(лично мое мнение )

Говориш за факти и доказателства ! Говориш за тях така все едно са най-константната величина във Вселената , неподлежаща на никаква манипулация и промяна ! Изискваш доказателства , а се доверяваш сляпо на такива , със съмнителна правдоподобност , предоставени ти от мними специалисти !

--------------------
42

+Quote Post
pavelnel
коментар 03 Apr 2008, 19:53
Коментар #27

Дремещ

Цитат(nikentus @ Apr 3 2008, 08:15 PM) *

Ники ,прощавай ,но наивният не съм аз ,който подлага на проверка всичко , а ти ,който се опитваш да ме убедиш в нещо без доказателства и се предоверяваш на един елементарен филм.Ясно е ,че имаме съвсем различна настройка по въпроса за 9/11 и всеки вижда това ,което иска да види .
И ако искаш да знаеш ,една сграда може да падне по този начин и без да е взривявана ,а само като са и разбити основите .Извинявай ,но какво по голямо разбиване може да има от падането на две от най-високите сгради в света ,с които сграда №7 е споделяла един и същи терен.И какво да му гледам на тия клипчета като отново се изказват едни същи хора ,които ги има и във филма .Да ,прегледах го забързо и ми стана супер чудно ,защо аджеба това коварно и жестоко правителство ,което с лека ръка е избило няколко хиляди души допреди няколко часа ,решава да изтегли пожарникарите си точно преди колапса на сграда №7.Същите тия самопосочили се дедективи не усещат как сами се компрометират като посочват изтеглянето на пожарникарите за подозрително ,при положение ,че основната им теза досега е била ,че правителството е отговорно за смърта на своите избиратели .Спри да ми даваш линкчета ,на които няма нищо ново и още по-малко да определяш дали съм наивен или не.Аз досега спазвах добрият тон ,но не ме провокирайте щото не ми дреме много .
АДП ,за какво да говоря ??За теории на конспирациите поддържани с такова сляпо упорство ,че даже се игнорират очеизвадни лъжи в самите тия теории ??Ти като вярваш в извънземни ,национални и транснационални конспирации ,аз не вярвам .За какви съмнителни доказателства ми говориш като ти също вземаш за чиста момента някакви предположения ,които са по-абсурдни от всичко ,за което можеш да се сетиш .Да не би степентта на абсурдност и невероятност на една теория да е нейно вътрешно присъщо качество с феноменална доказателствена стойност ?Аз не вярвам атаката срещу СТЦ да е дело на американското правителство и това е моето мнение .Не ме интересува дали го приемате или не .Никой не ви задължава .Ако ви е толкова интересно да спорите поне го праветев защита на вашата позиция ,а не в търсене на пукнатини в моята .Досега не виждам никакво мнение добре аргументирано ваша страна ,освен да се търси нещо ,за което да не съм се сетил да спомена .Няма да ви отговарям повече ,защото чувствам ,че тук не става дискусия ,а само аз пиша ли ,пиша като гламав ,в опит да опровергая знайни и незнайни тероии ,дело на кой знае какви малоумници .

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 03 Apr 2008, 20:09
Коментар #28

ювентинец

Накратко ще ти отговоря- твоята основна теза е:

1-во този филм е манипулиран, доказателствата в него са неубедителни, предположенията са глупави и само малоумници ще повярват.

По този повод мога да споря с теб дали съществуват динозаври, ако аз реша да се усъмня в динозаврите казвам, че ги няма- някой ми посочва вкаменелостти, кости и т.н. и аз казвам, че това са измишльотини направени от учените само за да подринат вярата ни в бог и че костите са направени от дърво или някакъв друг материал и т.н. Но все пак уважавам мнението ти и се опитвай с малко думи да казваш много неща, а не обратното.

2-рата ти теза е - Американците и по-точно правителството им не биха направили това. А не се замисляш, че в безсмислената война във Виетнам са загинали 58 хил. американци и 3 милиона виетнамци. Не са способни, а?

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 03 Apr 2008, 20:13
Коментар #29

Juventus star

Вдишай........издишай....... вдишай......... издишай........ вдишай......... издишай......... biggrin.gif
Relax , take it eaaaaasyyyyy....... biggrin.gif

Още в първия си пост съм писал , че подкрепяйки тезата изложена във филма , в същото време не приемам всичко за чиста монета.......
Не разбирам и защо се оплакваш от това , че ти трябва да пишеш безкрайни постове , а ние не ! Има ли смисъл да повтаряме всичко , казано във филма ! wink.gif Така като гледам , май искаш да убедиш по-скоро себе си в истинноста на твърденията ти , защото дори ти не си сигурен в тях ! wink.gif

П.П. Не вярваш в съществуването на извънземен живот ?????? blink.gif Това вече ме шокира ! cool.gif biggrin.gif

Между другото , във филма не беше засегнат само 11/9 , така че...........

--------------------
42

+Quote Post
pavelnel
коментар 03 Apr 2008, 20:36
Коментар #30

Дремещ

1-грешиш ,това ти си мислиш ,че аз мисля ,но отново не си ме разбрал правилно .
2-и тук отнова си разбрал само това ,което ти е угодно ,а съм го изяснил по-нагоре .Аз пък искам вие да кажете нещо с много думи ,а не с недомлъвки ,обвинения и откровенни свободни интерпретации на моето мнение .Струва ми се ,че твоят призив да казвам много неща с малко думи ,са твоето нежелание да кажеш изобщо нещо .Не може да ми казваш каква е моята теза ,при положение ,че ти нямаш никаква или тя е тая от филма .Вие с АДП ли сте го правили тоя филм,та сте толкова убедени във всеки изложен детайл ?
АДП никой не се опитвам да убедя ,а разсъждавам и се опитвам да мисля .Моята теза не е "изложената във филма" и не е толкова абсурдна ,за да се защитавам от нещо.Естествено ,че не съм сигурен в твърденията си .Аз винаги подлагам всичко на преоценка и се съмнявам във всичко .Това е ,което ме отличава от любителите на фантасмагорични теории и митове .В тоя филм се дефинира що е "мит".Е ,според мен са забравили да квалифицират и самият филм като "мит",защото въпреки упоритите им напъни да развенчаят някаква заблуда ,създават също толкова примамлива измислица .Това вече наистина е моят последен отговор на безкрайно еднотипните и обвинителни коментари от вас двамата .
В извънземни ще повярвам само ,ако АДП ми предоставиш документирани кадри от близките ти срещи с тях .Дотогава ходи на профилактични проверки да видиш дали са ти махнали чипа,с който събират информация за теб. biggrin.gif huh.gif

Цитат
Цитат(A_D_P_10 @ Apr 3 2008, 05:15 PM) *
Гледайки написаното дотук , осъзнавам едно нещо - филмът постига целта си !!! Към какво насърчава той , какво послание носи , какво ни се повтаря постоянно - МИСЛИ , РАЗСЪЖДАВАЙ , БЪДИ КРИТИЧЕН !!! Няма значение дали nikentus е съгласен с изложената теза или pavelnel не е ......... да , няма никакво значение ! Важното е да вземеш страна , да имаш позиция , да имаш мнение , нещо , до което си стигнал ТИ , независимо от това , колко са достоверни доводите ти !

Напротив ,добре съм прочел какво си писал .И накрая какво стана с тоя призив -превърна се в обвинителен акт защо не съм мислел като вас . rolleyes.gif Явно под насърчаване на разномислието се разбира само ,когато мненията ни съвпадат . cool.gif

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 03 Apr 2008, 20:58
Коментар #31

Juventus star

Цитат(A_D_P_10 @ Apr 2 2008, 06:36 PM) *
Лично аз не приемам всичко във филма за чиста монета

Цитат(A_D_P_10 @ Apr 3 2008, 05:15 PM) *
Гледайки написаното дотук , осъзнавам едно нещо - филмът постига целта си !!! Към какво насърчава той , какво послание носи , какво ни се повтаря постоянно - МИСЛИ , РАЗСЪЖДАВАЙ , БЪДИ КРИТИЧЕН !!! Няма значение дали nikentus е съгласен с изложената теза или pavelnel не е ......... да , няма никакво значение ! Важното е да вземеш страна , да имаш позиция , да имаш мнение , нещо , до което си стигнал ТИ , независимо от това , колко са достоверни доводите ти !

Казваш , че интерпретирам написаното от теб , по собствено усмотрение , така както ми е изгодно , но ти пък явно изобщо не четеш какво съм написал ! wink.gif
Цитат(pavelnel @ Apr 3 2008, 09:36 PM) *
АДП никой не се опитвам да убедя ,а разсъждавам и се опитвам да мисля .

clap.gif
Ето точно това имах впредвид , ето точно това провокира подобен филм , ето точно това е целта му....... wink.gif

Цитат(A_D_P_10 @ Apr 3 2008, 09:13 PM) *
Между другото , във филма не беше засегнат само 11/9 , така че...........

Явно по другите теми сме на едно мнение , щом не се написа нищо за тях.......

Цитат(pavelnel @ Apr 3 2008, 09:36 PM) *
В извънземни ще повярвам само ,ако АДП ми предоставиш документирани кадри от близките ти срещи с тях .

Все едно да искам от теб да ми дадеш неоспорими доказателства , че не съществуват ! wink.gif А и да не мислиш , че ще си изхабя жокерите ! И на тях ще им дойде времето..... cool.gif post-294-1158668522.gif ph34r.gif

--------------------
42

+Quote Post
meo
коментар 03 Apr 2008, 23:00
Коментар #32

Juventus regular

Коментари: 1 776
Регистриран: 2-March 06
Град: София
Потребител No.: 46

Утре ще чета какво сте изписали, че е доста smile.gif Сега ще постна малко линкчета за пентагона да запаля фитилите post-294-1158668522.gif

Камера 1
Камера 2

--------------------

Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

+Quote Post
pavelnel
коментар 03 Apr 2008, 23:30
Коментар #33

Дремещ

На втората камера се вижда за момент ,че идва някакъв летящ обект от дясно ,но не мога да определя точно какво е .На първата нищо не видях .

--------------------

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 03 Apr 2008, 23:39
Коментар #34

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Аз лично съм гледал филм по Дискавъри сега не ми се търси дали го има в нета,но там ясно се виждаше как самолета се забива в Пентагона.Също така дават,че ако не са били здравите колони,които след сблъсъка са издържали още 17 минути то доста от хората е нямало да се спасят.

+Quote Post
pavelnel
коментар 04 Apr 2008, 00:21
Коментар #35

Дремещ

Аз пък открих това :

Rare Amateur 911 Videos

На тези клипове ясно се вижда къде точно поддават сградите и как протича процеса на срутване.Странно как рухването и на двете сгради започва от точките на директния сблъсък със самолетите ,което за мен разбива на пух и прах теориите за някакви експлозии в мазето,които са довели до това разрушение.Първа рухва Южната кула,която е втората поразена ,като удара е доста по-близо по вертикала до средата на сградата и съответно след сблъсъка тежестта ,която се стоварва върху поразеното място е значително по-голяма .

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 04 Apr 2008, 08:13
Коментар #36

ювентинец

За аматьорски кадри, доста добре работят с компютърната анимация. cheesy.gif

експлозива termite

всъщност твоето филмче не доказва твоята теория, а напротив, кара човек да се замисли, ЗАЩО щом кулата е била подрязана не е паднала горната част настрани, а е паднала върху себе си. И пак нямаш как да обясниш рухването на сграда номер 7.

--------------------

+Quote Post
hri100
коментар 04 Apr 2008, 11:58
Коментар #37

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Успокойте се малко. tongue.gif Че има нещо гнило в 9/11, мисля че няма никакъв спор и това е ясно дори и за най-простия и наивен американец! Въпросът е колко е това гнилото? За мен е доста. Както може да има интерес от умишлен, организиран от самото правителство атентат, така може да има интерес и от представянето на нещата по този начин. Т.е. интерес има и от двете "истини". А има ли интереси, няма истини и факти, a само съмнения и догатки. Всеки си прави изводите сам за себе си. Аз лично, от няколкото филма които съм гледал и изобщо от информацията, която имам (имал съм (не)щастието да го гледам директно тоя "филм" също така), съм стигнал до извода, че всичко това е по-скоро организирано от Буш, отколкото от Бен Ладен и че Американскто правителство има по-голямо участие, отколкото Ал Кайда (друг е въпросът каква е разликата м/у двете). Но този мой извод в никакъв случай не е окончателен, дори и за самият мен. Не съм убеден в това и не вярвам сляпо в него, но ЛИЧНАТА ми логика върви по-скоро натам. В едно обаче съм убеден - че рано или късно истината ще излезе наяве, защото ако е имало някакъв заговор и нещо нагласено, то това се е знаело от доста хора. Ама наистина доста. Следователно няма как да няма пробойна някъде, сещате се. wink.gif Тук обаче отварям една голяма скоба, тъй като изниква един въпрос в болно ми съзнание. Минаха вече близо 7 години от тази така или иначе злокобна дата. Ако е така както го изкарват във филма, според мен няма начин някой от "заговорниците", пък бил той и обикновен сапьор да речем, да не е проговорил до този момент? САЩ все пак не е някое строго консервативно и комунистическо общество, където да може да се контролират тия неща, както Сталин го е правил. Или са ебати железните хора или организацията наистина е сериозна. И това мое разсъждение и съмнение на практика изключва мисълта за взривове, поставени предварително в сградите.

Другите неща, които ме озадачават е как има толкова много любителски кадри и обажданията по телефона (мисля че от самолета имаше, макар че не знам как ще се обадят от самолет) на близките и роднините, които описват как са похитени и т.н. Най-големият фактор обаче, каращ ме да мисля, че всичко това е "нагласена работа", както обичаме да казваме по нашенски, е противовъздушната отбрана! Не ми го побира акъла, как тия самолети ще се отклонят от курса си и ВВС като тези на САЩ няма да реагират !? blink.gif

Бе не знам. Всичко е една голяма каша. Тези и доказателства има в подкрепа и на двете страни, а чистата истина ще излезе и то много скоро. Вярвам (сляпо) единствено в това!

За Пентагона не мога да кажа нищо, защото информацията ми е доста по-оскъдна. Мнението ми е, че той е част от случая с СТЦ, така че когато се разбере истината за СТЦ, ще се разбере и тази за Пентагона.
От материалът предоставен от meo виждам някакъв летящ обект от дясно, но не мога да определя точно какъв. Не ми прилича на Бойнг 747, а по скоро на малък самолет, ако изобщо е такъв. Това показва и снимката. Ако е бил голям Боинг, то щеше да има следи от крилата в/у сградата, а не така рязко да е отсечена.

По другите точки никой ли няма да каже нещо? Примерно за религията? Във всичко ли от това, което е изнесено във филма по темата вярвате? Всички ли са атеисти в тоя форум? Само аз ли съм "научно необоснован" религиозен "наивник"? undecided.gif

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
meo
коментар 04 Apr 2008, 12:37
Коментар #38

Juventus regular

Интересни неща се обсъждат. Моето мнение е, че няма как 4000 човека да знаят, че в този ден ще има атентат и никой да не проговори до сега(а нали и от България нямало жертви май, пък ние не сме много потаен народ laugh.gif ).
Според мен има нещо много гнило. Най-лекия сценарии е да са знаели какво се готви и да не са предприели нищо.
А това, че ВВС не се намесват, не е така. Намесват се и ескортират единия от отвлечените самолети, който се разбива(по-скоро са го свалили предполагам) извън населено място. Уж тоя самолет бил предназначен за Белия Дом. А за тези в НЙ не виждам какво са могли да направят като те се отклоняват от курса си над града.
За Пентагона наистина почни нищо не се вижда, но по мое мнение това няма как да е 747, първо е прекалено малко бялото петно(размерите на 747 са В/Ш/Д - 19.6/68.5/76.4) и второ не знам кой виртуоз го кара тоя самолет почти до земята.
Четох теория според която проблема не е бил толкова в носещите колони колкото в напречни такива, който подържали пода, който от своя страна бил от бетонни панели. Та при огъването на тези напречни колони бетонните плочи се изсипват върху долния етаж и започва необратим процес. Допълнително спомага и факта, че носещите колони тъй като са нагрети се огъват. Обаче много надолу падат тия сгради, все едно е имплозия, ако сте гледали филмчетата за контролирано разрушаване на сгради по Дискавъри се сещате какво имам предвид.
А и другото което ме озадачава, как се е развила такава температура, че да стопи тонове стомана, при условие, че при удара по-голямата част от горивото се взривява извън сградите и това е видно от всеки запис, и още много други неща има който изглежда странно, но най-вероятно никога няма да разбере истината.

--------------------

Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 04 Apr 2008, 12:56
Коментар #39

Juventus star

Цитат(hri100 @ Apr 4 2008, 12:58 PM) *
Не ми го побира акъла, как тия самолети ще се отклонят от курса си и ВВС като тези на САЩ няма да реагират !? blink.gif

Някъде бях гледал , че малко преди това , голяма част от тях (или точно тази , която трябва) са извикани за някакво учение или нещо подобно ........
Цитат(hri100 @ Apr 4 2008, 12:58 PM) *
По другите точки никой ли няма да каже нещо? Примерно за религията? Във всичко ли от това, което е изнесено във филма по темата вярвате? Всички ли са атеисти в тоя форум? Само аз ли съм "научно необоснован" религиозен "наивник"? undecided.gif

И аз това го повтарям отдавна , но явно няма религиозни фанатици тук.......... жалко....... tongue.gif

--------------------
42

+Quote Post
meo
коментар 04 Apr 2008, 13:50
Коментар #40

Juventus regular

Какво общо има темата с религията... аз си мислех че става въпрос за пари, власт, политика, войни ...ъъъъ, че то баш за църквата си се говорело тука.

--------------------

+Quote Post

4 страници V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th July 2018 - 05:57ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team