IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

22 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Football Manager, SI Games
juvefan1897
коментар 22 Sep 2006, 12:14
Коментар #1

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 2 081
Регистриран: 13-March 06
Град: София
Потребител No.: 64

Някой играе ли я?Доста ми се иска да обменя опит с други "мениджъри" tongue.gif Че почти всички който познавам са на вълна WarCraft CS и т.н. smile.gif

Аз в момента сцепвам с Юве.Почти завърших втория си сезон.В първия спечелих Серия А и Купата но загубих драматично от Арсенал на финала на Шампионската Лига след изпълнения на дузпи.

За два сезона ето какво се случи с Мухлян за всичките ни изиграни мачове досега. tongue.gif

Ето ме и срещу Интер

Ето го и откритието ми:

Шерман Андрес Карденас
Колумбийското дете-чудо tongue.gif За 17 си години е направо ненормален.След още 2-3 сезона правилно развитие ще е най добрия в играта.

Не съм правил гръмки трансфери по скоро само си върнах Такинарди Паладино Капо Волпато ..Бръкнах се само за Паро.
Не съм продал Златко. excl.gif Но какво да правя най добрия е в играта.Най добрия ми футболист.
Пък и да исках да го продам никой не ще да даде 52 000 000 млн евро laugh.gif
При мен действа ротационният принцип - всичките ми играчи играят tongue.gif Има и някои недоволни но не мога да пускам различен състав всеки път.

Това

е и схемата с която газя в първенството.Всъщност нея само я използвам на гостуванията.Прибрани отзад на контраатака.По принцип не обичам защитните стратегии но когато играех с Аякс веднъж гостувах на Барса.Щъ не щъ tongue.gif приложих ТАЗИ тактика и бих с 0-4 laugh.gif
Иначе използвам 4-4-2 в атакуващ вариант при по лесните мачове и най вече домакинствата.

Но трябва да си призная че със силен отбор играта е доста по лесна.
Пробвайте с Пирин 1922 или Беласица да видите кво е истинска игра.

Рекорда ми е със Селтик - 13-0 срещу Абърдиин.За първенство.
Но им изгониха играч в 1вата минута признавам blush.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
Viking Juve
коментар 22 Sep 2006, 12:41
Коментар #2

juve tifoso
**

Коментари: 424
Регистриран: 31-July 06
Потребител No.: 172

Аз играя Football Manager. Една от любимите ми игри . С нетърпение чакам скоро да излезе 2007 . smile.gif

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 22 Sep 2006, 12:58
Коментар #3

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 4 914
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

И аз с нетърпение очаквам FM 2007 . Имах идея да играя с Юве на FM2006 една година в Серия А с едничката цел да изпадна за да мога да го играя на така да се каже "по-реално",но се оказа непосилна задача Юве да бъде изхвърлен по този начин. Иначе аз нямам търпение и за FIFA 07. За излизането на FM2007 не мога да намеря точна дата пише само че през октомври излиза . За Fifa2007 - четох, че я пускат от 3 октомври.
juvefan1897 печелил ли си шампионската лига с бг отбор на FM2006 ?

--------------------

+Quote Post
Viking Juve
коментар 22 Sep 2006, 13:49
Коментар #4

juve tifoso
**

Аз пък четох, че щяла да излиза на Коледа, но обикновено я пускат малко по-рано от определеното. Да се надяваме, че и сега ще е така, защото нямам търпение smile.gif A колкото до Фифа 2007 не я очаквам с нетърпение . Просто вече не ме кефи Фифата. Pro Evolution Soccer е по-итересна. Поне за мен.

--------------------

+Quote Post
Dreamer
коментар 22 Sep 2006, 14:35
Коментар #5

млад ентусиаст

Коментари: 594
Регистриран: 5-July 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 146

Мениджъра ми е любимата игра... С Юве на 2006 съм играл точно три пъти, като след дубъл първия сезон (титла и ШЛ) , требъл втория и пак дубъл третия се ядосах ,щото загубих финал за ШЛ от Барса с 1-3 ми писна и си изтрих сейфа......С Юве обаче е прекалено лесно(нормално нали тва е най-великия отбор), за това серазбивам да играя с отбори от долните дивизии....Най -добри игри съм правил с Дженоа -за три години от Серия С ги пратих предварителен кръг на ШЛ , ама там тъпите Арсета с 0-2 на Мараси и 0-0 на Емирейтс ме изхвърхила.....после имаше спад във формата на отбора и си изтрих играта blush.gif .......а иначе се кефя най-много на тоя Мениджър да играя в Англия ...там някакси е по-реалистично .....Дано новия 2007 излезе по-скоро, че направо ще е супер яко да играеш с Юве ....изкарваш ги от Серия Б и правиш супер отбор и после се започва як бой на синьо и червено-черни задници wink.gif

--------------------
NEW ERA!

+Quote Post
Ian
коментар 22 Sep 2006, 15:14
Коментар #6

sir

Коментари: 2 439
Регистриран: 22-February 06
Потребител No.: 20

Играх бая ФМ2006, само че в крайна сметка ми писна (както и всяка игра по принцип след като поиграя някой и друг месец) и чакам следващото издание. И да добавя - не понасям Тотал Клъб/ФИФА мениджър. Беше як до едно време, напоследък стана педерастия.

По самата игра конкретно. Да играеш с отбор от ранга на Юве общо взето не ми прави голям кеф. Какъвто и състав да пуснеш все мачка. Макар че постижения като тези на juvefan1897 са си злобни де. Ама шампионите гледам са те издрънчали веднъж biggrin.gif

Ето и една снимка, която съм си запазил да си имам. Забележете кой бележи biggrin.gif
W-s-M

--------------------

+Quote Post
snitch
коментар 22 Sep 2006, 15:43
Коментар #7

Juventus champion

Коментари: 8 658
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

FM 2006 не сьм го играл , затова пьк играя ФМ 2005 и сьм 5 сезон с Юве.
Други мениджьри не сьм играл , аз сьм си WarCraft i FIFA фен .

+Quote Post
Dreamer
коментар 22 Sep 2006, 16:00
Коментар #8

млад ентусиаст

Цитат(snitch @ Sep 22 2006, 01:43 PM)
FM 2006 не сьм го играл , затова пьк играя ФМ 2005 и сьм 5 сезон с Юве.
Други мениджьри не сьм играл , аз сьм си WarCraft i FIFA фен .
*

Изпуснал си ,защото 2006 е много по-добър от стария......което направо ме кара да се чудя какво ще правя с тия кандидат-студентски изпити, като излезне трепачът FM 2007 ...........мяй няма да се учи biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

--------------------
NEW ERA!

+Quote Post
Dreamer
коментар 22 Sep 2006, 16:05
Коментар #9

млад ентусиаст

Цитат(sir Ian @ Sep 22 2006, 01:14 PM)
Ето и една снимка, която съм си запазил да си имам. Забележете кой бележи biggrin.gif
W-s-M
*

Тоя отбор ,на който си мениджър за първи път го виждам, а Берги предполагам ,че си го взел на свободен трансфер, ама след като биха му предложили и отбори от Конференцията и Лига 2 се чудя как си го склонил....оооо ама ти си взел промоция първия сезон и после си му предложил договор еми супер enjoy!!!!

--------------------
NEW ERA!

+Quote Post
Garrett
коментар 22 Sep 2006, 16:44
Коментар #10

fino alla fine

Група: Admin
Коментари: 2 338
Град: Варна
Потребител No.: 30
Любим футболист: Pavel Nedvěd

На мен 2006 ми беше първият мениджър, бях начинаещ, но доста ми хареса пристрастяващият геймплей. Направих 2-3 сезона с Юве, впоследствие играх с Фиорентина, но един бъг ме изнерви и реших да изчакам пач 6.03. На него изиграх 6 сезона с Юве:

отборът ми през 2009:

2011:

Не твърдя, че е особено трудно да се играе с Юве де smile.gif, но все пак играта е реалистична и често се наблюдават спадове във формата, дупки в които отбора изпада и т.н. Когато разчупих каръка (и влязох малко по-навътре в играта в тактическо отношение) и взех два поредни КЕШ-а обаче се отказах. Сега чакам 2007, да го видим предизвикателството серия Б.
Ето още няколко шота:

Цитат(nikentus @ Sep 22 2006, 01:58 PM)
Имах идея да играя с Юве на FM2006 една година в Серия А с едничката цел да изпадна за да мога да го играя на така да се каже "по-реално",но се оказа непосилна задача Юве да бъде изхвърлен по този начин.

човек, за тази цел има едитори smile.gif не съм използвал, но имам приятели които играят мениджъри от години и са ми казвали че е възможно. Също във форумите на SI Games или в на dugout (.. сега гледам че са го затворили дъгаута, жалко) бях чел че някой си беше играл, даже обсъждаха как да намалят престижа на отбора понеже е в Б и т.н.

--------------------
This is our celebration, earned by the sweat of our brows.
It’s the celebration of all those who have always believed.
It’s the celebration of all you Juventus supporters, who instead of abandoning us made your voices even louder.
It’s the celebration of all those who roared for a Serie B goal the same way they did for the one that brought us the Scudetto.

+Quote Post
bianconero
коментар 22 Sep 2006, 18:19
Коментар #11

Juventus star

Коментари: 2 834
Регистриран: 20-February 06
Потребител No.: 9

Ами аз препрочетох няколко пъти всички постове ама гледам като ...... и аз не знам. blink.gif

Изобщо не обичам разни игрички - на Фифа-та издържах 10 мин и това беше.
Незнам що става така - гледам много футбол, интересувам се, може да поритам понякога или да потренирам нещо - бягане, щанги или нещо друго ама да седна на компа и да карам други да играят не ми харесва.
Имам един познат - той изобщо не се интересува от футбол или други спортове и е малко мързелив обаче си ги играе тия игрички без да е чувал за Шевченко или Меси. Хора всякакви.
Сещам се и за други хора които не се интересуват много от европейски футбол ама разправят че харесват тия игри.

Успех в печеленето на КЕШ и скудетото, ама ако може не го взимайте Жозе за треньор.

Тука се проявявам като някои други хора които питата за всичко ама какъв е сюжета на тая игра ? Нещо като да си избереш отбор и да имаш пари за харчене за играчи като всеки играч струва различно или как ?

--------------------

+Quote Post
Viking Juve
коментар 22 Sep 2006, 18:23
Коментар #12

juve tifoso
**

Ами избираш си отбот и му ставаш мениджър. Избираш тактика , правиш тренировки , купуваш играчи и подобни работи.

--------------------

+Quote Post
Garrett
коментар 22 Sep 2006, 18:30
Коментар #13

fino alla fine

Ами ще се опитам да ти обясня накратко. Във Football Manager серията (която дефакто е наследник на Championship Manager, ама вече са отделни игри, понеже разработчиците нещо са се скарали) влизаш в ролята на старши треньор на отбора. НЕ играеш мачовете по начина, по който във фифа - нито пък има 3D графичен engine, който да се старае максимално да се доближава до реалността. Ще започна всъщност от средата - мачовете - приноса ти се изчерптва с това да избереш схема за игра, тактика (която е разделена на доста компоненти) както отборна, така и на отделните играчи, да наредиш играчите и да гледаш smile.gif игрището е преставено двуизмерно, все едно гледаш отгоре а играчите ти са точки (аз им викам капачки). Естествено можеш да променяш тактиката, да правиш смени и т.н. Знам, че така представено изглежда малко скучно, но повярвай ми пристрастяващо е. Започваш сезона от лятото, правиш трансфери, контроли, занимаваш се с бюджети, треньори, тренировки, скаути, медии..
Всеки играч се определя от около 40 показателя по 20-обалната система - технически, ментални и физически. Естествено закупени са всички лицензи и имената на лигите, отборите и играчите са истински (макар че можеш да играеш и с измислени). И така, това е накратко - трябва да пробваш, специално на теб си мисля че ще ти хареса.

--------------------
It’s the celebration of all you Juventus supporters, who instead of abandoning us made your voices even louder.
It’s the celebration of all those who roared for a Serie B goal the same way they did for the one that brought us the Scudetto.

+Quote Post
Garrett
коментар 22 Sep 2006, 19:26
Коментар #14

fino alla fine

Ами така е и Златан и Адриано си пролича че са надценени, и то може би не малко. Златан е машина в мениджъра просто - перфектният нападател. При мен вкарваше 6 сезона средно по 45 гола - правете сметка. Тези 52 млн, които ги пише в профила му въобще не ги гледай - ако си в някой друг отбор и решиш да го купуваш ще ти струва минимум 110 млн евро. Заедно с Фред, Адриано, Торес и донякъде Тевез са с преднина най-добрите нападатели в играта 1-2 сезона след началото й. Има и други разбира се, които се купуват доста по-евино и пак стават отлични голмайстори. Паро пък при мен нещо се беше бъгнал smile.gif стоя в резервния отбор сигурно 3-4 сезона и нито някой искаше да го купи, дори и за 0 евро, нито да си прекрати договора.

--------------------

+Quote Post
bianconero
коментар 22 Sep 2006, 19:48
Коментар #15

Juventus star

Като ви слушам доста сте се зарибили. biggrin.gif
Я да ви разкажа какви мениджърски игри имаше преди появата на компютрите, в смисъл още преди Windows 95. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Преди 10-12 години / в периода 1992-1995 / имаше едни книги игри.
Имаше няколко на спортна тематика - тази на футболна тема се казваше " Боговете на футбола " / имаше и за баскетбол – читателя регистрираше 27 или 28-ми отбор в НБА и почваше /
Каква беше историята - читателя е главния герой и в случая работи за някаква правителствена агенция. Получава задача да стане мениджър на един отбор и да спечели шампионата и купата като след това част от парите ще бъдат преведени на агенцията и тя ще продължи да функционира – или накратко казано като спасиш агенцията спасяваш и света.
Как се играеше - ами в книгата беше разделена на няколкостотин части от по десетина или повече реда като всеки си имаше номер. Започваш от 1 и после имаш варианти за избор - ако искаш да направиш това иди на 205, ако пък искаш да направиш нещо друго иди на 524. И така докато стигнеш до края.
В някои ситуации трябваше да се използва зарче или монета да определиш какво да избереш.

В началото имаш определена сума пари и можеш да спечелиш още ако искаш като за целта можеше да се обере банка или да се играят някакви смъртоносни олимпийски игри на чужда планета.
А да забравих - всяка планета беше представена от един отбор - в случая земния отбор на който читателя беше мениджър се казваше Земляните.

Имаше и други подробности - поради напредналите технологии за играчи се използваха и андроиди които бяха точни копия на звезди от миналото - действието се развиваше в бъдещето. Ограничението беше да имаш до 7 андроида които се наричаха още богове – оттам и името на книгата.

Кои бяха боговете - ами най-скъпия играч беше Марадона. Продаваха се още и Стив Бул, Рей Хаутън, Виали мисля че също беше там и други по-неизвестни играчи играли преди 1993 - за тези се сещам.
В началото имаш около 10 млн за харчене като Марадона който беше най-скъп стуваше 4.3 млн а Виали май го даваха за 2 млн.
После имаше един трансферен прозорец по средата на шампионата и един след края му преди началото на турнира за купата.

Любопитното е че главните противници измежду отборите бяха Милан с холандското трио – Гулит, Рийкард, Ван Бастен, дрим тийма на Барса със Ицо, Ромарио, Куман и други и Ман Ю със Гигс, Шмайхел, Кантона и така нататък.
Имаше и един отбор - Доновете от някаква миньорска планета чийто капитан беше Вини Джоунс. biggrin.gif След тоя мач олекнах със сума ти пари за доктори.

След като вземеш нужните играчи се определяха и качествата им с числа от 1 до 6 - използва се зарче а качествата са пласиране, бързина, удар, игра с глава, издържливост и други.

После можеш да вземеш и лекари, охрана, да сключваш рекламни договори и така нататък - всичко е сързано с използването на пари, по-точно гледаш да вземеш най-доброто с най-малко пари.

Първо се играе първенството - всеки срещу всеки - май бяха 30 кръга а след него се играе турнира за купата - играе се само по един мач.

Има и някои неща с които трябва да се оправяш през сезона - можеш да избереш дали да подкупваш някой съдия и колко да му дадеш / когато го направих Барса загуби с 0:4 а Ицо беше изгонен biggrin.gif /, може да се наложи да се справяш и със пресата и разни изнудвачи които имат снимки на играчите ти в разни скандални ситуации.

На места е вмъкнат и малко хумор. Естествено имаш и някаква асистентка. blush.gif

Мачовете се играеха малко странно - примерно четеш - тече десета минута на мача, централния нападател на домакините се откъсва сам срещу либерото - виж колко точки има либерото за бързина и пласиране - нещо такова. Или ако изпълняват дузпа против теб можеш да определиш с монета дали са ти вкарали.

Всъщност за цялата игра по този бавен начин се играеха само 3-4 мача. Другите се играеха по бързата процедура - примерно подкупил си съдията или други са го подкупили. biggrin.gif

За 3 часа спокойно можеше да се превърти тая игра.
Аз като съм я играл съм бил на 15-16 години.
Ами ако нямаш какво да правиш беше интересно ама най-много за един следобед и толкова.

А сега като гледам как са се развили технологиите се чудя след 10 години какво ще измислят – монитор в ретината, микрофон в ухото, сензори за движение по тялото и с някои други подобрения ще стават яки мачове по цяла нощ.

ПС - тия книги игри бяха толкова популярни че дори от БНТ бяха направили телевизионен вариант - предварително се снимат 20-30 епизода и има двама участника в студиото – избират варианти и вместо да четат какво става – гледат кратко филмче в студиото / 30 – 40 / секунди и след това ги питат какво избират – наляво или надясно, на горе или на долу, първата или втората врата и така нататък.

--------------------

+Quote Post
Garrett
коментар 22 Sep 2006, 20:05
Коментар #16

fino alla fine

Ее, естествено, че съм чел книги-игри, май забравяш, че не всички тук са от 90 набор нагоре smile.gif. Даже ги събирахме с един приятел, имахме над 100 когато спряхме и при мен останаха всички от издателство Плеяда - каквато е Боговете на футбола. Автора беше Майкъл Майндкрайм, който по едно време беше станал доста "скандален", но като цяло имаше много оригинални и интересни идеи. "Боговете" беше доста литературно ориентирана и интересна, виж баскетболните.. как бяха "Демоните в NBA" и "Краят на коридата" бяха по-технически с хиляди тестове, таблици, избори и т.н. Много ги четях тези книги тогава, имаше някой доста добре написани, а и като цяло си мисля, че бяха полезни за децата - за мисленето, въображението и като цяло стимулиране на четенето. Е, може би не колкото класиката за деца, но много повече от 10 часа в задимения квартален клуб пред CS/Diablo/WoW/Lineage/MuOnline и пр.

А колкото до мениджъра - ами аз не го играя вече от месеци и в тази връзка не бих казъл че съм зарибен smile.gif чакам следващият - 2007, който както написа някой горе се очаква около Коледа - даже трябва да мина през сайта на SIGames да видя няма ли конкретна дата вече. Пък и докато се ровиш из европейските отбори и играчи, както и докато мислиш с часове схемата си за гостуване примерно smile.gif, бих казъл че доста ти се обогатява футболната култура, макар и малко с виртуален привкус. wink.gif

--------------------

+Quote Post
bianconero
коментар 22 Sep 2006, 20:22
Коментар #17

Juventus star

Цитат
Ее, естествено, че съм чел книги-игри, май забравяш, че не всички тук са от 90 набор нагоре smile.gif.
Знам че не всички във форума са от набор 90 нагоре. Просто си мислих че тия книги игри бързо са омръзнали на тинейджърите и са били забравени - ако не се лъжа Боговете на футбола е издание от 1992 или 1993 година.
За автора - ами да името му може да е Майкъл Майндкрайм - помня че беше фен на Ливърпул и Германия.
Беше писал и други неща но аз от него съм чел само Боговете на футбола.
Вярно че тази книга за баскетбола се казваше Демоните в НБА.
Също е вярно че дори доста учители уж мислиха че са полезни за развитието.

За тоя мениджър може и да го видя какво представлява. Щом има да се мисли сигурно ще ми хареса.

--------------------

+Quote Post
Dreamer
коментар 22 Sep 2006, 20:28
Коментар #18

млад ентусиаст

Момчета , и аз си събирах книги-игри навремето(май трябва да отворим отделна тема smile.gif ) А Майкъл Майндкрайм ми беше любимия автор .....освен боговете , той имаше и друга книга с футболна тематика Футбола-тактическа игра.....тя беше като че ли по-забавна.......Колкото до FM2007 се надявам до ноември да излезе и да почваме , иначе направо съм имал моменти в ,в които направо съм се зомбирал с тоя FM 2006 ,ама сега се опитвам да не го пипам изобщо ,защото има много за зубрене .....всякакви глупости има............

--------------------
NEW ERA!

+Quote Post
Garrett
коментар 22 Sep 2006, 20:30
Коментар #19

fino alla fine

Ами нямаш късмет със Златан. Завърти го малко - пази го за по-важните мачове.
Иначе аз обичайните заподозрени ги пропуснах, затова и казах след 1-2 сезона кои са най-добри. В началото Ето'О, Трезеге, Нистелрой, Анри (!), Макай, Роналдо, Шевченко, Сисе (въпреки че няма кой знае какви оценки) са си надеждни и вкарват реалистично много. Fred пък при малко повече късмет можеш да го вземеш за 15ина милиона, а само след 1 или 2 сезона цената му ще е 35, страхотен нападател.

Млади, надеждни и евтини нападатели също има не-малко, но понеже не ми е инсталирана играта в момента не мога да цитирам точно имена. Сещам се за Evandro Roncatto и Cesar Delgado - отлични са, доста се развиват.

--------------------

+Quote Post
snitch
коментар 22 Sep 2006, 20:42
Коментар #20

Juventus champion

Коментари: 8 658
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Ееех , Боговете на футбола wub.gif стари хубави спомени, когато PCтата бяха рядкост .Истина е че бяха голяма зарибявка , не само те естествено, а и почти всички други книги-игри.

+Quote Post

22 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th July 2018 - 05:53ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team