IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

4 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Zeitgeist - the movie, + Zeitgeist Addendum
nikentus
коментар 02 Apr 2008, 17:07
Коментар #1

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 4 914
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Принципно не съм любител на политическите филми и т.н. Не, че не намирам смисъл в тях, но винаги служат на нечии интерес. Към този филм, обаче, нямаше как да остана безразличен. Показва неща, за които дори не съм предполагал, кара човек да се замисли и да си даде една доста по-ясна преценка за света и всичко около нас. За смисъла на религиите, за силата на медиите- как са способни да убеждават в лъжи(аз това го знаех още от Калчополи 2006, де wink.gif ), за алчността и жестокостта на хората контролиращи САЩ. Колко ниско е оценен човешкият живот и колко високо американският долар. Този филм дава и представа за едно бъдеще, което няколко човека са замислили и което е толкова стряскащо, че звучи като научнофантастичен филм на ужасите.

Zeitgeist

Zeitgeist в арената

Zeitgeist в замундата

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 02 Apr 2008, 17:36
Коментар #2

Juventus star

Коментари: 3 477
Регистриран: 23-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 109

Филм , който задължително трябва да се гледа ! Има и ще има мнения и в двете крайности , няма как , но човек не трябва да остава безразличен !
Лично аз не приемам всичко във филма за чиста монета , но и никой не ме кара да го правя , никой не ми го натяква и натрапва ! Човек сам трябва да реши за себе си !!! АЗ съм съгласен с цялостната концепция и същността на филма !
Ще завърша с пожелание , колкото "лигаво" и комично , толкова и искрено:
Оупън йор айз и не бъдете sheeeeeeeps !!! biggrin.gif

--------------------
42

+Quote Post
masterhp
коментар 02 Apr 2008, 23:48
Коментар #3

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 9 405
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Щом и джедаят го препоръчва няма начин да не се гледа smile.gif

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
bianconero
коментар 03 Apr 2008, 00:59
Коментар #4

Juventus star

Коментари: 2 834
Регистриран: 20-February 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 9

За първите 2 части от филма - не мисля че казват нещо ново.
За общия произход на религиите всеки може да се досети сам ако знае малко повече за няколко от най-разпространените вярвания. И че религията е използвана за контрол над населението - особенно в миналото мисля че е ясно за повечето хора.

За 9.11 още от 9.11 се знае че има нещо гнило.

Че повечето ако не и всичките войни които води Чичо Сам са ненужни и имат за цел използване или изпробване на нови оръжия също не е тайна.

За икономическата част - тука не ми стана много ясно щото не ги разбирам тия лихви и другите подробности но бих казал че се разочаровах малко.
Все се надявах че целта на тия които искат да ни сложат чипове е да разчистят Земята за извънземните или че живеем в нещо като Матрицата а те конспираторите били обикновенни алчни, покварени типове и само за пари ставало въпрос. Жалко. Много съм разочарован.

А иначе това да ни сложат чипчета в главичките и монитори в ретините и други хардуерни подобрения е доста стара идея - мисля че на Бил - поне на 4-5 години е.

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 03 Apr 2008, 01:56
Коментар #5

Juventus star

Цитат(bianconero @ Apr 3 2008, 12:59 AM) *
Все се надявах че целта на тия които искат да ни сложат чипове е да разчистят Земята за извънземните или че живеем в нещо като Матрицата а те конспираторите били обикновенни алчни, покварени типове и само за пари ставало въпрос. Жалко. Много съм разочарован.

Хм , нима сериозно си очаквал нещо друго ! Май ги надценяваш ! Не забравяй , че си остават хора , а мерзоста , алчноста , покварата са все присъщи нам качества и част от човешката ни природа !

Прав си , че голяма част от нещата са известни , но е добре......не , дори ТРЯБВА да се повтарят и потретват , така както ни заливат ежедневно с една и съща помия посредством медиите .

--------------------
42

+Quote Post
pavelnel
коментар 03 Apr 2008, 02:19
Коментар #6

Дремещ

Коментари: 1 859
Регистриран: 2-June 06
Град: Fuckland islands
Потребител No.: 132

Забавно и увлекателно филмче ,но аз ,с присъщият си критичен поглед към всички теории на конспирациите ,забелязах поне стотина неточности ,тенденциозни тълкувания ,изкривени интерпретации и факти ,видени през стеснени като кокошо дупе перспективи .Всички тези субективни ,целенасочени теории, повече ме усъмниха в тяхната достоверност ,отколкото поставиха под въпрос мението ми за господстващите икономически и политически идеи,структури и механизми ,които ги задвижват.
Ако това филмче има за цел да ме убеди ,че политиците лъжат ,банкерите мамят ,а медиите са средство за манипулация ,то на нищо ново не ме научиха ,защото аз като вечно подозрителен ,балкански субект си го знам това още първият ми рожден ден .Ако друга цел е да ме убедят ,че има някаква световна конспирация ,която е дирижирана от малобройна група от хора с крайна цел абсолютно господство и контрол над световните ресурсите ,то с подобни прозаични филмчета едва ли ще го направят .Утопиите за тотален контрол над съвкупното съзнание винаги са се проваляли и не виждам скоро изгледи да успеят ,за щастие .
Повечето неща във филма са известни до болка истини за несъвършенствата на модерното общество ,но както обикновенно само се критикува без да се правят реални и приложими предложения за някаква радикална промяна.Има нужда от такива филми ,но поне за момента не виждам с какво повече допринасят за някакви съществени промени в обществото ,освен да отразяват един малко по-критичен поглед към съвременните обществено-политически ,икономически и всякакъв друг род системи .Необходимо е да бъдат с по-голяма доказателствена сила и по-добре аргументирани ,ако искат да постигнат някакъв значим успех .Нещо като продукциите на Ал Гор -актуални и със солидна фундаментална ,научна подкрепа извън самият филм.
Ясно е ,че нещо не е чисто около тоя 9/11 ,но чак в такива мащаби не вярвам да е "конспирацията".
Никога не съм бил религиозен така или иначе .
Световно правителство под контрола на банките няма да има със сигурност в близките години ,освен ,ако не примем ,че правителството на България можем да окачествим като "световно" , а МВФ като "диктаторска банка ". laugh.gif

--------------------

+Quote Post
bianconero
коментар 03 Apr 2008, 03:04
Коментар #7

Juventus star

Коментари: 2 834
Регистриран: 20-February 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 9

Цитат(A_D_P_10 @ Apr 3 2008, 01:56 AM) *
Хм , нима сериозно си очаквал нещо друго ! Май ги надценяваш ! Не забравяй , че си остават хора , а мерзоста , алчноста , покварата са все присъщи нам качества и част от човешката ни природа!
Ами винаги съм си мислил че ако има някаква конспирация, то хората които са я замислили и я осъществяват имат някаква цел различна от печеленето на пари. Или поне ако има конспирация мислих че тия лидерите ще са със сериозни психически проблеми, или че ги командват извънземните примерно тоест че не действат по собствена воля. Бе поне да бяха некви жадни за слава и власт заблудени комплексирани същества.
/ може да съм прекалил с Досиетата Х smile.gif /

И да, Мълдър преди години го каза че хората са зли по природа, страхливи, алчни и така нататък.
Ама някак си ми се струва тъпо няколко стотин човека или по-малко да командват цялото човечество само и само да печелят повече, тоест да печелят всичко. Поне да бяха некви вампири или писхопати както писах вече и да имаха за цел да си правят някакви експерименти с хората а те само за пари мислили.
Както писах вече - разочарован съм. post-294-1158668614.gif

Сега се замислих за Призън Брейк - там тая компания и шефовете и защо правят всичко което направиха - да отделят толкова време и средства да постигнат целите си винаги ми е било интересно каква им е крайната цел. Знам ли какво съм очаквал - сигурно да вкарат извънземни в сериала.

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 03 Apr 2008, 08:19
Коментар #8

ювентинец

Цитат(bianconero @ Apr 3 2008, 01:59 AM) *
За първите 2 части от филма - не мисля че казват нещо ново.

Значи си знаел, че е имало поставени експлозиви в СТЦ и не казваш, а? post-294-1158668474.gif

Цитат(bianconero @ Apr 3 2008, 01:59 AM) *
И власт бианконеро...

Цитат(pavelnel @ Apr 3 2008, 03:19 AM) *
Ако това филмче има за цел да ме убеди ,че политиците лъжат ,банкерите мамят ,а медиите са средство за манипулация ,то на нищо ново не ме научиха ,защото аз като вечно подозрителен ,балкански субект си го знам това още първият ми рожден ден .Ако друга цел е да ме убедят ,че има някаква световна конспирация ,която е дирижирана от малобройна група от хора с крайна цел абсолютно господство и контрол над световните ресурсите ,то с подобни прозаични филмчета едва ли ще го направят .

Радвам се, че си го гледал smile.gif , радвам се, че си мнителен и не приемаш нищо за чиста монета, колкото до това дали са прозаични фактите - мнението на архитектите и хората, които са строили СТЦ, че не може удар на Боинг 707 да разруши небостъргача по този начин и че това може да стане само с поставен експлозив- не знам дали може да се намери по-добро доказателство, плюс всичките кадри и свидетелства за зривове причинени от поставен експлозив. Но винаги може да се гледа с критично око на всяка теория за конспирацията. Колкото до войните в Афганистан и Ирак- как ти се стори това, че са били заловени британски войници- облечеи като араби и стрелящи по цивилното население, после освободени от британската армия - с танк разрушават затвора.

Повечето неща във филма са известни до болка истини за несъвършенствата на модерното общество ,но както обикновенно само се критикува без да се правят реални и приложими предложения за някаква радикална промяна.

Павка, всъщност този филм е създаден за самите американци, защото нас какво ни засяга големите амбиици на САЩ и желанието й да се водят колкото се може повече изтощителни войни и т.н.. Какво ни засяга, че американския народ е станало като безмозъчно зомби в ръцете на правителството си, какво ни засяга, че американците затъпяват с невиждана бързина, или че имат проблеми със здравеопазването си и т.н. Какво ни пука, че най-силната и агресивна държава на планетата - населението и е по-тъпо от пияни маймуни, правителството й няма скрупули да избива собствените си граждани, само за да прокара някой закон или да почне война, а всъщност зад правителството седят частните интереси на няколко милиардерски фамилии, на които им доставя удоволствие да нарушават и отнемат човешките свободи на хората...

Ясно е ,че нещо не е чисто около тоя 9/11 ,но чак в такива мащаби не вярвам да е "конспирацията".
Никога не съм бил религиозен така или иначе.

Хем е ясно, че нещо не е чисто около 9/11, хем не е конспирация. Но е стряскаща, само мисълта- американското правителство да е избило 3000 от своите граждани, само за да си намери оправдание да търси лошите момчета по пещерите, обаче накрая да се окаже с нефтени кладенци в ръце- просто съвпадение.

Световно правителство под контрола на банките няма да има със сигурност в близките години ,освен ,ако не примем ,че правителството на България можем да окачествим като "световно" , а МВФ като "диктаторска банка ". laugh.gif

Хм, значи това за световното правителство- няма как да стане, понеже- Китай и Русия, както и Южноамериканските комунистически държави никога няма да се съгласят, НО Америка може да разшири сферата си на влияние и да се опита да дърпа конците при евентуално сливане на Американският съюз и Европейският. Колкото до шегите за България- са съвсем уместни- ние нямаме никакви ресурси, поради което не играем никаква роля за интересите на която и да е велика сила, най-много някоя военна база или противоракетна отбрана да сложат тук.

П.П. Още веднъж благодаря на бианконеро и павелнел, че са изгледали филма kissing.gif

--------------------

+Quote Post
meo
коментар 03 Apr 2008, 09:11
Коментар #9

Juventus regular

Коментари: 1 776
Регистриран: 2-March 06
Град: София
Потребител No.: 46

Снощи дръпнах филма, но гледах мачовете smile.gif. Ще го гледам при първа възможност да видя за какво иде реч и се надявам да е малко повечко от поредния филм за световната конспирация и да е малко по-сериозно направен от "9/11 по Фаренхайт".

Та като споменах на 9/11 ето тази документална поредица ми я препоръчаха горещо, но все не ми остава време да я гледам напоследък. До колкото знам филмите ги има и по нашите тракери.

--------------------

Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

+Quote Post
hri100
коментар 03 Apr 2008, 09:33
Коментар #10

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Хаха ние като българи ли, като блаканци ли, де да знам, веднага внесохме съмнение и конспирация в самото съмнение и в самата конспиративна теория. biggrin.gif

Tоя филм ми беше препоръчан отдаван от един мой приятел, който не е Ники, но който беше пленен също като него. Бях си го сложил в отметките да го тегля, но така и не го направих. Сега обаче го изгледах и мога да кажа, че е доста добре направен и има много логика в него. Абе като цяло ми хареса. Но съм съгласен с pavelnel, че определено има някои пропуски. Например тия "международните банкери", които са в основата на всичко ще пукнат след най-много 20 години (някои от тях вече са пукнали, нали от 60 години се опитват да ни унищожат), а не виждам как след 20 години ще има една държава с хора с чипове в нея (т.е. основната им цел едва ли ще бъде изпълнена докато са живи) . Т.е. те са алчни, коварни, покварени и егоистични типове, ама в същото време излиза, че всичко това го правят за някои друг, било то техен близък роднина (т.е. децата и внуците им), а не за самите себе си. bduh.gif Нещо не ми се връзва това. Сигурно обучават наледниците си да бъдат алчни и да управляват светО. ap.gif

Абе при всички положения трябва да се гледа тоя филм. Мисля, че това му е и основната цел - да го гледаш, да видиш, да прецениш дали да повярваш и на кое да повярваш (както каза АДП, не ти го натрапват, а просто ти изнасят една теория и гледна точка, по един забавен и завладяващ начин) и да предприемеш някакви действия. Tук обаче идва проблемът. Какви действия можеш да предприемеш? Засега никакви. Но поне ще си имаш едно на ум, когато някой чичко с бяла престилкка ти каже: "Стой сега мирно мойто момче. Чичко доктор ще ти имплантира едно чипче в дупето, за да може да живееш спокойно, щастливо и защитено от лошите чичковци, с помоща на нашето мило СП (Световно правителство) а гу гу гу..."

Иначе за 9/11 на цял свят вече е ясно, че има много "гнили колони" там, само на простия американски народ не. Или поне на масата от него. Както казва видния конспиратор bianconero, то там положението е ясно още от 9/11.

Няма смисъл да анализирам задълбочено филма и впечатленията си от него. Просто го гледайте. wink.gif

Цитат(nikentus @ Apr 3 2008, 09:19 AM) *
Павка, всъщност този филм е създаден за самите американци, защото нас какво ни засяга големите амбиици на САЩ и желанието й да се водят колкото се може повече изтощителни войни и т.н.. Какво ни засяга, че американския народ е станало като безмозъчно зомби в ръцете на правителството си, какво ни засяга, че американците затъпяват с невиждана бързина, или че имат проблеми със здравеопазването си и т.н. Какво ни пука, че най-силната и агресивна държава на планетата - населението и е по-тъпо от пияни маймуни, правителството й няма скрупули да избива собствените си граждани, само за да прокара някой закон или да почне война, а всъщност зад правителството седят частните интереси на няколко милиардерски фамилии, на които им доставя удоволствие да нарушават и отнемат човешките свободи на хората...

Значи нищо не си разбрал от тоя филм. tongue.gif

Цитат(meo @ Apr 3 2008, 10:11 AM) *
... да е малко по-сериозно направен от "9/11 по Фаренхайт".

Че какво му е на "9/11 по Фаренхайт"? huh.gif За мен там има повече истина, отколкото от всичките изказвания на 3 поколения семейство Буш, събрани на едно.

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
meo
коментар 03 Apr 2008, 09:56
Коментар #11

Juventus regular

Цитат(hri100 @ Apr 3 2008, 10:33 AM) *
Че какво му е на "9/11 по Фаренхайт"? huh.gif За мен там има повече истина, отколкото от всичките изказвания на 3 поколения семейство Буш, събрани на едно.

Като цяло нищо освен, че беше прекалено едностранчив, изприказваха се много неща без да се дава и най-малко доказателство за тях(за мене това не е документален филм), че по едно време май и БГ намесваха biggrin.gif. Като цяло не съм против това което показва филма, но просто ми жълтееше през повечето време.

--------------------

Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

+Quote Post
pavelnel
коментар 03 Apr 2008, 10:49
Коментар #12

Дремещ

Цитат(nikentus @ Apr 3 2008, 09:19 AM) *
Значи си знаел, че е имало поставени експлозиви в СТЦ и не казваш, а? post-294-1158668474.gif

И власт бианконеро...

Радвам се, че си го гледал smile.gif , радвам се, че си мнителен и не приемаш нищо за чиста монета, колкото до това дали са прозаични фактите - мнението на архитектите и хората, които са строили СТЦ, че не може удар на Боинг 707 да разруши небостъргача по този начин и че това може да стане само с поставен експлозив- не знам дали може да се намери по-добро доказателство, плюс всичките кадри и свидетелства за зривове причинени от поставен експлозив. Но винаги може да се гледа с критично око на всяка теория за конспирацията. Колкото до войните в Афганистан и Ирак- как ти се стори това, че са били заловени британски войници- облечеи като араби и стрелящи по цивилното население, после освободени от британската армия - с танк разрушават затвора.

Хем е ясно, че нещо не е чисто около 9/11, хем не е конспирация. Но е стряскаща, само мисълта- американското правителство да е избило 3000 от своите граждани, само за да си намери оправдание да търси лошите момчета по пещерите, обаче накрая да се окаже с нефтени кладенци в ръце- просто съвпадение.

Хм, значи това за световното правителство- няма как да стане, понеже- Китай и Русия, както и Южноамериканските комунистически държави никога няма да се съгласят, НО Америка може да разшири сферата си на влияние и да се опита да дърпа конците при евентуално сливане на Американският съюз и Европейският. Колкото до шегите за България- са съвсем уместни- ние нямаме никакви ресурси, поради което не играем никаква роля за интересите на която и да е велика сила, най-много някоя военна база или противоракетна отбрана да сложат тук.

П.П. Още веднъж благодаря на бианконеро и павелнел, че са изгледали филма kissing.gif

Не ми се навлиза в детайли да пояснявам какво точно ми е направило впечатление на мен и ми се е сторило съмнително в цялата тая поредна теория на конспирациите и затова само ще ти отговоря на въпросите .
Първо за мнението на архитектите и създателите на СТЦ -ами не мога да приема за чиста монета тези техни теории при положение ,че изобщо не са подкрепени от повечето изследователи на рухването на кулите .Гледал съм и други предавания ,в който се опитват да обяснят това масивна разрушение и смятат ,че причината е разтопяване на вътрешния стоманен скелет на кулите ,причинен от невероятната темепература .В резултат на този процес стоманения скелет вече не е можел да поддържа масивната конструкция и тя рухва (според мен се свлича доста правдободобно ).Що се отнася за предполагаемите умишлени взривове в сградата аз не видях такива ,а само някакъв дим на по долните етажи ,който може да бъде обяснен с взрив ,но не е задължително това да е умишлен взрив .Има някакви очевидеци ,който обяснява там за някакъв взрив в първата кула секунди преди сблъсъка ,но не съм много сигурен ,че това е била контролирана експлозия ,а не ефект от страховития удар .Особенно вторият обяснява толкова объркано ,сякаш и той няма представа какво точно е станало и по кое време е станало.Чудно ми е след тези вероятни "експлозии" как така се случва ,че кулите падат много по-късно след удара от самолетите .Как никой не е заснел тия взривове в мазето или поне ефекта от тях ?Как сведенията за такива събития са толкова оскъдни и съмнителни ,че изобщо не получават гласност(поне аз не съм станал свидетел на това , а доста филми съм изгледал).Нямам вяра и на проектантите на Кулите,защото подозирам ,че търсят оправдание за това ,че не са били планирали сградите да устоят на такова масивно разрушение ,въпреки че не виждам защо им е нужно някакво оправдание.Самите сгради са построени доста преди времето ,когато масово се използват компютрите за симулация на ефекта от подобни вероятностни събития .Дори и в днешни дни изчисленията на теория не могат да бъдат сто процентова гаранция ,че при екстремни обстоятелства няма да се получат непредвидени резултати.Съмнявам се ,че конструктурите на СТЦ преди повече от четиредесет години са имали реална представа за ефекта ,който може да окаже сблъсък на напълно зареден с гориво Боинг 707 в някоя от сградите .И още ,и още ,и още....до безкрайност мога да продължавам с моите си съмнения .Признавам ,че аз имам нагласа да не вярвам много на такива теории и по-скоро търся пукнатините в тях ,отколкото истините ,но поне според мен в конкретния случай не само има много пукнатини ,но и цели дупчища.
Преоблечените британски войници не съм много сигурен ,че са правели това ,което се твърди или поне изглежда на пръв поглед .Нямам представа какви точно са им били задачите и само можем да правим предположения .Както любителите на конспирациите искат да мислят ,че те са били пратени с цел да насаждат омраза към "терористите" и да ги представят в неблагоприятна светлина ,то аз съм по-склонен да мисля ,че те са били пратени на разузнавателна мисия и е напълно нормално да бъдат дегизирани .Може пък цивилното население ,да не е било толкова цивилно и първи да са открили огън.Може дори британските свине да са се напили ,а пиянството на британците е всеизвестно .Както виждаш мога да измисля или дори сравнително достоверно да предположа някакви теории ,които нямат нищо общо с таен заговор.
Като казах ,че смятам ,че има нещо мръсно около 9/11 нямах предвид ,че е конспирация на правителството(затова съм поставил и "конспирация" в кавички).По-скоро исках да кажа ,че според мен самото правителство не е наясно много със събитията предхождащи и директно случили се на 9/11 и умишлено укриват информация ,за която и те нямат обяснение .
Оф, писна ми да пиша post-294-1158668510.gif Както и да е ,надявам се ,че стана ясно защо имам по-критичен поглед към филма.Мога да изпиша цели страници за моите съмнения и предположения,но просто няма смисъл.

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 03 Apr 2008, 16:15
Коментар #13

Juventus star

Гледайки написаното дотук , осъзнавам едно нещо - филмът постига целта си !!! Към какво насърчава той , какво послание носи , какво ни се повтаря постоянно - МИСЛИ , РАЗСЪЖДАВАЙ , БЪДИ КРИТИЧЕН !!! Няма значение дали nikentus е съгласен с изложената теза или pavelnel не е ......... да , няма никакво значение ! Важното е да вземеш страна , да имаш позиция , да имаш мнение , нещо , до което си стигнал ТИ , независимо от това , колко са достоверни доводите ти !

П.П. pavelnel , споменаваш "невероятна температура" довела до "стапянето на стоманения скелет" , хм интересно какво е предизвикало такава адска температура , която да преодолее точката на топене на стоманата ( едва ли самолет ще постигне нещо подобно , пък бил той и пълен догоре с гориво ) ! И между другото , когато са строили кулите , не е вярно , че не са допускали нещо подобно ..... wink.gif

--------------------
42

+Quote Post
pavelnel
коментар 03 Apr 2008, 16:45
Коментар #14

Дремещ

На мен пък ми звучи по-правдоподобно ,че високата температура е причина за колапса на Кулите .Не мога да кажа какво точно е горяло вътре ,но едно нещо ,което си спомням от един документален филм на тая тема е ,че вътрешността на сградата е била облицована с някакъв огнеупорен материал ,който въпреки това се е запалил от високата температура и направо е стопил стоманата .Звучи ми по-логично от поставени предварително бомби и планирани атаки със самолет от американското правителство .
Когато са строили кулите те са допускали ,че е възможно да бъдат ударени със самолет ,но не са разполагали с необходимите технологии ,нито може би знания да проиграят един такъв възможен сценарии.Аз може и да не съм инжинер или архитект ,но предполагам ,че няма да е хич лесно (да не казвам невъзможно) да бъда установена с абсолютна точност какви ще са евентуалните поражения върху обект с такива мащаби ,ако в него се сблъска пълен с гориво пътнически самолет .
Не отричам ,че наистина може да имало поставени експлозиви в сградата ,но не може да се твърди със сигурност кой ги е поставил .Аз въпреки всичко не съм склонен да мисля ,че американското правителство или ,което и да е друга западно правителство е способно да унищожава собствените си хора ,за да укрепа политическата или икономическата си власт .Отделни лица е напълно възможно да са в контакт с терористи ,но това да е политика на цяла институция за мен е химера.

--------------------

+Quote Post
meo
коментар 03 Apr 2008, 17:15
Коментар #15

Juventus regular

Добре де а как ще обясните, че на снимките от Пентагона самолет няма?!? Също така гледах едни клипчета от охранителни камери и на тях се вижда нещо бяло което е далеч от размерите на самолет(верно е че трудно охранителна камера снимаща с няколко кадъра в секунда ще хване бързодвижещ се обект, но поне на размер да го докарваше). Пък и ебаси и пилота трябва да си че да го врежеш тоя самолет само на няколко метра от земята при скоост от 400 км/ч (предполагаема скорост) без да го разбиеш преди това да речем.

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 03 Apr 2008, 17:21
Коментар #16

ювентинец

Цитат(hri100 @ Apr 3 2008, 10:33 AM) *
Значи нищо не си разбрал от тоя филм. tongue.gif

Основната публика към която е насочен филма си е американската, това че е добре и другите да знаят си е факт, но хората които могат да променят най-много нещата са самите американци. На второ осмисляне, мисля че си прав- знанието винаги е полезно и е добре човек да има едно наум, дори да не е "повярвал" на този филм.

Цитат(meo @ Apr 3 2008, 06:15 PM) *
Добре де а как ще обясните, че на снимките от Пентагона самолет няма?!? Също така гледах едни клипчета от охранителни камери и на тях се вижда нещо бяло което е далеч от размерите на самолет(верно е че трудно охранителна камера снимаща с няколко кадъра в секунда ще хване бързодвижещ се обект, но поне на размер да го докарваше). Пък и ебаси и пилота трябва да си че да го врежеш тоя самолет само на няколко метра от земята при скоост от 400 км/ч (предполагаема скорост) без да го разбиеш преди това да речем.

Не само това, как pavelnel ще обясни срутването на Небостъргач номер 7, който ДОРИ НЕ Е БИЛ УДАРЕН ОТ САМОЛЕТ, а пада като куцо пиле праснато с домат.

Иначе една от версиите за Пентагона е, че е бил ударен с ракета.

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 03 Apr 2008, 17:36
Коментар #17

Juventus star

Цитат(pavelnel @ Apr 3 2008, 05:45 PM) *
Аз въпреки всичко не съм склонен да мисля ,че американското правителство или ,което и да е друга западно правителство е способно да унищожава собствените си хора ,за да укрепа политическата или икономическата си власт .

blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
Всички войни , водени досега , според теб за какво са били ?????

--------------------
42

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 03 Apr 2008, 18:03
Коментар #18

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

За кулите близнаци няма какво да се спори,защото доста филми вече доказаха,че е било нагласено всичко.Как ще се обясни,че когато са гръмнали сградите в тях е имало единствено обикновен персонал и никакви по-висши кадри естествено,защото са знаели и всичко това е нагласено както всяка една американска история като например (кацането на Луната) wink.gif

+Quote Post
pavelnel
коментар 03 Apr 2008, 18:22
Коментар #19

Дремещ

Цитат(nikentus @ Apr 3 2008, 06:21 PM) *
Основната публика към която е насочен филма си е американската, това че е добре и другите да знаят си е факт, но хората които могат да променят най-много нещата са самите американци. На второ осмисляне, мисля че си прав- знанието винаги е полезно и е добре човек да има едно наум, дори да не е "повярвал" на този филм.

Не само това, как pavelnel ще обясни срутването на Небостъргач номер 7, който ДОРИ НЕ Е БИЛ УДАРЕН ОТ САМОЛЕТ, а пада като куцо пиле праснато с домат.

Иначе една от версиите за Пентагона е, че е бил ударен с ракета.

Нищо не мога да кажа за сграда №7,нито съм гледал филм по въпроса .Доколкото разбирам от филма тя пада след рухването на другите две кули ,които са значително по-високи от нея .Нямам представа ,но смятам че е напълно възможно страхотното сгромолясване на първите две и пожара в нея да са довели и до нейния колапс.Невъзможно ми е да дам достоверен отговор без да знам нищо по въпроса .Ти само от няколко минути ли си направи изводите ,че тя е жертва на саботаж ?
За Пентагона също не смятам ,че от едно кратко филмче може да са разбере имало ли е удар със самолет или е нямало .
По тоя въпрос може да попитате роднините на жертвите на четирите самолета отвлечени в този ден .Къде са тогава два от тия самолети след като нито удрят Пентагона ,нито се разбиват в земята ?!Изведнъж са се изпарили явно или са в океана незнайно къде .

Цитат(A_D_P_10 @ Apr 3 2008, 06:36 PM) *
blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
Всички войни , водени досега , според теб за какво са били ?????

Сега ,нека не тълкуваме думите си на кой както му е угодно .Войниците в американската армия са се записали доброволно и получават заплата за работата си .Те не са цивилни жертви .Има огромна разлика.

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 03 Apr 2008, 18:25
Коментар #20

Juventus star

Говоря за всички войни водени досега , а не само за американската армия ! И ако наистина вярваш в това:
Цитат(pavelnel @ Apr 3 2008, 05:45 PM) *
Аз въпреки всичко не съм склонен да мисля ,че американското правителство или ,което и да е друга западно правителство е способно да унищожава собствените си хора ,за да укрепа политическата или икономическата си власт .

, то аз вече не съм най-наивният човек в този край на мултивселената ! post-294-1159108069.gif

--------------------
42

+Quote Post

4 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
3 потребител(и) четат тази тема (3 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th July 2018 - 05:59ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team