IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

47 страници V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Книги, от всички жанрове
Мартин Стоичков
коментар 13 Oct 2007, 11:58
Коментар #41

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 2 022
Регистриран: 13-April 07
Град: София
Потребител No.: 465

Ето това са два от любимите ми книги: Биографията на Брус Лий и Мъртва зона на Стивън Кинг! post-294-1158668474.gif

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 13 Oct 2007, 13:30
Коментар #42

Juventus star

Група: Ветерани
Коментари: 3 552
Регистриран: 23-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 109

Наскоро реших да поправя една много голяма моя грешка - уж се водя фен на фантастичните произведения , а не бях чел ДЮН ohmy.gif . Та сега съм се нахвърлил стръвнишки върху първия том и почнах да разбирам , защо е най-четеният фантастичен роман на нашето време . wink.gif

--------------------
42

+Quote Post
hri100
коментар 14 Oct 2007, 21:53
Коментар #43

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Истинските Неща в Живота

Когато съпругата на Джордж Карлин починала, Карлин - известният груб и устат комик от 70-те и 80-те години - написал тази невероятно изразителна статия - толкова уместна и днес.
Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко.
Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.
Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко. Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.
Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме на луната и се
върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед. Покорихме космическите ширини, но не и душевните. Правим по-големи неща. но не и по-добри неща.
Пречистихме въздуха, но замърсихме душата. Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си. Пишем повече, но научаваме по-малко. Планираме повече, но постигаме по-малко.
Научихме се да бързаме, но не и да чакаме. Правим нови компютри, които складират повече информация и бълват повече копия от когато и да било, но общуваме все по-малко.
Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки.
Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които правят всичко - възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни.
Време, в което има много на витрината, но малко в склада.
Време, когато технологията позволява това писмо да стигне до вас, но също ви позволява да го споделите или просто да натиснете „изтриване".
Запомнете, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги. Запомнете, кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас. Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка.
Запомнете и казвайте „обичам те" на любимите си, но най-вече наистина го мислете. Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето. Запомнете и се дръжте за ръце, и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас.
Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите, и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете.

Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
snitch
коментар 14 Oct 2007, 22:10
Коментар #44

Juventus champion

Коментари: 8 807
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Цитат(A_D_P_10 @ Oct 13 2007, 02:30 PM) *
Наскоро реших да поправя една много голяма моя грешка - уж се водя фен на фантастичните произведения , а не бях чел ДЮН ohmy.gif . Та сега съм се нахвърлил стръвнишки върху първия том и почнах да разбирам , защо е най-четеният фантастичен роман на нашето време . wink.gif

Хм , на мен ми е известна само играта , която пък в своята сфера е титан , явно по подобие на книгата.

+Quote Post
Hristo
коментар 14 Oct 2007, 22:17
Коментар #45

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Потребител No.: 110

Цитат(hri100 @ Oct 14 2007, 10:53 PM) *
Истинските Неща в Живота

Колкото вярно, толкова и тъжно sad.gif Но иначе много добре казано clap.gif Ето че дори и аз мога да намеря нещо интересно в тази тема post-294-1158668614.gif

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 15 Oct 2007, 00:05
Коментар #46

Juventus star

Цитат(snitch @ Oct 14 2007, 11:10 PM) *
Хм , на мен ми е известна само играта , която пък в своята сфера е титан , явно по подобие на книгата.

Аз книгите отдавна ги знаех , но защо не съм ги чел досега .... post-294-1159107607.gif Инъче и аз първо разбрах за играта , а после за книгите biggrin.gif Странното е също и това , че бях чувал за Франк Хърбърт , но не и за най-известното му произведение biggrin.gif , което както споменах е и най-четеният научно-фантастичен роман на нашето време

--------------------
42

+Quote Post
snitch
коментар 15 Oct 2007, 12:58
Коментар #47

Juventus champion

Ами така си е , фантастичния жанр не се изчерпва само с пустия Star Wars tooth.gif , кой ти знае tooth.gif

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 15 Oct 2007, 21:15
Коментар #48

Juventus star

Цитат(snitch @ Oct 15 2007, 01:58 PM) *
Ами така си е , фантастичния жанр не се изчерпва само с пустия Star Wars tooth.gif , кой ти знае tooth.gif

Така е , никога не съм твърдял обратното ! wink.gif smile.gif Инъче "ДЮН" е страхотна книга/и . Заплени ме , а съм стигнал едва до 100-тната страница на първия том . smile.gif

--------------------
42

+Quote Post
Palladino
коментар 15 Oct 2007, 22:26
Коментар #49

Juventus bench

Коментари: 893
Регистриран: 31-July 07
Потребител No.: 600

Моята любима книга е Служители на здрача препоръчвам ви я. На Дийн Кунц

--------------------

+Quote Post
Embittered`f
коментар 24 Oct 2007, 23:20
Коментар #50

Primavera player
**

Коментари: 328
Регистриран: 29-August 07
Потребител No.: 645

Аз пък харесвам Малкия Принц на Антоан дьо Сент Екзюпери и по криминалните романи на Агата Кристи и Артър Конан Дойл...

--------------------

"Има неща, твърде невероятни, за да повярваш в тях. Но няма толкова невероятни, за да не могат да се случат." Томас Харди

+Quote Post
Torricelli
коментар 25 Oct 2007, 20:58
Коментар #51

Juventus regular

Коментари: 1 174
Регистриран: 17-April 07
Потребител No.: 472

Моите две са:

Властелинът на пръстените на Толкин и
Великани на животинския свят на Димо Божков! biggrin.gif

П.С.Ако някой обича научнопопунярна литература,горещо му препоръчвам книгата на нашия автор.Тя е един наисстина великолепен труд.

Айде и за десерт:

Серенгети не биваше да загине.

--------------------
"He has been written off so many times... after the injury in the late 90's... after Euro 2000 final... during the 2004-2005 campaign... before the World Cup in Germany... when going to Serie B... and still this season."

"He has lost his edge... his stamina... his pace... his finish... he is unable to cope with the powerfull football today..."

He is about to become Serie A topscorer at the age of 33.

----------
Цитат(meo @ Jul 2 2008, 02:36 PM) *
Агент КЕФЯ_СЕ_НА_КАКИ_30+.

+Quote Post
snitch
коментар 25 Oct 2007, 21:08
Коментар #52

Juventus champion

Тц домързя ме да отида до библиотеката (която се намира в детската градина на 10 секунди път от моя блок ) за да си взема ДЮН , затова пък един познат ми предостави 20 книги на Том Кланси wink.gif Вече започнах поредицата Rainbow Six .

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 25 Oct 2007, 21:40
Коментар #53

Juventus star

Цитат(snitch @ Oct 25 2007, 10:08 PM) *
Тц домързя ме да отида до библиотеката (която се намира в детската градина на 10 секунди път от моя блок ) за да си взема ДЮН , затова пък един познат ми предостави 20 книги на Том Кланси wink.gif Вече започнах поредицата Rainbow Six .

Тц-тц-тц!!! Мързел!!! biggrin.gif Снощи завърших първи том ! post-294-1158668360.gif Възхитен съм ! Както се казва : "pure Sci-Fi" ! Преди да почна втория , мисля да се разсея малко и да метна пак Пратчет biggrin.gif tongue.gif
Snitch , прочети написаното ТУК за "Дюн" и ще видим дали ще те домързи следващия път . tongue.gif smile.gif wink.gif

Тъй като Embittered`f спомена Агата Кристи , вместо да засипя със (заслужени) похвали произведенията и , ще цитирам нещо любимо от най-добрия и (за мен) роман :

Десет малки негърчета похапваха добре, задави се едното, сега са девет те.

Девет малки негърчета до късно поседяха, заспа едното непробудно и вече осем бяха.

Осем малки негърчета пътуваха из Девън, едното там остана и върнаха се седем.

Седем малки негърчета сякоха дърва, съсече се едното, остана без глава.

Шест малки негърчета гощаваха се с мед, жилна го пчела едното - ето ти ги пет.

Пет малки негърчета правото увлече, едното стана съдия и четири са вече.

Четири малки негърчета поеха по море, заплесна се едно и три са само те.

Три малки негърчета с животните играят, мечокът смачка там едно, та две са най-накрая.

Две малки негърчета подскачат край водата, едно издъхна на брега - такава му била съдбата.

Едно малко негърче останало само, обеси се и ето вече, че няма ни едно.

wink.gif

--------------------
42

+Quote Post
snitch
коментар 25 Oct 2007, 22:01
Коментар #54

Juventus champion

Тц тц всеки си носи бремето , в моя случай бремето на мързела . Така или иначе започнах Том Кланси вече ...
На Агата Кристи съм и чел 5-6 книжки които имам удома и не останах толкова възхитен колкото очаквах да бъда.

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 01 Nov 2007, 17:12
Коментар #55

Juventus star

Отивам днес в книжарница "Пингвините" да си купя ето тази книжка Кратка история на почти всичко и след това останах да поразгледам още и ето на кое изключително интересно четиво попаднах - ВЗРИВЪТ!Пълна история на Вселената . Книгата е страхотна - обемиста , с твърди корици , гланцирани страници , голям снимков материал (да не говорим , че материята която се обсъжда в книгата е ужасно интересна и добре поднесена) , а на предната корица снимката над заглавието е триизмерна и показва Големия взрив , когато се гледа под различен ъгъл . Всичко това обаче остана на заден план , след като погледнах снимките на авторите на задната корица . Когато прочетох името на единия от тях , не ми направи впечатление , но виждайки му снимката веднага разбрах , че това не е просто някой си Брайън Мей , a "THE" Brian May . По-старите кучета в този форум като Garrett , bianconero , hri100 , Ian , snitch сигурно веднага ще загреят , за кого става въпрос . wink.gif Смятах този човек за гениален , но дори и не съм подозирал , че може да е ДОКТОР НА НАУКИТЕ и ЧЛЕН НА КРАЛСКОТО АСТРОНОМИЧНО ОБЩЕСТВО ! ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif blink.gif blink.gif blink.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

--------------------
42

+Quote Post
Garrett
коментар 01 Nov 2007, 17:22
Коментар #56

fino alla fine

Група: Admin
Коментари: 2 346
Потребител No.: 30
Любим футболист: Pavel Nedvěd

Мдам, това му е втората "специалност" и втората любов. Даже си признава, че ако не се беше занимавал с това, с което всъщност се е занимавал biggrin.gif, е щял да бъде физик wink.gif

--------------------
This is our celebration, earned by the sweat of our brows.
It’s the celebration of all those who have always believed.
It’s the celebration of all you Juventus supporters, who instead of abandoning us made your voices even louder.
It’s the celebration of all those who roared for a Serie B goal the same way they did for the one that brought us the Scudetto.

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 05 Nov 2007, 23:25
Коментар #57

Juventus star

Току що завърших ето това - "Окото на времето" ! Поредната страхотна творба на Артър Кларк (със съдействието на Стивън Бакстър) . ЧИСТА научна фантастика !!! Такива "преплитания" и "усуквания" на време-пространството няма и в картините на Салвадор Дали. wink.gif tongue.gif smile.gif

--------------------
42

+Quote Post
hri100
коментар 06 Nov 2007, 09:26
Коментар #58

I LOVE JU

Цитат(A_D_P_10 @ Nov 5 2007, 11:25 PM) *
Току що завърших ето това - "Окото на времето"[/url] ! ...

Добре, са как да вярвам на поговорката "Никога не казвай никога!", като аз НИКОГА, ама НИКОГА няма да прочета тая книга! an.gif

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 06 Nov 2007, 23:09
Коментар #59

Juventus star

Цитат(hri100 @ Nov 6 2007, 09:26 AM) *
Добре, са как да вярвам на поговорката "Никога не казвай никога!", като аз НИКОГА, ама НИКОГА няма да прочета тая книга! an.gif

Бе пак бих ти казал : "Никога не казвай никога!" biggrin.gif tongue.gif Инъче съм сигурен , че подхождаш изключително предубедено и то само защото става въпрос за фантастика (може и да си мислиш , че щом е фантастика , няма как да не се срещат иноземци , космически кораби , бластери и тем подобни клишета tongue.gif , а точно тук няма нищо подобно wink.gif smile.gif ) .

--------------------
42

+Quote Post
hri100
коментар 06 Nov 2007, 23:14
Коментар #60

I LOVE JU

Абсолютно си прав, че подхождам предубедено. wink.gif Просто мразя/не разбирам фантастиката и затова никога няма да прочета подобна книга, колкото и да ми я рекламират и колкото и да ми повтарят, че съм задръстен и нямам никаква фантазия. tongue.gif Виж, ако е филм, може евентуаааално да се прежаля, но след като изгледах yucky.gif и вече си изпатих веднъж, едва ли ще повторя. biggrin.gif tongue.gif

--------------------

+Quote Post

47 страници V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 14th December 2018 - 15:01ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team