IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

47 страници V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Книги, от всички жанрове
marto_juve
коментар 13 Aug 2007, 18:11
Коментар #21

Juventus star

Група: Banned
Коментари: 3 701
Регистриран: 15-May 07
Град: Варна
Потребител No.: 503

Цитат(icaka @ Aug 11 2007, 09:19 PM) *
ПП:Най-после с Марто да сме единни по някакъв въпрос smile.gif То пък какъв въпрос, чак ме е срам, ама айде... blush.gif Като ми е скучно, какво да направя. Трябва да ме вържат някъде, да не мога да мърдам и да ми забучат една книга пред мен - само така мога да чета. Ама пък няма да мога да прелиствам страниците post-294-1159107607.gif Значи май няма спасение за мен post-294-1158668522.gif
А, имало е и други инцидентни случаи smile.gif Иначе се бях притеснил че съм единствения който не чете книги тук. Така се разприказвахте че си викам да се обаждам ли да си мълча ли...Определено на 1 място не ме свърта и ще е истинско мъчение ако трябва да чета книга. Верно трябва вързан да ме държат за да прочета поне 1 страница smile.gif

--------------------
Не винаги съм прав, но никога не греша

Go to the top of the page

+Quote Post
Rumbeti
коментар 13 Aug 2007, 18:18
Коментар #22

ЛУД

Група: Фенове
Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Град: София
Потребител No.: 218

ЕЕЕЕ надали има чак толкова запалени хора, колкото изглежда , но все апк е хубаво , че повечето четат. Аз лично съм изумен, че Ицака не чете книги. Даже ми е трудно да го повярвам. smile.gif С тази интелигентна физиономия мислех , че е изчел целия свят вече, даже и тези с яроглифите post-294-1158668510.gif post-294-1158668510.gif post-294-1158668510.gif

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!

+Quote Post
snitch
коментар 13 Aug 2007, 18:25
Коментар #23

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 8 807
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Цитат(Rumbeti @ Aug 13 2007, 07:18 PM) *
ЕЕЕЕ надали има чак толкова запалени хора, колкото изглежда , но все апк е хубаво , че повечето четат. Аз лично съм изумен, че Ицака не чете книги.

... след няколко чашки буквите не стоят на едно място tooth.gif
Иначе не книгите правят човека умен .

+Quote Post
hri100
коментар 13 Aug 2007, 18:49
Коментар #24

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Цитат(marto_juve @ Aug 13 2007, 07:11 PM) *
А, имало е и други инцидентни случаи smile.gif Иначе се бях притеснил че съм единствения който не чете книги тук. Така се разприказвахте че си викам да се обаждам ли да си мълча ли...Определено на 1 място не ме свърта и ще е истинско мъчение ако трябва да чета книга. Верно трябва вързан да ме държат за да прочета поне 1 страница smile.gif

Не бе, просто ти беше "сапьора". tooth.gif Аз викам, ще чакам някой друг да каже, че не чете и тогава може да се включа. post-294-1158668614.gif Може да си направим клуб на "простаците". post-294-1158668614.gif

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
Rumbeti
коментар 13 Aug 2007, 23:52
Коментар #25

ЛУД

ХХЕХЕХЕХЕХЕХЕХЕ ! Може да го кръстиме ПРОСТАШКИ КЛУБ и аз по някое време да кажа , че не чета. Все пак така ли се изпуска членство в КЛУБ НА ПРОСТАЦИ ! За съжаление сме прекалено културни за такова нещо smile.gif

--------------------

+Quote Post
ELMANIFICO
коментар 14 Aug 2007, 14:40
Коментар #26

Juventus star

Коментари: 3 335
Регистриран: 13-March 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 68

Ами не е съвсем правилно това ,че има хора ,които не четат.Аз в никакъв случай не смятам ,че чета много,но ако започнете да четете ще видите как речникът ви ще започне да расте прогресивно,което е мн приятно.Аз предимно съм чел плановете за училище и някои др книги ,които са ме впечатлили ,последната която я взех,защото ми се строри интересна е на Гжимек - "Животните на Африка" - изключително описва преживяванията си в Африка и различните случки ,не съм я довършил,защото трябва да прочета "Железният Светилник " на Талев,сега съм на първата книга.
Иначе не обичам да чета фантастика,чел съм някои,но не бих казал ,че са ме впечатлили,попринцип не си падами по този жанр книги и филми.Предпочитам приключенски книги или такива от рода на Гжимек ,мн обичам животните и повечето книги ,които съм чел все са свързани с различни животни и най-често гледам такива филми.
Хубаво е да се чете,но не винаги има време да се чете за удоволствие,а то
чно тогава човек се влюбва в книгата.

--------------------
Вълшебнико Ювентус , погледни към небето ! Над теб са само звездите !

+Quote Post
KikS
коментар 17 Aug 2007, 09:45
Коментар #27

моталче
**

Коментари: 346
Регистриран: 21-February 06
Град: Ботевград
Потребител No.: 19

Казвам книги, които мога да чета и препрочитам без да ми омръзнат и всеки път да има нещо ново в тях: Mitch Albom "Tuesdays with Morrie"; Кен Киси "Полет над кукувичето гнездо"; Димитър Димов "Осъдени души" и Джон Брейн "Път към висшето общество" и "Живот във висшето общество". Две фентъзита съм чела и в онези години когато бях в пубертетска депресия успяха да ме разведрят - "Фарс или никога вече самота" и "Бог да Ви поживи мистър Роузуотър" и сега като се сещам за тях с радост бих ги препрочела smile.gif Нямам и нищо против от малко неангажиращи трилъри като "Шифърът на Леонардо" и "Катафалката, с която ти дойде" - щях да чета още от поредицата "Кралете на трилъра", но май ми стигат за тази година smile.gif Така или иначе започнах нещо съвсем различно.

--------------------
Емоционална дефлорация е всеки път, когато някой промени убеждението ти и те накара да усетиш нещата, които те заобикалят по различен начин ...

Перфектната /емоционална/ дефлорация е тогава, когато дефлорираният и дефлораторът се усмихват след приключването на акта на дефлорация и искат да продължат ...

+Quote Post
Ian
коментар 17 Aug 2007, 10:50
Коментар #28

sir

Коментари: 2 439
Регистриран: 22-February 06
Потребител No.: 20

Любими книги или автори нямам, чета почти всичко, което ми попадне. Все пак сред книгите, които са оставили следа в съзнанието ми, мога да посоча няколко. Една кратка и съвсем неизчерпателна извадка:

"Фермата" и "1984" на Оруел
"451 градуса по Фаренхайт" и "Марсиански хроники" на Бредбъри
"За мишките и хората" на Стайнбек
"Името на розата" на Умберто Еко
"Соларис" на Станислав Лем и т.н.

Държа да спомена и някои руски шедьоври, макар че сигурно някои пак ще кажат "какви са тия измислици":

"Престъпление и наказание", "Идиот", "Братя Карамазови", "Бесове" на Достоевски
"Мъртви души" на Гогол
"Майстора и Маргарита" на Булгаков
Доста творби на Пушкин ("Евгений Онегин", "Дубровский" и ред други) и т.н.

Разбира се, има и ред други книги, но сега не ми се изброява.

Освен това наскоро прочетох една книжка на Тери Пратчет и може да се каже, че се зарибих. И възнамерявам в скоро време да си накупя още негови книжлета. wink.gif Така че това са ми бъдещите читателски планове.

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 17 Aug 2007, 11:16
Коментар #29

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 699
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

аа аз забравих да спомена по кво съм се зарибил от началото на годината - Ремарк... прочетох вече 5 книги негови - "На западния фронт нищо ново", "Обратния път", "Нощ в Лисабон", "Искрица живот" и "Живот назаем"... вкъщи стои и "Тримата другари" но събира прах щото с тая работа не мога да седна да чета...

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 17 Aug 2007, 12:36
Коментар #30

Juventus star

Коментари: 3 552
Регистриран: 23-April 06
Потребител No.: 109

Цитат(Ian @ Aug 17 2007, 11:50 AM) *
Освен това наскоро прочетох една книжка на Тери Пратчет и може да се каже, че се зарибих. И възнамерявам в скоро време да си накупя още негови книжлета. wink.gif Така че това са ми бъдещите читателски планове.

Такааааааааа!!! Елате повече!!!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Супер е , че си се зарибил по Пратчет!!! Коя книга си прочел....?

--------------------
42

+Quote Post
Ian
коментар 17 Aug 2007, 14:03
Коментар #31

sir

Цитат(A_D_P_10 @ Aug 17 2007, 01:36 PM) *
Такааааааааа!!! Елате повече!!!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Супер е , че си се зарибил по Пратчет!!! Коя книга си прочел....?

"Истината". Иначе идем, идем. wink.gif Дай препоръки кои "истории" да прочета.

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 17 Aug 2007, 16:00
Коментар #32

Juventus star

Коментари: 3 552
Регистриран: 23-April 06
Потребител No.: 109

Цитат(Ian @ Aug 17 2007, 03:03 PM) *
"Истината". Иначе идем, идем. wink.gif Дай препоръки кои "истории" да прочета.

Не съм прочел всичките книги за "Света на диска" ( които са около 40 и броят им продължава да расте) , но определено любими са ми тези , в които главен герой е Ринсуинд(провалил се магьосник ["Преподавателите на Ринсуинд единодушно бяха заключили, че той е роден магьосник толкова, колкото рибите са родени алпинисти."] , който мечтае за скучен живот , но който естествено постоянно се забърква в какви ли не неприятности и постоянно си има работа с невъобразими ужасии ["...а неприятното на невъобразимите ужасии , е, че е твърде лесно да си ги въобразиш..."] ). Книгите за Ринсуинд са : "Цветът на магията" , "Фантастична светлина" , "Магизточник" , "Ерик" , "Интересни времена" , "Последният континент" , "Последният герой".Голям смях пада с тоя Ринсуинд , повярвай ми!!! Инъче другите също са ужасно интересни и смешни.
Книгите за Градската стража също са уникални.Засега съм чел само една от книгите за Стражата - "Стражите! Стражите!" и естествено ме впечатли много и отново се смях с глас.
Естествено трябва да спомена и книгите за Смърт , като "Морт" , "Жътварят" , "Музика на душата" , "Дядо Прас" ......Няма смисъл да казвам , че са невероятни!
Има и няколко книги , които се водят като "отделни" - "Пирамиди" , "Малки богове" , "Подвижни образи" и др.От тях съм чел "Пирамиди" и естествено пак се съдрах от смях.
Всичко от цялата поредица "Истории от Света на диска" си заслужава!!!

Ето тук ще намериш много полезна информация за "Света на диска" , като от голяма полза е таблицата с книгите от поредицата : Discworld

Друга книга на Пратчет , която не е от "Света на диска" , а си е отделно произведение и е много , ама много добра - "Добри поличби"

ПП. Малко мешана скара стана!Дано не съм те объркал!

--------------------
42

+Quote Post
Hristo
коментар 17 Aug 2007, 16:34
Коментар #33

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Потребител No.: 110

Цитат(Rumbeti @ Aug 13 2007, 07:18 PM) *
Аз лично съм изумен, че Ицака не чете книги. Даже ми е трудно да го повярвам. smile.gif С тази интелигентна физиономия мислех , че е изчел целия свят вече, даже и тези с яроглифите post-294-1158668510.gif post-294-1158668510.gif post-294-1158668510.gif

Това го приемам за комплимент smile.gif

Книгата е хубаво нещо, но със сигурност броят на прочетени книги не може да е критерий за интелект, както много хора твърдят wink.gif

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
Ian
коментар 17 Aug 2007, 16:50
Коментар #34

sir

Цитат(A_D_P_10 @ Aug 17 2007, 05:00 PM) *
ПП. Малко мешана скара стана!Дано не съм те объркал!

Не си. Благодаря за подробния анализ. Мисля да започна със "Стражите! Стражите!" - много забавно ми звучи. smile.gif А иначе и в "Истината" също бяха доста застъпени стражите, макар и да не бяха главни герои.

Цитат(icaka @ Aug 17 2007, 05:34 PM) *
Книгата е хубаво нещо, но със сигурност броят на прочетени книги не може да е критерий за интелект, както много хора твърдят wink.gif

Както броят вкарани от Салайета голове не е критерий за форма, нали? wink.gif Шегувам се. wink.gif

--------------------

+Quote Post
Rumbeti
коментар 17 Aug 2007, 17:01
Коментар #35

ЛУД

На Пратчет всичките му неща са луди. Аз лично съм му прочел доста книги и всичките са коя от коя по-откачени ! Яката работа е !
Явно обаче одъртявам, защото напоследък чета доста по-сериозни неща ! smile.gif

--------------------

+Quote Post
Borko_10
коментар 17 Aug 2007, 17:10
Коментар #36

Juventus star

Коментари: 3 551
Регистриран: 16-March 06
Град: Бургас
Потребител No.: 72

Един автор...ДЖ. Р. Р. ТОЛКИН.....една книга...."Властелинът на Пръстените"....Това е любимата ми книга като веднага след нея се нареждат Хари Потър,Ерагорн и много други!

--------------------

I LOVE JU!

+Quote Post
Tintoreto
коментар 29 Aug 2007, 10:41
Коментар #37

Juventus regular

Коментари: 1 916
Регистриран: 1-October 06
Потребител No.: 209

На мен любимата ми е "Шестото клеймо" на Дан Браун....наистина невероятна книга,който не я е чел му я препоръчвам.... няма как да не ви хареса wink.gif.Властелинът си е доста завладяваща и зарибяваща история biggrin.gif по едно време се бях много запалил 3 тома за 6 дни прочетох.

--------------------
Impossible is just a big word thrown around by small men who
find it easier to live in the world they’ve been given than
to explore the power they have to change it. Impossible is
not a fact. It’s an opinion. Impossible is not a
declaration. It’s a dare. Impossible is potential.
Impossible is temporary. IMPOSSIBLE is NOTHING!

+Quote Post
superniki
коментар 29 Aug 2007, 13:55
Коментар #38

Juventus star

Коментари: 4 701
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Цитат(Borko_10 @ Aug 17 2007, 03:10 PM) *
Един автор...ДЖ. Р. Р. ТОЛКИН.....една книга...."Властелинът на Пръстените"....Това е любимата ми книга като веднага след нея се нареждат Хари Потър,Ерагорн и много други!

Чете ли Хари Потър и Реликвите на смъртта демек 7-та.Страшна е!Вече в интернет я има и на бг

--------------------

+Quote Post
ELMANIFICO
коментар 29 Aug 2007, 14:28
Коментар #39

Juventus star

Коментари: 3 335
Регистриран: 13-March 06
Потребител No.: 68

Аз пък не съм чел нито една от тези книги и не изпитвам ни най-малко желание да започна да чета някоя от тях хм ,трябва да ги прочета ,защото в момента не ми е мн ясно как така целия свят избухна по тях или по Дан Браун ,въпреки че някои неща в дан браун не са мн реални,

--------------------
Вълшебнико Ювентус , погледни към небето ! Над теб са само звездите !

+Quote Post
bianconero
коментар 13 Oct 2007, 10:19
Коментар #40

Juventus star

Коментари: 2 834
Регистриран: 20-February 06
Потребител No.: 9

Ако харесвате фантастиката отделете 30-40 минути за този разказ

Робърт Силвърбърг
Вертикален свят
(Еротична антиутопия)

http://www.sfbg.us/authors/r/robert_silver...orld_Inside.htm

- заедно с още 5 произведения е номинирана за награда ХЮГО - HUGO през 1972

Това е писано през 1971 година като действието се развива през 2381.

--------------------

+Quote Post

47 страници V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 14th December 2018 - 14:53ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team